taigi čia ne žemaitiškas forumas. Lietuviui nesuprasti, kas per daiktas ta "jornada"

Nuvylei mane, slash, galvojau, kad eruditas esi, o, pasirodo, nežinai žemaitiško "jornada". Išversrti galiu: turas. :ugeek:

Aš nei žemaitis, nei eruditas, tai iš kur man žinoti. O kodėl negalima "turas" užrašyti?

...

2012 Lie 24 12:50

Taigi, didelėmis raidėmis, mėlynai parašyta, kad XXI (21) turas. Akinukus užsidėkite, dėdule slash. ;)

P.S. Diedi slash, nereikia žiūrėti į 21 JORNADA, kai bus laikas, tai pakeisim. Ir tada, bus ten rezai bei turnyrinė lentelė, tai nėr ko virkaut, kad nei žemaitis ir nei eruditas. Juk ne visiems gyvenime pasiseka. 8-)

2012 Lie 27 10:34

Laukiu to naujo REO veido... :mrgreen: Gal net nugalės BANGĄ triuškinančiu rezultatu??? :mrgreen: bent jau lygų rezultatą padarys... :roll:

2012 Lie 27 16:51

"General Financing A lygos" XXI turo anonsas: "Kruoja" priims "Žalgirį", "Sūduva" - "Šiaulius"
2012-07-27 16:37
Giedrius Vaitkevičius/futbolo.tv

Pirmadienį „General financing A lygos“ XXI ture ginklus surems Pakruojo „Kruojos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ bei Marijampolės „Sūduvos“ – „Šiaulių“ komandos. Turas startuos penktadienį Gargžduose, kur „Banga“ priims Vilniaus „Reo“. Šeštadienį Klaipėdos „Atlantas“ rungtyniaus su Alytaus „Dainava“, o Panevėžio „Ekranas“ – su Tauragės „Tauru“. Futbolo.TV turo eksperto, buvusio Lietuvos rinktinės futbolininko Gražvydo Mikulėno teigimu, A lyga palieka dvejopą įspūdį – nuo labai gero iki itin prasto. „Marijampolėje, Panevėžyje, Alytuje sąlygos idealios, puikūs stadionai. Į Suvalkijos sostinę treniruotis atvyksta ir Lenkijos komandos. Tačiau buvau „Reo“ – „Sūduvos“ rungtynėse „Žalgirio“ stadione. Jėgų išbūti užteko 45 minutes. Nė tualeto, nė galimybės nusipirkti kavos... Juo labiau, kad ir skudurą turi neštis, norėdamas nusivalyti purviną ir sulūžusią kėdę“, – vertino G. Mikulėnas.

Jis 1997–2003 metais gynė Lietuvos rinktinės garbę. „A lygos sportinį lygį vertiname pagal pasirodymą europinio lygio varžybose. Galime pasigirti tik „Ekranu“. Įveikus airių komandą, laukia vienas karališkų klubų – Briuselio „Anderlecht“, – džiaugėsi G. Mikulėnas. Jis daugiau tikėjosi iš „Kruojos“, „Sūduvos“. Tačiau G. Mikulėnas gyrė Pakruojo komandos vadovų veiksmus: „Pamenu, kad anksčiau Pakruojyje buvo pieva ir mediniai suolai. Dabar ši komanda turi realius šansus kovoti dėl medalių.“ Buvęs puolėjas iš A lygos futbolininkų išskyrė „Žalgirio“ legionierius Tomislavą Peką, Calumą Elliotą bei augantį „Sūduvos“ talentą Karolį Chveduką: „Jis vienas gabesnių savo amžiaus žaidėjų. Negaliu nepaminėti ir Rafaelio Ledesmos. Kai brazilas stengiasi, neturi konkurencijos. Ledesma gali visas rungtynes prastovėti, bet kai reikia, padaro savo. Jį visada turi prižiūrėti bent du varžovai.“ Paskutinioji G. Mikulėno profesionalaus futbolininko karjeros stotelė – Suvalkų „Wigry“ (Lenkija). G. Mikulėnas nebesportuoja kelis mėnesius. Dabar 39-erių buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas dėmesio skiria šeimai, bet nuo futbolo atitrūkti neketina – treneriu dirbti nenori, bet pluša Lenkijos menedžerių agentūroje.

Gargždų „Banga“ – Vilniaus „Reo“
Laikas – liepos 27 diena, 18.30 valanda.
Vieta – Gargždų stadionas.
Tiesioginė transliacija per Futbolo.TV.
Gražvydo Mikulėno prognozė – 1:0.

Turo startas – Gargžduose, kur aštuntąją vietą „General financing A lygoje“ užimanti vietos „Banga“ (18 taškų) priims Lietuvos čempionato skandalistę „Reo“. Vilniečiai (19 tšk.) – septinti. „Šiandien pranašumą turės „Banga“. Esant tokiam karštam orui, reikia priprasti prie dirbtinės dangos. Tačiau nemanau, kad bus daug įvarčių. Spėčiau, kad „Banga“ laimės 1:0. Gali būti ir 2:1“, – prognozavo G. Mikulėnas. Jo nuomone, nors „Banga“ sezoną pradėjo su didesnėmis ambicijomis, tačiau liko savo lygyje: „Gargždų komanda – vidutinio pajėgumo. Jai didelių perspektyvų neduodu. Tačiau „Banga“ savo aikštėje gali pateikti ne vieną sensaciją.“

Praėjusio turo dvikovoje „Banga“ netikėtai lengvai svečiuose 4:0 sutriuškino „Dainavą“. Rezultatas buvo netikėtas ir G. Mikulėnui. Jis tikėjosi, kad gargždiškiai gali laimėti, tačiau tokio triuškinančio rezultato neprognozavo. „Tai tik dar kartą patvirtina, kad „Bangą“ nuspėti sunku“, – tvirtino buvęs futbolininkas. G. Mikulėno nuomone „Reo“ – komanda, kurią į priekį veda patyrę treneriai, Lietuvos futbolo legendos. „Jei ji normaliai dirbs, gali toli nužengti. Tačiau jų ambicijos didesnės, nei turnyrinės lentelės vidurys. Vis dėlto, jas reikėtų palaikyti kitiems metams“, – įsitikinęs G. Mikulėnas. Vilniaus komanda praėjusiame ture nerungtyniavo – neatvyko į namų mačą su „Ekranu“. „Reo“ motyvavo tuo, kad Lietuvos futbolo federacija neleidžia registruoti naujų žaidėjų, dalyvauti UEFA Regionų taurėje. „Tikiuosi, viskas susitvarkys. Teisybė visada kažkur per vidurį. Paklausius vienos ar kitos pusės, atrodo, jog ji teisi. Geriausia, kad tokių konfliktų nebūtų. Norėtųsi, jog A lyga garsėtų gerais rezultatais, patraukliomis rungtynėmis, o ne apsižodžiavimais spaudoje. Tai reklamos neprideda“, – mano G. Mikulėnas.

Skelbiama, kad „Reo“ į kovą stos praretėjusių gretų – į Norvegiją išvyko lyderiai puolėjas Mindaugas Grigalevičius, saugas Karolis Jasaitis, gynėjas Audrius Račkus. Į kitus klubus turėtų persikelti ir saugas Ronaldas Solominas bei vartininkas Valdas Jakimavičius. III ture Gargžduose komandos išsiskyrė taikiai – 2:2. „Bangai“ įvarčius 12 ir 76 minutėmis pelnė atitinkamai Sergė Tatiefangas ir Aurelijus Staponka. „Reo“ gretose pasižymėjo R. Solominas (23 min.) ir Jevgenijus Morozas (67 min.). Gargždų ekipa mačą baigė turėdama vienu žaidėju mažiau – 72-ąją minutę iš aikštės pašalintas Mandinho. XII turo susitikime stipresnis buvo „Reo“, varžovus namie įveikęs 1:0. Pergalingą įvartį 67-ąją minutę pelnė M. Grigalevičius.

Klaipėdos „Atlantas“ – Alytaus „Dainava“
Laikas – liepos 28 d., 17 val.
Vieta – Klaipėdos centrinis stadionas.
G. Mikulėno prognozė – 0:2.

Vasarą tarsi Renesansą išgyvenantis „Atlantas“ sieks įrodyti, kad nauji žaidėjai pakeis ir ekipos rezultatus. Klaipėdiečiai kol kas paskutiniai (7 tšk.). „Dainava“ (21 tšk.) – šešta. „Girdėjau, kad „Atlantas“ bando pasistiprinti. Vis dėlto, spėčiau, kad laimės Alytaus komanda – 2:0“, – favoritus įvardijo G. Mikulėnas. Jam apmaudu, kad viename didžiausių Lietuvos miestų Klaipėdoje futbolas išgyvena sunkų periodą: „Pamenu, kad Sovietų Sąjungos laikais „Atlantas“ buvo antra pagal pajėgumą šalies ekipa. Klaipėda turi gilias futbolo tradicijas, miestas – turtingas. Būtų galima suburti verslininkus, kad padėtų. Dabar girdime tik apie skolas.“ Kalbama, kad „Atlantas“ per vasaros pertrauką pasipildė 17 naujokų. Iš jų septyni prancūzai. G. Mikulėnui neteko matyti nieko panašaus: „Viduryje sezono autobusas atveža naują komandą. Sunkiai suvokiama situacija. Galima pasakyti, kad merdintis griebiasi ir šiaudo.“

Futbolo.TV turo ekspertą maloniai stebina ne tik „Dainavos“ žaidimas, bet ir infrastruktūra. Alytaus klubas turi puikų stadioną, kuriame galima maloniai praleisti laiką. „Dainavą“ per pertrauką paliko lyderiai – Arsenijus Buinickis, Valentinas Baranovskis. Peržiūroje Izraelyje dalyvauja Lukas Kochanauskas. Tiesa, Alytausgidas.lt skelbia, kad į „Reo“ išvykęs V. Baranovskis prašėsi atgal į „Dainavą“. Tačiau saugą suviliojo „Sūduvos“ pasiūlymas. „Buinickis buvo tikras komandos lyderis. Kochanauskas paliko neblogą įspūdį. Bus sunku užtaisyti tokias spragas, ypatingai susilpnės „Dainavos“ atakuojantis potencialas. Tačiau Alytuje niekada netrūko talentų. Lauksime, kol vėl jų atsiras“, – vertino G. Mikulėnas.

III turo rungtynėse Klaipėdoje „Atlantas“ su „Dainava“ sužaidė nerezultatyviomis lygiosiomis – 0:0. XII ture Dzūkijos sostinėje vietos ekipa buvo pranašesnė – 1:0. Tris taškus lėmė 65-ąją minutę Arsenijaus Buinickio atliktas tikslus smūgis.

Panevėžio „Ekranas“ – Tauragės „Tauras“
Laikas – liepos 28 d., 20 val.
Vieta – Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas.
G. Mikulėno prognozė – 1:0.

Sėkmingiausiai tarptautiniame fronte žaidžiantis „Ekranas“ (49 tšk.) namie priims itališkąjį „Taurą“ (16 tšk.). Panevėžiečiai pirmauja ir A lygoje. Tauragiškiai – priešpaskutiniai, devinti. „Žinant istoriją ir statistiką, favoritas – „Ekranas“. Tačiau panevėžiečiai po sėkmingų UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynių gali būti emociškai išsikrovę. Po rungtynių Europos frontuose komandos dažnai papuola į duobę. Rezultatai gali blogėti. Nenustebčiau, jei mačas baigtųsi lygiosiomis. Tačiau mano spėjimas – „Ekranas“ laimės 1:0“, – mačo baigtį pranašavo G. Mikulėnas. Jo nuomone, apie „Ekraną“ kalba ir pats ekipos pavadinimas – patirtis sumaišyta su jaunatvišku entuziazmu. „Branduolys išlaikytas ne pirmus metus. Likęs tas pats treneris. Komanda turi savo žaidimo braižą, nuolat ieško talentų. Pavyzdys – Arsenijus Buinickis. Manau, jis muš įvarčius ir išgelbės ne vieną tašką“, – neabejojo G. Mikulėnas. Pasak Futbolo.TV turo eksperto, „Ekranas“ turėtų būti pakilios nuotaikos po sėkmingų rungtynių su Airijos „Shamrock Rovers“. Kiekvienai Lietuvos komandai mačai tarptautinėje arenoje – pagrindiniai sezone. Tai klubams galimybė užsidirbti pinigų, o žaidėjams – pasirodyti.

„Tauro“ kalba pati už save. Komanda praleidusi nemažai įvarčių, tad turi problemų gynyboje. Keista, nes patyrusių žaidėjų yra“, – Tauragės ekipą vertino G. Mikulėnas. Garsiai kalbama apie „Tauro“ finansines problemas. G. Mikulėno nuomone, jos turi įtakos komandų rezultatams: „Su problemomis susiduria kone pusė A lygos komandų. Kai nėra pinigų, futbolininkai nesugeba išlaikyti šeimų, priversti ieškotis kito darbo. Meilės futbolui ant duonos neužtepsi. Tuo tarpu, su jaunimu toli nenueisi. Be to, talentingiausią jaunimą išgraibsto turtingesni klubai.“ „Taurui“ turėtų atstovauti naujokas iš Rusijos – vartininkas Vladislavas Bosinzonas. Jis prieš tai žaidė Maskvos „Zenit Moskva“ (Rusija).

Kovo pabaigoje vykusioje III turo dvikovoje „Ekranas“ tauragiškių nepasigailėjo – 5:0 (20 minutę Marko Andjelkovičus, 61 min. Aurimas Vertelis, 73 min. Mantas Savėnas, 84 min. Vytautas Lukša, 89 min. Mantas Samusiovas), XII ture Tauragėje ekraniečiai šventė pergalę 2:1. Panevėžio futbolininkai pirmavo po M. Savėno (4 min.) ir A. Veličkos (35 min.) tikslių smūgių. „Taurui“ rezultatą sušvelnino Tomas Sirevičius (84 min.).

Pakruojo „Kruoja“ – Vilniaus „Žalgiris“
Laikas – liepos 30 d., 18 val.
Vieta – Pakruojo stadionas.
G. Mikulėno prognozė – 2:1.

Dėl medalių kovojanti „Kruoja“ (37 tšk.) susitiks su apie čempiono titulą svajojančiu „Žalgiriu“ (43 tšk.). Pakruojo ekipa – ketvirta, Vilniaus – antra. „Manau, šįkart laimės „Kruoja“. 2:1“, – spėjo G. Mikulėnas. Jam prieš Pakruojo komandą teko žaisti pavasarį. Tada G. Mikulėnas atstovavo „Wigry“. „Kruoja“ paliko labai gerą įspūdį. Ji mus sudaužė be gailesčio. Tikėjausi, kad pakruojiečiai A lygoje sudarys rimtą konkurenciją „Ekranui“, „Žalgiriui“. Truputį nusivyliau“, – pripažino G. Mikulėnas. Praėjusiame ture „Kruoja“ pralaimėjo principinį mūšį – Šiaulių apskrities derbyje 0:1 nusileido „Šiauliams“. Pakruojiečiai šiauliečiams pralaimėjo trečiąjį kartą. G. Mikulėno nuomone, „Šiauliai“ „Kruojai“ neparankūs.

„Žalgirio“ pirmas žingsnis buvo treneris iš Kroatijos. Jis įnešė naujų vėjų. Neblogai rungtyniauja Tomislavas Pekas. Vilniaus ekipa – viena kandidačių į A lygos nugalėtojos vardą“, – įsitikinęs G. Mikulėnas. Ketvirtadienį „Žalgiris“ svečiuose 1:5 pralaimėjo Austrijos „Admira Wacker“. „Toks rezultatas pirmosioms A lygos rungtynėms gali atsiliepti. Iš kitos pusės, „Žalgiris“ neturėtų palūžti, nes niekur žaisti nebereikės, vilniečiai galės koncentruotis į A lygą. Tikslas vienas – laimėti“, – analizavo Futbolo.TV turo ekspertas.

Pagarbiai apie varžovus atsiliepė „Kruojos“ puolėjas Valdas Trakys. Ekipos naujoko nuomone, „Žalgiris“ – vienas pagrindinių pretendentų į aukso medalius: „Ji turi aukšto lygio žaidėjų. Tačiau ir mes, po pralaimėjimo „Šiauliams“, nebeturime kur trauktis. Sieksime palankaus rezultato. Juo labiau, kad „Kruoja“ žalgiriečius yra įveikusi.“

III ture Panevėžyje namų rungtynes žaidusi „Kruoja“ po atkaklios kovos nusileido 0:1 (76 min. C. Elliotas). XII ture Vilniuje Pakruojo komanda atsirevanšavo – 2:0 (4 min. Donatas Petrauskas, 95 min. Rostyslavas Diakivas).

Marijampolės „Sūduva“ – „Šiauliai“
Laikas – liepos 30 d., 20 val.
Vieta – Marijampolės „Arvi“ arena.
G. Mikulėno prognozė – 3:1.

Marijampolės „Sūduvos“ varžovas – ambicingasis ir sėkmingą kelią atradęs „Šiaulių“ klubas. Suvalkijos sostinės komanda (39 tšk.) – trečia, Šiaulių (33 tšk.) – penkta. „Šiame mače galima tikėtis visko. Vyks kova dėl šešių taškų. Pagal potencialą turėtų laimėti „Sūduva“. 3:1“, – mano G. Mikulėnas. Jo įsitikinimu, „Sūduvą“ vienareikšmiškai vertinti sunku. Su Daugpilio „Daugava“ puikiai sužaista svečiuose, bet ne taip gerai namie. Scenarijus su Serbijos Novi Sado „Vajvodina“ – toks pat. „Daug priklausys nuo to, ar „Sūduva“ atsigaus po pralaimėjimo 0:4“, – įsitikinęs G. Mikulėnas. Ketvirtadienio mače su „Vojvodina“ buvo daug eksperimentuojama. Povilas Lukšys žaidė krašto gynėjo, Povilas Leimonas – centro gynėjo, Nerijus Radžius – atraminio saugo, Valdemaras Borovskis – krašto saugo pozicijose. „Apie tokį sprendimą reikia klausti trenerio. Mums, sirgaliams, atrodė keistai, tačiau kritikuoti yra lengviausia. Treneriui nepasisekė, tačiau jei rezultatas būtų teigiamas, visi vertintų kaip puikų trenerio žingsnį“, – mano G. Mikulėnas.

Jo teigimu, „Šiaulių“ rezultatai kalba patys už save. Niekas nesitikėjo, kad jie kovos dėl medalių, tačiau mažais žingsneliais keliauja prie prizininkų trejeto. „Tikėjausi, kad prie favoritų bus Pakruojo komanda, bet ne „Šiauliai“. Belieka džiaugtis, kad gerai žaidžia komandos, kurių nėra prie favoritų“, – atskleidė G. Mikulėnas. Jo nuomone, „Šiauliams“ ypatingai svarbi pergalė praėjusiame ture prieš „Kruoją“. „Rezultatai keičia atmosferą. Kai nėra rezultatų, išlenda visi skauduliai: oras, danga, finansinės problemos“, – vardijo G. Mikulėnas.

„Sūduvai“ nepadės į peržiūrą Italijos „Pescara“ išleisti jaunieji futbolininkai – Povilas Kiselevskis ir Armandas Breivė.

III turo rungtynėse Marijampolėje „Sūduva“ „Šiaulius“ sutriuškino 4:1 (24 min. Ričardas Beniušis, 27 min. Tadas Eliošius, 47 min. Andrius Urbšys, 88 min. P. Lukšys; 70 min. Marius Bezykornovas). Rezultatyvi buvo ir XII turo dvikova Šiauliuose – 3:3. Pirmąjį įvartį pelnė šiaulietis Santiago Cesanelli (9 min.), R. Ledesma rezultatą išlygino (17 min.), o vėliau pasižymėjo brazilo komandos draugai – Sergėjus Loginovas (32 min.) bei Marius Šoblinskas (70 min.). Šeimininkai su tuo susitaikyti nenorėjo ir stebuklingai išsigelbėjo po Roberto Vėževičiaus (89 min.) ir Igorio Kozlovo (92 min.) įvarčių.

...

2012 Lie 30 10:42

REO žaidė, bet pralaimėjo

Penktadienį sužaistos vienerios Lietuvos futbolo A lygos rungtynės, kuriose Gargždų “Banga” namuose 2:1 įveikė Vilniaus REO.

Praėjusiame ture gargždiškiai svečiuose sutriuškino Alytaus “Dainavą”, o sostinės ekipa paskelbė apie pasitraukimą iš A lygos ir rungtynėse su Panevėžio “Ekranu” nepasirodė. Tačiau šiandien REO pristatė naujus investuotojus ir atvyko į Gargždus.

Šiuo metu neblogą sportinę formą demonstruojantys gargždiškiai aktyviau pradėjo rungtynes ir visą pirmąjį kėlinį jų iniciatyva nekėlė abejonių. Dar iki pertraukos “Bangos” futbolininkams pavyko savo persvarą paversti įvarčiais. Pirmiausia aktyviai žaidęs Mikas Kura kairiajame atakos krašte gavęs kamuolį puikiu smūgiu išvedė šeimininkus į priekį. Vėliau to paties futbolininko smūgiuotą kamuolį atmušė REO vartininkas, bet suskubęs Aurelijus Staponka padvigubino rezultatą. Jau prieš pat ekipoms išeinant ilsėtis geros progos išlyginti rezultatą neišnaudojo vilniečiai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje jau kiek pasikeitė. Pralaiminėjantys REO futbolininkai ėmė žaisti aktyviau ir sušvelnino rezultatą. “Bangos” vartininkas labai tolimą Soslano Džiojevo smūgį atmušė prieš save ir Mantas Makutunovičius iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą. Iki susitikimo pabaigos likusį laiką kiek daugiau atakavo svečiai, bet jau paskutinėmis minutėmis dviejų puikių progų neišnaudojo gargždiškis Evaldas Grigaitis. Kartą jis nepataikė į tuščius vartus, o vėliau smūgiavo į virpstą.

Gargždų “Banga” – Vilniaus REO 2:1 (2:0)
Teisėjas – S.Dirda (Kaunas), 1100 žiūrovų
Įvarčiai: 31 min. M.Kura, 37 min. A.Staponka („Banga”); 58 min. M.Makutunovičius („REO”).
Įspėtas: 77 min. S.Džiojevas („REO”).
_________________________________

...

2012 Lie 30 10:47

Atsinaujinęs “Atlantas” iveikė “Dainavą”

Legionieriais pasipildęs Klaipėdos „Atlantas“ namuose įveikė Alytaus „Dainavą“ rezultatu 2:1.

Rungtynes aktyviau pradėjo „Atlanto“ futbolininkai ir jau 3 minutę puikios progos pasižymėti neišnaudojo ekipos legionierius Tino Legatoras, kuris atsiduręs vienas prieš vartininką nesugebėjo jo pergudrauti. Kėliniui įpusėjus „Dainava“ po truputį perėmė iniciatyvą ir 22 minutę iš baudos aikštelės į „Atlanto“ vartus netiksliai smūgiavo Nerijus Bartkevičius. Aktyviau pradėjusiems žaisti alytiškiams jau 27 minutę pavyko išnaudoti susikurtą progą, kai puikiai baudos aikštelėje sužaidė Mindaugas Strauka, kuris pasiuntė kamuolį į „Atlanto“ vartų tinklą. „Atlanto“ žaidėjai po įvarčio atrodė kiek pasimėtę, o 39 minutę juos nuo dar vieno įvarčio po Pauliaus Sakalio smūgio išgelbėjo virpstas.

Antrojo kėlinio pradžioje pavojingai galva smūgiavo „Dainavos“ žaidėjas Lukas Baranauskas, tačiau jau 53 minutę „Atlantui“ pavyko išlyginti rezultatą, kai iš baudos aikštelės tiksliai smūgiavo Nathanas Smithas. Po dar poros minučių „Dainava“ atsidūrė jau atsiliekančiųjų pusėje, kai puikiai sužaidė aktyviai visas rungtynes žaidę N. Smithas ir T. Legatoras. Lemiamu momentu vienas prieš vartininką atsidūrusęs T. Legatoras šios progos iš savo rankų neišleido ir išvedė savo ekipą į priekį. Po įvarčio „Dainavai“ ir toliau trūko aštrumo, o 64 minutę į „Dainavos“ vartus pavojingai smūgiavo tas pats T. Legatoras. 74 minutę progą išlyginti rezultatą turėjo L. Baranauskas, tačiau patikimai sužaidė „Atlanto“ vartų sargas Mantas Gintalas. Rungtynių pabaigoje “Atlanto” žaidėjas Jullianas Rullieras po baudos smūgio sudrebino „Dainavos“ vartų skersinį, tačiau padidinti persvaros jam nepavyko. Likusias minutes iki rungtynių pabaigos “Atlantas” sėkmingai apsigynė ir iškovojo 3 taškus.
_______________________________________________________________________________________________

...

2012 Lie 30 10:52

“Ekranas” sutriuškino “Taurą”

Rungtynės prasidėjo gana atviru žaidimu. Jau pačioje rungtynių pradžioje pavojingai į “Tauro” vartus smūgiavo Vytautas Lukša ir Žilvinas Kymantas. Laikui bėgant „Tauro“ ekipai vis sunkiau sekėsi sulaikyti aktyviai žaidusius „Ekrano“ žaidėjus ir jau 14-ą minutę po Arsenijaus Buinickio pakelto kampinio pasižymėjo Ž. Kymantas. 25 minutę „Tauras“ neišnaudojo puikios progos išlyginti rezultatą, kai kelias „sieneles“„Ekrano“ baudos aikštelėje sužaidę „Tauro“ žaidėjai liko vieni prieš Emilijų Zubą, tačiau vieno iš jų smūgiuotas kamuolys atsimušė į „Ekrano“ vartų vartų virpstą. 35 minutę Ž. Kymantas neišnaudojo progos padvigubinti rezultatą, o dar po poros minučių Učena Umeh pataikė į Tauragės „Tauro“ vartų virpstą. 41 minutę po dar vieno Ž. Kymanto smūgio „Tauro“ ekipą gelbėjo vartininkas Karolis Kuliešius. 45 minutę Vitalijus Kavaliauskas taip pat neišnaudojo jam sukurtos progos, todėl ekipos ilsėtis išėjo „Ekranui“ pirmaujant 1:0.

Antrajame kėlinyje „Taurui“ nepavyko sulaikyti aktyviai žaidusių „Ekrano“ žaidėjų. 54 –ą minutę pasižymėjo V. Kavaliauskas, o dar po poros minučių rezultatą triuškinančiu pavertė Aurimas Kučys. 63 minutę „Tauro“ ekipoje iš aikštės buvo pašalintas italas Nicola Cutulo, o „Ekranas“ iki rungtynių pabaigos puikiai išnaudojo įgytą kiekybinę persvarą ir šventė pergalę rezultatu 5:0. 71 minutę antrą kartą pasižymėjo V. Kavaliauskas, o rungtynių pabaigoje savo pirmąjį įvartį „Ekrano“ ekipoje įmušė A. Buinickis.
__________________________________________

...

2012 Lie 30 10:57

Antroji pergalė iš eilės

Penktadienį "Banga" Gargždų miesto stadione 2:1 įveikė Vilniaus REO ir įsirašė į savo sąskaitą dar tris taškus.

Iš protokolo. BANGA - REO 2:1 (2:0).
Teisėjas - S.Dirda (Kaunas), 1100 žiūrovų.
Įvarčiai: 31 min. M.Kura, 37 min. A.Staponka (Banga); 58 min. M.Makutinovič (REO).
Įspėtas: 77 min. S.Džiojev (REO).
"Bangos" sudėtis: V.Myrnyi, A.Jokšas, N.Mgeladze, A.Ivanauskas, D.Padaigis, M.Kura, A.Dos Santos (46' R.Masiuk), Ž.Banys, M.Gudauskas (14' E.Grigaitis), G.Alaverdašvili (70' A.Butkus), A.Staponka. Atsargoje liko: R.Bogužas, M.Bitinas, R.Borusas, G.Nikabadze.

Pirmajame kėlinyje "Banga" pademonstravo, kad prieš savaitę pasiekta pergalė Alytuje nebuvo atsitiktinumas. Mūsų komanda turėjo iniciatyvą, atakavo ir mušė įvarčius. Tikru pirmojo kėlinio herojumi tapo M.Kura. 31 minutę jis kairiajame krašte suklaidino gynėją ir smūgiu iš 25 metrų pasiuntė kamuolį į vartus - 1:0. Dar po kelių minučių M.Kura vėl atsidūrė atakos smaigalyje. Tiesa, šįsyk jo smūgį varžovų vartininkas atrėmė, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo A.Staponka ir rezultatas tapo 2:0. Prieš pat nuaidint teisėjo švilpukui, skelbiančiam kėlinio pabaigą, M.Kura sužibėjo ir "Bangos" baudos aikštelėje - atmušė į tuščius vartus skriejantį kamuolį.
Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo svečiai ir, nors rimtesnio pavojaus "Bangos" vartams nebuvo, V.Myrnyi teko traukti kamuolį iš tinklo. Po S.Džojev baudos smūgio iš 35 metrų "Bangos" vartininkas atmušė kamuolį tiesiai prieš save, o pirmasis prie jo atsidūręs M.Makutinovič sušvelnino rezultatą - 2:1. Įkvėpti sėkmės vilniečiai bandė išvengti pralaimėjimo, tačiau rimtesnių progų taip ir nesukūrė. Tuo tarpu "Banga" galėjo ne kartą pasinaudoti atsivėrusiomis erdvėmis REO aikštės pusėje. 68 minutę M.Kura išbėgo vienas prieš varžovų vartų sargą, tačiau jo neįveikė. Baigiantis rungtynių laikų E.Grigaičiui pavyko įveikti ir varžovų vartų sargą, tačiau kamuolys skriejo greta virpsto. Po kelių akimirkų E.Grigaitis neišnaudojo dar vienos galimybės sumažinti įtampą - po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Visgi net ir tos neišnaudotos progos nesukliudė "Bangai" švęsti antrosios pergalės iš eilės.
Rungtynių santrauka ir komentarai - http://www.futbolo.tv" onclick="window.open(this.href);return false;.
Kitas rungtynes "Banga" vėl žais namie. Rugpjūčio 3 dieną 18:30 mūsų komanda susitiks su Klaipėdos "Atlantu".
______________________________

...

2012 Lie 30 10:59

Pirma pergalė namuose!

Šiandien, Klaipėdoje, buvo sužaistos XXI turo General Financing A lygos rungtynės.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai parodė, kad šis futbolo klubas yra pasirengęs lipti į turnyrinės lentelės viršų. Šiandien, kiekvienas atėjęs į stadioną galėjo pamatyti, kad atlantiečių vadovai ne tik kalbėjo per sezono pertrauką apie permainas žaidėjų rikiuotėje, bet iš tiesų turi ne vieną naują ir gerą žaidėją. Pirmomis minutėmis „Atlanto“ puolime žaidęs Tino Lagator patikrino Alytaus „Dainavos“ gynybą, kuri nepasirodė tokia tvirta. Pirmas penkioliką minučių klaipėdoiečiai ne kartą pavojingai užpuolė alytiškių vartus, o žiūrovus privertė sulaikyti kvapą, belaukiant kuo baigsis ataka. Tačiau, po pirmųjų penkiolikos minučių atlantiečiai žaidimą pametė iš vėžių, daugiau pradėjo gintis. Pasak trenerio Sebastien Roques, jis nesuprato, kas vyko likusį pirmą kėlinį, tačiau 27 minutę aiškų norą bet kokia kaina atimti iš klaipėdiečių taškus parodė Mindaugas Strauka („Dainava“), kuris sugebėjo pasižymėti. Antrame kėlinyje „Atlantas“ buvo dar aktyvesnis negu pirmojo pradžioje. Pavojingus reidus darė puolėjai Tino Lagator ir Nathan Smith, jiems gana aktyviai talkino Karolis Laukžemis. 53 min. puikų smūgį iš maždaug 16 m., atliko Nathan Smith ir išlygino rezultatą. Po 3 min., 56 min., Tino Lagator išvedė komandą į priekį. Dar ne vieną progą turėjo klaipėdiečiai, tačiau pritrūko sėkmės. Pats Tino džiaugėsi ir visų atlantiečių vardu dėkojo sirgaliams už nuostabų ir nepakartojamą palaikymą.
Nors rezultatas 2:1, šiandien „Atlanto“ komanda parodė, kad nebus mušami berniukai ir lips iš turnyrinės lentelės dugno. Kitas rungtynes rugpjūčio 3 d., penktadienį, klaipėdiečiai žais Gargžduose su vietos „Bangos“ komanda. Rungtynių pradžia 18:30. Mums reikalingas jūsų palaikimas.
________________________________

...

2012 Lie 30 11:01

Mažtanti „Dainava“ turėjo pripažinti atgimstančio „Atlanto“ pranašumą

Karščiausią vasaros dieną Alytaus „Dainavos“ futbolininkai ir ištikimiausi jų gerbėjai praleido uostamiestyje, kur žaidė rungtynes su iš pagrindų atsinaujinusiu „Atlantu“. Kaip nėra įprasta futbole, pirmojo kėlinio viduryje futbolininkams buvo suteikta pertrauka atsigauti nuo karščio. Nors dėl traumos aikštelę turėjo palikti Renaldas Stankevičius (jį pakeitė Lukas Baranauskas), po „Atlanto“ šturmo atsigavę alytiškiai sukūrė kelias atakas, kurių vieną realizavo Mindaugas Strauka.

Į virpstą kėlinio pabaigoje praėjusiame sezone „Dainavos“ puolime spindėjęs Paulius Sakalis, kurį vėliau pakeitė Nerijus Kavaliauskas. Antrame kėlinyje dukart pasižymėjo naujieji „Atlanto“ legionieriai – iš pradžių Nathan Smith, po to – Tino Legator. Progų išlyginti rezultatą turėjo L. Baranauskas, tačiau nesėkmingai. Pralaimėjimas 1:2, jau dvyliktasis Alytaus komandos sąskaitoje ir antroji sezone klaipėdiečių pergalė.

„Dainavos“ protokole Klaipėdoje buvo viena Kochanausko pavarde mažiau. Prieš „Atlantą“ Rimvydo Kochanausko vadovaujami alytiškiai kovojo be puolėjo Luko Kochanausko. „Kviečia į dar vieną peržiūrą Izraelyje, tiesa, nežinau, ar laiko ten pasirodyti“, – po paskutinių LFF A lygos rungtynių komentavo Lukas. Vykti į Izraelio pirmosios lygos komandą L. Kochanauskui neprireikė – jį pakvietė Latvijos „Virsliga“ penktoje vietoje esantis Liepojos „Metalurgs“. L. Kochanauskas tapo ketvirtuoju komandos lietuviu ir antruoju „Dainavos“ žaidėju, sudominusiu latvių komandas. Į trečioje vietoje esantį „Venspils“ kiek anksčiau išvyko sezoną Alytuje pradėjęs Simonas Paulius. Ne už kalnų – rugpjūčio 5 d. – S. Pauliaus ir L. Kochanausko ekipų dvikova.

Artimiausios „Dainavos“ rungtynės Alytuje – rugpjūčio 4 d. – su Pakruojo „Kruoja“. Ar kas nors dar paliks ar papildys alytiškių komandą – paaiškės po liepos 29-osios, paskutinės dienos, skirtos žaidėjų perėjimams. Kol kas šis „langas“ nesustiprino Alytaus komandos, o ją pavertė bene didžiausiu Lietuvos futbolininkų „turgeliu“ – be Latvijon iškeliavusių S. Pauliaus ir L. Kochanausko, Panevėžio „Ekranas“ taip pat iš „Dainavos“ pasikalbino Arsenijų Buinickij, Marijampolės „Sūduva“ – Valentiną Baranovskij. Rungtynėms su „Atlantu“ nebuvo registruotas ir alytiškių vartininkas Aurimas Dubickas. Kol kas nepatvirtintais duomenimis, jis kviečiamas į atsinaujinančią Vilniaus REO komandą. Neatmestina galimybė, kad į Alytų gali sugrįžti patyręs vartų sargas Giedrius Štreimikis, pirmą sezono pusę buvęs paskolintas „Atlante“.
________________________

...

2012 Lie 30 12:09

apie ŽALGIRĮ....

Rungtynėse su ATLANTU ir su austrais ŽALGIRIS žaidė nestipriausios sudėties. Naujokai ir atsarginiai žaidėjai, tokia sudėti labai tinka žaisti draugiškas rungtynes, bet su KRUOJA to nerekomenduočiau, nes vėl gaus į skudurus.
KRUOJA labai norės pergalės, tai padarys viską, kad svečiai grįžtų namo be taškų.