Vladimiras Gerasimovas
Tomas Domarkas
Ugnius Veprauskas

„ŽALGIRIS“ VĖL PRARADO TAŠKUS KAUNE

Trečioji iš eilės Vilniaus „Žalgirio“ išvyka į Kauną baigėsi prarastais taškais. Pralaimėjęs ir lygiosiomis sužaidęs su „Kauno Žalgiriu“, A lygos lyderis nesugebėjo įveikti ir Kauno „Stumbro“. Laikinosios sostinės komanda įmušė pirmoji, bet persvaros neišlaikė – 1:1 (0:0).

Nuo mačo pradžios sostinės ekipa užgulė „Stumbro“ vartus, tačiau pavojus kilo būtent prie žalgiriečių vartų, kai perdavimo sulaukusio Alexandre’o Kore pirmasis smūgis buvo blokuotas, o antruoju jis nepataikė į vartus.

Šeimininkų vartininkui Rodrigo Josviakiui teko įsijungti į žaidimą ir virš skersinio nukreipti kamuolį po Matijos Ljujičiaus baudos smūgio. Pakėlus kampinį, galva šalia vartų mušė Diego Oyarzunas.

Netrukus „Žalgirio“ trenerių štabui teko atlikti priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo traumą patyręs Serge’as Nyuiadzi. Vietoje jo aikštėje pasirodė Vytautas Lukša.

Kėliniui įpusėjus, didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukęs „Stumbras“ surengė porą labai pavojingų greitų išpuolių. Įžaidus kampinį, A.Kore pabandė smūgiuoti efektingu akrobatiniu smūgiu. Jam nepavykus, Lucaso Villelos muštas kamuolys po rikošeto praskriejo visai šalia virpsto. Po kelių minučių jau Armantui Vitkauskui šuoliu teko gelbėti komandą po dar vieno puikaus L.Villelos tolimo šūvio.

37-ą minutę R.Josviakis neturėjo jokių galimybių išgelbėti savo komandos, todėl tik žvilgsniu palydėjo Manto Kuklio baudos smūgį. Kauniečių laimei, kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, į čempionų vartus krito įvartis. Standartinės situacijos metu Diego Oyarzunui nepavyko išmušti kamuolio. Kilus gaisrui, jį A.Kore parideno visiškai laisvam Lukui Artimavičiui, kuris savo šansą išnaudojo, pelnydamas pirmąjį savo įvartį sezone.

„Žalgiris“ galėjo išlyginti rezultatą 54-ą minutę. M.Kuklio pavojingą smūgį iš artimo atstumo R.Josviakis sugebėjo atmušti, o prie riedančio į vartus kamuolio pirmasis spėjo Tomas Snapkauskas, paskutinę akimirką aplenkęs Darvydą Šerną ir kone ant vartų linijos užgesinęs didžiulį pavojų.

Svečiams įsikūrus prie „Stumbro“ baudos aikštelės, šeimininkai surengė porą išpuolių. Sykį Marcosas Junioras po įspūdingo reido perdavimu baudos aikštelėje surado L.Villelą, kurio smūgis galva buvo netikslus. Vėliau iniciatyvos ėmėsi Jaisenas Cliffordas, nepataikęs iš toli.

Rezultatą svečiams pavyko išlyginti 67-ą minutę. Vytautui Lukšai atšoko kamuolys po to, kai nesėkmingai jį bandęs išmušti Andre Almeida pataikė į Mamadou Mbodjį koją. Saugas smūgiavo tiksliai.

„Žalgirio“ pasinaudojo varžovų stabtelėjimu ir pabandė įmušti greitą antrą įvartį, surengdamas porą aštrių atakų. Po Elivelto smūgio ir rikošeto kamuolys vos neatsidūrė kauniečių vartuose. Netrukus, brazilas dar sykį laisvas šovė virš vartų.

Mačui baigiantis, pasisekė Levanui Matčarašviliui, kuris ant baudos aikštelės linijos nugriovė Slavko Blagojevičių. Žalgiriečiai įrodinėjo, kad turėtų būti skirtas baudinys, bet arbitras skyrė baudos smūgį. Po kelių minučių kovodamas su gynėju baudos aikštelėje griuvo Bahrudinas Atajičius, bet arbitro švilpukas tylėjo.

Per likusį laiką Donovano Slijngardo ir M.Kuklio smūgiai grėsmės „Stumbro“ vartams nesukėlė.

Martynas Pocius, alyga.lt

M.Barreto: „Patirties stoka neleido mums nugalėti“: https://www.youtube.com/watch?v=03l3-wIfsXg" onclick="window.open(this.href);return false;

V.Dambrauskas: „Pradedame bijoti patys savęs“: https://www.youtube.com/watch?v=Xh_LZZgobmI" onclick="window.open(this.href);return false;

„TRAKAI“ NAMIE NUSTELBĖ „ATLANTO“ KOMANDĄ

Šį A lygos sezoną „Trakų“ komanda Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkams tapo neperkandamu riešutu. Abi ekipos jau susitiko keturis kartus, net tris iš jų nugalėjo Trakų ekipa, viena dvikova baigėsi lygiosiomis.

Antradienio vakarą sostinės LFF stadione vykusiame 23 turo mače „Trakai“ dominavo prieš „Atlantą“ visas rungtynes ir įveikė klaipėdiečius rezultatu 2:0.

Abi komandos šį sykį žaidė ne stipriausių sudėčių. „Trakų“ snaiperis Maksimas Maksimovas dėl kojos skausmų liko ant atsarginių suolo, o „Atlanto“ kapitonas Markas Beneta rungtynes praleido dėl diskvalifikacijos.

Jau mačo pradžioje trakiškiai sukūrė neblogą galimybę pasižymėti, bet 3 minutę po kampinio Vaidas Šilėnas galva smūgiavo tiesiai į vartininką Deividą Mikelionį. Kiek vėliau svečius gelbėjo pasiaukojamai sužaidę gynėjai, blokavę du pavojingus V. Šilėno ir Aleksandro Byčenoko smūgius.

Pirmo „Trakų“ įvarčio ilgai laukti neteko. 15 minutę gavęs tolimą perdavimą, legionierius iš Liberijos Oscaras Dorley pabėgo nuo gynėjų, suklaidino vartininką D. Mikelionį ir nukreipė kamuolį į vartus - 1:0.

Po pelnyto įvarčio šeimininkai nusiramino, o tai leido „Atlantui“ perkelti žaidimą į aikštės vidurį. Vis tik klaipėdiečiams kažko pavojingo sukurti nesisekė - jie turėjo galimybių pabėgti į greitas atakas, bet tai padaryti trukdė techninis brokas ir netikslūs perdavimai.

„Atlantas“ aktyviau pradėjo antrą kėlinį, tačiau „Trakai“ netrukus susigrąžino iniciatyvą. 59 minutę arti antro įvarčio buvo O. Dorley, iš baudos aikštelės smūgiavęs virš skersinio.

Tašką šiose rungtynėse riteriai padėjo 78 minutę. Tuomet po V. Šilėno pakelto kampinio O. Dorley galva numetė kamuolį Justinui Januševskiui ir „Trakų“ gynėjas pelnė įvartį į tuščius vartus, padvigubindamas komandos pranašumą - 2:0.

Po šio epizodo dvikovos baigtis tapo aiški. Visas rungtynes blankiai atrodę klaipėdiečiai varžovų vartams per paskutines minutes negrasino.

Jau 12 rungtynių A lygoje nepralaimintys „Trakų“ futbolininkai pasiekė dar vieną pergalę ir iki 7 taškų priartėjo prie čempionato lyderio Vilniaus „Žalgirio“. Be to, Trakų komanda yra sužaidusi vienomis rungtynėmis mažiau.

O.Vasilenko: „Žalgirio“ rungtynių rezultato nežinojau, mes visada žaidžiame dėl pergalės“: https://www.youtube.com/watch?v=UgDbl_SL1Ek" onclick="window.open(this.href);return false;

I.Pankratjevas: „Varžovų gynyba buvo per klampi“: https://www.youtube.com/watch?v=rCAjAF0VeFA" onclick="window.open(this.href);return false;

TAŠKĄ KAUNE PELNĘS „UTENIS“ PAVIJO „ATLANTĄ“

Paskutinėse A lygos 23 turo rungtynėse „Kauno Žalgiris“ namie lygiosiomis 1:1 sužaidė su Utenos „Utenio“ komanda. Šis taškas uteniškiams leido pavyti ketvirtoje vietoje esantį Klaipėdos „Atlantą“. Tiesa, pastarasis klubas yra sužaidęs rungtynėmis mažiau.

Vien su užsieniečiais ir be lietuvių šį kartą rungtyniavusi „Utenio“ ekipa rungtynių pradžioje pabandė perimti iniciatyvą, bet kamuolį dažniausiai valdė savoje aikštės pusėje.

Vis tik dar neįpusėjus pirmam kėliniui, svečiai iš Utenos sugebėjo pelnyti įvartį. 13 minutę po Johno Hernandezo pakelto kampinio smūgiu galva pasižymėjo Diedie Traore - 0:1. Tai buvo pirmasis šio 18-mečio prancūzo įvartis A lygoje.

Po poros minučių kamuolį perėmę svečiai nuskubėjo į greitą ataką, bet jos smaigalyje atsidūrusio Ali Radjelio smūgį atrėmė vartininkas Modestas Stonys.

24 minutę po kampinio dar vieną progą turėjo D. Traore. Tačiau šį kartą prancūzo šūvis skriejo pro šalį.

Žaidimas atakose „Kauno Žalgirio“ komandai klijavosi sunkiai. O po praleisto įvarčio kauniečiams apskritai nesisekė sukurti nieko pavojingo. Tik 27 minutę po Igorio Jasinskio perdavimo prie vartų buvęs Ignas Dedura turėjo šansą, tačiau nepataikė į kamuolį.

Padrikai sužaidę pirmą kėlinį, Kauno žalgiriečiai aktyviai pradėjo antrą mačo dalį. Jau pirmą jo minutę Aurimas Raginis atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, bet kamuolys nelietė nė vieno žaidėjo ir nuskriejo greta virpsto.

Bėgant laikui, šeimininkai vis daugiau dėmesio skyrė puolimui. 65 minutę „Kauno Žalgirio“ treneris Johnatanas McKinstry atliko lemtingą keitimą, į aikštę vietoje Teremo Moffi įleisdamas Ernestą Mickevičių. Pastarasis jau po 5 minučių išlygino rezultatą, iš arti nukreipdamas kamuolį į vartus po A. Raginio perdavimo.

Lygiųjų J. McKinstry ir dėl išlikimo lygoje kovojančiai jo komandai buvo maža, tad netrukus strategas į kovą metė puolėją Luką Kochanauską. Žalgiriečiai sugebėjo kuriam laikui perimti iniciatyvą ir spausti varžovus. Uteniškiai atrodė išsikvėpę, tačiau susitikimo pabaigoje ir jie atsakė keliais pavojingais išpuoliais.

Jau per pridėtą laiką už galvos griebėsi E. Mickevičius. Po dar vieno A. Raginio perdavimo iš krašto jam pritrūko akimirkos, kad pasiektų kamuolį. Taip E. Mickevičius praleido puikią galimybę išplėšti savo komandai pergalę.

Galiausiai finalinis teisėjo Roberto Šmito švilpukas užfiksavo kovingas lygiąsias 1:1.
- Šiaip, yra dar vienos atidėtos rungtynės, tad kurių galų rašo, kad paskutinėse?

J.McKinstry: "Esame nusivylę dėl neiškovotų trijų taškų": https://www.youtube.com/watch?v=ukEFAhCBXRs" onclick="window.open(this.href);return false;

D.Campana: "Tai buvo prasčiausias antras kėlinys šiame sezone": https://www.youtube.com/watch?v=aO5OeCjOLMc" onclick="window.open(this.href);return false;