Arūnas Šeškus
Gevorkas Arakelianas

***
„SŪDUVA“ NELAIMĖJO, BET NUTRAUKĖ „ŽALGIRIO“ PERGALIŲ SERIJĄ

Devynių iš eilės Vilniaus „Žalgirio“ laimėtų rungtynių „SMScredit.lt A lygoje“ serija nutrūko Marijampolėje. Prieš rinktinių pertrauką savo aikštėje įveikęs suvalkiečius čempionas svečiuose varžovų neįveikė.

Be įvarčių 0:0 pasibaigusiose rungtynėse „Sūduvai“ vadovavo vyr. trenerio poste atleistą Aleksandarą Veselinovičių laikinai pakeitęs jo asistentas Eivinas Černiauskas.

Be Lietuvos nacionalinėje rinktinėje žaidusių žalgiriečių Egidijaus Vaitkūno ir Manto Kuklio bei sūduviškio Vaido Slavicko mačą pradėjusios komandos stengėsi viena kitai suteikti kuo mažiau erdvės ir visų pirma stengėsi griauti varžovų atakas, todėl kova daugiausiai vyko aikštės viduryje.

Pirmieji spragų priešininkų gynyboje, kurioje po ilgos pertraukos vėl žaidė su ankstesniu treneriu konfliktavęs kroatas Andro Švrljuga, surado vilniečiai. Gynybos linijoje rungtyniavęs Saulius Mikoliūnas perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė Andriją Kaludjerovičių, bet jį pasivijęs Algis Jankauskas paskutinę akimirką kamuolį sugebėjo blokuoti.

Netrukus rezultatyviausias „Žalgirio“ puolėjas darsyk buvo išvestas prieš vartus, tačiau puolėjui po kojomis kritęs Darius Isoda padarė viską, kad smūgis žalgiriečiui nesigautų.

Kėlinio viduryje pavojingiausią savo ataką sukūrė „Sūduva“. Admiras Kecapas laiku pamatė link vartų įkertantį Predragą Pavlovičių, kuris vienu lietimu mušė aukštai virš vartų.

Po pertraukos komandų žaidimas suaktyvėjo ir kamuolys aikštės viduryje užsilaikydavo retai, tačiau vartininkams savo meistriškumo demonstruoti neteko.

Iš toli greitos atakos metu šalia vartų pavojingai šovė A.Kaludjerovičius. Aktyviai žaidęs sūduviškis Eligijus Jankauskas liko nepatenkintas teisėjo sprendimu nefiksuoti ji prilaikiusio ir neleidusio pabėgti S.Mikoliūno pražangos.

Sužaidus daugiau nei valandą, Ivano Kardumo ūgis padėjo vartininkui sugauti nestiprų, bet technišką A.Kaludjerovičiaus bandymą galva nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą. Jo kolegai Armantui Vitkauskui vėliau teko palikti vartus ir, krentant po Pauliaus Janušausko kojomis, išmušti kamuolį kone ant baudos aikštelės linijos.

Aikštėje po keitimo pasirodęs Justas Lasickas jau po poros minučių galėjo tapti rungtynių didvyriu, bet po S.Mikoliūno perdavimo jaunasis vilnietis vienu lietimu iš aštraus kampo mušė pro šalį. Netrukus I.Kardumo gudrumą tolimu smūgiu patikrino M.Kuklys.

Mačo pabaigoje aktyviau žaidė ir pergalę iškovoti labiau norėjo svečiai, bet jų atakas sėkmingai griovė be klaidų rungtyniavusi „Sūduvos“ gynybos linija.

Jau per pridėtą laiką sūduviškių gretose debiutavo naujasis komandos puolėjas iš Ukrainos Leonidas Akulininas.

OFICIALIAME „TRAKŲ“ TRENERIO DEBIUTE – TRIUŠKINAMA „RITERIŲ“ PERGALĖ

Naujasis vicečempionų strategas Sergejus Kovalecas pergalingai debiutavo prie „Trakų“ vairo, o du įvarčius pelnęs Nerijus Valskis tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

24-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture „riteriai“ nesunkiai 4:1 (2:0) svečiuose sutriuškino Kauno „Stumbrą“, pralaimėjusį trečią kartą iš eilės.

Rungtynės prasidėjo staigiu svečių spurtu. „Trakai“ pasinaudojo skylėta varžovų gynyba ir greitai pelnė du įvarčius.

5-ąją minutę Aleksandras Byčenokas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį nepriekaištingu smūgiu realizavo N. Valskis, o dar po septynių minučių tas pats Lietuvos rinktinės atstovas nukreipė kamuolį už vartų linijos po to, kai šis atšoko nuo skersinio, kai efektingai smūgiavo Justinas Januševskis.

Akivaizdu, jog šeimininkai tokios mačo pradžios nesitikėjo ir tik sėkmė keletą sykių gelbėjo „Stumbrą“ nuo trečio įvarčio. Treneris Mariano Barreto jau pirmo kėlinio viduryje pakeitė Nerijų Mačiulį, į aikštę išleisdamas Klaudijų Upstą, kuris pagyvino komandos atakas.

Kauniečiai itin pavojingai atakavo po kampinio, kai kamuolys skriejo visai šalia skersinio, o taip pat privertė pasiaukojančiai apsiginti Arūną Klimavičių, blokavusį pavojingą Cristiano Alexo baudos smūgį.

„Trakų“ komandoje ir vėl arti tikslo po gražios atakos buvo N. Valskis, sykį šalia vartų smūgiavo Artiomas Gurenka. Po pertraukos pastarasis legionierius iš Baltarusijos pataikė į skersinį, o kamuolys, atšokęs nuo Luko Artimavičiaus, vos nesuspurdėjo vartų tinkle.

Visgi 59-ąją minutę svečiai pelnė trečią įvartį. A. Byčenokas perdavė kamuolį Jevgenijui Zasavickiui, pasinaudojusiam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose. Saugas iš Moldovos puikiai smūgiavo nuo virpsto, pasižymėdamas antrame susitikime iš eilės.

„Stumbrui“ netrukus pavyko sušvelninti rezultatą: po Jardelio Nazare pakelto kampinio 67-ąją minutę tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Tomas Snapkauskas. Kiek vėliau šalia vartų smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Alexandre‘as Kore.

Galutinį tašką šiame mače padėjo Rokas Masenzovas. Jaunasis „riteris“ 76-ąją minutę pasinaudojo N. Valskio perdavimu iš kairiojo krašto ir pelnė pirmą savo įvartį šiame sezone.

„Stumbro“ komandoje debiutavo saugas iš Rusijos Maksimas Jermakovas. Kauniečiams savaitgalį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalyje teks kovoti su Marijampolės „Sūduva“ – galbūt šioms rungtynėms kauniečiai teikė didesnį prioritetą.

Parašytas: 2016 Rgs 08 11:12
A.ŠVRLJUGA: „TURIME BŪTI KOMANDA, KOVOTI VIENAS UŽ KITĄ“
2016-09-08 | Martynas Pocius

Marijampolės „Sūduva“ antrą kartą sezone savo žiūrovų akivaizdoje neleido įmušti geriausią puolimą „SMScredit.lt A lygoje“ demonstruojančiam Vilniaus „Žalgiriui“. Dvikova baigėsi be įvarčių - 0:0.

Laikinai vyr. trenerio pareigas ėjęs Eivinas Černiauskas liko patenkintas iškovotu tašku prieš čempioną.

„Jei būtų trys taškai, būtų dar geriau. Iki to „labai gerai“ pritrūko įvarčio, bet, vertinant rungtynes, viskas yra gerai. Ypač žinant, kokia situaciją turėjome šią savaitę. Vyrai visi norėjo, visi sukovojo, atidavė viską, ką turėjo. Galiu jiems tik padėkoti, padėkoti visam kolektyvui, gydytojams, kurie padarė viską, kad komanda pasiruoštų šioms rungtynėms. Dabar žiūrėsime, kas bus toliau“, - kalbėjo treneris.

Pasak trenerio, pokyčius sudėtyje lėmė pasikeitusi situacija klube, todėl teko rungtyniauti žaidėjams, neturėjusiems daug žaidybinio laiko, tačiau jie įrodė, kad gali žaisti lygiai taip pat gerai, nei anksčiau tose pozicijose rungtyniavę futbolininkai.

„Viskas gerai, jaunas žaidėjas, perspektyvus. Kitose rungtynėse tikrai gaus daugiau žaisti. Šiandien buvo daugiau gynybinio plano rungtynės, nebuvo daug galimybių jį išleisti anksčiau į aikštelę. Manau, ateityje jis mus pastiprins, geras žaidėjas, aukšto lygio puolėjas“, - apie komandą papildžiusį ukranietį Leonida Akulininą sakė E.Černiauskas.

Po pertraukos į komandos sudėtį sugrįžęs Andro Švrljuga tvirtino, kad pora mėnesių be futbolo - ne problema.

„Žinome, kas yra „Žalgiris“ Lietuvos futbole. Prieš savaitę praleidome 4 sykius, bet galėjome praleisti ir daugiau. Šiandien parodėme charakterį, kad galime žaisti futbolą. Kai komanda yra vieninga, kai daro tai, ko nori treneris, kai jį supranta, galime būti gera komanda. Žinoma, labiau gynėmės, bet ko galima tikėtis, kai žaidi prieš „Žalgirį“. Bet tai buvo pakankamai atviros rungtynės. Negaliu pasakyti, kad buvo daug progų. Tačiau ir mes, ir jie valdėme kamuolį. Tai turėjo būti įdomios žiūrėti rungtynės. Iškovotas taškas daug reiškia žaidėjams, ypač psichologiškai“, - teigė kroatas.

Futbolininkas nesiryžo spėti apie komandos šansus iškovoti medalius, tačiau neabejojo, kad „Sūduva“ stengsis laimėti kiekvienas rungtynes.

„Tai geriausias būdas. Turime būti komanda, kovoti vienas už kitą. Jei žaisime gerai, gal ir iškovosime medalius“, - sakė A.Švrljuga.

Parašytas: 2016 Rgs 08 11:15
Utenos „Utenis“ – Klaipėdos „Atlantas“

Rugsėjo 8 dieną 17.30 val. Utena, „Utenio“ stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:1, 0:2, 0:2

„Atlantas“ – vienintelis čempionato klubas, kurio vartų uteniškiai šiame sezone kol kas taip ir neatrakino.

Dėl septintos turnyro lentelės vietos kovojantis „Utenis“ per pertrauką sužaidė kontrolines rungtynes su Daugpilio BFC „Daugavpils“ klubu iš Latvijos. Dvikova pasibaigė rezultatu 1:1, o vienintelį įvartį uteniškiams pelnė puolėjas Jurijus Vereščiakas. Legionierius iš Ukrainos, per trumpą laiką tapęs vienu iš rezultatyviausių „Utenio“ žaidėjų, šiame sezone prieš „Atlantą“ dar nežaidė. Tiek J. Vereščiakas, tiek kiti atakuojantys žaidėjai darys viską, kad atlantiečiai ketvirtą kartą neišlaikytų „sausų“ vartų – dabar kiekvienas mačas Utenos klubui yra žūtbūtinis.

Itin svarbią pergalę mače su „Sūduva“ iškovojusi Klaipėdos komanda atsisveikino su vartininku Mariumi Adamoniu, tad į vartų stačiakampį vėl turėtų grįžti Povilas Valinčius. Nepasirodys ant žaliosios vejos Utenoje ir veteranas Andrius Jokšas, užsidirbęs ketvirtą geltoną kortelę šiame sezone. „Atlantas“, šiais metais su būsimais varžovais nebarstantis taškų, savaitgalį turės kur kas rimtesnį išbandymą, kai namuose LFF taurės pusfinalyje priims „Žalgirį“. Visgi uteniškiams nuo to lengviau nebus – uostamiesčio klubas sieks įsirašyti dar tris svarbius taškus.

„Kauno Žalgiris“ – Jonavos „Lietava“

Rugsėjo 8 dieną 19.30 val. Kaunas, S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Ankstesnės rungtynės: 2:2, 1:5, 2:3

Žalgiriečiai, kurių žaidime vis ryškesnį pėdsaką palieka komandos naujokai, turi dar vieną progą pakilti iš turnyro lentelės dugno.

„Kauno Žalgiris“ šiame sezone jonaviečių neįveikė ir per tris tarpusavio mačus praleido net dešimt įvarčių. Gintis nuo daug žalos atnešusių „Lietavos“ atakų teks be Igno Deduros, kuriam artėjantį susitikimą teks praleisti dėl diskvalifikacijos. Vis dėlto kauniečiai nosių nenuleidžia, o klubo naujokas Andrejus Liasiukas teigė, kad „Kauno Žalgiris“ dar turi ketinimų šoktelti į pirmąjį šešetuką. Jei Laimio Bičkausko kariauna iškovos pergalę, nuo jonaviečių juos skirs penki taškai.

Prieš šį mačą treneris Robertas Poškus pasakojo, jog pertrauka klubui išėjo į naudą. Kai kurie futbolininkai išsigydė traumas, tačiau gynėjas Julius Aleksandravičius laukia kelio operacijos. Visgi tiek Lukas Miščiukas, tiek Eisvinas Utyra rungtyniavo sėkmingai, o jų pastangomis „Lietava“ įvarčio nepraleido jau dviejuose mačuose iš eilės. Jonavos klubas iki pertraukos buvo pagavęs tinkamą bangą, ant kurios sieks išsilaikyti, o dar viena pergalė leistų įsitvirtinti penktoje turnyro lentelės vietoje.

Parašytas: 2016 Rgs 08 11:21
XXIV TURAS: „SŪDUVA“ 0 - 0 „ŽALGIRIS“

Sugalvojo muziką uždėti ant santraukos. :shock: Per daug jau ten diskoteką permenanti santrauka gavosi
Rungtynės kažkam galėjo pasirodyti nykokos. Stebėtinai mažai smūgių į vartų plotą, iš esmės vartininkai buvo be darbo.

Parašytas: 2016 Rgs 08 11:29
XXIV TURAS: „STUMBRAS“ 1 - 4 „TRAKAI“

Įvarčiai:

Gražios rungtynės. daug kombinacinio futbolo galima buvo pamatyti.

Parašytas: 2016 Rgs 08 17:38
UTENIS vs. ATLANTAS

"Utenio" sudėtis:
18 Lukas Žukauskas, 2 Aurimas Tručinskas, 4 Michailas Bašilovas, 5 Lukas Valvonis, 13 Gabrielius Zagurskas, 15 Vitalijus Polianskis, 7 Jevgenijus Morozas, 9 Igoris Poručinskis, 19 Danielis Romanovskis, 21 Arminas Vaskela, 10 Jurijus Vereščiakas

"Atlanto" sudėtis:
1 Povilas Valinčius 3 Vytas Gašpuitis, 17 Markas Beneta,23 Rolandas Baravykas, 30 Kazimieras Gnedojus, 6 Andrius Bartkus, 10 Rokas Gedminas, 11 Domantas Šimkus, 70 Marius Papšys, 74 Ovidijus Verbickas, 19 Abdoulas Sylla

Įvarčiai:
[0-1] 39 min. Marius Papšys realizavo 11 m baudinį.
[1-1] 74' Jurijus Vereščiakas

Parašytas: 2016 Rgs 08 21:18
na va labai svarbus turas kovoje dėl išlikimo kol kas galima sakyti buvo laimėtas Utenio. Kitas turas, ypač kauniečiams, gali būti ir lemiamas, jeigu gaus nuo Stumbro, gali taškų daugiau ir nebematyti.

Parašytas: 2016 Rgs 08 21:27
Galima sakyti KŽ atidavė taškus šiandien. Gali kaltint tik patys save :)

Parašytas: 2016 Rgs 09 01:55
didelis klaustukas jei ir bus pasiekta pergalė prieš Stumbrą ar tai ką nors bepakeis, žinant, su kuo bus žaidžiama 26-28 ture, o ir Stumbras aš netikiu, kad nei taško nesurinks. Žinot formatą, paskutinė komanda krenta, priešpaskutinė degimo zonoje sėdi.

PERGALĖS LAUKĘ „UTENIS“ IR „ATLANTAS“ PASIDALIJO PO TAŠKĄ

Utenos „Utenis“ į Klaipėdos „Atlanto“ vartus įmušė pirmą sykį šiame „SMScredit.lt A lygoje“ čempionate, tačiau įvarčio nepakako labai reikalingai pergalei iškovoti. Nugalėti į Aukštaitiją vykusi uostamiesčio komanda neišsaugojo turėto pranašumo ir taip pat liko nusivylusi rezultatu - 1:1 (1:0).

Aukščiausios prabos medalių siekiantys klaipėdiečiai nepadidino atotrūkio nuo Marijampolės „Sūduvos“ ir minimaliai sumažino atsilikimą nuo antroje vietoje esančių „Trakų“. Dėl išlikimo lygoje kovojantys uteniškiai paskutinėje vietoje esantį ir rungtynėmis mažiau sužaidusį „Kauno Žalgirį“ lenkia vos dviem taškais.

Mariaus Papšio realizuoto baudinio 39-ą minutę dėka „Atlantas“ išsiveržė į priekį pirmajame kėlinyje, kuriame vyko lygi kova, nesuteikusi komandų vartininkams progų demonstruoti savo meistriškumo.

Iki įvarčio aštrausią momentą sukūrė uteniškiai. Jurijus Vereščiakas pabėgo nuo Vyto Gašpuičio ir perdavė kamuolį link vartų, kur vienu lietimu jį į vartus pabandė nukreipti Igoris Poručinskis, bet mušė netiksliai.

Uostamiesčio futbolininkai savo atakas rengė kraštais arba tolimais perdavimais ieškojo puolimo smaigalyje rungtyniavusio Roko Gedmino. Prieš pat pertrauką puolėjas gražiai susistabdė kamuolį ir įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiu į vartus nepataikė.

Didžiausią pavojų svečiai kėlė standartinių situacijų metu. Kartą po kampinio Kazimieras Gnedojus nesugebėjo tinkamai pataikyti kamuolį ir jį Lukas Žukauskas sugavo. Dar vienas kampinio metu gynėjas uždirbo baudinį, kai griuvo po dvikovos su Vitalijumi Polianskiu. M.Papšys nuo 11 m. žymos mušė užtikrintai.

Antrojo kėlinio pradžioje įvarčio autorius dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo, jį pakeitė Maksimas Maksimovas, o „Atlantas“ iškart galėjo padvigubinti persvarą, bet prieš vartus iššokęs R.Gedminas kamuolį pasiuntė visiškai šalia virpsto.

Aikštės šeimininkai stengėsi ieškoti kelių link varžovų vartų, tačiau į žaidimą įsijungti dažniau teko L.Žukauskui. „Utenio“ vartininkas sužaidė patikimai, kumščiais atmušdamas stiprų Ovidijaus Verbicko šūvį. Vėliau padirbėti teko ir Povilui Valinčiui, nukreipusiam kamuolį virš skersinio po Gabrieliaus Zagursko baudos smūgio.

Likus žaisti 15 minučių, aukštaičiai išlygino rezultatą. Po Danieliaus Romanovskio perdavimo iš gilumos nuo dviejų gynėjų pabėgęs J.Vereščiakas nepaliko vartininkui jokių vilčių.

„Atlantui“ rungtynių pabaigą apsunkino K.Gnedojus. Vienas labiausiai patyrusių svečių žaidėjų per porą minučių užsidirbo dvi geltonas korteles ir buvo priverstas keliauti į rūbinę.

Pasimetusius klaipėdiečius dukart išgelbėjo P.Valinčius. Iš pradžių vartininkas atrėmė stiprų V.Polianskio smūgį galva, o vėliau neleido įmušti ir puikiai baudos aikštelėje gynėją suklaidinusiam D.Romanovskiui.

Jau per arbitro pridėtą laiką vėl prieš vartus išnėręs J.Vereščiakas mušė tiksliai, bet dideliam stadione susirinkusių žiūrovų apmaudui buvo užfiksuota nuošalė.

FANTASTIŠKOS PROGOS NEIŠNAUDOJĘS „KAUNO ŽALGIRIS“ GAVO DAR VIENĄ SKAUDŲ ANTAUSĮ

turnyro lentelės dugne esantis „Kauno Žalgiris“ nepasinaudojo gera proga ištrūkti iš paskutinės pozicijos.

Kauniečiai namuose 24-ojo turo mače 0:1 (0:1) nusileido Jonavos „Lietavai“, nepraleidusiai įvarčio jau trečiame mače iš eilės.

Dvikovos pradžioje šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, rengė pozicines atakas ir atrodė pranašesni. Tiesiog fantastišką progą pelnyti įvartį turėjo Karolis Gvildys, atitrūkęs tiek nuo Valdemaro Borovskio, tiek nuo Giedriaus Kvedaro. Matyt, žalgiriečių futbolininką apakino prieš jį buvę tušti vartai ir šis vos iš poros metrų smūgiavo į virpstą.

Netrukus puikios progos po Dominyko Galkevičiaus prarasto kamuolio neišnaudojo Karolis Šilkaitis. „Kauno Žalgirio“ saugas iššoko prieš G. Kvedarą, tačiau pastarojo nenuginklavo.

39-ąją minutę nutiko tai, ko šeimininkai tikrai nesitikėjo. Po prarasto kamuolio savo aikštės pusėje Tautvydas Eliošius įsiveržė į baudos aikštelę, ten surado D. Galkevičių, kuris tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Netrukus Jonavos klubo sirgaliai vėl plojo G. Kvedarui, atmušusiam pavojingai Andrejaus Liasiuko spirtą kamuolį. Kitoje aikštės pusėje į Deividą Mikelionį vienu lietimu smūgiavo Tomas Salamanavičius.

Antro kėlinio pradžioje „Kauno Žalgirį“ į dar gilesnę duobę galėjo pasiųsti broliai Eliošiai, tačiau Tv. Eliošius dėkingos progos neišnaudojo – kamuolys, spirtas vienu lietimu, skriejo virš vartų.

Žalgiriečiai antrame kėlinyje žaidė gerokai blankiau. Pozicinės atakos nieko apčiuopiamo nedavė, o techninis brokas šalia varžovų baudos aikštelės neleido dažnai smūgiuoti į svečių vartus. Kauniečiai išsiskyrė tik netiksliu Roko Sikorskio šūviu kaire koja bei smūgiu pro šalį, kai galva mušė Andrejus Čuchlejus.

Savo ruožtu „Lietava“ ne kartą buvo pabėgusi į staigias kontratakas. Vienos iš tokių metu gerą progą įtvirtinti savo komandos pergalę turėjo T. Salamanavičius, tačiau saugas pažeme smūgiavo į vartininką.

„Kauno Žalgirio“ treneris Laimis Bičkauskas atliko visus tris keitimus, bet šie apčiuopiamo rezultato nedavė. Jonavos klubas įsitvirtino penktoje turnyro lentelės vietoje, o kauniečiai nuo septintoje pozicijoje žengiančio Utenos „Utenio“ atsilieka dviem taškais.

Parašytas: 2016 Rgs 09 11:15
XXIV TURAS: „UTENIS“ 1 - 1 „ATLANTAS“

Antrame kėlinyje "Atlantas' žaidė nesąmones. Gynyboje tokias klaidas gali daryti tik mėgėjai. Gerai, kad tik vienas įvartis buvo į klaipėdiečių vartus. Gnedojus užsidirbo raudoną kortą, per trumpą laiką susirinko dvi geltonas.