...

Re: XXIV (24) turas:

2012 Rgp 20 13:51

Panevėžio „Ekranas“ Alytuje prarado du taškus, „Žalgiris“ sutrypė „Taurą"

Du taškus Lietuvos futbolo A lygos XXIV turo rungtynėse prarado dešimties komandų turnyro lyderis bei nugalėtojo titulą ginantis Panevėžio „Ekrano“ (57 tšk.) klubas, sekmadienį mačą svečiuose su septintojoje pozicijoje esančia Alytaus „Dainava“ (22 tšk.) baigė lygiosiomis 2:2 (0:0).
„Ekrano“ komanda neįveikė lygos vidutiniokų „Dainavos“ futbolininkų.
Aikštės šeimininkams įvartį pelnė Paulius Sakalis (48 min.), o vieno įvarčio autoriumi į savuosius vartus tapo panevėžietis Tadas Markevičius (69 min.).
Svečių gretose įvarčiais pasižymėjo Mantas Samusiovas (58 min.) ir Aurimas Vertelis (63 min.).

Penkioliktą pergalę paskutinėse Lietuvos futbolo A lygos XXIV turo rungtynėse iškovojo antrąją vietą pirmenybėse užimantis vicečempionas VFMD „Žalgirio“ (51 tšk.) klubas, kuris atsilikimą nugalėtojos titulą ginančios Panevėžio „Ekrano“ (57 tšk.) ekipos sumažino iki šešių taškų.
Sekmadienį namuose vilniečiai 5:0 (3:0) sutriuškino devintojoje pozicijoje esančius Tauragės „Tauro“ (19 tšk.) futbolininkus.
Du įvarčius nugalėtojams pelnė Calumas Elliotas (42 ir 68 min.), po vieną - Pavelas Komolovas (5 min.), Tomislavas Pekas (28 min.) ir Mantas Kuklys (56 min.).
Svečiai mačą baigė be iš aikštės pašalintų Aleksandro Borisenkos (54 min.) ir Vlado Petkevičiaus (74 min.).

Trečiojoje pozicijoje čempionate - praėjusio sezono bronzos medalininkė Marijampolės „Sūduvos“ (47 taškai) vienuolikė.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10.Klaipėdos „Atlantas“ 24 4 4 16 14:57 16

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 19 įvarčių - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).
___________________________________________________________________________
BNS ir lrytas.lt inf.

...

2012 Rgp 20 13:58

24 turas: „Žalgiris“ pasinaudojo „Ekrano“ kluptelėjimu

Savaitgalį vykęs „General Financing A lygos“ turas nustebino netikėtais rezultatais. Gargžduose „Banga“ nenusileido Marijampolės „Sūduvai“ (0:0), Panevėžio „Ekranas“ prarado taškus Alytuje (2:2), o „Atlantas“ įveikė „Kruoją“ (2:1). Tikroje įvarčių fiestoje džiaugėsi „Šiauliai“, kurie pasismagino sostinėje (5:3), savo ruožtu VMFD „Žalgiris“ tiesiog nušlavė nuo savo kelio Tauragės „Taurą“ (5:0).
____________________________________

...

2012 Rgp 20 13:59

Banga (Gargždai) - Sūduva (Marijampolė) 0:0 (0:0)
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 700 žiūrovų
Įvarčiai: nėra
Įspėjimai: 24 min. A. dos Santos, 75 min. A.Jokšas („Banga"); 23 min. V.Slavickas, 27 min. V.Baranovskij, 55 min. P.Leimonas („Sūduva")

Kovingai nusiteikę „Sūduvos“ futbolininkai savo tikslo Gargžduose pasiekti taip ir nesugebėjo. Nors teritorinį pranašumą „Sūduva“ ir turėjo, tačiau nuginkluoti varžovų vartų jiems nepavyko. Iki pertraukos „Banga“ gynėsi labai patikimai ir praktiškai svečiams neleido sukurti tikrų šansų pasižymėti. Patys šeimininkai tuo tarpu demonstravo neblogą futbolą ir valdė aikštės vidurį, kur eilinį kartą geras rungtynes sužaidė Ž.Banys, A.Dos Santos ir G.Alaverdashvili.

Po pertraukos „Sūduva“ kiek suaktyvino savo veiksmus puolime ir aikštėje pasirodžius R.Beniušiui pagaliau sulaukė savo progų. Puolėjas per kelias minutes turėjo dvi idealias progas įvarčiui pasiekti, tačiau „Bangą“ išgelbėjo ir vartininkas, ir fortūna.

Pati akistatos pabaiga buvo ganėtinai kovinga. „Sūduvai“ ir toliau trūko aštrumo aikštės viduryje, o „Banga“ pusprogių neišnaudojo. Nepaisant to, lygus rezultatas – visiškai dėsningas. Atrodė, kad „Sūduva“ į Gargždus atvyko tinkamai nenusiteikusi, už ką brangiai ir sumokėjo, nes „ant bangos“ esanti „Banga“ trečiame rate ir toliau nepralaimi.

...

2012 Rgp 20 14:00

REO (Vilnius) - Šiauliai (Šiauliai) 3:5 (1:1)
Teisėjas: S.Atmanavičius (Klaipėda), 250 žiūrovų
Įvarčiai: 11 min. A.Lipskis, 61 min. (iš 11m.) G.Kulbis, 71 min. T.Ražanauskas („REO"); 26 min., 65 min. ir 90+1 min. R.Vėževičius, 48 min. (iš 11m.) I.Kozlovs, 83 min. S.Cesanelli („Šiauliai")
Įspėjimai: 49 min. P.Širvys („REO"); 78 min. R.Vėževičius, 86 min. M.Malinauskas („Šiauliai")

„Šiaulių“ ir REO rungtynės sostinėje tapo tikru prastos gynybos pavyzdžiu. Vis dar be naujų žaidėjų rungtyniaujantis REO klubas ir vėl mačą pradėjo su nemažai jaunimo, o ant atsarginių suolelio buvo vos vienas futbolininkas. Tokioje situacijoje visai nenuostabu, jog „Šiauliai“ rungtynių pradžioje visiškai dominavo, lengvai įmetinėjo kamuolius į laisvus plotus, kur REO gynėjai pirmieji prie kamuolio spėdavo retai. Jei ne nuošalės ir netikslūs A.Jeršovo bei R.Vėževičiaus smūgiai vargu ar žiūrovai būtų išvydę intrigą.

Vis tik nutiko tai, kas REO rungtynių metu tampa tradicija – REO pasinaudojo „Šiaulių“ nesusitelkimu gynyboje ir A.Lipskis 11-ąją minutę pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Po šio epizodo „Šiaulių“ spaudimas dar padidėjo bei iki pertraukos pusiausvyrą atstatė R.Vėževičius.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui I.Kozlovas išvedė „Šiaulius“ į priekį, tačiau nesnaudė ir G.Kulbis (2:2). „Šiauliai“ ir trečią kartą pirmavo, bet REO ir trečią kartą išlygino (3:3). Vis tik net ir šioje situacijoje atrodė, kad jokios intrigos nebus – abi komandos labai ramiai šventė taiklius smūgius, o „Šiauliai“ atrodė visiškai pasitikintys savimi. Kaip paaiškėjo vėliau – ne veltui. Per paskutines devynias minutes po kartą pasižymėjo S.Cessaneli ir R.Vėževičius bei užtikrino komandai pergalę 5:3.

...

2012 Rgp 20 14:01

Atlantas (Klaipėda) - Kruoja (Pakruojis) 2:1 (1:1)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 350 žiūrovų
Įvarčiai: 45+1 min. (iš 11m.) T.Lagator, 53 min. E.Razulis („Atlantas"); 39 min. S.Žygalov („Kruoja")
Įspėjimai: 8 min. P.Basič, 43 min. J.Rullier, 61 min. E.Razulis („Atlantas"); 10 min. T.Miklinevičius, 26 min. G.Slavickas, 30 min. K.Matsion, 45 min. G.Kvedaras („Kruoja")

Pastaruoju metu žaidybinę krizę išgyvenanti Pakruojo „Kruoja“ iš duobės išlipti ir toliau niekaip nesugeba. Šį kartą tikslus kovoti dėl medalių turinčią „Kruoją“ sustabdė uostamiesčio „Atlantas“. Pasirinkę drąsią taktiką žaisti dviem puolėjais svečiai ir vėl nusvilo – Pakruojo komanda neišnaudojo galybės progų ir už tai sumokėjo brangią kainą.

Tiesa, viskas prasidėjo gana gražiai. Spaudimas buvo didelis ir po baudos smūgio galva „Kruoją“ į priekį 39-ąją minutę išvedė S.Žigalovas. Tačiau pačioje kėlinio buvo skirtas abejotinas 11 metrų baudinys, kurį realizavo ir G.Kvedaro pirmą kartą sezone ginamus vartus nuginklavo T.Lagatoras (1:1).

Po pertraukos „Kruoja“ į aikštę žengė labai nusiteikusi ir per penkias kėlinio minutes turėjo tris šimtaprocentes progas įvarčiui pasiekti. Jei dar E.Veliulio neišnaudotą progą galima suprasti, tai kaip į tuščius vartus iš penkių metrų nepataikė S.Žigalovas – tikrai ne.

Už tai svečius nubaudė E.Razulis – po kampinio jis pasinaudojo gynėjų ir vartininko klaida bei išvedė „Atlantą“ į priekį 2:1. Per likusį laiką „Kruoja“ spaudė, „Kruoja“ kūrė, tačiau neįmušė. Maža to, „Atlantas“ galėjo pelnyti ir trečiąjį įvartį. Galutinis rungtynių rezultatas 2:1 ir neabejotinai įspūdingiausia „Atlanto“ pergalė šiame sezone,

...

2012 Rgp 20 14:05

Žalgiris (Vilnius) 5 - 0 Tauras (Tauragė)

Visiškai jokios intrigos aistruoliai nesulaukė rungtynėse Vilniuje. VMFD „Žalgiris“ tiesiog buvo visa galva geresnė komanda už svečius iš Tauragės, kuriems viskas klostėsi pagal juodžiausią scenarijų. Jau penktąją minutę P.Komolovas išvedė savo ekipą į priekį, o iki pertraukos pranašumą įtvirtino C.Elliotas ir T.Pekas.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui raudoną kortelę prieš save išvydo tik į aikštę grįžęs vartininkas O.Borysenko, o į vartus stojusiam K.Kuliešiui išgelbėti ekipos nepavyko – M.Kuklys neklydo. 68-ąją minutę jau penktąjį ekipos įvartį pelnė C.Elliotas, o netrukus teisėjas buvo labai griežtas ir dar vieno „Tauro“ žaidėjo V.Petkevičiaus atžvilgiu, kuriam parodė antrą geltoną kortelę.

Likęs laikas šeimininkams tiesiog buvo galimybė pasismaginti. Nors įvarčių pelnyti daugiau nepavyko, tačiau bent jau aistruolius „Žalgiris“ tikrai pradžiugino, o kas svarbiausia, priartėjo prie taškus praradusio „Ekrano“.

...

2012 Rgp 20 14:10

Dainava (Alytus) 2 - 2 Ekranas (Panevėžys)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 950 žiūrovų.
Įvarčiai: 48 min. P.Sakalis, 58 min. M.Samusiovas („Ekranas” į savo vartus) („Dainava”); 63 min. A.Vertelis, 69 min. T.Markevičius („Ekranas”).
Įspėjimai: 22 min. M.Strauka, 41 min. A.Miniauskas („Dainava”); 40 min. Y.Urdinov, 83 min. M.Andelkovič („Ekranas”).

Viena didžiausių turo sensacijų neabejotinai užfisuota Alytuje, kur Panevėžio „Ekranas“ nesugebėjo įveikti Alytaus „Dainavos“. Skirtingai nei paskutiniuose susitikimuose, šį kartą „Dainavos“ gynyba neblizgėjo ir dar iki pertraukos „Ekranas“ galėjo išspręsti visas savo bėdas, tačiau tikrai vienas geresnių sezono rungtynių žaidė vartininkas A.Bražinskas.

Tiesa, „Dainava“ ne tik gynėsi, bet ir pati aštriai atakavo – dar iki pertraukos pusproges turėjo tiek P.Sakalis, tiek R.Stankevičius, tačiau šansai liko neišnaudoti ir visa intriga buvo atidėta antrajam kėliniui.

Po pertraukos viskas klostėsi taip, kaip niekas nesitikėjo. 48-ąją minutę vartininko klaida pasinaudojo P.Sakalis (1:0), o po dešimties minučių į savo vartus kamuolį pasiuntė M.Samusiovas (0:2). Supratę, kad trauktis nėra kur svečiai apgulė šeimininkų vartus ir po A.Vertelio bei aktyviai į žaidimą įsiliejusio T.Markevičiaus įvarčių grįžo į kovą dėl pergalės (2:2). Progų „Ekranas“ turėjo, tačiau su atakų užbaigimu sekėsi prastai, maža to, kontratakų metu „Dainava“ galėjo ir pelnyti trečiąjį įvartį.

Nepaisant visko, nuaidėjus finaliniam švilpukui kur kas labiau rezultatu džiaugėsi „Dainava“ – juk tai taškas prieš čempioną!
Paskutinį kartą redagavo 1 .... Iš viso redaguota 2012 kartus.

...

2012 Rgp 21 11:24

“Taurą” pranoko visose statistinėse grafose

Rungtynių VMFD “Žalgiris” – Tauragės “Tauras” analizė patvirtino, jog žalgiriečiai savo varžovus pranoko visais žaidimo aspektais

Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komanda sekmadienį sostinėje vykusiose XXIV-ojo “General Financing A lygos” turo rungtynėse rezultatu 5:0 sutriuškino Tauragės “Taurą”.
“InStat Footbal” atlikta analizė patvirtino, jog Vilniaus miesto reprezentacinė futbolo ekipa rungtyniavo neabejotinai geriau. Ji už savo varžovus buvo pranašesnė visais žaidimo aspektais.

Komandinė statistika

Žalgiriečiai atliko 19 smūgių (13 į vartų plotą), tauragiškiai 9 (3 į vartų plotą).
Aikštės šeimininkai prasižengė 13 kartų, svečiai 15.
“Žalgirio” futbolininkai nuošalėje atsidūrė 5 kartus, “Tauro” 2.
Vilniečiai kėlė 9 kampinius, Tauragės žaidėjai 2.
Žalgiriečiai atliko atliko 785 veiksmus (637 tiksliai, 81%), tauragiškiai 670 (498 tiksliai, 74%).
Aikštėje įvyko 151 mikrodvikova. “Žalgiris” jų laimėjo 88 (58%), “Tauras” 63 (42%).
Žaliai balti atliko 510 perdavimų (437 tiksliai, 86%), tauragiškiai 394 (332 tiksliai, 84%).
Šeimininkai kamuolį kontroliavo 54%, svečiai 46% laiko.
“Žalgiris” surengė 93 atakas (54 pozicines, 22 kontratakas, 17 po standartų), “Tauras” 58 (44 pozicines, 11 kontratakų, 3 po standartų).
Abi ekipos puolamuosius veiksmus dažniausiai pradėdavo aikštės viduryje (“Žalgiris” 35, “Tauras” 21 ataka).

Individuali statistika

Žalgiriečių atakose aktyviausiai dalyvavo Pavelas Komolovas (49 kartus) ir Paulius Janušauskas (48).
Mikrodvikovose su varžovais sėkmingiausiai grūmėsi vartininkas Armantas Vitkauskas (2/2, 100%), gynėjai Algis Jankauskas (8/7, 88%) ir Georgas Freidgeimas (13/10, 77%).
Komandos draugams perdavimus tiksliausiai skirstė Luka Peričius (61/60, 98%), Andrejus Nagumanovas (23/22, 96%) ir Armantas Vitkauskas (23/22, 96%).
Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinos Luka Peričius ir Algis Jankauskas (22 perdavimai), Luka Peričius ir Pavelas Komolovas (11 perdavimų).
Daugiausia smūgių į “Tauro” vartų pusę atliko Calumas Elliotas (4/4), Paulius Janušauskas (4/1), Kamilis Bilinskis (3/2), Mantas Kuklys (2/2), Karolis Urbaitis (2/2).
Varžovai pražangomis dažniausiai stabdė Egidijų Vaitkūną (3 kartus), Algį Jankauską (2), Georgą Freidgeimą (2), Paulių Janušauską (2).

Naudingiausi žaidėjai

Pagal „InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu „Žalgirio“ komandos žaidėju tapo sėkmingai 11 metrų baudinį realizavęs Mantas Kuklys (336 naudingumo balai).
Antroji vieta atiteko pirmąjį rungtynių įvartį pelniusiam Pavelui Komolovui (308 naudingumo balai).
Naudingiausių žaidėjų trejetuką užbaigia komandos kapitonas Algis Jankauskas (294 naudingumo balai).