...

Re: XXIX (29) turas:

2012 Rgs 20 10:37

D.Gvildys: „Buvo gera proga patikrinti kitus žaidėjus“ (video)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai 29 – ajame „General Financing A lygos“ ture savo aikštėje įveikė Tauragės „Tauro“ vienuolikę. Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo Marijampolės komandos vyriausiasis treneris Darius Gvildys.

D.Gvildys po rungtynių paaiškino, kodėl susitikimui su „Tauru“ buvo pasirinkta neįprasta sudėtis.

„Smagu įveikti buvusią komandą. Sentimentai lieka, o rungtynės lieka rungtynėmis. Tokią sudėtį pasirinkome todėl, kad turime keturis žaidėjus, kurie yra surinkę po 3 ar 5 korteles, o mūsų laukia labai svarbios rungtynės su „Šiauliais“. Pasaugojome ir kitus žaidėjus, kurie turi smulkių traumų. Buvo gera proga patikrinti kitus žaidėjus. Manau, kad vaikinai sužaidė neblogai. Galbūt jaunimui trūko pasitikėjimo ir ramybės, bet viskas juda gera linkme.“
„Tikras dėl pergalės prieš rungtynes nebuvau. Gerbiu Tauragės komandą, ji nėra tokia silpna, kaip visi įsivaizduoja. Tie vyrai įdeda tiek pastangų, kiek gali. Nuvertinti šios komandos negalima, nes gali būti nubaustas.“

„Progų neišnaudojimas yra „Sūduvos“ problema.Užduotis buvo spausti varžovus nuo pirmų minučių, neleisti jiems įsižaisti ir greitai kontratakuoti. „Tauras“ žaidžia tokį futbolą, kokį leidžia varžovas. Bet šiandien Tauragės komanda man paliko gerą įspūdį.“

...

2012 Rgs 20 10:40

Po rungtynių „Tauro“ komandos gynėjas Tomas Sirevičius kalbėjo:

„Nėra ką pasakyti. Scenarijus kaip ir visuomet – ginamės ginamės, o pulti pradedame tik praleidę įvartį. Kai antrajame kėlinyje pradėjome pulti, pasipylė „Sūduvos“ įvarčiai. Marijampolės komanda niekuo nenustebino, ji visuomet žaidžia gerai. Šiuo metu mūsų tikslas - kovoti kiekvienose rungtynėse. Mums nesiseka žaisti su komandomis lyderėmis, jėgų užtenka tik vienam kėliniui. Tačiau turime kovoti su žemiau turnyrinėje lentelėje esančiomis komandomis.“
__________________________________________________________________________

...

2012 Rgs 20 10:42

A lygoje „Sūduva“ nugalėjo „Taurą“
ELTA ir lrytas.lt inf. 2012-09-19 22:10

Lietuvos futbolo A lygos čempionato 29-ojo turo rungtynėse trečiadienį trečiąją vietą užimanti Marijampolės „Sūduva“ namuose 4:1 (1:0) nugalėjo Tauragės „Taurą“.

Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Rafaelis Ledesma (35 ir 60 min.) ir Nerijus Valskis (62, 79).

Tauragės komandoje pasižymėjo Lukas Martišauskas (90).

„Sūduva“ po 29 rungtynių turi 57 taškus ir nuo antrąją vietą užimančio Panevėžio „Ekrano“ (27 rungtynės) atsilieka septyniais taškais. „Tauras“ su 20 taškų po 29 mačų turnyro lentelėje žengia aštuntas.

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

9. Vilniaus REO 28 5 4 19 26-57 19
10. Klaipėdos „Atlantas“ 29 4 5 20 19-72 17.

______________________________________________________

...

2012 Rgs 21 10:36

BANGA 5 - 0 DAINAVA
XXIX (29) turas, 2012 09 20

“Banga” namuose nepasigailėjo “Dainavos”

Ketvirtadienį sužaistos vienerios Lietuvos futbolo A lygos rungtynės, kuriose Gargždų “Banga” 5:0 sutriuškino Alytaus “Dainavą”.

Pirmasis dvikovos kėlinys tokio sutriuškinimo nežadėjo. Alytiškiai gana neblogai priešinosi šeimininkams, bet jau beveik prieš pat pertrauką per kelių minučių pertrauką pasižymėjo Aurelijus Staponka bei Georgis Alaverdašvilis ir “Banga” išsiveržė į priekį. Antrąjį kėlinį “Dainava” pradėjo lyg ir neblogai, bet šeimininkams pavyko išlyginti žaidimą. Gargždiškiai sugebėjo dar du kartus nuginkluoti svečių vartininką, bet arbitras šių tikslių smūgių neužskaitė. Nepaisant to, nepažeidžiant taisyklių “Bangai” pavyko įmušti net tris kartus. Du kartus pasižymėjo Serge’as Tatiefangas, o kartą vartininko atmuštą kamuolį “pakartojo” Romanas Masiukas.

Gargždų “Banga” – Alytaus “Dainava” 5:0 (2:0)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 850 žiūrovų
Įvarčiai: 34 min. A.Staponka, 37 min. G.Alaverdašvili, 69 min. ir 78 min. S.Tatiefangas, 76 min. R.Masiukas („Banga”)
Įspėjimai: 59 min. P.Sakalis („Dainava”)

...

2012 Rgs 21 10:49

29 turas: mūšis dėl šeštos vietos

Ketvirtadienį 18:30 Gargždų miesto stadione "Banga" susitiks su Alytaus "Dainava".

Finišo tiesioji. Prasidėjus ketvirtajam ratui kiekviena dvikova reiškia ir lenktynes dėl vienos ar kitos pozicijos. "Bangos" ir "Dainavos" susitikimas - tiesioginis mūšis dėl šeštosios pozicijos. Šiuo metu mūsų komanda lenkia alytiškius 6 taškais ir iškovojusi pergalę beveik užsitikrintų mažiausiai šeštąją poziciją šių metų A lygoje. Net ir sužaidus lygiosiomis gargždiškių galimybės nenukristi žemiau būtų gana didelės, nes mūsų komandai kitame ture dar bus įrašyti tris taškai neįvyksiančiose rungtynėse su Vilniaus REO, o alytiškiai tokią dovaną jau gavo praėjusiame ture.
Šio sezono tarpusavio susitikimuose "Banga" taip pat turi apčiuopiamą persvarą. Tik pirmasis susitikimas, vykęs Marijampolėje, baigėsi be įvarčių - 0:0. Antrajame Gargžduose mūsų komanda įveikė svečius 2:1, o trečiajame paguldė varžovus ant menčių jų tvirtovėje - 4:0.
"Bangai" šiose rungtynėse negalės padėti ne tik sunkią traumą patyręs Evaldas Grigaitis, bet ir ketvirtąją geltoną kortelę "užsidirbęs" Armando Dos Santos.

...

2012 Rgs 21 10:51

Triuškinanti pergalė

Ketvirtadienį įmušusi penkis įvarčius be atsako „Banga“ pasiekė didžiausią šio sezono pergalę.

Iš protokolo. Banga (Gargždai) - Dainava (Alytus) 5:0 (2:0).
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 850 žiūrovų.
Įvarčiai: 34 min. A.Staponka, 37 min. G.Alaverdašvili, 69 min. ir 78 min. S.Tatiefang, 76 min. R.Masiuk („Banga").
Įspėjimai: 59 min. P.Sakalis („Dainava").

„Bangos“ sudėtis: V.Myrnyi, A.Jokšas (73' R.Masiuk), N.Mgeladze, A.Ivanauskas, D.Padaigis, M.Kura, Ž.Banys (77' A.Butkus), S.Tatiefang, M.Gudauskas, G.Alaverdašvili (80' G.Nikabadze), A.Staponka. Atsargoje liko: R.Bogužas, R.Borusas, M.Bitinas, A.Marcinkevičius.

Rungtynių pradžia žiūrovams nežadėjo daug įvykių - abi komandos daug klydo net nepriartėjusios prie varžovo vartų prieigų. Pavojingų momentų teko laukti net pusvalandį. 32 minutę puikių progų pasižymėti neišnaudojo M.Kura ir A.Staponka, bet pastarasis jau po dviejų minučių, atitrūkęs nuo gynėjų, pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Nemažindama rungtynių intensyvumo po trijų minučių „Banga“ pelnė dar vieną įvartį - galingą M.Gudausko smūgį atrėmęs svečių komandos vartininkas negalėjo išgelbėti savo ekipos po pakartotinio G.Alaverdašvili smūgio.
Antras rungtynių kėlinys prasidėjo nuo N.Mgeladze šūvio iš baudos smūgio – kamuolys praskriejo greta virpsto. Vėliau per penkias minutes šeimininkai pasižymėjo net du kartus, bet A.Staponkos įvartis buvo įmuštas iš nuošalės, o G.Alaverdašvili - po pastarojo pražangos. Ir visgi tai nebuvo paskutiniai rungtynių įvarčiai: per dešimt minučių pelnius tris įvarčius „Banga“ šventė užtikrintą pergalę - 5:0.
Po rungtynių V.Žutautas teigė: „Rezultatas dėsningas. Vangiai pradėję rungtynes, sugebėjome pirmi įmušti ir tai turėjo lemiamą įtaką galutiniam rezultatui“.

Kitas rungtynes „Banga“ žais rugsėjo 26 dieną 19 valandą Panevėžyje su „Ekranu“.

...

2012 Rgs 21 10:52

„Bangos” ir „Dainavos” susitikimas – mūšis dėl šeštosios pozicijos

„Finišo tiesioji“ – taip LFF A lygos „General Financing“ čempionato XXIX turą vadina fkbanga.lt. Pasak Alytaus „Dainavos“ kaimynės turnyro lentelėje, Gargždų „Bangos“ atstovų, kiekviena dvikova reiškia lenktynes dėl pozicijos, o „Bangos” ir „Dainavos” susitikimas – mūšis dėl šeštosios pozicijos.

Pajūrio komanda alytiškius lenkia 6 taškais. Gargždai neužmiršta, Alytus prisimena šių metų akistatas, kuriose „Dainava” kol kas be pergalių, o kartą namuose pralaimėjusi netgi 0:4. „Bangai” negalės padėti traumuotasis Evaldas Grigaitis, o dėl ketvirtosios geltonos kortelės – ir Gargždų legionierius iš Brazilijos Armando Tarlazis Vieira dos Santos.

...

2012 Rgs 21 10:55

Gargždų „Banga“ namuose 5:0 sutrypė Alytaus „Dainavą“
BNS ir lrytas.lt inf. 2012-09-20

Dešimtą pergalę Lietuvos futbolo A lygos XXVIII turo rungtynėse iškovojo šeštojoje pozicijoje įsitvirtinusi Gargždų „Bangos“ (37 tšk.) komanda, ketvirtadienį namuose 5:0 (2:0) sutriuškinusi septintojoje pozicijoje esančią Alytaus „Dainavos“ (28 tšk.) vienuolikę.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Aurelijus Staponka (34 min.), Georgijus Alaverdašvilis (37 min.), Serge'as Tatiefangas (69 ir 78 min.) bei Romanas Masiukas (76 min.).

Lygoje pirmauja čempiono titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“ (67 tšk.), lenkiantis vicečempioną Vilniaus MFD „Žalgirį“ (66 tšk.) ir bronzos medalininkę Marijampolės „Sūduvos“ (57 taškai) vienuolikę.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Klaipėdos „Atlantas“ 29 4 5 20 19:72 17

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 27 įvarčiai - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).

Statistikoje pranašumas akivaizdesnis

Minimalia persvara Klaipėdos "Atlantą" nugalėję žalgiriečiai statistinėse kategorijose ženkliai pranoko savo oponentus

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda antradienį svečiuose po daugybės įmuštų įvarčių rezultatu 4:3 nugalėjo Klaipėdos "Atlantą".

"InStat Footbal" atlikta rungtynių analizė parodė, jog šiame susitikime geriau žaidė žalgiriečiai, savo priešininkus pranokę beveik visose statistinėse kategorijose.

Komandinė statistika

Žalgiriečiai atliko 13 smūgių (6 į vartų plotą, 9 iš baudos aikštelės), klaipėdiečiai 7 (6 į vartų plotą, 3 iš baudos aikštelės).
Aikštės šeimininkai prasižengė 17 kartų (1 geltona kortelė), svečiai 14.
Uostamiesčio ekipa nuošalėje atsidūrė 2 sykius, sostinės vienuolikė net 7.
"Atlantas" kėlė 3 kampinius, "Žalgiris" 7.
Klaipėdiečiai atliko 475 (355, 75% tiksliai) perdavimus, žalgiriečiai 615 (472, 77% tiksliai).
Abi ekipos žaidė labai aktyviai. "Atlantas" atliko 878 veiksmus (660, 75% tiksliai), "Žalgiris" 998 (751, 75% tiksliai).
Kamuolį žymiai ilgiau kontroliavo svečiai - 56,4% rungtynių laiko. Antrojo kėlinio pradžioje ši persvara buvo išaugusi net iki 64,3%.
Žalgiriečiai taip pat surengė tris atakas, trukusias ilgiau nei 45 sekundes, klaipėdiečiams to nepavyko padaryti nė karto.
"Atlantas" kamuolį prarado 124 kartus, perėmė 78. "Žalgiris" suklydo 137 sykius, tačiau 89 kartus iš varžovų kamuolį susigrąžino.
Aikštėje įvyko 175 mikrodvikovos: 88 laimėjo šeimininkai, 87 svečiai.
Žaliai balti surengė žymiai daugiau atakų - 111 (78 pozicinės, 19 kontratakų, 14 po standartų) prieš "Atlanto" 74 (53 pozicinės, 15 kontratakų, 6 po standartų).
Abi komandos dažniausiai atakas pradėdavo aikštės viduryje ("Žalgiris" 42, "Atlantas" 28).

Individuali statistika

"Žalgirio" ekipos gretose puolime aktyviausiai dalyvavo Pavelas Komolovas (70 atakų), Paulius Janušauskas (52) ir Vaidotas Šilėnas (41).
Mikrodvikovose su varžovais sėkmingiausiai grūmėsi Georgas Freidgeimas (13/9, 69%) ir Vaidotas Šilėnas (13/9, 69%).
Perdavimus komandos draugams tiksliausiai skirstė Arminas Vaskela (22/20, 91%), Paulius Janušauskas (75/64, 85%) ir Raimondas Vilėniškis (17/14, 82%).
Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinosi Pavelas Komolovas ir Paulius Janušauskas (17 perdavimų).
Daugiausia smūgių į "Atlanto" vartų pusę atliko Kamilis Bilinskis (5/3) ir Pavelas Komolovas (3/3).
Varžovai pražangomis dažniausiai stabdė Vaidotą Šilėną (4 kartus) ir Andro Švrljugą (3 kartus).

Naudingiausi žaidėjai

Pagal “InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu "Žalgirio" futbolininku tapo du įvarčius įmušęs Kamilis Bilinskis (261 naudingumo balas).
Antroji vieta atiteko tikslius perdavimus dalinusiam Povilui Krasnovskiui (252 naudingumo balai).
Trečioje vietoje rikiuojasi kovingasis Vaidotas Šilėnas (221 naudingumo balas).

...

2012 Rgs 21 12:39

XXIX turas: Kova dėl aukso tęsiasi

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygoje“ praūžė jau 29-asis turas, kuriame netrūko intriguojančių rungtynių

Paulius Jakelis, Futbolo.tv

Centrinėje turo dvikovoje Pakruojo „Kruoja“ pirmą kartą šiame sezone įveikė „Šiaulius“ (1:0) bei žengė labai didelį žingsnį kovoje su Saulės miesto ekipa dėl aukštesnės vietos turnyro lentelėje.

Svarbius tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir VMFD „Žalgiris“ – po atkaklios kovos žalgiriečiai svečiuose 4:3 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“. Kur kas lengviau sekėsi „Sūduvai“ ir „Bangai“, šios ekipos be vargo susitvarkė su atitinkamai „Tauru“ (4:1) ir „Dainava“ (5:0).

...

2012 Rgs 21 12:40

Atlantas (Klaipėda) - Žalgiris (Vilnius) 3:4 (1:1)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 400 žiūrovų
Įvarčiai: 39 min. G.Kruša, 61 min. ir 70 min. T.Lagator („Atlantas"); 33 min. P.Komolov, 46 min. ir 67 min. K.Bilinski, 50 min. M.N'Diaye („Atlantas" į savo vartus) („Žalgiris")
Įspėjimai: 27 min. M.N'Diaye („Atlantas")

Viena neabejotinai įdomiausių akistatų vyko uostamiestyje, kur praėjusiame ture beviltiškai sužaidęs „Atlantas“ siekė įrodyti, jog nėra tokia prasta komanda. Varžovas laukė rimtas ir galingas – taškų negalintis barstyti VMFD „Žalgiris“, tačiau, kaip parodė susitikimas, „Atlanto“ tai neišgąsdino.

Pirmasis pusvalandis buvo atkaklus ir įdomus, o kiek geriau atrodė žalgiriečiai. Andrius Skerla kėlinio viduryje sudrebino skersinį, o 33-ąją minutę „krito“ ir pirmasis įvartis – krašte gerai sužaidė tik antrą kartą sezone nuo pirmųjų minučių žaidęs Povilas Krasnovskis, po kurio idealaus perdavimo Pavelas Komolovas gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą (1:0).

Tiesa, ilgai svečių džiaugsmas netruko – 39-ąją minutę atėjo Gedimino Krušos žvaigždžių valanda ir šis klastingu baudos smūgiu pažeme atgaivino intrigą – 1:1. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Po pertraukos treneris Marekas Zubas į aikštę išleido Kamilą Bilinskį ir šis keitimas iš karto pasiteisino – 46-ąją minutę bene pirmuoju prisilietimu prie kamuolio lenkas išvedė savo ekipą į priekį (2:1). „Atlantas“ ir toliau atrodė pasimetęs, kuo pasinaudojo P.Krasnovskis – po jo perdavimo arčiau vartų į savo vartus įsimušė Malikas N‘Daye (3:1).

Jau atrodė, kad Klaipėdoje viskas baigta, tačiau Sebastieno Roqueso auklėtiniai nepasidavė ir visas rungtynes tylėjęs Tino Lagatoras po pavyzdinės atakos 61-ąją minutę įmušė galva (2:3). „Žalgiris“ į tai atsakė dar vienu K.Bilinskio smūgiu po dar vieno P.Krasnovskio perdavimo (4:2), tačiau be atsako „Atlantas“ neliko ir šį kartą. 70-ąją minutę iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo vėl tas pats T.Lagatoras ir po rikošeto kamuolys atsidūrė vartų tinkle (3:4).

Per likusį laiką rezultatas nepakito, o intriga išliko iki pat akistatos pabaigos. Minimali „Žalgirio“ pergalė 4:3 ir kova dėl aukso tęsiasi.