Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: XXVI (26) turas:

2014 Rgs 14 10:40

Baigėsi teniso USopen, pasaulio krepšinio čempionatas, kur mūsų krepšininkai laužė žandikaulius ir plėšė gerkles amerikos negrams. Nuostabiai lietuviškai sukovota. Ketvirta vietą pasaulyje laimėjome. Susireikšminę mūsų futbolo fanai sakys, kad jie aplamai nežinojo kur LT rinktinė žaidė ir ta ketvirta vieta pasaulyje yra šūdo verta. Geriau paverks apie mūsų futbolo bėdas arba, kaip krepšinis eilinį kartą atėma visą dėmesį iš futbolo :). Dabar vėl galima grįžti į LT čempionato dykynę, kur negana, kad stadionai visiškai ištuštėjo, dar ir intrigos visiškai neliko. O tokio absurdo, kad Trakai su Pakruoju kaunasi dėl antros-trečios vietos gal per visą LT futbolo istoriją po 90'ųjų nebuvo. Pakruojis pagal lankomumą tuoj pavys Žalgirį su Atlantu :). Panašu, kad daug vilčių teikęs sezonas nuėjo velniop. Nors pats produktas, kaip A lyga, su daugeliu nenuspėjamų mačų baigčių, visai pakenčiamu akiai futbolu, galėjo tapti paklausus. Dar pridėjus daugiau kovos, netgi kvailieji krepšinio fanatai būtų susidomėjimą išreiškę.

2014 Rgs 14 11:53

Tu išsipagiriok slasherio gabale tu.Pirmas yra Žalgiris, Antras Trakai, Trečias Kruoja, bet nuo antros iki devintos vietos aš manau dar daug kas keisis.Neįdomus čempionatas mat jam.Matysim ką žiopčiosi kai ilgai laukta Kauno komanda grįš į A-lyga

karys

2014 Rgs 14 12:11

kas ten bangai su sudėtimi, ten pagrindiniai traumuoti ar į norvegijos žuvų fabrikus išvažiavo?

mafia7

2014 Rgs 14 13:55

Jokių traumų ten nėra, dalis žaidėjų nori skirstytis, nes neranda bendros kalbos su rusais.

2014 Rgs 14 23:50

Susireikšminę mūsų futbolo fanai sakys, kad jie aplamai nežinojo kur LT rinktinė žaidė ir ta ketvirta vieta pasaulyje yra šūdo verta
- Gal kokiame aviamodelizme ar lėkščiasvidyje mes irgi laurus pasaulyje skiname? Tiesą pasakius nežinau, nelabai domėjausi.. Bet jei tai ir netikėta tiesa, dėl to nepulsiu jų garbinti ir gilintis į šių sporto šakų subtilybes. Непрёт - kaip sako rusai. Tas pats ir su kašiu - tiesiog pats sportas neįdomus, netraukia. Pasveikint tikrai galima - ketvirta vieta pasaulyje yra geras pasiekimas tokiai mažai šaliai. Kaip ir Meilutytės fenomenalūs rezultatai. Bet vien dėl to, kad ji laimi viską iš eilės aš nepradėsiu eiti į baseiną žiūrėt kaip ji plaukia - paliksiu tai šios sporto šakos mėgėjams. Šiandien viena ausimi girdėjau, kad Berankis kažkokį gerą rezultatą pasiekė. Na ir puiku, šaunuolis! Bet teniso dėl to mėgti irgi nepradėsiu.. O Lietuviškas futbolas - kreivas, šleivas, neišvaizdus, pilkas, be didelių pergalių, be išskirtinių žaidėjų, be prošvaisčių ateičiai, bet jis ten - širdy. Nieks neiškrapštys. Net ketvirta kašiorų vieta pasaulyje.. :)

O dėl Trakų ir Pakruojo - na, čia jau tiesiog juokinga kaltint mažus miestelius, kad pasinaudoję proga subūrė pakankamai stiprias komandas, nes tuo tarpu didieji miestai šūdą mala. Ypač Kaunas.

...

2014 Rgs 15 10:36

ATLANTAS 4 - 0 EKRANAS
2014-09-13 | 26 turas | Klaipėdos centrinis stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovų: 250

Kovingame, bet progomis nedžiuginusiame pirmajame kėlinyje pirmieji kamuolį į tinklą pasiuntė panevėžiečiai, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo akivaizdžią Uchennos Umeh nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Po poros minučių svečiai „Atlantui“ padovanojo pavojingą momentą po to, kai Lukas Žukauskas sugavo jam atgal perduotą kamuolį. Skyrus baudos smūgį, Marius Pašys stipriu šūviu nesėkmingai pabandė pramušti visai šalia vartų išrikiuotą gyvatvorę.

Kėlinio viduryje uostamiesčio komanda vieną po kito prie svečių vartų kėlė net tris kampinius ir paskutiniu bandymu išsiveržė į priekį. Po M.Papšio perdavimo nuo kampinio gairelės gražiu smūgiu galva įvartį įmušė Andrius Bartkus.

Vieną geriausių galimybių išlyginti rezultatą „Ekranas“ sukūrė 36-ąją minutę. Po pražangos Paulius Daukša baudos smūgiu kamuolį pasiuntė visiškai šalia virpsto, o po minutės, pakėlus kampinį, galėjo pasižymėti be priežiūros paliktas Elivelto, bet brazilui galva pataikyti į vartus nepavyko.

Iškart po pertraukos „Ekraną“ išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs L.Žukauskas. Po dar vieno kampinio galva stipriai smūgiavo oro dvikovą laimėjęs Antons Jemelins. Panevėžiečių vartininkas sutvėrė dar vieną nedidelį stebuklą, neįtikėtinai išgelbėdamas komandą 55-ąją minutę. Po pražangos šuoliu reagavęs į labai pavojingą ir skersinį sudrebinusį M.Papšio baudos smūgį, vartininkas sugebėjo atsikelti ir ištraukti į vartų tinklą antruoju bandymu Gerardo Žukausko galva pasiųstą kamuolį. Visa „Atlanto“ komanda ėmė reikalauti įvarčio, teigdami, kad kamuolys kirto vartų liniją, bet arbitro neįtikino.

Sužaidus 20 minučių antrajame kėlinyje aštrią greitą ataką surengė „Ekranas“, bet pavojingoje pozicijoje perdavimo iš gilumos sulaukęs Edvardas Tamulevičius smūgiu pažeme į vartus nepataikė.

Intriga rungtynėse baigėsi „Atlantui“ vieną po kito įmušus du įvarčius. Iš pradžių Paulius Daukša nugriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Evaldą Razulį. Skirto 11 m. baudinio puolėjas nerealizavo, tačiau antruoju bandymu 71-ąją minutę į tinklą pasiuntė vartininko prieš save atremtą kamuolį. Po minutės sutrikusius panevėžiečius preciziškai tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų į vartų kampą nubaudė Ovidijus Verbickas.

Įgiję solidžią persvarą, uostamiesčio futbolininkai atsitraukė link savo vartų, leisdami svečiams kurti atakas. 86-ąją minutę pirmą kartą komandą teko gelbėti Mindaugui Malinauskui. Vartininkas šuoliu sugavo tolimą Tomo Dapkaus šūvį.

Galutinį tašką rungtynėse puikiu baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą jau per arbitro pridėtą laiką padėjo M.Papšys.

Net ir ketvirtasis įvartis neatvėsino iki finalinio teisėjo švilpuko kovojusio „Ekrano“. Per likusias dvi minutes T.Dapkus smūgiu galva sudrebino skersinį, o Aleksandro Šušnjaro galva į vartus pasiųstą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas.

...

2014 Rgs 15 10:41

KOMENTARAI

Futbolo guru CEZIS:
"klaipėdiečiai žaidė ir norėjo laimėti, kūrė atakas ir išnaudojo progas. varžovai po dviejų praleistų įvarčių tarsi nustojo tikėti savo pergale, o atlantiečiai tik užsivedė ir žaidė savo žaidimą. malonu žiūrėti, kai "pelėsiai' gauna, nesvarbu kokie ten pagyrųnai yra. kalbas reikia paversti darbais, ko FKE nepavyko padaryti. Vėl pamatėme apgailėtiną jų žaidimą. Sutriuškino pelnytai juos agresyviau ir tiksliau sužaidę ATLANTO vyrai, su tuo ir sveikinu."

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“):
„Rimtai ruošėmės rungtynėms. Žaidėme prieš gerą komandą, kuri nuo mūsų buvo atsilikusi tik dviem taškais, todėl tai buvo svarbus mačas. Pertraukos metu turėjome labai gerą pasirengimo ciklą, kurio metu sužaidėme draugiškas rungtynes, po jų davėme žaidėjams porą laisvų dienų ir į šią dvikovą atėjome geros būsenos. Planavome sustiprinti žaidimą antrajame kėlinyje, tai ir įvyko. Vaikinais esu patenkintas, išskyrus paskutines 15 minučių, kai nustojome žaisti. Manau, kad pergalės šiandien nusipelnėme, kūrėme progas, galėjome įmušti daugiau. Pabaigoje, rezultatui esant 3:0, galėjome ir praleisti, bet žaidėme prieš gerą komandą, žaidėme gerai ir pelnytai nugalėjome.“

Andrius Bartkus („Atlantas“):
„Esame pavargę, bet laimingi. Po pergalės visada džiaugsmas. Buvome labiau nusiteikę, motyvuoti, nes turnyro lentelė jau privertė susiimti. „Ekranas“ šalia buvo, dabar ir „Sūduvą“ pavijome. Motyvacijos netrūko. Tikime savo tikslais, jų siekiam ir palaipsniui link jų einame. Tokiam rezultatui pasiekti reikėjo įdėti daug jėgų, nes jų komanda moka kamuolį laikyti ir pavargome paskui juos lakstyti, nes jie staigesni, o mes labiau fiziškai sudėti. Galutinis rezultatas pasiektas, svarbu buvo pergalė. Keliame sau tikslą laimėti visas rungtynes.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“):
„Skaudžiausias pralaimėjimas čempionate prieš komandą, kuri yra tik vienu laipteliu aukščiau mūsų turnyro lentelėje. Bet toks jau tas futbolas. Rezultato 4:0 nebuvome verti, bet reikia pripažinti, kad „Atlantas“ šiandien žaidė geriau. Būna kartais tokių dienų, bet viskam yra priežastys. Vienos jų yra žaidybinės - kas nepavyko aikštėje, ko nepavyko išpildyti. Kitos priežastys - nesibaigiančios problemos klube. Jos irgi atsiliepia žaidimui. Kaip nekeista, komanda pralaimi 0:4, bet vartininkui jokių priekaištų. Paskutines kelias rungtynes jis žaidžia tikrai gerai. Tolesnis žaidimas, ypač gynyboje prie standartinių situacijų - turime grįšti į treniruočių aikštę ir vėl pradėti viską iš naujo, nes šią savaitę turėsime dar dvi rungtynes. Čempionatas nesibaigė, turime žiūrėti į priekį, kaip sunku bebūtų.“

Lukas Žukauskas („Ekranas“):
„Sunku. Atrodė, išėjome susikoncentravę, stengėmes, darėme viską, ką galėjome, bet yra kaip yra. Keturių, manau, nenusipelnėme. Pirmas kėlinys buvo lygus. Antrajame „Atlantas“ užspaudė ir įvarčiai įkrito. Gale bandėme eiti „va bank“ - įspyrė ir ketvirtą. Dariau savo darbą, kas gavosi - tas gavosi. Keturi įvarčiai yra blogai, bet yra kaip yra. Labai nepasisekė baudinys - pakartotinis smūgis praskriejo tarp rankų. Galėjau dar ir ketvirtą, bet labai gerą pramušė.“

80 Elivelto Ribeiro Dantas

Nei Lukučio, nei Elevelto stebuklų nebuvo..

...

2014 Rgs 15 10:45

FC ŠIAULIAI 4 - 1 FK BANGA
2014-09-14 | 26 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovų: 400

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo šeimininkai. 6-ąją minutę po pakelto kampinio Vytas Gašpuitis galva smūgiavo virš vartų, o dar po kelių akimirkų savo meistriškumą pademonstravo „Bangos“ gretose debiutavęs jaunasis vartininkas Ignas Driomovas. Vartų sargas atrėmė stiprų, po pertraukos į komandą grįžusio Stjepano Babičiaus, smūgį.

Tačiau netrukus „Bangos“ gynyba prakiuro. 11-ąją minutę Dovydas Medžiaušis iš dešiniojo krašto atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, o ten visiškai laisvas likęs Niko Tokičius galva iš arti smūgiavo tiksliai ir išvedė savo komandą į priekį. Tai jau 13-asis kroato įvartis šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Po patirto šalto dušo „Bangos“ futbolininkai nepasidavė ir pakankamai efektyviai kontroliavo kamuolį aikšės viduryje. Nors atakose trūkdavo paskutinio aštraus perdavimo, tačiau šiauliečių gynėjams nebuvo lengva.

31-ąją minutę „Šiauliai“ pasinaudojo keliomis grubiomis varžovų klaidomis bei padvigubino rezultatą. „Bangos“ futbolininkas prarado kamuolį labai pavojingoje padėtyje, po to Edvinas Jasaitis griūdamas atliko perdavimą visiškai laisvam ant 16 metrų linijos stovėjusiam Jevgenijui Morozui, kuris tiksliu smūgiu nepaliko jokių vilčių jaunajam gargždiškiui.

Gana neblogai su užduotimis tvarkęsis I.Driomovas 40-ąją minutę vaikiškai suklydo gaudant kamuolį, po vartininko klaidos Mindaugui Straukai beliko tik pataikyti į tuščius vartus.

Po pertraukos „Bangos“ atakuojantys žaidėjai nepasidavė ir kovojo toliau. Svečių gretose išsiskyrė Klaudijus Upstas ir Eivinas Zagurskas, būtent šie žaidėjai atliko smūgius su kuriais privalėjo susitvarkyti Andrėjus Stinca.

Tačiau 56-ąją minutę gargždiškių gynyba ir vėl subraškėjo. E.Jasaitis atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten varžovo globos išvengęs Titas Vitukynas smūgiu vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus.

Triuškindami „Bangos“ futbolininkus šiauliečiai kiek atsipalaidavo ir už tai buvo nubausti. Artūras Sirykas įsiveržęs į baudos aikštę smūgiavo virš vartų ir tarsi pasigailėjo šeimininkų, tačiau to nepadarė kitas ukrainietis Sergijus Ševčiukas. Techniškasis Gargždų klubo saugas 66-ąją minutę pasinaudojo „Šiaulių“ gynėjo klaida ir pasiuntė atšokusį kamuolį į vartus.

Netrukus J.Morozas galėjo atstatyti keturių įvarčių persvarą, tačiau iš labai dėkingos situacijos saugas smūgiavo virš vartų. Aktyviai rungtyniavo tiek po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Gedminas, tiek N.Tokičius, bet daugiau įvarčių „Šiaulių“ klubo futbolininkai nepelnė.

Paskutinę progą dar labiau sušvelninti rezultatą „Bangos“ futbolininkai turėjo 81-ąją minutę, kai po perdavimo iš kairiojo krašto K.Upstas iš arti smūgiavo šalia vartų.

8 Jevgenijus Morozas
14 Mindaugas Strauka

97. Ignas Driomovas
2 Mindaugas Bitinas
98 Klaudijus Upstas

po keitimo pasirodė vos du žaidėjai.. Edgaras Drąsutis ir Dovydas Pačkauskas. Ant suolo liko tik.. Aslanbekas Tsalagovas..

Teisėjas - S. Karka (Kaunas)
Įspėti: 31 min. D. Isoda, 51 min. K. Chvedukas, 61 min. I.Tsivilko (Sūduva); 8 min. M. Camara, 38 min. E. Gaurilovas, 56 min. L. Mariani, 58 min. R. Stankevičius (Dainava).

Rugsėjo 12 d. (penktadienis)

127) VMFD Žalgiris (Vilnius) - Klaipėdos granitas (Klaipėda) 4:0 (1:0)
LFF stadionas, 2104 žiūrovai
Teisėjas - S. Slyva (Kaunas)
Įvarčiai: 36 min. A. Žulpa, 50 ir 72 min. S. Nyuadzi, 66 min. L. Pilibaitis (Žalgiris).
Įspėti: 62 min. D. Šemberas, 73 min. J. Wilk (Žalgiris): 42 min. E. Baranauskas (Klaipėdos granitas).

Rugsėjo 13 d. (šeštadienis)

129) Trakai (Trakai) - Kruoja (Pakruojis) 0:0
LFF stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - A. Žuta (Klaipėda)
Įspėti: 36 min. D. Miceika (Trakai); 25 min. R. Vėževičius, 45+1 min. M. Adamenko, 57 min. A. Skroblas (Kruoja).

130) Atlantas (Klaipėda) - Ekranas (Panevėžys) 4:0 (1:0)
Klaipėdos miesto stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjas - G. Mažeika (Kaunas)
Įvarčiai: 22 min. A. Bartkus, 71 min. E. Razulis, 72 min. O. Verbickas, 90+1 min. M. Papšys (Atlantas).
Įspėti: 24 min. M. Kazlauskas, 30 min. A. Bartkus, 35 min. G. Žukauskas (Atlantas); 43 min. P. Daukša (Ekranas).
71 min. E. Razulis (Atlantas) neišnaudojo 11 m. baudinio.

Rugsėjo 14 d. (sekmadienis)

126) Šiauliai (Šiauliai) - Banga (Gargždai) 4:1 (3:0)
Šiaulių miesto stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - S. Atmanavičius (Klaipėda)
Įvarčiai: 11 min. N. Tokič, 31 min. J. Moroz, 40 min. M. Strauka, 56 min. T. Vitukynas (Šiauliai); 66 min. S. Ševčuk (Banga).
Įspėti: 84 min. V. Gašpuitis, 90 min. T. Vitukynas (Šiauliai); 83 min. A. Epifanov (Banga).

...

2014 Rgs 15 15:27

26-ojo turo apžvalga: pretendentai į medalius barstė taškus
Nerijus Kesminas 2014-09-14 http://alyga.smscredit.lt/naujiena/26-o ... askus/1431" onclick="window.open(this.href);return false;

Sausra. Nė viena komanda, užimanti vietas nuo antrosios iki ketvirtosios, šįsyk nelaimėjo ir neįmušė: "Trakai" su Pakruojo "Kruoja" tarpusavyje sužaidė 0:0, o Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai - tokiu pat rezultatu su Alytaus "Dainava". Tuo pasinaudojo Vilniaus "Žalgiris", atotrūkį prieš "Trakus" padidinęs iki 14 taškų, ir Klaipėdos "Atlantas", kurį nuo ketvirtoje pozicijoje esančių marijampoliečių skiria vos taškas.

Rezultatai. Dvejos iš penkerių turo rungtynių baigėsi 0:0, dvejos - 4:0. "Žalgiris" tokiu santykiu sumušė "Klaipėdos granitą", o "Atlantas" - Panevėžio "Ekraną". Nedaug trūko, kad toks pat santykis būtų užfiksuotas ir "Šiaulių" dvikovoje su Gargždų "Banga", bet šiose rungtynėse gargždiškiai įmušė garbės įvartį ir nusileido 1:4.

Snaiperiai. Linas Pilibaitis iš "Žalgirio" ir Evaldas Razulis iš "Atlanto" įmušė vienuoliktuosius savo įvarčius šiame čempionate ir rezultatyviausiųjų lygos futbolininkų sąraše pavijo Luką Kochanauską iš "Trakų" bei "Ekrano" brazilą Elivelto. Tačiau priartėti prie rikiuotės lyderio jiems nepavyko - "Šiaulių" puolėjas Niko Tokičius įmušė "Bangai" ir savo asmeninę sąskaitą padidino iki 13 tikslių smūgių.

Monstrai. "Žalgiris" trečiajame "SMScredit.lt A lygos" čempionato rate belaisvių neima. Per aštuonerias rungtynes čempionai prarado tik du taškus ir praleido vos vieną įvartį.

Pabaiga. Vilniečių sezono košmaras, vardu "Klaipėdos granitas", išsisklaidė. Per pirmuosius du ratus "Žalgiris" iš uostamiesčio komandos rankų iškrapštė tik tašką, bet šįkart Roberto Poškaus treniruojamą komandą sumušė be gailesčio. Oficialu - šį sezoną nebeliko komandų, kurių "Žalgiris" nebūtų įveikęs "SMScredit.lt A lygoje".

Ironija. "Nuo pirmųjų minučių buvo matyti, kad gynybos linijoje penki žaidėjai - tikrai pavyzdingai gynėsi. Žmonės tikrai atidavė daug jėgų besigindami. Smagu matyti, kad yra tokios komandos, kurios atvažiuoja su konkrečia strategija ir žino, kaip žais", - "Kruojos" futbolą po nerezultatyvių lygiųjų pakomentavo "Trakų" treneris Edgaras Jankauskas.

Atsakas. "Progų mes turėjome daugiau, išskirčiau "Trakų" vartininko Pauliaus Grybausko žaidimą", - rungtynes įvertino Pakruojo komandos strategas Vladimiras Čeburinas.

Plėšrūs. "Atlantas" antrą kartą iš eilės rungtynes baigė įmušęs keturis įvarčius be atsako. E.Razulis ir Ovidijus Verbickas į per dvikovas su "Šiauliais" ir "Ekranu" siuntė kamuolį į vartus po tris kartus.

Nekaltas. "Keista, bet praleidus keturis įvarčius vartininkui jokių priekaištų neturiu", - konstatavo "Ekrano" treneris Valdas Dambrauskas. Panevėžiečių vartų sargas Lukas Žukauskas bent kelis kartus stebuklingai gelbėjo komandą ir atrėmė E.Razulio 11 metrų baudinį.

Katastrofa. "Situacija klube yra stabiliai katastrofiška", - "Ekraną" krečiančią finansinę karštligę įvertino V.Dambrauskas ir pasiūlė klausti klubo prezidento Aušrio Labino, kodėl taip yra.

Liūne. Per penkias pastarąsias "SMScredit.lt A lygos" dvikovas "Sūduva" pralaimėjo tik sykį. Puiku? Nieko panašaus, kitas ketverias rungtynes marijampoliečiai sužaidė lygiosiomis, o jų situacija turnyro lentelėje stabiliai šlyja.

Aksioma. Čempionato autsaiderė "Dainava" nepralaimi tik tada, kai nepraleidžia. Per 26-erias čempionato rungtynes alytiškiai iškovojo taškų trejose rungtynėse - dvejos lygiosios be įvarčių ir pergalė 2:0 prieš "Bangą".

Autobusas. Šįkart - ne apie autobusą vartuose. Tiesiog "Bangą" į Šiaulius gabenusi transporto priemonė sugedo kelyje, dėl to rungtynių pradžia buvo atidėta penkioms minutėms.

Trajektorija. Iki šių rungtynių "Bangos" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" buvo laimėję dukart iš eilės, "Šiauliai" - patyrę tris pralaimėjimus. Šios atkarpos baigėsi, dabar komandos viską

slasher

2014 Rgs 18 10:14

Niekas nesako, kad reikia pradėti gilintis į kitų sporto šakų subtilybes. Tik reikia daugiau pagarbos ir dėmesio, kuomet kitų top sporto šakų atstovai kovoja su pasaulio geriausiais. Musų futbolo fanatikai dažniau pasityčios iš krepšinio, negu parodys dėmesį. Nieko keisto, kad ir didelio dėmesio futbolo rinktinė nesulaukia. Lenkai į "kažkokio" tinklinio pasaulio čempionatą sugebėjo 63 tūkst. palaikymą surinkti stadione, nors futbolo šalis.
O dėl Trakų ir Pakruojo - na, čia jau tiesiog juokinga kaltint mažus miestelius, .
Kad niekas jų nekaltina. Absurdus krečia dideiji miestai, nesugebantys paskutiniu metu konkuruoti su tais miesteliais.