Vaidas Petkus
Arūnas Dapkus
Ugnius Veprauskas

KOVOJE DĖL TITULO SAVO ŽODĮ TARĖ IR „ŽALGIRĮ“ SUSTABDĘS „ATLANTAS“

Klaipėdos „Atlantas“ gražino intrigą A lygoje. Kovingame „Mėnesio mače“ uostamiesčio futbolininkai savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė lygiosiomis su čempionato lyderiu Vilniaus „Žalgiriu“ – 1:1 (0:0).

LFF taurės finalą pralaimėjęs sostinės klubas nuo artimiausių persekiotojų „Trakų“ yra atitrūkęs 13 taškų, tačiau net keturiomis rungtynėmis mažiau sužaidusi Marijampolės „Sūduva“ pagal prarastus taškus nuo čempionato lyderių atsilieka jau tik 5 taškais.

Svečiams teko verstis be diskvalifikuotų Manto Kuklio, Darvydo Šerno ir Egidijaus Vaitkūno. Tuo pačiu, komandos treneriai nusprendė leisti pailsėti Elivelto ir Matijai Ljujičiui, kurie buvo palikti ant atsarginių suolo. Sėdėdamas ant jo mačą pradėti turėti ir Mamadou Mbodjis, tačiau jam teko žaisti nuo pirmųjų minučių, nes apšilimo metu paaiškėjo, kad blogai pasijautęs Slavko Blagojevičius išbėgti į aikštę negalės.

Kovingame pirmajame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo vilniečiai, tačiau didelės grėsmės „Atlanto“ vartams nekilo. Pavojingiausias momentas prie klaipėdiečių vartų kilo 15-ą minutę, kai standartinės situacijos metu po Bahrudino Atajičiaus aštraus perdavimo kamuolio nepasiekė Linas Klimavičius.

„Žalgirio“ gynėjas sužaidė labai patikimai prie savo vartų, kai, svečiams praradus kamuolį aikštės viduryje, uostamiesčio ekipa surengė žaibišką ataką, o jos smaigalyje atsidūrusio Domanto Šimkaus smūgį L.Klimavičius blokavo krisdamas varžovui po kojomis.

Prieš pertrauką už galvos griebėsi Nemanja Ivanovas. „Atlanto“ gynėjas kampinio metu smūgiavo galva, o kamuolys po rikošeto praskriejo visiškai šalia virpsto.

Antrą mačo pusę „Žalgiris“ pradėjo kur kas aktyviau, kėlė kelis kampinius prie varžovų vartų, bet klaipėdiečių gynyba klaidų nedarė. Vartininkui Arkadijui Želninui teko įsijungti žaidimą ir sugauti Mahamane’o Traore smūgį po rikošeto. Vėliau jaunasis „Atlanto“ vartininkas sugriebė kamuolį po stipraus Liviu Antalio smūgio.

Greitos atakos metu savo komandą gelbėjo ir Džiugas Bartkus, kai po Dmitrijaus Mazalevskio perdavimo kamuolys klastinga trajektorija nuskriejo į vartų stačiakampį.

Įsibėgėję žalgiriečiai toliau skubėjo į priekį, pavojingai šalia vartų šovė Vytautas Lukša, tačiau į priekį 65-ą minutę išsiveržė „Atlantas“. Įkirtęs į baudos aikštelę D.Mazalevskis buvo nugriautas D.Bartkaus, ir pats realizavo skirtą baudinį.

Po įvarčio aikštėje ėmė gausėti emocijų, futbolininkai audringai reaguodavo į teisėjo sprendimus. Likus žaisti ketvirtį valandos, pasipylė ir kraujas, nes dvikovos metu galva buvo prakirsta po keitimo aikštėje pasirodžiusiam brazilui Elivelto.

„Žalgirio“ spaudimas davė vaisių 78-ą minutę. Standartinės situacijos metu klaipėdiečiams kamuolį atmušti pavyko, bet jis nukrito Elivelto, kuris sugebėjo tiksliai smūgiuoti trijų žaidėjų apsuptyje.

Po penkių minučių svečiai galėjo išsiveržti į priekį, bet eilinės standartinės situacijos metu už galvos griebėsi L.Klimavičius, iš puikios pozicijos mušęs šalia vartų. Netrukus A.Želninui teko gaudyti dar vieną Elivelto bandymą.

Paskutinę rungtynių minutę po Diego Oyarzuno klaidos gerą progą įmušti turėjo „Atlantas“, bet greitos atakos metu svečius išgelbėjo D.Bartkus, sugebėjęs atremti link vartų įkirtusio Dmitrijaus Germano smūgį.

Martynas Pocius, alyga.lt

I.Pankratjevas: „Forma gerėja, gaila, kad vėlokai“ https://www.youtube.com/watch?v=etGd79nWLJ8" onclick="window.open(this.href);return false;

V.Dambrauskas: „Sekmadienį „susimovėme“ https://www.youtube.com/watch?time_cont ... HDMZrDliRo" onclick="window.open(this.href);return false;

Žalgiris šiame sezone nesusimovė tik su "Jonava". Visi kiti juos ima ir sulaužo. Tada lieka kalti teisėjai. :shock:

„TRAKAMS“ PERGALEI PRIEŠ „STUMBRĄ“ PAKAKO V.JERIOMENKOS ĮVARČIO

Trejas rungtynes A lygoje pergalės neiškovoję „Trakai“ išlieka kovoje dėl titulo. Šalies vicečempionai XXVI turo rungtynėse minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) įveikė Kauno „Stumbrą“, nutraukdami nesėkmių seriją, ir nuo pirmenybių lyderio Vilniaus „Žalgirio“ atsilieka 10 taškų.

Sėkmės LFF taurės finale įkvėpti kauniečiai pakiliai pradėjo dvikovą ir pirmieji surengė gaisrą prie varžovų vartų, kai standartinės situacijos metu Alexandre’ui Kore nepavyko tinkamai pataikyti į kamuolį, kurį sugriebė Timofejus Šeremeta.

Netrukus kamuolys atsidūrė „Stumbro“ vartuose, kai įmušti po perdavimo iš krašto pavyko Oscarui, bet „Trakų“ legionieriaus įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Pamažu perėmę iniciatyvą riteriai ėmė kurti progas. Prieš vartus greitos atakos metu iššokusiam Dinijarui Biljaletdinovui beliko skėsčioti rankomis, kai paskutiniu metu jo smūgį sugebėjo šiek tiek blokuoti Marcosas Junioras, palengvindamas darbą komandos vartininkui. Po kelių minučių tolimu smūgiu pagrasino Modestas Vorobjovas.

Kėlinio viduryje garsiausias „Trakų“ legionierius neišnaudojo dar vienos galimybės įmušti, po gero Michailo Šyškos perdavimo visiškais laisvas pasiųsdamas kamuolį šalia virpsto. Šuoliu smūgį palydėjęs Rodrigo Josviakis jį atremti neturėjo jokių šansų.

Ne dažnai prie šeimininkų vartų priartėdavę „Stumbro“ futbolininkai privertė sunerimti T.Šeremetą, prieš pertrauką stipriu šūviu pažeme į vartus nepataikius Lucasui Villelai.

53-ą minutę vicečempionai išsiveržė į priekį. D.Biljaletdinovas puikiu perdavimu baudos aikštelėje surado Oscarą, šis pritraukė prie savęs kelis varžovų gynėjus ir nepagailėjo perdavimo laisvam Valentinui Jeriomenko. Saugui beliko pataikyti į vartus.

Jau kitos atakos metu D.Biljaletdinovas išnėrė prieš vartus, bet sudelsė smūgiuoti ir jį pasiviję kauniečiai pavojų likvidavo. Netrukus pakėlus kampinį, prie „Stumbro“ vartų kilo nemažas gaisras, kurį netikslu smūgiu užbaigė Justinas Januševskis.

Nepatenkintas rungtynių eiga svečių vyr. treneris į aikštę metė pergalingo taurės finale įvarčio autorių Nasro Boucharebą bei Jaiseną Cliffordą. Tačiau sukurti pavojaus kauniečiams nesisekė. Iš toli nepataikė L.Villela, į vartų stačiakampį šovė Vilius Armanavičius.

Tačiau didesnėmis pajėgomis nuskubėjusių į priekį varžovų paliktas erdves „Trakai“ ėmė išnaudoti savo atakoms. Po svečių klaidos surengus žaibišką išpuolį, Oscaras dar sykį nepagailėjo perdavimo komandos draugui, bet Michailas Šyška nusprendė pasitaisyti kamuolį, prarasdamas galimybę smūgiui.

Vėliau puikiai pro kelis varžovus pranėręs M.Vorobjovas atliko aštrų perdavimą link D.Biljaletdinovo, tačiau pasiekti norimą adresatą sutrukdė M.Junioras.

Mačo pabaigoje dar sykį nepasisekė D.Biljaletdinovui. Rusas po perdavimo pabandė mušti smūgiu „iš oro“ vienu lietimu, bet kamuolys ir vėl nuskriejo šalia vartų.

Jau per arbitro pridėtą laiką išpuolį surengė ir „Stumbras“, bet Arūnas Klimavičius paskutiniu momentu sugebėjo blokuoti N.Boucharebo bandymą nukreipti kamuolį į vartus greitos atakos metu.

O.Vasilenko: „Kontroliavome rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės“: https://www.youtube.com/watch?v=ekGRIQsckM8" onclick="window.open(this.href);return false;

M.Barreto: „Šiandien aikštėje nieko nepavyko sukurti“: https://www.youtube.com/watch?v=CAIWcxDZ7rI" onclick="window.open(this.href);return false;

„JONAVA“ TRAUKIASI IŠ PAVOJAUS ZONOS, „KAUNO ŽALGIRIS“ – TIES PRARAJA

Du kampinius realizavusi „Jonava“ iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę A lygos čempionate. XXVI turo rungtynėse jonaviečiai namuose 2:1 (1:0) įveikė „Kauno Žalgirį“ ir pakilo į šeštąją vietą, kuri garantuoja teisę kitą sezoną žaisti stipriausiame šalies čempionate.

Pralaimėjusios laikinosios sostinės komandos situacija tapo kritine. Likus žaisti 3 rungtynes iki IV rato pabaigos, paskutinę vietą užimantys žalgiriečiai nuo laipteliu aukščiau atsidūrusio Kauno „Stumbro“ atsilieka 7 taškais.

Puikiai pradėjusi mačą „Jonava“ nuo pirmųjų minučių ėmė kurti momentus. Labai aktyvus atakos smaigalyje Laurynas Stonkus turėjo dvi geras progas pasižymėti. Iš pradžių jis iš kelių metrų mušė šalia vartų po gražaus Karolio Šilkaičio reido, vėliau laisvas šovė virš skersinio po gražios šeimininkų atakos.

14-ą minutę „Jonava“ pelnytai išsiveržė į priekį. Kampinio metu Modestas Stonys paliko vartus, tačiau kamuolio nepasiekė ir jis nuo Edvino Kloniūno galvos atiteko prieš tuščius vartus atsidūrusiam Martynui Dapkui, kuris netrukus atsidūrė švenčiančių įvartį komandos draugų glėbyje.

Persvėrę rezultatą, jonaviškiai kiek sumažino tempą, tačiau ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, kėlė kampinius. Sužaidus pusvalandį, įsižaidė ir „Kauno Žalgiris“, o Povilui Valinčiui teko demonstruoti reakciją, kai, grąžinant kamuolį iš užribio, gynėjai be priežiūros baudos aikštelėje paliko Aurimą Raginį. Kaunietis vartininko neįveikė.

Prieš tai padirbėti teko M.Stoniui. Svečių vartų sargas kumščiais prieš save atrėmė stiprų M.Marusičiaus smūgį sukantis aplink save, o suskubę gynėjai kilusi gaisrą užgesino. Komandoms jau galvojant apie pertrauką, pavojingai mušė Mindaugas Grigaravičius.

Antrą mačo pusę „Jonava“ vėl pradėjo aktyviai, o L.Stonkus netikslu smūgiu privertė M.Stonį šuoliu palydėti pro šalį skriejusį kamuolį. Po to, kampinio metu pavojingai galva mušė Tadas Eliošius, laimė smūgiu iš toli pabandė jo brolis Tautvydas.

Po pertraukos į aikštę mestas Gratas Sirgėdas kėlė daugiausia nemalonumų aikštės šeimininkų gynybai. Žalgirietį varžovai stabdė ne sykį pažeisdami taisykles.

Atlaikęs pirmąją jonaviečių atakos bangą, „Kauno Žalgiris“ išlygino rezultatą 61-ą minutę. Kampinio metu kamuolį į vartus nukreipė Teremas Moffi.

Įvartis kiek išmušė šeimininkus iš ritmo, o P.Valinčiui teko šuoliu gelbėti savo komandą, po G.Sirgėdo perdavimo smūgiavus Igoriui Jasinskiui.

Abi komandos siekė pergalės, tačiau atakas žlugdė netikslūs perdavimai. Vėl išsiveržti į priekį „Jonavai“ pavyko po dar vieno kampinio. Smūgiu galva M.Stonį nuginklavo Td.Eliošius po brolio perdavimo 81-ą minutę.

Nuskubėjusiems lyginti rezultato kauniečiams nepavyko surengti paskutinio šturmo. Tuo tarpu šeimininkai galėjo pelnyti ir trečiąjį įvartį, užklupę varžovus greitu išpuoliu, bet Karolio Šilkaičio smūgis problemų M.Stoniui nesukėlė.

M Čepas: „Šios pergalės mums labai reikėjo“: https://www.youtube.com/watch?v=Of0tjXPIpq8" onclick="window.open(this.href);return false;

J McKinstry: „Turbūt reikia susitaikyti, kad aukščiau nepakilsime“: https://www.youtube.com/watch?v=LE-CoDoCXTg" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Rgs 29 12:21

SŪDUVA 2 : 0 UTENIS

Įvarčiai:
42' Ernestas Veliulis
69' Marjanas Altiparmakovskis