2012 Rgs 25 10:38

DAINAVA 1 - 2 ATLANTAS
XXX (30) turas, 2012 09 24

“Atlantas” svečiuose įveikė “Dainavą”

Pirmadienį sužaistos vienerios Lietuvos futbolo A lygos rungtynės, kuriose Klaipėdos “Atlantas” išvykoje 2:1 įveikė Alytaus “Dainavą”.

Šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes ir nemažai atakavo. Klaipėdiečiams bėgant laikui pavyko perimti iniciatyvą ir jau jų išpuoliai tapo dažnesni. Baigiantis kėliniui svečių aktyvumas pasiteisino ir Evaldas Razulis įmušė nemažai ginčų sukėlusį įvartį. Dar iki pertraukos “Atlantas” padvigubino persvarą – pasižymėjo rezultatyvusis Tino Lagatoras.

Antrojo kėlinio pradžioje “Dainava” užgulė varžovų vartus ir atrodė, kad dzūkams tuoj pavyks sušvelninti rezultatą. Uostamiesčio futbolininkai vėl atlaikė šturmą ir atitraukė žaidimą nuo savo vartų. Šeimininkams įmušti pavyko tik jau baigiantis susitikimui, kai šaltakraujiškai sužaidė prieš vartininką iššokęs Paulius Sakalis. Tačiau iki finalinio arbitro švilpuko jau buvo likę nedaug laiko ir “Dainavai” nepavyko išplėšti taško.

Alytaus “Dainava” – Klaipėdos “Atlantas” 1:2 (0:2)
Teisėjas: D.Rumšas (Palanga), 1100 žiūrovų
Įvarčiai: 88 min. P.Sakalis („Dainava”); 32 min. E.Razulis, 45 min. T.Lagatoras („Atlantas”)
Įspėjimai: 28 min. M.Biržinis, 83 min. R.Kliukoitis („Dainava”); 9 min. M.Ndiaye, 45+2 min. D.Gordejus, 90+3 min. D.Arlauskis („Atlantas”)

XXX turas: Aštrėja kova dėl vietos po saule

Iki Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygos“ sezono pabaigos likus šešiems turams turnyro lentelėje dar toli gražu niekas neaišku. Aktyviausiai kova verda dėl pirmos – ketvirtos bei aštuntos pozicijų. Pirmenybių „milžinai“ „Ekranas“ ir „Žalgiris“ šiame ture taškų nebarstė – pirmieji išvargo pergalę Tauragėje (2:0), o antrieji ne be problemų susitvarkė su „Kruoja“ (2:1).

Svarbų mūšį laimėjo ir „Šiauliai“, namuose įvarčių „karaliaus“ Artūro Rimkevičiaus dėka palaužę „Sūduvą“ (1:0) bei atgaivinę viltis pakovoti dėl ketvirtosios vietos. Su Tauragės „Tauru“ pagal turimus taškus susilygino uostamiesčio „Atlantas“, po labai atkaklios kovos įrodęs pranašumą prieš „nukraujavusią“ „Dainavą“ 2:1.

Paveikslėlis

...

2012 Rgs 25 12:02

Tauras (Tauragė) - Ekranas (Panevėžys) 0:2 (0:0)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 250 žiūrovų
Įvarčiai: 80 min. A.Kučys, 85 min. V.Kavaliauskas („Ekranas")
Įspėjimai: 27 min. R.Kuzin, 79 min. V.Petkevičius, 90+3 min. M.Lėkis („Tauras")

Turnyro lentelės viršūnėje įsikūręs Panevėžio „Ekranas“ šį kartą svečiavosi Tauragėje, kur čempionui žūtbūt reikėjo iškovoti tris taškus. Pastaruoju metu buksuojantis „Tauras“ teoriškai šiame susitikime turėjo tapti „patrankų mėsa“, tačiau taip nenutiko – nors „Ekranas“ ir turėjo ryškią žaidybinę persvarą, susikurtų pusprogių išnaudoti panevėžiečiams niekaip nesisekė. Maža to, tauragiškiai kartais ir patys atsakydavo pavojingais momentais, tad susirinkę aistruoliai tikrai nenuobodžiavo. Kovingas pirmasis kėlinys netikėtai baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Po pertraukos aikštėje ir toliau vyko atkakli kova – šeimininkai nenusileido tituluotiems varžovams ir nors šie kontroliavo situaciją aikštėje, ramiai tikrai nesijautė. Kuo labiau artėjo rungtynių pabaiga, tuo labiau didėjo įtampa aikštėje. Kėliniui įpusėjus „Tauras“ surezgė pavojingą ataką ir „Ekrano“ žaidėjas akivaizdžiai sužaidė ne į kamuolį, o į Tomą Sirevičių baudos aikštelėje. Aistruolių nusivylimui ir komandos draugų pasipiktinimui, švilpukas tylėjo.

Neilgai trukus po šio epizodo „Ekranas“ išsiveržė į priekį – tikru komandos didvyriu tapo Aurimas Kučys, įmušęs galva po baudos smūgio. Pasimetę šeimininkai netrukus suklydo dar kartą bei 85-ąją minutę galutinai tašką padėjo Vitalijus Kavaliauskas (2:0). Taip rungtynės ir baigėsi – laiminga panevėžiečių pergalė ir netikėtai rimtas „Tauro“ pasipriešinimas.

...

2012 Rgs 25 12:04

Žalgiris (Vilnius) - Kruoja (Pakruojis) 2:1 (2:0)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 700 žiūrovų
Įvarčiai: 14 min. G.Freidgeimas, 45 min. K.Bilinski („Žalgiris"); 52 min. S.Žygalov („Kruoja")
Įspėjimai: 87 min. A.Veikutis („Kruoja")

Ne mažiau svarbias rungtynes šiame ture žaidė ir „Ekranui“ ant kulnų lipantis „Žalgiris“. Vilniečiai namuose susitiko su du kartus šiame sezone įveikta Pakruojo „Kruoja“. Įdomu tai, kad prieš šio miestelio komandą „Žalgiris“ šiame sezone pralaimėjo būtent namuose, tada susitikimas susiklostė labai nepalankiai ir baigėsi 0:2.

Šį kartą scenarijus buvo gerokai kitoks. Pirmame kėlinyje iš esmės žaidė tik viena komanda – „Žalgiris“. Svečiai per pirmąjį kėlinį nesukūrė nei vienos pusprogės ir po 45 minučių pelnytai atsilikinėjo 0:2. 14-ąją minutę fantastišką įvartį kaire koja pelnė Georgas Freidgeimas, o prieš pat pertrauką praradus kamuolį savo aikštės pusėje po Povilo Krasnovskio perdavimo pasižymėjo Kamilas Bilinskis, kuris pasinaudojo ir iš dalies vartininko klaida.

Antrasis kėlinys nei iš tolo nepriminė pirmojo, „Kruoja“ sugebėjo atsitiesti ir netgi perimti iniciatyvą. Po Tomo Miklinevičiaus smūgio iš toli kartą kamuolys sudrebino vartų virpstą, o 52-ąją minutę po to paties T.Miklinevičiaus perdavimo (ataką pradėjo Irmantas Zelmikas) antruoju bandymu pasižymėjo Sergėjus Žigalovas (1:2).

Intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos – kiek daugiau progų turėjo „Žalgiris“, tačiau nesnaudė ir „Kruoja“. Nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui, šeimininkai neslėpė džiaugsmo – tikslas įvykdytas ir itin svarbūs trys taškai kišenėje.

...

2012 Rgs 25 12:05

Šiauliai (Šiauliai) - Sūduva (Marijampolė) 1:0 (0:0)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 550 žiūrovų
Įvarčiai: 90 min. (iš 11m.) A.Rimkevičius („Šiauliai")
Įspėjimai: 87 min. E.Pilypas („Šiauliai"); 41 min. N.Valskis, 45+2 min. V.Borovskij, 83 min. A.Urbšys, 89 min. S.Loginov („Sūduva")

Centrinėje turo dvikovoje Saulės miesto atstovai stojo į kovą su svečiais iš Marijampolės. „Sūduva“ siekia išsaugoti trečiąją vietą turnyro lentelėje, tuo tarpu „Šiaulių“ tikslas – aplenkti „Kruoją“. Rungtynės pavyko labai įdomios ir atkaklios, su puikia atomazga paskutinėmis minutėmis.

Aktyviau pradėjo „Sūduva“, kuri kiek ilgiau kontroliavo kamuolį ir aštriau puolė, tačiau „Šiauliai“ po truputį įsižaidė ir netgi perėmė iniciatyvą. Priekyje ir vėl labai aktyvus buvo Artūras Rimkevičius, jam neblogai talkino Igoris Kozlovas, aktyviai žaidė abu kraštiniai saugai. Nors rungtynės buvo ganėtinai atviros, įvarčių lietaus aistruoliai taip ir nesulaukė.

Geriausias progas abi ekipos turėjo antrame kėlinyje – vienas prieš vartininką atsidūręs Artūras Rimkevičius, atrodė, jau pelnė įvartį, tačiau, teisėjo nuomone, kamuolys vartų linijos nekirto. Tuo pačiu netrukus atsakė ir Rafaelis Ledesma, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką pataikė į virpstą.

Abi ekipos turėjo ir kitų šansų, tačiau su atakų užbaigimu nesisekė nei vieniems, nei kitiems. Viską šiame susitikime lėmė 90-oji minutė, kai „Sūduva“ prasižengė savo baudos aikštelėje ir baudinį šaltakraujiškai realizavo Artūras Rimkevičius (1:0). Tai buvo jau 28-asis A.Rimkevičiaus įvartis šiame sezone – jam trūksta tik vieno tikslaus šūvio iki visų laikų rekordo.

...

2012 Rgs 25 12:06

Dainava (Alytus) - Atlantas (Klaipėda) 1:2 (0:2)
Įvarčiai: 88 min. P.Sakalis („Dainava"); 32 min. E.Razulis, 45 min. T.Lagator („Atlantas")
Įspėjimai: 28 min. M.Biržinis, 83 min. R.Kliukoitis („Dainava"); 9 min. M.Ndiaye, 45+2 min. D.Gordej, 90+3 min. D.Arlauskis („Atlantas")

Alytaus miesto stadione susirinko gausios žiūrovų pajėgos, kurios tikėjosi vieno – gero „Dainavos“ žaidimo ir pergalės. Tačiau „Dainavos“ treneriui prieš rungtynes teko ilgai laužyti galvą – Gargžduose rimtą traumą patyrė Marius Miškinis (sezonas baigtas), taip pat traumuotas ir Renaldas Stankevičius. Alternatyvų Rimvydas Kochanauskas nelabai ir turėjo, tad nuo pirmųjų minučių žaidė Nerijus Kavaliauskas, kuriam teko krašto gynėjo pozicija. Ant atsarginių suolo „Dainava“ paliko du vartininkus bei jaunus vaikinus. Svečių resursai šiose rungtynėse buvo kur kas didesni, tad būtent „Atlantas“ buvo laikomas rungtynių favoritu.

Rungtynės prasidėjo „Dainavos“ atakomis ir pavojingais kampiniais, tačiau apsigynę svečiai po truputį perėmė iniciatyvą ir vis dažniau ėmė grasinti varžovų vartams. 32-ąją minutę „Atlantą“ į priekį išvedė Evaldas Razulis, atsidūręs vienas prieš vartininką. Šis epizodas sukėlė labai didelį stadiono pasipiktinimą – žiūrovų nuomone įvartis buvo įmuštas iš nuošalės. Prieš pat pertrauką „Dainava“ suklydo dar kartą ir po puikaus derinuko Petaro Basičiaus perdavimą išnaudojo Tino Lagatoras, galva pelnęs jau devintąjį savo įvartį A lygoje.

Po pertraukos žaidimas pasikeitė – ir vėl aktyvesnė buvo „Dainava“, kuriai niekaip nesisekė su paskutiniuoju smūgiu. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pavargo ir „Atlantas“ vėl tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje. Tiesa, 88-ąją minutę užsižaidus su kamuoliu P.Basičiui, greitos kontratakos metu spėjo pasižymėti Paulius Sakalis, tačiau tai ir buvo viskas. Nors „Dainava“ ir kovėsi iki galo, riboti žaidėjų resursai šį kartą sutrukdė pakovoti dėl pergalės. 2:1 ir turnyro lentelėje „Atlantas“ turi 20 taškų – visai kaip „Tauras“.

...

2012 Rgs 25 12:08

„Atlantas“ nugalėjo „Dainavą“ ir kratosi autsaiderio etiketės
lrytas.lt 2012-09-24 http://www.lrytas.lt/-13485067291346672 ... C4%97s.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos A lygoje legionieriais pasistiprinęs Klaipėdos „Atlantas“ 2:1 išvykoje nugalėjo Alytaus „Dainavos“ futbolininkus ir iškovojo 20-ąjį tašką.

T. Lagatoras įmušė antrąjį įvartį. V. Knyzelis (lff.lt)

Pergalę lėmusią persvarą „Atlantas“ susikrovė jau pirmojo kėlinio metu. Pirmasis pasižymėjo Evaldas Raziulis, 31-ąją minutę nuginklavęs Giedrių Štreimikį.
45 minutę skirtumą padidino Tino Lagatoras. „Dainavos“ ekipoje paguodos įvartį įmušė Paulius Sakalis, kamuolį į Manto Gintalo vartus nukreipęs 88 minutę.
30 rungtynių sužaidęs „Atlantas“ su 20 taškų žengia 9 vietoje. Tiek pat taškų turi Tauragės „Tauro“ futbolininkai.

„Dainavos“ komanda su 28 taškais žengia 7 vietoje. Ji 12 taškų atsilieka nuo Gargždų „Bangos“ ir 8 taškais lenkia „Taurą“.

BNS: A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Vilniaus REO 30 5 4 21 26:63 19

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 28 įvarčiai - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).

...

2012 Rgs 25 12:14

Atlantas pakilo iš paskutinės vietos

Atlantas naują savaitę, kurioje futbolo bus daugiau nei įprasta, pradėjo išvyka į Alytų. Čia buvo sužaistos paskutinės XXX turo rungtynės tarp Alytaus „Dainavos“ ir Klaipėdos „Atlanto“.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų spaudimu, tačiau po 15 min. atlantiečiai išlygino žaidimą ir po truputį perėmė iniciatyvą. Pirmasis įvartis krito 32 min. kai po puikaus P. Basi
c tolimo perdavimo įvartį įmušė E. Razulis. Pats įvartis sukėlė dideles aistras. Šeimininkai bandė apeliuoti į teisėją įrodinėdami, jog buvo nuošalė, tačiau tai nebuvo fiksuota. Pirmojo kėlinio pabaigoje, 45 min., vėl po P. Basic tolimo perdavimo į baudos aikštelę, galva įvartį įmušė T. Lagator. Tai jau 9 įvartis šiame sezone. Antrame kėlinyje vėl nuo pat pradžių pradėjo spausti alytiškiai svečius, tačiau pasižymėti nepavyko. Nors abi komandos turėjo progų, tačiau įvartis krito tik 88 min. Pasižymėjo kairiu kraštu prasiveržęs ir M. Gintalą nuginklavęs P. Sakalis. Rezultatas tapo minimalus 1:2. Atlantiečiai sugebėjo išsaugoti pranašumą.

Kitas rungtynes Klaipėdos „Atlantas“ žais namuose, trečiadienį, rugsėjo 26 dieną, 16 val. Tai bus LFF Carlsberg taurės rungtynės. Varžovas – Kėdainių FK „Kėdainiai“.