"Žalgiris" 3 : 0 "Trakai"

...

2014 Spa 06 11:54

M. Zubas: „Esu patenkintas mūsų žaidimo lygiu“

Vilniaus „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Marekas Zubas po pergalės prieš „Trakus“ negailėjo gerų žodžių savo komandai.

„Žaidėme su vicelyderiais, komanda, kurią žinome puikiai, nes tai buvo jau šeštosios mūsų tarpusavio rungtynės šį sezoną. Atsižvelgiant į turnyrinę padėtį, čempionato fazę, rungtynių vertė buvo labai didelė, - po mačo kalbėjo „Žalgirio“ strategas. - Esu patenkintas savo komandos žaidimu, ypač pirmajame kėlinyje. Visi svarbiausi įvykiai nutiko per keletą minučių, kurios prasidėjo Tado Labuko kortelėmis. Per 7 minutes pelnėme 3 įvarčius ir viskas šiose rungtynėse buvo baigta.“

Itin trenerį džiugina po standartinių padėčių pelnyti įvarčiai, nes šiam elementui vilniečiai per treniruotes skiria labai daug dėmesio.

„Esu patenkintas mūsų pademonstruotu žaidimo lygiu, buvome būtent tokia komanda, kokią rengiame. Įmušėme 3 įvarčius iš standartinių padėčių, joms per treniruotes pastaruoju metu skyrėme labai daug dėmesio. Įmušti įvarčius nėra lengva, bet šiandien po standartinių padėčių viskas mums pavyko puikiai, - aiškino M. Zubas. - Kai po pirmojo kėlinio pirmauji 3:0, sunku išlaikyti dėmesį, žaidimo kokybę. Po pertraukos turėjome dar keletą galimybių pasižymėti, bet nepavyko. Trakų komanda taip pat turėjo pora progelių, bet Armantas Vitkauskas pademonstravo puikią sportinę formą.“

Visi teigia, kad kova dėl Lietuvos čempionų titulo šį sezoną jau baigta. Tačiau M. Zubas sako, kad „Žalgiris“ neketina atsipalaiduoti.

„Iki čempionato pabaigos liko dar 6 rungtynės, tikiuosi, kad išsaugosime tokį prnašumą prieš konkurentus iki pat paskutinės akimirkos. Nenoriu sakyti, kad jau viskas baigta. Aišku, svarbiausia tapti čempionais, bet mes dar turime savo mažus tikslus. Mes nenorime praleisti įvarčių, nenorime pralaimėti, norime įmušti. Taip, turime 15 taškų pranašumą, tad čempionų titulo likimas gal ir išspręstas. Bet komandoje turime vaikinų, kurie nėra patenkinti savo padėtimi, nes leidžia laiką ant suolelio. Reikia jiems suteikti žaidimo laiko. Futbole kažkurios rungtynės gal nulemia čempionato baigtį, bet žaidėjams reikia žvelgti į sekančias rungtynes, į ateitį, rūpinantis savo karjeromis, kontraktais. Jiems svarbu pasirodyti, įrodyti savo vertę“, - kalbėjo vilniečių treneris.

Pasak M. Zubo, po pergalės prieš Trakų komandą „Žalgirio“ futbolininkai turės nedideles atostogas.

„Turėsime 3 laisvas dienas, tad tai bus mažos atostogos, - sakė M. Zubas. - Ketvirtadienį pratęsime darbą ir rengsimės laukiančioms sunkioms rungtynėms Klaipėdoje su „Atlantu“. Jei bus priežastis, švęsime po paskutinių sezono rungtynių. Sporte visada turi galvoti apie sekančias rungtynes ir stengtis būti geriausias.“

...

2014 Spa 06 11:56

E. Jankauskas: „Kova dėl titulo - baigta“

Po „Žalgirio“ pergalės prieš „Trakus“ 3:0 varžovų treneris sveikino vilniečius iškovojus čempionų titulą.

Vis dėlto „Trakų“ atstovai tvirtino, kad rungtynių teisėjas pirmajame kėlinyje galėjo ir neparodyti raudonosios kortelės Tadui Labukui.

„Jokiu būdu nenoriu teisinti savo žaidėjo. Jei jis gavo raudonąją kortelę, tikriausiai buvo už ką, - po mačo kalbėjo Trakų komandos vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas. - Tačiau, kai yra tokios rungtynės, žmonės aukoja savo laiką, perka bilietus, jie tikisi lygios kovos. Teisėjams gal reikėtų kartais savo ego praryti, neišgirsti emocinėje fazėje pasakytų žodžių. Aišku, nemalonu, kai tave kažkur pasiunčia. Bes mes esame čia, kad keltume susidomėjimą futbolu, o dabar rungtynės baigėsi pirmajame kėlinyje. Manau, žiūrovams taip pat stebėti rungtynes, kai traukinys važiuoja į vieną pusę, nėra įdomu. Noriu pasikartoti, kad jokiu būdu neteisinu savo žaidėjo, kuris gavo tą kortelę už kalbas. Atakuodami mes gauname geltoną kortelę ir po to iš karto - raudoną. Už kažkokį pasakytą žodį... Tai keičia rungtynių scnearijų, komandų pajėgumą. Mes žaidėme su stipriausia komanda, su kuria ir turint pilną sudėtį yra ką veikti. O kai netenki vieno žaidėjo, tai ženkliai apsunkina galimybes.“

„Nesmagu, kai teisėjai gali nulemti rungtynių baigtį, - sakė „Trakų“ saugas Deividas Česnauskis. - Pradžia buvo nebloga. Iki tos raudonos kortelės... Teisėją gal paveikė emocijos. Jei žaidėjas jį kažkur pasiuntė ar kažką pasakė, už tai nerodoma geltona kortelė. Yra emocingų žaidėjų ir į tai turi atsižvelgti. Ta raudona kortelė pakeitė mūsų planus, žaidimą ir prasileidome įvarčius pirmajame kėlinyje.“

Abu trakiškiai atkreipė dėmesį į faktą, kad visus įvarčius praleido po standartinių padėčių.

„Pirmasis įvartis - tikrai aukšto lygio, kai žaidėjas eina į kamuolį, neša viską, kas yra ant kelio, - teigė E. Jankauskas. - Visada žaidėjams sakau, kad gali net nedengti žmogaus, jei eisi agresyviai į kamuolį, būsi prie jo pirmas. Jei kitas žaidėjas parodo daugiau agresijos ir pirmas atakuoja kamuolį, tada yra kaip yra.“

Pasak D. Česnauskio, įvarčiai į jo komandos vartus krito žaidėjams nespėjus atsigauti po šoko, patirto dėl T. Labuko pašalinimo.

„Patyrėme mažą šoką, nelaukėme tokio teisėjo sprendimo. Komanda sutriko, kažkur išsiderinome, paleidome varžovų žaidėjus ir praleidome įvarčius“, - teigė futbolininkas.

Po šio mačo „Žalgirio“ pranašumas prieš Trakų komandą išaugo iki 15 taškų. Likus žaisti vos 6 rungtynes, tokia persvara konkurentams galimybių beveik nepalieka.

„Be abejo, „Žalgiris“ yra nepavejamas. Naudodmasis proga sveikinu juos su titulu. Kova dėl čempionų titulo yra baigta“, - užbaigė E. Jankauskas.

...

2014 Spa 06 16:35

30-ojo turo apžvalga: čempionui titulas - ranka pasiekiamas
Nerijus Kesminas 2014-10-06

Keturi. Tiek taškų "Žalgiriui" reikia iškovoti per likusias šešerias čempionato rungtynes, kad komanda taptų nepasiekiama persekiotojams. "Kova dėl titulo baigta", - jau dabar nusprendė konstatuoti "Trakų" treneris Edgaras Jankauskas.

Priartėjo. "Trakai" 0:3 pralaimėjo vilniečiams, o "Kruoją" netikėtai 2:0 Alytuje įveikė autsaiderė "Dainava". Tuo pasinaudojo pergales iškovoję Klaipėdos "Atlantas" ir Marijampolės "Sūduva". Vis labiau įsibėgėjančius klaipėdiečius bei marijampoliečius nuo "Trakų" dabar skiria septyni, o nuo "Kruojos" - šeši taškai.

Liūtis. Įvarčiais šįsyk nulijo gausiai - per penkerias rungtynes kamuolys atsidūrė tinkle 20 kartų. Tiek buvo įmušta tik 27-ajame ture. Rezultatyviausias lieka 19-asis turas, kai futbolininkai siuntė kamuolį į vartus 24 sykius, bet tąkart "Atlantas" įmušė "Dainavai" net 12 įvarčių.

Snaiperis. Nors "Šiauliai" namuose 2:4 nusileido "Sūduvai", Saulės miesto komandos puolimo lyderis Niko Tokičius padidino persvarą "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąrašo viršūnėje. Kroatas įmušė 15-ąjį ir 16-ąjį savo įvarčius ir dabar turi trimis daugiau nei Evaldas Razulis iš "Atlanto". E.Razulis šįsyk nežaidė, o kitiems pagrindiniams N.Tokičiaus konkurentams pasižymėti rezultatyvumu nepavyko.

Skirtingai. Dvejose rungtynėse teisėjai rodė raudonas korteles, bet komandas jos paveikė skirtingai. Be Kazimiero Gnedojaus likęs bei tuoj pat įvartį iš 11 metrų baudinio praleidęs "Atlantas" sugebėjo įmušti dukart ir įveikė Gargždų "Bangą" 2:1, o "Trakų" žaidimas subyrėjo, kai raudoną kortelę už ilgą liežuvį gavo Tadas Labukas - per keliolika kitų minučių "Žalgiris" tris sykius pasiuntė kamuolį į vartus.

Dovana. Dukart "Trakams" įmušęs bosnis gynėjas Semiras Kerla įvarčius skyrė gimtadienį rungtynių dieną šventusiam "Žalgirio" sporto direktoriui Mindaugui Nikoličiui.

Galingi. "Žalgiris" skrieja per "SMScredit.lt lygą" lyg galingas cunamis. Po vienintelio šį sezoną pralaimėjimo "Klaipėdos granitui" birželio viduryje žaliai balti laimėjo 11 dvikovų ir dukart sužaidė lygiosiomis.

Frazės. "Toks futbolas - fortūna kartais atsisuka ir į "Dainavą", - po vos antros pergalės šio sezono "SMScredit.lt A lygoje" kalbėjo dzūkų komandos treneris Marco Ragini. "Mūsų puolimas buvo masyvus, bet kamuolys nenorėjo eiti į vartus. Būna tokių dienų", - kolegos rungtynių vertinimui netiesiogiai pritarė puikią progą aplenkti "Trakus" paleidusios "Kruojos" strategas Vladimiras Čeburinas.

Pirmyn. "Atlanto" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" iškovojo trečią pergalę iš eilės. Šįsyk - nepaisant to, kad visą antrą kėlinį varžovai turėjo kiekybinę persvarą, agresyviai bei vieningai kovodami. Tuo klaipėdiečių treneris Konstantinas Sarsanija liko ypač patenkintas.

Statistika. Trečią kartą iš eilės nepralaimėjo ir "Sūduva". Įskaitant LFF taurės turnyro aštuntfinalį, marijampoliečių trenerio Audriaus Ramono statistika per ketverias rungtynes nuo tada, kai prie komandos vairo jis pakeitė atsistatydinusį Darių Gvildį, tokia - trys pergalės ir lygiosios su "Žalgiriu".

Komentaras. "Rungtynės buvo tokios: kas dažniau suklys gynyboje. Maniau, kad padaryti daugiau klaidų už mus negali niekas, bet "Šiauliai" padarė", - po pergalės Šiauliuose laime nespinduliavo A.Ramonas.

Sankcijos. "Klaipėdos granito" ir Panevėžio "Ekrano" futbolininkai tarpusavyje rungtyniavo neįprastų sudėčių. LFF pradėjus tyrimą dėl galimai sutartų rezultatų, suspenduoti uostamiečio komandos žaidėjai Michailas Zizelevas, Ernestas Veliulis bei paties klubo prie sienos priremti ir savo kaltę pripažinę ukrainiečiai Aleksandras Tarasenka bei Olegas Dmitrenka ir panevėžiečiai Lukas Žukauskas, Martynas Dūda, Elderis.

Dublis. Žaidžiantis "Klaipėdos granito" treneris Robertas Poškus pats vedė komandą į priekį - 2:4 pralaimėtose rungtynėse įmušė abu saviškių įvarčius. "Mušė žaidėjas, kuris turbūt treniruojasi tik kartą per savaitę", - stebėjosi "Ekraną" treniruojantis Marius Skinderis. R.Poškus šį sezoną jau keturis kartus siuntė kamuolį į varžovų vartus. Dažniau uostamiesčio komandoje šį sezoną tai darė tik E.Veliulis. Po keturis įvarčius "Klaipėdos granitui" taip pat pelnė komandą jau palikę gruzinas Georgijus Alaverdašvili ir Zigmantas Jesipovas.

Tvora. "Ekranas" laimėjo, nors buvo atsilikęs dviem įvarčiais. Kai Edvardas Tamulevičius išvedė panevėžiečius į priekį, futbolininkai taip audringai puolė švęsti su savo gerbėjais, kad griuvo užtvara, skyrusi "Pirmosios armados" ultras nuo aikštės ir jų garbinamos komandos.

Kraujas. Rezultatyviausias "Ekrano" žaidėjas Elivelto šįsyk neįmušė, bet aikštėje negailėjo savęs. Pirmajame kėlinyje panevėžiečiams kelias minutes teko verstis be brazilo, kuriam buvo tvarstoma prakirsta galva.

...

2014 Spa 09 12:46

“TRAKŲ” GYNYBĄ PJAUSTĖ TIKSLIAIS PERDAVIMAIS

Ne dėl savęs – dėl savo komandos draugų. Antrojo iš eilės Lietuvos čempionų titulo trokštantys žaliai balti į galbūt svarbiausią pergalę šiame sezone žygiavo surėmę pečius

Trys įvarčiai per septynerias minutes – tiek prireikė Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komandai laiko, kad įveiktų “Trakų” ekipos pasipriešinimą bei dar labiau priartėtų prie svarbiausio šio sezono trofėjaus.

Kol vieną žaidėją pirmojo kėlinio viduryje praradę “Trakai” ieškojo kaltų, o vėliau sunkiai tramdydami savo emocijas rinkosi geltonas korteles, vilniečiai sutelkė visą dėmesį varžovų vartų apgulčiai.

Reprezentacinės sostinės vienuolikės futbolininkai 31 minutę prasidėjusios triuškinančios atkarpos metu kamuolį kontroliavo net 68% laiko, surengė 15 atakų bei atliko 5 smūgius, iš kurių trys virto įvarčiais.

Vienas iš pagrindinių žaliai baltų pergalės raktų buvo tikslūs perdavimai – iš 572 perdavimų 491 buvo tikslus (86%). Žalgiriečiai “Trakus” privertė dalintis kamuoliu kur kas rečiau (378/295, 78%), o tai labai apsunkino svečių galimybes sušvelninti atsilikimą - į “Žalgirio” vartus buvo smūgiuota tik 5 kartus.

Mikrodvikovose šeimininkų pranašumas nebuvo žymus - iš 143 Lietuvos čempionai laimėjo 73 (51%). Mikrodvikovose varžovus labiausiai pranoko Semiras Kerla (18/13, 72%), Serge’as Nyuiadzi (20/13, 65%) ir Georgas Freidgeimas (8/5, 63%).

“Žalgirio” puolime aktyviausiai dalyvavo vidurio saugai Mantas Kuklys (50-yje atakų) ir Deividas Šemberas (47), kuris komandos draugams tiksliausiai skirstė perdavimus - iš 73 perdavimų tikslą pasiekė net 69 (95%).

Perdavinėdami kamuolį taip pat retai klydo Armantas Vitkauskas (18/17, 94%) ir Semiras Kerla (70/65%), kuris tarpusavyje su Egidijumi Vaitkūnu kamuoliu dalinosi dažniausiai – 27 kartus.

Daugiausia smūgių į “Trakų” ekipos vartus atliko Jakubas Wilkas (4) ir Semiras Kerla (3). Puolėjo pozicijoje rungtyniavęs Linas Pilibaitis bei pastaruoju metu rezultatyviai žaidžiantis Mantas Kuklys šiame mače progų pasižymėti neturėjo.

“Trakai” pražangomis dažniausiai stabdė Georgą Freidgeimą ir Andro Švrljugą – po 3 kartus. Žalgiriečių gretose taisykles dažniausiai pažeisdavo Egidijus Vaitkūnas (6 pražangos).

“Trakams” sunkiausiai sekėsi įveikti S. Kerlos ir E. Vaitkūno gynybą, kurie perėmė atitinkamai 14 ir 11 kamuolių. S. Kerla taip pat karaliavo ir oro mikrodvikovose, iš 9 laimėjęs net 8.

Dviem įvarčiais pasižymėjęs gynėjas tapo ir naudingiausiu rungtynių žaidėju, surinkęs 184 naudingumo balus. E. Vaitkūnas su 161 balu rikiuojasi antroje vietoje, D. Šemberas trečioje (143 balai).

...

2014 Spa 09 12:50

FC ŽALGIRIS 3 - 0 FK TRAKAI
XXX (30) TURAS
2014 10 05 12:00, VILNIUS

31’ [1 – 0] S. Kerla
33’ [2 – 0] E. Vaitkūnas
38’ [3 – 0] S. Kerla

***

NAUJIENOS GYVAI

Mūsų komanda švenčia pergalę rezultatu 3:0! Ačiū, kad sekėte rungtynių eigą kartu su mumis!

90' Teisėjas prideda 1 minutę.
90' „Trakai“ kelia dar vieną kampinį. A. Vitkauskas kumščiais muša kamuolį toliau nuo vartų.
87' Trakų komandoje J. Mamajevą keičia R. Masenzovas.
82' Kamuolys šokinėja „Trakų“ baudos aikštelėje kol K. Andreou atlieka smūgį per save. Deja, netiksliai.
81' Atsakomojoje atakoje V. Šilėnas gali pabėgti vienas prieš vartininką, bet nesuvaldo kamuolio.
81' Po kampinio S. Kerlas išvalo kamuolį.
80' Po baudos smūgio L. Kochanauskas vėl priverčia padirbėti A. Vitkauską. Vartininkas nukreipia kamuolį virš skersinio.
78' P. Janušauskas keičia M. Kuklį.
73' Trakų komandoje D. Koubą keičia P. Malinauskas.
71' S. Nyuiadzi dešinėje išmaudo gynėją, smūgiuoja pats iš gana aštraus kampo į vartus, bet pataiko į vartininką.
69' J. Wilką keičia V. Šilėnas.
67' Įmetus kamuolį į baudos aikštelę K. Andreou vienu lietimu vos nepelno įvarčio. P. Grybauskas spėja numuštį kamuolį už galinės linijos.
65' L. Pilibaitį keičia K. Andreou.
63' Atsakomoji ataka - atsakomoji proga. J. Wilkas vėl smūgiuoja iš idealios padėties ir vėl į vartininką.
63' Pirma „Trakų“ proga. D. Česnauskis išveda L. Kochanauską prieš A. Vitkauską, bet mūsų vartininkas apgina vartus.
60' „Žalgirio“ ekipoje apšilimą daro P. Janušauskas, V. Šilėnas ir K. Andreou. Gali būti, kad netrukus juos pamatysime aikštėje.
57' Žalgiriečiai įžaidžia kampinį, o epizodo pabaigoje iš toli smūgiuoja A Švrljuga. Deja, smūgis labai netaiklus.
56' Dar viena greita mūsiškių ataka baigiasi kampiniu.
55' J. Wilkas baudos smūgiu siunčia kamuolį virš vartų.
53' Iš karto po kampinio žalgiriečiai pasileidžia į greitą ataką, kurią prie pat baudos aikštelės linijos pražanga nutraukia A. Lipskis. Dar viena kortelė trakiškiams.
53' G. Freidgeimas nesėkmingai numeta kamuolį krūtine vartininkui ir Trakų komanda uždirba pirmąjį kampinį. Po jo ore karaliauja A. Vitkauskas.
51' J. Mamajevas siunčia kamuolį baudos aikštelę, ten ore jį pirmas pasiekia J. Kendyšas, bet į vartus nepataiko.
50' Puikus M. Kuklio perdavimas iš dešiniojo krašto ir J. Wilkui tik truputį tikslumo pritrūksta iki dar vieno įvarčio.
48' J. Januševskis griauna į priekį besiveržiantį G. Freidgeimą ir tampa dar vienu įspėtu žaidėju.

Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio pabaiga. Laimime 3:0!!!

44' Po kampinio pirmas kamuolį vėl pasiekia S. Kerla, bet šį kartą smūgis nepavyko.
44'E. Vaitkūnas vėl veržiasi į baudos aikštelę, bet šį kartą varžovai išmuša kamuolį į kampinį.
40' J. Mamajevas neišmoko T. Labuko pamokos. Kažką sako teisėjui ir prieš save išvystą geltonąją kortelę.
38' J. Wilko reidas dešinėje baigiasi kampiniu. Po jo vilniečiai kamuolį įžaidžia, siunčia į baudos aikštelę, o ten aukštai iššokęs S. Kerla galva kala trečią įvartį!
33' E. Vaitkūnas įspūdingu baudos smūgiu kala kamuolį į „Trakų“ vartų kampą! 2:0!!!
32' Dabar jau J. Kendyšas griauna D. Šemberą ir yra įspėjamas.
31' M. Kuklys baudos smūgiu siunčia kamuolį baudos aikštelę, o ten S. Kerla nepalieka vilčių svečių vartininkui! 1:0!!!
27' Iš karto po to „Trakų“ žaidėjas kažką pasako teisėjui ir prieš save išvysta raudonąją kortelę!
27' „Trakai“ netikėtai lieka mažumoje. T. Labukas praranda kamuolį, griauna A. Žulpą ir užsidirba įspėjimą.
24' J. Wilkas gauna kamuolį nuošalėje, bet vis tiek muša į vartus. Pelnyta geltonoji kortelė.
23' T. Labukas atlieka pirmą svečių smūgį vartų link. Kamuolys skrieja labai aukštai virš vartų.
22' Dar vienas „Žalgirio“ kampinis. Ore vėl šeimininkauja trakiškiai.
20' „Žalgiris“ tvirtai perima žaidimo kontrolę į savo rankas. E. Vaitkūnas įsiveržia į baudos aikštelę, bet kamuolys nusipjauna nuo kojos ir skrieja virš vartų.
17' J. Wilkas renkasi perdavimą į baudos aikštelę, o ne smūgį į vartus. Trakiškiai apsigina.
16' D.Miceika stabdo kamuolį ranka netoli baudos aikštelės. Dar viena proga vilniečiams!
15' Dar viena pavojinga vilniečių ataka! Gražus L. Pilibaičio perdavimas kulnu į baudos aikštelę vos nepasiekia A. Švrljugos. Po to dar smūgiuoja S. Nyuiadzi, bet į vartus nepataiko.
10' Labai pavojinga „Žalgirio“ ataka! D. Šemberas perduoda kamuolį M. Kukliui, toliau kamuolys pasiekia L. Pilibaiitį ir J. Wilką, kuriam prieš akis atsiveria kelias vartų link. Deja, lenkas smūgiuoja tiesiai į vartininką.
6' Kol kas abi komandos žaidžia labai atidžiai ir brangindamos kamuolį. Nė vienai nepavyksta priartėti prie varžovų vartų.
2' Po kampinio P. Grybauskui tenka padirbėti, bet savo vartus jis apgina.
2' S. Nyuiadzi puikiai prasiveržia kairiuoju kraštu ir uždirba pirmąjį kampinį.