2016 Spa 24 13:42

Jeigu nieko nepakeitė, tai 29 dieną dar turėtų būti ir Palanga - Utenis

2016 Spa 29 14:15

Stumbras VS. Lietava

Rungtynių pradžia priklausė kauniečiams, o pabaigoje pradėjo žaisti ir jonaviškiai.

Įvarčiai:
[1-0] 4' Abdulas Basitas
[1-1] 39' Dominykas Galkevičius

2016 Spa 29 14:50

[2-1] 79' Donatas Konikas

[3-1] Jonaviškiai suklydo gynyboje ir du Stumbro žaidėjai nuėjo į puolimą, prieš vartininką liko Konikas, o jis padavė kamuolį į dešinę laisvam Sisoko.

2016 Spa 29 14:57

Gale suvalgė Lietavą

2016 Spa 29 16:23

TRAKAI 1 : 0 SŪDUVA

14' Oscar Murphy Dorley 8-) Tarp dviejų gynėjų atsidūręs liberietis permetė kamuolį per sūduviškių vartininką. :P

2016 Spa 31 11:29

R.POŠKUS SAVO KOMANDOS ŠANSŲ PAKOVOTI DĖL PENKTOS VIETOS DAR NELAIDOJA
2016-10-29 | Karolis Tretjakas

Jonavos „Lietava“ per penkerias šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes taip ir nesugebėjo įveikti Kauno „Stumbro“.

Po ketvirto pralaimėjimo, patirto 30-ajame ture, jonaviečių treneris Robertas Poškus vėl nuogąstavo dėl rungtynių pradžioje praleisto įvarčio.

„Anksti praleidžiame. Vėl akcentavome tą, darėme geresnę mankštą. Palyginus su kitomis rungtynėmis, šias pradėjome geriau, bet praleidome greitą įvartį. 12–14 minučių bandėme ieškoti savo žaidimo – nesigavo, bet po truputėlį pradėjome įsibėgėti, įmušėme išlyginamąjį įvartį. Gana gerai pradėjome žaisti, spaudėme, nedavėme daug galvoti – tas mums pavyko.

Antrame kėlinyje tas pats: kontroliavome kamuolį, rungtynės tokios kaip ir mūsų buvo. Nežinau, pusę čempionato įvarčių praleidžiame dėl savo vaikiškų klaidų. Dėl to pralaimėjome“, – pasakojo strategas.

Anot R. Poškaus, „Lietava“ per likusius tris turus sieks susigrąžinti prarastą poziciją: „Nenuleidžiame dar rankų – nuo „Stumbro“ vienas taškas. Ruošiamės rimtai, važiuojame pas Klaipėdos „Atlantą“ ir bandysime iškovoti taškų, kad užimtume penktą vietą.“

2016 Spa 31 11:34

JAUNASIS PUOLĖJAS PADĖJO SUGRĄŽINTI „STUMBRĄ“ Į PENKTĄ VIETĄ

Į penktą poziciją sugrįžęs Kauno „Stumbras“ Jonavos „Lietavai“ šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone išliko neįmenama mįsle.

Mariano Barreto kariauna namuose 30-ojo turo mače 3:1 (1:1) nugalėjo čempionato debiutantus, kurie po ilgesnės pertraukos nukrito į šeštą vietą.

Svečiai jau pačioje rungtynių pradžioje buvo pakišti po šaltu dušu. Po Roberto Vėževičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolys dėkingai atšoko Abdului Basitui, kuris 4-ąją mačo minutę stipriai smūgiavo į viršutinį vartų kampą.

Kauniečiai ir toliau žaidė aktyviai: puolamuosiuose veiksmuose išsiskyrė Alexandre‘as Kore, aktyvūs kraštuose buvo tiek Giorgio Russo, tiek R. Vėževičius. Po dar vieno pastarojo saugo perdavimo kėlinio viduryje šalia vartų smūgiavo A. Basitas.

Kėliniui artėjant į pabaigą, „Lietava“ susigrąžino iniciatyvą ir vis dažniau pradėjo lankytis prie oponentų vartų. „Stumbro“ gynėjai turėjo vis daugiau darbo, o 39-ąją minutę jiems teko nuleisti galvas, kai prie atšokusio kamuolio suskubęs Dominykas Galkevičius stipriu smūgiu nuginklavo Rafaelį Broetto.

Po pertraukos atkarpomis iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Sykį virš vartų galva pavojingai smūgiavo Tomas Salamanavičius, kai saugui perdavimą iš kairiojo krašto atliko gynėjas Eisvinas Utyra.

Visgi „Stumbrui“ pavyko perlaužti rungtynių eigą, o itin svariai prie to prisidėjo du po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai – Donatas Konikas ir Oumaras Sissoko.

Legionierius iš Malio sukūrė gerą progą R. Vėževičiui, tačiau šio smūgį Dmitrijus Babenka atrėmė. Vis dėlto 79-ąją susitikimo minutę vartininkui iš Ukrainos teko traukti kamuolį iš savo vartų. Vartų sargas pirmą varžovo smūgį atrėmė, bet šalia buvęs D. Konikas antruoju bandymu išvedė savo komandą į priekį, pasižymėjęs antrame šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ mače iš tiek pat žaistų.

Sykį prie „Stumbro“ vartų kilo gaisras, kai Tomas Snapkauskas galva vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, bet po apsiginto kampinio šeimininkai padėjo tašką. 86-ąją minutę greitos kontratakos metu D. Konikas nepagailėjo kamuolio O. Sissoko, kuris tiksliai smūgiavo į tuščius vartus, pelnydamas debiutinį įvartį Lietuvos čempionate.

„Stumbras“ per penkerias šio sezono tarpusavio rungtynes ketvirtą kartą įveikė „Lietavą“ ir, likus trims mačams iki čempionato pabaigos, sugrįžo į penktąją poziciją, lenkdamas konkurentus vienu tašku.

2016 Spa 31 11:37

M.BARRETO TEIGĖ, JOG „STUMBRAS“ SAVO DARBO ŠIAME SEZONE DAR NEBAIGĖ

Kauno „Stumbras“ įrodė, jog yra nepalanki komanda Jonavos „Lietavai“ ir laimėjo dar vieną „SMScredit.lt A lygos“ tarpusavio akistatą.

Po pergalės 30-ajame ture, leidusios kauniečiams grįžti į penktą vietą, treneris Mariano Barreto teigė, jog ši pozicija jo treniruojamo klubo atžvilgiu yra dėsninga.

„Kai pamatėme, jog neturime šansų pasiekti tai, ko norėjome šiame sezone, nusprendėme padaryti viską, kad užimtume penktą vietą. Tai nieko ypatingo, mes to nusipelnėme. Žinau, jog tai procesas žaidėjams ir kai kurių dalykų nepakeisime per 1–2 metus, ypač kalbant apie mentalitetą.

Netgi šiandien pirmame kėlinyje pirmavę 1:0, mes leidome varžovams prieiti prie mūsų vartų, daryti spaudimą ir kelti nervingumą. Nepriėmėme tinkamų sprendimų ir jie išlygino rezultatą. Į rūbinę ėjome pernelyg išsigandę“, – kalbėjo portugalas, džiaugdamasis, kad antrame kėlinyje matė kitokį „Stumbrą“.

Specialistas negailėjo pagyrų varžovams, kurie ne pirmą kartą tarpusavio mačuose sugebėjo išlyginti rezultatą.

„Lietava“ – viena kovingiausių lygos komandų, jie visada kovoja. Net jei pralaimi, ji visada siekia įmušti įvartį. Kai kurių mūsų žaidėjų žaidimo kokybė pagerėjo ir mes pelnėme dėsningus įvarčius, be nereikalingos kančios. „Lietava“ antrame kėlinyje mums nesukūrė didelių problemų. Tai – dar ne pabaiga. Liko trys mačai. Šiuo metu mes penktoje vietoje ir turime taško persvarą, bet lyga dar nesibaigė“, – padebesiais neskrajojo M. Barreto.

Savo ruožtu antrą komandos įvartį pelnęs Donatas Konikas tokio savo įsiliejimo į „Stumbrą“ nesitikėjo: „Tokios pradžios nesitikėjau, bet labai džiaugiuosi. Tikiuosi taip ir toliau seksis. Šiandien pasiekėme pergalę, patekome į penketuką. Tikiuosi išlaikyti šią poziciją. Labai norėčiau, kad treneris suteiktų daugiau šansų.

Įvartis buvo po vartininko atmušimo prieš save, teko tik nukreipti kamuolį į vartus, o perdavimas – tiesiog išėjau vienas prieš vartus ir nepagailėjau. Buvo kilusi pagunda pramušti pačiam, bet geriau nerizikuosiu, perduosiu kamuolį draugui.“

2016 Spa 31 11:38

„SŪDUVA“ AKCENTUOJA IŠKOVOTO TAŠKO SVARBĄ

Marijampolės „Sūduvai“ pavyko 30-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mačo pabaigoje pelnyti įvartį ir išplėšti svarbias lygiąsias su „Trakais“.

Visgi treneris Vladimiras Čeburinas vėl nuogąstavo dėl savo komandos futbolininkų atliekamų klaidų.

„Norėjome žaisti savo žaidimą, pirmose pozicijose mums tai kažkiek gavosi. Stengėmės aktyviai atakuoti. Mano nuomone, žaidimui labiau įtakos padarė ne praleistas įvartis, o nerealizuotas baudinys. Psichologiniu atžvilgiu kiek pasėdome – tai buvo akivaizdu. Atidavėme pranašumą aikštės viduryje, dėl to „Trakai“ žaidė agresyviai ir pavojingai.

Neatsitikinai ši komanda užima antrą vietą, yra susižaidusi, draugiškas kolektyvas, geri veiksmai aikštėje. Mes atliekame daug nereikalingų klaidų“, – apibendrino specialistas iš Kazachstano.

Išlyginamąjį įvartį pelnęs Marius Činikas teigė, kad šis taškas kovoje dėl bronzos su Klaipėdos „Atlantu“ gali būti lemiamas.

„Tikėjomės, kad bus sunki kova. Jie vis dar kovoja dėl pirmos vietos. Nebuvo kur trauktis, rezultatas 0:1 mūsų netenkino, o vienas taškas gali būti labai vertingas. Pirmų dviejų perdavimų prie pirmo virpsto niekas neuždarė, trečiame Andro Švrljuga patrukdė vartininkui ir įkrito toks kuriozinis įvartis. Tas vienas taškas labai daug gali lemti“, – pasakojo aikštės krašte rungtyniaujantis futbolininkas.

2016 Spa 31 11:39

S.KOVALECAS: „REZULTATAS – TEISINGAS“

„Trakai“ 30-ojo turo susitikimo pabaigoje praleido apmaudų įvartį, sužaisdami lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“ ir praktiškai prarado šansus pakovoti dėl „SMScredit.lt A lygos“ aukso.

Po dvikovos treneris Sergejus Kovalecas akcentavo, jog komanda darė nemažai klaidų ir pripažino oponentų pajėgumą.

„Svarbiausia – žaidimo kokybė. Pirmame kėlinyje daug klydome paprastose situacijose ir suteikėme progas varžovui rengti kontratakas. Reikėjo rungtyniauti užtikrinčiau, taisyklingiau, įmušti dar 1–2 įvarčius. Turėjome gerų išėjimų: trys prieš du, trys prieš trys, bet paskutinis perdavimas mums nenusisekė.

Žaidėme su gera komanda, kuri užima trečią vietą, dirba geras treneris. Komanda organizuota, solidi, tad šiandien lygiosios ir rezultatas, kuris yra, greičiausiai yra teisingas“, – teigė strategas.

S. Kovalecas pakeitė Jevgenijų Zasavickį, pasaugodamas jį prieš kelionę į Moldovos rinktinę: „Jis gavo traumą, nesinorėjo toliau rizikuoti. Be to, jį pakvietė į Moldovos rinktinę. Malonu, kad iš „Trakų“ yra žaidėjų, kurie kviečiami į Moldovos ir Lietuvos rinktinę. Mes jį pasaugojome.“

Ingrida Siliūnienė

„Trakai“ išaugojo tik menkas teorines viltis iškovoti aukso medalius „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Senosios sostinės riteriai dvikovoje su Marijampolės „Sūduva“ įmušė pirmieji, bet pergalę iš rankų paleido pačioje mačo pabaigoje 1:1 (1:0).

Turnyro lentelėje „Trakai“ sumažino atsilikimą nuo rungtynėms mažiau sužaidusio Vilniaus „Žalgirio“ iki devynių taškų, tačiau jei lyderiai rytoj iškovos bent tašką, jie anksčiau laiko užsitikrins eilinį čempionų titulą.

Mačo pradžioje prapliupęs lietus nenuplovė futbolininkų nusiteikimo, abi komandos apsikeitė aštresnėmis atakomis. Nerijaus Valskio pavojingą perdavimą ne be vargo atmušė gynėjai, o „Sūduva“ atsakė netaikliu Ernesto Veliulio šūviu bei gražia ataka, kurios metu Leonido Akulinino smūgiuotas kamuolys nuo po kojomis kritusio varžovo išskriejo už galinės linijos.

Netrukus sėkmė nusišypsojo riteriams. Nerijaus Valskio perdavimas iš krašto šiek tiek kliudė šalia buvusį marijampoliškį ir pakeitė kryptį, surasdamas į baudos aikštelę įkirtusį Oscarą Dorley. Legionierius iš Liberijos savo šansu pasinaudojo be priekaištų.

Po įvarčio aikštės šeimininkai kiek atsitraukė prie savo vartų, stengėsi greitai perimti kamuolį ir surengti greitus išpuolius. Kontratakuoti pavyko ir suvalkiečiams. Sykį atakos smaigalyje atsidūręs Predragas Pavlovičius pabandė savo laimę smūgiu iš aštraus kampo, bet kamuolį pasiuntė virš vartų.

Sužaidus pusvalandį, standartinės situacijos metu prie „Trakų“ vartų kilo didžiulis gaisras, pasibaigęs į riterių vartu skirtu baudiniu už Aleksandro Byčenoko pražangą prieš Algį Jankauską. Tačiau prie kamuolio stojęs P.Pavlovičius ir šį kartą mušė virš skersinio.

Per pertrauką „Trakai“ atliko keitimą ir vietoje traumą patyrusio Jevgenijaus Zasavitskio aikštėje pasirodė Modestas Vorobjovas.

Sužaidus rungtynėse kone valandą, puikiai kraštu prasiveržęs Artiomas Gurenka perdavė kamuolį link vartų, bet N.Valskis prie jo nespėjo. Netrukus pats puolėjas pabandė surasti atskubėjusį O.Dorley, bet patikimai sužaidė vartininkas Ivanas Kardumas.

„Sūduvos“ vartų sargas kėlinio viduryje dar kartą gelbėjo komandą, kai po puikaus O.Dorley perdavimo prieš vartus iššoko N.Valskis. Puolėjo smūgį legionierius iš Kroatijos atrėmė kojomis.

Po perdavimo iš gilumos vėl prieš vartus atsidūręs rezultatyviausias „Trakų“ žaidėjas nepasinaudojo puikia proga ir vėl nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio I.Kardumo. Nusprendęs pro varžovą prasimesti kamuolį, riteris tai padarė ne pačiu geriausiu būdu, leisdamas vartininkui jį pasiekti.

Iki mačo pabaigos likus žaisti minutę, „Sūduva“ nudžiugino ne tik savo, bet ir „Žalgirio“ sirgalius. Surengusi retą antrajame kėlinyje ataką, ji kiek netikėtai išlygino rezultatą, kai Mariaus Činiko iš krašto perduotas kamuolys niekieno neliestas atsidūrė Igno Plūko ginamų vartų tinkle.

2016 Spa 31 11:45

ŽALGIRIS 2 : 0 ATLANTAS

[1-0] 34' Matija Ljujičius
[2-0] 71' Justas Raziūnas - į savus vartus.

„ATLANTAS“ NEĮKANDO „ŽALGIRIUI“, ČEMPIONAS VĖL APGYNĖ TITULĄ
2016-10-30 | Martynas Pocius

Vilniaus „Žalgiris“ anksčiau laiko užsitikrino ketvirtą iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ čempionų titulą. Sostinės komandai mače prieš Klaipėdos „Atlantą“ užteko ir lygiųjų, tačiau čempionato lyderiai aukso medalius sau garantavo pergalingu žaidimu – 2:0 (1:0).

Net ir pralaimėjęs uostamiesčio klubas neprarado vilčių sugrįžti į prizininkų trejetą. Likus žaisti dvejas rungtynes, „Atlantas“ nuo Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka trimis taškais.

Nors kamuolį dvikovos pradžioje daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau į vartus pirmasis mušė „Atlantas“. Du kartus iš toli laimę pabandė Marius Papšys, Domanto Šimkaus šūvio kryptį pakeitė kamuolį lietęs Mantas Kuklys. Sostinės komanda kėlė porą kampinių, bet grėsmės varžovų vartams nesukėlė.

Kėlinio viduryje pirmą progą įmušti turėjo rezultatyviausias čempionato žaidėjas Andrija Kaludjerovičius bet laisvės apsisukti baudos aikštelėje gavęs puolėjas mušė į vartinininką. Svečiai atsakė pora pavojingų Donato Kazlausko smūgiu, kurių vienas praskriejo šalia virpsto, o kitą Armantas Vitkauskas sugavo tik antruoju bandymu.

34-ą minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Manto Kuklio smūgį prieš save atrėmė Povilas Valinčius. Klaipėdiečiams išmušti kamuolio nepavyko, o pirmasis prie jo atsidūręs Matija Ljujičius buvo tikslus.

Paskutinę kėlinio minutę „Atlantas“ buvo labai arti įvarčio po gražios atakos, kurios smaigalyje atsidūrė D.Kazlauskas. Jam pavyko pasiųsti kamuolį pro vartininką, bet ant vartų linijos stovėjęs Donovanas Slijngardas išgelbėjo savo komandą.

Po pertraukos greitos vilniečių atakos smaigalyje atsidūręs M.Ljujičius iššoko prieš vartus ir pabandė perkelti kamuolį pro jį pasitikusį P.Valinčių, bet pirmojo įvarčio autoriui pritrūko tikslumo.

A.Vitkauskui teko gelbėti komandą greitą išpuolį surengus ir „Atlantui“. Aikštės šeimininkų vartininkas sugebėjo perkelti kamuolį virš skersinio stipraus Ovidijaus Verbicko smūgio. Vėliau jis atrėmė ir gerą Maksimo Maksimovo šūvį.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą, į baudos aikštelę įsiveržęs M.Maksimovas griuvo po kontakto su Mamadou Mbodjiu, tačiau svečių reikalavimo skirti baudinį mačo arbitras neišgirdo.

Greitos atakos metu įmušti turėjo D.Slijngardas, kai S.Blagojevičius idealiu perdavimu išvedė gynėją iš Olandijos prieš vartus, bet labai tolimas bandymas perkelti kamuolį per vartininką ką tikslo nepasiekė.

Tai, ko nepavyko atlikti žalgiriečiams, padarė pats „Atlantas“. Aikštės šeimininkų atakos metu perdavimą iš krašto kamuolį į savo vartus apmaudžiai nukreipė klaipėdietis Justas Raziūnas, už kurio nugaros tykojo A.Kaludjerovičius.

Per likusį laiką abi komandos žaidė atvirą futbolą, kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsilaikydavo Realią progą sušvelninti rezultatą turėjo M.Maksimovas, bet palankioje smūgiui situacijoje atsidūrusiam rusui stipriai mušti nepavyko.

Per arbitro pridėtą laiką dar sykį prieš vartus atsidūrė D.Slijgardas. Olandas pagailėjo perdavimo komandos draugams ir nusprendė ataką užbaigti pats, tačiau P.Valinčiaus jam pergudrauti nepavyko.

2016 Spa 31 12:55

„ŽALGIRIS“ 2 - 0 „ATLANTAS“

2016 Spa 31 13:07

„TRAKAI“ 1 - 1 „SŪDUVA“