...

Re: XXXI (31) turas:

2012 Spa 02 14:21

Statistikoje skaičiai palankesni "Sūduvai"

Lietuvos A lygos XXXI ture pergalę prieš Marijampolės "Sūduvą" iškovojusi VMFD "Žalgiris" ekipa statistinėse grafose pranašumo neturėjo

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda sekmadienį svečiuose rezultatu 2:1 nugalėjo Marijampolės "Sūduvą" bei iškovojo labai svarbius tris taškus.
"InStat Footbal" atliktoje rungtynių analizėje matyti, jog pralaimėjimą patyrę Marijampolės vienuolikės futbolininkai žalgiriečius pranoko beveik visose statistinėse kategorijose.

Komandinė statistika

"Sūduva" smūgiavo 10 kartų (5 į vartų plotą, 5 iš baudos aikštelės), "Žalgiris" atliko 7 bandymus (4 į vartų plotą, 4 iš baudos aikštelės).
Marijampoliečiai prasižengė 13 kartų (1 geltona kortelė), žalgiriečiai 21 (2 geltonos kortelės).
Šeimininkai nuošalėje atsidūrė 2 kartus, svečiai nė sykio.
"Sūduva" kėlė 11 kampinių, "Žalgiris" 4.
Marijampoliečiai atliko 407 perdavimus (72% tiksliai), vilniečiai 428 (75% tiksliai).
"Sūduva" atliko 827 (72% tiksliai) veiksmus, "Žalgiris" 838 (72% tiksliai).
Kamuolį šiek tiek ilgiau kontroliavo žaliai balta aprangą vilkėję futbolininkai - 51% rungtynių laiko.
Aikštėje įvyko 226 mikrodvikovos: 122 (54%) laimėjo šeimininkai, 104 (46%) svečiai.
"Sūduva" surengė daugiau atakų: 101 (59 pozicinės, 22 po standartų, 20 kontratakų) prieš 82 (52 pozicines, 22 kontratakas, 8 po standartų) "Žalgirio".

Individuali statistika

Žalgiriečių atakose aktyviausiai dalyvavo Karolis Urbaitis (51 kartą), Ramūnas Radavičius (38), Pavelas Komolovas (37).
Mikrodvikovose su varžovais sėkmingiausiai grūmėsi vidurio gynėjai Algis Jankauskas (14/11, 79%) ir Luka Peričius (14/11, 79%).
Perdavimus tiksliausiai skirstė Algis Jankauskas (31/27, 87%), Calumas Elliotas (7/6, 86%), Paulius Janušauskas (40/34, 85%).
Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinosi Mantas Kuklys ir Karolis Urbaitis (9 perdavimai).
Daugiausia smūgių į "Sūduvos" vartų pusę atliko Andro Švrljuga (2/2).
Marijampoliečiai pražangomis dažniausiai stabdė Karolį Urbaitį (3 kartus) ir Andrejų Nagumanovą (2 kartus).
Daugiausia kamuolių iš priešininkų komandos žaidėjų perėmė Paulius Janušauskas ir Karolis Urbaitis (po 11).

Naudingiausi žaidėjai

Pagal “InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu "Žalgirio" komandos žaidėju tapo ne vieną pavojingą varžovų smūgį atrėmęs vartininkas Armantas Vitkauskas (274 naudingumo balai).
Antroje vietoje rikiuojasi ekipos kapitonas Algis Jankauskas (260 naudingumo balų).
Trečią vietą naudingiausių žaidėjų sąraše užėmė gynėjas Karolis Urbaitis (253 naudingumo balai).

...

2012 Spa 02 14:46

„Atlantas” ir “Banga” sužaidė lygiosiomis, įvarčius mušė tik legionieriai
lrytas.lt 2012-10-01 20:34

Vis geresnį žaidimą demonstruojantis Klaipėdos „Atlantas“ Lietuvos A lygos čempionate nesugebėjo į savo sąskaitą įsirašyti dar vienos pergalės – turnyro autsaideriai 2:2 sužaidė su Gargždų „Banga“, žengiančia šeštoje vietoje.

Pirmajame kėlinyje vienintelį įvartį įmušė „Banga“ - 37 minutę pasižymėjo G. Alaverdašvilis, kuris 65 minutę pridėjo dar vieną įvartį. „Atlanto“ ekipoje pasižymėjo taip pat legionieriai – 60 minutę įmušė T. Lagatoras, o 89-ąją J. Taciano.

BNS: A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10.Vilniaus REO 31 5 4 24 26:66 19

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 28 įvarčiai - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).

...

2012 Spa 06 12:29

"General Financing A lygos" 31 turas turas: "Žalgiris" įveikė "Sūduvą", "Ekranas" - "Šiaulius"

Iki Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygos" sezono pabaigos likus vos penkiems turams ir toliau aktualus išlieka svarbiausias klausimas: kas laimės auksą? Pagrindiniai pretendentai „Žalgiris" ir „Ekranas" taškų nebarstė ir vėl - pirmieji nelengvai laimėjo Marijampolėje (2:1), o čempionas nepaliko vilčių „Šiauliams" - 3:0.

Kitose akistatose „Banga" išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 su „Atlantu", o „Kruoja" be didesnio vargo įrodė pranašumą prieš „Dainavą" - 2:0.

...

Kruoja (Pakruojis) - Dainava (Alytus) 2:0 (2:0)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 250 žiūrovų
Įvarčiai: 6 min. (iš 11m.) S.Žygalov, 16 min. A.Žulpa („Kruoja")
Įspėjimai: 65 min. M.Strauka („Dainava")

Turas startavo rungtynėmis Pakruojyje, kur dėl bronzos kovojanti „Kruoja" priėmė ne pačius geriausius laikus išgyvenančią Alytaus „Dainavą". Šeimininkai buvo laikomi akivaizdžiais favoritais ir šį statusą patvirtino dar iki pertraukos. Aktyviai startavusi „Kruoja" į priekį išsiveržė labai anksti - šeštąją minutę baudos aikštelėje buvo nugriautas Sergėjus Žigalovas, kuris pats šaltakraujiškai baudinį ir realizavo (1:0).

Dar pilnai neatsigavę svečiai netrukus buvo nubausti dar kartą - „Dainava" nesėkmingai išsmūgiavo kamuolį tiesiai Artūrui Žulpai, kuris baudos aikštelėje 16-ąją minutę smūgiavo tiksliai - 2:0. Jau atrodė, kad „Dainavos" laukia sutriuškinimas, tačiau realybė pasirodė kitokia.

Po truputį „Dainava" įsižaidė ir po pertraukos netgi buvo aktyvesnė. Geros progos neišnaudojo Renaldas Stankevičius, pusprogių turėjo ir komandos draugai. „Kruoja" taip pat nesnaudė ir keletą kartų buvo arti trečiojo įvarčio, vis tik daugiau taiklių smūgių susirinkę futbolo mėgėjai neišvydo - pelnyta „Kruojos" pergalė 2:0 ir Pakruojis nepraranda vilties pasidabinti bronzos medaliais.

...

2012 Spa 06 12:30

Sūduva (Marijampolė) - Žalgiris (Vilnius) 1:2 (0:1)
Teisėjas: S.Slyva („Kaunas"), 1200 žiūrovų
Įvarčiai: 60 min. R.Ledesma („Sūduva"); 45 min. (iš 11m.) R.Radavičius, 72 min. A.Švrljuga („Žalgiris")
Įspėjimai: 43 min. N.Radžius („Sūduva"); 19 min. M.Kuklys, 84 min. A.Jankauskas („Žalgiris")

Centrinėje turo dvikovoje Marijampolėje į akistatą stojo „Sūduva" ir „Žalgiris". Pirmiesiems tai buvo puiki proga pagerinti pozicijas kovoje dėl trečiosios vietos, o „Žalgiriui" reikėjo trijų taškų, norint išsaugoti viltis iškovoti auksą. Kaip ir buvo galima tikėtis, aktyviau pradėjo žalgiriečiai, tačiau po pirmųjų dešimties minučių iniciatyvą perėmė „Sūduva", kuri jos nepaleido iki pat kėlinio pabaigos.

Labai aktyviai savo krašte žaidė į startinę sudėtį grįžęs Tadas Eliošius, kitoje pusėje ir vėl aktyvus buvo Nerijus Valskis. Pasižymėti galėjo Povilas Lukšys, kiek vėliau - Rafaelis Ledesma, tačiau viskas pakrypo kita linkme. Blankiai rungtyniavę svečiai, akivaizdžiai pralaimėję aikštės vidurį, kėlinio pabaigoje pasinaudojo varžovų klaida ir gavo teisę smūgiuoti nuo 11 metrų žymos. Ramūnas Radavičius progą realizavo, tačiau teisėjas liepė smūgį kartoti. Tai sukėlė pasipiktinimą „Žalgirio" fanų tribūnoje - aistruoliai išbėgo į aikštę, kai kurie ėmė konfliktuoti su apsauga. Vis tik po minutės rungtynės tęsėsi, o R.Radavičius parodė šaltus nervus - 1:0 einant į pertrauką.

Antrame kėlinyje ir toliau geriau atrodė „Sūduva", dauguma žalgiriečių atakų per Karolio Chveduko kraštą (šis žaidė dešinėje gynyboje) strigo, o aikštės viduryje tvarkos ir toliau buvo per mažai. Daug techninio broko atliko Mantas Kuklys, ne visai sekėsi ir Vaidui Šilėnui (abu šie futbolininkai vėliau buvo pakeisti). Viso to pasekoje „Sūduva" išlygino rezultatą - iš ganėtinai aštraus kampo idealiai prasmūgiavo Rafaelis Ledesma (1:1).

Jau atrodė, kad „Žalgiris" sausas iš balos neišlips, tačiau pasiteisino keitimas - Andro Švrljuga pasinaudojo Vaido Slavicko neatleistina klaida ir 72-ąją minutę persvėrė rezultatą. Per likusį laiką pasižymėti galėjo tiek vieni, tiek kiti, tačiau mačas taip ir baigėsi - 2:1.

...

2012 Spa 06 12:31

Ekranas (Panevėžys) - Šiauliai (Šiauliai) 3:0 (0:0)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 900 žiūrovų
Įvarčiai: 54 min. V.Kavaliauskas, 78 min. V.Lukša, 88 min. A.Vertelis („Ekranas")
Įspėjimai: 63 min. A.Bartkus („Šiauliai")

Nepaprastai atsakingos ir svarbios rungtynės vyko Panevėžio „Aukštaitijos" stadione, kur „Ekranas" priėmė „Šiaulius". Nors šeimininkai ir buvo laikomi favoritais, pastaruoju metu neblogą futbolą demonstruojantys „Šiauliai" turėjo tapti čempionams rimtu egzaminu.

Bent jau pirmame kėlinyje taip ir buvo - „Šiauliai" žaidė judriau, protingiau, neforsavo įvykių ir susikūrė keletą labai puikių progų pasižymėti. Tiesa, po Artūro Rimkevičiaus smūgio „Ekraną" išgelbėjo vartininkas Emilijus Zubas, su realizacija nesisekė ir kitiems futbolininkams. „Ekranas" taipogi nesnaudė - geriau „suvaikščiojus" kamuoliui panevėžiečiai iš karto susikurdavo galimybę smūgiuoti, bet iki pertraukos įvarčių nebuvo.

Antrasis kėlinys buvo visiškai kitoks - „Šiauliai" ėmė klysti lygiose vietose, o „Ekranas" įgavo pasitikėjimą savo jėgomis. Panevėžiečiai ramiai ir apgalvotai įmesdavo kamuolius į laisvas erdves, sėkmingiau žaisdavo vienas prieš vieną ir tai vainikavo įvarčiai: 54-ąją minutę ekipą į priekį išvedė Vitalijus Kavaliauskas, 78-ąją minutę labai gražų įvartį pelnė Vytautas Lukša, o viskam tašką padėjo Aurimas Vertelis. „Šiauliai" kontrargumentų nerado ir buvo priversti taikytis su pralaimėjimu 0:3.

...

2012 Spa 06 12:32

Atlantas (Klaipėda) - Banga (Gargždai) 2:2 (0:1)
Teisėjas: I.Kovalenko (Telšiai), 620 žiūrovų
Įvarčiai: 60 min. T.Lagator, 89 min. T.Jean („Atlantas"); 37 min. ir 65 min. G.Alaverdašvili („Banga")
Įspėjimai: 68 min. J.Rullier, 82 min. G.Kruša („Atlantas"); 20 min. N.Mgeladze, 90+3 min. G.Alaverdašvili („Banga")

Pajūrio derbis ir šį kartą susiklostė labai atkakliai ir įdomiai. Aktyviau startavusi Gargždų „Banga" 37-ąją minutę pasinaudojo varžovų klaida ir išsiveržė į priekį - neklydo vienas prieš vartininką iššokęs George Alaverdashvili. „Banga" ir toliau žaidė aktyviau, tačiau po pertraukos atidavė iniciatyvą ir už tai buvo nubausta - po gero perdavimo iš krašto jau dešimtąjį savo įvartį šiame sezone (beje, vėl galva) pelnė mažasis Tino Lagatoras (1:1). Toks scenarijus išliko neilgam - 65-ąją minutę Mikas Kura atliko puikų perdavimą G.Alaverdashvili, kuris išmaudė Denisą Gordėjų ir vėl triumfavo - 2:1. Netrukus tas pats legionierius galėjo pasižymėti ir dar kartą, tačiau smūgis per save buvo netikslus.

Kai jau atrodė, kad „Bangai" pagaliau pavyks įveikti „Atlantą", svečiai užsimiegojo baudos aikštelėje ir smūgiu galva juos nubaudė Taciano Jean'as (2:2). Šis taškas leido „Atlantui" turnyro lentelėje aplenkti „Taurą".