...

Re: XXXI (31) turas:

2013 Rgs 27 12:03

Šeštadienį akistata su Klaipėdos "Atlantu"

Rytoj, Rugsėjo 28 d. į Šiaulius atvyksta dar šansų dėl čempiono titulo pakovoti turintis Klaipėdos „Atlantas“. Nepaisant šį sezoną demonstruojamo galingo žaidimo, klaipėdiečiams FC „Šiauliai“ nėra pats palankiausias varžovas. Korekcijų į komandų sudėtis turėtų įnešti ir artėjančios LFF taurės aštuntfinalio rungtynės.

Tarpusavio rungtynėse sykį pergalę išvykoje šventė „Šiauliai“ 3:1. Kitus du kartus rankas į viršų kėlė klaipėdiečiai atitinkamai rezultatais 1:0 ir 3:0. Visgi vienos iš šių pergalių galėjo ir nebūti. Tryliktojo turo rungtynėse Šiauliuose praeitą sezoną „Šiaulių“ spalvas gynęs A. Bartuks tik mačo pabaigoje realizavo tolimą baudos smūgį ir 85 min. išplėšė pergalę savo komandai.

Pastaruoju metu Klaipėdos „Atlantas“ demonstruoja čempiono vertą žaidimą. Vien ką sako pergalė namie prieš pagrindinį savo konkurentą dėl sezono trofėjaus VMFD „Žalgirį“ rezultatu 3:1. Tai dar kartą įrodo, kad šeštadienio varžovas tikrai galingas, o jam taškai itin reikalingi.

Savo ruožtu „Šiauliai“ tvirtai esantys septintoje turnyrinės lentelės pozicijoje įspūdingais rezultatais pasigirti negali. Po skaudžių pralaimėjimų Gargždų „Bangai“ (3:0) ir Marijampolės „Sūduvai“ (5:1), geresnio žaidimo viltis įsižiebė rungtynėse Vilniuje prieš vietos „Žalgirį“. Nors pergalę rezultatu 2:0 šventė vilniečiai, komandos žaidime buvo galima matyti pastangas bei norą kovoti.

Tai leidžia tikėtis kovingų rungtynių šeštadienį su kitu čempionato lyderiu Klaipdėos „Atlantu“.

Rungtynių pradžia 18:00. Laukiamie Jūsų tribūnose! Pirmyn Šiauliai!

Klimas Gusočenko kviečia žiūrovus palaikyti "Šiaulius" kovoje prieš Klaipėdos "Atlantą".

...

2013 Rgs 28 12:09

Alytaus "Dainava" - Marijampolės "Sūduva"

Rugsėjo 28 dieną 14 val. Alytus, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 0:4, 1:3, 0:4.

Tarpusavio dvikovų rezultatai rodo, kad netgi rungtyniaudama namuose "Dainava" turi nedaug galimybių. Taip yra nepaisant to, kad dzūkų komanda dabar žaidžia toli gražu ne prasčiausią sezono atkarpą - per trejas rungtynes iškovoti keturi taškai.

Marijampoliečių tokia statistika neišgąsdinsi. "Sūduvos" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" nepralaimi nuo birželio pabaigos. Per tą laiką Suvalkijos komanda laimėjo septynerias rungtynes iš dešimties, triskart sužaidė lygiosiomis, o kamuolį į varžovų vartus siuntė net 30 kartų.

Motyvacijos "Sūduvai", žaisiančiai be diskvalifikuoto gynėjo Vilmanto Bagdanavičiaus, taip pat nestigs. Kiekviena pergalė yra dar vienas šansas priartėti prie Panevėžio "Ekrano" bei Klaipėdos "Atlanto", o tuo pačiu - ir prie čempionato medalių.

...

"Šiauliai" - Klaipėdos "Atlantas"

Rugsėjo 28 dieną 18 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Iki šiol čempionate - 3:1, 0:1, 0:3.

Aikštėje - "SMScredit.lt A lygos" rungtynės, mintyje - LFF taurė. Ir vienai, ir kitai komandai šio turnyro aštuntfinalio burtai pasiūlė žiaurius variantus: kitos savaitės viduryje "Atlantui" teks - šiurpinantys skaičiai - septintą kartą šiemet susigrumti su "Žalgiriu", o šiauliečiams - su "Ekranu".

Abiejų komandų treneriai bus priversti ieškoti optimalių sudėties dėlionių dvejoms rungtynėms. Šiuo atveju daugiau laisvės turi "Šiaulių" treneris Tomas Kančelskis, nes Konstantino Sarsanijos vadovaujamiems klaipėdiečiams abi dvikovos - žūtbūtinės: taškų barstyti dėl medalių kovojantis "Atlantas" negali sau leisti. Kita vertus, dėl vieno dalyko klaipėdiečių treneriams galvos sukti neteks - Šiauliuose tikrai nežais diskvalifikuotas Donatas Kazlauskas.

Dvejos iš trejų tarpusavio rungtynių šį sezoną vyko atkakliai, bet "Šiaulių" ratai pastaruoju metu girgžda garsiai. Nepaisant to, kad šiauliečiai praėjusiame ture metė garbingą iššūkį "Žalgiriui", statistikos neapgausi. O ji teigia, kad geltoni ir juodi per pastarąsias trejas pralaimėtas rungtynes praleido dešimt įvarčių bei sukrapštė vos tašką per penkias "SMScredit.lt A lygos" dvikovas.

...

2013 Rgs 28 12:11

Tauragės "Tauras" - Vilniaus "Žalgiris"

Rugsėjo 29 dieną 16 val. Tauragė, "Tauro" stadionas. Iki šiol čempionate - 0:1, 0:7, 0:3.

Stipriausia sezono komanda - prieš silpniausią. Pagal visus parametrus: "Žalgiris" įmušė daugiausiai įvarčių lygoje ir praleido mažiausiai, "Tauras" - atvirkščiai. Kalbant apie pergales ir pralaimėjimus, vaizdas - tas pats.

Nepaisant to, kažin ar tauragiškiai gali tikėtis "Žalgirio" atsipalaidavimo. Dviejų pergalių prieš "Taurą" ir kitame ture - prieš "Dainavą" atveju lyderis užsitikrintų gana ramų sezono finišą.

Į aikštę šįkart neis nuobaudų prisirinkę Egidijus Vaitkūnas iš "Žalgirio" bei tauragiškių legionierius iš Baltarusijos Aliaksandras Lukaševičius. Tačiau skyles užkamšyti, aišku, lengviau bus daug ilgesnį ir pajėgesnį suolą turintiems žaliems ir baltiems.

...

2013 Rgs 28 12:12

Panevėžio "Ekranas" - Gargždų "Banga"

Rugsėjo 29 dieną 19 val. Panevėžys, "Aukštaitijos" stadionas. Iki šiol čempionate - 2:0, 4:1, 2:1.

"Ekranas" sunkiai kabo ant ringo virvių. Dvejos rungtynės - du gniuždantys smūgiai. Pradžioje panevėžiečiai pralaimėjo Pakruojyje, o paskui trečią kartą šį sezoną kapituliavo prieš "Žalgirį", šiemet rungtynėse su titulą ginančiais čempionais įmušusį aštuonis įvarčius ir nepraleidusį nė vieno.

Slogias nuotaikas Panevėžio komandos stovykloje atspindi tai, kad nė vienas "Ekrano" treneris po rungtynių Vilniuje spaudos konferencijoje nepanoro pabendrauti su žiniasklaida. Auksinė svajonė šiemet, atrodo, žlugo. Lieka kova dėl sidabro.

"Rytoj treniruotė, pradedame ruoštis "Bangai", - po pralaimėjimo "Žalgiriui" reziumavo "Ekrano" snaiperis Arsenijus Buinickis. Gerai pasirengti svarbu - gargždiškiai per pastarąsias trejas čempionato rungtynes surinko septynis taškus ir, be abejo, aštrius nagus pabandys dar kartą parodyti čempionams.

...

2013 Rgs 28 13:18

Kaip įprasta, dzūkų ir sūduvių dvikovos vadinamos Pietų Lietuvos „derbiais“. Tačiau tam, kad šis Dzūkijos ir Sūduvos futbolo varžybų apibūdinimas būtų teisingas, alytiškiams reiktų keisti iki šiol „pasirinktą“ kursą. Prieš Marijampolės „Sūduvą“ Alytaus „Dainava“ nėra laimėjusi daugiau nei dešimt rungtynių iš eilės...
Alytaus „Dainavai“ Marijampolės „Sūduva“ – kuo toliau – sunkiau įkandama

Paskutinės šio sezono A lygos rungtynės tarp Alytaus „Dainavos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ – paskutinį rugsėjo šeštadienį. Kaip įprasta, dzūkų ir sūduvių dvikovos vadinamos Pietų Lietuvos „derbiais“. Tačiau tam, kad šis Dzūkijos ir Sūduvos futbolo varžybų apibūdinimas būtų teisingas, alytiškiams reiktų keisti iki šiol „pasirinktą“ kursą. Prieš Marijampolės „Sūduvą“ Alytaus „Dainava“ nėra laimėjusi daugiau nei dešimt rungtynių iš eilės. Kai „Dainava“ sugrįžo į A lygą, per dešimtį oficialių ir du draugiškus susitikimus alytiškiai į marijampoliečių vartus įmušė dešimt, praleido keturiasdešimt penkis įvarčius (apytiksliai vidutinis viso laikotarpio kovų rezultatas - 1:4) ir iškovojo vienintelį tašką. Lygiosios - 1:1 – buvo pasiektos prieš daugiau nei dvejus metus.

8. Linas Savastas
10.Mindaugas Strauka,

2013 Rgs 28 14:50

0-2, o antrasis praleistas ivartis prajuokino, puolejas SUDUVOS nubego, o ji gainiojosi is paskos ir nieko nepadare, gudriai pykstelejo kamuoliuka i vartus ir padidino rezultata.

Jeigu taip ir toliau, tai DAINAVAI gresia gedingas pralaimejimas. Ziurim II-a kelini. :mrgreen:

"Sūduva" vėl nepasigailėjo "Dainavos"
M.Pocius/alyga.lt http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Sudu ... inavos/545" onclick="window.open(this.href);return false;

Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" išvykoje 5:0 sumušė Alytaus "Dainavą". "Sūduva" šį sezoną alytiškius triuškino negailestingai - keturios pergalės bendru rezultatu 16:1. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Nerijus Valskis į savo asmeninę sąskaitą įrašė 23-iąjį ir 24-ąjį įvartį.

Ketvirtąją poziciją užimančius marijampoliečius nuo trečioje vietoje esančio Panevėžio "Ekrano" dabar skiria vos taškas. Tiesa, panevėžiečiai kol kas sužaidė dvejomis rungtynėmis mažiau.

Rungtynes aktyviau pradėjo "Sūduva", bet pirmą ketvirtį valandos nieko pavojingesnio prie "Dainavos" vartų sukurta nebuvo. Tik 15-ąįą min. virš dzūkų pozicijų ėmė tvenktis debesys.

Pradžioje dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržė Karolis Chvedukas, bet jo perdavimas į pavojingą zoną prieš vartus adreso nerado. Dar po kelių minučių prieš baudos aikštelę buvo pargriautas Audrius Brokas, tačiau atlikdamas baudos smūgį jis pataikė į gyvatvorę.

Atlaikiusi spaudimą Alytaus komanda sukūrė pavojingą situaciją - 23-iąją min. Darius Cibulskas iš 17 metrų šovė pro pat viršutinį vartų kampą. Dar po penkių minučių smūgiuoti iš toli pabandė ir Titas Vitukynas.

Po to "Sūduva" ne tik susigrąžino iniciatyvą, bet ir užpylė vartus N.Valskio įvarčiais. 32-ąją min. rezultatyviausias "SMScredit.lt A lygos" snaiperis baudos aikštelės viduryje gavo K.Chveduko perdavimą iš krašto, susistabdė kamuolį ir negailestingai smeigė į apatinį vartų kampą.

35-ąją min. progą turėjo, bet į vartus nepataikė Povilas Kiselevskis, kiek vėliau "Dainavos" vartininko Vitalijaus Artjomenko budrumą smūgiu iš toli patikrino Marius Šoblinskas. O paskui vėl įmušė N.Valskis. Šįkart - savo stiliumi, ties baudos aikštelės linija suklaidinęs varžovų gynėją Vaidotą Rutkauską, atsidūręs vienas prieš vartus ir technišku smūgiu pasiuntęs kamuolį į apatinį kampą. Pirmasis kėlinys baigėsi 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje atrodė, kad "Sūduvos" apetitas mušti įvarčius atslūgo. Alytiškiai dažniau ėmė lankytis prie varžovų vartų. 54-ąją min. kamuolį geroje pozcijoje gavo Lukas Sendžikas, bet pataikyti į jį "Dainavos" saugui nepavyko. Vėliau dzūkai dar porą kartų netiksliai mušė iš toli.

Tai, kad "Dainavai" išsigelbėti, matyt, nepavyks, paaiškėjo 61-ąją min., kai Valentinas Baranovskis lengvai susidorojo su V.Rutkausku, liko visiškai laisvas prie artimojo virpsto ir tuo pasinaudojo. Suklaidinęs V.Artjomenko "Sūduvos" futbolininkas įmušė į tuščius vartus.

Vėliau "Dainavos" gynyba visiškai subyrėjo. 63-iąją min. V.Baranovskis gavo progą iš kelių metrų mušti į vartus galva laisvas, bet pasiuntė kamuolį virš skersinio. Dar po trijų minučių Petaras Bašičius baudos smūgiu pakėlė kamuolį virš vartininko aikštelės, M.Šoblinskas smūgiavo griūdamas ir pataikė į skersinį, tačiau spėjo atsikelti ir galva nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

69-ąją min. po kampinio Darius Isoda galva iš arti pasiuntė kamuolį į vartininką. Dar po kelių minučių V.Artjomenko gelbėjo "Dainavą", kai labai pavojingai iššovė N.Valskis, vėliau vienas prieš vartus atsidūrė, bet į juos nepataikė Dovydas Tumosa.

Vis dėlto penktasis įvartis buvo įmuštas. 88-ąją min. N.Valskis į savo aktyvą įsirašė dar ir rezultatyvų perdavimą. Jo iš krašto į baudos aikštelę pasiųstą kamuolį iš arti į tinklą nukreipė Mohamadas Kdouh.

...

2013 Rgs 30 13:13

Rugsėjo mėn. 28 d. (šeštadienis)

122) Dainava (Alytus) - Sūduva (Marijampolė) 0:5 (0:2)
Alytaus miesto stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - D.Rumšas (Palanga)
Įvarčiai: 32, 43 min. N.Valskis, 61 min. V.Baranovskij, 67 min. M.Šoblinskas, 88 min. M.Kdouh (Sūduva)

Treneris Darius Urbelionis ("Dainava"):
"Tai ko gero pats skaudžiausias pralaimėjimas ir net nesinori kažką komentuoti, net neigiamai aš jo negaliu įvertinti. Komanda gal ir palūžo po tokių įvarčių, kuriuos padovanojome "Sūduvai" po vaikiškų klaidų. Reikia ir žaidėjams savianalizę atlikti, ir man mintys ateina apie ateitį po tokių rungtynių. Reikia daryti kategoriškas išvadas ir žiūrėti į priekį, nes laukia dar eilė rungtynių, kurias privalome sužaisti geriau ir garbingiau. Tokių pralaimėjimų, ypač čia, namie, būklė yra ne kokia. Norint startinėje sudėtyje pokyčių, reikia turėti daugiau žaidėjų. Apskritai sudėtyje jų turime ribotą kiekį ir turime jais laviruoti, kad vieni per daug nenuvargtų, kiti per daug neužsisėdėtų. Mūsų dabar laukia toks ciklas, kai per dešimt dienų sužaisime keturias rungtynes. Nori - nenori, bet tų keitimų sudėtyje bus tikrai: ir priverstinių dėl žaidimo, ir galvojant apie būsimas rungtynes."

Treneris Darius Gvildys ("Sūduva"):
"Po rungtynių prieš "Šiaulius" ir "Taurą" turėjome pokalbį būtent su gynėjais. Šiandien jie, palyginus, tikrai neblogai tvarkėsi. Saugų linijai irgi buvo pastabų. Apart antro kėlinio 15 minučių, rungtynės buvo geros - ir judėjimas, ir žaidimas, ir greitis. Todėl ir rezultatu, ir žaidimo kokybe esu patenkintas. Buvo akcentuojamas artimas žaidimas, nes, manau, šiai dienai "Sūduvoje" yra pajėgesni žaidėjai. Dėl greito žaidimo varžovas ėmė nebespėti, klysti. Pirmo kėlinio antroje pusėje ir įvarčiai krito, o antrą kėlinį varžovas pavargo, dar labiau atsivėrė, o mes valdėme situaciją. Man, kaip treneriui, psichologiją daugiau pakelia tušti vartai, nepraleidžiami įvarčiai, o įmušami įvarčiai, beabejo, puošia futbolą ir džiugina žiūrovą. T.Radzinevičių šiandien taupėme, nes galvojome, kad turime laimėti ir be jo."

Džiugas Bartkus ("Sūduva"):
"Tokio rezultato gal ir nesitikėjome, bet ruošėmės rimtai kovai ir tikrai žinojome, kad nebus lengva. Savo žaidimu įrodėme, kad gal ir nusipelnėme tokio rezultato. Treneris akcentavo greitą žaidimą, rungtynių tempą - pora lietimų, perdavimas, išėjimas - tuo ir pasinaudojome. Man malonu grįžti, ilgai nežaidžiau. Po praėjusių metų - antros rungtynės. Aišku, labiau smagu, kad išsigydžiau traumą. Malonu, kai žaidi, tai - mano duona. Malonu, kai komanda laimi."

...

2013 Rgs 30 13:25

Žaibišką įvartį įmušęs "Atlantas" išvargo pergalę Šiauliuose
M.Pocius/alyga.lt http://www.lff.lt/lt/article/zaibiska_i ... siauliuose" onclick="window.open(this.href);return false;

50-ąją sekundę Evaldo Razulio pelnytas įvartis atnešė Klaipėdos „Atlantui" sunkią pergalę Šiauliuose prieš vietos „Šiaulių" komandą „SMScredit.lt A lygoje". Minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikę varžovus, klaipėdiečiai turnyro lentelėje iki 5 taškų padidino atotrūkį nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano".

Geresnės dvikovos pradžios „Atlantas" vargu ar galėjo tikėtis. Pačios pirmosios klaipėdiečių atakos metu kairiuoju kraštu prasiveržė Ernestas Veliulis ir atliko idealų perdavimą į vartininko aikštelę įkirtusiam E.Razuliui, kuris lengvai išvedė savo komandą į priekį.

Įmušę įvartį, svečiai neatsipalaidavo. 8-ąją minutę M.Papšys stipriai ir tiksliai smūgiavo į viršutinį vartų kampą po Manto Fridriko pražangos, tačiau puikiai sužaidė Paulius Pocius, šuoliu nukreipdamas kamuolį į kampinį.

Didelėmis pajėgomis bandę užsitikrinti savo vartų saugumą, „Šiauliai" link varžovų vartų priartėdavo retai. Iš toli pabandė smūgiuoti Arminas Vaskela ir Tomas Birškys. Pastarojo smūgis 13-ąją minutę privertė pirmąjį kartą kėlinyje į žaidimą įsijungti Mantą Galdiką.

Standartinės „Atlanto" padėtys aikštės šeimininkams kėlė daug nemalonumų. 15-ąją minutę P.Pociui dar kartą teko gelbėti komandą, kai, M.Papšiui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, E.Razulis galva pasiuntė kamuolį į vartus. „Šiaulių" vartininkas pademonstravo neįtikėtiną reakciją atremdamas smūgį, o pakartotinis svečių bandymas nepavyko, dviem klaipėdiečiams nepasidalinus kamuolio.

Po minutės E.Razulis turėjo idealią progą padvigubinti persvarą, tačiau gynėjų be priežiūros paliktas puolėjas gavo perdavimą iš dešiniojo krašto, tačiau uždelsė smūgiuoti ir spėjęs prie jo prišokti Klimas Gusočenko blokavo kamuolį.

Kėlinio viduryje M.Papšys gražiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę ir po kontakto su gynėju krito, tikėdamasis 11 metrų baudinio, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Artėjant pertraukai, „Atlanto" atakų bangos aprimo, vis dažniau kamuolį ėmė kontroliuoti šiauliečiai, tačiau sukurti pavojingų momentų saulės miesto komandai nesisekė. Įsiminė tik tolimas A.Vaskelos smūgis, šiauliečiams surengus greitą ataką, po kurio kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, todėl, nesužaidus ir 15-os minučių „Atlanto" treneriai atliko dvigubą keitimą. Aikštėje pasirodęs Andrius Bartkus galėjo pelnyti įvartį po svečių kontratakos, tačiau, gavęs perdavimą baudos aikštelėje smūgiavo nestipriai. Vartus palikusį P.Pocių nuo didelių nemalonumų išgelbėjo į gynybą grįžęs A.Vaskela, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

72-ąją minutę po standartinės „Atlanto" situacijos šiauliečiai surengė žaibišką kontrataką, bet vienas prieš vartus išvestas Dovydas Medžiaušis nepasiekė kamuolio ir įsirėžė į jį pasitikusį M.Galdiką.

Rezultatyvaus perdavimo autorius E.Veliulis galėjo pelnyti įvartį ir pats 82-ąją minutę, tačiau, iššokęs vienas prieš P.Pocių, nesugebėjo pergudrauti „Šiaulių" vartininko, kuris laiku paliko vartus.

Rungtynių pabaigoje M.Fridrikas ilgu perdavimo vieną prieš vartus išvedė Niko Tokičių, tačiau puolėjas galva per stipriai prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį M.Galdiką ir jo nepavijo.

Per teisėjo pridėtą laiką Tadas Eliošius pasinaudojo išlyginti rezultato nuskubėjusių šiauliečių klaida gynyboje, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą nepataikė.

...

2013 Rgs 30 13:27

124) Šiauliai (Šiauliai) 0 - 1 Atlantas (Klaipėda)
Šiaulių miesto stadionas, 350 žiūrovų
Teisėjas - N.Dunauskas (Vilnius)
Įvartis: 1 min. E.Razulis (Atlantas)
Įspėti: 68 min. K.Gusočenko, 87 min. E.Pšelenskis (Šiauliai); 76 min. E.Žarskis (Atlantas).

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“):
„Mūsų rungtynės su „Šiauliais“ šiame sezone visada būna sunkios. Galėjome per pirmas 20 minučių įmušti tris įvarčius, būtų buvę lengviau, bet neįmušume, todėl vėliau buvo labai sunkus, nervingas mačas. Antrajame irgi galėjome įmušti, tačiau galėjome ir praleisti. Gerai tai, kas gerai baigiasi. Trys taškai ir dabar ruošimės dvikovai su „Žalgiriu“. Jei būčiau T.Eliošių išleidęs į vartus vietoje traumą patyrusio M.Galdiko, tada būčiau rizikavęs, dabar rizikos jokios nebuvo. Mūsų jauni vaikinai viduryje šiek tiek nesusitvarkė. „Šiaulių“ komanda turi gerą saugų liniją - T.Eliošių ir A.Vaskelą, kurie žaidė gerai. Nuo 25 minutės jie mūsų vidurio liniją ėmė apžaidinėti, todėl keitimai labiaus patyrusiais žaidėjais prašėsi. Jei ir toliau taip būtume rungtyniavę, galėjome praleisti įvartį. „Šiauliai“ - gera komanda, jie šiandien žaidė labai gerai. Manau, jie turėtų užimti aukštesnę turnyro lentelės vietą. Jų žaidimas man šiandien labai patiko.“

Evaldas Razulis („Atlantas“):
„Sunkios rungtynės. Svarbiausia - trys taškai. Žaidėme ne pačias geriausias rungtynes. Tik pirmas 15 minučių žaidėme gerai, galėjome įmušti daugiau. Dabar jau laukiame kitų rungtynių su „Žalgiriu“ taurės turnyre, dar vienas mūšis. Pirmoje atakoje buvo geras perdavimas, nereikėjo nieko daryti, tik pastatyti koją. Galėjau įmušti ir daugiau, bet ką padarysi. Turėjome planą įmušti iki 20 minutės, kad būtų lengviau. Tačiau būtent po 20-os minutės kažkodėl pasėdome. Antrajame irgi buvo progelių, galėjome ir praleisti tokį kvailoką įvartį, jei būtų daugiau nepasisekę, todėl buvo nervingos rungtynės. Su N.Valskiu nėra ką varžytis - kiek kris, tiek įmušiu. Daug rungtynių praleidau dėl traumos, gal ir nepavyks jo pavyti. Man svarbiausia, kad komanda išlaikytų antrąją vietą. Įvarčių galbūt bus ir daugiau. Pirmajame pritrūko sėkmės, ir vartininkas ištraukė keletą progų. Antajame galbūt pavargau. Čia futbolas - visų nesumuši.“

Tomas Kančelskis („Šiauliai“):
„Pirmą kėlinį išėjome užmigę, praleidome įvartį. Po jo dar turėjome momentų, galėjome praleisti ir antrą. Bet po to atsibudome ir 15 paskutinių pirmo kėlinio minučių perėmėme iniciatyvą, smūgiavome į vartus, sukūrėme aštrių momentų, bet įvarčio pasiekti nesisekė. Antrasis kėlinys jau buvo geresnis, bet prie savų vartų neatidžiai sužaidėme, praleidome momentų, taip pat neišėjo patiems pasiekti įvarčio. Mums daug ko trūksta, bet noriu pagirti vyrus, kad, išskyrus pusę pirmojo kėlinio, atidavė visas jėgas, stengėsi, kovojo iki galo. Rezultatu nesu patenkintas, bet žaidimas iš dalies patenkino. „Atlantas“ pradėjo agresyviai, nusiteikę, įmušė įvartį, buvo labai pavojingi standartai, nemažai pavojų prie mūsų vartų. Mes tokių šimtaprocentinių progų neturėjome. Buvo aštrių smūgių, aštrių perdavimų, bet to nepakako. Tokios situacijos, kai tenka žaisti trim puolėjais, kardinaliai keičia žaidimo braižą. Bandome kontroliuoti kamuolį, o čia reikia jį mušti į priekį, todėl į tai atkreipsiu dėmesį ir paskutinių minučių atakas bandysime atidirbti treniruotėse.“

Paulius Pocius („Šiauliai“):
„Sunkios rungtynės buvo. Labai klampi aikštė. Visi po rungtynių skundėsi, kad labai sunkios kojos. Pirmajame kėlinyje turbūt turėjo kristi kokie penki įvarčiai, kampinių gal dešimt buvo. Galvojau, kad bus ne kokios rungtynės, bet vėliau, likus 15 minučių iki pertraukos, kažkaip komanda įsibėgėjo, pradėjome geriau žaisti, žaidimas išsilygino. Antrajame žaidėme taip, kaip visąlaik turėtume žaisti. Rungtynių pradžia buvo tragiška. Mes nuolat arba pirmą, arba paskutinę minutę gauname įvarčius. Turbūt trūksta susikaupimo. Jauna komanda - nesusikaupia.“

...

2013 Rgs 30 13:39

"Tauras" prieš čempionato lyderį atsilaikė vieną kėlinį
M.Pocius/alyga.lt http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Taur ... kelini/548" onclick="window.open(this.href);return false;

Vilniaus „Žalgiris" žengė dar vieną žingsnį link aukso medalių. „SMScredit.lt A lygos" lyderiai išvykoje 3:0 (0:0) įveikė čempionato autsaiderį Tauragės „Taurą". Dukart vilniečių gretose pasižymėjo Mantas Kuklys.

Puikias rungtynes prieš Marijampolės „Sūduvą" sužaidusiam Edvinui Gertmonui jau 24-ąją sekundę teko gelbėti komandą po to, kai vienas prieš vartus iššoko Kamilis Bilinskis. Kitos vilniečių atakos metu legionierius iš Lenkijos pasinaudojo neatsargiai sužaidusio gynėjo aplaidumu ir smūgiavo labai pavojingai pažeme, tačiau „Tauro" vartininkas pademonstravo puikią reakcija, viena ranka atmušdamas kamuolį.

8-ąją minutę „Žalgiris" surengė gražią ataką. Po poros trumpų perdavimų kamuolį krašte gavo K.Bilinskis. Puolėjas pamatė gynėjų be priežiūros paliktą Sergę Nyuiadzį ir atliko aštrų perdavimą. Nuo įvarčio „Taurą" dar kartą išgelbėjo E.Gertmonas, palietęs kamuolį ir pakeitęs jo skriejimo trajektoriją

Atlaikęs svečių atakas „Tauras" nuolat ilgais perdavimais ieškojo Jean Marie Amanio, žaidusio ties nuošalės riba, bet gynėjų įdėmiai prižiūrimam legionieriui užsikabinti už kamuolio pavykdavo labai retai.

Kėlinio viduryje labai pavojingai nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo gynėją suklaidinęs M.Kuklys. E.Gertmonas efektingu šuoliu nukreipė kamuolį į kampinį. Jo metu net du žalgiriečiai galėjo pavojingai smūgiuoti galva, tačiau Luka Peričius ir Algis Jankauskas nepasidalino kamuolio.

29-ąją minutę Rytis Leliūga buvo labai arti pirmojo įvarčio rungtynėse. Saugas efektingai įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino porą gynėjų ir stipriai smūgiavo kaire koja. Atsitrenkęs į varžovą, kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Po trijų minučių pirmą pavojingą progą prie svečių vartų sukūrė „Tauras". Robertas Vulpe laimėjo oro dvikovą ir pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę. Kamuolys, nesėkmingai sužaidus gynėjams, vėl grįžo gynėjui, kuris stipriai smūgiavo į artimą vartų kampą, tačiau Armantas Vitkauskas buvo savo vietoje.

Kėlinio pabaigoje dar vieną progą įvarčiui turėjo K.Bilinskis. „Žalgiriui" surengus žaibišką ataką. rezultatyviausias vilniečių futbolininkas įkirto į baudos aikštelę ir sulaukė perdavimo iš dešiniojo krašto, tačiau, besigrumdamas su gynėju, nesugebėjo pataikyti į vartus.

„Žalgirio" trenerio Mareko Zubo sprendimas pertraukos metu atlikti keitimą ir į aikštę išleisti Andrių Veličką pasiteisino jau po trijų minučių. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę kairiajame krašte ir buvo nugriautas. Rungtynių arbitras parodė į 11 metrų žymą, nepaisydamas tauragiškių priekaištų, kad prasižengta buvo ne baudos aikštelėje. Baudinį užtikrintai realizavo M.Kuklys, išvesdamas svečius į priekį.

58-ąją minutę pavojingą išpuolį sukūrė aikštės šeimininkai. Deivydas Malkevičius puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Maksimą Lukaševičių, tačiau paskutiniu momentu L.Peričius spėjo sugrįžti į gynybą ir išmušė kamuolį į kampinį. Po penkių minučių M.Lukaševičius dar kartą atsidūrė geroje pozicijoje, bet iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Aktyviai žaidęs A.Velička dar kartą buvo nugriautas prie baudos aikštelės linijos tiesiai prieš vartus. Prie kamuolio stojęs M.Kuklys fantastiškai tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį virš gyvatvorės į viršutinį vartų kampą, nepalikdamas E.Gertmonui jokių šansų išgelbėti komandą.

Praėjus keliolikai sekundžių, „Žalgirio" saugas turėjo idealią galimybę pelnyti trečiąjį savo ir komandos įvartį, bet, grubiai suklydus D.Malkevičiui, žalgirietis iššoko prieš „Tauro" vartus ir, nepatikėjęs tokia sėkme, smūgiavo tiesiai į vartininką.

84-ąją minutę individualiu meistriškumu blykstelėjo J.M.Amanis. Baudos aikštelėje tauragiškis gražiai suklaidino kelis gynėjus, bet stipriai smūgiuoti legionieriui nepavyko. A.Vitkauskas be vargo kamuolį sugavo.

Tašką rungtynėse padėjo K.Bilinskis. Puolėjas 85-ąją minutę taikliu tolimu smūgiu padidino savo įvarčių sąskaitą čempionate.