[2-4] 82' Aurimas Tručinskas

Užgesino žalgiriečius visom prasmėm. :P

Pranešimai: 8573

2017 Lap 04 20:06

Buvo jau apdovanoti 4 turo žaidėjas/treneris ar vis dar laukiame? Nes lygtai nepamenu nei vienų Sūduvos rungtynių transliacijos kai buvo įteikiama :|

FANTASTIŠKAI SUŽAIDUSI „JONAVA“ PASTATĖ „ŽALGIRĮ“ ANT BEDUGNĖS KRAŠTO

Dėl aukso kovojantis Vilniaus „Žalgiris“ pateko į nepavydėtiną padėtį. Antrąją vietą A lygoje užimantis čempionas savo aikštėje 2:4 (1:3) nusileido bene geriausią mačią šiame sezone sužaidusiai „Jonavai“, antrajame kėlinyje likusiai be vieno žaidėjo.

Sostinės komanda nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusios Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka vienu tašku ir dabar turės laukti suvalkiečių, kurių šiame ture laukia sunki išvyka į Vilnių ir dvikova su vicečempionais „Trakais“, kluptelėjimo. O puikią formą sezono pabaigoje demonstruojantys jonaviečiai sustiprino savo šansus iškovoti 4-ą vietą.

Tokio košmaro pirmajame kėlinyje žaliai baltų gerbėjai turbūt nesapnavo ir baisiausiame košmare. Nors žalgiriečiai iškart užgulė varžovų vartus, 7-ą minutė „Jonava“ surengė puikų greitą išpuolį. Ją pradėjo Karolis Šilkaitis, perėmęs kamuolį, o tiksliu smūgiu užbaigė Maksimas Marusičius, sulaukęs idealaus Lauryno Stonkaus perdavimo.

Įvartis sostinės komandą supykdė. Dešiniajame krašte ėmė siautėti Vytautas Lukša, sykį nepataikęs į artimą vartų kampą, o vėliau privertęs Tadą Simaitį šuoliu gelbėti savo komandą.

Išlyginamasis įvartis brendo ir jį „Žalgiris“ pasiekė 18-ą minutę, po Mamadou Mbodjio smūgio galva kampinio metu. Tai buvo pirmasis senegaliečio įvartis šiame sezone.

Tačiau jau po trijų minučių svečiai vėl išsiveržė į priekį. Standartinės situacijos metu Mantas Kuklys baudos aikštelėje nugriovė Martyną Dapkų. Skirtą baudinį užtikrintai realizavo M.Marusičius, įsirašydamas dublį.

Tokia rungtynių eiga išmušė šeimininkus iš vėžių. Didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukusi „Jonava“ klaidų gynyboje nedarė. Negana to, pati rengė retus, tačiau labai pavojingus išpuolius. Po vieno jų laisvas prieš vartus atsidūrė Tautvydas Eliošius, bet arbitras užfiksavo nuošalę.

Prieš pat pertrauką jonaviečiai įmušė dar sykį. Greitos atakos metu L.Stonkus prieš vartus išvedė Klaudijų Upstą, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą smūgiu vartininkui Armantui Vitkauskui tarp kojų.

Antrajame kėlinyje jonaviečiai dar labiau atsitraukė prie savo vartų, kone visa komanda išsirikiuodami aplink baudos aikštelę, neleisdami svečiams sukurti jokio didesnio pavojaus. Nuo aukštų perdavimu link vartų jie apsigynė be didesnių problemų, tuo tarpu Elivelto ir po keitimo aikštėje pasirodžiusi Liviu Antalio tolimi smūgiai atsidūrė T.Simaičio rankose.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių, žalgiriečiams sužibo viltis, nes antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo ir aikštę buvo priverstas palikti K.Šilkaitis.

Kiekybine persvara „Žalgiris“ netruko pasinaudoti. 76-ą minutę po Donovano Slijngardo perdavimo rezultatą sušvelnino L.Antalis.

Po įvarčio šeimininkai nedelsdami sustiprino puolimą, vietoje debiutavusio A lygoje gynėjo Kajos Roguljo į aikštę mesdami Bahrudiną Atajičių. Pastarasis netrukus pasiuntė kamuolį tinklą, tačiau vilniečių džiaugsmas baigėsi, teisėjui užfiksavus nuošalę.

Žalgiriečių entuziazmą numalšino net ir mažumoje žaidusios „Jonavos“ įvartis. Po dar vienos greitos atakos prieš vartus iššokęs K.Upstas nepagailėjo perdavimo į puolimą atskubėjusiam Aurimui Tručinskui, kuriam tereikėjo pataikyti į vartus.

Jau per arbitro pridėtą laiką šviesą tunelio gale vilniečiams galėjo įžiebti Elivelto, bet po perdavimo iš krašto laisvas prieš vartus atsidūręs brazilas kamuolio į vartus nukreipti nesugebėjo.

PROGAS ŠVAISTĘS „ATLANTAS“ IŠSIGELBĖJO PASKUTINĖJE ATAKOJE

Šį sezoną paskutines A lygos rungtynes savo stadione žaidęs Klaipėdos „Atlantas“ su gerbėjais atsisveikino pelnydamas tašką – Igorio Pankratjevo treniruojami klaipėdiečiai permainingame mače lygiosiomis 2:2 sužaidė su Utenos „Utenio“ komanda.

Energingai rungtynes pradėję „Atlanto“ futbolininkai iš karto ėmė atakuoti varžovų vartus, siųsdami kamuolį į priekį puolėjams. 15 minutę „Atlanto“ legionierius iš Baltarusijos Dmitrijus Mazalevskis galėjo išvesti šeimininkus į priekį, bet po smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė uteniškis Alberto Lopezas.

Visą kėlinį į priekį bėgę klaipėdiečiai neleido atsikvėpti „Utenio“ gynėjams. Puolime aktyvumu išsiskyrė Tadas Labukas. 38 minutę nuo gynėjų atitrūkęs „Atlanto“ puolėjas varžovų vartininko Luko Paukštės nepergudravo. Netrukus po T. Labuko bandymo smūgiuoti galva L. Paukštė gelbėjo savo komandą šuoliu atremdamas kamuolį.

Paskutinėmis pirmo kėlinio akimirkomis dar vieną gerą progą įmušti „sudegino“ klaipėdietis Domantas Šimkus. Gavęs Ilja Kalpačiuko perdavimą, D. Šimkus vos iš kelių metrų atstumo smūgiavo virš vartų.

Antrame kėlinyje rungtynės pasisuko priešinga kryptimi, o svarbų vaidmenį atliko po keitimo aikštėje pasirodęs „Utenio“ legionierius iš Alžyro Ali Radjelis.

50 minutę A. Radjelis sulaukė tolimo Johno Hernandezo perdavimo, pabėgo nuo gynėjų ir nukreipė kamuolį į Deivido Mikelionio ginamus vartus.

63 minutę prie antrojo „Utenio“ įvarčio svariai prisidėjo Jose Ruzas. Aikštės krašte jis perėmė kamuolį, suklaidino du gynėjus ir atliko perdavimą A. Radjeliui, kuriam beliko ramiai nukreipti kamuolį į tuščius vartus – 0:2.

Klaipėdos komandos viltis atgijo 72 minutę – uteniškių baudos aikštelėje kamuolį gavęs Markas Beneta šia proga pasinaudojo – 1:2.

Po įvarčio „Atlanto“ futbolininkai vėl perėmė iniciatyvą ir surengė varžovų vartų šturmą. Apsigynę „Utenio“ futbolininkai skubėdavo į pavojingas kontratakas. Atrodė, kad jiems pavyks išsaugoti pergalingą rezultatą. Tačiau Klaipėdos ekipa išsigelbėjo paskutinės atakos metu, jau per pridėtą laiką. Michailas Kaliadka tolimu perdavimu pasiuntė kamuolį į „Utenio“ baudos aikštelę, o ten kilusia sumaištimi pasinaudojo ir rezultatą išlygino I. Kalpačiukas – 2:2.

2017 Lap 06 11:02

TRAKAI 1 : 0 SŪDUVA

Įvartis:
29' Andro Švrljuga

„TRAKAI“ NUTRAUKĖ „SŪDUVOS“ PERGALIŲ SERIJĄ IR IŠLAIKĖ AUKSINES VILTIS

Vilniaus „Žalgiris“ gali lengviau atsikvėpti. Po pralaimėjimo „Jonavai“ galėjusiam atsidurti nepavydėtinoje padėtyje čempionui į pagalbą atėjo „Trakai“, savo aikštėje minimaliu rezultatu 1:0 (1:0), įveikusiam A lygos lyderę Marijampolės „Sūduvą“.

Šia pergale riteriai ne tik nutraukė varžovo 11 iš eilės laimėtų rungtynių seriją, tačiau ir išsaugojo viltis likti kovoje dėl titulo. Nuo pirmoje vietoje esančio Suvalkijos klubo trakiškiai atsilieka 5, nuo žalgiriečių – 4 taškais, likus žaisti dvejas rungtynes. Tuo pačiu tapo aišku, kad aukso likimas spręsis paskutiniame pirmenybių ture

Pirmąjį kėlinį šiek tiek aštriau pradėjo šeimininkai, kurie netrukus pagrasino sūduviškių vartams tolimu Dinijaro Biljaletdinovo smūgiu. Vėliau po aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolys nukrito Modestui Vorobjovui, kuris vienu lietimu stipriai mušė šalia vartų.

Abi komandos pirmiausia rūpinosi savo vartų saugumu, todėl daug momentų iki pertraukos sukurta nebuvo. „Sūduva“ pabandė laimę keliais tolimais smūgiais, bet į vartų stačiakampį pataikė tik sužaidus kone pusvalandį, kai Timofejus Šeremeta sugavo Ernesto Veliulio šūvį.

Netrukus riteriai išsiveržė į priekį. Aleksandras Byčenokas perpjovė varžovų gynybą, surasdamas į baudos aikštelę įkirtusi Oscarą. Liberiečio aštrus perdavimas link vartų atiteko Michailui Šyškai. Jo smūgį I.Kardumas atrėmė, tačiau kamuolys atsimušęs nuo Andro Švrljugos atsidūrė vartuose 29-ą minutę.

Po kelių minučių „Trakai“ sukūrė dar vieną pavojų prie svečių vartų. Po į baudos aikštelę įsiveržusio Vaidoto Šilėno labai stipraus smūgio suvalkiečių vartininkas kamuolį sugriebė tik iš antrojo karto.

Prieš pertrauką „Sūduva“ surengė porą pavojingų išpuolių. Sykį E.Veliulis krisdamas nepasiekė gero Vaido Slavicko perdavimo, po to Povilas Leimonas perdavimu iš gilumos išvedė tą patį E.Veliulį, kuriam pavyko prasimesti kamuolį pro T.Šeremetą, bet saugas tai padarė per stipriai ir jo nebepavijo.

Po pertraukos Suvalkijos komanda atakavo didesnėmis pajėgomis. Prieš vartus iššokęs K.Laukžemis rodė arbitrui, kad buvo stumiamas jį pasivijusio gynėjo baudos aikštelėje, bet švilpukas tylėjo. T.Šeremetai teko demonstruoti savo reakciją, kai A.Švrljugos link vartų perduotas kamuolys po rikošeto vos neįskriejo į vartus.

Sužaidus 10 minučių, svečių treneriai į ataką nuo atsarginių suolo metė Josipą Tadičių, vėliau ir Jeremy Manzorro, tačiau pralaužti riterių gynybos nesisekė.

Progą įmušti „Sūduva“ turėjo po pačių trakiškių dovanos. Suklydus Alonui Netzeriui, T.Šeremetai teko padirbėti ir sugauti K.Laukžemio tolimą smūgį. Netrukus riterių vartininkas laiku paliko savo poziciją, ir neleido įmušti prieš vartus atsidūrusiam A.Švrljugai.

Pavojingiausią momentą sūduviškiai sukūrė 79-ą minutę. Kai K.Laukžemis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį vienu lietimu visai šalia virpsto pasiuntė J.Tadičius.

Per likusį laiką „Trakų“ gynėjai ir vartininkas neklydo, nepaisant visų suvalkiečių bandymų išlyginti rezultatą standartinių padėčių metu, nutraukdami įspūdingą „Sūduvos“ seriją ir palikdami degančią intrigą kovoje dėl titulo.