...

Re: XXXIII (33) turas:

2014 Spa 30 10:05

Klaipėdos "Atlantas" - "Trakai"

Spalio 30 dieną 17.30 val. Klaipėdos centrinis stadionas. Iki šiol čempionate - 0:0, 0:2, 0:3.

Fortūna pastaruoju metu šypsosi žiūrėdama į Vakarus. Ji palanki klaipėdiečiams, kurie per penkis čempionato turus iškovojo keturias pergales ir nė sykio nepaliko aikštės nugalėti, o ne triskart iš eilės pralaimėjusiems trakiškiams.

Sėkmė namuose "Atlantui" leistų pavyti senosios sostinės riterius surinktais taškais, aplenkti juos turnyro lentelėje ir po labai ilgos pertraukos pakilti į pirmąjį čempionato trejetą. Optimizmo uostamiesčio komandai turėtų teikti ir tai, kad "Trakams" teks verstis be nuobaudas atliekančių Jurijaus Kendyšo bei Dariaus Miceikos, o "Atlante" į rikiuotę grįžta prieš tai kortelių irgi prisirinkęs Tadas Eliošius.

Klaipėdiečiams kitą savaitę reikės žaisti LFF taurės turnyro ketvirtfinalyje, bet visiškai aišku, kad po triuškinamos pergalės pirmojoje dvikovoje prieš "Klaipėdos granitą" šios sezono atkarpos prioritetas Konstantino Sarsanijos treniruojamai komandai bus rungtynės su "Trakais". Kita vertus, "Atlantas" prieš senosios sostinės atstovus šiemet ne tik nelaimėjo, bet ir per trejas rungtynes jiems neįmušė, o trakiškių treneris Edgaras Jankauskas yra teisus sakydamas: "Žinoma, mes kontroliuojame situaciją: jei laimėsime likusias ketverias rungtynes, medalių iš mūsų niekas neatims". Klaipėdoje bus karšta. Nepraleiskite šio reginio.

- jau niekas ir nepamena, kada riteriai yra ką laimėję.. tik gauna nuo visų į skudurus.. o klaipdėdiečiai turi motyvacijos įrodyti, kad gali riterius nugalėti..

...

2014 Spa 30 10:06

"Klaipėdos granitas" - "Šiauliai"

Spalio 31 dieną 17 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Iki šiol čempionate - 0:1, 3:0, 2:1.

Iš esmės galima šias rungtynes vadinti kova dėl septintosios vietos galutinėje 2014-ųjų "SMScredit.lt A lygos" turnyro lentelėje. Jei šiauliečiai iškovotų pergalę, jų pranašumas prieš klaipėdiečius pasiektų penkis taškus, ir uostamiesčio komandai iki sezono finišo taptų sunku pakeisti šį turnyrinį balansą.

"Šiauliai" laimėjo dukart iš eilės, bet ir "Klaipėdos granitas" praėjusiame ture išbrido iš nesėkmių ruožo - įveikė Alytaus "Dainavą". Uostamiesčio komandos treneris Robertas Poškus saviškius bando motyvuoti taip: žaiskite ir bandykite laimėti, jei norite būti kam nors reikalingi kitą sezoną.

Ir vieni, ir kiti į aikštę eis drausminių bausmių praretintomis gretomis. Klaipėdiečiams dėl kortelių nepadės gynėjas Aivaras Meškinis, šiauliečiams - saugas Mindaugas Strauka. Tačiau bent pajūrio komandai panašūs sunkumai ju senokai yra įprasta praktika - "Klaipėdos granitas" ne pirmą turą ant suolo turi vos keturis atsarginius futbolininkus.

...

Alytaus "Dainava" - Gargždų "Banga"

Spalio 31 dieną 19 val. Alytus, miesto stadionas. Iki šiol čempionte - 0:6, 2:0, 1:3.

Autsaiderių dvikova, kurioje sunku rasti motyvacijos vieniems ar kitiems. "Bangai" pergalė galbūt paliktų vilties pakilti iš devintos turnyro lentelės pozicijos, bet, realiai vertinant situaciją, kažin ar gargždiškiai yra konkurencingi varžovai "Šiauliams" ir "Klaipėdos granitui". Juolab kad "SMScredit.lt A lygoje" jie pralaimėjo jau septynis kartus iš eilės.

"Banga" po ilgesnės pertraukos žais be drausmės nuobaudų ir galbūt turės kiek didesnį nei įprastą dviejų ar trijų futbolininkų rezervą. "Dainava" versis be rezultatyviausio savo žaidėjo Kęstučio Balčiūno, per LFF taurės turnyro dvikovą su Kazlų Rūdos "Šilu" dėl ilgo liežuvio "išsirūpinusio" net trejų rungtynių priverstinį poilsį.

Atsakomasis LFF taurės turnyro ketvirtfinalis irgi gali atsiliepti alytiškių požiūriui į akistatą su "Banga". Taurė tampa neabejotinu šio rudens "Dainavos" prioritetu.

...

2014 Spa 30 10:07

Pakruojo "Kruoja" - Vilniaus "Žalgiris"

Lapkričio 2 dieną 12 val. Pakruojis, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 0:2, 0:0, 0:1.

Galima spėti, kad susitikimo laikas ir vieta parankūs "Kruojai". "Žalgiris" švenčia ką tik iškovotą titulą. Rungtynės - vidurdienį, o vilniečiams tai reiškia ankstyvą kelionę į Šiaurės Rytų Lietuvą. Sunkoka ir klampoka šiuo metų laiku aikštė irgi nebus čempionų koziris.

Bet "Žalgiris" yra "Žalgiris". Juolab kad tikėtina, jog į aikštę keliaus daug futbolo išalkusių Vilniaus komandos žaidėjų - lyderiai, matyt, bus patausoti sunkioms ir svarbioms LFF taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėms Marijampolėje su "Sūduva". Jau dabar aišku tik tiek, kad nerungtyniaus Andro Švrljuga - kroatas Pakruojyje į aikštę nežengs dėl kortelių.

"Kruoja" šiemet dar nepajėgė pasiųsti kamuolio į žalių ir baltų vartus. Bet šįsyk motyvacija laimėti bus išskirtinė - palankiai susiklosčius kitoms aplinkybėms, Pakruojo komandos persvara prieš "Trakus", "Atlantą" ir "Sūduvą" gali padidėti iki aštuonių taškų likus sužaisti vos tris turus.

...

2014 Spa 30 10:08

Panevėžio "Ekranas" - Marijampolės "Sūduva"

Lapkričio 2 dieną 18 val. Panevėžys, "Aukštaitijos" stadionas. Iki šiol čempionate - 2:2, 0:2, 0:0.

Teoriškai tai - "SMScredit.lt lygos" turnyro lentelės kaimynų akistata: "Sūduva" užima penktą, "Ekranas" - šeštą vietą. Bet ir devynių taškų takoskyra, ir sezono ambicijos - skirtingos. Marijampolės komanda kovoja dėl medalių, "Ekranas" apie panašaus masto tikslus seniai nebekalba.

Panevėžiečiai ir šiemet nėra patogus varžovas "Sūduvai". Suvalkijos komanda prieš "Ekraną" laimėjo tik vienerias rungtynes iš trejų. Bet kažin ar lygoje galėtume rasti bent vieną klubą, kuriam jauna ir įvairių sukrėtimų purtoma Panevėžio komanda būtų lengvai įveikiamas grobis.

Nei Panevėžyje, nei LFF taurės turnyro mūšyje su "Žalgiriu" nežais diskvalifikuotas "Sūduvos" saugas Marius Šoblinskas. Jėgas marijampoliečiams tenka skirstyti dviem frontams. Bet trauktis jiems nėra kur, todėl į Panevėžį treneris Audrius Ramonas su savo armija važiuos laimėti.

13 Ronaldas Solominas

Sėkmingai sužaidus L.Baranauskui, kamuolio sulaukęs O.Verbickas prasiveržė iki galinės linijos ir aštriu perdavimu surado D.Kazlauską, kuris išvedė savo komandą į priekį. Pirmasis "Atlanto" įvartis į "Trakų" vartus šiame sezone!

59` D. Kazlauskas

- Vienas taiklus šūvis pakirto net krūvą riterių..

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

2014 Spa 30 20:07

Kovoje dėl medalių – „Atlanto“ pergalė „šešių taškų“ rungtynėse

Klaipėdos „Atlantas“ pratęsė puikų sprintą „SMScredit.lt A lygos“ čempionato finišo tiesiojoje. Penktąją pergalę per šešerias rungtynes iškovojusi uostamiesčio komanda vienose svarbiausių sezono rungtynių savo aikštėje įveikė vieną iš pagrindinių konkurenčių kovoje dėl medalių „Trakų“ ekipą rezultatu 1:0 (0:0) ir pasivijo ją turnyro lentelėje. Didžiąją sezono dalį antroje vietoje buvusių Senosios sostinės riterių duobė gilėja – komanda pralaimėjo jau ketvirtąjį mačą iš eilės.

Pirmajame kėlinyje futbolo gerbėjai daug pavojingų momentų neišvydo. Nei viena komanda nesugebėjo užsitikrinti persvaros aikštės viduryje, todėl savo atakas rengė kraštais, tačiau padavimus link vartų patikimai nutraukdavo klaidų nedarę gynėjai. Šlapia ir sunki aikštė neleido futbolininkams demonstruoti jiems įprasto žaidimo,

9-ąją minutę po Gerardo Žukausko ir Jurijaus Mamajevo dvikovos kamuolys atiteko Ronaldui Solominui. Įsiveržęs į baudos aikštelę, trakiškis nusprendė ataką užbaigti pats, bet smūgiu iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

„Atlantas“ didžiąją dalį savo atakų rengė kairiu flangu, kur aktyviai žaidė Donatas Kazlauskas, tačiau neretai jį prižiūrėjo du ar net trys varžovai, todėl bandymai prasiveržti ar perduoti kamuolį link vartų, nebuvo sėkmingi.

Pirmasis smūgis į vartų plotą rungtynėse buvo atliktas tik 32-ąją minute, kai Ovidijui Verbickui paridenus kamuolį, tolimu šūviu pažeme savo laimę pabandė klaipėdiškis Lukas Baranauskas, bet didelių problemų Tadui Kauneckui nesukėlė.

„Trakai“ atsakė pavojingu išpuoliu po poros minučių. Dešiniu kraštu pro du varžovus pranėręs R.Solominas aukštu perdavimu baudos aikštelėje surado Tadą Labuką, tačiau šis efektingai, nerdamas į priekį, smūgiu galva į vartus nepataikė.

Kėlinio pabaigoje rungtynių arbitras neišgirdo svečių prašymo skirti 11 m. baudinio už žaidimą ranka baudos aikštelėje po to, kai link vartų pasiųstas kamuolys atsitrenkė į Rolandą Baravyką.

Po pertraukos „Trakams“ pavyko surengti porą pavojingų išpuolių. Iš pradžių po Andriaus Lipskio perdavimo J.Mamajevas keliu prasimetė kamuolį pro Edviną Gertmoną, bet tai padarė per stipriai ir jo nepavijo, išleisdamas už aikštės ribų. Vėliau po kampinio į vartus smūgiavo be priežiūros paliktas R.Solominas, bet į vartus nepataikė.

„Atlantas“ užsidaryti gynyboje neketino. 54-ąją minutę už galvos griebėsi Edgaras Žarskis. Įkirtusiam link vartų ir visiškai laisvam prieš vartininką atsidūrusiam gynėjui po perdavimo iš kairės pritrūko puolėjo įgūdžių ir apmaudžiai nepavyko pataikyti į kamuolį.

Po penkių minučių klaipėdiečiai įsiveržė į priekį. Krašte sėkmingai sužaidus Markui Benetai ir L.Baranauskui, kamuolio sulaukęs O.Verbickas prasiveržė iki galinės linijos ir aštriu perdavimu surado D.Kazlauską, kurio smūgio atremti T.Kauneckas neturėjo jokių šansų.

Kėlinio viduryje „Trakų“ vartininkui teko palikti baudos aikštelę ir pražanga sustabdyti O.Verbicką po žaibiško aikštės šeimininkų išpuolio. Rungtynių teisėjas tokį vartininko poelgį įvertino geltona kortele.

Praleidę įvartį, svečiai padidino varžovų spaudimą, tačiau surengti lemiamo vartų šturmo nesisekė, E.Gertmonui darbo nesuteikė patikimai žaidę gynėjai bei į vartus nepataikę trakiškiai. Rungtynių pabaigoje arbitras neišgirdo Lino Klimavičiaus ir Luko Kochanausko prašymų dusyk skirti 11 m. baudinį.

„Trakų“ komandos nusivylimą vainikavo jau per kompensuotą laiką raudona kortele už smūgį varžovui galva „apdovanotas“ Dzmitrijus Koubas.

matvaju

matvaju

2014 Spa 30 20:09

Medaliai slysta iš “Trakų” komandos rankų

Ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės patyrusi “Trakų” komanda turnyro lentelėje save leido pavyti Klaipėdos “Atlantui”. Abi ekipos turi surinkusios po 56 taškus.

Pirmosiose 33 turo rungtynėse “Atlantas” ketvirtadienį namie 1:0 palaužė “Trakus”.

Pirmame kėlinyje futbolininkams geriau sekėsi griauti atakas, nei patiems kurti. Vaizdas aikštėje pagyvėjo po pertraukos. “Trakai” energingai pradėjo antrą kėlinį. Arti tikslo buvo Jurijus Mamajevas, bet baudos aikštelėje susikūręs progą, jis nesugebėjo smūgiuoti į vartus.

O po to rezultatyvų išpuolį surengė “Atlantas”. 59 min. po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš arti įvartį įmušė Donatas Kazlauskas. Svečiai bandė išgelbėti bent tašką, tačiau lemiamos jų atakos tikslo nepasiekė. Rungtynes “Trakai” baigė nepilna sudėtimi – paskutinėmis minutėmis teisėjas Sergejus Slyva už kalbas iš aikštės išvarė Dzmitrijų Koubą.

“Vangios rungtynės. Kamuolį dažniau laikėme ore, nei ant žemės. Varžovai tikriausiai labiau norėjo nugalėti”, – LRT televizijai prisipažino Trakų komandos kapitonas Vytautas Lukša.

Nors Klaipėdoje “Trakai” surengė daugiau pavojingų atakų už “Atlantą”, tačiau nė vienas svečių smūgis nelėkė į vartų plotą.
Paskutinį kartą redagavo 2 matvaju. Iš viso redaguota 2014 kartus.

matvaju

2014 Spa 30 20:11

Apie medalius galvojančiam E. Jankauskui - „Atlanto“ antausis

Edgaro Jankausko auklėtiniai patyrė rimtą smūgį. Dėl medalių kovojantys „Trakų“ futbolininkai ketvirtadienį Lietuvos futbolo A lygos 33-ojo turo rungtynėse išvykoje 0:1 pralaimėjo Klaipėdos „Atlanto“ komandai. Pastaroji po pergalės palypėjo laipteliu aukščiau ir nustūmė „Trakus“ į ketvirtąją vietą.

Tiek „Trakai“, tiek „Atlantas“ turi po 56 taškus. Pergalę „Atlantui“ lėmė Donatas Kazlauskas, 59 minutę nuginklavęs Tadą Kaunecką. Antrąją teisėjo pridėto laiko minutę raudonąją kortelę gavo D.Koubas iš trakiškių ekipos.

„Trakų“ ekipai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

2014 metų Lietuvos futbolo A lygos sezone vyksta 36 turai.

...

2014 Spa 31 10:53

Buksuojantys „Trakai“ pralaimėjo mūšį Klaipėdoje

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos centriniame stadione įvyko itin svarbi Lietuvos futbolo A lygos dvikova. Ant vejos susigrūmė dėl medalių kovojančios „Atlanto“ ir „Trakų“ komandos. Po atkaklios kovos pergale rezultatu 1:0 (0:0) džiaugėsi uostamiesčio futbolininkai.

Vienintelį ir pergalingą įvartį 59-ą susitikimo minutę įmušė Donatas Kazlauskas. Jam puikų perdavimą atliko Ovidijus Verbickas.

Tai buvo ne tik pirmoji „Atlanto“ pergalė prieš trakiškius šiame sezone, bet pirmasis įvartis. Iki tol vykusiuose A lygos rungtynėse dukart laimėjo „Trakai“ (2:0 ir 3:0), sykį komandos pasidalino po tašką (0:0).

Edgaro Jankausko auklėtiniams juodos dienos tęsiasi – tai buvo jau ketvirtoji „Trakų“ ekipos nesėkmė iš eilės. Po šio turo tiek klaipėdiečiai, tiek trakiškiai turi po 56 taškus, bet dėl geresnio tarpusavio susitikimų rezultato aukščiau rikiuojasi „Trakai“.

Rezultatas:

Klaipėdos „Atlantas“ 1 - 0 Trakų „Trakai“
59' [1 - 0] Donatas Kazlauskas
90+1' Dzmitrijus Koubas („Trakai“) gavo raudoną kortelę

ČEMPIONAMS - VICELYDERIŲ PATIKRINIMAS

2014 metų Lietuvos čempiono titulą užsitikrinęs Vilniaus „Žalgiris“ sekmadienį vyks į Pakruojį ir susitiks su antrąją vietą „SMScredit.lt A lygoje“ užimančia „Kruoja“.

Vilniečiai per 32 rungtynes surinko 74 taškus, o Pakruojo ekipos sąskaitoje - 61 taškas.

„Žalgiris“ ir „Kruoja“ šį sezoną susitiko 3 kartus. Pakruojo komanda į vilniečių vartus neįmušė nė vieno įvarčio, bet pralaimėjo tik dukart. Pirmasis tarpusavio mačas Vilniuje balandžio 4-ąją baigėsi mūsų komandos pergale rezultatu 2:0, gegužės 24-ąją Pakruojyje komandos išsiskyrė taikiai (0:0), o rugpjūčio 24-ąją vilniečiai savo aikštėje vėl šventė pergalę rezultatu 1:0.

Per pirmąsias rungtynes „Žalgiriui“ įvarčius pelnė Jakubas Wilkas ir Kristis Andreou, o per trečiąsias - Andrius Velička.

Vilniaus ekipa Pakruojyje turės versti be Andro Švrljugos, kuris rungtynes praleis dėl diskvalifikacijos.

Paskutinės „Žalgirio“ ir „Kruojos“ rungtynės šį sezoną sekmadienį prasidės 12 valandą.

...

2014 Spa 31 12:07

"Atlantas" 1 - 0 "Trakai"

Prisiminkime pergalę ir vienintelį įvartį šį sezoną į "Trakų" vartus.

"Atlanto“ treneris K.Sarsanija:

„Vyrukai šaunuoliai. Mums buvo sunkios, nervingos rungtynės, nes žinojome, jei nelaimėsime – prarasime viltis iškovoti medalius. Todėl mūsų netenkino net lygiosios. Pagal planą po pertraukos rengėmės sustiprinti žaidimą naujais žaidėjais, tačiau delsiant keisti futbolininkus, mes įmušėme įvartį. Išsiveržus į priekį, mums jau nebuvo prasmės stiprinti puolimo, nes reikėjo dėmesį skirti gynybai. Rengėmės išleisti Evaldą Razulį, tačiau jis apšildamas per pertrauką pajautė raumenų diskomfortą. Po varžybų sutiktas sirgalius apeliavo, kad jam nepatiko, kaip žaidė „Atlantas“. Aš jo paklausiau: „Kas geriau: ar mes būtume žaidę gražiai, tačiau nebūtume laimėję bei praradę visas galimybes kovoti dėl medalio?“. Būna tokių dienų, kai reikia siekti rezultato, o futbolo grožį pamatysite atėję į kitas rungtynes. Čempionatui baigiantis svarbiausia – taškai, ypač, kai turime progą užimti prizinę vietą. „Trakai“ – patyrusi komanda, turinti patyrusių žaidėjų, šiandien kovojo, stengėsi. Pralaimėjo tas, kas vieną kartą suklydo, nes buvo apylygis žaidimas. Mes nusipelnėme pergalės.“

2014 Lap 02 12:22

Dinamiškos ir atviros rungtynės kol kas Pakruojyje. Žalgiriečiai juda neblogai, Baniulis žaidžia puolėjo pozicijoje.