Re: XXXIII (33) turas:

2016 Lap 26 15:14

TD.ELIOŠIAUS VEDAMA „LIETAVA“ FINAŠAVO PERGALE PRIEŠ „SŪDUVĄ“
2016-11-26 | Martynas Pocius

Po diskvalifikacijos į komandą sugrįžęs Tadas Eliošius į savo sąskaitą įsirašė dublį ir padėjo Jonavos „Lietavai“ iškovoti sezono finiše iškovoti pirmąją „SMScredit.lt A lygoje“ pergalę prieš bronzinę Marijampolės „Sūduvą“ - 3:2 (1:0).

Paskutinėse sezono rungtynėse „Sūduvos“ trenerių štabas suteikė galimybę rungtynes starto vienuolikėje pradėti vartininkui Martynui Matuzui, saugams Gabrieliui Judickui ir Domantui Antanavičiui. Svečiams padėti negalėjo suspenduoti Vaidas Slavickas ir Povilas Leimonas, ant atsarginių suolo liko rezultatyviausias komandos snaiperis Tomas Radzinevičius.

„Lietavos“ gretose mačą nuo pirmųjų minučių pradėjo traumą išsigydęs Laurynas Stonkus.

Pirmajame kėlinyje žiūrovai daug pavojingų epizodų neišvydo, aktyviau startavę jonaviškiai keletą sykių patikrino svečių vartininko budrumą tolimais smūgiais. Artėjant pertraukai, iki tol blankokai atrodžiusi „Sūduva“ galėjo išsiveržti į priekį, bet Predragas Pavlovičius visiškai laisvas iš baudos aikštelės prieigų mušė virš vartų.

Vis tik iki pertraukos įvartis buvo įmuštas. Prieš vartus iššokęs L.Stonkus pirmuoju bandymu įveikti M.Matuzo nesugebėjo, tačiau sėkmingai atšokus kamuoliui pakartotiniu smūgiu nukreipė jį į tinklą.

Iškart po pertraukos svečiai išlygino rezultatą, blykstelėjus E.Veliului. Po slalomo pro kelis varžovus „Sūduvos“ saugas įmušė įspūdingu tolimu smūgiu.

Lygus rezultatas laikėsi vos 10 minučių. Kiek anksčiau neskyręs baudinio, kai baudos aikštelėje griuvo Td. Eliošius, rungtynių arbitras ryžtingai parodė į žymą po G.Judicko pražangos prieš Tautvydą Eliošių. Prie kamuolio stojęs jo brolis nesuklydo.

Už tai, kad „Sūduvai“ nepavyko išlyginti rezultato, aikštės šeimininkai turėjo dėkoti savo vartininkui. Giedrius Kvedaras sužaidė fantastinę atkarpą, laimėdamas akistatas su P.Pavlovičiumi bei Andro Švrljuga, taip pat jis atrėmė sudėtingą N.Jamako smūgį.

Tuo tarpu kėlinio viduryje prispausta prie savo vartų „Lietava“ padidino persvarą, kai Rokas Krušnauskas greitoje atakoje puikiu perdavimu prieš vartus išvedė jau pasižymėjusį Td.Eliošių, kuris išnaudojo iš šią galimybę.

Nedaug dublio autoriui trūko iki trečiojo įvarčio. Dar vieno greito išpuolio metu po Tomo Salamanavičiaus perdavimo vienu lietimu mušusio Td.Eliošiaus smūgis praskriejo šalia skersinio.

„Sūduvos“ trenerių į aikštę mestas T.Radzinevičius tarė savo žodį mačo pabaigoje, „uždarydamas“ perdavimą iš krašto, tačiau rungtynių išgelbėti Suvalkijos ekipai nepavyko.

2016 Lap 26 15:15

SEZONO FINIŠE – „TRAKŲ“ ANTAUSIS ČEMPIONUI
2016-11-26 | Karolis Tretjakas

Principinėje čempiono ir vicečempiono dvikovoje – netikėta atomazga. „Trakai“ naudojosi Vilniaus „Žalgirio“ klaidomis, iškovodami užtikrinčiausią pergalę prieš sostinės klubą per visą „SMScredit.lt A lygos“ istoriją.

Sergejaus Kovaleco kariauna „Sportimos“ manieže vykusiame 33-iojo turo mače 3:1 (2:0) nugalėjo titulą apgynusius vilniečius.

Abiejų komandų strategai į aikštę metė pagrindines sudėtis ir nebuvo linkę eksperimentuoti. Po ilgesnės pertraukos į starto vienuoliktuką pateko kiprietis Georgios Pelagias, pakeitęs dėl surinktų geltonų kortelių diskvalifikuotą Justiną Januševskį.

„Trakai“ dvikovos pradžioje surengė keletą aštrių atakų, bet pirmą gerą progą turėjo nominalūs aikštės šeimininkai. Mantas Kuklys smūgiu iš toli patikrino Igno Plūko budrumą, o netrukus Elivelto neišnaudojo puikaus Egidijaus Vaitkūno perdavimo ir galva mušė virš skersinio.

18-ąją minutę vietoje susižeidusio Aleksandro Byčenoko į aikštę žengė Artiomas Gurenka, dar po šešių minučių „Trakai“ išsiveržė į priekį. Po antrojo baltarusio perdavimo standartinės padėties metu Nerijus Valskis smūgiavo į virpstą, o pakartotiniu bandymu pelnė pirmą „riterių“ įvartį.

Puikią progą atstatyti pusiausvyrą turėjo E. Vaitkūnas: Andrija Kalužderovičius kontratakos metu pamatė į priekį pasileidusį gynėją, tačiau vilnietis kaire koja vienu lietimu smūgiavo virš vartų.

Už tai žalgiriečiai netrukus buvo aplieti šaltu dušu. 40-ąją minutę po Michailo Šyškos perdavimo pažeme vienu lietimu sėkmingai smūgiavo Jevgenijus Zasavickis, pasiųsdamas kamuolį po skersiniu. Netrukus N. Valskis galėjo įmušti antrą įvartį, bet paskubėjo smūgiuoti, kai perdavimą iš kairiojo atakos krašto atliko Alma Wakili.

Valdas Dambrauskas antro kėlinio pradžioje į aikštę metė Bahrudiną Atajičių bei Dominyką Barauską, tačiau šie pokyčiai pozityvo neatnešė. „Žalgiris“ per gana ilgą atkarpą išsiskyrė tik aštriu Saulius Mikoliūno perdavimu, o „riteriai“ pelnė trečią įvartį.

N. Valskis pasinaudojo grubia Lino Klimavičiaus klaida aikštės viduryje ir, išbėgęs prieš Armantą Vitkauską, šį be vargo pergudravo. „Trakų“ atakų lyderis šiame sezone pelnė 17 įvarčių ir snaiperių klasifikacijoje liko antras.

„Žalgiris“ atrodė kiek nesavas: puikios progos neišnaudojo A. Kaludžerovičius, komandos saugai darė daug broko aikštės viduryje ir tik po 81-ąją minutę pelnyto įvarčio čempionai trumpam suaktyvėjo. Saulius Mikoliūnas perdavė kamuolį link A. Kaludžerovičius, kuris smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Pačioje dvikovos pabaigoje į aikštę žengė praėjusiame sezone net 25 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir po sunkios traumos atsigavęs Jurijus Mamajevas, dėl kurios „SMScredit.lt A lygoje“ nerungtyniavo beveik septynis mėnesius.

2016 Lap 26 15:17

O.VERBICKO ĮVARTIS ATĖMĖ IŠ „STUMBRO“ PERGALĘ KAUNE

Kauno „Stumbui“ iki pirmosios pergalės prieš Klaipėdos „Atlantą“ pritrūko vos kelių sekundžių. Jau per arbitro pridėtą laiką Ovidijaus Verbicko tolimas smūgis pasiekė tikslą, o svečiai iš uostamiesčio išplėšė tašką paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynėse - 1:1 (0:1).