Ingrida Siliūnienė
Edgaras Bučinskas
Ugnius Veprauskas

„JONAVA“ IŠSAUGOJO KETVIRTĄJĄ VIETĄ ČEMPIONATE

Rungtynių pabaigoje išlyginusi rezultatą, „Jonava“ savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė su Klaipėdos „Atlantu“ rezultatu 2:2 (1:2) ir 2017 m. sezoną baigė ketvirtoje vietoje. Tai aukščiausia klubo istorijoje užimta pozicija. Pergalės atveju uostamiesčio klubas būtų nustūmęs jonaviečius laipteliu žemiau.

Rungtynes šeimininkai pradėjo atakomis. Iš pradžių tik vartininkas Arkadijus Želninas neleido įmušti Laurynui Stonkui, vėliau po individualaus reido iš toli į skersinį pykštelėjo Tautvydas Eliošius.

Savo persvarą įvarčiu „Jonava“ parvertė 9-ą minutę. Standartinės situacijos metu nesėkmingai sužaidus svečių gynėjas Mantas Fridrikas, numušęs kamuolį tiesiai L.Stonkui, kuris savo šanso nepraleido.

Po kelių minučių jonaviškiai sukūrė dar vieną pavojingą momentą, o Vytui Gašpuičiui teko krentant blokuoti Maksimo Marusičiaus smūgį. Plojimų susilaukė ir efektingas Martyno Dapkaus bandymas įmušti smūgiu per save.

26-ą minutę „Atlantas“ išlygino rezultatą. Po perdavimo gynėjų atmuštas kamuolys atiteko Tadui Labukui. Jį susistabdęs puolėjas mušė neatremiamai.

Praėjus septynioms minutėms T.Labukas į savo sąskaitą įsirašė dublį. Jo tolimo baudos smūgio vartininkas Tadas Simaitis atremti nesugebėjo.

Kėlinio pabaigoje kilo susistumdymas, kai standartinės padėties metu Luka Peričius bandė apeliuoti arbitrui, jog buvo nugriautas, tačiau arbitras aistras netruko numalšinti.

Dar sykį „Jonavos“ komanda baudinio reikalavo iškart po pertraukos, kai baudos aikštelėje griuvo į ją įsiveržęs M.Marusičius. Arbitras pražangos neįžiūrėjo ir šiame epizode.

Netrukus „Atlanto“ treneriams teko atlikti priverstinį keitimą, nes dvikovos tęsti nebegalėjo traumą patyręs Ilja Kalpačiukas.

Šeimininkai ir toliau stengėsi išlyginti rezultatą, bet rimtų pavojų sukurti nesisekė. Aukštai virš vartų mušė Karolis Šilkaitis, į išorinę virpsto pusė pataikė Mindaugas Grigaravičius.

Tuo tarpu klaipėdiečiai grasino varžovų vartams greitomis atakomis. Sykį T.Simaičiui teko demonstruoti meistriškumą, atremiant T.Labuko tolimą šūvį. Po to ant savęs pyko Dmitrijus Germanas, kai po gynėjo klaidos baudos aikštelėje mušė šalia vartų.

Vis tik išlyginti rezultatą „Jonavai“ pavyko mačo pabaigoje. L.Stonkaus galva smūgiuotą kamuolį vartininkas atrėmė, pakartotiniu smūgiu į jį pataikė ir M.Marusičius, kol galų gale trečiuoju bandymu į tinklą kamuolį įgrūdo Artiomas Osipovas. Arbitrai įvartį įskaitė M.Marusičiui, nes kamuolys vartų liniją kirto dar jo smūgio metu.

„TRAKAI“ SEZONĄ UŽBAIGĖ PERGALE UTENOJE

Bronzą 2017 m. čempionate iškovoję „Trakai“ nieko nelemiančiose paskutinio turo rungtynėse svečiuose įveikė Utenos „Utenį“ ir sezoną baigė pergalingai – 3:1 (1:0). Šeštoje vietoje finišavęs Aukštaitijos klubas savo pergalės ir Klaipėdos „Atlanto“ pralaimėjo atveju dar turėjo vilčių pakilti laipteliu aukščiau.

Šiose rungtynėse riterių treneris Olegas Vasilenka ant suolo paliko keturis starto vienuolikės žaidėjus – Vaidotą Šilėną, Modestą Vorobjovą, Justiną Januševskį ir Aleksandrą Byčenoką.

Abi komandos žaidė atakuojantį futbolą, todėl pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo. 5-ą minutę Valdemaras Borovskis perdavimu į baudos aikštelę surado visiškai laisvą Oscarą, kuris galva mušė tiksliai.

„Utenis“ rankų nenuleido. Ali Radjelis turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. Šeimininkų legionierius puikiu reidu prasiveržė link vartų, išvengė Igno Plūko, bet jo jau į tuščius vartus muštą kamuolį atmušė suskubęs gynėjas Alma Wakili.

Kėlinio viduryje tas pats A.Radjelis pavojingai mušė iš toli. I.Plūkas kamuolį atmušė prieš save, o suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

Uteniškiui Lukui Paukštei taip pat teko padirbėti standartinės situacijos metu atremiant pavojingą Arūno Klimavičiaus smūgį galva, o vėliau – ir tolimą Svajūno Čyžo smūgį. Kelinio pabaigoje įmušti galėjo ir V.Borovskis, bet perkeltą per vartininką kamuolį nuo vartų linijos atmušė Guillermo Smitarello.

Antrąją rungtynių pusę „Utenis“ pradėjo įvarčiu. Greitos atakos metu A.Radjelis padarė viską, kad Jose Ruzui beliktų nuginkluoti Igną Plūką 51-ą minutę. Įvarčio autorius netrukus galėjo vėl pasižymėti dar vienos kontratakos metu, bet pirmąjį ji bandymą vartininkas atrėmė, tuo tarpu pakartotinis skriejo pro šalį.

Neįmušęs šeimininkai turėjo traukti kamuolį iš savo vartų. Greito išpuolį surengusių riterių ataką užbaigė Dinijaras Biljaletdinovas 56-ą minutę.

Kėlinio viduryje įvyko nedažnai futbole pasitaikantis atvejis – vartininką L.Paukštę pakeitė jo brolis Marius Paukštė, debiutavęs A lygoje.

Pastarajam vartų sargui nepavyko palikti aikštės nepraleidus. Nors jis mačo pabaigoje sugebėjo atremti nestiprų, tačiau pavojingą D.Biljaletdinovo smūgį, vis tik rusas įmušė per arbitro pridėtą laiką, „uždarymas“ dar vieną V.Borovskio perdavimą.

2017 Lap 20 12:38

SŪDUVA 3 : 0 ŽALGIRIS

7' Semiras Kerla
8' Karolis Laukžemis
45' Andro Švrljuga

ĮSPŪDINGA „SŪDUVOS“ PERGALĖ IR ČEMPIONIŠKAS ŠĖLSMAS

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubo istorijoje 2017-ieji bus įrašyti aukso raidėmis. Lapkričio 19-ąją marijampoliečiai pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.

Lemiamose 33 turo ir viso A lygos sezono rungtynėse „Sūduva“ įspūdingu žaidimu 3:0 įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Žalgirį“ bei atėmė iš pastarojo čempionų titulą. Puikų sezoną „Sūduva“ baigė surinkusi 71 tašką, „Žalgiris“ liko su 67 taškais.

„Auksinės“ rungtynės prasidėjo aktyviai ir abi komandos nesirengė raičioti kamuolio aikštės viduryje. Žalgiriečiams žūtbūt reikėjo pergalės, tad jie iš karto pabandė persikelti į varžovų aikštės pusę. Tačiau netrukus vilniečių laukė du skaudūs smūgiai.

Po Vaido Slavicko perdavimo iš krašto 6 minutę puikią progą turėjo Josipas Tadičius, bet kroato smūgį atrėmė bei savo komandą išgelbėjo „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkuskas. Vis tik po kampinio svečių gynėjai niekaip nesugebėjo išmušti kamuolio ir „Sūduvos“ gynėjas Semiras Kerla galingu smūgiu iš arti išvedė savo komandą į priekį.

Nepraėjo nė minutė ir Marijampolės futbolininkai padvigubino savo persvarą. „Žalgirio“ gynėjas Kaja Roguljis sutriko, kai jį ėmė spausti J. Tadičius ir atidavė kamuolį A. Vitkauskui. Pastarojo perdavimas į aikštės vidurį atiteko marijampoliečiui Andro Švrljugai. Šis nusprendė pelnyti efektingą įvartį iš labai toli, bet pataikė į skersinį. Kamuolys atšoko Karoliui Laukžemiui ir „Sūduvos“ puolėjas chaotišką epizodą baigė įvarčiu – 2:0.

Tokia rungtynių pradžia išmušė iš ritmo ir sutrikdė vilniečius. Apart Mamadou Mbodjio bandymo smūgiuoti galva į vartus, jiems nieko nepavyko sukurti prie varžovų vartų. Pirmo kėlinio pabaigoje neišlaikė Egidijaus Vaitkūno, Manto Kuklio ir Diego Oyarzuno nervai – visi jie vienas po kito gavo įspėjimus.

O prieš pat pertrauką „Sūduva“ savo 4,5 tūkst. gerbėjų minią pasiuntė į ekstazę. Po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš krašto A. Švrljuga nestabdydamas kamuolio vienu lietimu jį nukreipė į vartus, taip suduodamas lemtingą smūgį titulą gynusiems žalgiriečiams – 3:0.

Beviltiškoje situacijoje atsidūrusiems „Žalgirio“ futbolininkams antrame kėlinyje reikėjo pelnyti net keturis įvarčius be atsako. Tačiau žalgiriečių žaidimas didelių vilčių jų gerbėjams neteikė. 57 minutę neblogą galimybę turėjo Egidijus Vaitkūnas, bet gynėjas nepataikė į neginamą vartų kampą.

Visgi „Sūduvos“ žaidėjai tokių galimybių varžovams daugiau nebuvo linkę suteikti. Solidi persvara leido šeimininkams žaisti ramiau, o karštligiškai atakuodami svečiai energiją taip pat švaistė ginčams su teisėjais bei varžovais.

Tuo metu „Sūduva“ dar surezgė kelis pavojingus išpuolius, po kurių galėjo įmušti ir ketvirtą kartą. Laikas vis bėgo, o „Žalgiriui“ nieko įsimintino puolime sukurti daugiau nepavyko.

Įspūdingą pergalę pasiekę „Sūduvos“ futbolininkai po finalinio švilpuko čempionų titulą šventė drauge su savo aistruoliais.