DAINAVA 2:0 TAURAS: santrauka, komentarai

...

2012 Spa 29 15:04

XXXIV turas: Lyderiai neklumpa, „Dainava“ finišuos septinta

Iki Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygos“ sezono pabaigos likus vos dviems turams ir toliau aktualūs išlieka du svarbiausi klausimai: kas iškovos auksą ir bronzą? Lyderiai Panevėžio „Ekranas“ ir Vilniaus „Žalgiris“ ir šiame ture nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš varžovus, o nuo jų neatsiliko techninę pergalę gavusi „Kruoja“ ir „Atlantą“ sutriuškinusi „Sūduva“. Po labai ilgos pertraukos tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir taip septintąją vietą čempionate užsitikrino Alytaus „Dainava“.

...

2012 Spa 29 15:06

Atlantas (Klaipėda) - Sūduva (Marijampolė) 1:5 (0:2)
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 200 žiūrovų
Įvarčiai: 57 min. K.Laukžemis („Atlantas"); 13 min. R.Ledesma, 38 min. K.Chvedukas, 49 min. ir 52 min. S.Loginov, 53 min. P.Lukšys („Sūduva")
Įspėjimai: 7 min. E.Žarskis, 19 min. E.Razulis, 79 min. I.Begič, 81 min. P.Basic („Atlantas"); 22 min. K.Chvedukas, 25 min. P.Leimonas („Sūduva")

Prieš keletą dienų taurės turnyre sensacingai „Sūduvą“ įveikę uostamiesčio futbolininkai antrą kartą stebuklo sukurti nesugebėjo. Kur kas prasčiau nei taurėje žaidęs „Atlantas“ jau nuo pat pirmųjų minučių kur kas didesnį dėmesį skyrė gynybai ir suklydo jau 13-ąją minutę, kai per vartininką kamuolį perkėlė Rafaelis Ledesma (1:0).

Kurį laiką „Atlantas“ įjungė aukštesnę pavarą ir garbingai priešinosi varžovams, tačiau tik iki tolimo ir tikslaus Karolio Chveduko smūgio (2:0). Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Po pertraukos „Atlantas“ apskritai atrodė palūžęs ir per keturias minutes sugebėjo praleisti net tris įvarčius. Du iš jų pelnė gynėjas Sergėjus Loginovas, o vieną pridėjo Povilas Lukšys. Per likusį laiką „Atlantui“ garbės įvartį pelnė Karolis Laukžemis, tačiau tai ir buvo viskas – 5:1 ir „Sūduva“ atsigriebė su kaupu.

...

2012 Spa 29 15:07

Banga (Gargždai) - Ekranas (Panevėžys) 0:2 (0:2)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 800 žiūrovų
Įvarčiai: 16 min. A.Vertelis, 26 min. A.Buinickij („Ekranas")
Įspėjimai: 48 min. Ž.Banys („Banga")

Vienos svarbiausių šio sezono rungtynių Panevėžio „Ekrano“ laukė Gargžduose, kur pajėgiausios sudėties „Banga“ nusprendė neleisti varžovams išsivežti lengvos pergalės. Šeimininkai susitikimą pradėjo stebėtinai aktyviai ir kartą po puikaus Mandinho smūgio tik vartininkas Emilijus Zubas išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio. Vis tik susirinkusių aistruolių džiaugsmui ilgą laiką rezultatas lygus nebuvo – 16-ąją minutę Nika Mgeladze grubiai suklydo ir greitos kontratakos metu pasižymėjo vienas prieš vartininką atsidūręs Aurimas Vertelis (1:0).

„Banga“ stengėsi sugrįžti į žaidimą, tačiau po dar vienos to paties gruzino klaidos rezultatas tapo jau 0:2. Šį kartą kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Arsenijus Buinickis.

„Banga“ net ir tokioje situacijoje nepasimetė ir perėmusi iniciatyvą ne kartą grasino varžovų vartams. Aktyviai žaidė tiek Mandinho, tiek ir Žilvinas Banys, pastebimas buvo ir Mikas Kura. Labiausiai „Bangai“ trūko meistriškumo baigiant atakas, o pataikius į vartų plotą nepriekaištingai žaidė E.Zubas. Kad ir kaip šeimininkai stengėsi, staigmenos pateikti jiems nepavyko ir „Ekranas“ iškovojo pelnytą, tačiau nelengvą pergalę 2:0.

...

2012 Spa 29 15:09

Žalgiris (Vilnius) - Šiauliai (Šiauliai) 4:1 (2:1)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 600 žiūrovų
Įvarčiai: 5 min. ir 9 min. K.Bilinski. 62 min. L.Perič, 83 min. A.Švrljuga („Žalgiris"); 77 min. S.Cesanelli („Šiauliai")
Įspėjimai: 77 min. R.Radavičius („Žalgiris"); 75 min. J.da Silva („Šiauliai")

Ne mažiau svarbus mūšis šiame ture laukė ir Vilniaus miesto futbolos draugijos „Žalgirio“. Namuose vilniečiai priėmė šiame sezone neprognozuojamai rungtyniaujančius „Šiaulius“. Tiek ekspertai, tiek susirinkę fanai tikėjosi atkaklios ir įdomios kovos iki pat pabaigos, tačiau vaizdelis aikštėje visus nustebino. „Šiauliai“ į aikštę žengė nepakankamai nusiteikę ir susikoncentravę, už ką juos du kartus pačioje pradžioje nubaudė Kamilas Bilinskis. Pirmąjį įvartį lenkas pelnė iš metro į tuščius vartus, o antrąjį sėkmingai susitvarkęs su kelių gynėjų globa, tad jau devintąją minutę rezultatas buvo 2:0.

Šeimininkai ir toliau tvirtai laikė rungtynių gijas savo rankose bei neleido suabejoti pranašumu, kuris rezultato prasme galėjo būti ir kur kas didesnis.

62-ąją minutę intrigą galutinai panaikino gynėjas Luka Peričius (3:0), o prieš tai puikių progų neišnaudojo K.Bilinskis, taip pat galva į vartų plotą nepataikė ir Egidijus Vaitkūnas.

„Šiauliams“ paguodos įvartį 77-ąją minutę pelnė Santiago Cesanelli, tačiau „Žalgiris“ į tai atsakė Andro Švrljugos tiksliu smūgiu (4:1). Iki sezono pabaigos likus dviems turams „Žalgiris“ nuo „Ekrano“ ir toliau atsilieka vienu tašku.

...

2012 Spa 29 15:10

Dainava (Alytus) - Tauras (Tauragė) 2:0 (1:0)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 700 žiūrovų
Įvarčiai: 19 min. M.Strauka, 86 min. L.Baranauskas („Dainava")
74 min. N.Bartkevičius ("Dainava") nerealizavo 11 m. baudinio
Įspėjimai: 73 min. V.Bosinzov („Tauras")

Nuo rugpjūčio mėnesio susitikimo su Tauragės „Tauru“ Alytaus „Dainavos“ vienuolikei nepavyko iškovoti pergalės A lygoje, kol pagaliau buvo įveiktas vėl tas pats varžovas. Šie trys taškai užtikrino „Dainavai“ septintąją poziciją turnyro lentelėje – Alytaus klubas net teoriškai neturi vilčių pakilti aukščiau, kaip ir negali nukristi žemiau.

Pačios rungtynės žadėjo didelę intrigą, tačiau susirinkę aistruoliai jos neišvydo. Sniego mūšyje „Dainava“ nuo pat pirmųjų minučių tvirtai kontroliavo žaidimą ir neleido suabejoti savo pranašumu. Pirmame kėlinyje „Tauras“ dar bandė kažką kurti, tačiau po pertraukos žaidė tikrą antifutbolą.

„Dainava“ pirmąjį įvartį pelnė anksti – 19-ąją minutę po Dariaus Cibulsko perdavimo į baudos aikštelę galva pasižymėjo Mindaugas Strauka. Ekipa iki pertraukos ir turėjo kitų pusprogių, tačiau jomis nepasinaudojo. „Tauras“ šansą turėjo vieną – Lukas Martišauskis kėlinio pabaigoje suklaidino kelis varžovus ir galingai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, vis tik savo vietoje buvo vartininkas.

Po pertraukos „Dainava“ visiškai perėmė žaidimo kontrolę ir užgulė varžovų vartus. Jei ne techninis brokas ir progų realizacija, „Dainava“ veikiausiai būtų iškovojusi pergalę kur kas didesniu skirtumu. „Taurui“ aikštėje nepavyko niekas, o ekipos legionieriai blaškėsi nerasdami sau vietos.

Du kartus vienas prieš vartininką atsidūręs neįmušė Paulius Sakalis, vienuolikos metrų baudinio nerealizavo Nerijus Bartkevičius, po kampinio laisvas į vartus nepataikė Lukas Baranauskas – tai tik dalis idealių „Dainavos“ progų antrame kėlinyje, kol tuo tarpu prie „Tauro“ pavojingų atakų galima įrašyti apvalų nulį.

Savaime suprantama, kad tokiame žaidime „Tauras“ daug šansų iškovoti taškų neturėjo ir 86-ąją minutę viską į savo vietas pastatė L.Baranauskas, lengvai pabėgęs nuo Nicola Cutolo ir pasiuntės kamuolį į vartų tinklą (2:0).

...

2012 Spa 29 15:18

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, pelnytų ir praleistų įvarčių santykis, taškai).

"Šiauliai" prilygo tik vienoje statistikos grafoje

VMFD "Žalgiris" komandai rezultatu 1:4 pralaimėję "Šiauliai" žalgiriečiams nusileido beveik visose statistinėse kategorijose

"General Financing A lygos" XXXIV turo rungtynėse pergalę iškovojusi VMFD "Žalgiris" ekipa už savo varžovus viską darė geriau, tačiau statistiškai surengė viena ataka mažiau.

Komandinė statistika

Žalgiriečiai atliko 15 smūgių (6 į vartų plotą, 5 šalia vartų, 4 buvo blokuoti, 10 iš baudos aikštelės).
Šiauliečiai atsakė 8 bandymais (3 į vartų plotą, 4 šalia vartų, 1 buvo blokuotas, 2 iš baudos aikštelės).
Abi komandos nuošalėje atsidūrė po 2 kartus.
Šeimininkai kėlė 5 kampinius, svečiai tik 2.
Žalgiriečiai prasižengė 19 kartų (1 geltona kortelė), šiauliečiai 10 (1 geltona kortelė).
Vilniaus komanda atliko 638 (547 tiksliai, 86%) perdavimus bei 994 (804, 81%) veiksmus,
saulės miesto ekipa atitinkamai 552 (463, 84%) ir 912 (718, 79%).
Kamuolį ilgiau kontroliavo "Žalgiris" - 53% prieš 47%.
Aikštėje įvyko 167 mikrodvikovos: vilniečiai laimėjo 84, šiauliečiai 83.
Šeimininkai surengė 101 ataką (63 pozicines, 26 kontratakas, 12 po standartų), svečiai 102 (69 pozicines, 26 kontratakas, 7 po standartų).
Žalgiriečiai dažniausiai atakas pradėdavo kairiuoju (43 kartus), šiauliečiai dešiniuoju (35 kartus) aikštės kraštu.

Individuali statistika

"Žalgirio" komandos puolime aktyviausiai dalyvavo Egidijus Vaitkūnas (65 atakos), Andrejus Nagumanovas (61), Kamilis Bilinskis ir Ramūnas Radavičius (po 58 kartus).
Mikrodvikovose su varžovais sėkmingiausiai grūmėsi Raimondas Vilėniškis (4/4, 100%), Armantas Vitkauskas (4/3, 75%), Andrius Skerla (7/5, 71%), Arminas Vaskela (6/4, 67%) ir Pavelas Komolovas (11/7, 64%).
Perdavimus tiksliausiai skirstė Raimondas Vilėniškis (5/5, 100%), Andrius Skerla (45/43, 96%), Paulius Janušauskas (62/56, 90%), Mantas Kuklys (58/52, 90%), Andro Švrljuga (51/46, 90%).
Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinosi Egidijus Vaitkūnas ir Andrejus Nagumanovas (17 perdavimų), Egidijus Vaitkūnas ir Andrius Skerla (14 perdavimų).
Daugiausia smūgių į vartų pusę atliko Kamilis Bilinskis (5/3), Mantas Kuklys (4/1) ir Egidijus Vaitkūnas (3/0).
"Šiauliai" pražangomis dažniausiai stabdė Ramūną Radavičių (3 kartus), Kamilį Bilinskį ir Andrių Skerlą (po 2 kartus).
Daugiausia kamuolių iš varžovų perėmė Luka Peričius (12), Egidijus Vaitkūnas, Andrius Skerla, Andro Švrljuga (po 11).

Naudingiausi žaidėjai

Pagal “InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu "Žalgirio" komandos žaidėju tapo du įvarčius pelnęs bei rezultatyvų perdavimą atlikęs Kamilis Bilinskis (498 naudingumo balai).
Antroje vietoje - rezultatyviu perdavimu pasižymėjęs Pavelas Komolovas (293).
Į naudingiausių žalgiriečių trejetuką taip pat pateko Mantas Kuklys (284).