Spalio mėn. 26 d. (šeštadienis)

135) VMFD Žalgiris (Vilnius) - Kruoja (Pakruojis) 2:2 (2:1)
LFF stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - M.Jackus (Šiauliai)
Įvarčiai: 1 min. M.Kuklys, 45+1 min. R.Radavičius ("Žalgiris"); 26 min. N.Astrauskas, 61 min. A.Tsishkevich ("Kruoja")
Įspėti: 33 min. A.Skerla, 74 min. V.Šilėnas, 77 min. A.Jankauskas, 90 min. A.Žulpa ("Žalgiris"); 45+1 min. D.Arlauskis, 69 min. A.Tsishkevich ("Kruoja")

...

2013 Spa 28 10:14

„Atlantas“ užsitikrino sidabro medalius
Martynas Pocius 2013-10-26 http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Atla ... ntarai/611" onclick="window.open(this.href);return false;

Klaipėdos „Atlantas“ bene svarbiausioje sezono dvikovoje užsitikrino „SMScredit.lt A lygos“ vicečempiono titulą. Uostamiesčio komanda savo aikštėje minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė pagrindinį konkurentą kovoje dėl sidabro Panevėžio „Ekraną“. Likus žaisti trejas rungtynes, klaipėdiečiai išsaugojo galimybes kovoti dėl pirmosios čempionato vietos, iki septynių taškų sumažindami atsilikimą nuo Vilniaus „Žalgirio“.

Aktyviu spaudimu varžovus pasitikę klaipėdiečiai surengė greitą ataką 6-ąją minutę. G.Kruša prasiveržė dešiniu kraštu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę link Evaldo Razulio, kuris jo nelietė ir praleido Donatui Kazlauskui. Saugas Kornelijui Timofejevui nepaliko jokių šansų ir išvedė „Atlantą“ į priekį.

Atsitokėjęs po praleisto įvarčio, „Ekranas“ išlygino žaidimą. Donatas Petrauskas įsiveržė į baudos aikštelę 17-ąją minutę, bet į vartus nepataikė. Aikštės šeimininkai atsakė klastingu tolimu Mariaus Papšio bandymu padvigubinti persvarą. Saugo techniškai užsuktas kamuolys kiek netikėtai K.Timofejevui, kuris tikėjosi netaiklaus smūgio, atsitrenkė į tolimą vartų virpstą ir paliko aikštę.

Kėlinio viduryje Markas Beneta pavojingoje vietoje šalia baudos aikštelės nugriovė Aurimą Vertelį. Panevėžiečiai gražiai įžaidė baudos smūgį, tačiau „Atlanto“ gynėjai buvo atidūs ir smūgiuoti į vartus neleido.

42-ąją minutę „Ekraną“ nuo antrojo įvarčio išgelbėjo Edgaras Baranauskas, atmušdamas į tuščius vartus E.Razulio pasiųstą kamuolį po to, kai K.Timofejevas paliko vartus ir šuoliu nutraukė pavojingą D.Kazlausko perdavimą į baudos aikštelę.

Po pertraukos keletą minučių „Atlantas“ rungtyniavo mažumoje, kol po susidūrimo su varžovu buvo sutvarstyta galva aktyviai žaidusiam Gediminui Krušai, tačiau ir be vieno žaidėjo aikštės šeimininkai aktyviai spaudė svečius. Andrius Bartkus turėjo puikią galimybę pelnyti įvartį 53-ąją minutę, tačiau, po sąmyšio baudos aikštelėje sulaukęs kamuolio, smūgiavo labai nevykusiai ir į vartus iš kairiojo krašto nepataikė.

Kėlinio viduryje „Ekranas“ perėmė iniciatyvą ir ėmė kurti pavojingus momentus. 66-ąją minutę Arsenijus Buinickis pastebėjo, kad Mantas Galdikas per toli paliko vartus, ir puikiu tolimu smūgiu iš 30 metrų sudrebino vartų skersinį. Po trijų minučių laisvas dešiniu kraštu prasiveržė Dejanas Djeničius ir atliko labai aštrų perdavimą į baudos aikštelę, kur M.Beneta buvo šiek tiek greitesnis už įkirtusį Aurimą Vertelį, išgelbėdamas komandą nuo nemalonumų.

71-ąją minutę D.Djeničius dar kartą laisvas įkirto į baudos aikštelę po A.Vertelio perdavimo, tačiau smūgiavo labai nevykusiai. Marko Andjelkovičius taip pat galėjo pasižymėti, tačiau jo baudos smūgį į artimą kampą atrėmė M.Galdikas, o pakartotinis A.Vertelio smūgis iš labai aštraus kampo buvo netikslus.

Į gynybą atsitraukęs „Atlantas“ bandė kontratakuoti. 85-ąją minutę Andrius Bartkus pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į tolimą kampą. Kamuolys kliudė gynėją ir prariedėjo visiškai šalia virpsto. Po kampinio A.Bartkus turėjo dar vieną galimybę įmušti įvartį, tačiau jo smūgį galva atrėmė K.Timofejevas. Po poros minučių savo progos neišnaudojo ir Andrius Urbšys. Įkirtęs į baudos aikštelę saugas sulaukė perdavimo iš dešinės tačiau smūgis nepavyko.

Pakilęs į lemiamą šturmą „Ekranas“ turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą. Po Luko Narbuto reido dešiniuoju flangu ir perdavimo į baudos aikštelę A.Buinickis gražiai praleido kamuolį Edgarui Baranauskui, tačiau šis apmaudžiai smūgiavo tiesiai į M.Galdiką, kuris kamuolį atrėmė prieš save, tačiau spėjo jį sugriebti.

Jau per teisėjo pridėtą laiką po aikštės šeimininkų pražangos į varžovų baudos aikštelę nuskubėjo net „Ekrano“ vartininkas K.Timofejevas, tačiau A.Buinickio bandymas pakelti kamuolį į baudos aikštelę buvo šiek tiek per stiprus.

...

2013 Spa 28 10:18

KOMENTARAI:

Treneris Konstantinas Sarsanija („Ekranas“):

„Visų pirma noriu pasveikinti sirgalius, vaikinus, komandos vadovybę, trenerių štabą, nes, jei gerai suprantu, antra vieta yra garantuota. Tai yra pasiekimas. Stebuklai būna retai, bet yra galimybė, nors sunku tuo tikėti, kad „Žalgiris“ nesugebės laimėti. Tačiau visko būna, čempionatas tęsiasi. Džiaugiamės, kad jame dalyvaujame. Šiandien buvo svarbu laimėti, nes žaidėme prieš gerą komandą ir norėjome antrą ir trečią vietą išsiaiškinti tarpusavyje. Džiaugiuosi, kad vaikinai parodė charakterį ir nugalėjo. Buvo sunkios rungtynės. Mus paveikė greitas įvartis, kurį įmušėme, todėl visada mintyse buvo noras persvarą išlaikyti. Nors turėjome dar progų, bet antrajame kėlinyje „Ekranas“ metėsi į priekį didelėmis pajėgomis, todėl mums buvo sunkių momentų. Esu patenkintas tuo, kaip šiame sezone dirbome, atsirado daug jaunimo, kuris tobulėjo eigoje, kondiciją išlaikė ir patyrę žaidėjai. Reikia judėti į priekį. Po antrosios vietos „pirmyn“ yra tik pirmoji vieta. Kitame sezone norėtųsi „Europos lygos“ turnyre patekti į grupių etapą, todėl žiemą komandos laukia pokyčiai. Norime tapti stipresniais. „Ekranas“ irgi ėmė daugiau pasitikėti jaunimu, kuris pridėjo daugiau judėjimo ir atsidavimo. Buvo įdomu su jais žaisti, buvo įtemptas mačas. „Ekranas“ man patiko. Linku jam sėkmės kovoje dėl trečios vietos.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“):
„Noriu pasveikinti „Atlantą“ su antra vieta ir su pergale. Mes šiose rungtynėse parodėme neblogą žaidimą, galbūt kažkur pritrūko meistriškumo, kažkur „Atlanto“ vartininką lydėjo sėkmė. Buvo skersinių, buvo neišnaudotų momentų. Būtų pavykę įmušti, viskas galėjo susiklostyti kitaip. Bet yra kaip yra. Praleidome ankstyvą įvartį dėl koncentracijos stokos. „Atlantui“ pavyko išlaikyti skirtumą. Žaidimu, manau, niekuo nenusileidome. Ne visada geresnė komanda laimi. Šiandien, manau, vienos iš tų rungtynių, kai stipresnė komanda pralaimėjo. Mūsų komanda yra labai jauna, todėl tas ankstyvas įvartis išeis į naudą, žiūrint į ilgesnį laiko tarpą. Kaip matėte, praleidome įvartį, bet jokios panikos nebuvo. Vaikinai laikėsi to žaidimo plano, kuris buvo numatytas. Antrajame kėlinyje tik meistriškumo stoka išnaudojant susikurtus momentus neleido pasiekti geresnio rezultato. Nėra ko peikti, reikia dirbti treniruotėse. Bet jie nori žaisti, atsiduoda visu šimtu procentų. Per paskutinius tris turus žaidėme su geriausiomis čempionato komandomis ir vieninteliam „Atlantui“ nusileidome rezultatu, bet žaidimu nei „Sūduvai“, nei „Žalgiriui“, nei „Atlantui“ mes nenusileidome. Tai leidžia labai optimistiškai žiūrėti į ateitį. Nėra skirtumo, antra ar trečia vieta po to, kai penkis metus laimi čempionatą. Antra ir trečia vietos suteikia teisę žaisti Europoje, bet mums čempionatas dar nesibaigė. Mes dar turime iškoti ir tą trečią vietą, stengsimės tai padaryti.“

...

2013 Spa 28 10:20

134) Atlantas (Klaipėda) - Ekranas (Panevėžys) 1:0 (1:0)
Klaipėdos miesto stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - S.Slyva (Kaunas)
Įvartis: 6 min. D.Kazlauskas ("Atlantas").
Įspėti: 24 min. M.Beneta, 82 min. A.Bartkus ("Atlantas"); 14 min. A.Vertelis, 28 min. D.Djenič, 39 min. R.Pilotas, 57 min. M.Andelkovič, 81 min. D.Petraukas ("Ekranas").

...

2013 Spa 28 10:22

Turnyro lentelės kaimynės Šiauliuose išsiskyrė taikiai
Martynas Pocius 2013-10-27 http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Turn ... ntarai/613" onclick="window.open(this.href);return false;

Šiaulių „Šiauliai“ nutraukė penkių iš eilės pralaimėjimų seriją, savo aikštėje lygiosiomis 0:0 (0:0) sužaidę su Alytaus „Dainava“, ir užsitikrino septintąją vietą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Aštunti likę alytiškiai tik pergalės atveju būtų nepraradę galimybės pakilti viena vieta aukščiau.

Nors pirmosiomis dvikovos minutėmis kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai, pavojingų momentų susirinkę žiūrovai nematė. Be pagrindinių vidurio saugų Tautvydo Eliošiaus ir Armino Vaskelos rungtyniavę šiauliečiai atidžiai gynėsi ir grasino svečių vartams pavojingais žaibiškais išpuoliais.

Niko Tokičius galėjo išvesti „Šiaulius“ į priekį 13-ąją minutę, kai perdavimu iš gilumos buvo išvestas vienas prieš vartus, bet uždelsė smūgiuoti, pabandė suklaidinti šalia buvusį varžovą, todėl gausesnėmis pajėgomis parskubėję alytiškiai pavojų likvidavo. Po minutės į puolimą iš gynybos nuskubėjęs Mantas Fridrikas pabandė savo laimę tolimu smūgiu, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

21-ąją minutę Rolandas Lėščius gražiai suklaidino varžovą ir atliko perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Dovydui Medžiaušiui, šis gražiai kulnu numetė kamuolį N.Tokičiui. Šio smūgis kliudė gynėją ir išriedėjo už galinės linijos. Po kampinio legionierius iš Kroatijos puikiai smūgiavo galva ir tik fantastiška Donato Mikučionio reakcija išgelbėjo „Dainavą“ nuo didelių nemalonumų.

Nerijui Kavaliauskui pritrūko kelių centimetrų išvesti Alytaus komandą į priekį po standartinės padėties. Laimėjęs oro dvikovą, gynėjas galva pasiuntė kamuolį visiškai šalia virpsto 23-ąją minutę. Po kelių minučių gražus Mindaugo Straukos reidas link baudos aikštelės baigėsi netaikliu smūgiu į tolimą kampą.

28-ąją minutę prie „Dainavos“ baudos aikštelės buvo užfiksuotas žaidimas ranka. Pavojingą N.Tokičiaus baudos smūgį šuoliu į kampinį nukreipė dar kartą puikią reakciją pademonstravęs D.Mikučionis.

Aktyviai žaidusio „Šiaulių“ puolėjo ir svečių vartininko akistata tęsėsi. Alytiškis dar kartą turėjo įsijungti į žaidimą ir atremti pavojingą N.Tokičiaus smūgį iš kairiojo krašto. Prie prieš save atmušto kamuolio pirmieji suskubo „Dainavos“ gynėjai.

Antrasis kėlinys prasidėjo pora kampinių prie aikštės šeimininkų vartų, tačiau Edgarui Jonaičiui sunkumų jie nesukėlė. Šiauliečiai atsakė pavojingu Vyto Gašpuičio smūgiu galva šalia virpsto, po standartinės padėties nesėkmingai kamuolį išmušus gynėjams.

56-ąją minutę Povilas Gavėnas galėjo lengviau atsikvėpti, kai rungtynių arbitras skyrė tik pražangą, alytiškiui nutraukus pavojingą „Šiaulių“ greitą išpuolį, nors futbolininkas bandė įrodyti, kad iš praždių palietė kamuolį ir tik vėliau varžovo koją. Klimo Gusočenkos labai pavojingas baudos smūgis skriejo virš vartų.

Šlapia ir klampi aikštė labiausiai prisidėjo prie gausių abiejų komandų futbolininkų klaidų bei techninio broko antrajame kėlinyje, todėl kamuoliai puolėjams buvo siunčiami ilgais tolimais perdavimais, tačiau tiek „Šiaulių“, tiek „Dainavos“ gynyba klaidų nedarė, todėl vartininkai darbo praktiškai neturėjo iki rungtynių pabaigą skelbusio teisėjo švilpuko.