...

Re: XXXVI (36) turas:

2015 Lap 30 09:34

Ateini į stadioną - atsisėst negali, nes kėdės apledėję :D Antrą kėlinį prastovėjau, sėdėti buvo per šalta.
- Pempę nušalti galima.. :evil: Gudai, latviai ir estai senai baigė savo elito lygų pasirodymus, o čia sumauti partizanai kelia LTU futbolo lygį kai sniego iki šiknos.. Gerai, kad tik kėdės apledėję.. Sumautas futbolas gaunasi..

...

2015 Lap 30 10:26

UTENIS 4 - 1 SPYRIS
2015-11-28 | 36 turas | Visagino sporto centro stadionas | Teisėjas: Jurijus Paškovskis | Žiūrovų: 100

Puikią formą sezono pabaigoje pademonstravęs ir ketvirtas rungtynes iš eilės laimėjęs Utenos „Utenis“ pasiekė užsibrėžtą tikslą. Paskutiniame čempionato mače rezultatu 4:1 (2:0) iškovota pergalė prieš Kauno „Spyrį“ leido Aukštaitijos komandai pakilti dar vienu laipteliu aukštyn turnyro lentelėje ir iš šeštosios vietos išstumti kitą Kauno komandą – „Stumbrą“.

Šalčio ir sniego neišsigandę žiūrovai Visagine sulaukė gražaus futbolo reginio. Nors slidi ir šalta danga trukdė futbolininkams demonstruoti savo sugebėjimus, tačiau pavojingų momentų ir įvarčių netrūko.

Rungtynių pradžioje dusyk galėjo pasižymėti Andrius Velička. Patyręs „Spyrio“ puolėjas dukart iššoko prieš vartus, bet sykį jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį, o vėliau komandos veteranas nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio Pavelo Leuso.

„Utenis“ savo progas išnaudojo kur kas geriau. 15-ą minutę po rikošeto prieš vartus iššoko Darius Kazubovičius, aplenkęs jį prižiūrėjusį Igną Dedurą, ir pasiuntė kamuolį į tinklą, išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį

Kėlinio viduryje uteniškius vėl gelbėjo fantastiškai sužaidęs P.Leusas. Iš pradžių vartininkas puikiu šuoliu už galinės linijos nukreipė Luko Sendžiko tolimą smūgį, o pakėlus kampinį, darsyk neįtikėtinai sugebėjo sureaguoti į to paties L.Sendžiko bandymą įmušti iš kelių metrų.

Sužaidus pusę valandos, aukštaičiai surengė puikią ataką. Roberto Freidgeimo perdavimą iš krašto praleido iškart du jo komandos draugai, palikdami kamuolį atskubėjusiam Jurijui Vereščiakui. Legionierius iš Ukrainos savo progą išnaudojo.

Prieš pertrauką vėl išsiskyrė P.Leusas. Dar vieno kampinio metu vartininkas neleido pasižymėti be priežiūros paliktam Tomui Bučmai, už galinės linijos nukreipdamas pavojingą jo smūgį.

Viltis „Spyriui“ išgelbėti rungtynes sužibo iškart po pertraukos. A.Velička puikiu perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė Roką Krušnauską, kuris techniškai perkėlė kamuolį per vartus palikusį P.Leusą ir sušvelnino rezultatą.

Kauniečių entuziazmas užgeso antrajame kėlinyje sužaidus 15 minučių. Tomo Dombrauskio perdavimo iš krašto D.Kazubovičius galva nepasiekė, tačiau to nesitikėjo už jo buvęs Darius Šinkūnas. Nuo gynėjo atšokęs kamuolys lėtai įriedėjo į savus vartus.

Jau kitos atakos metu „Utenis“ pelnė ir ketvirtąjį įvartį. Po perdavimo iš aikštės gilumos, D.Kazubovičius numetė kamuolį L.Savastui, kuris pasižymėjo preciziškai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą.

Per likusį laiką iki rungtynių pabaigos aikštės šeimininkams pavyko kamuolį į vartus pasiųsti ir penktą kartą. Tačiau D.Kazubovičiaus smūgiu galva pelnytas įvartis nebuvo įskaitytas, teisėjui užfiksavus nuošalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

...

2015 Lap 30 10:29

ŽALGIRIS 3 - 0 TRAKAI
2015-11-28 | 36 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 700

Jau anksčiau čempiono titulą užsitikrinęs Vilniaus „Žalgiris“ sezoną užbaigė aukšta nata. Nieko nelemiančiose rungtynėse sostinės komanda nepaiko jokių vilčių sidabro medalius iškovojusiai „Trakų“ ekipai – 3:0 (1:0). Šia pergale čempionai atsisveikino su vienu geriausiu visų laikų Lietuvos futbolininku Deividu Šemberu, paskelbusiu apie profesionalo karjeros pabaigą.

Darvydo Šerno įvartis „į rūbinę“ nuspalvino blankų pirmąjį kėlinį, kuriame abi komandos daug momentų nesukūrė. 7-ą minutę riteriai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir vos nebuvo nubausti. „Žalgirio“ ataka baigėsi pavojingu Jurijaus Kendyšo smūgiu, po kurio kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių, apmaudžiai rungtynės pasibaigė Vaidotui Šilėnui. Trakiškis sužaidė labai pasiaukojančiai ir spėjo išmušti kamuolį iš po D.Šerno kojų, bet susidūrė su į pagalbą atskubėjusiu Linu Klimavičiumi. „Trakams“ teko atlikti priverstinį keitimą ir į aikštę išleisti Jurijų Mamajevą.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, „Trakai“ surengė pavojingą ataką. Nerijus Valskis baudos aikštelėje surado Davidą Aršakianą. Rezultatyviausias svečių futbolininkas pavojingai mušė pažeme, tačiau Saulius Klevinskas tam buvo pasiruošęs.

Jau per teisėjo pridėtą laiką čempionai surengė puikų išpuolį. Mantas Kuklys idealiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Šerną. „Žalgirio“ atakų lyderis meistriškai susistabdė kamuolį ir puikiu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė Vilniaus komandą į priekį.

Antrą mačo pusę vilniečiai pradėjo labai aktyviai. 62-ą minutę įmušti galėjo Donovanas Slijngardas, bet iššokusio prieš vartus olando smūgį atrėmė jam po kojomis kritęs Marius Rapalis.

Tačiau jau po minutės sostinės komandos persvara padvigubėjo. Justo Lasicko perdavimą riterių vartininkas atmušė be priežiūros paliktam Elivelto. Po pertraukos į žaidimą įsijungęs brazilas tuo iškart pasinaudojo ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

78-ą minutę ovacijomis iš aikštės buvo palydėtas paskutines rungtynes žaidęs komandos kapitonas D.Šemberas. Vienam tituluočiausių visų laikų Lietuvos futbolininkų žiūrovai plojo stovėdami, jį sveikino ne tik žalgiriečiai, bet ir „Trakų“ komandos žaidėjai.

Rungtynėms baigiantis „Žalgirio“ pergalę įtvirtino M.Kuklys. Apsigynę nuo labai pavojingos svečių kontratakos, vilniečiai surengė savo išpuolį. Lucasas Gaucho efektingai kulnu baudos aikštelėje surado Elivelto, kuris atliko perdavimą visiškai laisvam M.Kukliui. Saugas savo progą išnaudojo ir savo statistikoje prie rezultatyvaus perdavimo pridėjo įvartį.

Jau per pridėtą laiką į „Trakų“ vartus galėjo kristi ir ketvirtasis įvartis, tačiau po puikaus Danielio Romanovskio perdavimo į vartus nepataikė L.Gaucho.

...

2015 Lap 30 10:30

ATLANTAS 2 - 1 SŪDUVA
2015-11-28 | 36 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 1300

Klaipėdos „Atlantas“ antrą sezoną iš eilės dramatišku stiliumi iškovojo bronzos medalius – šį kartą lemiamos dvikovos didvyriu tapo ne Lukas Baranauskas, o Maksimas Maksimovas. Būtent po šio ruso smūgio „SMScredit.lt A lygos“ 36-ojo turo akistatoje klaipėdiečiai namuose pelnė pergalingą įvartį ir rezultatu 2:1 (1:0) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“.

Sūduvos regiono atstovai be čempionato medalių – jau nuo 2012 metų.

Jau pačioje susitikimo pradžioje atlantiečiai turėjo progą greitos atakos metu išsiveržti į priekį. Po marijampoliečio klaidos aikštės viduryje šeimininkai pavojingai kontratakavo, tačiau kiekybine persvara pasinaudoti nepavyko – Andriaus Bartkaus perduotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Kėliniui įpusėjus, „Sūduva“ perėmė iniciatyvą, o Klaipėdos klubo futbolininkai atrodė pasimetę ir sunkiai rengė atakas. Itin aktyvus buvo kairysis kraštas, kuriame pastebimas buvo Ernestas Veliulis. Po šio saugo perdavimo Tomas Radzinevičius baudos aikštelėje atitrūko nuo varžovo ir smūgiu galva pataikė į skersinį.

„Atlanto“ trenerių štabas atliko rokiruotę, po kurios aikštėje pasirodė M. Maksimovas, pakeitęs Olegą Dmitrijevą. Būtent po šio keitimo šeimininkų žaidimas pagyvėjo – kėlinio pabaiga priklausė atlantiečiams.

Nors Marko Benetos pavojingą smūgį pažeme atrėmė Džiugas Bartkus, bet po poros minučių vartininkas buvo bejėgis. Antrą pridėto laiko minutę Ovidijus Verbickas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten oro dvikovą laimėjęs A. Bartkus tiksliai mušė galva.

„Atlantas“ po pertraukos kurį laiką sėkmingai gynėsi ir netgi turėjo iniciatyvą, tačiau „Sūduvos“ ekipoje blykstelėjo vienas geriausių ketvirtojo rato „SMScredit.lt A lygos“ futbolininkų.

E. Veliulis įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir išprovokavo Kazimiero Gnedojaus pražangą. Itin svarbiu metu 11 metrų baudinį ryžosi realizuoti Nerminas Jamakas – ir tai legionieriui pavyko puikiai. Saugas taikliu smūgiu į vartų kampą nuginklavo 18-metį Marių Adamonį, žaidusį vos antras rungtynes „Atlanto“ sudėtyje.

Šeimininkai netrukus metė visas pajėgas į priekį, bet per ilgą atkarpą tik kartą pavojingiau pagrasino varžovų vartams, kai po O. Verbicko smūgio kamuolį už galinės linijos buvo priverstas nukreipti Dž. Bartkus.

„Sūduva“ užtikrintai gynėsi iki 86-os minutės – būtent tada atkakliai kovoję šeimininkai sugebėjo pelnyti svarbiausią sezono įvartį. Šalia M. Maksimovo buvęs varžovas suklupo, rusui palankiai atšoko kamuolys ir šis tiksliu smūgiu iš 15 metrų nuginklavo vartininką.

Svečiai dar mėgino gelbėtis, tačiau bergždžiai. Jaunasis M. Adamonis dar turėjo atremti Admiro Kecapo smūgį, o vartų sargo komandos draugai užtikrintai apsigynė nuo likusių svečių atakų. „Sūduva“ šturmo nesurengė, o „Atlantas“ šventė puikią pergalę.