Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 09 13:12

Jie rašė istoriją: pažymiai „Žalgirio“ žaidėjams ir treneriui
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1929286

Solidžią juodą aprangą istorinei Lietuvos futbolui dvikovai pasirinkęs Vilniaus „Žalgiris“ nesudegė. Solidus pasirodymas, solidus debiutas, solidus rezultatas, solidus pirmasis taškas. Lietuvos čempionai ketvirtadienio vakarą atlaikė Bratislavos „Slovan“ išpuolius ir patys drąsiai atakavo. Nulinės lygiosios, aiškiai parodančios, kad UEFA Konferencijų lygoje „Žalgiris“ turi kur kas didesnių ambicijų nei tik dalyvauti. 15min tradiciškai vertina istorinio mačo dalyvius ir trenerio Vladimiro Čeburino darbą.

Edvinas Gertmonas – 8,5

„Žalgirio“ siena tarp virpstų ir vėl buvo nepramušta. Edvinas tradiciškai buvo vienintelis lietuvis startinėje sudėtyje ir surengė dar vieną puikų pasirodymą bei išsaugojo vartus „sausus“. Geriausias „Žalgirio“ žaidėjas šioje europinėje kampanijoje pirmajame kėlinyje per daug darbo neturėjo, tačiau po pertraukos vėl žaidė įspūdingai. 50-ąją minutę sukūrė stebuklą išbėgęs iš vartų ir ranka sulaikęs Erico Ramirezo smūgį iš poros metrų galva. Po kelių minučių vėl demonstravo geriausią savo žaidimą, kai apgynė vartus po labai pavojingai iššokusio Giorgi Čakvetadzės smūgio. Mačo pabaigoje, kai reikėjo mušti tempą, tą puikiai ir darė. Paskutinėmis pridėto laiko akimirkomis pavojingą „Slovan“ smūgį taip pat neutralizavo. Dar vienos puikios rungtynės į E.Gertmono karjeros taupyklę.

Joelis Bopesu – 6

Užimti dešinį gynybos kraštą kairiakojui futbolininkui nebuvo lengva. Jau ne pirmą kartą plika akimi matyti, kad ilgi Kongo DR futbolininko perdavimai į baudos aikštelę tikslą pasiekia ypač retai. Šis mačas buvo ne išimtis. Pajutę silpną „Žalgirio“ vietą, „Slovan“ antrajame kėlinyje savo daugumą atakų konstravo būtent per kairį kraštą, kur gynėsi Joelis. Bet „Žalgirio“ vartai išliko sausi, o tai gynėjui yra svarbiausia.

Mario Paveličius – 6,5

Grįžo į gynybos vidurį ir vėl atliko nemažai ilgų skersų perdavimų į zoną, kurioje plušėjo Fabienas Ourega. Tiesa, keli tokie austro bandymai vos nesibaigė rimtu pavojumi, nes po atsikirtimų visai komandai teko rimtai gintis. Baudos aikštelėje didelių pozicinių klaidų išvengė – „Žalgiris“ nepraleido.

Nemanja Ljubisavljevičius – 7

Solidus „Žalgirio“ gynybos ramsčio mačas. 39-ąją minutę paliko savo zoną, pakilo per aukštai ir teko prasižengti, už ką gavo geltoną kortelę. 50-ąją minutę buvo pernelyg pasyvus, pralaimėjo labai svarbią oro dvikovą E.Ramirezui ir leido venesueliečiui smūgiuoti iš kelių metrų galva, bet stebuklą sukūrė fantastiškai sužaidęs E.Gertmonas. Baigiantis rungtynėms baudos aikštelėje tvarkėsi užtikrintai. „Slovan“ šturmas pridėto laiko metu buvo silpnokas.

Petaras Mamičius – 6,5

Užėmė kairį gynybos kraštą ir šį kartą turėjo daugiau gynybinių funkcijų nei įprastai. Tiesa, kroatas tradiciškai kelis sykius blykstelėjo ir varžovų aikštės pusėje. Pirmo kėlinio pabaigoje suskubo prie patogiai atšokusio kamuolio ir galingai šovė iš toli – deja, virš vartų. 77-ąją minutę puikiai įvertino situaciją ir pamėgino uždirbti Jurijaus Medvedevo antrą geltoną kortelę, bet mačo arbitras iš Azerbaidžano čeko pagailėjo.

Nicolas Gorobsovas – 7,5

Vėl ryšėjo kapitono raištį, vėl išvedė „Žalgirį“ į aikštę laikydamas rankoje proginį vimpiliuką su trispalve. Tradiciškai prisiėmė daug gynybinių funkcijų, užimdamas penktojo gynėjo vaidmenį, tačiau su šiomis užduotimis tvarkėsi labai solidžiai. Kita vertus, akivaizdu, kad tokiame lygyje, jo ir Marko Miličkovičiaus duetas visos atraminės zonos uždengti nesugeba – visą didžiausią pavojų šeimininkai kūrė per šią teritoriją. Tiesa, po pertraukos čia gaisrų jau kilo gerokai mažiau. „Valytojo“ funkcijas atliko puikiai, dažnai gelbėdavo savo komandos draugus, dengdamas jų paliktas zonas.

Marko Miličkovičius – 7

Dvikovą pradėjo labai drąsiai, gal kiek žemiau nei įprasta, bet nevengė žaisti su kamuoliu ir neišvengė smulkaus broko. Gaudyti greitąjį Giorgi Čakvetadzę sekėsi sunkiai. 44-ąją minutę, užmiršęs gynybines funkcijas, atliko įspūdingą reidą per aikštės vidurį ir galingai smūgiavo iš toli, bet kamuolį sugėrė slovakų gynėjas. 65-ąją minutę pakeistas.

Fabienas Ourega – 8

Rungtynės, kuriose „Žalgirio“ prancūzas buvo pastebimas ir vienas kokybiškiausių svečių komandos žaidėjų. Jau 2-ąją dvikovos minutę uždirbo pražangą labai pavojingoje vietoje, visiškai baudos aikštelės prieigose. 28-ąją minutę turėjo pirmą realią „Žalgirio“ progą pasižymėti, bet maždaug iš penkiolikos metrų nepatogia kaire koja smūgiavo netiksliai. Iš „Žalgirio“ lyderio daugiau tikslumo norėjosi ne tik šiame epizode. Antro kėlinio pačioje pradžioje turėjo „auksinį“ šansą, kai baudos aikštelėje suklaidino oponentą ir atliko suktą smūgį į tolimą vartų kampą, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto, o paskutinę akimirką jį „uždaryti“ bandęs Mathiasas Oyewusi kamuolio nepasiekė. 62-ąją minutę atliko nuostabų perdavimą į baudos aikštelę F.Kyeremeh, bet būdamas visiškai laisvas žalgirietis į kamuolį tinkamai nepataikė.

Francis Kyeremeh – 8

Oliverio Buffo vietą dešiniajame atakos krašte užėmęs Ganos puolėjas gautą šansą išnaudojo sėkmingai. Buvo labai aktyvus tiek atakuodamas, tiek gindamasis. Būtent tokios pastangos 26-ąją minutę leido uždirbti Lucasui Lovatui geltoną kortelę. Po dviejų minučių atliko puikų reidą aikštės viduryje ir suteikė galimybę smūgiuoti F.Ouregai, bet prancūzui smūgis nepavyko. Kėlinio pabaigoje atsidūrė laiku ir vietoje, žalgiriečiams išmetant kamuolį iš už šoninės linijos ir gavo šansą smūgiuoti iš patogios padėties, bet kaire koja ore kamuolio sėkmingai neužkabino. 62-ąją minutę turėjo labai gerą galimybę, sulaukęs F.Ouregos skerso perdavimo, bet ir vėl šansą paleido vėjais. Pagirtinos pastangos, bet pernelyg daug neišnaudotų progų. Tokiame lygyje tai gali kainuoti brangiai.

Mathiasas Oyewusi – 7,5

Tradiciškai buvo labai aktyvus bei lengvas ir šios savybės 9-ąją minutę leido nigeriečiui perimti kamuolį ir pavojingai įsiveržti į baudos aikštelę, bet Renanas Oliveira iš šio epizodo išpešė tik kampinį. 33-iąją minutę, žalgiriečiams puikiai išėjus į ataką, turėjo labai perspektyvią galimybę ir netgi pirmas lietė kamuolį, bet „Slovan“ gelbėjo ypač gerai situaciją nuskaitęs ir iš vartų laiku išbėgęs vartininkas. Antro kėlinio pirmosiomis minutėmis turėjo puikią galimybę įmušti įvartį po F.Ouregos smūgio, tačiau paskutinę sekundę sureaguoti ir „uždaryti“ prie tolimo virpsto pasiųstą kamuolį neįstengė.

Renanas Oliveira – 6,5

Rezultatyviausias A lygos futbolininkas šį kartą ir vėl turėjo daug darbo grįždamas kiek žemiau ir prisiimdamas daug gynybinių funkcijų. Atakoje kur kas pastebimesni buvo M.Oyewusi ir F.Kyeremeh, bet brazilo kokybė ir „svoris“ aikštėje jautėsi.

Oliveris Buffas – be vertinimo

65-ąją minutę pakeitė Marko Miličkovičių. Kartą gavo progą atlikti smūgį iš toli, bet jis nebuvo vykęs.

Motiejus Burba – be vertinimo

Istorinį šansą devyniolikmetis „Žalgirio“ sistemos auklėtinis gavo 86-ąją minutę.

Donatas Kazlauskas – be įvertinimo

Aikštėje pasirodė tik 93-iąją minutę, pakeitęs R.Oliveirą.

Vladimiras Čeburinas – 8

57-erių strategas iš Karagandos istorinei Lietuvos futbolui akistatai pasirinko ypač drąsų vienuoliktuką. Kertinėje sudėtyje, kuri šį sezoną atnešė sėkmę, treneris atliko vieną keitimą – vietoj Oliverio Buffo įleido dar daugiau atakuojamųjų funkcijų įprastai prisiimantį F.Kyeremeh.

Tai visiškai pasiteisino – ganietis iki pertraukos buvo vienas geriausių futbolininkų aikštėje.

Dvikovą vilniečiai pradėjo drąsiai ir net turėjo ne tik nedidelę teritorinę persvarą, bet ir savų argumentų. Tiesa, įpusėjus kėliniui „Slovan“ apsiprato su ambicingais Konferencijų lygos naujokais ir perėmė iniciatyvą.

Visgi net ir su tokia drąsia sudėtimi „Žalgiriui“ didžiąją rungtynių dalį netgi pavyko ilgiau kontroliuoti kamuolį. Vienintelė plika akimi pastebima problema – pernelyg daug laisvės varžovams atraminėje zonoje.

Šios problemos neišsprendęs „Žalgiris“ buvo skaudžiai pralaimėjęs Budėje. Šį kartą per pertrauką buvo sureaguota ir antroje rungtynių pusėje „Slovan“ futbolininkams teko ieškoti kitų galimybių.

V.Čeburinas prieš mačą žadėjo, kad „Žalgiris“ Konferencijų lygoje nesiruošia būti tik dalyvis. Pamatėme, kad kazachas buvo teisus. Iš kitos pusės žaidžiant šiame lygyje progas išnaudoti auklėtiniai turėtų geriau, nes žalgiriečiai jų daug tiesiog neturi.

kompaktas
Pranešimai: 316
Užsiregistravo: 2018 Rgp 20 09:23
Palaikoma komanda: VZ

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 09 13:19

Jie rašė istoriją: pažymiai „Žalgirio“ žaidėjams ir treneriui
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1929286
Kas turi prenumerata ir gali pasharinti visa straipsni? :lol:

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 09 16:24

Išsamus Slovan minčių komplektas

https://sport.aktuality.sk/c/xeONsXU/ko ... ia-hracov/

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 11 22:53

Šveicarijoje Basel 5–1 sutriuškino Grasshoppers ir visiškai dominavo rungtynėse. Čia buvo jau savaitės gale apžvalgose vienas komentatorių įvardijęs kaip neaukčiausio lygio, "į vyrų futbolą" žaidėjus šiemet auginantį varžovą iš kurio galima garbingai iškovoti... :lol:

spirdulys
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2018 Vas 23 20:37
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 12 23:25

Šveicarijoje Basel 5–1 sutriuškino Grasshoppers ir visiškai dominavo rungtynėse. Čia buvo jau savaitės gale apžvalgose vienas komentatorių įvardijęs kaip neaukčiausio lygio, "į vyrų futbolą" žaidėjus šiemet auginantį varžovą iš kurio galima garbingai iškovoti... :lol:
Grasshopper gynybos linija yra kažkas tokio... https://www.youtube.com/watch?v=0Xp2zpksrs8
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 13 06:47

Šveicarijoje Basel 5–1 sutriuškino Grasshoppers ir visiškai dominavo rungtynėse. Čia buvo jau savaitės gale apžvalgose vienas komentatorių įvardijęs kaip neaukčiausio lygio, "į vyrų futbolą" žaidėjus šiemet auginantį varžovą iš kurio galima garbingai iškovoti... :lol:
Grasshopper gynybos linija yra kažkas tokio... https://www.youtube.com/watch?v=0Xp2zpksrs8
Bet tai čia greičio klausimas pagal mane. Nesuspėja su tokiu tempu aplenkti grįždami į gynybą. Tai po to poziciškai taip ir atrodo.

karys
Pranešimai: 8659
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 13 08:47

Ne daug liko laukt pažiūrėsim ar ant mūsų kilimo kažkokius mistinius už Ludogorecą ar Malmę greičius didesnius Bazelis parodys, svarbu pigių įvarčių negaut, kaip mes mėgstam...

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 13 20:01

„Basel“ – Europoje ne kartą sužibėjusi Šveicarijos talentų kalvė
https://fkzalgiris.lt/basel-europoje-ne ... ntu-kalve/

Pirmą kartą tarptautinėje arenoje „Žalgirio“ varžovu bus klubas iš Šveicarijos. Lietuvos klubai prieš šveicarus yra žaidę du kartus – 1996 metais tuometiniame UEFA Taurių laimėtojų taurės turnyre „Kareda“ susitiko su „Sion“ (2:4, 0:0). Po poros dešimtmečių, 2017 m. tas pats klubas tapo Marijampolės „Sūduvos“ varžovu. Vladimiro Čeburino treniruojama komanda, kurioje žaidė ir Ovidijus Verbickas, sensacingai įveikė varžovus namie 3:0, o svečiuose sužaidė lygiosiomis 1:1.

Šį kartą V. Čeburino auklėtinių laukia daug rimtesnį vardą turintis klubas– daugiausiai Šveicarijos lygos titulų šiame amžiuje iškovojusi ir solidžią patirtį tarptautinėje arenoje sukaupusi „Basel“.

Trečio pagal dydį Šveicarijos miesto klubas skaičiuoja 128 metų istoriją, yra 20 kartų tapęs šalies čempionu. Pusę šių titulų Bazelio komanda sukaupė nuo amžiaus pradžios. Sėkmingiausias klubo istorijoje etapas sutapo su rekonstruoto „St. Jakob-Park“ stadiono atidarymu 2001 metais. Nuo to laiko ekipa 12 kartų iškovojo čempionų vardus ir kasmet žaidė UEFA turnyruose. 7 kartus „Basel“ pateko į Čempionų lygos grupių etapą ir 3 kartus žaidė turnyro aštuntfinalyje. Europos lygoje „Basel“ 2013 metais pasiekė pusfinalio etapą, 2014 ir 2020 m. – ketvirtfinalį.

Vis dėlto pastaruoju metu „Basel“ prarado lyderio pozicijas Šveicarijoje – pastaruosius 5 sezonus ekipa liko antroje vietoje.

Ieškant naujos sėkmės formulės „Basel“ kasmet keitė trenerius. Nuo vasaros ekipos vairas patikėtas vienam iš garsiausių buvusių žaidėjų 43 metų A. Frei‘ui. Jis Bazelyje treniravo įvairias jaunimo komandas, buvo ir laikinuoju strategu, o pastaruosius pora metų patirtį kaupė žemesnės lygos ekipose.

Sunki sezono pradžia

2022/2023 metų sezono pradžia „Basel“ nebuvo sėkminga – po 7 turų komanda turi 9 taškus ir žengia 7 vietoje. Tiesa, po labai nesėkmingo starto – vos 3 taškai per 4 rungtynes, pastaruoju metu rezultatai gerėjo. Rugpjūčio pabaigoje svečiuose nugalėtas čempionas „Zürich“, ir nors po kelių dienų suklupta prieš „Sion“, savaitgalį namuose 5:1 sutriuškintas „Grasshopers“.

Konferencijų lygos atrankoje „Basel“ laimėjo prieš Belfasto „Crusaders“ (2:0 ir 1:1), po baudinių palaužė Danijos klubą „Brondby“ (0:1, 2:1, 11 m. 3:1), bei įveikė Bulgarijos atstovą Sofijos „CSKA“ (0:1, 2:0). Po pastarųjų rungtynių, kurios lėmė patekimą į grupių etapą, „Basel“ rūbinėje pasidžiaugti komandos sėkme apsilankė ir bene garsiausias jos aistruolis, iš Bazelio kilusi teniso legenda Rogeris Federeris. Pirmose H grupės rungtynėse „Basel“ antrajame kėlinyje (pirmasis baigėsi 1:1) namuose įrodė pranašumą 3:1 prieš Jerevano „Pyunik“.

Jaunoka sudėtis

Nepastovius rezultatus galima aiškinti ir komandos amžiumi. „Basel“ komandos sudėtis pastaruosius du sezonus pagal amžiaus vidurkį yra tarp trijų jauniausių Šveicarijos lygoje.

Tai atsispindėjo ir klubo pirkiniuose vasarą – „Basel“ stiprinosi jaunais futbolininkais iš elitinių lygų klubų ar akademijų. Tarp jų ryškiausi: iš AS „Roma“ atvykęs 20 metų gynėjas Riccardo Calafiori, iš Dortmundo „Borussia“ – 19 metų puolėjas Bradley Finkas, iš Berlyno „Hertha“ perėjęs krašto saugas 18 metų Antonas Kade, iš „Brighton“ pasiskolintas 23 metų puolėjas Andi Zeqiri.

Išimtys iš šios tendencijos – iš to paties Dortmundo „Borussia“ perėjęs 34 metų vartininkas Marwinas Hitzas bei „Ligue 1“ patirties „Nantes“ ekipoje turintis 25 metų puolėjas Jeanas-Kevinas Augustinas.

M. Hitzas – vienas iš penkių komandos sudėtyje esančių vyresnių nei 30 metų žaidėjų. Kiti – Vokietijos Bundeslygoje daugelį metų žaidęs vengras puolėjas Adamas Szalai, komandos kapitonas ir ilgametis saugas Fabianas Frei, Vokietijoje kelis metus žaidęs gynėjas Michaelas Langas ir beveik visą karjerą Bazelyje žaidžiantis Granito Xhaka brolis Taulantas.

Šį sezoną komandoje kol kas neatsirado ryškaus atakų lyderio. Pastaruoju metu labiausiai žibėjo saugas iš Nyderlandų Wouteris Burgeris, jis dukart iš eilės įmušė lygoje ir pelnė du įvarčius dvikovoje prieš „Pyunik“.

Taip pat išsiskiria techniškas 21 metų krašto saugas Danas Ndoye bei jo bendraamžis Zeki Amdouni, ryškų vaidmenį žaidimo organizavime skirstant kamuolį atlieka patyręs F. Frei, o iš vidurio gynėjų pasižymi daugiausiai dvikovų laimintis 27 metų Kasimas Adamsas.

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 15 11:39

Iš tos laimės, kad gavo pakvietimą į rinktinę draugiškoms su Brazilija.

The FCB player Sayfallah Ltaief was removed from the team for the Vilnius match because he was stuck in traffic
https://news.eseuro.com/deportes/noticias/218669.html
On Wednesday, FC Basel will announce on Twitter who will be absent from the away match at Zalgiris Vilnius. Six players are injured, including Zeki Amdouni, while three others are not part of the team. One of them is Sayfallah Ltaief, who has played eight games this season. FCB's explanation follows: Ltaief "was stuck in traffic this morning and therefore missed the exit."

Instead of going to the European Cup, the 22-year-old has to stay at home and train with the U-21s. In addition, Ltaief apparently has to pay a fine. Bitter for the newcomer, which Alex Frei took with him from Winterthur in the summer. The coach's sympathy is limited. "Of course it's bad luck, but punctuality is 90 percent of the organization. You could have traveled to Basel the night before," Frei said according to Blick.

The FCB coach shows once again how important discipline is to him. Ltaief is not the first Basel player to be eliminated from the team on short notice because he was late to the meeting point. The same thing happened to Andy Pelmard five weeks ago in the away qualifier against Brondby. "Players have to stick to the rules," Frei said at the time. It should be a reminder to Ltaief, on Friday he should be able to train with the team again.
Basel's Tushi injured
https://www.srf.ch/sport/fussball/super ... ere-wochen
Tician Tushi, striker at FC Basel, has suffered a partial tear of the collateral ligament on his right knee. The 21-year-old is therefore out for a few weeks. This season, Tushi has only made two appearances in the first team. Most of him has played with the U21 in the Promotion League.
FCB meets Vilnius
https://telebasel.ch/2022/09/15/fcb-tri ... nel=105110
The injured Amdouni, Essiam, Kade, Calafiori, Onyegbule and Tushi did not travel with them. In addition, the non-deployed Marchand, Vogel and Ltaief did not travel with them. The latter would actually have flown along, but due to a traffic jam on his way to the Joggeli, he came too late and was able to return home immediately.
Paboldinau registruotus Europai.

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 15 11:44

FCB coach Alex Frei criticises his captain Fabian Frei
https://www.4-4-2.com/super-league/fc-b ... bian-frei/
FCB captain Fabian Frei was no longer considered in the starting eleven. Coach Alex Frei simply demands a better performance from his former teammate.

At the press conference before the Europa League match at Zalgiris Vilnius, the FCB coach talks about the personnel. "We have to get Fabian to get back to the level we are used to from him," he answers a question about the condition of the defensive strategist. It is quite possible that the 33-year-old veteran will sit on the bench for the first time in this Conference League campaign on Thursday in Lithuania. In Super League, this has been the case in three of the last four games. Ironically, in the defeat at FC Sion, he was allowed to run from the beginning.

Alex Frei is aware that his measure of removing the captain from the starting eleven is tricky: "Of course there is talk when the captain sits on the bench three out of four times, but I also explain to him differently than a young professional why he does not play. We on the coaching staff are always transparent with Fabian."

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 15 12:25

„Žalgirio mūšis“: neeilinis vakaras LFF stadione ir grupės favoritų iššūkis
https://www.youtube.com/watch?v=awoe8-RKGQ8

Nuo 27:00 svarbiausia dalis.

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 15 13:28

„Žalgirio“ šveicaro perspėjimai „Basel“: „Nepamirškite žieminių striukių“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1932040

Olieriui Buffui ketvirtadienio vakaras bus ypatingas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, UEFA Konferencijų lygos rungtynės bus pirmą kartą istorijoje žaidžiamos Vilniaus „Žalgirio“ namų stadione. Antra, saugas iš Šveicarijos aikštėje sutiks savo gimtinės atstovus – „Basel“ futbolininkus.

Šveicarų žiniasklaida prieš „Žalgirio“ ir „Basel“ rungtynes ėmė keletą interviu iš O.Buffo, kuris yra vienas svarbiausių vilniečių žaidėjų. Šveicaras europinėse atrankos rungtynėse pelnė du įvarčius – išvykoje į „Ballkani“ ir namuose į Razgrado „Ludogorec“ vartus.

Tiesa, O.Buffas yra „Zurich“ klubo, laimėjusio praėjusių metų Šveicarijos čempionų titulą, auklėtinis. Ciuricho sistemoje net 12 metų praleidęs saugas savo dabartinį klubą Vilniuje pavadino „labai ambicingu, mažu ir itin šeimynišku“.

„Mes turime labai nedaug darbuotojų, – bazonline.ch sakė O.Buffas. – Prezidentė (Vilma Venslovaitienė – aut. past.) nuolat dalyvauja treniruotėse, kiti klubo darbuotojai taip pat visad ten būna. Jei reikia kažką išsiaiškinti, daug pastangų neprireikia.

Žmonės čia keičiasi retai, ne taip, kaip kituose klubuose. Po to, kai patekome į grupių etapą, prezidentė galėjo atvežti du ar tris naujus žaidėjus. Bet to nepadarė. Čia mumis pasitiki, nesame tik skaičius.“

Šveicarų žurnalistas paminėjo, kad Lietuvos lygoje O.Buffui tenka žaisti priešais 500 žiūrovų.

„Kaip čia pasakius... Lietuva gerame kelyje. Krepšinis čia yra viskas. Bet dabar yra neblogo judesio ir futbole. Žinoma, ir mūsų dėka“, – dėstė 30-metis, po etapo Šveicarijoje dar rungtyniavęs Ispanijoje, Kipre ir Malaizijoje.

„Visose rungtynėse atrankoje bilietai buvo išparduoti. Bet jei ketvirtadienį lis ir bus dešimt laipsnių šilumos? Tokiu atveju, „Basel“ žmonės turėtų nepamiršti žieminių striukių“, – dėstė O.Buffas.

Kalbėdamas apie istorinį „Žalgirio“ pasiekimą ir prasibrovimą į Konferencijų lygos grupes, O.Buffas tai aiškino paprastai: „Vietinėje lygoje nėra jokių pasiteisinimų: mes privalome tapti čempionais. O Konferencijų lyga – lyg saldainis.“

Šveicaras rimtai vertino varžovus, kurie prieš išvyką į Vilnių vietinėse pirmenybėse šventė užtikrintą pergalę 5:1 prieš „Grasshopper“.

„Bet mes tikrai galime kovoti. Visi mūsų varžovai atrankoje pasiekė grupių etapą. O mes pralaimėjome tik dvejas iš tų aštuonerių rungtynių“, – svarstė O.Buffas.

Tobex
Pranešimai: 10291
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 15 21:38

kai jau praleido Žalgiris įvartį norėjosi pamatyti keitimą Mikoliūnas - Bopesu.
manau vūtų padėję puolime


Kartų poskonį palikęs vakaras: pažymiai žalgiriečiams ir V.Čeburinui
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1932440

Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė dar vieną solidų mačą, įrodydamas, jog UEFA Konferencijų lygoje nesiruošia būti tik varžovų meistriškumą stebintis smalsus debiutantas, tačiau iškrapštyti antrojo taško ketvirtadienio vakarą nepavyko. Vladimiro Čeburino auklėtiniai savo aikštėje 0:1 nusileido H grupės favoritui „Basel“. 15min tradiciškai vertina žalgiriečių nuveiktus darbus aikštėje ir Vladimiro Čeburino sprendimus.

Edvinas Gertmonas – 6
Nuostabiai pirmąją dvikovą Bratislavoje sužaidęs vartininkas buvo labai arti dar vieno „sauso“ mačo, tačiau atėjo 62-oji minutė ir 26-erių šilališkis visgi buvo priverstas ištraukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Nepaisant šio epizodo, kai išgelbėti komandą nebuvo šansų, „Žalgirio“ pirmasis numeris vėl buvo labai solidus. 8-ąją minutę sukūrė stebuklą, kai koja lietė kamuolį ir nukreipė jį į kampinį po labai pavojingo Dariano Maleso išpuolio. Atakuojantis „Basel“ karšto saugas turėjo šimtaprocentinę progą.

Joelis Bopesu – 4
Didelių klaidų gynyboje nedarė, tačiau ir aktyvumo iš šiuolaikinio krašto gynėjo norėtųsi kur kas daugiau. Kongo DR futbolininkas atkuto tik antroje mačo pusėje. 77-ąją minutę puikiai praėjo į baudos aikštelę, bet kaire koja smūgiavo greta vartų, nors galėjo paieškoti komandos draugų. Dešinė koja išeiginė ir tai ypač jautėsi rungtynių pabaigoje, kai žalgiriečiams reikėjo kurti ir grasinti varžovų vartams. Rungtynių pabaigoje šeimininkai kur kas daugiau atakų rengė šiuo kraštu, bet išpešti apčiuopiamos naudos sekėsi sunkiai.

Mario Paveličius – 4,5
Prieš rungtynes nebuvo aišku, ar kelį susimušęs austras galės žengti į aikštę, bet jis žaidė ir didelių klaidų nedarė. Prarasti Mario firminį ginklą – ilgą perdavimą – V.Čeburinui, matyt, buvo pernelyg skaudu, tad gynėjas vėl kartu su Nemanja Ljubisavljevičiumi cementavo žalgiriečių gynybą ir tai darė gana solidžiai. Visgi 62-ąją minutę „Basel“ vienintelis įvartis buvo įmuštas iš zonos, kurią saugojo M.Paveličius. Iš pradžių jis stumtelėjo Andį Zeqiri į nuošalę, o vėliau jau nespėjo paskui pastarąjį ir „Žalgiris“ praleido.

Nemanja Ljubisavljevičius – 4,5
Solidus mačus, kuriame Nemanja atrodė kiek aktyvesnis nei įprastai. Turėjo nemažai darbo ne tik gindamas vartininko aikštelę ir zoną, už kurią yra atsakingas, bet ir neretai traukdavosi į kairę pusę, bandydamas išmušti ilgus kamuolius. Tai daryti sekėsi neblogai. Kažkiek kaltės serbui krenta ir dėl praleisto įvarčio. Nicolasui Gorobsovui ir Marko Miličkovičiui nesuspėjus uždengti atraminės zonos, Nemanja išėjo pasitikti varžovo, o vėliau nespėjo sugrįžti į savo zoną, iš kurios Andis Zeqiri įmušė vienintelį įvartį.

Petaras Mamičius – 3,5
Sunkus mačas. Kairiajame krašte tvarkytis su greitu Darianu Malesu kroatui sekėsi prastai. Nemažai „plaukiojo“. 8-ąją minutę serbas puikiai išsivadavo iš P.Mamičiaus globos, aplenkė jį ir iššoko vienas prieš „Žalgirio“ vartus, bet šeimininkus išgelbėjo fantastiškai sužaidęs E.Gertmonas. Stabdyti firminius M.Paveličiaus ilgus įstrižus perdavimus irgi sekėsi ne visada. 41-ąją minutę keldamas kampinį vos nepelnė „olimpinio“ įvarčio. Kamuolys atsimušė į skersinį, o vartininkas Marwinas Hitzas jau buvo „pametęs“ vartus. Atakoje iš krašto gynėjo taip pat norėtųsi daugiau.

Nicolas Gorobsovas – 6
„Žalgirio“ aikštės generolas vėl buvo labai solidus. Dar vienas varginantis mačas, tačiau V.Čeburinas savo kapitonui negali turėti jokių priekaištų. Nepaisant visų savo gynybinių funkcijų, šį kartą argentinietis žibėjo ir atlikdamas standartines situacijas. Keli tokie epizodai bei nuostabūs ilgi perdavimai šveicarams buvo sunkiai įmenama mįslė. Tradiciškai, dažnai turėjo lopyti savo komandos draugų klaidas. Tokiu būdu 66-ąją minutę pasiėmė ir geltoną kortelę, argentinietišku stiliumi nukirtęs varžovą, kai paskui jį nespėjo P.Mamičius. Mačo pabaigoje turėjo progą smūgiuodamas iš toli. Deja, kaire koja šovė virš vartų.

Marko Miličkovičius – 4,5
Aikštės viduryje tvarkytis su laibu, bet labai lengvu ir technišku Wouteriu Burgeriu nebuvo lengva. Dar vienas mačas, kai juodkalnietis daugiausiai turėjo galvoti apie gynybą, nors į Vilnių atvyko pirmiausia kaip žmogus, turėjęs sustiprinti „Žalgirio“ atakas. Atraminėje zonoje klaidelių darė nemažai. „Basel“ mušant įvartį taip pat pirminėje atakos fazėje nesuspėjo paskui per vidurį aikštės prabėgusį varžovą, kuris atliko perdavimą į dešinę, o netrukus viskas baigėsi praleistu įvarčiu.

Oliveris Buffas – 5
Mačą Bratislavoje pradėjo ant atsarginių suolo, o šį kartą grįžo į startinę vienuolikę. Žaisdamas prieš savo tautiečius buvo ypač motyvuotas, nors lengva nebuvo. Smulkiausias rungtynių žaidėjas fiziškumo trūkumą stengėsi kompensuoti technika ir tai karts nuo karto neblogai pavykdavo. Visgi kovoti su fiziškai stipriais oponentais buvo sunkoka. Laisvo ploto šįkart neturėjo daug, tad ir kūrybinės laisvės stipriai trūko.

Fabienas Ourega – 6,5
Geriausias „Žalgirio“ žaidėjas. Savo kairiajame krašte atrodė solidus ir matomas, turbūt daugiausiai prie kamuolio lietęsis žalgirietis. 26-ąją minutę atliko nuostabų ilgą perdavimą, kuriuo išvedė Francisą Kyeremeh, tačiau šią progą Ganos puolėjas paleido vėjais. 42-ąją minutę atliko puikų reidą, baudos aikštelėje suklaidino du priešininkus, bet smūgiavo virš vartų. 47-ąją minutę po panašaus reido iš panašios vietos smūgiavo pažeme į vartininką. Mačo pabaigoje jau kiek stigo ir jėgų, tad „Žalgirio“ atakos persikėlė į dešinį kraštą.

Francis Kyeremeh – 5
Išsaugojo vietą starto sudėtyje, tačiau lyginant su pirmuoju maču Bratislavoje, šį kartą sužaidė kur kas blankiau. Aštrumo atakos smaigalyje stigo. 26-ąją minutę turėjo pirmą realią progą, bet atsilaisvinęs nuo gynėjų ir įsiveržęs į baudos aikštelę spyrė nevykusiai – nepavyko nei smūgis į vartus, nei perdavimas. Nieko keisto, kad antrajame kėlinyje užleido vietą Mathiasui Oyewusi.

Renanas Oliveira – 6
Labai daug lakstė be kamuolio, bet tai darė gana efektingai – tiek puldamas, tiek presinguodamas varžovus. Solidžiai prisiimdavo kamuolį nugara, o 56-ąją minutę turėjo ir progelę, bet iš nelabai patogios pozicijos smūgiuotą jo kamuolį vartininkas sugavo.

Mathiasas Oyewusi – 5,5
61-ąją minutę pakeitė F.Kyeremeh. Tradiciškai žalgiriečių žaidimui suteikė gyvybės, bet išpešti kažko pavojingesnio nepavyko.

Donatas Kazlauskas – be vertinimo
Gustas Jarusevičius – be vertinimo

Vladimiras Čeburinas – 5

Lyginant su pirmuoju Konferencijų lygos maču Bratislavoje, V.Čeburinas starto sudėtyje atliko vienintelį keitimą – vietoj Mathiaso Oyewusi šansą sužibėti prieš savo tautiečius gavo O.Buffas.

„Žalgiris“ dar kartą įrodė, kad gali šiame lygyje kautis netgi su komandomis iš stipriausio krepšelio. Kita vertus, klaidos kaina prieš tokius varžovus yra kur kas didesnė.

Taip buvo ir šiame mače. Už viena retų klaidų, vilniečiai sumokėjo labai brangiai ir galiausiai aikštę paliko nuleistomis galvomis.

V.Čeburinas vėl puikiai atliko namų darbus, su kur kas ribotesniais resursais išspaudė maksimumą ir „Žalgiris“ nebuvo stipriai prastesnė komanda.

Progų buvo, bet vėl ties „Žalgirio“ pavadinimu dega nulis. Šiame lygyje tokias galimybes reikia išnaudoti. Kol kas nepavyksta.

Sprendimas starto sudėtyje rinktis Francį Kyeremeh vietoj Mathiaso Oyewusi, ko gero, nepasiteisino. Pirmajame kėlinyje žalgiriečiams trūko aštrumo, kurį tradiciškai gali pasiūlyti nigerietis, o epizodų, kai šeimininkai galėjo kabinti už „niekieno“ kamuolių tikrai buvo.

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Žalgiris Konferencijų lygos H grupėje

2022 Rgs 16 15:02

Pyunik Slovaną pramušė dviem tolimais. Pirmą nuo kažkur 17m. antrą - nuo ~21m.


----
Spalio 6d.
„Žalgirio mūšis“: Lietuvos čempiono kelyje - Armėnijos futbolo „turčius“

https://www.youtube.com/watch?v=Au6OwxDXnZU

Tobex
Pranešimai: 10291
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Žalgiris Europos taurių atrankoje

2022 Spa 06 21:02

pažaidė Mikoliūnas

Grįžti į