Pranešimai: 8577

Re: Žydrūnas Karčemarskas

2017 Vas 05 21:23

Ž.Karčemarsko klubas iškrito iš Turkijos taurės

Turkijos taurėje šiandien savo pasirodymą baigė Žydrūno Karčemarsko atstovaujamas „Osmanlispor“ klubas, kuris aštuntfinalio etape 0-1 po pratęsimo pralaimėjo „Kasimpasa“ klubui.

„Osmanlispor“ treneris Turkijos taurės rungtynėse nusprendė patausoti Ž.Karčemarską ir vartus ginti patikėjo 34-erių metų Hakanui Arikanui.

Per pagrindinį laiką įvarčio neįmušė nei vienas klubas, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas. Jo metu „Kasimpasa“ į aikštę išleido Turgutą Sahiną, kuris ir tapo savo ekipos didvyriu, vienintelį įvartį įmušęs 112 minutę.

2017 Vas 12 01:26

Ž.Karčemarskas praleido įvartį, o „Osmanlispor“ pralaimėjo
Turkijos aukščiausioje lygoje pralaimėjimą patyrė Žydrūno Karčemarsko atstovaujamas „Osmanlispor“ klubas, kuris namuose 0–1 nusileido „Trabzonspor“ komandai. Ž.Karčemarskas žaidė visas rungtynes.

2017 Kov 06 18:15

„Fenerbahce“ tik per pridėtą laiką sugebėjo įmušti į Ž.Karčemarsko vartus

Turkijos „Super“ lygos 23-ajame ture Žydrūno Karčemarsko atstovaujamas „Osmanlispor“ išvykoje žaidė prieš šalies gigantą Stambulo „Fenerbahce“. Visas rungtynes žaidęs lietuvis nuginkluotas buvo tik per pridėtą laiką, o „Fenerbahce“ iškovojo pergalę rezultatu 1-0.

Ž.Karčemarskas per pirmąją mačo dalį turėjo darbo. Lietuviui teko keturis kartus gelbėti savo komandą ir tą jis sėkmingai padarė.

Antrajame kėlinyje „Fenerbahce“ jau perėmė iniciatyvą į savas rankas, bet „Osmanlispor“ gynybą ir Ž.Karčemarskas žaidė užtikrintai. 73 mačo minutę „Fenerbahce“ į aikštę išleido puolėjus Robiną van Persie ir Moussa Sow, bet net ir jiems nepavyko įveikti vartininko iš Lietuvos. Per antrojo kėlinio 45 minutes Ž.Karčemarskas atrėmė dar keturis smūgius, o per visas rungtynes – aštuonis.

Visgi per pridėtą mačo laiką kamuolys atsidūrė lietuvio ginamuose vartuose, kuomet tiksliai po kampinio iš arti smūgiavo patyręs saugas Mehmetas Topalis.

2017 Kov 15 16:12

Ž.Karčemarskas Turkijoje neatrėmė 11 metrų baudinio

Turkijos „Super“ lygoje „Osmanlispor“ klubas, kuriam atstovauja Žydrūnas Karčemarskas, namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Bursaspor“.

Tai trečios iš eilės „Osmanlispor“ nelaimėtos rungtynės.

Pirmajame kėlinyje vartininkas iš Lietuvos atrėmė du varžovų smūgius, tačiau 40 minutę neatrėmė 11 m baudinio, kurį realizavo Denizas Yilmazas. Antrajame kėlinyje Ž.Karčemarskas dar tris kartus gelbėjo savo komandą, o rezultatą 85 minutę išlygino Aminu Umaras.

2017 Kov 19 17:19

Į Ž.Karčemarsko vartus įmuštas „hat-trickas“

Turkijos „Super“ lygoje pralaimėjimą patyrė Žydrūno Karčemarsko atstovaujamas „Osmanlispor“ klubas, kuris išvykoje 2-3 nusileido „Kasimpasa“ ekipai.

„Osmanlispor“ vartus visą mačą gynęs Ž.Karčemarskas įvartį praleido jau pirmą mačo minutę, kuomet Ademas Buyukas smūgiavo taip stipriai, jog lietuvos net padaryti nesugebėjo.

Nors „Osmanlispor“ ekipą per dvi minutes į priekį išvedė veteranas Pierre Webo, pasižymėjęs 12 ir 14 minutėmis, tačiau pergalės tai pasiekti nepadėjo.

32 minutę tas pats A.Buyukas smūgiu galva išlygino rezultatą, o 65 jis pelnė pergalingą mačo įvartį.

2017 Kov 19 21:29

kuomet Ademas Buyukas smūgiavo taip stipriai, jog lietuvos net padaryti nesugebėjo.
- Į kelnes?

2017 Kov 19 22:06

vertėjai :lol:

2018 Geg 19 15:02

Karčės klubas iškrito į žemesnį divizioną ir man tokia nelabai aišku reali mintis atėjo, bet kai būtų super jei jis grįžtu į A-lyga. Nu rimtai galėtų jau grįžti, tų šaibų ir taip jau maišais vežk užsidirbo per tiek laiko. Galų galė jei prie kokio Žalgirio prisijungtų galėtu ir Europos lygoje dar pažaisti. Sakyčiau būtų pats laikas grįžti.

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

2018 Geg 20 10:20

Kazin ar jis isvis gris gyvent i Lietuva. Ever. Greiciausiai ir bages karjera liks Turkijoje dirbt su futbolu.

2018 Rgs 24 11:03

nežaidžia ir negistruojamas Karče antrame Turkijos divizione, įdomu trauma ar nesutarimai

2018 Lap 23 20:53

„Gaziantepspor“ prezidentas: „Ž.Karčemarskas bando sužlugdyti klubą“

Prieš dvejus metus Gaziantepo „Gaziantepspor“ klubą palikęs vartininkas Žydrūnas Karčemarskas iš šio klubo iki šiol neatgauna uždirbtų pinigų. Dėl tokio buvusių darbdavių atsainumo, ilgametis Lietuvos rinktinės vartų sargas kreipėsi į Turkijos federaciją.

Lietuvis nėra pirmasis, kuris teisiniu būdu iš Gaziantepo klubo bando susigrąžinti jam priklausiančius pinigus. Klubui dėl skolų jau yra atimti penkiolika taškų ir jis pretenduoja prarasti profesionalaus klubo statusą. Klubo prezidentas į tokį buvusio herojaus akibrokštą sureagavo neadekvačiai ir apkaltino Ž.Karčemarską bandymu sužlugdyti klubą.

„Aš prezidentui parašiau, kad jei oficialiai neatsiprašys, dėl šmeižto kreipsimės į Turkijos federaciją ir FIFA. Ž.Karčemarskas klubui atidavė daugiau nei septynerius metus ir buvo kaltinamas dėl pačių nesugebėjimo normaliai valdyti situacijos. Gerai, kad suveikė sveikas protas ir prezidentas savo socialinėje erdvėje Ž.Karčemarsko atsiprašė, todėl pretenzijų jam nebeturime“, - futbolas.lt sakė Ž.Karčemarsko agentas Valerijus Mižigurskis.

Antrą sezoną lietuvis atstovauja „Osmanlispor“ klubui. Nepaisant to, kad tai brangiausias komandos žaidėjas, jis debiutavo tik praėjusio turo rungtynėse, kuriose jis išlaikė vartus sausus, o komanda iškovojo pergalę 1:0. Priminsime, kad dėl prastų rezultatų „Osmanlispor“ prieš kelias savaites pakeitė trenerį. Po paskutinės iškovotos pergalės komanda lygoje dešimta.

2019 Lie 04 20:10

Žydrūnas Karčemarskas be klubo, šiuo metu yra laisvu agentu

2019 Rgp 31 21:38

Ž.Karčemarskas deda tašką – jo karjera baigta

66 – erias rungtynes Lietuvos nacionalinėje rinktinėje sužaidęs 36 - erių Žydrūnas Karčemarskas nusprendė užbaigti karjerą. Nepaisant to, kad jis dar turėjo pasiūlymų iš Turkijos ir iš Rusijos, jis deda tašką. Tai futbolas.lt patvirtino vartininko agentas Valerijus Mižigurskis. Ž.Karčemarskas rinktinei atstovavo nuo 2003 iki 2013 metų, tačiau tuomet vieno geriausių visų laikų Lietuvos vartininkų tuometinis nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas nusprendė nebekviesti. Paskutinius trejus metus vartininkus praleido „Osmanlispor“ klube, kuris praėjusiais metais varžėsi antrajame pagal stiprumą Turkijos divizione. Šiuo metu Ž.Karčemarskas laiką leidžia gimtajame Alytuje.

2019 Rgp 31 22:26

Įdomu kodėl baigia karjerą, jeigu turėjo pasiūlymų. Gal tie pasiūlymai nekonkretūs ir "nekažką". Nes 36 metai vartininkui nėra baisiai daug.

2020 Rgp 04 22:40

Į gimtąjį Alytų baigęs karjerą grįžęs Karčemarskas mėgaujasi gyvenimu: muša įvarčius, žvejoja ir ilsisi nuo futbolo

Galima ilgai ir nuobodžiai ginčytis, kas yra geriausias visų laikų Lietuvos rinktinės vartininkas, mat jų visada turėjome solidžių ir aukštos klasės, tačiau plika statistika rodo, kad daugiausia kartų rinktinės vartus saugojo alytiškis Žydrūnas Karčemarskas. Trečiadienio vakarą gimtajame Alytaus stadione jis simbolinėmis rungtynėmis atsisveikins su profesionaliu futbolu, kuriam atidavė kone du savo gyvenimo dešimtmečius.

10 metų ir 66 rungtynės rinktinėje, 19 sezonų klubiniame profesionaliame futbole, iš kurių tik du praleisti gimtojoje Lietuvoje. 2002 metais vos 18-metis Ž. Karčemarskas paliko Vilniaus „Žalgirį“ ir išvyko į Maskvą, vėliau jo karjera pasuko į Turkiją, ten pernai ir baigėsi. Šiuo metu Ž. Karčemarskas gyventi su šeima sugrįžo į gimtąjį Alytų, čia su žmona augina du vaikus (3 ir 5 metų), ilsisi nuo futbolo ir tiesiog, kaip pats sako, mėgaujasi gyvenimu.

Nors pirmojo Ž. Karčemarsko klubo Alytaus „Dainavos“ prezidentas Žydrūnas Lukošiūnas ir bandė įkalbėti gerą draugą prisidėti prie I lygoje rungtyniaujančios komandos, dabar jau buvęs vartininkas tokius prašymus veja šalin. Tokiam patyrusiam vartininkui greičiausiai iškart vieta atsirastų ir bet kuriame A lygos klube, jei tik pats Ž. Karčemarskas to norėtų.

„Kad žaistum profesionaliai, reikia tam skirti daug dėmesio, o tam jau skyriau užsienyje pakankamai. Įvykdžiau kontraktą iki pabaigos, pažaidžiau ir Pirmoje lygoje, visada stengiausi. Man jau buvo atsibodę, norėjosi pailsėti, nesvarsčiau grįžęs į Lietuvą žaisti. Du maži vaikai, jiems daugiau dėmesio jau norisi skirti. Kad užsiimtum profesionaliai, turi skirti pakankamai dėmesio. Į kiekvieną dalyką reikia žiūrėti rimtai. Gali ateiti ir stoti į vartus vien dėl to, kad kažkur esi žaidęs, bet aš už tai, kad yra jaunesnių, kuriems reikia leisti siekti. Smagumui aš pažaidžiu už Alytaus veteranus. Eiti į „Dainavą“ reikia rimtai, turi būti atsakingas, turėsi būti pavyzdys, o ne „ateinu ar neateinu“, – apie sprendimą nebežaisti profesionalaus futbolo gimtinėje sako pašnekovas.

Ž. Karčemarsko karjerą klubuose galima vadinti kiek neįprasta. Retai nutinka, kad legionieriai savo komandose žaistų ilgus metus, bet Karče dažnai vadinamo vartų sargo CV klubų gausa tikrai nėra įspūdingas. Po vieną profesionalų sezoną „Dainavoje“ ir „Žalgiryje“, o tada – 8 metai Maskvos „Dinamo“ gretose, 6 metai – „Gaziantepspor“ ekipoje ir paskutiniai treji – „Osmanlispor“ klube.

Turkijoje jam patiko viskas – tiek puikios sąlygos, tiek solidus uždarbis, puikus oras, šalis. Apsipratęs ir pramokęs turkiškai Ž. Karčemarskas galiausiai šioje šalyje sužaidė net 9 sezonus, kurių paskutinis jau praėjo antrajame pagal pajėgumą šalies divizione su „Osmanlispor“ klubu.

Ar Turkijoje lietuvis buvo žvaigždė? „Ne tiek žvaigždė, tiesiog susidomėjimas yra kitoks. Niekada nei Lietuvoje, nei kur kitur nesijaučiau žvaigžde, dariau, ką moku, ir tiek. Kas domisi futbolu, atpažįsta ir tiek. Turkijoje futbolas yra labai svarbus, žmonės domisi aukščiausiąja lyga, kiekviena naujiena ten sutinkama su didžiuliu susidomėjimu“, – sako jis.

Pats Žydrūnas žaisdamas Turkijoje ir stebėjo tik vietos čempionatą. Gali pasirodyti keista, bet vartų sargas nėra didelis futbolo „žiūrėtojas“, neseka nei Čempionų lygos rungtynių, nei pasaulio čempionatų: „Žaidžiau Rusijoje – žiūrėjau rusų lygą, Turkijoje – Turkijos lygą. Aš gal paskutinio pasaulio čempionato nė vieno mačo nematęs. Nežinau, kodėl. Nesakysiu, kad neįdomu, jei netyčia įsijungiu – pažiūriu. Bet nėra taip, kad turiu grįžti į namus iki 19 val., nes bus futbolas.“

O paklausęs apie įsimintiniausias sužaistas rungtynes ar didžiausias aikštėje sutiktas žvaigždes supranti, kodėl Ž. Karčemarskas nežiūri futbolo, – jam visada svarbiausias buvo savo žaidimas.

„Kažkaip aš nefiksuodavau tokių dalykų (įspūdingų rungtynių), gerai sužaidi – lauki kitų rungtynių, blogai – nori pamiršti. Didelių pasiekimų nebuvo, žiūriu aš į vidurį, viskas gerai sekėsi, išbuvau rinktinėje dešimt metų, viskas buvo gerai. Matydavai žvaigždes atvažiavusias, bet koncentruojiesi į savo žaidimą, ką tau treneriai sako. Aš visada žiūrėjau į savo žaidimą, ar žaidi prieš Farerų salas, ar prieš ispanus, pirmiausia žiūri į save. Motyvacijos man niekada netrūko, rinktinė tokia, kur varžovų silpnų niekada nebuvo, klubuose irgi visada žaidžiau tuose, kurie antrame plane, tad motyvacijos niekada netrūko, visada turi būti pasiruošęs, nes jeigu tik kažko „nedadirbai“, žinai, kad būsi nubaustas“, – teigia Ž. Karčemarskas.

Vaikystėje futbolą pas trenerį Petrą Simonavičių pradėjęs lankyti Ž. Karčemarskas į vartus stojo ne iš karto. Atėjo jis į futbolą paskui trejais metais vyresnį brolį, vėliau jau sportavo su dvejais metais vyresniais, kurie, kaip pasakoja Žydrūnas, į vartus tiesiog pastatė mažiausią ir jauniausią. Bet galutinai tarp virpstų Ž. Karčemarskas atsistojo 15-os.

Alytiškis sako, jog niekada net negalvojo, kad baigęs futbolininko karjerą jis liks užsienyje, visada norėjo grįžti ne tik į Lietuvą, bet ir į gimtąjį miestą.

Čia gyvenimu besimėgaujantis buvęs vartininkas leidžia laiką su draugais, šeima, vaikais, žvejoja, pažaidžia futbolą ir su veteranais, o trečiadienį oficialiai užbaigs savo karjerą simbolinėmis rungtynėmis tarp „Dainavos“ ir Lietuvos futbolo legendų. Vieną kėlinį Žydrūnas turėtų žaisti „Dainavos“, kitą – legendų sudėtyje, tiesa, neaišku, ar visas 90 minučių jis bus vartininku.