Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 07 12:25

Nenuvertinant latvių. pateiksiu tik faktus. Šių metų EL 1Q išvykoje susimovė žaisdami su "Cruzaders" 1-3, o namie laimėjo 2-0. Abiejų rungtynių bendras rezultatas 3-3. Dėka svečiuose pelnyto įvarčio latviai pateko į antrą etapą.
Pamatykite: būsimi ''Sūduvos'' varžovai iš Latvijos į kitą etapą žengė marijampoliečių stiliumi
2017.07.07 11:09

Ketvirtadienį į antrą UEFA Europos lygos atrankos etapą žengė Liepojos "Liepaja", kuri atsakomosiose rungtynėse sugebėjo atsitiesti ir įveikė "Crusaders" klubą iš Šiaurės Airijos bei tapo Marijampolės "Sūduvos" varžove kitame etape.

Liepojos komanda pirmajį susitikimą išvykoje pralaimėjo rezultatu 1:3, tačiau antrajį mačą namuose sugebėjo laimėti 2:0 ir žengė į kitą etapą. Beje, pergalingą antrą įvartį latviai įmušė tik per ketvirtą pridėto laiko minutę.

Visą straipsnį galite rasti http://www.futbolas.lt/naujiena/401332/ ... u-stiliumi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kalinauskas
Pranešimai: 3266
Užsiregistravo: 2014 Sau 25 23:44

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 07 12:58

Kur pirmas grajus ir kada? Kas trečiame etape?

Matas
Pranešimai: 2787
Užsiregistravo: 2012 Bal 04 15:28

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 07 13:17

Kur pirmas grajus ir kada? Kas trečiame etape?
14d. man atrodo burtas bus mestas

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 10 11:08

Būsimi „Sūduvos“ varžovai – iš arčiau
Domantas Jonušauskas, http://www.sportas.info" onclick="window.open(this.href);return false; 2017 m. liepos 7 d. 14:02

Pagrindinis latvių ginklas – puolimas

Marijampoliečiai UEFA Europos lygos atrankoje dalyvauja jau vienuoliktą kartą, o jų priešininkams šie metai Europoje – tik antrasis bandymas. Prieš metus „Liepaja“ bandė laimę UEFA Čempionų lygos antrankoje, bet, pasitraukti iš kovos jiems teko jau antrajame etape, nuo kurio latviai iš pradėjo turnyrą – Liepojos klubą palaužė austrų „Salzburg“. Klubas „Liepaja“ susikūrė tik 2014-aisiais, o jau antraisiais savo gyvavimo metais sugebėjo laimėti Latvijos čempionatą. Tačiau praėjusiais metais Liepojos futbolininkai liko tik ketvirti savo lygoje ir vos prasmuko į Europos turnyrą. Tiesa, Liepojos savivaldybės ir legendinio Latvijos futbolininko Mario Verpakovskio remiamam klubui po įkūrimo nereikėjo įveikti visų šalies futbolo pakopų – jis 2014-aisiais užėmė legendinio Liepojos „Metalurgs“ vietą aukščiausioje lygoje. „Liepaja“ iš „Metalurgs“, subyrėjusio po pagrindinio rėmėjo Liepojos metalurgijos kombinato bankroto, perėmė beveik visus buvusius žaidėjus, taip pat ir priklausiusius jaunimo komandoms.

„Sūduvos“ varžovas pasižymi uraganišku puolimu, greitu kamuolio įžaidinėjimu. Atakos smaigalyje ieškomas geriausias komandos puolėjas (5 įvarčiai per 11 rungtynių Latvijos čempionate šį sezoną) – Artūras Karašauskas. Būtent jo įvartis paskutinę pridėto laiko minutę lėmė galutinę Latvijos ekipos pergalę prieš „Crusaders“. 12 kartų nacionalinei rinktinei atstovavęs 25 metų A.Karašauskas pasižymėjo ir pirmame mače Belfaste. Sėkmingai atakose jam talkina ir patyręs 36 metų Kristapas Grebis. Bet galingai puldama „Liepaja“ daro nemažai klaidų gindamasi. Tad šių metų Latvijos čempionate „Liepaja“ įvarčių santykis yra 14:11. Šiuo metu trečiąją vietą Latvijos Virsligos lentelėje užimačios „Liepaja“ gretose yra aštuoni esami ar buvę šalies rinktinės futbolininkai, taip pat komandoje žaidžia legionieriai iš Senegalo, Malaizijos, Gruzijos, Rusijos, Kroatijos, Juodkalnijos. Prie ekipos vairo stovi gruzinas Tamazas Pertia.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/bu ... d=75163522" onclick="window.open(this.href);return false;
Nežinau, kurioje vietoje rašeiva matė uraganą, man tai tipiška nuobodi komandėlė. :roll: Bėgti liepajniekai gali, o sūduviai gintis moka ir net kokį skersvėjį pristabdyti gali aklina marijampolietiška katenačio gynyba. Turėtų būti nuobodžios rungtynės, nebent latviai tikrai padarytų uraganą, kuo labai abejoju.

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 11 12:41

Kiek detaliau apie kaimynus, arba su kuo „valgoma“ ta „Liepaja“ …
http://fksuduva.lt/kiek-detaliau-apie-k ... a-liepaja/" onclick="window.open(this.href);return false;

Parašyta 2017.07.11

Kai 55-ą pirmųjų rungtynių tarp Belfasto „Crusaders“ ir FK „Liepaja“ minutę šeimininkų žaidėjas Džordanas Ovensas padidino savo komandos persvarą iki 3:0, net patys ištikimiausi Latvijos klubo gerbėjai mintyse, ko gero, atsisveikino su šių metų UEFA lygos turnyru.

Tiesa, viltis sužibo po to, kai Artūras Karašauskas sugebėjo sušvelninti rezultatą. Visgi, dviejų įvarčių „Crusaders“ persvara atrodė pakankamai solidi. Tokia ji buvo ir antrose rungtynėse iki momento, kuomet „Liepaja“ futbolininkai įgijo teisę mušti 11 metrų baudinį ir jį sėkmingai realizavo. Likusią rungtynių valandą „kryžiuočiai“ iš Šiaurės Airijos įnirtingai gynė savo vartų tvirtovę nuo Latvijos klubo atakų, net negalvodami apie puolimą. Ir jau kai atrodė, kad britai mato prieš save atsiveriančias antro etapo duris, 4-ą pridėto laiko minutę tas pats Artūras Karašauskas užtrenkia jas prieš nosį, tuo pačiu sukeldamas euforiją daugumai Liepojos „Daugavos“ stadione susirinkusių žiūrovų. Puikus ir neužmirštamas jausmas sirgaliams, tą ko gero paliudytų ir „Sūduvos“ gerbėjai, panašią ekstazę patyrę tą pačią dieną vos keliomis valandomis anksčiau …

Palyginus nemažai vietos skyrėme pirmajai Latvijos klubo dvikovai šiemetiniame UEFA Europos lygos turnyre, nes veiksmas joje labai primena ir pačio FK „Liepaja“ istoriją, kuri, jei pažiūrėjus formaliai, dar labai neilga, klubas įkurtas tik 2014 metais. Tačiau – anaiptol ne tuščioje vietoje….

Futbolas šiame Latvijos uostamiestyje turi gražias ilgametes tradicijas. Sirgaliai „su stažu“ turbūt dar pamena Liepojos „Zveineks“ pavadinimą ir ilgametes kaimynu dvikovas tarp šios komandos ir Klaipėdos „Atlanto“ tuometinėje Sovietų Sąjungos čempionato II lygoje. Beje, buvo periodas, kai ten pat varžėsi ir reprezentacinė Lietuvos ekipa –Vilniaus „Žalgiris“.

Nepriklausomybės metais Liepojos futbolas ilgai buvo siejamas su „Metalurgo“ pavadinimu, – komanda, ilgainiui tapusia vienu Latvijos futbolo flagmanu (2 kartus tapo šalies čempionais) ir kurioje gana ryškų pėdsaką paliko ir lietuviai, tiek žaidėjai, tiek treneriai. Deja, geriems laikams atėjo pabaiga ir 2013 metais Liepojos futbolo bendruomenę ištinka smūgis – paskelbiamas „Metalurgo“ bankrotas.

Tai kas įvyksta po to, ko gero, viena įdomiausių istorijos dalių. Atsiranda žmonių, kurie nenori palikti Liepojos be futbolo, iniciatyvą parodo miesto savivaldybė ir įkuriamas naujas klubas – FK „Liepaja“, kuris perima buvusius „Metalurgs“ žaidėjus, vaikų ir jaunimo grupes. Latvijos futbolo federacija irgi, matyt, atsižvelgia į susiklosčiusią situaciją ir išimties tvarka leidžia naujam klubui startuoti šalies aukščiausios lygos pirmenybėse. Pirmaisiais metais ekipa užima ketvirtą vietą, o jau kitais, 2015-aisiais, atsiduria pačioje viršūnėje ir, tarsi atsidėkodama, padovanoja miestui dar vieną Latvijos čempionų titulą. Praeitas sezonas nebuvo toks sėkmingas Liepojos komandai – likta be medalių (4 vieta), tikriausiai tai buvo viena vyriausiojo trenerio pakeitimo priežasčių.

Apie trenerį – kiek toliau, nes kalbant apie Liepojos klubą visų pirma būtina paminėti dar vieną išskirtinę Latvijos futbolo figūrą – Marį Verpakovskį. Vienas įsimintiniausio Latvijos rinktinės pasiekimo – patekimo į EČ finalinį etapą didvyrių, sužaidęs virš 100 rungtynių savo šalies rinktinėje Maris yra neabejotinai vienas didžiausių Latvijos futbolo autoritetų ir kartais žurnalistų yra tituluojamas šalies futbolo legenda. Būtent Maris Verpakovskis tapo FK „Liepaja“ prezidentu ir, sprendžiant pagal rezultatus, šis sprendimas buvo teisingas. FK „Liepaja“ tarp kitų Latvijos klubų išsiskiria stipriu marketingu, komanda į savo rungtynes sugeba pritraukti daugiausiai žiūrovų. Klubas vykdo daug socialinių projektų, bendradarbiaudamas su įžymiais Latvijos žmonėmis, sporto žvaigždėmis, pvz., su NBA žaidžiančiu kraštiečiu Kristupu Porzingiu.

Tiesa, vienas FK „Liepaja“ žingsnis prieš šių metų sezoną sukėlė nemažą šurmulį tarp aistruolių. Pasklidus žiniai, kad vyriausiojo trenerio postas atitenka Tamazui Pertijai, reakcija buvo triukšminga ir toli gražu ne visa –teigiama. Specialistas iš Gruzijos jau senokai dirba Latvijoje ir yra ryški persona mūsų kaimynų futbolo padangėje. Užtenka paminėti faktą, kad vienu metu Latvijos futbolo federacija T.Pertijai buvo paskelbusi diskvalifikaciją iki gyvos galvos. Tiesa, vėliau nuosprendis buvo sušvelnintas. Karštu pietietišku charakteriu pasižymintis T.Pertija ne kartą buvo įsivėlęs ir į aštrius ginčus rungtynių metu su oponentais, nedaug trūkdavo ir iki dvikovinio sporto epizodų. Bendraudamas su savo komandos žaidėjais, treneris per daug nesuka galvos dėl etiketo reikalavimų, neretai išsprūsta ir aštresnis, necenzūrinis žodelis.

Tačiau net ir aršiausi trenerio kritikai neabejoja Tamazo Pertijos profesinėmis savybėmis. Reikia pasakyti, kad stebint šiemetinį „Liepajos“ žaidimą matosi pasikeitęs komandos žaidimo stilius, filosofija. Ekipa stengiasi valdyti situaciją, žaidimas konstruojamas trumpų perdavimų, kamuolio kontroles pagalba. „Liepaja“ yra viena smagiausiai atakuojančių Latvijos komandų. Tiesa, gynyboje klaidų irgi neišvengiama. Šiuo metu Latvijos pirmenybėse Liepojos klubas žengia antras, 3 taškais atsilikdamas nuo lyderių, Jūrmalos „Spartako“ ir šalia jausdamas dar kelių klubų, turinčių tiek pat arba vienu – dviem taškais mažiau, kvėpavimą.

Kalbant apie komandos žaidėjus, akį patraukia faktas, jog ekipoje yra net 3 gana egzotiškos šalies – Mauritanijos atstovai. Pasirodo, ekipos treneris kartu su M.Verpakovskiu asmeniškai lankėsi šioje Šiaurės Afrikos valstybėje, kad geriau susipažintų su vietos futbolu ir atsirinktų pretendentus į komandą. Yra Liepojos ekipoje ir legionierių iš Senegalo, Argentinos, Kroatijos, Gruzijos. O vienas iš argentiniečių – Kristianas Toresas, kaip sakoma, „Įleido šaknis“ kaimyninėje šalyje, vedė vietinę merginą, gavo Latvijos pilietybę ir dabar jau kai kada netgi vadinamas latviškai – Kristians.

Apie „Liepaja“ komandos lyderius , jų stipriąsias puses daugiausiai, ko gero, šiuo metu žino „Sūduvos“ trenerių štabas. Greitu laiku ir mes patys galėsime įvertinti tai aikštėje. Visgi, kelių pavardžių negalima nepaminėti. Neabejotinas ekipos lyderis- Artūras Karušauskas, dviems įvarčiais prisidėjęs prie „Liepaja“ sėkmės pirmajame UEFA lygos etape. Kita dėmesio verta pavardė – Janis Ikaunieks, vadinamas vienu perspektyviausių Latvijos futbolininku. Yra ekipoje ir žaidėjų, ne kartą gynusių Latvijos nacionalinės rinktinės spalvas. Tad „Sūduvos“ laukia sunkus išbandymas, bet, kaip sakoma, sunkumų mes nebijome …

UEFA Europos lygos II atrankos etapo rungtynės
2017.07.13 Liepojos „Daugava” stadionas
19:45 FK „Liepaja” (Latvija) – Marijampolės „Sūduva”

Marens
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 2012 Vas 06 14:54
Palaikoma komanda: Lietuva
Miestas: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 00:05

Na įdomu,ar kas transliuos? Ar reikės linkų ieškoti?

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 08:54

latviai turi savo futbolo.tv atitikmenį tai manau per ten parodys.

Marens
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 2012 Vas 06 14:54
Palaikoma komanda: Lietuva
Miestas: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 08:57

latviai turi savo futbolo.tv atitikmenį tai manau per ten parodys.
Kaip ten jis vadinasi?žinai biški atitrūkęs nuo realybės esu,nieko nežinau :D

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 09:28

http://sportacentrs.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Marens
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 2012 Vas 06 14:54
Palaikoma komanda: Lietuva
Miestas: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 09:37

Ačiū už pagalbą

Psichologas
Pranešimai: 1320
Užsiregistravo: 2015 Vas 02 18:02
Palaikoma komanda: Kauno Žalgiris
Miestas: Kaunas

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 11:25

Pažįstami sako, kad jei turbūt blokuos vaizdą Lietuvoj. Atsimenu su tokiom pačiom problemom susidūriau, kai 2015 US teko būt, ir per futbolo.tv nerodė. Atsimenu biškį tingėjau tada su proxy padirbėt, įmanomas toks variantas, kad užsimetus LV IP išeitų pasižiūrėt strymą?

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 13 11:29

Pažįstami sako, kad jei turbūt blokuos vaizdą Lietuvoj. Atsimenu su tokiom pačiom problemom susidūriau, kai 2015 US teko būt, ir per futbolo.tv nerodė. Atsimenu biškį tingėjau tada su proxy padirbėt, įmanomas toks variantas, kad užsimetus LV IP išeitų pasižiūrėt strymą?
nežinau proxy nenaudoju. Bet jei kur nors rodo, tai piratiniai puslapiai retransliuos vaizdą. Taip pat būdavo kai futbolo.tv buvo mokomos transliacijos, arba tv3play vaizdą visokie piratai paleisdavo per savo puslapius.

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 14 10:42

"Liepāja" 0 : 2 "Sūduva"
2017 07 14, Liepoja
UEFA Europos lyga,
Antrasis kvalifikacinis etapas, pirmosios rungtynės

Įvarčiai:
[0-1] 18` Ovidijus Verbickas;
[0-2] 75` Karolis Laukžemis

„Sūduvos" startinė sudėtis šioms rungtynėms:
I.Kardumas, R.Abu Bakras, P.Leimonas, M.Altiparmakovskis, K.Laukžemis, S.Kerla, A.Švrljuga, P.Janušauskas, V.Slavickas, O.Verbickas, A.Jankauskas.

---

Video: "Liepāja" mājās bezcerīgi zaudē "Sūduvai"
Demurs Harebovs 2017-07-13 23:17

13. jūlijā Daugavas stadionā, Liepājā, norisinājās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmā spēle starp FK "Liepāja/Mogo" un Marijampoles FK "Sūduva". Mājinieki aktīvi uzsāka spēli, tomēr drīz iniciatīvu pārņēma viesi no Lietuvas, un arī ātri ieguva vadību, kad pēc efektīgas saspēles vārtus guva Ovidijus Verbickas. Otrajā puslaikā lietuvieši vairāk aizsargājās, meklējot iespējas pretuzbrukumiem, un puslaika otrajā daļā liepājnieku aizsargu pasivitāti izmantoja bijušais "Jelgavas" uzbrucējs Karolis Laukžemis, gūstot vārtus pēc vārtsarga atvairīta sitiena. Arī mača izskaņā mājinieki nespēja atspēlēt pat vienus vārtus, un rezultātā likumsakarīgs zaudējums ar 0:2 (0:1), pēc kura liepājniekiem paliek vien niecīgas cerības uz tikšanu Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā.

Link: http://sportacentrs.com/futbols/eirokau ... _zaude_sud" onclick="window.open(this.href);return false;

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 14 10:48

ВИДЕО: "Лиепая" проиграла соседям из Литвы принципиальный матч в Лиге Европы
rus.DELFI.lv | 1 час назад
http://rus.delfi.lv/news/sport/latvians ... d=49044457" onclick="window.open(this.href);return false;

ВИДЕО: "Лиепая" проиграла соседям из Литвы принципиальный матч в Лиге Европы
https://www.youtube.com/watch?v=lX3Un-sjxJg" onclick="window.open(this.href);return false;Во втором раунде квалификации футбольной Лиги Европы "Лиепая" на своем поле со счетом 0:2 уступила в принципиальном матче литовской "Судуве" из Марьямполе.
Неделю назад "Лиепая" и "Судува" проявили волевые качества и не без доли везения прошли своих соперников в первом раунде квалификации. Латвийский клуб после поражения в Северной Ирландии от "Крузейдерс" (1:3) дома взял реванш со счетом 2:0, причем второй гол, определивший судьбу двухматчевой дуэли, нападающий Карашаускас забил уже в компенсированное время. А литовский клуб по сумме двух игр прошел белорусский "Шахтер" (0:0 в Солигорске и 2:1 в Марьямполе). После поражения был отправлен в отставку тренер "Шахтера" Олег Кубарев, в прошлом сезоне приведший юрмальский "Спартак" к золоту чемпионата Латвии.

Примерно до 10-й минуты футболисты "Лиепаи" и "Судувы" боролись за инициативу. Чуть лучшем смотрелись гости. Первый полумомент они создали на 9-й минуте, когда в своей штрафной ошибся сенегальский защитник "Лиепаи" Эль Хаджи Сади, мяч дошел до Лаукжемиса (литовский нападающий в прошлом сезоне выступал за "Елгаву"), но он проиграл дуэль Ралькевичу.

Постепенно "Судува" завладела территориальным преимуществом и стала нагнетать напряжение у ворот Ралькевича. На 14-й минуте литовский клуб заработал опасный стандарт, а 4 минуты спустя открыл счет. Вновь ошибся Эль Хаджи, мяч попал к Вербицкасу, последовал удар из пределов штрафной — мяч задел Лаукжемиса и оказался в сетке — 0:1.

Первый момент лиепайчане создали на 36-й минуте. Хмыз пробил метров с 20-ти — мяч пролетел рядом с ближней штангой. Но у "Судувы" в концовке тайма тоже были пару хороших возможностей.

С начала второго тайма "Лиепая" стала быстрее двигать мяч, и игра переместилась на половину поля гостей, но в целом оборона соперника была надежной. На 75-й минуте "Судува" провела второй гол. Ралькевич отразил дальний удар Вербицкаса, а пока защитники наблюдали за происходящим, Лаукжемис добил мяч в сетку — 0:2.

Оставшееся время команда Тамаза Пертия провела в атаке, но почти все попытки изменить результат ничем опасным не заканчивались. Так, в одном из эпизодов Карашаускас оказался на удобной позиции, однако запустил мяч метров на десять выше перекладины.

Ответный матч состоится в Марьямполе через неделю, 20 июля.

Лига Европы. 2-й раунд квалификации. Первый матч

Лиепая (Латвия) — Судува (Литва) 0:2 (0:1)

Голы: Вербицкас 18, Лаукжемис 75.

Лиепая: Ралькевич, Эль Хаджи Сади, Кейта, Томкович, Томич, Лебамба (Афанасьев, 78), Хмыз (Гребис, 69), Струмия, Карашаускас, Эристави, Торрес.

Судува: Кардум, Янкаускас, Керла, Абу Бакр, Славицкас, Янушаускас (Матулявичюс, 69), Леймонас, Вербицкас (Амирзиян, 80), Алтипармаковски, Сврлюга (Велюлис, 46), Лаукжемис.

Предупреждения: Эль Хаджи Сади 14, Томич 34, Карашаускас 45, Томкович 61 — Матулявичюс 83.

Судья: Э.Папир (Израиль).

13 июля. Лиепая. Стадион "Даугава".

Владение мячом: 52% — 48%
Удары (в створ): 12 (1) — 12 (4)
Угловые: 5 — 4
Фолы: 11 — 10

Paveikslėlis

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: 2Q "Sūduva" vs. FK "Liepāja"

2017 Lie 14 11:12

„Sūduva“ nesustoja: Lietuvos klubas Latvijoje nukovė „Liepają“!

Marijampolės „Sūduva“ tęsia nuostabų žygį UEFA Europos lygoje. Klubas ketvirtadienio vakarą iškovojo labai svarbią pergalę išvykoje vykusiose pirmose antrojo atrankos etapo rungtynėse, rezultatu 2-0 įveikdamas Latvijos komandą „Liepaja“.

Susitikimo pradžioje žaidimas vyko aikštės viduryje. Komandos kūrė ilgas pozicines atakas, o viena jų virto pavojumi prie šeimininkų vartų. Devintą minutę ekipos draugo perdavimą baudos aikštelėje priimti bandęs Karolis Laukžemis nespėjo pirmas prie kamuolio ir įsirėžė į vartininką. 14-ą minutę teisėjas parodė pirmą geltoną kortelę. Seydina Keita savo baudos aikštelės prieigose prasižengė prieš K.Laukžemį. Deja, bet Lietuvos ekipa itin didelio pavojaus nesukūrė – baudos smūgis buvo blokuotas. 18-ą minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po puikaus žaidimo sienele su komandos draugu į baudos aikštelę įsiveržęs Ovidijus Verbickas nestipriu, bet tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų tinklą. Po praleisto įvarčio Liepojos komanda pabandė perimti iniciatyvą. Prie svečių vartų keletą kartų buvo pavojingai perduotas kamuolys, bet „Sūduva“ sėkmingai apsigynė. Įpusėjus kėliniui komandos apsikeitė pavojingais smūgiais iš toli. Abu atrėmė vartininkai. Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai teisėjas parodė dar vieną geltoną kortelę „Liepaja“ ekipai. Šį kartą nubaustas buvo Dario Tomičius, kuris šiurkščiai prasižengė prieš Andro Švrljuga. Kiek vėliau labai pavojingai iš toli smūgiavo Dmitrijs Hmizsas, po kurio bandymo kamuolys praskriejo šalia virpsto. Kėlinio pabaigoje „Sūduva“ užgulė varžovų vartus, įžaisdama keturis kampinius. Po paskutiniojo svečiai tik gausiomis pajėgomis pasiuntė kamuolį toliau nuo savų vartų.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo Liepojos ekipa. „Sūduva“ kantriai gynėsi ir laukė progos kontratakai. 54-ą minutę „Liepaja“ turėjo auksinę galimybę įvarčiui pelnyti, bet po puikaus komandos draugo perdavimo vienu lietimu netiksliai smūgiavo D.Hmizsas. Po šio pavojingo išpuolio šeimininkai vėl pabandė svečius paspausti, bet „Sūduva“ gynyboje neklydo. 56-ą minutę beveik nuo aikštės vidurio prasiveržęs O.Verbickas surengė nuostabų solo pasirodymą. Vienas varžovų gynybą įveikęs saugas pabandė pasižymėti smūgiu iš toli, bet kamuolys praskriejo šalia vartų. Įpusėjus kėliniui aikštėje greitas tempas nukrito. Latvių klubas siekė ilgiau kontroliuoti kamuolį, bet nieko pavojingo nesukūrė. „Sūduva“ toliau naudojo kontratakų taktiką. Rungtynėse komandoms sužaidus apie 70 minučių tris kartus „Liepoja“ žaidėjai atsidūrė nuošalėje. Šeimininkai reiškė didelį nepasitenkinimą teisėjų sprendimais. 74-ą minutę „Sūduva“ savo persvarą padvigubino. Po tolimo O.Verbicko smūgio vartininkas atmušė kamuolį prieš save, o pirmas prie jo suskubęs K.Laukžemis pasiuntė jį į vartus. 78-ą minutę Marijampolės klubas buvo arti trečiojo įvarčio. Po aukšto perdavimo baudos aikštelėje iš arti kamuolį aukščiau vartų smūgiavo Povilas Leimonas. Rungtynių pabaigoje „Liepaja“ turėjo progą atsilikimą sušvelninti, bet to padaryti nesugebėjo.

Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės Marijampolėje.

Rezultatas: „Liepaja“ 0 – 2 „Sūduva“
18‘ [0 – 1] Ovidijus Verbickas
74‘ [0 – 2] Karolis Laukžemis

Visą straipsnį galite rasti http://www.futbolas.lt/naujiena/401399/ ... ve-liepaja" onclick="window.open(this.href);return false;

Grįžti į