bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

A lyga bendrai

2010 Rgp 11 14:14

Apie Lietuvos ir Ukrainos futbolą – skirtingos nuomonės
http://penalty.lt/apie-lietuvos-ir-ukra ... -nuomones/

Kiek žmonių, tiek nuomonių. Tokia mintis Penalty.lt toptelėjo perskaičius Panevėžio „Ekrano“ legionieriaus iš Ukrainos Aleksandro Kablašo žodžius klubo interneto svetainėje.

Į klausimą, kokių skirtumų ir panašumų įžvelgia tarp Lietuvos ir Ukrainos futbolo, ukrainietis atsakė, kad jis beveik niekuo nesiskiria. Ir kaip čia neprisiminsi pavasarį ištartų „Lviv“ (Ukraina) klube dirbusio trenerio Algimanto Liubinsko žodžių, kad A lyga nė per nago juodymą neprilygsta net Ukrainos pirmajai lygai.

Aleksandras Kablašas, Panevėžio „Ekrane“ žaidžiantis puolėjas iš Ukrainos: „Tiesą sakant, futbolas Lietuvoje ir Ukrainoje praktiškai beveik niekuo nesiskiria. Ukrainoje yra 3–4 aukšto europinio lygio komandos – Donecko „Šachtar“, Kijevo „Dinamo“. O visos kitos likusios – panašaus pajėgumo kaip ir A lygoje, tad nematau didesnių skirtumų tarp jų“.

Algimantas Liubinskas, buvęs Lietuvos rinktinės ir „Lviv“ (Ukraina) treneris: „Ukrainos pirmosios lygos ir Lietuvos A lygos čempionatų negalima nė iš tolo lyginti. A lyga nė per nago juodymą neprilygsta net ir pirmajai Ukrainos lygai. Kas čia Lietuvoje? Mėgėjų lyga, kurioje žaidžia visi, kas tik užsimano. Nėra jokio sportinio principo. Ukrainos pirmojoje lygoje visai kitas meistriškumas, o apie aukščiausiąjį divizioną net kalbėti nėra ko“.

Sergejus Koziuberda, Marijampolės „Sūduvos“ komandoje rungtyniaujantis ukrainietis: „Ukrainos pirmosios lygos komandų meistriškumą atitinka Panevėžio „Ekranas“, Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Vėtra“ (taip jis kalbėjo, kai „Vėtra“ dar nebuvo subyrėjusi – Penalty.lt). Kitos Lietuvos ekipos yra žemesnio lygio“.

Tad kuriuo iš šių žmonių tikėti? Kuriam derėtų prisiminti, kad kalbėti reikia atsakingai? Gal geriau nekalba apie Achilą, kas nėra Homeras.

Makenzis
Pranešimai: 7351
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: A lyga bendrai

2010 Rgp 11 15:15

futbolą reikia žaisti, o ne apie jį kalbėti :ugeek:
jau prisiklausėme kalbų apie darbą futbolui, sprendimus futbolo labui, visokio plauko specialistų išvedžiojimų...
ir galime pasižiūrėti į rezultatus, nuveiktus darbus, o jau tada pasvarstyti: kur link judame??? pasiteisina sprendimai ar visa tai tik akių dūmimas...
o ar galima lyginti Ukrainos ir Lietuvos futbolą??? tai būtų nesąmonė: ką mes su jais bendro turime??? o ašaringosios Madonos iš Kybartų (dar žinomas Algiuko pravarde) ašaromis ir pasakomis aš netikiu... žinau tik tiek, kad futbolas neužima tokios padėties Lietuvoje, kokios yra vertas, gal trūksta pinigų, gal gerų vadybininkų, o gal futbolininkų...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A lyga bendrai

2010 Rgp 11 15:32

A.Karmazinas: „Nautara“ įveiktų A lygos rinktinę“

Kauno „Nautaros“ kapitonas Artūras Karmazinas tvirtina, kad komanda prieš artėjančias UEFA salės futbolo turnyro atrankos varžybas nusiteikusi optimistiškai ir pajėgi įveikti Fingalo „Sporting“ (Airija) bei Jerevano „Kaghi“ (Armėnija) ekipas. 31 metų futbolininkas mano, kad „Nautara“ nugalėtų ir iš A lygos žaidėjų sudarytą rinktinę.

Valdas KASPERAVIČIUS

- Pirmadienį „Nautara“ rungtynėmis su Fingalo „Sporting“ pradės UEFA salės futbolo turnyro atrankos varžybas. Kaip komanda nusiteikusi prieš jas, kokios nuotaikos vyrauja? – Penalty.lt pradėjo pokalbį su A.Karmazinu.
- Gerai nusiteikusi, visi noriai treniruojasi ir rimtai rengiasi rungtynėms. Smagu, kad visi futbolininkai sveiki, niekas nesusižeidęs.

- Ar įsivaizduojate „Sporting“ komandos pajėgumą?
- Atvirai pasakius, neįsivaizduoju. Komandos draugai naršė po internetą, bandė sužinoti apie varžovus, bet nelabai pavyko ką išsiaiškinti, nes informacijos nerado. Apie Airijos rinktinę žinau, ją lietuviai yra įveikę. Bet klubas gali būti ir stipresnis.

- „Nautarą“ pirmadienį nudžiugintų tik pergalė? Lygiosios nebūtų geras rezultatas?
- Mūsų tikslas – iškopti į kitą etapą, tad savaime suprantama, kad geras rezultatas vienas – pergalė. Ir ne tik per mačą su airiais, bet ir su Armėnijos ekipa.

- Esate „Nautaros“ kapitonas. Gal prieš rungtynes padrąsinate komandos draugus, stengiatės įkvėpti juos kovai?
- Tai, kad visi mūsų futbolininkai patyrę, nėra reikalo jų drąsinti (juokiasi). Žaidėjai ir be mano kalbų žino, kad reikia siekti pergalės ir visada tai daro.

- Ar laikote „Nautarą“ Kaune vyksiančio turnyro favorite?
- Iš tikrųjų nežinau nei Fingalo „Sporting“, nei Jerevano „Kaghi“ ekipų pajėgumo, tad drąsiai tvirtinti negalėčiau. Kita vertus, mes žaisime namie, tad turiu tikėti savo komandos sėkme ir laikyti ja favorite.

- Lietuvoje „Nautara“ yra stipriausia salės futbolo komanda. O kas, jūsų nuomone, geriausias šalies salės futbolo žaidėjas?
- Vieno žaidėjo negalėčiau įvardyti. Paminėsiu kelis. Tai mano ekipos draugai Arūnas Šteinas ir Tomas Nemanis, Kazlų Rūdos STIHL komandai atstovaujantis Artūras Rimkevičius. Pastarojoje ekipoje yra nemažai jaunų, perspektyvių vaikinų, tačiau aš nežinau net jų pavardžių.

- Ar „Nautara“ salėje sugebėtų įveikti iš A lygos futbolininkų sudarytą rinktinę?
- Taip, sugebėtų. Buvo laikai, kai Klaipėdos „Atlantas“ A lygoje žaidė gerai ir užėmė gan aukštą vietą. Klaipėdiečiai nusprendė išbandyti jėgas salės futbole ir pareiškė, kad visus varžovus įveiks viena koja. Tačiau per pirmąjį ratą uostamiesčio klubas pelnė vos vieną tašką. Vėliau „Atlantas“ pakoregavo žaidimą ir jam sekėsi geriau. Vis dėlto reikia suprasti, kad salės futbolas skiriasi nuo to, kuris žaidžiamas ant žaliosios vejos.

- Kuo, jūsų nuomone, „Nautara“ pranašesnė už kitas šalies komandas?
- Mūsų ekipa gyvuoja seniai, susižaidusi, futbolininkai gerai supranta vienas kitą.

- Šiandien žaisite draugiškas rungtynes su Vilniaus „Bekentu“, prieš tai rungtyniavote su Kazlų Rūdos STIHL futbolininkais. Dviejų kontrolinių mačų užteks prieš artėjančias atrankos varžybas?
- Net nežinau. Geriausiai į šį klausimą atsakys mūsų rezultatai. Užteks, jei grupėje užimsime pirmąją vietą.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 01 21:46

2010 m. A lygos sezono rekordai
2010.12.01, 20:43
http://penalty.lt/2010-m-a-lygos-sezono-rekordai/" onclick="window.open(this.href);return false;
Valdas KASPERAVIČIUS

Statistikos mėgėjams pateikiame 2010 metų Lietuvos futbolo A lygos čempionate užfiksuotų rekordų.

* Daugiausia įvarčių per vienerias rungtynes – keturis – pelnė Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Artūras Jeršovas. Liepos 24 dieną jis keturis kartus nuginklavo „Mažeikių“ vartininką.

* Ilgiausia pergalių serija šiemet gali pasigirti Panevėžio „Ekranas“. Lietuvos čempionai laimėjo aštuonis mačus iš eilės.

* Ilgiausiai „sausus“ vartus išsaugojo taip pat „Ekranas“. Panevėžiečiai nė įvarčio nepraleido penkis turus iš eilės.

* Ilgiausia nepralaimėtų rungtynių serija priklauso Marijampolės „Sūduvai“. Suvalkijos komandos niekas nenugalėjo per pirmuosius 20 mačų.

* Pergalę didžiausia persvara – 7:0 – iškovojo „Sūduva“ ir „Šiauliai“. Abi komandos po tiek įvarčių įmušė į „Klaipėdos“ vartus. Marijampoliečiai klaipėdiečius sutriuškino rugpjūčio 22 d., o šiauliečiai – lapkričio 14–ąją. Septyni įvarčiai yra ir per vienerias rungtynes pelnytų įvarčių rekordas.

* Daugiausia įvarčių į vienos ekipos vartus – 17 – įmušė „Sūduva“. Tiek kartų per tris mačus marijampoliečiai nuliūdino„Klaipėdą“.

* Daugiausia žiūrovų – 4700 – susirinko Panevėžyje spalio 31 d. į 31–ojo turo rungtynes tarp vietos „Ekrano“ ir „Šiaulių“.

* Mažiausiai žiūrovų – vos 60 – stebėjo 9–ojo turo rungtynes Šiauliuose gegužės 9 d. tarp „Mažeikių“ ir Kauno „Atleto“.

futbolinis
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 15:01
Palaikoma komanda: Lietuvos rinktinė

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 03 09:42

2010 m. A lygos sezono rekordai
...
Statistikos mėgėjams pateikiame 2010 metų Lietuvos futbolo A lygos čempionate užfiksuotų rekordų.
...
Dar šiek tiek statistikos:
 • Vilniaus „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“ šiemet gynėsi geriau nei čempionai - per sezoną praleido tik po 16 įvarčių. Šios dvi komandos šį sezoną pralaimėjo tik po 3 susitikimus („Ekranas“ pralaimėjo 4)
 • Pakruojo „Kruoja“ pasižymėjo dideliu lygiosiomis sužaistų rungtynių skaičiumi – ši komanda lygiomis sužaidė 11 rungtynių (8 iš jų – namuose), taip pat pagerino A lygos visų laikų rekordą lygiosiomis namų stadione sužaidę 6 susitikimus iš eilės.
 • Kauno „Atletas“ liko vienintele pergalių nepasiekusia komanda, o iš 6 pelnytų taškų tik vieną tašką pelnė namų stadione, likusios 5 lygiosiomis pasibaigusios rungtynės žaistos Šiaurės Vakarų Lietuvoje – Šiauliuose (2 kartus prieš Šiaulių FK, kartą prieš Mažeikių FK), Mažeikiuose ir Pakruojyje.
 • Tik dvi komandų poros visus 3 kartus išsiskyrė taikiai – „Kruoja“ su Šiaulių FK (2:2, 3:3 ir 2:2) ir „Sūduva“ su „Žalgiriu“ (0:0, 1:1 ir 0:0).
 • Šį sezoną lankomiausios buvo Vilniaus „Žalgirio“ namų rungtynės ir tai buvo vienintelė komanda, kuriai namų sienos ženkliai padėjo – „Žalgiris“ namų rungtynėse surinko 35 taškus (iš 42 galimų; tik 4 praleisti įvarčiai), tuo tarpu svečiuose – tik 21 tašką (iš 39 galimų; 12 praleistų įv.). Pagal namuose surinktus taškus vilniečiai šiemet buvo pirmi, pagal taškus išvykose – tik penkti.
 • Šiemet namų sienos labiausiai trukdė Pakruojo „Kruojai“ (21 taškas ir 6 pergalės svečiuose, 14 taškų ir tik 2 pergalės namuose) ir Kauno „Atletui“ (5 iš 6 taškų surinkti svečiuose. Šiaulių FK komandai išvykose įvarčiai tinkle atsidurdavo žymiai dažniau nei namuose (23 kartus išvykose, 14 kartų namuose).
 • „Sūduvos“ šiemet žaidė vienodai išvykose ir namuose – tiek svečiuose, tiek ir namuose komanda surinko po 28 taškus, įmušė po 28 įvarčius, o praleido – po 8.
Jei kam bus įdomu, įdėsiu ir daugiau faktų (jau nemažai esu prisiruošęs, dar kažkiek statistikos liko išanalizuoti)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 03 10:15

Įdomu - dėk.

futbolinis
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 15:01
Palaikoma komanda: Lietuvos rinktinė

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 03 13:05

Taigi, dar žiupsnis statistikos (kitą savaitę dar pridėsiu kortelių ir šiek tiek žaidėjų statistikos):

 • Šiemet A lygoje per 135 susitikimus įmušta 370 įvarčių (2,8 per rungtynes – daugiau nei 2008 ar 2009 m., mažiau nei 2007 m.). Skirtingai nei ankstesniais metais, namų ir svečių komandos įvarčių mušė beveik po lygiai. Įvarčių į savus vartus ženkliai padaugėjo (8 arba 2,2% visų įvarčių), realizuotų 11 m. baudinių – sumažėjo (20 arba 5,4%), taip pat žymiai padaugėjo nerealizuotų 11 m. baidinių (33,3%)
 • Šiemet net keturiose rungtynėse žiūrovai pamatė po 7 įvarčius - Klaipėdos FC du kartus pralaimėjo rezultatu 0:7 (svečiuose „Sūduvai“ ir namuose Šiaulių FK komandai), dar 2 kartus užfiksuotas rezultatas 6:1 (kartą „Sūduva“ svečiuose tokiu rezultatu įveikė Klaipėdos FC, kitą kartą „Banga“ namuose nugalėjo Mažeikių FK).
 • Šių metų A lygoje Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai pasižymėjo nuo birželio 5 d. iki rugpjūčio 8 d. laimėję 8 lygos rungtynes iš eilės, o nuo balandžio 10 d. iki rugsėjo 26 d. net 11 namų rungtynių iš eilės nepatyrę pralaimėjimo.
 • Pakruojo „Kruojai“ priklauso keletas šių metų A lygos rekordų – daugiausiai rungtynių iš eilės įmušant bent po įvartį (17 rungtynių nuo liepos 4 d. iki lapkričio 14 d.), daugiausiai lygiųjų iš eilės (4), daugiausiai lygiųjų iš eilės namuose (6 rungtynės – pagerintas visų laikų A lygos rekordas)
Lankomumas:
 • Šių metų A lygoje mažiausiai žiūrovų lankėsi Kauno „Atleto“ namų rungtynėse (apie 150 per rungtynes), nedaug jų lankėsi ir Pakruojo bei Mažeikių stadionuose (vid. apie 425), daugiausia – Vilniaus „Žalgirio“ ir Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionuose (apie 1200) bei Gargžduose (apie 1035).
 • Tik dviejuose stadionuose bent kartą lankėsi mažiau nei 100 žiūrovų – Šiaulių centriniame (kai namų rungtynes čia žaidė Mažeikių FK) ir Kauno S. Dariaus ir S. Girėno. O štai Gargžduose, Tauragėje ir Panevėžyje nei vieneriose rungtynėse nesusirinko mažiau nei 400 žmonių.
Įvarčiai:
 • Jauniausias šių metų A lygos įvarčio autorius - Tomas Birškys (Šiaulių FK, 17,5 metų), per metus kamuolį į vartų tinklą pasiuntė dar du jaunesni nei 18 metų žaidėjai (M. Grigaravičius ir L. Bielskis). Vyriausi įvarčių autoriai – D. Bička (38,7 m.), V. Rimkus (37,3 m.), viso įvarčius mušė net 18 žaidėjų, vyresnių nei 31 metai.
 • Šiemet A lygoje įvarčius mušė 120 žaidėjų, 6 iš jų – tik į savus vartus. Jauniausiam įvarčio autoriui buvo 17 m. 186 dienos, vyriausiam - 38 m. 261 diena. Pagal įvarčių autorių amžių jauniausia komanda – Klaipėdos FC (vid, 21 m.), vyriausia – Panevėžio „Ekranas“ (31 m.).
 • Vyriausias įvarčio autorius Klaipėdos FC komandoje (24,9 m.) buvo tik metais vyresnis už jauniausią įvarčio autorių „Ekrano“ komandoje (23,5 m.).
Teisėjai:
 • Šiemet A lygoje teisėjavo 11 aikštės teisėjų ir tik vienintelis Dainius Petraška nei karto neparodė raudonos kortelės. Vijūnas Vasiliauskas ir Saulius Atmanavičius šį sezoną iš aikštės išvarė po 3 žaidėjus.
 • Šiame sezone teisėjavo 29 skirtingi teisėjo asistentai. 10 rungtynių šoniniu arbitru dirbo moteris (9 kartus – J. Mačikunytė, kartą – I. Siliūnienė). Daugiausiai kartų vėliavėle apsiginklavę teisėjavo A. Pipiras ir D. Sužiedėlis (po 14 susitikimų).
 • Daugiausiai kartų aikštės teisėju dirbo J. Paškovskis (16 rungtynių), S. Slyva (15), S. Dirda ir V. Vasiliauskas (po 14).
 • Šių metų aukščiausioje lygoje daugiausiai kortelių parodė Saulius Dirda, per 14 rungtynių žaidėjus kortelėmis baudęs 66 kartus. 30 kartų jis žaidėjus baudė už grubų žaidimą, 10 kartų už pavojingų atakų nutraukimą, 9 kartus – už nesportišką elgesį, net 7 kartus už žaidimą po švilpuko.
 • Mažiausiai kortelių rodė V. Vasiliauskas (31 kortelė per 14 rungtynių arba po 2,2 per rungtynes), tačiau ir šio kortelių kiekio užteko kad išvaryti iš aikštės net 3 žaidėjus (2 – už antrąją kortelę)
 • Tik vienas žaidėjas nubaustas kortele už teisėjo įžeidimą, net 17 futbolininkų – už keiksmažodžius, 19 – už nesutikimą su teisėjo sprendimu, 13 – už 9 m atstumo nesilaikymą, 8 – už pražangos simuliavimą, 4 – už laiko vilkinimą.
 • Kaip ir įprasta, šiemet A lygoje dauguma teisėjų apie pusę visų geltonų kortelių skyrė už grubias pražangas. Kiek įvairiau žaidėjus baudė tik A. Kancleris (19 % už grubų žaidimą), A. Žuta (27 %), G. Mažeika (33 %). G. Mažeika ir S. Dirda protokoluose šiemet naudojo 11 skirtingų kortelių priežąsčių, S. Slyva – tik 4.
Žaidėjai:
 • Šį sezoną A lygoje jauniausia komanda tapo Klaipėdos FC (21,7 m.), šiek tiek atsiliko „Atletas“ (23 m.) ir „Banga“ (23,8 m.). Vyriausios komandos titlutą užsitikrino „Ekranas“ (29 m.), gerokai nuo jų atsiliko „Tauras“ (26,5), „Žalgiris“ (26,4) ir „Sūduva“ (26).
 • Mažiausiai žaidėjų rungtynėms registravo „Ekranas“ ir „Sūduva“ (per metus aikštėje žaidė arba ant suoliuko sėdėjo 27 skirtingi žaidėjai), šiose komandose mažiausiai skirtingų žaidėjų pasirodė aikštėje (atitinkamai 23 ir 24). Daugiausiai žaidėjų rungtynėms registravo Klaipėdos FC (registravo 35, 34 iš jų bent kartą žaidė aikštėje), „Atletas“ (34) ir Šiaulių FK (33).
 • Jauniausias 2010 m. A lygoje pasirodęs žaidėjas – Bartas Butinas (Klaipėdos FC, 16 m. 250 dienų), iš viso šiemet aikštėje pasirodė 13 jaunesnių nei 18 m. žaidėjų, du iš jų buvo Klaipėdos FC pagrindinės sudėties žaidėjai J. Vilavičius (22 rungtynės) ir M. Grigaravičius (21 r.). Vyriausi sezono žaidėjai – D. Bička (38 m. 268 dienos), G. Juodeikis (37,6 m.), V. Rimkus (37,4)

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 04 11:35

Žingsnelis pirmyn, kitas atgal - į šviesią futbolo ateitį?
http://sportas.delfi.lt/abroad/zingsnel ... d=39319007" onclick="window.open(this.href);return false;
Nors Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius 2010-ųjų sezoną apibūdino kaip vieną įdomiausių ir sėkmingiausių, tačiau ne visi šios sporto šakos specialistai trykšta tokiu optimizmu, rašo "Kauno diena".

"Netikiu, kad šis sezonas buvo vienas sėkmingiausių ir kad Lietuvos futbolas žengia į šviesią ateitį. Dar prieš 13 metų, kai treniravau Šiaulių "Karedą" ir tapome Lietuvos čempionais, varžybos buvo daug aukštesnio lygio, tada žaidė daugiau pajėgesnių komandų", - prisimena Algimantas Liubinskas.

Jo nuomone, ir kitų ankstesnių metų čempionatai buvo įdomesni nei šis.

Pasak A. Liubinsko, "norint objektyviai įvertinti dabartį, reikia bent retkarčiais atsisukti atgal ir nepamiršti gerų, pamokančių dalykų".

Benjaminas Zelkevičius taip pat nemano, jog pasiekti įspūdingi laimėjimai:

"Visi matėme, koks buvo praėjęs futbolo sezonas - neliko Vilniaus "Vėtros" - vieno pajėgiausių šalies klubų, daugkartinis šalies čempionas FBK "Kaunas" nežaidė A lygoje jau antrą sezoną, Lietuvos čempionate dingo intriga", - rašo dienraštis "Kauno diena".

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 04 11:37

Teisingi ir taiklūs pastebėjimai, tik deja ar bent viena pusė padarys išvadas.

rymka
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2010 Bir 20 20:59
Palaikoma komanda: Tauras

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 04 13:10

Taip taiklūs pastebėjimai, kad A lygos lygis kritęs.
Tačiau susidaro įspūdis iš straipsnelio, kad dėl visko kalta federacija.
Vis dar ekonominis sunkmetis ant Lietuvos, tad lygis ir negali kilti. Ekonominis sunkmetis, o ne LFF gi kalta dėl Vėtros byrėjimo.
Liubinskas prajuokino...pats buvo užsiminęs, kad nebuvo nei vienose A lygos rungtynėse šiemet...Tai kaip galima ekspertu būti tokiu atveju>? be to prieš 13 metų kuomet anot jo lygis buvo daug aukštesnis, LFF užsiiminėjo majonezo verslu.

Viena galima sutikti - LFF per daug giriasi, užsiminėja "piar'u".

O kad sekantis sezonas būtų įdomesnis - privalu paskutinei vietai kristi į 1 lygą, o kita Kauno komanda užimtų jos vietą.
Galbūt ir Vėtra ateityje atgims, bet čia vėl nereiktų ieškoti kaltų federacijoje.

šiaip
Pranešimai: 3829
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 04 13:46

"Visi matėme, koks buvo praėjęs futbolo sezonas - neliko Vilniaus "Vėtros" - vieno pajėgiausių šalies klubų, daugkartinis šalies čempionas FBK "Kaunas" nežaidė A lygoje jau antrą sezoną, Lietuvos čempionate dingo intriga", - rašo dienraštis "Kauno diena".
Dar užmiršo V.Romanovo ruporas atsakyti, kas kaltas, kad "Vėtra" bankrutavo ir kad FBK nežaidžia A lygoje. O jau intriga ankstesniuose sezonuose tiesiog per kraštus liejosi. 2008 metais "Ekranas" laimėjo su +10 taškų, 2007 - FBK su +15, 2006 - FBK su +21, 2005 - "Ekranas" su +10. Na tiesiog kvapą gniaužianti kova :)

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 04 18:27

... O jau intriga ankstesniuose sezonuose tiesiog per kraštus liejosi. 2008 metais "Ekranas" laimėjo su +10 taškų, 2007 - FBK su +15, 2006 - FBK su +21, 2005 - "Ekranas" su +10. Na tiesiog kvapą gniaužianti kova :)
deja , čempionate buvusios intrigos, kovingų mačų statistinėm analizėm nenusakysi ir neįrodysi. Bet tau ir tavo klubeliui to dar nesuprasti, nes jūs megaujatės pačiu dalyvavimu lygoj ir futbolo švenčių liaudžiai kūrimu.

rimbas

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 05 12:06

o didžiausia intriga buvo tarp FBK, Šilutės bei Atlanto tarpusavio kovų...Panašiai dabar Romka bando padaryti Lietuvos krepšinyje. Sugryš ta intriga, jei kauniečiai mažiau los, o žais ten kur ir priklauso jiems.

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 05 14:24

didžiausia intriga buvo, FBK-Ekranas ; FBK -Žalgiris, Žalgiris - Vėtra. Dabar tokių rungtynių nėra. Žalgiris su Ekranu tarpusavyje sugebėjo tik šou sukurti....

futbolinis
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 15:01
Palaikoma komanda: Lietuvos rinktinė

Re: A lyga bendrai

2010 Gru 08 16:04

... A lygos statistikos tęsinys ...

A lyga (žaidėjai)
 • Mažeikių FK žaidėjas Antanas Bulošas šių metų A lygoje aikštėje praleido daugiausiai laiko – 2416 minučių, jis žaidė visose sezono rungtynėse ir buvo pakeistas tik kartą (likus 14 minučių iki rungtynių pabaigos). Nuo jo nedaug atsiliko „Atleto“ žaidėjas Mantas Sirvydas (2386 min.) ir „Taurui“ atstovavęs Nerijus Mačiulis (2358).
 • Šiame A lygos sezone Povilas Lukšys tapo rezultatyviausiu nepriklausomos Lietuvos aukščiausios lygos futbolininku (viso 169 įvarčiai). Jis taip pat yra ir daugiausiai A lygos rungtynių žaidęs bei daugiausiai minučių aikštėje praleidęs futbolininkas (daugiau nei 400 rungtynių, beveik 30000 minučių).
 • Šių metų A lyga labiausiai nuvilti turėjo „Kruojos“ atsarginį vartininką Marių Šalkauską, kuris buvo registruotas visose 27 rungtynėse, tačiau taip ir nepasirodė aikštėje (tiesa, jis žaidė 3 turo rungtynėse prieš „Vėtrą“, tačiau šių rungtynių rezultatas anuliuotas) . Tik šiek tiek labiau pasisekė marijampoliečiui Aldui Kliučinykui, kuris ant atsarginių suolo sėdėjo 20 rungtynių, bet vieneriose rungtynėse vis tik debiutavo (aikštėje praleido 5 minutes).
 • Šiais metais A lygoje visose 27 savo komandų rungtynėse žaidė A. Bulošas (Mažeikiai), M. Sirvydas („Atletas“), N. Mačiulis („Tauras“), P. Lukšys („Sūduva“) ir K. Mykolaitis („Kruoja“)
A lyga (kortelės)
 • Šiame A lygos sezone per 135 rungtynes parodytos 452 geltonos kortelės (vidutiniškai 3,4 per rungtynes) ir 18 raudonų kortelių (9 iš jų už antrąsias geltonas korteles).
 • Šių metų A lygoje daugiausiai raudonų kortelių parodyta Gargždų „Bangos“ rungtynėse – 4 kortelės Gargždų komandos žaidėjams, 2 – jų varžovams. Mažiausiai - Marijampolės „Sūduvos“ rungtynėse (kartą marijampoliečiui, nei karto varžovams).
 • Šiaulių FK žaidėjai šių metų A lygoje išprovokavo daugiausiai varžovų kortelių – prieš juos žaidžiantiems futbolininkams parodyta net 54 kortelės. Keista, bet šiemet nei vienas Šiaulių varžovų komandos futbolininkas neišvarytas iš aikštės. Patiems šiauliečiams per metus parodytos 53 geltonos kortelės, du žaidėjai išvaryti iš aikštės.
 • Turtingiausio necenzūrinių žodžių žodyno prizas A lygoje šiemet atitenka Gargždų „Bangos“ komandai – šios komandos žaidėjams net 5 kartus parodytos geltonos kortelės (beveik 10 % visų kortelių), dar 5 korteles gargždiškiai užsidirbo už nesutikimą su teisėjo sprendimu. „Atleto“ žaidėjams parodytos 3 kortelės už keismažodius, Mažeikių, „Tauro“ ir „Ekrano“ žaidėjams – po 2.
 • 2010 m. A lygos sezone teisėjai iš aikštės išvarė po 4 Gargždų „Bangos“ ir Kauno „Atleto“ futbolininkus. Šiaulų FK ir Tauragės „Tauras“ nuo raudonų kortelių nuokentėjo po 2 kartus, kitose komandose per sezoną išvaryta po 1 žaidėją.
 • A lygoje šiemet mažiausiai kartų kortelėmis bausti Panevėžio “Ekrano“ futbolininkai, kuriems parodytos 33 geltonos ir 1 raudona kortelė. Nuo panevėžiečių atsiliko „Sūduva“ (38 ir 1) bei „Žalgiris“ (40 ir 1).
 • Nedrausmingiausi pasibaigusio A lygos sezono žaidėjai - Davydas Arlauskis („Žalgiris“), Rimvydas Grudys („Banga“) ir Aurimas Kučys („Ekranas“), užsidirbę po 7 geltonas korteles bei Aurelijus Staponka („Banga“), taip pat uždirbęs 7 geltonas korteles, kurių viena virto raudona.
 • Nedrausmingiausias nepriklausomos Lietuvos aukščiausios lygos žaidėjas Tomas Kančelskis 2010 m. A lygoje užsidirbo 6 korteles, taigi viso per karjerą A lygoje surinko 86 korteles ir net 34 kortelėmis lenkia A. Kučį, M. Grigalevičių ir R. Vilėniškį.

Grįžti į