bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2012 Lie 01 02:23

Tebūnie lengva žemelė, buvo puikus puolėjas:

Скончался легендарный грузинский футболист Рамаз Шенгелия
http://www.cissoccer.com/news/11487.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis

Легендарный грузинский футболист, нападающий Рамаз Шенгелия скончался в Тбилиси утром в четверг, 21 июня, в возрасте 55 лет, сообщили корр. "Новости-Грузия" в Федерации футбола Грузии. "Рамаз Шенгелия скончался в четверг утром, по предварительным данным от сердечного приступа. Пока не решено, когда будет проходить панихида, и в какой день пройдут похороны. Это будет согласовано с его семьей", - отметила представитель Федерации. Федерация футбола Грузии разместила на своем официальном сайте заявление, в котором выражается соболезнование в связи с кончиной легендарного футболиста.

Заслуженный мастер спорта Рамаз Шенгелия отличался поразительным голевым чутьем и высокой скоростью. Был одним из сильнейших нападающих СССР конца 1970-х - начала 1980-х годов. Шенгелия выступал за команды "Торпедо" Кутаиси (1971-1976), "Динамо" Тбилиси (1977-1988), шведские клубы "Эстер" Векше и "Хольмсунд" (1989-1990). В чемпионатах СССР Шенгелия провел 283 матча, забил 120 голов. Он является чемпионом СССР (1978 год), обладателем Кубка СССР (1979 год), победителем Кубка кубков (1981 год). Шенгелия был лучшим бомбардиром чемпионата СССР в 1981 году (23 гола). В 1977-1981 годы пять раз входил в списки лучших футболистов сезона. За сборную СССР в 1979-1983 провел 26 матчей, забил 10 голов. В 1980 году Шенгелия стал чемпионом Европы среди молодежных команд. Кроме того был участником чемпионата мира 1982.

nusimato
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2015 Bal 17 13:34
Palaikoma komanda: Žalgiris

Amžiną atilsį

2016 Rgs 21 12:09

:(
In memoriam: Leonidas Donskis: „Joks sportas taip neįkvepia, kaip futbolas“

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/fu ... -24-686123" onclick="window.open(this.href);return false;

Trečiadienio rytą Anapilin išėję filosofas Leonidas Donskis garsėjo kaip didelis populiariausios planetoje sporto šakos – futbolo – gerbėjas. Publikuojame LFF svetainei praėjusių metų pavasarį duotą L.Donskio interviu, kuriame jis dalijasi mintimis apie santykį su futbolu, šio sporto reikšmę ir sąveiką su pilietiškumu.

– Koks jūsų asmeninis santykis su futbolu, kaip reiškiniu, bei Lietuvos futbolu?

– Futbolas yra mylimiausia mano sporto šaka. Tai sportas, kurį aš labiausiai mėgstu ir myliu bei sportas, kuris man gražiausias estetiškai, kuriuo mėgaujuosi. Geram futbolui esu neatsparus, aš jį pamatęs galiu sustoti ir pamiršti viską; nueiti į barą, kuriame rodomos rungtynės, ir iškart pasinerti į futbolo spektaklį.

Santykis su Lietuvos futbolo rinktine ir Lietuvos futbolu taip pat egzistuoja todėl, kad esu tos kartos atstovas, kuri augo su Vilniaus „Žalgiriu“. Būdamas Klaipėdos vaikas prisimenu dar senąjį „Atlantą“, gana gerą komandą, kuri žaidė Sovietų Sąjungos II lygoje kartu su „Žalgiriu“ ir net gerokai pasipriešindavo pastarajam. Paauglystėje mačiau „Žalgirio“ triumfą, kai jis pateko į I lygą, o vėliau į aukščiausiąją ir tapo bronzos medalių laimėtoju.

Mačiau galingą „Žalgirio“ skrydį, ir tai buvo Lietuvos futbolo pakilimas. Turiu daug sentimentų Lietuvos futbolui, su daugeliu futbolo žmonių bičiuliauju.

Futbolas yra gana simbolinė sporto šaka, kuri suvienija šalį. Žinoma, Lietuva yra krepšinio šalis ir jis taip pat turi galią, bet pripažinkime, kad niekas pasaulyje taip neįkvepia ir nesiunčia tokios galingos žinios apie šalį, kaip futbolas ir futbolo komandos pergalės. Todėl, manau, šaliai pelnyti pagarbą, simpatiją, susidomėjimą galima vien geru žaidimu futbolo aikštėje.

– Jūsų nuomone, egzistuoja futbolo kultūra Lietuvoje? Kaip ją reiktų ugdyti?

– Futbolas Lietuvoje turi gražią tradicija ir yra gyvas. Kita vertus, krepšinis yra užvaldęs Lietuvą, tad tikėtis, kad futbolui bus skirta tiek pat dėmesio, finansinių galimybių, yra labai sunku. Vis dėlto, futbolo pozicijas reiktų ginti ir tą būtina daryti, nes turime tradicijų, legendinį Vilniaus „Žalgirio“ klubą, kuris buvo pakėlęs Lietuvos futbolą į aukštumas, pagaliau, turime jaunų talentingų žaidėjų, žaidžiančių įvairiose užsienio komandose. Esame turėję žaidėjų, kurie žaidė tarp grandų, pavyzdžiui, Edgarą Jankauską.

Kitaip tariant, Lietuva tiesiog turi plėtoti futbolą ir su tuo yra susiję keli dalykai. Pirma, tai klubinis futbolas – svarbu, kad komandos būtų mylimos. Man gražus pavyzdys yra Gargždų „Banga“. Yra tekę matyti, kaip šio nedidelio futbolo miesto, iš kurio yra kilęs toks legendinis žaidėjas kaip Arminas Narbekovas, gyventojai myli savo komandą, kaip jie švenčia „Bangos“ pergales. Manau, jei Lietuvoje sustiprėtų toks futbolo sąjūdis, komandos sustiprintų ryšius su savo sirgaliais, padaugėtų futbolo klubų, atsirastų gera televizijos laida futbolui – tai būtų svarbūs žingsniai pagerinti mūsų futbolą.

Lietuvoje yra daug žmonių, kurie mėgsta futbolą. Priklausau futbolą mylinčių fanatų neformaliam klubui, turiu skirtingų bičiulių, tarp kurių ir futbolininkai. Mokslo ir meno žmonių, kurie myli futbolą, yra daug. Manau, kad mes sutelkę pajėgas galėtume populiarinti futbolą ir ugdyti meilę futbolui, tam tikrą kultūrą. Futbolas turi tokią galią, sakyčiau ir kultūrinės bei viešosios diplomatijos srityje, jis populiarina šalį.

Sutikite, yra šalių, kurios mylimos tiesiog dėl gero futbolo – žmonės gali mažai žinoti apie Argentiną ir Braziliją, bet jaučia simpatiją šioms šalims matydami nuostabų futbolą, arba tokioms šalims kaip Nyderlandai. Futbolas Lietuvai būtų svarbus dar tuo, kad gali ugdyti estetiką, skatinti mėgautis gražiu sportu. Gali taip pat sutvirtinti ryšius bendruomenėse, mažuose miesteliuose, jie gali naujai save atrasti vien todėl, kad turi gerą futbolo komandą.

– O dėl futbolo sąveikos su patriotizmu ir pilietiškumu Lietuvoje?

– Futbolas yra daugialypis dalykas. Egzistuoja ir tamsioji jo pusė, ją turi ir kitos sporto šakos, tačiau tai ypač ryšku futbole, kuris yra populiarus ir apeliuoja į žmogaus aistras – egzistuoja įvairūs futbolo chuliganai, kurie dangstosi futbolu, nors jo iš tikro nemyli. Dangstosi futbolo spektakliais, kad įteisintų savo smurtinius veiksmus, ypač rasistinius. Bet yra ir kitas futbolo aspektas, šviesioji pusė: pilietinis pasididžiavimas, solidarumas ir supratimas, kad ten, kur yra tavo šalies komanda ir skamba jos himnas, yra tavo valstybė. Tie 11 asmenų aikštėje tampa tautos atstovais, jos simboliu, todėl korektiškas pasididžiavimas savo šalimi yra labai gražus jausmas.

Tikrai žinoma, kad futbolas turi edukacines ir pedagogines galias. Daug neturtingų šalių vaikų patiria sėkmės istorijas tik per futbolą, patenka į gerus klubus ir patys ateityje padeda vaikams. Yra daugybė atvejų, kai treneriai ir futbolininkai padėjo vaikams iš skurdžių miestų ir lūšnynų tapti talentingais sportininkais. Futbolas yra atvedęs į sėkmę ir šlovę daug jaunų žmonių, tad tai yra didis dalykas. Jeigu jam skirsime daugiau dėmesio, nuo to padaugės meilės Lietuvai.

Darbas su vaikais, ypač mažuose miesteliuose, yra labai prasmingas. Pavyzdžiui, futbolo mokyklos ar treneriai gali padėti mokytojams, kurie ne visada susitvarko su sudėtingomis situacijomis ugdant vaikus, kai dėl emigracinių procesų daug kas keičiasi. Sportas turi didelę ugdomąją galią, dėl to sakyčiau, futbolas yra reikšmingas mūsų gyvenime.

Matas
Pranešimai: 2787
Užsiregistravo: 2012 Bal 04 15:28

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2017 Spa 07 20:55

Kokia žiauri žinia dėl Sarsanijos... Kaip iš giedro dangaus. :(

Tobex
Pranešimai: 10887
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2017 Spa 07 21:25

Kokia žiauri žinia dėl Sarsanijos... Kaip iš giedro dangaus. :(
tai jau tikrai. dar prieš kelias dienas svarstėm ar gali prisidėdi prie Palangos :(

mafia7
Pranešimai: 7314
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2017 Spa 07 21:40

Na šis žmogus buvo,jau dabar pilnai galima sakyti, kad buvo žinomas visame pasaulyje, aukšto lygio tiek treneris, tiek sporto direktorius. Žiauri mirtis, mano močiutė taip mirė mano akyse, užduso. Pagarba šiam žmogui. Ir tikriausiai tai reikia skelbti Atlanto temoje, nes tai nebuvo paprasčiausias užsienietis Klaipėdoje, tai buvo kažkas daugiau.

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Veteranai

2018 Bir 18 10:05

2018 m. birželio 17 dieną Anapilin iškeliavo legendinis futbolininkas, treneris ir komandų vadovas Algirdas Kulikauskas

Anapilin iškeliavo vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų
http://www.eurofootball.lt/naujienos/an ... inku/62016" onclick="window.open(this.href);return false;

Tobex
Pranešimai: 10887
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Straipsniai

2019 Rgs 24 10:56

Tragiška žinia: mirė buvęs A lygos rezultatyviausias žaidėjas

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 898?copied

Naktį iš pirmadienio į antradienį tragiška žinia sukrėtė Lietuvos futbolo pasaulį. Rastas negyvas buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Artūras Rimkevičius.
A.Rimkevičiui priklausė A lygos sezono rezultatyvumo rekordas – 35 įvarčiai, kuriuos jis pelnė atstovaudamas „Šiauliams“. Iš viso puolėjas Lietuvos čempionate įmušė 109 įvarčius ir yra septintas rezultatyviausias visų laikų A lygos žaidėjas. Per savo karjerą 36-erių puolėjas atstovavo Tauragės „Tauro“, „FBK Kauno“, Liepos „Metalurgs“, „Šilutės“, „Šiaulių“, Helsinkio „Atlantis“, Tripolio „Asteras“, Panevėžio „Ekrano“, „Brunei DPMM“ ir Kauno „Stumbro“ klubams.

Tobex
Pranešimai: 10887
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Straipsniai

2019 Rgs 24 10:59

Kauno rajone rastas negyvas buvęs Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... s-puolejas
Neoficialiais duomenimis, vyras nusižudė.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Amžiną atilsį

2020 Gru 11 00:30

December 4
https://www.facebook.com/fkekranas/post ... 6120987152

Liūdna žinia pasidalino Veisiejų „Dainavos“ futbolo komandos vadovas Zenonas Sabaliauskas, pranešęs apie buvusio ekraniečio Fulgento Bižio netektį.

Eidamas 72-uosius metus F. Bižys Utenoje pralaimėjo sunkią kovą su liga.

Puolėjo pozicijoje žaidęs F. Bižys „Ekranui“ atstovavo 1972-1975 m., o 1973 m. jis tapo ne tik geriausiu „Ekrano" futbolininku, bet ir geriausiu miesto sportininku.

Tai žmogus, kuris nepraėjęs jokios futbolo mokyklos, tiesiog savo talentu ir begaliniu noru žaisti futbolą sugebėjo pasiekti didelių sportinių aukštumų. Dar būdamas moksleivis, tapo vienu Veisiejų „Dainavos“ lyderių. Išvykęs iš gimtųjų Veisiejų, niekada nepamiršo, iš kur pradėjo didįjį futbolininko kelią. Dažnai grįždavo į gimtinę, sužaisdavo „Dainavos“ gretose draugiškose rungtynėse.

2005 metais, minint Veisiejų futbolo 70-metį, Veisiejuose buvo surengtas Fulgento Bižio taurės turnyras, kuriose dalyvavo Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Vėtra“, Panevėžio „Ekranas“ ir Alytaus „Alytis“. Apie savo futbolininko karjerą ir asmeninį gyvenimą pats Fulgentas kalbėjo taip:

„Gimiau 1949 m. rugpjūčio 12 dieną Veisiejų apylinkės Radvilonių kaime. Mokyklą baigiau Veisiejuose 1967 m. ir įstojau į tuometinį Kauno politechnikos institutą. Mokykloje aktyviai sportavau. Traukė visos sporto šakos, tačiau futbolas buvo pirmoje vietoje. Kamuolys vienas, o mūsų dešimtys. Bet kažkaip visiems užteko. Labai anksti pradėjau žaisti Veisiejų „Dainavos“ komandoje. Ir ne tik už jaunius, bet ir suaugusius.

Studijas KPI pasirinkau todėl, kad instituto komanda „Politechnika“ žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje. Greitai įsitvirtinau pagrindinėje sudėtyje ir tapau vienu pagrindinių komandos žaidėjų. Puikiai prisimenu, kad rungtynes stebėdavo pilnas stadionas, tad rungtyniauti buvo labai smagu.

Baigęs studijas, pasirinkau Panevėžio „Ekrano“ komandą. Labai gerai įsiliejau į kolektyvą. Man tiko šios komandos žaidimo stilius. Žaidžiau puolėju ir į varžovų vartus mušdavau daug įvarčių. Mano žaidimas buvo vertinamas labai gerai. 1973 metais mane netgi išrinko geriausiu metų Panevėžio sportininku.

1972 metais sukūriau šeimą. 1974 metais mano žaidimu susidomėjo meistrų komandos – Klaipėdos „Atlanto“ atstovai ir pakvietė rungtyniauti aukštesniame lygyje – SSSR II lygos čempionate. Mano šeimai iš karto skyrė butą Klaipėdoje. Vis dėlto į Klaipėdą neišvykome. Žmonai visiškai netiko darbo pasiūlymas, o Panevėžyje jai darbas buvo labai tinkamas. Nesusiklostė ir mano noras rungtyniauti Vilniaus „Žalgiryje“, nors taip pat buvau kviečiams. Tais metais gimė sūnus, Panevėžyje gavome butą, kas tuo laikotarpiu buvo labai svarbu. Vilniuje gi buto niekas nesiūlė.

Tačiau legendinio „Žalgirio“ gretose parungtyniauti teko. 1975 metais „Žalgirio“ sudėtyje rungtyniavau Ašchabade pereinamajame turnyre į SSSR I-ąją lygą. Taip pat žalgiriečių gretose sužaidžiau tada svarbų mačą prieš Libano rinktinę. Ir vis dėlto vėl grįžau į Panevėžį.

Tačiau Utenos „Utenio“ pasiūlymui neatsispyriau. Buvau jaunas, ieškojau iššūkių. O Utena būtent tuo ir paviliojo. „Utenyje“ buvo sudarytos puikios sąlygos ir dirbti, ir žaisti, ir gyventi. Tapau ir žaidžiančiu komandos treneriu, ir administratoriumi. Iš II lygos nukeliavome iki aukščiausios. Mano iniciatyva Utenoje buvo pastatytas naujas stadionas. Žaisti ir man, ir komandai sekėsi. 1984 metais laimėjome žiemos – tradicinį „Snaigės“ turnyrą, kuris būdavo tarsi savotiškas Lietuvos komandų žiemos čempionatas.

Aš žaidžiau rezultatyviai, kartą netgi laimėjau rezultatyviausio čempionato žaidėjo prizą. Per savo futbolininko karjerą aukščiausioje Lietuvos čempionato lygoje sužaidžiau per 300 rungtynių ir pelniau 111 įvarčių.

Futbolas išmokė nugalėti, o gyvenime tai labai svarbu. Visada aikštėje atiduodavau visas jėgas. Mano kredo: „Gyvenime gali išduoti žmona, bičiuliai, bet futbolas – niekada...“.

Nors sportinių aukštumų Fulgentas pasiekė žaisdamas toli nuo gimtųjų Veisiejų, savo tėviškės niekada nepamiršo. Atvykdamas į Dzūkiją visada domėjosi gimtojo miesto futbolo reikalais. Buvo labai paprastas, draugiškas, visada geros nuotaikos.

Liūdėdami dėl netekties, tačiau visada su pasididžiavimu prisimindami šį puikų žmogų ir sportininką, reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio žmonai Daliai, sūnums, artimiesiems, Panevėžio ir Utenos futbolo bendruomenėms.

Už informaciją dėkingi ilgamečiam Veisiejų „Dainavos“ futbolo komandos vadovui Zenonui Sabaliauskui.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2020 Gru 11 00:31

Kybartų „Sveikata“
https://www.facebook.com/fksveikata.lt/ ... 7425222987

Netekome vieno iš Kybartų „Sveikatos" simbolių - ilgus metus komandos vartus ir miesto garbę gynusio Algio Civinsko...

Algis gimė 1940 metais, vaistininko šeimoje. Kartu su šeimos nariais neišvengė tremtinio dalies - iš Sibiro į gimtinę sugrįžo 1959 metais. Grįžęs iš karto prisijungė prie „Sveikatos" ir, žaisdamas vartininko pozicijoje, atstovavo komandai 15 sezonų. Komandos draugų buvo vertinamas už pasiaukojamą žaidimą, drąsą, tiesų ir tvirta charakterį. Baigęs žaidėjo karjerą ilgus metus teisėjavo įvairaus lygio Lietuvos pirmenybėse, nepraleisdavo progos stebėti mūsų komandos pasirodymų stadionuose.

Algiui niekada netrūkdavo iškalbos, o sportu ir, ypač futbolu, jis gyvai domėjosi visą savo gyvenimą. Jis nevengdavo padėti jaunesniems kolegoms, o jei reikia - ir pasakyti tinkamų pastabų, duoti vertingų patarimų.

Algį prisiminsime kaip tikrą „Sveikatos" patriotą, žmogų, iš kurio reikia pasimokyti meilės ir pagarbos savo klubui ir savo šaliai.

Ilsėkis ramybėje, „Sveikatos" vartininke!
Nuoširdžiai užjaučiame Algio artimuosius ....

https://youtu.be/20-XTK1JXAU

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2021 Sau 23 00:51

Užuojauta dėl Jono Sakalausko netekties
http://saff.lt/index.php?pg=naujienos&nid=1715

Šiaulių futbolo bendruomenę pasiekė liūdna žinia - netekome ilgamečio futbolo entuziasto Jono Sakalausko.

Jonas Sakalauskas gimė 1948 m., o futbolą žaisti pradėjo pas trenerį Pijų Paukštį, vėliau žaidė „Statybininko" antrojoje komandoje, o neilgai trukus jau rungtyniavo ir pagrindinėje ekipos sudėtyje bei 1966-aisiais, būdamas 18-os, su šia komanda tapo respublikos čempionato antrosios vietos laimėtoju.

Išvykęs studijuoti į Kauną su Kūno kultūros instituto „Atletu" ne tik tapo Lietuvos čempionu (1970 m.), bet ir pateko į 33 geriausių respublikos futbolininkų sąrašą - buvo geriausias savo pozicijos (dešinio krašto gynėjo) žaidėjas.

Grįžęs į Šiaulius, tęsė karjerą „Statybininke", su kuriuo 1971 m. laimėjo Pabaltijo pirmenybes. Kurį laiką (kartu su Kornelijumi Skeiviu) trenerio pareigose pavadavo ir ilgametį „Statybininko" trenerį Romualdą Urniką.

Po 15-os metų (nuo 1962-ųjų) futbolui skirtų metų Jonas Sakalauskas savo sportinę karjerą tęsė žolės riedulyje. Buvo antrasis „Tauro" moterų komandos treneris ir varžybų teisėjas. 1984-12-29 jam suteiktas LTSR Nusipelniusio trenerio vardas.

Šiaulių apskrities futbolo federacija reiškia nuoširdžią užuojautą Jono Sakalausko artimiesiems.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2021 Kov 12 21:06

Football's Secret Revolutionary
http://youtube.com/watch?v=HNdoET61tzE

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2021 Kov 24 18:18

Ilgamečio „Žalgirio“ stadiono direktoriaus Jono Grigo didelėje ir jautrioje širdyje nebuvo vietos sau
https://www.sportas.info/kuluaruose/ilg ... ietos-sau/

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2021 Rgp 03 14:58

IN MEMORIAM...
https://www.plunge.lt/go.php/lit/In-memoriam

Ateina tokia diena, kai sustojame prie kapo duobės... Siaučiant vasarvidžio žiedams, mus paliko viena ryškiausių rajono sporto asmenybių, savo entuziazmu, profesionalumu ir paprasta žmogiška šiluma pritraukęs, auklėjęs ir mokęs siekti sporto aukštumų, Plungės garbės pilietis Antanas Jadziauskas.

Antanas Jadziauskas gimė 1931 m. sausio 2 d. Plungėje, ūkininkų šeimoje. Dar mokydamasis Plungės gimnazijoje, įsitraukė į aktyvią sportinę veiklą: žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą, atstovavo gimnazijos krepšinio komandai. 1949 m. baigęs gimnaziją, pasirinko studijas Kūno kultūros institute. Studijuodamas žaidė futbolo komandoje „Raudonasis spalis“, paskutiniuosius dvejus metus – „Inkare“. Baigęs studijas, grįžo į tėviškę, nes savo gyvenimo neplanavo susieti su profesionaliu sportu.

Yra žmonių, panašių į ąžuolus: tvirtų savo gyvenimo nuostatomis, galingų savo mąstymu ir jautria – lyg vaiko – širdimi, savo šaknimis giliai ir ištikimai įaugusių į gimtąją žemę. Toks jis buvo... Nuo 1953 metų A. Jadziauskas – Plungės „Spartako“ (1953-1954), „Linų audinių“ (1955-1960) futbolo komandų vartininkas. Vėliau – „Linų audinių“, o nuo 1979 m. – „Kooperatininko“ komandų vyr. treneris.

A. Jadziauskas – vienas Plungės sporto mokyklos įkūrėjų ir pirmasis jos direktorius, mokyklai vadovavęs 1964-1972 metais. A. Jadziauskas 47-erius metus dirbo kūno kultūros mokytoju Plungės 1-ojoje vidurinėje mokykloje, buvusiame Plungės statybos technikume, nuo 1981 m. iki 2000 m. – „Ryto“ vidurinėje mokykloje. Jo treniruojama „Linų audinių“ futbolo komanda 1956 m. tapo Lietuvos čempione. Šio pasiekimo iki šiol nepakartojo nė viena Plungės komanda.

Įvertinus nuopelnus sportui A. Jadziauskas buvo apdovanotas Sporto garbės komandoro ženklu – trečiuoju pagal svarbą Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimu.

Šiandien – skaudi netektis mūsų rajono žmonėms. Skaus­mas, ku­ris smo­gė tie­siai į veidą jo auklėtiniams – tai ne­tek­ties skaus­mas... Jo širdies šilumos užteko visiems, nes jis darė kilnius darbus ir išliko kukliu, jautriu bei paprastu žmogumi. Kaip mažai gerumo parodome gyviesiems... Šią skaudžią minutę mintimis vis dar grįžtame į mokyklų sporto sales, stadionus, aikštynus, tikėdamiesi lyg pro vasaros rūką išvysti trenerio, mokytojo veidą. Deja, iš aikštynų šįkart eisime į kapus.

Labai pasigesime šio puikaus, šilto ir profesionalaus žmogaus. Dėl skaudžios netekties gilią užuojautą reiškiame šeimai bei visiems artimiesiems.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Amžiną atilsį

2021 Rgp 12 03:00

Islandijoje užgeso buvusio Lietuvos futbolo jaunimo rinktinių žaidėjo gyvybė
https://kauno.diena.lt/naujienos/sporta ... be-1038121

Lietuvos futbolo bendruomenę sukrėtė skaudi žinia. Islandijoje užgeso buvusio Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos futbolo jaunimo rinktinių žaidėjo Džiugo Petrausko gyvybė. Futbolininkui buvo tik 27-eri metai.

Apie tai savo feisbuko paskyroje pranešė „Ekrano“ klubas.

„Labai, labai liūdna žinia. Pirmadienį Islandijoje užgeso buvusio ekraniečio, Lietuvos futbolo jaunimo rinktinių žaidėjo Džiugo Petrausko gyvybė. Ilsėkis ramybėje, Džiugai, liksi amžiams komandos draugų ir visos FKE bendruomenės širdyse“, - rašoma klubo paskyroje.

Norintys sunkią netekties valandą padėti Džiugo artimiesiems, galite tą padaryti pavedimu Džiugo seseriai Agnei: Agnė Petrauskaitė LT72 3250 0201 5990 9965 Paskirtis: Parama

D. Petrauskas yra sužaidęs 8 rungtynes U-18 ir U-19 Lietuvos jaunių rinktinėse. Per savo futbolininko karjerą jis yra žaidęs „Ekrano“, „Panevėžio“, „Kupiškio“ komandose.

Grįžti į