asau
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2014 Kov 08 16:22
Palaikoma komanda: Utenis

Edgaras Jankauskas

2016 Sau 14 16:30

E. Jankauskas: "Nesvarbu su kuo mes žaisime, rinktinė bus ruošiama pergalei"
http://www.lff.lt/lt/article/e_jankausk ... a_pergalei

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Sau 14 17:35

Kažkoks LFF'inis interviu...

Visos komandos išskyrus Maltą objektyviai yra stipresnės už mus, jaunimas turi perspektyvų, nes U21 nugalėjo Airiją...

Aišku pats interviu parodo, kad turi žymiai daugiau motyvacijos už daugumą LFF paskirtų trenerių, bet kažkodėl persiduoda ta aplinkos įtaka...

asau
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2014 Kov 08 16:22
Palaikoma komanda: Utenis

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Sau 15 17:34

Edgaras Jankauskas pasiuntė žinutę Lietuvos futbolininkams
http://sportas.lrytas.lt/futbolas/edgar ... inkams.htm

E.Jankauskas pramynė taką Lietuvos futbolo federacijos (LFF) koridoriuose. 40-metis vilnietis daug kartų kalbėjosi ir su kadenciją šį mėnesį baigiančiu LFF prezidentu Juliumi Kvedaru, ir jo pareigas norinčiu perimti generaliniu direktoriumi Edvinu Eimontu, o antradienį prisistatė LFF vykdomajam komitetui.

„Aptarėme artimiausius planus – laikas pradėti darbus“, – sakė E.Jankauskas, antradienį patvirtintas Lietuvos rinktinės treneriu.

Nors parašai dar nėra sudėti, sutartis numatyta dvejiems metams – iki 2018 metų pasaulio čempionato atrankos varžybų pabaigos.

E.Jankausko treniruojami lietuviai pateko į galingą grupę, kurioje varžovai bus Anglijos, Slovakijos, Slovėnijos, Škotijos ir Maltos futbolininkai. „Nesu ufonautas ir neskaičiuoju, kaip surinksime 12 ar 15 taškų. Svarbu grąžinti tikėjimą rinktine“, – kalbėjo E.Jankauskas.

– Kaip derinote sutartį, jei LFF prezidento rinkimai numatyti po savaitės – sausio 20 dieną? – „Lietuvos rytas“ paklausė E.Jankausko.
– Nebuvo sunku suderinti sutarties detales. Daugiau klausimų kyla numatant rinktinės viziją ir realius tikslus.

– Kokias kelsite užduotis rinktinei, kai ji FIFA reitinge nukritusi į 127-ąją vietą – žemiausią per šalies futbolo istoriją?
– Tai bus rimtas gyvenimo iššūkis, tačiau vertinu tai kaip galimybę. Tikiuosi, kad visi kartu mes galime pagerinti esamą situaciją. Pirmas žingsnis – reikia tuo tikėti. Tuo turi tikėti žaidėjai, treneriai turi tikėti žaidėjais, o sirgaliai irgi turėtų patikėti, kad mes verti aukštesnės vietos, nei esame dabar.

Skaičiuoti tikslus rungtynėse iškovotais taškais ar reitingo vietomis labai nenorėjau. LFF tam pritarė. Jei pažvelgtume į mūsų varžovus grupėje, nuo ketvirtosios komandos atsiliekame net 65 pozicijomis, o lenkiame tik Maltą, ir tai nedaug (35 vietomis. – Red.). Žinoma, mano tikslas bus laimėti ir žaisti dėl pergalės. Svarbiausia užduotis – įtikinti žaidėjus, kad jie gali kovoti.

– Kai talkinote Jose Couceiro 2008 metais, Lietuvos rinktinė buvo 51-oje reitingo vietoje. Kas atsitiko per 8 metus, kad šalies futbolas taip nusirito?
– Buvo kartų kaita. Mums ji buvo negailestinga. Nežinau, ar mes stovėjome vietoje, ar žengėme atgal, kol kiti judėjo į priekį. Bet šiandien reikėtų daugiau optimizmo. Žinoma, kad ir kas ateitų, rezultatas per vieną dieną nepasikeis, todėl labiausiai noriu padėti žaidėjams. Negalėsiu treniruoti jų kasdien, bet jei jie įsiklausys į patarimus ir nurodymus, gali tapti nors kiek geresni žaidėjai.

– Ką dar, be tikėjimo, norėtumėte pakeisti rinktinėje?
– Norėčiau pasiųsti žaidėjams žinutę: visi jie turi vienodų galimybių patekti į rinktinę. Į ją pateks tie, kurie turės daugiausia noro ir aistros. Net ir pralaimėjimas gali tapti žingsniu į priekį, jei atiduosi visas jėgas. Jei pralaimėsime anglams kovodami, paspausime jiems ranką ir neliūdėsime. Bet jei ko nors nepadarysime iki pabaigos, tai man netinka.

– Kokį žaidimo braižą įsivaizduojate savo treniruojamoje rinktinėje?
– Formatas ar taktika bus parenkami pagal varžovus. Deja, šiuo metu negalime diktuoti futbolo madų.

– Kuriais futbolo treneriais pastaruoju metu domitės labiausiai?
– Žiūriu daug futbolo, bet kopija niekada neprilygs originalui. Neturiu noro būti į ką nors panašus. Nesiruošiu nieko mėgdžioti arba studijuoti trenerių manierų.

– Kas turėtų būti jūsų kertiniai žaidėjai, apie kuriuos lipdysite rinktinės žaidimą?
– Tie, kurie bus geriausiai pasiruošę esamu metu. Labai gerai žinau, kad futbole nelabai svarbu, kas tu buvai vakar. Svarbu, koks esi šiandien. Todėl ir žais tie, kurie bus geriausiai pasiruošę. Labai svarbu, kad žaidėjai turėtų žaidimo praktikos ir būtų svarbūs klube.

– Ar planuojate į rinktinę kviesti vyresnius žaidėjus – Marių Stankevičių, Saulių Mikoliūną, Žydrūną Karčemarską, kurių paslaugų jūsų pirmtakas atsisakė?
– Kodėl gi ne? Jaunimui net padėtų vyresni žaidėjai. Man nėra svarbu, ar žaidėjui 34, ar 22 metai. Jei žaidėjai gali duoti komandai naudos, kodėl gi ne?

– Kokių įžvelgiate rezervų? Jums teks ieškoti žaidėjų iš jaunimo rinktinės, kurios rezultatai pastaruoju metu irgi liūdni?
– Tai – didžiausia mūsų futbolo bėda. Nėra ateinančių kartų. Subyrėjus žaidėjų branduoliui, kuris laimėdavo prieš Rumuniją arba Austriją, atėjo silpnesnė karta.

Nauji vaikai irgi neateis iš niekur. Reikia įdėti daug pastangų, įdiegti daug naujovių, kitaip skatinti trenerius ir vaikus, kad kas nors keistųsi.

– Ar tiesa, kad tarp asistentų norite matyti Tomą Ražanauską, Gintarą Staučę, Igorį Moriną, Roką Garastą?
– Galutinai dar nėra sutarta. Iki pirmųjų rungtynių bus aiškiau.

– Pastaruoju metu žaidžiate futbolą mėgėjų turnyruose. Ar ketinate rungtyniauti ir būdamas rinktinės treneris?
– Manau, kad taip. Kol galėsiu, tol ir spardysiu kamuolį. Neįsivaizduoju kitokio savo gyvenimo. Tai yra mano kraujyje.

– Ar būdamas rinktinės treneris svarstytumėte klubų pasiūlymus, jei jų pasitaikytų?
– Toks klausimas pernelyg ankstyvas. Dabar man svarbiausia yra rinktinė. Esu jai įsipareigojęs, todėl ir visas jėgas skirsiu jai.

Trenerio patirties – nedaug

Per žaidėjo karjerą Edgaras Jankauskas atstovavo net 9 šalių klubams, bet jo trenerio karjera nėra ilga.

E.Jankauskas dar nebuvo oficialiai pakabinęs futbolo batelių ant vinies, kai 2009-ųjų gegužę Kaune gavo UEFA B lygio trenerio licenciją. 2010 metais JAV jis išklausė dar vienus trenerių kursus ir gavo amerikietiškąją B licenciją.

Kai Lietuvos rinktinę treniravo Jose Couceiro, E.Jankauskas trumpai priklausė trenerio iš Portugalijos štabui. Vėliau E.Jankauskas lydėjo buvusį Lietuvos rinktinės trenerį į Rusiją ir dirbo Maskvos „Lokomotiv“ štabe, kai J.Couceiro vadovavo šiai rusų komandai.

2012–2013 m. jis buvo Edinburgo „Hearts“ trenerio Johno McGlynno asistentas. 2014 metais E.Jankauskas nuo sezono pradžios treniravo A lygoje debiutavusius „Trakus“, bet čempionato pabaigoje po kelių pralaimėjimų buvo atleistas.

Daug solidesnė yra E.Jankausko, kaip futbolininko, karjera. „Porto“ klube jo treneris buvo garsusis Jose Mourinho, bet pats lietuvis labiau vertino kitą specialistą: „Ericas Geretsas, kuris treniravo „Brugge“ komandą, kai joje žaidžiau, man paliko net didesnį įspūdį.“

Rinks iš 4 kandidatų

Lietuvos futbolo federacija (LFF) vakar oficialiai paskelbė, kad gautos keturių kandidatų paraiškos dalyvauti LFF prezidento rinkimuose, kurie sausio 20 d. vyks Kaune.

Patvirtintos šios kandidatūros:
Raimondas Karpavičius – įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Karpis“ ir „Eksimeta“ valdybos pirmininkas. Iškėlė Klaipėdos miesto apskrities futbolo federacija.
Benas Renatas Baltusis – „Arvi ir Ko“ antrinės įmonės „Baltkalis“ direktorius. Iškėlė Vilniaus regiono futbolo sąjunga.
Edvinas Eimontas – LFF generalinis direktorius. Iškėlė Moterų futbolo asociacijos, Utenos, Kauno, Panevėžio ir Telšių apskrities futbolo federacijos.
Nerijus Dunauskas – LFF Varžybų ir renginių skyriaus vadovas. Iškėlė Futbolo techninio vystymo asociacija.

CEZIS
Pranešimai: 1582
Užsiregistravo: 2011 Kov 15 14:55
Palaikoma komanda: LFF kontora
Miestas: Karklų gatvė _-_ buto raktas po kilimėliu :) Achtung - pikta ciocė balkone :)

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 16:37

E.Jankauskas: Mano akiratyje - 40 futbolininkų
http://www.futbolas.lt/lt/naujiena/ejan ... tbolininku" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas trečiadienį dalyvavo radijo stoties "Radiocentras" laidoje "Po ketvirtos".

Laidos klausytojams E.Jankauskas papasakojo, kad tapus rinktinės vedliu, didžiąją savo laiko dalį skiria futbolininkų žaidimo analizei.

"Savo dienotvarkėje daug laiko skiriu pasiruošimui būsimosioms rungtynėms. Man labiau patiktų visus futbolininkus kasdien turėti aikštėje, tačiau tenka sekti jų pasirodymą kitaip. Šiais laikais statistiniai rodikliai suteikia daug informacijos, tačiau kur kas naudingiau būtų gyvai pamatyti, kaip žaidėjas jaučiasi rungtynių pradžioje ir pabaigoje, ką jo kūno kalba sako po klaidos ar praleisto įvarčio. Sirgaliams atrodo: ką čia ruoštis, kai per 4 mėnesius tenka 2 rungtynės. Bet tai yra tikrai didelis darbas", - tvirtino treneris.

Jis atskleidė, kad yra sudaręs itin platų kandidatų į rinktinę sąrašą.

"Šiuo metu stebiu 40 futbolininkų. Rinktinėje tikrai išvysime naujų veidų. Bus suteikta galimybė ir tiems, kurių komandoje nematėme, ar matėme labai seniai, - sakė E. Jankauskas. - Ši rinktinė gali žaisti geriau, nei praėjusiame atrankos cikle."

Taip pat buvo prisimintas ir nesėkmingas vartininko Giedriaus Arlauskio debiutas Ispanijos lygoje.

"Akivaizdu, kad paskutinės jo rungtynės nebuvo geriausios. Jis suklydo, bet klystame visi. O blogiausia, kad Giedrius patyrė traumą ir teks ilgokai gydytis. Sugrįžimas po tokių traumų visada būna sunkus", - teigė rinktinės strategas.

Klausiamas apie futbolininkų santykius su žiniasklaida ir sirgaliais, E.Jankauskas turėjo tvirtą nuomonę: "Bendravimas su medija yra sportininkų gyvenimo dalis ir visi turi būti pasiruošę priimti kritiką. Per savo karjerą man teko patirti ir daug žiauresnės kritikos, kuri balansavo ant patyčių ribos. Kadangi esame profesionalai, turime priimti šio žaidimo taisykles. Žinoma, iš žiniasklaidos pusės taip pat norėtųsi tolerancijos ir sveikos kritikos. Visgi aš nemanau, kad pastaruoju metu tarpusavio bendravime įvyko kažkas baisaus. Žinoma, šiuos dalykus mes aptarsime ir santykiai su visuomene nebus blogi."

Nebuvo pamiršta ir aprangos kodo tema. Daugeliui užkliuvo tai, kad ankstesnis rinktinės treneris Igoris Pankratjevas per visas rungtynes dėvėdavo sportinius treningus.

"Nemažai trenerių renkasi tokią aprangą, tas pats Jurgenas Kloppas dažnai su treningu būna, - sakė E.Jankauskas. - Tai yra kiekvieno trenerio reikalas. Kiek man teko būti vyriausiuoju treneriu, visuomet dėvėjau kostiumą. Manau, tai tinkamesnė apranga nei treningas."

E.Jankauskas Lietuvos rinktinės trenerio pareigose debiutuos kovos 23 dieną per rungtynes svečiuose su Rumunija.

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:16

Jankauskui reikėtu prabandyti ir jauną, Domantą Šimkų, dėl vartininkų toks klaustukas, būtų smagu Karče su Šetkumi išvysti, bėja Šetkus, šiuo metu labai gerą formą pagavęs yra. Spalvis turbūt bus, jei nebus traumuotas, dėl Matulevičiaus nežinau, gal Šerną pakvies, dėl Mariaus Stankevičiaus irgi neaišku, kaip jis ten žaidžia už klubą, būtų naudingas aišku (tikiuosi to). Priėjom tą problemą, kai buvo sakoma, kad geriausi žaidėjai sako, tad galime dabar drąsiai pasakyti, žaidėjai paseno, vidutinio amžiaus žaidėjai kažkur malasi, tik vienas - kitas šį tą rodo, apie jaunimą galima pasakyti tą patį. Sunkus etapas Edgarui laukia, bet šiokių tokių vilties kibirkštėlių yra

karys
Pranešimai: 9185
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:24

Priėjom tą problemą, kai buvo sakoma, kad geriausi žaidėjai sako, tad galime dabar drąsiai pasakyti,

daug sako visi...

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:29

Taip ir nepabaigiau minties :D tik tiek, kad visi sako ir sakė ir sakys, bet pats nepasakiau nieko :lol:

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:35

Nebėra kur žiūrėti, šiais metais pasiekti šimtuko pradžia - BŪTINA

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:40

Nebėra kur žiūrėti, šiais metais pasiekti šimtuko pradžia - BŪTINA
- Tai yra - būti pirmoje reitingo lentelės vietoje? Kad ir kaip gerbiu Jankauską, bet manau jam tai nepavyks.

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:42

Privalo pavykti, bent minimu per 10 vietų pakilti reitinge

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:44

Tai gal pabaigą, ne pradžią? Ar turi omeny antrą šimtuką?

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:48

Tai, kad mes ir taip jau visiškoje šiknoje esame. Kažkur turi būti tas ribinis taškas, nuo šios vietos ir reikia pradėti, o ne laukti, kol pasieksim 200 - kaškelintą vietą

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:50

mafia, aš tau kaip matematikas matematikui porinu: šimtuko pradžia yra 1 vieta, 2 vieta, 3 vieta ir kažkiek žemyn. Šimtuko pabaiga yra maždaug 90-100 vietos. Antro šimtuko pradžia yra maždaug 101-110 vietos. Ir t.t.

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:56

Aš sergu šiuo metu, gripas užpuolė ir mintys ne taip dėliojasi, kaip turėtu, būtent ir turėjau omenyje antro šimtuko pradžią

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Edgaras Jankauskas

2016 Vas 12 17:57

Ok. Linkiu pasveikti.

Grįžti į