bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

FK „Geležinis Vilkas“

2012 Rgs 27 00:29

Futbolo klubas „Geležinis vilkas“ švenčia įkūrimo 20-metį
http://sportas.delfi.lt/abroad/futbolo- ... d=59598763" onclick="window.open(this.href);return false;
2012 m. rugsėjo 26 d. 20:29

Dar 1992 metais keli entuziastai - Algimantas Liubinskas, Bronius Čekanauskas ir Matvejus Frišmanas - kreipėsi į tuometinį Krašto apsaugos ministrą Audrių Butkevičių ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadą brigados generolą Česlovą Jezerską su pasiūlymu suburti stiprią kariškių futbolo komandą, kuri galėtų atstovauti Lietuvos kariuomenei. Iš minėtų asmenų gavus sutikimą ir palaikymą, komanda buvo registruota žaisti Lietuvos futbolo aukščiausioje lygoje. FK „Geležinio vilko“ komandos pirmos rungtynės įvyko 1992 metų rugpjūčio 1 d. su Vilniaus „Žalgiriu“ legendiniame „Žalgirio“ stadione, Vilniuje. Pirmas sezonas kariuomenės komandai susiklostė gana sėkmingai - užimta 8-a vieta.

Keletą pirmų sezonų komandoje žaidė nemažai garsių futbolininkų. Tai Valdas Urbonas (dabartinis Panevėžio „Ekrano“ treneris), Girius Kalvaitis (1991–1993 metais žaidė Lietuvos nacionalinėje futbolo rinktinėje). Iš tuomet žaidusių karių galėtume išskirti LK Karo policijos Paramos ir aprūpinimo būrio vado pavaduotoją vyr. srž. Rimą Klišį. Prie komandos valdymo labai daug prisidėjo buvęs Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyr. treneris A. Liubinskas.

Komanda su pertraukomis žaidžia iki šių dienų. Per 20 metų buvo ir geresnių ir silpnesnių sezonų, pasikeitė daug žaidėjų, pereita į žemesnę futbolo lygą. Vienas iš aukščiausių klubo pasiekimų, tai 2001 metais Lietuvos aukščiausioje lygoje iškovota 6 vieta. Verta paminėti, kad „Geležinis vilkas“ yra pirmos ir antros Lietuvos futbolo lygų daukartiniai prizininkai. Atstovaudama Lietuvos kariuomenei, futbolo komanda 2003 metais dalyvavo III-ose pasaulio kariškių sporto žaidynėse Italijoje. Užimta aukšta 4 vieta. Po dviejų metų kariškių pasaulio futbolo čempionate Vokietijoje užimta 5 vieta.

Per visus 20 klubo gyvavimo metų, komandoje skirtingais laikotarpiais žaidė visa eilė garsių futbolininkų. Tai - Andrius Juodeikis, Jevgenijus Gikas, Gžegožas Stupakas, Gvidas Juška, Audrius Ramonas (šiuo metu treniruoja Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vartininkus), Valdemaras Barovskis (dabartinis Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas). Šiuo metu „Geležinis vilkas“ dalyvauja V-oje pagal pajėgumą mėgėjų futbolo lygoje. Trečiadienį „Geležinis vilkas“, minėdamas klubo įkūrimo 20-metį trečiadienį LFF stadione Vilniuje, žaidė 22 turo rungtynes su FK „Skaidiškėmis“ ir, kaip dera sukaktuvininkams, nugalėjo varžovus rezultatu 3:1.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2012 Rgs 27 00:31

Nepaminėta, kad daugel metų komandą treniravo legendinio Žalgirio vartininkas Alvydas Koncevičius.

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2012 Rgs 28 10:40

Šiuo metu „Geležinis vilkas“ dalyvauja V-oje pagal pajėgumą mėgėjų futbolo lygoje.
Nuo aukščiausios lygos iki V lygos. :shock:
pasiūlymu suburti stiprią kariškių futbolo komandą, kuri galėtų atstovauti Lietuvos kariuomenei.
jie dar gyvuoja... nepasakyčiau, kad stiprūs, ir, vargu ar gali atstovauti kažkam... pvz., ginti LT kariuomenės garbę tarp[tautinėse varžybose. :roll:

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2013 Gru 10 17:47

užėjau pas savo FB draugą Algimantą LIUBINSKĄ ir žiūriu, kad sode jis su šio klubo šaliku.

opa.. nežinojau, kad tokių iš viso yra.. nustebintas esu... :shock:

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2013 Gru 10 18:05

Kažkada (prieš desietką metų) mačiau Vilniuje ant stulpų kvietimus burtis į GV palaikymo komandą. Tribūnose su atributika būdavo keli žmonės. Bet ta tema kiti išsamiau galėtų papasakoti - neesmi kompetetingas ašai. O kas įdomu - pas juos iki šiolei žaidžia du žaidėjai dar nuo aukščiausios lygos - Gžegožas Stupakas (http://www.sfl.lt/zaidejas/7741-gzegoz_stupak/" onclick="window.open(this.href);return false;) ir Andrius Juodeikis (http://www.sfl.lt/zaidejas/7710-andrius_juodeikis/" onclick="window.open(this.href);return false;). Na, jie ten visą žaidimą „daro“ iki šiol..

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2013 Gru 10 18:09

Na, aš tai logotipą užmačiau žalią, lyg vilkas.. išsididinau, kol raides pamačiau. AKUKAT.. 8-)
Keista kažkaip... sakai, kad iš senų laikų???

Paveikslėlis

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2014 Bir 19 15:21

Po šimto metų tylos bus galima pasižiūrėti į legendinį klubą

Birželio 24
Antradienis

2014/15 m. LFF taurės I etapas
19:00 | "Geležinis vilkas" - "Utenis", LFF stadionas

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2014 Bir 25 16:04

Zebro dryžiai nepadeda laimėti futbolo varžybų :mrgreen:

„Utenis“ – „Geležinis vilkas“ 5:0 (1:0)

Įvarčiai: Vitalijus Kavaliauskas, Armandas Breivė, Karolis Mikutavičius, Gabrielius Zagurskas, Erikas Vainoras.

Paveikslėlis

The Miz

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2015 Sau 12 19:30

FK Viltis 5-1 Gel.Vilkas (7x7 A lyga 3 turas)

The Miz

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2015 Sau 12 19:31

aprangos kokios sustros komufliazas Paveikslėlis


...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2015 Vas 07 10:10

Facebook © 2015 Naujienos
Fk Geležinis Vilkas
2 min. ·

„Geležinio vilko“ balsas nori aidėti skambiau !!!
Martynas Suslavičius

Nors gerieji laikai ir praėję, Vilniuje nenustoja aidėti „Geležinio vilko“ kauksmas. Jau 22 metus gyvuojanti Lietuvos futbolo gerbėjams žinomos ekipos žaidėjai kamuolį gainioja mėgėjų lygoje, tačiau viltys ir planai pakilti ir vėl susiremti su aukščiausiosios lygos komandomis svilina plieninę žvėries krūtinę.

„Būtų neįtikėtinai smagu. Norėčiau tai pamatyti“, - teigė buvęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. Jis buvo vienas iš trijų žmonių, su kuriais nusprendė belstis į vadovų duris, kad šie leistų įkurti istorinį„Geležinio vilko“ klubą.

Teko įkalbėti

Nors „Geležinio vilko“ futbolo ekipos vardas vilniečiams buvo girdėtas ir anksčiau, dabartinio klubo šaknys ėmė augti 1992 metais. Būtent tada A.Liubinskas, Bronislavas Čekanauskas ir Matvejus Frišmanas kreipėsi į „Geležinio vilko“ brigados viršininką Česlovą Jezerską, o vėliau ir tuometinį premjerą Audrių Butkevičių.

„Su M.Frišmanu ir dar dviem broliais, kurių jau nebėra, turėjome Vilniaus „Makabi“ komandą. Buvome akcininkai ir praktiškai savo pinigais išlaikėme ekipą. Buvome pirmieji futbolo rėmėjai, nes tokių tada dar nebuvo, - pasakojo A.Liubinskas. - Bet mums verslo reikalai nesisekė taip, kad uždirbtume ir ekipą išlaikytume, tad kilo idėja kreiptis į kariuomenę. Pasaulyje buvo ne vienas tokių ekipų pavyzdys.“

63 metų specialistas prisimena, kad reikėjo eiti į ne vieną pokalbį, kol buvo gautas leidimas, bet įkalbėjus Č.Jezerską reikalai gerokai pasistūmėjo į priekį, o tada ir buvo gautas leidimas kurti kariškių komandą.

„Kai jis sutiko, ministrą įkalbėti buvo lengviau. Jis tiesiog įjungė žalią šviesą ir leido mums, profesionalams, kurti klubą, - sakė A.Liubinskas. - O su Česlovu irgi nebuvo sunku. Jis buvo triskart tapęs pasaulio savigynos čempionu, mėgo sportą ir buvo sportininkas. Žinoma, su juo teko nemažai kalbėti, pasakoti planus, bet visi protingai paskaičiavome, viską pasvėrėme ir galiausiai gimė klubas.“

Jaučia nostalgiją

A.Liubinskas jau tuomet treniravo Lietuvos futbolo rinktinę ir nenorėjo painioti darbo nacionalinėje komandoje ir klube, tad „Geležiniame vilke“ dirbo direktoriumi. Kai Lietuvos rinktinė nežaisdavo, jis turėdavo daug darbo, tvarkant Lietuvos kariuomenei atstovaujantį klubą, tad prisiminimai apie „Geležinį vilką“ - šilti.

„Mes sukūrėme šį klubą. Jį paleidome ir jis gyvavo gana ilgai. Vardo suradimas, emblemos kūrimas – malonūs dalykai, - teigė A.Liubinskas. - Dar ir dabar išliko artimi santykiai. Anksčiau pakalbėdavome su A.Butkevičiumi, susitikę su Č.Jezersku prisimename klubą. Yra sentimentų.“

Naujosios Vilnios „Neris“, Vilniaus „Makabi“ ir „Geležinis vilkas“ - tokį klubo atsiradimo kelią piešia A.Liubinskas. Jam su „Geležinio vilko“ ekipa nėra tekę laimėti aukščiausiosios lygos, bet A.Liubinskas nesikremta.

„Tai buvo stabili Lietuvos vidutiniokė komanda, - sakė jis. - Turėjome neblogų žaidėjų. Rinktinėje buvęs Valdas Urbonas (dabar „Trakų“ treneris, - Red.), Žydrūnas Grudzinskas, Rimas Klišys, Stanislovas Vitkovskis.“

A.Liubinskas teigė, kad „Geležinis vilkas“ turėjo ambicingų planų ir klubas turėjo augti, tačiau likimas ekipos vingį pasuko kitaip – performavimai, kritimai į žemesnę lygą, laikini išnykimai.

„Ekonomine situacija viską sudėliojo savaip. Keitėsi valdžia, vadovai ir klubas pamažu sėdo“, - sakė A.Liubinskas.

Ambicijos išlieka

„Geležinis vilkas“ yra žaidęs Lietuvos futbolo aukščiausioje, 1-ojoje lygoje, vėliau – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) 2-osios lygos Pietų zonoje, salės futbolo čempionate. Dabar komanda rungtyniauja Sekmadienio futbolo lygoje – IV-ajame pagal pajėgumą Lietuvos divizione, kur varžosi mėgėjai. Turi veteranų ekipą.

„Yra toks Dariukas. Labai smagus ir entuziastingas vaikinas. Jis palaiko dvasią“, - apie dabartinį „Geležinį vilką“ pasakojo A.Liubinskas, palaikantis santykius su klubo vadovu ir išgelbėtoju vyr. seržantu Dariumi Indriūnu.

Būtent futbolui atsidavusio D.Indriūno dėka „Geležinis vilkas“ šiandieną ir egzistuoja.

„Esu buvęs ir vartininku, ir žaidėju, treneriu, mamyte, tėveliu, kunigu. Esu viską daręs ir vienas dirbęs dėl komandos“, - pasakojo D.Indriūnas.

Jis džiaugėsi, kad „Geležinis vilkas“ gali žaisti ir nesvarbu, jog tik mėgėjų lygoje. Tiesa, D.Indriūnas pradeda kalbėti dar entuziastingiau, kai kalba pasisuka apie planus.

„Po trejų metų mėgėjiškame futbole mėginsime kažką keisti, - sakė jis. - Turime didelių ambicijų. Dar apie jas labai kalbėti nenoriu, nes neaišku, ar pasitvirtins, bet idėjų ir galimybių augti yra.“

Buvo sirgaliumi

Posakis, kad blogas tas karys, kuris nenori tapti generolu, kariškiui D.Indriūnui tinka labiau nei visiems ir šį jis naudoja, svajodamas apie „Geležinį vilką“ aukščiausioje Lietuvos lygoje. Jis pats ieško pinigų ekipai, kuri išlaiko save ir viliasi, kad nuo 2001 metų palaikomos komandos vardas dar nuskambės.

„Man buvo 24 metai ir galvojau, už ką sirgti – Vilniaus „Žalgirį“ ar kokią kitą komandą, - prisiminimais dalijosi D.Indriūnas. - Pamaniau, kad esu kariškis ir kitų variantų būti negali – tik „Geležinis vilkas“. Iškart prisijungiau, buvau karinio autobuso vairuotojas, tad su komanda išvažinėjau Lietuvą. Buvau nevedęs ir turėjau daug laisvo laiko, todėl esu aplankęs labai daug vietų.“

Prieš šiek tiek daugiau nei penkerius metus teko girdėti žmogų ištemptai šaukiant „Geležinio vilko“ ekipos vardą, kai ši įmušė įvartį. Paaiškėjo, kad vienas tribūnose Kaišiadoryse šaukė būtent D.Indriūnas.

„Buvau sirgaliumi. Turėjau vėliavą, naudodavau konfeti, skanduodavau. Būdavo, kad vienas šaukdavau: „Vilkas jėga, vilkas jėga, geresnės komandos Lietuvoj nėra“. Vėliau parėmiau tradiciją po įmušto įvarčio šaukti „Geležinis vilkas“, - pasakojo jis.

Gelbėjo klubą

Tačiau D.Indriūnui galiausiai ant pečių krito sunkesnis darbas. 2011 metais treneris Alvydas Koncevičius nusprendė, kad po Lietuvos salės futbolo 2-osios lygos varžybų komanda niekur nestartuos. „Geležiniui vilkui“ buvo paskelbta pabaiga.

„2010 metais buvau misijoje Afganistane, o kai grįžau, paskutines rungtynes su nėščia žmona stebėjau salėje. Tada Alvydas ir pasakė, kad viską baigs, - prisiminė D.Indriūnas. - Pilnai jį suprantu, nes darbas buvo sunkus.“

Jis nesusitaikė su situacija ir nenorėjo leisti užgesti „Geležiniui vilkui“, tad pats ėmėsi gaivinti klubą ir dabar yra vienas iš gausaus būrio kelių Lietuvos futbolo klubų sirgalių, kurie savo lėšomis prikėlė ekipas.

„Galvojau, kodėl negalime palikti kelių žaidėjų, o tada suklijuoti kariškių aplink? Visada buvo toks klausimas – kodėl negali žaisti paprasti kariškiai? Suprantu, kad buvo noras dėl aukšto lygio, o dabar pasitaikė puiki proga suburti kariškius ir tęsti tradiciją, - sakė D.Indriūnas. - Vėliau pasidarėme savo stiliaus marškinėlius, gaireles, šalikus. Man, kaip sirgaliui, visada buvo svarbu tokie dalykai.“

Siūlo remti kariuomenei

Ar „Geležinis vilkas“ vėl gali sugrįžti į aukščiausiąją lygą? Atsakyti į šį klausimą – per sudėtinga, nes Lietuvoje daugybė klubų susiduria su finansinėmis problemomis, o „Geležinis vilkas“ neturi rėmėjo.

„Vien sezonui reikia 3-4 tūkstančių eurų, kuriuos mėginame vis surinkti“, - sakė D.Indriūnas, tačiau jis rankų nenuleidžia.

A.Liubinskas mano, kad visa situacija pasikeistų, jeigu lėšų skirtų Lietuvos kariuomenė.

„Tų pinigų labai daug nereikia, o reklama gali būti puiki, - sakė A.Liubinskas. - Kazachstane, Rusijoje gubernatoriai remia tokius klubus. Gal atsirastų materialinė bazė, maniežas, kuriame būtų ir kariškiai, kariškių šeimos. Galėtų atsirasti gražios tradicijos, o ir su kariuomene susiję žmonės turėtų ką veikti. Taip atsirastų natūrali ekipa, o ne tik suburta.“

Vienybėje jėga, tikėjime - pergalė ! ! !
Pirmyn Vilkai !!! Pirmyn Vilkai ! ! !

“ Vienybėje jėga, tikėjime - pergalė ! ! ! Pirmyn Vilkai !!! Pirmyn Vilkai ! ! !


bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2015 Vas 07 13:19

Gal gali trumpai nupasakoti ką ten rašo? Šiaip regėjimu nesiskundžiu, bet be pavadinimo daugiau nelabai ką įskaitau.

...

Re: FK „Geležinis Vilkas“

2015 Vas 07 13:22

Gal gali trumpai nupasakoti ką ten rašo? Šiaip regėjimu nesiskundžiu, bet be pavadinimo daugiau nelabai ką įskaitau.
- O tu vienu postu aukščiau paimk, virš tos foto.. ten aprašyta.. visas straipsnis nupyškintas juodu ant žydro.. :D

„Geležinio vilko“ balsas nori aidėti skambiau !!!

kariuomenės pinigų tik jiems duok.. ir bus A lygoje G.V.. :roll:

Grįžti į