Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: FK Granitas

2016 Rgs 06 11:10

„Granito“ patirtis
http://www.sportas.info/naujienos/34018 ... zkele.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tačiau Vilniaus, tiksliau – naujosios Vilnios „Granito“ klubo – istorija rodo, kad nei struktūra, nei ryšys su bendruomene nepadeda tapti profesionalų klubu, kai tam nepakanka pinigų.

Vieną dabartinių Lietuvos rinktinės lyderių Fiodorą Černychą išauginusią „Granito“ futbolo mokyklą šiuo metu lanko per 150 vaikų – toli gražu ne mažiausia futbolo mokykla Vilniuje.

Nors „Granito“ futbolo mokykla turi filialą Antakalnyje, klubas pabrėžia save siejantis su Naujosios Vilnios, rajono, nutolusio nuo kitų Vilniaus rajonų lyg atskiras miestelis, bendruomene.
2012 m. „Granito“ vyrų komanda debiutavo pirmojoje lygoje. Debiutas buvo sėkmingas ir ji užėmė trečiąją vietą. Tačiau daugiau „Granitas“ pirmojoje lygoje nežaidė. Nusileido į antrąją, vėliau iškrito į trečiąją. Ten rungtyniauja ir šiemet.

„Dabar komanda sudaryta iš tikrų mėgėjų, kurie net startinį mokestį patys surenka ir susimoka, – sako Jevgenijus Rybakovas, pats žaidžiantis toje komandoje ir treniruojantis vaikus „Granito“ futbolo mokykloje. – 2013 m. po sezono nuspręsta, kad komanda nereikalinga. Tada klubas buvo remiamas privačių asmenų, o pirmoji lyga pareikalavo labai daug išlaidų. Vaikų futbolas tokių pinigų nereikalauja. Lėšas jam susirenkame iš vaikų tėvų, ieškome rėmėjų ir kaip tik galime, taip ir verčiamės.“

Tiesa, J. Rybakovas tikisi, kad rimtesnio požiūrio į suaugusiųjų komandą klubas atsisakė ne visiems laikams.

Iš Vilniaus savivaldybės „Granitas“ finansinės paramos negauna. „Žinote, gal tai dėl to, kad pabrėžiame, jog esame Naujosios Vilnios klubas. Naujoji Vilnia tėra Vilniaus dalis ir savo savivaldybės neturi“, – samprotauja „Granito“ treneris.

Respublik
Pranešimai: 2376
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Granitas

2019 Bal 11 21:55

"Granitas" tapo "Vilniaus" dubleriu
http://www.sportas.info/naujienos/48498 ... leriu.html

Šių metų pradžioje įsikūręs futbolo klubas "Vilnius" pasirašė partnerystės sutartį su Naujosios Vilnios klubu "Granitas" treniruojančiu 250 vaikų.

Vos tik šių metų pradžioje įsikūręs futbolo klubas "Vilnius" iškart deklaravo ambicingus tikslus, kurių svarbiausias - išugdyti aukšto sportinio meistriškumo futbolo žaidėjus. Klubas iškart pasirašė partnerystės sutartį dėl futbolo žaidėjų ugdymo su viena didžiausių šalies futbolo akademijų "Baltijos futbolo akademija", kurios vadovas Ivanas Švabovičius užėmė ir klubo sporto direktoriaus pareigas.

Siekdamas suformuoti dar platesnį jaunimo ugdymo partnerių ratą ir Vilniaus regiono jaunuosius futbolo talentus nukreipti į savo klubo struktūrą, futbolo klubas "Vilnius" pasirašė dar vieną partnerystės sutartį su Naujosios Vilnios futbolu klubu "Granitas", kuria remiantis abu klubai bendradarbiaus žaidėjų ugdymo ir kitos futbolo veiklos organizavimo srityse.

Remiantis ketvirtadienį tarp VšĮ futbolo klubas "Vilnius" ir VšĮ futbolo klubas "Granitas" pasirašyta sutartimi, klubai bendradarbiaus ugdant profesionalius futbolo žaidėjus, talentingiausius "Granito" auklėtinius nuo 14 metų amžiaus nukreipiant į "Vilniaus" ir klubo partnerių vykdomas jaunimo ugdymo programas, taip pat keičiantis galimybe naudotis šalių futbolo infrastruktūra. Dar vienas svarbus sutarties aspektas yra tai, jog "Granito" reprezentacinė komanda, kuri žais šalies čempionato III-ios lygos varžybose, tampa dublerine "Vilniaus" komanda.

Sutartį pasirašęs "Vilniaus" klubo direktorius Stasys Petrauskas neslėpė džiaugsmo, jog pusėms pavyko susitarti ir optimistiškai kalbėjo apie naujas galimybes abiems šalims.

"Ši partnerystė neabejotinai bus labai naudinga abiems šalims. "Granitas" yra ne tik savotiškas Naujosios Vilnios gyventojų bendruomenės simbolis, bet ir nuolatinė jaunųjų futbolo talentų kalvė. Pagarbos vertas faktas, jog klubas, praktiškai be jokio viešojo sektoriaus palaikymo, sugeba užtikrinti aktyvaus laisvalaikio užimtumą daugiau nei pustrečio šimto vaikų, iš kurių nuolat atranda tikrų futbolo "perliukų". Dabar klubo futbolo talentai turės galimybę savo profesionalaus futbolininko kelią pradėti būtent "Vilniuje" ir jo partnerės BFA jaunimo ugdymo struktūroje, - kalbėjo S. Petrauskas.

Klubo vadovas taip pat akcentavo, jog jau dabar "Vilnius", kurio planuose yra ir nuosavos futbolo bazės statyba bei futbolo mokyklos plėtra, savo struktūroje, skaičiuojant klubus partnerius, jungia per devynis šimtus vaikų, lankančių nuolatinius futbolo užsiėmimus.

"Mūsų struktūra tampa ne tik didžiausia kiekiu, bet ir išskirtinė savo požiūriu į jaunųjų futbolo žaidėjų ugdymo kokybę. Tiesa, tą darbais pagrįsti dar reikia laiko, bet mes nuo pat įkūrimo negrįžtamai pasukome būtent jaunimo ugdymo keliu, nepaisant to, jog tas kelias yra labai sunkus ir duobėtas. Mūsų planuose - per du metus savo klubo struktūroje kartu su klubais partneriais apjungti per 1500 nuolatinius futbolo užsiėmimus lankančių vaikų, kurie bus suskirstyti į dvi kryptis: masiškumą ir profesionalių žaidėjų ugdymą, - ambicingais planais dalinosi klubo vadovas.

Futbolo klubas "Granitas" buvo įkurtas 2002 m. ir savo veiklą iki dabar vykdo Naujosios Vilnios mikrorajone. Klubas savo laiku žaidė ir šalies I-ios lygos pirmenybėse. Klube prieš išvykdamas į Mogiliovo (Baltarusija) "Dnepr" klubą yra žaidęs dabartinis šalies rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas. Šiuo metu futbolo klube "Granitas" dirba dešimt trenerių, kurie treniruoja per 250 vaikų nuo penkerių iki aštuoniolikos metų.

"Granito" prezidentas Jevgenijus Rybakovas taip pat džiaugėsi partneryste su futbolu klubu "Vilnius".

"Jau trečią sezoną bendradarbiaujame su "Vilniaus" jaunimo ugdymo partnere BFA ir per visą šį laikotarpį akademija užsirekomendavo kaip atviras, patikimas, profesionalus partneris. Todėl, nebuvo priežasčių nesutikti bendradarbiauti ir su naujai įkurtu futbolo klubu "Vilnius", - apie partnerystės priežastis kalbėjo "Granito" vadovas ir išreiškė viltį, jog ši bendradarbiavimo sutartis jo vadovaujamam klubui suteiks dar daugiau galimybių.

"Dar daugiau galimybių, siekiant kokybiškesnio jaunimo ugdymo. Taip pat galimybės mūsų klubo ugdomiems jauniesiems futbolo talentams savo profesionalo kelią pradėti būtent šiame sostinės klube,"' - kalbėjo Naujosios Vilnios klubo atstovas J. Rybakovas ir naujajam partneriui linkėjo nekeisti savo ilgalaikės strategijos.

"Linkime, kad "Vilnius taptų ilgalaikiu projektu ir, kas labai svarbu, klubas nekeistų savo strategijos remtis savais, Vilniaus krašte išugdytais futbolininkais, suteikiant jiems realias galimybes siekti futbolo karjeros aukštumų".

Šiame sezone I-os lygos čempionate žaidžianti "Vilniaus" komanda savo gretose jau turi du "Granito" klube ugdytus futbolininkus: Andrių Kondratovičių ir šešiolikos metų futbolo talentą Tomašą Gulbickį.

Grįžti į