Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 13:06

Perkeliam čia dar kartą krepšelį

Group 10
Fehervar (Hun)
Nomme Kalju (Est)
Bogo/Glimt (Nor)

Mura (Svn)
Kauno Zalgiris (Ltu)
Bohemians (Irl)

Tobex
Pranešimai: 10886
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 14:10

įdomi kova nusimato su Norvegais išvykoje, gaila kad išvykoje. Bet kauniečiai manau gali nustebinti.

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 14:11

Kauno Žalgiriui labiausiai nepasisekė su burtais :)

Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 14:11

Su Bogo/Glimt, išvykoje. Gaila, kad ne treti estai, pamatysime kaip seksis.

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 14:22

tas Bodø/Glimt lyderiauja Norvegijos čempionate, tai bijau kad sunešios Kauno Žalgirį

Tobex
Pranešimai: 10886
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 10 15:15

R.Garastas apie burtus: „Mūsų tikslai nesikeičia“
2020.08.10
http://zalgiris.lt/news/fc-kauno-zalgiris/90300/

UEFA Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo burtai lėmė, kad rugpjūčio 27 dieną „Kauno Žalgirio“ futbolo komanda išvykoje susitiks su Norvegijos vicečempione Budės „Glimt“ ekipa.

Po burtų traukimo ceremonijos „Kauno Žalgirio“ trenerių štabas nieko nelaukęs pradėjo pasirengimo būsimoms rungtynėms darbus, o ekipos vyriausiasis treneris Rokas Garastas pasidalino mintimis su Žalgiris.lt.

„Iš galimų varžovų ištraukėme vienus stipresnių, bet nuo to mūsų tikslai nesikeičia. Laukiame rungtynių ir jau matėme, ką jie gali padaryti atakoje, kaip gali mušti ir praleisti įvarčius. Ši komanda atrodo stipri kontratakose ir baudos aikštelėje, bet tuo pačiu turi ir silpnų vietų, kuriomis bandysime pasinaudoti“, – pasakojo ekipos strategas.

Burtai lėmė, kad dvikova vyks svečių aikštėje – beveik 6 tūkstančius sirgalių talpinančiame „Aspmyra“ stadione. Tiesa, šioje dirbtinės dangos aikštėje rungtynės vyks be žiūrovų.

„Keliausime į Norvegiją, turime dvi savaites tam pasiruošti ir iš savo pusės pasistengsime pasiruošti maksimaliai gerai. Jie žais savo namų aikštėje, ant dirbtinės dangos ir tai bus jų pranašumas. Smulkmenos yra jų pusėje, bet mūsų nusiteikimas nesikeičia“, – teigė 31-erių metų treneris.

Tobex
Pranešimai: 10886
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 17 10:43

RUGP. 27 20:00

Bodo Glimt 1,35
X4,50
Kauno Žalgiris 7,30

Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 22 09:17

Šiemet Lietuvos klubų Europos Lygos rungtynes ir vėl rodys Delfi TV.
https://www.youtube.com/watch?v=YWImkyoQO3A


Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 18:58

R.Garastas prieš dvikovą Norvegijoje: „Esame pasiruošę viskam“
http://zalgiris.lt/news/fc-kauno-zalgiris/90537/

Antradienį į Norvegijos šiaurėje įsitaisiusį Budės miestą atvykęs „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas trečiadienį vakare surengė paskutinę treniruotę prieš UEFA Europos lygos atrankos rungtynes su vietos „Glimt“ klubu.

Žalgiriečiai išvykoje mes iššūkį Norvegijos čempionate šiuo metu užtikrintai pirmaujančiai ir be pralaimėjimų šiame sezone vis dar žygiuojančiai komandai.

Varžovams gerų žodžių po paskutinės komandos treniruotės negailėjo ir „Kauno Žalgirio“ ekipos vyr. treneris Rokas Garastas.

„Tai mėgstanti atakuoti komanda, žaidžianti akiai patrauklų futbolą, o jų atakavimo galia galima įsitikinti kiekvienose rungtynėse. Tai labai dinamiška komanda, atakoje turinti daug ginklų. Vis tik, kaip ir visos komandos – turi silpnybių“, – pasakojo žalgiriečių strategas.

Nors aiškiais šios dvikovos favoritais yra laikomas „Glimt“ klubas, 32-ejų specialistas tai laiko net savotišku pranašumu.

„Jokia paslaptis, kad varžovai šiose rungtynėse yra favoritai, tad visa įtampa krenta jiems. Tai nuo mūsų nuima įtampos dalį, bet iš mūsų pusės tai yra dar vienos normalios rungtynės, į kurias eisime su tuo pačiu tikslu – siekti pergalės. Mūsų kovingumas ir dvasia yra aukštoje parengtyje“, – svarstė komandoje pirmus metus dirbantis treneris.

Šiemet dėl visą pasaulį sukausčiusios pandemijos UEFA Europos lygos atrankose kiekvienas etapas vyksta tik iš vienerių rungtynių, o tai įneša ir korekcijų komandų planuose.

„Tai yra vienerios rungtynės, kuriose gali nutikti visko, o tam viskam mes esame pasiruošę. Sieksime tik pozityvaus rezultato. Daug dėmesio skyrėme psichologinei daliai. Išvykoje žaidžiant prieš tokį varžovą ir bus svarbiausia dalis, kaip mes sugebėsime prisitaikyti sunkiuose momentuose, kai kažkas nesigaus. Manau, kad lemiamas faktorius bus tai, kaip mes išgyvensime sunkiose situacijose“, – mintimis dalinosi „Kauno Žalgirio“ vairininkas.Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 19:12

„Kauno Žalgirio“ kelyje – ledynus ugningu puolimu tirpdanti poliarinio rato komanda
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1367340

Jei „Kauno Žalgirio“ futbolininkai į Budės miestą būtų vykę pusantro mėnesio anksčiau, net ir žaidžiant vakaro metu stadione nebūtų prireikę prožektorių šviesų – saulė 19-ame pagal dydį Norvegijos mieste pirmąją vasaros pusę tiesiog nenusileidžia. A lygos bronzą užsitikrinusių Roko Garasto auklėtinių ketvirtadienio vakarą laukia vienintelė Europos turnyruose šį sezoną rungtyniaujanti poliarinio rato komanda – Budės „Glimt“. 15min kviečia susipažinti su fjordų ledynus savo ugningu žaidimu tirpdančiais Norvegijos čempionato lyderiais.

Europos lygos burtai pametėjo „Kauno Žalgiriui“ nelengvą iššūkį.

Sudėtingas jis ne tik tuo atžvilgiu, kad žaisti teks prieš savo pasirodymu stebinančius Norvegijos čempionato lyderius, bet ir iš logistinės pusės. Trečioje A lygos vietoje šį sezoną įsitaisiusi laikinosios sostinės komanda keliaus į miestą, kuris tiesia linija nuo Oslo yra nutolęs net per 840 kilometrų į šiaurę. Šį sezoną tai – šiauriausias Norvegijos „Eliteserien“ čempionato miestas, į kurį visoms komandoms tenka keliauti mažiausiai 500 kilometrų atstumą.

52 tūkst. gyventojų turinti Budė, didžiausias Nordlando regiono miestas, nuo Norvegijos didmiesčių yra nutolusi taip stipriai, kad dar iki 1972-ųjų metų „Glimt“ komandai nebuvo leidžiama rungtyniauti pirmojoje šalies futbolo lygoje – Budė, kaip ir kitas šiaurės miestas Trumsė, Norvegijos futbolo vadovams tiesiog atrodė per tolimi ir per sunkiai pasiekiami taškai. Priežasčių, kodėl „Glimt“ ar „Tromso“ komandos ilgus metus negavo teisės varžytis tarp stipriausių Norvegijos klubų yra ir daugiau – už poliarinio rato esančius miestus didelę metų dalį kausto stingdantis šaltis, o žiemą juose dar ir įsiviešpatauja naktis, kai saulė nepakyla ištisus mėnesius, tad žaisti futbolą Budėje ar Trumsėje nėra pats didžiausias malonumas.

Norvegų širdys šiauriečių atžvilgiu atšilo tik prieš 48 metus, kai už poliarinio rato esantiems miestams pagaliau leista deleguoti komandas į „Eliteserien“.

„Glimt“ tuo kaipmat pasinaudojo – 1975 metais iškovojo šalies taurę ir jau kitais metais pakilo į aukščiausiąją lygą, o jau pirmajame sezone tapo ir Norvegijos vicečempione.

Tiesa, žingsnio aukštyn žengti Budės komanda taip ir nesugebėjo – per beveik pusę amžiaus „Glimt“ keturis sykius buvo Norvegijos vicečempionė, bet nė karto netapo čempione.

Gali būti, kad trokštamas čempionų įrašas į „Glimt“ titulų grafą bus pridėtas jau po šio sezono, mat Budės klubas kol kas užtikrintai žygiuoja Norvegijos čempionų titulo link – po 15 turų yra surinkęs 41 tašką ir septyniais lenkia titulą ginančią „Molde“, kuri dar be to yra sužaidusi ir rungtynėmis daugiau.

Pašėlęs puolimas

Nors „Glimt“ komanda žaidžia šiauriausioje Norvegijos čempionato vietoje, ugnies jos puolime netrūksta. Šį sezoną savo šalies pirmenybėse dominuojanti komanda dar nė sykio nepaliko aikštės nepasižymėjusi, o net šešis iš 15 kartų prie jos pavadinimo švieslentėje po rungtynių degė 4, 5 arba 6 pelnytus įvarčius simbolizavęs skaičius.

„Glimt“ strategas Kjetilas Knutsenas vietiniame čempionate įprastai naudoja 4-3-3 taktinę schemą, kuri į ataką dažnai jungiantis krašto gynėjams didelę rungtynių dalį atrodo panašesnė į 2-3-5.

Iš viso per 15 mačų „Glimt“ pelnė jau 53 įvarčius (vid. 3,5 per rungtynes) ir pagal šį rodiklį triuškinamai lenkia artimiausius konkurentus – šalies čempionė „Molde“ yra įmušusi 43 įvarčius per 16 mačų (vid. 2,7), o „Kristiansund“ vienuolikė pasižymėjo 31 kartą per 15 susitikimų (vid. 2,1).

Palyginimui, rezultatyviausia A lygos komanda Vilniaus „Žalgiris“ per vieną mačą pelno po 1,9 įvarčio, o antrą geriausią puolimą Lietuvoje demonstruojantys laikinosios sostinės žalgiriečiai varžovams atseikėja po 1,6 tikslaus smūgio per mačą (26 įvarčiai per 16 rungtynių).

Atakuojantį Budės ekipos stilių prieš tolimą išvyką į Norvegiją išskyrė ir „Kauno Žalgirio“ strategas Rokas Garastas.

„Tai mėgstanti atakuoti komanda, žaidžianti akiai patrauklų futbolą, o jų atakavimo galia galima įsitikinti kiekvienose rungtynėse. Tai labai dinamiška komanda, atakoje turinti daug ginklų. Vis tik, kaip ir visos komandos – turi silpnybių“, – pasakojo žalgiriečių vairininkas.

Jaunas branduolys

Įspūdingą „Glimt“ komandos puolimą užkuria jaunieji klubo futbolininkai.

Budės komandos atakos smaigalyje žiba 26-erių puolėjas Kasperas Junkeris.

Danas Budėje pakeitė pernai spindėjusį 20-metį Hakoną Evjeną, kuris Norvegijos čempionate pelnė 14 įvarčių ir sulaukė žymių Europos klubų susidomėjimo – sklandė gandai, kad meškeres jaunajai norvegų žvaigždei jau ruošia ir abi Mančesterio komandos „Man United“ ir „Man City“. Galiausiai, H.Evjenas už septynženklę sumą buvo parduotas „AZ Alkmaar“ iš Nyderlandų.

Dabar jo pėdomis nori sekti ir šešeriais metais vyresnis K.Junkeris, šį sezoną per 12 pasirodymų aikštėje pelnęs jau 11 įvarčių. Tiesa, tik šiemet prie „Glimt“ komandos prisijungęs ir jau gerokai stambesnes žuvis Europoje dominantis danas prieš kelias savaites patyrė kelio traumą ir praleido dvejas pastarąsias savo komandos rungtynes.

Nors K.Junkeris sveiksta ir šią savaitę jau treniravosi atskirai nuo komandos, abejojama, kad prieš „Kauno Žalgirį“ jis jau žengs ant vejos.

„Nesu medicinos ekspertas, tad kasdien stebėsime, kaip jis jausis, ir spręsime, ar įtraukti jį į sudėtį ketvirtadienio rungtynėms“, – likus kelioms dienoms iki mačo kalbėjo „Glimt“ vairininkas K.Knutsenas.

K.Junkeriui šį sezoną nuostabiai talkina ir komandos puolimo architektas metais jaunesnis tautietis Philipas Zinckernagelis, šį sezoną ne tik pelnęs 9 įvarčius, bet ir išdalinęs net 13 rezultatyvių perdavimų.

„Eliteserien“ pirmenybėse sunkiai sulaikomas ir 20-metis norvegas Jensas Hauge, kuris siaučia kairiajame atakos krašte ir jau spėjo sumušti 10 įvarčių ir išdalinti 7 įvarčiais pasibaigusius perdavimus.

Svarbias roles komandoje užima ir pagrindinėje sudėtyje žaidžia 22-ejų gynėjai norvegas Fredrikas Bjorkanas ir islandas Alfonsas Sampstedas, jų bendraamžiai saugai iš Norvegijos Patrickas Bergas ir Sondre Fetas bei penkeriais metais vyresnis Ulrikas Saltnesas.

Komandoje yra vos vienas žaidėjas, kuriam jau per 28-erius – 30-metis saugas Amundas Ole Sveenas, kuris aikštėje pasirodo tik epizodiškai.

Be K.Junkerio, sveikatos problemų pastaruoju metu turi ir pagrindinis vartininkas Joshua Smitsas iš Nyderlandų. Jis taip pat praleido dvejas pastarąsias rungtynes ir abejotina, ar galės žaisti prieš žalgiriečius – 27-erių olandą veikiausiai teks pavaduoti dvejais metais jaunesniam rusui Nikitai Chaikinui.

Išskirtinis fizinis pasiruošimas

Fantastiškai pradėti sezoną Norvegijoje „Glimt“ klubui padėjo ir išskirtinis fizinis pasiruošimas.

Kai daugelis Norvegijos klubų prasidėjus COVID-19 pandemijai ir šalį apėmus karantinui paleido savo žaidėjus į prastovas, Budės komanda tęsė darbus. Per visą karantino laikotarpį „Glimt“ futbolininkai palaikė fizinę formą, o tai leidžia K.Knutsenui išsiversti su menkesne rotacija – futbolininkai tiesiog yra puikiai pasirengę atlaikyti 90 minučių aikštėje.

Tiesa, prasidėjus europinėms kovoms abejojama, kad Budės komanda sugebės išlaikyti tokį beprotišką tempą, kokį demonstravo iki šiol.

Traumos šią komandą laužyti ėmė dar iki Europos lygos atrankos starto, o turėdami vos 14-15 panašaus lygio futbolininkų „Glimt“ sunkiai gali palaikyti gerokai turtingesnių ir gilesnes rotacijas surinkusių komandų tempą.

Vis dėlto spjauti į Europos turnyrą Budės klubas tikrai nežada – mažo miestelio komandai tai gali būti geriausias šansas už poliarinio rato atsitempti kažkurią elitinę žemyno ekipą. Pavyzdžiui, Londono „Tottenham Hotspur“, kuris „Glimt“ klubo sėkmės atveju gali laukti jau kitame atrankos etape ir kurio pavadinimas Budės klubo socialiniuose tinkluose sirgalių yra minimas bene dažniausiai.

Lauks pažįstama danga

Kauniečių Budėje neturėtų nustebinti „Aspmyra“ stadiono danga – ji, kaip ir pusės A lygos komandų namų stadionuose, yra dirbtinė. 5635 žiūrovus talpinantis jaukus stadionas skaičiuoja jau 54-us gyvavimo metus, o paskutinį kartą renovuotas buvo prieš du dešimtmečius – 2001-aisiais.

Stebisi dėl krepšinio kamuolio logotipe

Lietuvos futbolas Budės klubo sirgaliams sako mažai. Jau nekalbant apie „Kauno Žalgirį“, kurio nelabai krepšiniu besidomintys norvegai nežino net ir iš šios sporto šakos.

Tiesa, pristatydami žalgiriečius savo aistruoliams, „Glimt“ komandos atstovai pažymėjo, jog krepšinis, o ne futbolas yra dominuojanti sporto šaka ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos valstybėse. Tą norvegai pagrindė paprastu pavyzdžiu – pažvelgę į „Kauno Žalgirio“ logotipą, kurio ryškiausias akcentas – oranžinis krepšinio kamuolys.

Budės klubo atstovai stebisi ir tuo, kad Kauno komanda buvo įkurta tik 2004-aisiais – tais metais, kai „Glimt“ pastarąjį sykį žaidė Europoje. Tiesa, formaliai „Kauno Žalgiris“ savo egzistavimą pradėjo dar 11 metų vėliau, nes iki tol buvo žinomas Kauno „Spyrio“ vardu.

Norvegai savo sirgalius trumpai supažindino ir su Kaunu, kurį pristatė kaip antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą, kuris „yra laikomas kultūriniu, ekonominiu ir akademiniu šalies centru“.

Zemaitiss
Pranešimai: 964
Užsiregistravo: 2014 Vas 06 15:36
Palaikoma komanda: Džiugas

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 19:53

baisu ir ziuret...ant tiek bejegiskas futbolas kad ner ka ir bepasakyt..

Tobex
Pranešimai: 10886
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 20:42

bandė žaisti, bet kad toks skirtumas tarp Norvegijos ir LT klubų tai nustebino.

Respublik
Pranešimai: 8731
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 21:15

Kadangi nebežiūrėjau nuo antro kėlinio - KŽ prieš norvegus ar Sūduva prieš Maccabi atrodė blogiau?

šiaip
Pranešimai: 3829
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 22:09

Kadangi nebežiūrėjau nuo antro kėlinio - KŽ prieš norvegus ar Sūduva prieš Maccabi atrodė blogiau?
Sakyčiau, kad norvegai keliom galvom geriau už makabius atrodė. O ką darė mūsiškiai tiek vienose, tiek kitose rungtynėse, ne tiek ir svarbu :)

Tobex
Pranešimai: 10886
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FK Kauno Žalgiris Europos lygoje

2020 Rgp 27 22:11

sunku lygint.
KŽ bandė žaist nuo pradžių ir gavo 6 galėjo ir daugiau.

Sūduva pirmą kėlinį net nebandė žaist ir gavo 1.

tai skirtingos filosofijos.

Grįžti į