...

Futbolo agentai

2013 Lie 24 10:42

Agentai tampa neatsiejama futbolo dalimi
http://penalty.lt/agentai-tampa-neatsie ... lo-dalimi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Anksčiau agento profesija futbolo pasaulyje atrodė retenybė. Futbolininkai neretai patys, arba per neaiškius tarpininkus tvarkydavo savo karjeros reikalus. Tačiau laikui bėgant, tokios “mados” pasikeitė.

Lietuvoje yra keletas kvalifikuotų futbolo agentų. Vienas tokių – buvęs žinomas futbolininkas Valerijus Mižigurskis. Su juo Penalty.lt kalbėjosi apie agento darbo specifiką.

- Futbolo agento profesija mūsų šalyje dar nauja ir dažnai vertinama nevienareikšmiškai. Ar galima agentu pasitikėti?

- Futbole viskas taip pat kaip ir paprastame gyvenime – yra gerų ir blogų žmonių. Vieni nori pirmiausiai padėti žaidėjui ir uždirbti vėliau. Kiti nori tik kuo greičiau gauti pinigų. Tačiau dabar Europoje net penkiolikos metų vaikai ar jų tėvai jau pasirašo su agentais sutartis. Net ir tie, kurie treniruojasi garsių klubų akademijose, turi kas juos atstovauja.

- Ar Lietuvoje vykstančiame Europos jaunimo U-19 čempionate futbolininkus stebės daug agentų?

- Šiame turnyre žaidėjus stebi tiek agentai, tiek įvairių klubų atstovai. Savo klientus jau turintiems agentams čia taip pat reiks padirbėti. Potencialiems pirkėjams jie turi pristatyti stipriąsias čempionate rungtyniaujančio jų atstovaujamo futbolininko puses, supažindinti su juo. Nors “katės maiše” šiais laikais jau neįkiši, bet lygiaverčiams žaidėjams pretenduojant į tą patį klubą, agento pažintys ir mokėjimas bendrauti gali nulemti daug.

Be to, jei gerai pasirodys čempionate, net ir nebloguose užsienio klubuose rungtyniaujantys žaidėjai gali patekti į dar stipresnius. Todėl gal net ir gerai, kad lietuviai pateko į stiprią grupę – puikiai sužaidus su grėsmingais varžovais, atsivertų geresnės karjeros galimybės.

- Ar jaunieji lietuviai yra paklausi prekė Europos futbolo rinkoje?

- Lietuviai dabar yra tikrai neblogai vertinami Europoje. Aš pats turiu ryšių Anglijoje, Italijoje ir galiu pasakyti, kad šių šalių klubams lietuviai yra įdomūs. Mūsiškius vertina, nes jie stiprūs fiziškai, gerai sudėti. Atsižvelgiant į tai, paklausiausi yra vidurio gynėjai ir vartininkai. Be to, lietuviai nėra ir labai brangūs.

Šiemet paklausiausi šešiolikmečiai, nes per porą metų stipresniame klube jie gali patobulėtų taktiškai ir techniškai. Dažnai bandoma išsinuomoti futbolininką metams ir žiūrėti kaip jis pritampa, ar yra imlus, greitai tobulėja. Štai vienu mūsų futbolininku rimtai domisi “Catania”. Kito tėvai nepanoro išleisti į “Napoli”, nors klubas buvo labai suinteresuotas žaidėjo atvykimu.

- Kai kurių jaunuolių tėvai neišleidžia norėdami, kad sūnus baigtų mokyklą Lietuvoje. Ar verta mesti mokslus čia ir važiuoti ieškoti laimės?

- Juk užsienyje sportininkai taip pat lanko mokyklą. Jie turi kur gyventi, gauną maitinimą. Pavyzdžiui Italijos klubai patys nori, kad atvykėliai greičiau adaptuotųsi, gyventų pilnavertį gyvenimą ir stengiasi sudaryti tam geras sąlygas. Be to, tie jaunuoliai gauna ir atlyginimus, kurių tikrai užtenka būtiniausioms išlaidoms. Tačiau daug svarbiau už pinigus yra geresnės karjeros perspektyvos.

Nuoširdžiai patarčiau važiuoti ir per daug negalvoti. Aš pats tai išbandžiau savo kailiu. Būdamas labai jaunas išvažiavau į Maskvą, kai Rusijoje tada nebuvo rami politinė padėtis. Turėjau galimybių išvykti į Italiją, Angliją, bet pasirinkau “Spartak”, nes visą gyvenimą sirgau už šią komandą. Pamačiau pasaulį, atsirado naujų pažinčių, net ir draugų. Teko žaisti su dabartiniu Maskvos “Lokomotiv” sporto direktoriumi ar net Rusijos rinktinės puolėju Pavelu Pogrebniaku. Be to, ten visai kitas futbolo lygis ir kita mokykla. Skirtingi dalykai, kokias sąlygas mes turėjome tada Vilniuje ir ką aš pamačiau Maskvoje. Čia “Marakanoje” net nebuvo karšto vandens, ką ir kalbėti apie dirbtinės dangos aikštes. Konkurencija ten buvo didesnė, bet man sekėsi ir daug ko išmokau.

Skirdavosi ir pačios treniruotės. Nors pas mus irgi yra puikių specialistų, bet neretai Rusijoje treniruotės būdavo kokybiškesnės nei aukščiausios Lietuvos futbolo A lygos klubuose.

- Kaip pavyko patekti į tokį garsų ir stiprų klubą?

- Būdami šešiolikmečiai žaidėme su bendraamžių iš Rusijos rinktine, o po gerai sužaistų rungtynių “Spartak” atstovai mane pakvietė atvykti. Aš tada pasakiau, kad vienas nenoriu likti Maskvoje ir po savaitės atvažiavo Darius Miceika. Jis peržiūroje dalyvavo kelias savaites ir pasiliko. Abu pusantrų metų praleidome klubo mokykloje, laimėjome Rusijos ir Maskvos čempionatus, o pastarajame aš net tapau rezultatyviausiu. Pats likau “Spartak” klube, bet D.Miceika perėjo į Sankt Peterburgo “Zenit”.

- Tuo metu agento neturėjote?

- Neturėjau ir tai buvo tikrai blogai. Be to, futbolo agentų tada dar ir nebuvo. Jei tuo metu būtų šalia koks protingesnis bei išmintingesnis agentas, nebūčiau padaręs tokių vaikiškų klaidų, nulėmusių mano karjerą. Jis būtų liepęs likti Maskvoje, dirbti ir įrodinėti savo vertę, o ne bėgti ten kur geras gyvenimas.

“Spartak” klube mano reputacija buvo gera ir nieko nereikėjo keisti. Tačiau mane į Vilniaus “Žalgirį” kvietė tuometis prezidentas Janušas Loputis ir susigundžiau. Norėjosi grįžti namo. Maskvoje gyvendavome bendrabutyje, o Vilniuje turėjau viską. Buvo ir butas, automobilis, mergina. Tada atrodė, kad čia buvo viskas, ko tik norėjau.

- Gal neviliojo gyvenimas Rusijoje?

- Mano močiutė iš Saratovo, todėl man net siūlė rusišką pasą. Nepaisant to, likau lietuviu, nes norėjau žaisti už rinktinę. Rusijoje man nebuvo blogai, tačiau dabartiniam jaunimui geriau vykti į Europos šalis. Lietuviškas pasas čia atveria kitas galimybes.

- Dabar futbolininkus dideliais atlyginimais vilioja tokios šalys kaip Kazachstanas ar Azerbaidžanas. Ar verta vykti ten?

- Patarčiau bandyti laimę, jei žaidėjui yra kokie 28 metai. Perspektyvesniam bei jaunesniam tikrai geriau važiuoti į Europos Sąjungos valstybes. Futbolininkas gali rinktis tarp atstovavimo kokiam Lenkijos klubui ir kelis kartus didesnio atlyginimo pavyzdžiui Azerbaidžane. Manau, kad verta būtų pasirinkti Lenkiją, čia tobulėti, o pinigai vėliau vis tiek ateis. Europoje kontraktai sudaromi ilgesniam laikotarpiui, o minėtose valstybėse dažniausiai tik metams. Ten įprasta, kad po sezono paprasčiausiai pasikeičia beveik visi legionieriai. Jei nepasiseks pratęsti sutarties, grįžus iš šių kraštų gerą klubą greitai susirasti gali būti sunku. Nors verta pripažinti, kad futbolo lygis ten ganėtinai aukštas.

The Miz

Re: Futbolo agentai

2013 Rgp 06 18:28

Sveiki, nežinau kaip geriau į jus kreiptis bet norėčiau patarimo kaip ir profesonalaus futbolininko.
Man yra 15 metų nuo 12 metų pradėjau žaisti futbola į šią sporto šaka pradėjau rimtai žiūrėti kaip man buvo 13 metų ir pradėjau viska mokintis pats...Taigi šią vasara dirbau beveik kasdien po 6 valandas ant futbolo aikštelės taip pat ir žaidžiau su 17-19 metų žmonėm ir tikrai aš parodydavau savo klase apsivarydavau ir įmušdavau įvartį. Ir pvž manes klausia ar aš esu lankes futbola sakau ne o žmonės netiki nes sako kad aš gerai žaidžiu viska ką aš dabar moku išmokau pats labai daug dirbu ir dar dirbsiu nes noriu tapti geru žaidėjų..Taigi po savaitės aš išvažiuojų į anglija gyventi ir norėčiau paklausti nuo ko man ten pradėti? Nes aš jau per daug laiko įdėjau ir tikrai daug dirbau prie driblingų bėgimo ir technikos varymo kamuolio .. mano svajonė yra žaisti už kluba nesvarbu man kokie svarbu žaisti Jeigu galite patarkite .

Tobex
Pranešimai: 6984
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Futbolo agentai

2013 Rgp 06 20:10

tai tau reikia googlinti ir susirasti vietą kur galėtum praeiti kažkokią atranką ir eiti treniruotis. manau išsigooglinsi kokiu akademijų kur priima vaikinus iš gatvės ir kokie jų reikalavimai.
arba gali googlinti žmones kurie sėdi uk yra susija su futbolu ir geranoriškai tau sutiks padėti. Man į galva ateina tik Jankauskas ir Dambrauskas, bet abu tikriausiai per daug užimti, kad atsakinėtų į kiekvieno jaunuolio klausimą.

mafia7
Pranešimai: 6810
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Futbolo agentai

2013 Rgp 06 20:55

Žinau viena mokyklą, kreipkis, susirask Andray P Baptiste https://www.facebook.com/andrayb?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Jis turi nuosava mokyklą, pats buvo labai aukšto lygio Granados nacionalinės rinktinės vartininkas.Jei kils kokių problemų rašyk į PM man, aš jį pasistengsiu palenkti.

mafia7
Pranešimai: 6810
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Futbolo agentai

2013 Rgp 06 20:58

Ir apskritai jeigu kiltu tokie klausymai, kreipkitės į mane, turiu pažinčių su futbolo akademijomis daugelyje šalyje.Patarsiu ir padėsiu dykai.

...

Re: Futbolo agentai

2014 Sau 16 16:36

PAULIUS PAKNYS išdelegavo VALSKĮ į Rumuniją...
„Neabejoju, kad Nerijui tai bus gera vieta tęsti karjerą“, - įsitikinęs P.Paknys.

Respublik
Pranešimai: 1955
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Futbolo agentai

2018 Lap 05 14:41

Truputėli senesnis, bet atrodo niekur nebuvo forume kelta.

FNTT tyrimas atskleidė futbolo agento triukus: buhalterija – plastikiniuose maišeliuose po lova
https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/f ... d=78983599" onclick="window.open(this.href);return false;

Tauragės viešosios įstaigos direktorius, atstovaujantis užsienio valstybių ir kelių Lietuvos futbolininkų interesams, kaltinamas mokesčių nemokėjimu ir pasisavinimu. Bendra žala siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Tokie faktai paaiškėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigtame ikiteisminiame tyrime.

DELFI žiniomis, kaltinimų sulaukė futbolo agentu dirbantis „Msc Matula Sports Consulting“ vadovas Mindaugas Matula.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad buvęs futbolininkas Tauragėje įsteigė viešąją įstaigą ir jai vadovavo. Pastaroji buvo pasirašiusi tarpininkavimo sutartis su keliais futbolininkais iš Lietuvos ir Brazilijos ir sudarydavo jiems kontraktus žaisti Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos futbolo klubuose. Žaidėjus įsigiję klubai už tarpininkavimo paslaugas tauragiškio viešajai įstaigai pervesdavo šimtatūkstantines eurų sumas. Skaičiuojama, kad per penkerius viešosios įstaigos veiklos metus įvairūs futbolo klubai ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys įvairia valiuta pervedė į jos banko sąskaitas daugiau kaip 840 tūkst. eurų. Dalį gautų lėšų viešosios įstaigos direktorius išgrynino bankomatuose. Įtariama, kad futbolo agentu dirbantis viešosios įstaigos vadovas pasisavino per 100 tūkst. eurų.

FNTT tyrėjai, atlikdami tyrimą dėl viešosios įstaigos lėšų pasisavinimo, nustatė, kad nuo pat jos įsteigimo nebuvo tvarkoma buhalterinė apskaita. Nei jos direktorius, nei jo sutuoktinė niekada netvarkė buhalterinės apskaitos patys ir nesamdė buhalterio. Atliktų kratų metu viešosios įstaigos finansiniai dokumentai buvo rasti įvairiose buto vietose – po lova, plastikiniuose maišeliuose. Išaiškinta, kad viešoji įstaiga per visą savo veiklos laikotarpį neteikė administratoriui privalomų ataskaitų ir nemokėjo jokių mokesčių. Tyrimo metu paskaičiuota, kad per septynerius metus ji apgaule išvengė sumokėti daugiau kaip 100 tūkst. eurų pelno mokesčio. Siekiant atlyginti valstybei padarytą žalą, daugiau kaip 90 tūkst. eurų vertės siekiančiam kaltinamojo turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras baigtą baudžiamąją bylą perdavė Klaipėdos apygardos teismui. Viešosios įstaigos direktoriui dėl didelės vertės sukčiavimo, turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo gresia maksimali iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Papildyta: kaltę neigia

DELFI susisiekus su M. Matulu, pastarasis teigė nepripažįstantis kaltinimų ir piktinosi esą neteisinga FNTT išplatinta informacija.

„FNTT vartoja labai skambius epitetus, bet neatskleidžia daug tikros informacijos, nenurodo, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo pateikti susisteminti apskaitos dokumentai. Tik pasako, kad buhalteriją rado po lova. Kratos protokole įrašyti septyni segtuvai, o FNTT svarbiausia jų suradimo vieta. Gal ji ir pagrindžia kaltinimą? Teisme bandysime paneigti kaltinimus. Kiekvienas į sąskaitą patekęs euras yra apskaitytas, paremtas sutartimis. Keista, kad byloje yra vienintelis kaltinimus grindžiantis įrodymas – pačios FNTT specialistės pateikta išvada. O joje visos pajamos laikomos pelnu, net neįvertinant sąnaudų. Gal apskaitos kontrolės mano ginamajam ir pritrūko, bet sutikti su tokiais kaltinimais negalime“, – plačiau kaltinamojo poziciją DELFI išdėstė jo advokatas Eligijus Vinckus.

mafia7
Pranešimai: 6810
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Futbolo agentai

2018 Gru 07 01:29

Ot sugalvojau permesiu akimis kieno agentas yra Paulius Paknys, čia sąrašėlis, šiaip įdomu pažiūrėti ką jis būtent atstovauja
https://www.transfermarkt.com.mt/innfoo ... rater/2615" onclick="window.open(this.href);return false;
O čia Valerijaus Mižigurskio klientūra
https://www.transfermarkt.co.uk/mva-spo ... rater/2629" onclick="window.open(this.href);return false;

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10535
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Futbolo agentai

2018 Gru 07 10:46

Įdomu, kad prie Paknio pavardės - Rusijos vėliavėlė.

Respublik
Pranešimai: 1955
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Futbolo agentai

2019 Gru 07 04:44

Truputėlis iš krepšinio, bet manau puikiai pritaikoma ir čia (p.s. Audio versijoje rišlesnė mintis, bet pamiršau nuimti laiko kodą)

Rimas Kurtinaitis – apie 33 milijonų projektą Pamaskvėje ir tikėjimą Šaro sistema
https://www.15min.lt/eurolyga/naujiena/ ... 34-1242770

– „Chimki“ klube dirba jau penki lietuviai. Ar savininkai jums dar neuždėjo lietuvių limito?
– Žinote, Rusija gan palankiai įvertina visas situacijas. Jie įvertina pasiekimus. Mes gal kartais bandome nacionalizuoti, o rusai į tai nekreipia dėmesio. Jiems reikalingas rezultatas – ispanas, lietuvis ar latvis, jie to nereguliuoja. Viskas palikta vyr. treneriui, kuris buria komandą ir specialistus, kokius nori. Į tautybes ir spalvą nežiūrime – svarbu rezultatas.

Ką ir kalbėjau vasarą, man malonu, kad mūsų specialistams galiu duoti šansą. Nes ne kiekvienas gali. Labai džiaugiuosi už Kęstutį Kemzūrą, kuris daugybę metų dirbo šalia Davido Blatto ir dabar gali vadovauti „Olympiakos“ komandai. Išeiti į šituos vandenis nėra taip paprasta. Ne todėl, kad neturim tų specialistų, bet tiesiog to išėjimo lango nėra.

Mūsų agentai dar nėra apsukrūs strateguotojai, kaip serbai ar italai, kurie gal kartais sugeba nevykusį siurblį įpiršti tau į namus. Nors tai irgi jų darbas. Mūsų treneriai sukasi rinkoje iš Panevėžio į Uteną, iš Utenos į Prienus ir t.t.

Mes turime plėsti savo geografiją. Puikiai žinome, kaip buvę jugoslavai darydavo anksčiau. Jie atvažiuoja į Italijos klubą, vyr. treneris pasiima su savimi du specialistus. Po sezono tie du specialistai skyla į kitus klubus. Tie atsiveža dar po du jugoslavų krepšininkus. Taip plėtė tą geografiją 50 metų ir dabar daugelis specialistų Europoje yra kone buvusi Jugoslavija.

Mes, lietuviai, to nedarome. Nežinau, kodėl to nedarome. Gal mes vieni kitiems pavydime? Aš nepavydžiu. Daviau šansą tam pačiam fizinio rengimo treneriui Evaldui Kandratavičiui. Aišku, gal „Rytui“ tai netektis, bet gal Lietuvos sportui tai pasiekimas? Yra šansas.

Aišku, mes atėjome ir kažkada išeisime, bet galbūt tie jauni treneriai toliau sieks aukštumų. Ir juos žinos, ir jie žinos, apie ką čia kalba. Manau, čia gerai, kad lietuviška brigada čia dirbame. Kol kas pas mus viskas neblogai. Aišku, galėtų būti geriau, bet nesiskundžiu. Jie man dirba puikiai. Duok Dieve jiems sveikatos.

Aišku, čia klausimas, kad lietuvis turi ir kažką žinoti. Negali paimti jo vien už draugą. Nes tai tavo darbas, o jei kažkas nepadės, vienas neaprėpsi. Ir tada tave paleis. Tai nėra tik draugystė – turi turėti kažkokį lygį.

Grįžti į