Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Įvairios bazės

2010 Vas 19 11:16

Sunkmetis nestabdo sporto bazių plėtros
http://www.diena.lt/naujienos/sportas/s ... ros-263937

Sporto bazių plėtra - viena opiausių šalies sporto problemų, apie kurią kalbama ne vienus metus. Tačiau situacija nėra tokia liūdna, kaip kai kas piešia

„Praėjusiais metais buvo rekonstruotas Kauno Dariaus ir Girėno stadionas. Investicijos į jį sudarė 1 mln. 600 tūkst. litų. Įrengėme penkias universalios dirbtinės dangos aikšteles prie bendrojo lavinimo mokyklų. Per ketverius metus, vykdant šį projektą, jų visoje Lietuvoje įrengta jau penkiasdešimt. Šakiuose atidaryta sporto salė, užbaigta BMX trasa, Utenos daugiafunkcis sporto kompleksas, eksploatuoti atiduota Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto salė, Jurbarko A.Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto kompleksas. Labai daug lėšų 2009 m. buvo skirta krepšinio arenoms“, - pasakoja Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Mykolas Kačkanas.

Kokių ir kiek naujų sporto objektų iškils šiemet? „Šiemet yra keturios sporto bazių statybų programos. Pirmoji - sporto bazių plėtra ir modernizavimas, jai skirta 5 mln. 127 tūkst. litų. Šios lėšos bus panaudotos Sportininkų rengimo ir reabilitacijos centro Druskininkuose tolesnėms statyboms, pramogų sporto ir sveikatingumo komplekso statybai Jonavoje, taip pat toliau tęsime universalių dirbtinės dangos aikštelių įrengimą prie bendrojo lavinimo mokyklų - šiemet jų ketiname įrengti dešimt“, - aiškino M.Kačkanas.

Antra programa - daugiafunkcių sporto ir pramogų centrų, kurių reikia 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje surengti, statybai bus skirta 41 mln. litų. Kaip žinome, arenos turi iškilti Kaune ir Klaipėdoje, o Alytaus sporto rūmai turi būti rekonstruoti, rašo sportas.info.

Trečia programa - bendrai su ES finansuojamų sporto objektųstatyba. Tam skirta 5 mln. litų iš Valsybės investicijų programos, 4,5 mln. - iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, o dalį lėšų skiria savivaldybės.

„Tai Girstučio vandens sporto kompleksas, kuriame būtų įrengti 25 ir 50 m ilgio baseinai. Sutvarkius šį kompleksą, jame būtų galima rengti aukšto lygio sporto varžybas: turėtume pagrindinį 50 m baseiną ir 25 m baseiną apšilti. Kai nevyks varžybos, trumpasis baseinas tiks pramogoms. Girstučio kompleksą planuojame pabaigti 2011 metais. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų sulauks ir ledo rūmai Elektrėnuose“, - sakė M. Kačkanas.

Sporto objektai, gaunantys dalį finansinės Europos Sąjungos paramos, kitą dalį numatytiems darbams gaus iš savivaldybių.

Paskutinė, ketvirta, programa - savivaldybių sporto bazių plėtra ir modernizavimas. Tam skirta 7 mln. 130 tūkst. litų. Kam bus panaudotos šios lėšos? Be abejo, tai nebus tokie sporto objektai, apie kuriuos kalbės visa Lietuva, tačiau jų labai reikia savivaldybėms, vietos žmonių bendruomenės poreikiams.

„Tai Garliavos sporto ir sveikatingumo kompleksas, kurį sudarys baseinas ir sporto salė, sporto kompleksai Prienuose ir Šakiuose. Moderni sporto salė Šakiuose buvo pastatyta jau praėjusiais metais, o šiemet šalia jos bus įrengtas baseinas. Bus baigta įrengti stadionus Biržuose ir Kupiškyje, o Birštone, Radviliškyje ir Kėdainiuose jie bus rekonstruoti. Pasvalyje planuojama rekonstruoti sporto mokyklą, o Šiauliuose prie BMX trasos įrengti žiūrovų tribūnas“, - sakė M.Kačkanas. Iš viso investicijos į sporto bazių statybas ir renovacijas 2010 m. sieks 58 mln. 657 tūkst. litų.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Kov 20 10:25

Reikia milijono
http://www.sportas.info/naujienos/497.html

Prieš trejetą metų subrandintą idėją - renovuoti prie bendrojo lavinimo mokyklų esančius aikštynus ir stadionus bandoma prikelti gyvenimui.

Paveikslėlis
Parengti trijų tipų mokyklų aikštynų renovavimo projektai
avgi.lt nuotr.

Kovo 15 d. Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Ritas Vaiginas ir jo pavaduotojas Mykolas Kačkanas susitiko su Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriu Dainiumi Numgaudžiu aptarti galimybių bendromis jėgomis įgyvendinti stadionų ir aikštynų, esančių prie bendrojo lavinimo mokyklų, renovacijos projektą. "Stadionai nenaudojami dėl vienos pagrindinės priežasties - anksti pavasarį ir rudenį į juos negalima įeiti, nes būna šlapia, vasarą jie nenaudojami, nes nevyksta pamokos... Mokyklų stadionai virtę kemsynais ir šiukšlynais. Tad prieš trejetą metų, kai ekonominė situacija gerėjo ir kūno kultūros ir sporto finansavimas dar didėjo, kilo idėja renovuoti šiuos stadionus", - ištakas prisiminė R.Vaiginas.

Tačiau Lietuvos ekonomiką, o kartu ir kūno kultūros ir sporto biudžetą užklupus krizei, šios idėjos plėtojimą kuriam laikui teko sustabdyti. Tiesa, puoselėjant stadionų renovacijos idėją, kai kas jau ir nuveikta: KKSD užsakė stadionų ir aikštynų atnaujinimo projektinius pasiūlymus, kurie buvo parengti dar 2008 m. Susitikę su D.Numgaudžiu, sporto vadovai juos apsvarstė.

"Stadionai yra trijų tipų - su 250 m ilgio bėgimo ratu, su 300 m ir su 330 m. Taigi yra parengti trys renovacijos variantai, sąmatų paskaičiavimai ir vizualizacija. Sutarėme, kad per dvi savaites sąmatas patikslinsime, nes skaičiavimai buvo daryti 2008 m., todėl įkainiai truputį per tą laiką pasikeitė. Ministerija savo ruožtu per tas dvi savaites pažadėjo apsvarstyti variantus, kaip galėtume gauti finansavimą šiai bendrai programai", - sakė R.Vaiginas. Jau kitais metais norima renovuoti vieną du stadionus.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Kov 23 19:59

O vienu metu čia buvo galvojama padaryti futbolo maniežą...

---------------------------------------

Ledo arena atgims teniso kortais
2010 m. kovo 23 d.
http://www.ve.lt/?id=1269365520

Paveikslėlis
Šilutės plente esančiame buvusios ledo arenos pastate bus įrengti teniso kortai. Tikimasi, jog jie duris atvers šių metų gegužę, tai bus pirmoji dengta teniso arena Klaipėdoje.

Šiuo metu pastate vyksta remonto darbai, jame bus įrengtos tarptautinius teniso standartus atitinkančios keturios suaugusiųjų aikštelės (18x36 m) ir dvi mažesnės (6x11 m), skirtos vaikams. Pasibaigus vidaus remonto darbams planuojama atnaujinti ir pastato išorę. Viso bus investuota apie 2 mln. litų.

Naująją areną norima pavadinti "Carlsberg" vardu.

Teniso kortus buvusioje ledo arenoje įrengti nusprendė VšĮ "Vakarų tenisas" atstovai. Jie su pastatą panaudos pagrindu valdančia "Žalgirio" sporto draugija pasirašė bendradarbiavimo sutartį iki 2016 metų.

Ledo arena šiame pastate buvo uždaryta prieš kelis metus, kai ją valdę verslininkai neatlaikė prekybos ir pramogų centre "Akropolis" įsikūrusios čiuožyklos konkurencijos. Iki šiol veiklą jame vystyti norėjo uostamiesčio ledo ritulio entuziastai, kitų sporto šakų atstovai.

Antrus metus pastate organizuojamos parodos bei mugės. Planuojama, kad galimybė jas rengti čia išliks ir įrengus kortus.

Paulius MATULEVIČIUS ve.lt.

gdrs
Pranešimai: 778
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 11:26

Re: Įvairios bazės

2010 Bal 19 15:01

Šiemet Lietuvoje - trys naujos dirbtinės dangos aikštės

Per šiuos metus planuojama įrengti tris naujas pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštes Gargžduose, Panevėžyje ir Kėdainiuose.

Praėjusią savaitę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai su ekspertais iš užsienio apsilankė Vakarų Lietuvoje ir įvertino dangos įrengimo darbus Gargžduose bei Tauragėje.

Gargždų centriniame stadione jau baigiami dirbtinės dangos pagrindai, o danga yra užsakyta ir gaminama. Pasak VšĮ „Gargždų futbolas“ direktoriaus Nerijaus Galvanausko, visus darbus tikimasi baigti iki gegužės 25 dienos, vėliausiai – iki birželio 4-osios.

Įrengimo darbus stebėjo dangos tiekėjų „Greenfields“ inspektoriai, kurie prižiūri klubo samdytų rangovų darbą. „Norint užtikrinti kokybę, aikštės klojimo darbai reikalauja aukštos kvalifikacijos bei patirties. Todėl atvyksta konsultantai, kurie prižiūri darbų eigą, padeda spręsti problemas, išvengti nesklandumų – jie atsakingi ne tik už dangos, bet ir visos aikštės kokybę, kuriai suteikiamas FIFA sertifikatas“, - aiškino LFF tarptautinių projektų direktorius Edvinas Eimontas.

Tauragėje vizito dalyviai aplankė vietą, kurioje planuojama įrengti dirbtinės dangos aikštę treniruotėms. „Paprašėme, kad konsultantai įvertintų aikštės projektą, rekomenduotų kaip spręsti tam tikras problemas ir geriau atlikti darbus. Dar vienas vizitas planuojamas po poros savaičių“, - sakė E.Eimontas.

Pilnų matmenų dirbtinę dangą aikštėms LFF skiria tiems, kurie parengia stadioną jos paklojimui.

Šiuo metu dvi pilnų matmenų dirbtinės aikštės jau yra Kaune prie Nacionalinės futbolo akademijos, po vieną buvo įrengta Šiauliuose ir Druskininkuose šių miestų savivaldybių iniciatyva. Šiais metais užsibrėžę renovuoti pagrindinį miesto stadioną Klaipėdos miesto vadovai taip pat teiravosi LFF dėl galimybės gauti dirbtinę dangą.

Dar trys aikštės – Mažeikiams, Tauragei ir Alytui - buvo paskirtos pavasarį vykusiame LFF Vykdomojo komiteto posėdyje.

Kitais metais planuojama naujas dangas įrengti Plungėje, Vilniuje ir Kaune. Vykdydama 2 milijonų eurų vertės projektą, LFF dešimčiai Lietuvos regionų dovanoja naujos kartos aikščių dangas.

http://kauno.diena.lt/naujienos/sportas ... tes-273619

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Bal 19 21:17

Įdomu kur tiksliai Vilniuje?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Geg 19 01:48

Kauno rajone daugės sutvarkytų futbolo aikščių
2010.05.18, 18:04
http://penalty.lt/kauno-rajone-dauges-s ... lo-aiksci/

Kauno rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius ir Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Romanas Levinskas. Merui Valerijui Makūnui svečiai pristatė federacijos strategiją ir aptarė bendradarbiavimo galimybes, – rašo Kauno rajono savivaldybės interneto svetainė krs.lt.

LFF ketina įgyvendinti didžiulį projektą – panaudojant savo ir pritraukus Europos Sąjungos lėšų visoje šalyje ketinama sutvarkyti 300 prie mokyklų esančių stadionų, juos aptverti, įrengti apšvietimą. Normalių matmenų – 8 tūkstančių kvadratinių metrų – futbolo aikštę sutvarkyti kainuoja 1,1-1,5 mln. Lt.

,,Šiuo metu atsiveria ypač palankios galimybės bendradarbiauti per privačios partnerystės projektus (PPP). Kauno rajono savivaldybė nėra abejinga sportui. Jūsų ketinimai sutvarkyti stadionus prie mokyklų yra labai patrauklūs“, – L.Varanavičiui sakė V.Makūnas.

,,Norime, kad kiekvienoje seniūnijoje būtų futbolo būrelis, mes apmokytume trenerius, aprūpintume kamuoliais ir vartais“, – savo planais dalijosi L.Varanavičius.

Kiek anksčiau žingsnį futbolo populiarinimo Kauno rajone link yra žengęs ,,Inkaro“ futbolo klubas. Balandžio 20 dieną Kauno rajono savivaldybės meras V.Makūnas ir viešosios įstaigos „Inkaro futbolo klubas“ direktorius Artūras Ruževskis pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Netrukus prasidės Domeikavos gimnazijos stadiono rekonstrukcija, jį įrengus per pamokas sportuos moksleiviai, o kitu laiku žais ir treniruosis ,,Inkaro“ futbolo klubo komandos.

karys
Pranešimai: 8368
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Įvairios bazės

2010 Geg 25 13:51

http://penalty.lt/vienas-lietuvos-stadi ... -mln-litu/

Vienas Lietuvos stadionas rekonstrukcijai gaus 2,75 mln. litų

Lietuvos futbolo federacija (LFF) planuoja skirti lėšų vieno Lietuvos stadiono rekonstrukcijai iki Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) keliamų reikalavimų atitikimo ir laukia pasiūlymų iš miestų.

Pagal UEFA patvirtintas taisykles, nuo šių metų tarptautinės nacionalinės futbolo rinktinės rungtynės turi būti žaidžiamos 3 kategorijos stadione.

Pagal dabartinę stadionų infrastruktūrą, realiausiais kandidatais priimti nacionalinės rinktinės rungtynes 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybose yra Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro, Marijampolės futbolo klubo ir Klaipėdos miesto centrinis stadionas.

LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus iniciatyva UEFA planuoja įvykdyti stadionų rekonstrukcijos programą. Jos metu bus skiriama iki vieno milijono JAV dolerių (apie 2,75 milijono litų) vieno stadiono rekonstrukcijai tose šalyse, kurios neturi trečios kategorijos stadiono. Šią programą galutinai patvirtinti planuojama liepos mėnesį.

„Mes labai gerai suprantame, kad Lietuvos miestai ne visada turi finansinių galimybių savarankiškai sutvarkyti stadionus. Todėl būdamas UEFA Vykdomojo komiteto nariu pasiūliau projektą, pagal kurį tokiose šalyse kaip Lietuva galėtų atsirasti reikalavimus atitinkantys stadionai. Analogiškas finansavimas bus skirtas ir dar keturioms federacijoms. Jos irgi turės įvertinti, koks stadionas yra arčiausiai trečios kategorijos ir kokios sąlygos reikalingos tam, kad tokie stadionai būtų maksimaliai greitai pritaikyti UEFA reikalavimams“, – aiškino L.Varanavičius.

Pagal minėtos UEFA programos sąlygas, lėšų rekonstrukcijai gali gauti tik vienas stadionas, į kurį miesto savivaldybė įsipareigoja papildomai investuoti ne mažiau 50 procentų nuo gautos sumos. Dar viena privaloma sąlyga yra leidimas šalies rinktinei penkerius metus rungtyniauti rekonstruotame stadione nemokamai.

„Siekdami sudaryti vienodas sąlygas visiems regionams gauti šį finansavimą, esame pasiryžę skirti lėšas tam miestui, kurio rekonstrukcijai skiriamos lėšos leis efektyviausiai pasiekti galutinį rezultatą. Kreipėmės į miestų savivaldybes ir iki birželio mėnesio pradžios laukiame pasiūlymų“, – kalbėjo LFF prezidentas L.Varanavičius.

Jo teigimu, LFF apsisprendimui dėl lėšų skyrimo stadiono rekonstrukcijai įtakos turės visos rekonstrukcijos darbų aprašas, investicijų sumos dydis, savivaldybės bei kitų investuotojų skiriama suma, iš LFF prašoma suma.

Konkrečiausi planai dėl stadiono rekonstrukcijos kol kas yra rengiami Kaune, kur spręsti šiam klausimui yra sudaryta speciali darbo grupė. Joje dalyvaujantis Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) prezidentas Romanas Levinskas sakė, kad jau rytoj susitikime tikimasi parengti darbų sąmatą. „Tuomet liks tik nuspręsti, kokią dalį rekonstrukcijos padengs savivaldybė, o kokią – federacija“, – sakė KAFF vadovas.

Įvertinus gautus pasiūlymus, sprendimą dėl stadiono parinkimo ir LFF skiriamos lėšų sumos birželio mėnesį planuoja priimti LFF Vykdomasis komitetas.

Lff.lt

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Lie 12 14:51

Dirbtinės dangos ar natūralios žolės futbolo aikštės - kas geriau?
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7985

Paveikslėlis
nuotrauka iš http://www.sportas.info/naujienos/2295.html

Lietuvoje viešinčio Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Techninio konsultanto Markuso Kellerio teigimu – vieno atsakymo nėra. Planuojantys įsirengti ar atnaujinti futbolo aikštę turi įvertinti daugelį aspektų, tačiau specialistas tikina, kad dirbtinės aikščių dangos šiuo metu plačiai naudojamos visame pasaulyje.

Praėjusią savaitę M. Kelleris lankėsi stadionuose ir treniruočių bazėse, kuriuose yra įgyvendinamas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) 7 mln. litų vertės pilnų matmenų dirbtinių dangų projektas, ir vertino jau paklotos ar klojamos dangos kokybę.

Po vizitų Panevėžyje, Kėdainiuose, Kaune, Gargžduose, Tauragėje ir Alytuje paklausėme M. Kellerio apie nevienareikšmiai šalies futbolo specialistų vertinamos dirbtinės dangos privalumus.

- Kuris Lietuvos miestas turi kokybiškiausią dirbtinę dangą?
- Įvertinti labai sudėtinga. Pavyzdžiui, Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune pirmoji danga buvo paklota prieš aštuonerius metus, aikštė intensyviai naudojama, danga senos kartos ir jau moraliai nusidėvėjusi – nors ant jos dar galima žaisti, tačiau ją, pagal galimybes, jau reikėtų keisti kokybiškesne. Gargžduose, po rekonstrukcijos atidarytame stadione, danga visiškai nauja ir kokybiškai paklota. Kituose mano aplankytuose miestuose yra vienokių, ar kitokių trūkumų, kurie ne visada susiję tiesiogiai su dangos kokybe.

- Nuo ko priklauso dirbtinės dangos kokybė?
- Iš tiesų tai visa sistema. Dirbtinės dangos klojimas tai nėra vien žalio kilimo išvyniojimas. Labai daug priklauso nuo kokybiško pagrindo, ant kurio ji bus klojama, nuo pačios dangos kokybės. Šiuo metu galima rinktis iš begalės variantų ir jie nuolat tobulėja. Vienas iš svarbiausių elementų – tinkama dangos priežiūra. Džiaugiuosi, kad jūsų šalyje tai yra suprantama – taip pratęsiamas dangos galiojimo laikas. Aišku, kuo intensyviau danga naudojama, tuo ji greičiau nusidėvi.

- Kuri stadionų ar futbolo aikščių danga geresnė – dirbtinė, ar natūrali? Juk ginčų netrūksta?
- Negalima jų lyginti. Kiekviena danga turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, natūralios dangos aikštėje, norint išlaikyti gerą jos kokybę, per savaitę galima žaisti vos du kartus – vėliau reikia leisti žolei atsigauti. Dirbtinės dangos aikštę galima naudoti beveik be apribojimų - 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. Lyjant, sningant ar sausrai išdžiovinus žolę, žaidimas ant natūralios vejos nebus itin kokybiškas. Nors daugelis prioritetą teikia natūraliai žolei, siekiant išlaikyti aukštą jos kokybę reikia nemažai pastangų. Pakloti dirbtinę dangą reikalauja daugiau investicijų, tačiau vėliau jos priežiūra yra mažesnė ir pigesnė nei natūralios vejos.

- Koks pasirinkimas vis dėlto vyrauja Europoje?
- Dažnai klubai pasirenka ir dirbtines dangas, ir natūralias. Reprezentaciniuose stadionuose, kurie naudojami rečiau, dažnai paliekama natūrali veja. Treniruotėms skirtos aikštės, kuriose pastoviai vyksta treniruotės, jaunimo varžybos – daugiausiai naudojamos dirbtinės dangos. Net Didžiojoje Britanijoje, kur tikrai plačiai išvystyta stadionų infrastruktūra, yra puikios sąlygos želdinti natūralias vejas, linkstama prie dirbtinių dangų – taip sutaupoma nemažai ploto, kuris reikalingas natūralios vejos stadionams. Jie dažnai stovi nenaudojami vien todėl, kad reikia leisti žolei atsigauti.

Vykdydama 7 mln. litų vertės pilnų matmenų dirbtinių dangų projektą, LFF dovanoja naujos kartos aikščių dangas 10-čiai Lietuvos regionų. Viena iš pagrindinių sąlygų projekto dalyviams – prisidėti prie stadiono rekonstrukcijos t.y. parengti stadioną dangos klojimui, įrengti apšvietimą ir bent 500 vietų žiūrovams. Taip pat svarbu, kad futbolo klubas būtų stadiono bendrasavininkis.

LFF projekte dalyvaujančių aikščių įrengimą atidžiai stebi ekspertai iš UEFA ir FIFA (Tarptautinė futbolo asociacijų federacija), kurie standartus atitinkančiai aikštei suteikia FIFA 2 žvaigždučių kategoriją. Tokioje aikštėje jau gali būti rengiamos aukščiausio lygio varžybos - ne tik vietos čempionatai, bet ir nacionalinės rinktinės susitikimai.

Gargždai - pirmasis miestas įsisavinęs Lietuvos futbolo federacijos pilnų matmenų dirbtinės dangos projekto, skirto šalies regionų futbolo infrastruktūros gerinimui, lėšas. Planuojama, jog artimiausiu metu naujos kartos dangos bus paklotos Kėdainiuose ir Kaune. Panevėžyje, Mažeikiuose, Tauragėje ir Alytuje vyksta parengiamieji darbai. Iki kitų metų dirbtinės dangos bus skirtos ir kitiems šalies regionams.

Per šešerius metus LFF į įvairius futbolo vystymo ir populiarinimo projektus regionuose jau yra investavusi apie 25 milijonus litų.

vo tep

Re: Įvairios bazės

2010 Lie 18 17:17

Radau visai nebloga Lietuvos stadionu apzvalga su nuotraukomis, tai gal kam bus idomu :)

http://futbolas.biz/2010/03/20/lietuvos ... stadionai/

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Rgp 25 23:43

Vietoj futbolo kamuolio - alaus butelis
Monika Balckutė, http://www.DELFI.lt" onclick="window.open(this.href);return false;
2010 rugpjūčio mėn. 25 d. 15:00
http://pilietis.delfi.lt/news/vietoj.d?id=35814457" onclick="window.open(this.href);return false;

Stadionas, kuriame mėtosi buteliai ar nuorūkos, baido ne tik gryname ore sportuojančius moksleivius, bet ir gyvenančius šalia. DELFI skaitytojas Kęstutis kreipėsi Minties gatvės gyventojų vardu: šioje gatvėje esantis Antano Vivulskio pagrindinės mokyklos stadionas jau daug metų yra visiškai apleistas ir neprižiūrimas.

Vyras tvirtina, kad tai įrodo ir seniai sugadinta, netvarkoma mokyklos stadioną juosianti tvora bei sulaužyti, neprižiūrimi įrenginiai, galbūt jau nebetinkantys sportui ir keliantys grėsmę vaikų saugumui. Jis piktinasi, kad veja neprižiūrima veja ir takai, nesirūpinama informacija apie stadiono priklausomybę, gyvūnų priežiūros ir alkoholio vartojimo taisykles.

Buteliais „papuošta“ aikštelė

Kęstutis susidariusios situacijos padariniais laiko nekokybiškai vykstančias fizinio lavinimo pamokas šiltuoju metų laiku, o tai yra atmestino požiūrio į sportą skiepijimas vaikams. „Dėl tokios stadiono būklės iš vaikų stumiamas noras ir galimybės fiziniu aktyvumu gryname ore užsiimti sportu ir popamokinės veiklos metu. Dėl to prioritetų skalėje aukščiau dažnai atsiduria užsiėmimas valkatavimu, rūkymu ir alkoholio bei tikėtinai narkotikų vartojimu to paties stadiono teritorijoje“, - netvarkingo stadiono pasekmes įvardija vyriškis.

Kęstutis pastebi, kad ten nuolatos buriuojasi valkataujantis jaunimas, viešai, dažnai vaikų akivaizdoje, vartojamas alkoholis. Pasak Kęstučio, situaciją apsunkina ir tai, kad dėl tokio stadiono kenčia ir greta esanti sporto mokykla, kurios vaikai treniruojasi bendrame stadione. Vyro nuomone, dėl minėtos ilgametės situacijos atsakomybę turi prisiimti kartu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo departamentas ir pačios mokyklos administracija.

Antano Vivulskio pagrindinės mokyklos neigia mokyklos kaltę dėl netvarkomo stadiono: „Mes padarėme, ką galėjome: stadionas sutvarkytas, žolė nupjauta.“

Vis tik mokyklos direktorė pripažįsta, kad, nors stadioną tvarko kiemsargis, ši sporto aikštelė nėra tvarkinga: pilna šunų, netrūksta butelių ypač vasaros metu: „Mes tiktai tvarkome ir tvarkome, o tvarkos nėra.“ J. Sušinska sako, kad ne kartą teko kviesti ir policiją, tačiau mokykla neturi galimybių pasamdyti žmogų išvaikyti girtuokliaujančius. Moteris nurodo, kad buvo pakabinti draudimai vedžioti šunis stadiono teritorijoje, tačiau jų nebuvo paisoma.

Niekada neegzistavusi tvora – problemų ašis

Ji įvardija pagrindinę netvarkingo stadiono priežastį – tvora, kurios nėra ir niekada ir nebuvo: „Kiekvienas gali ten ateiti ir daryti, ką nori, netgi ką nors sulaužyti.“ J. Sušinska aiškina, kad mokykla suinteresuota, jog sporto aikštelė būtų aptverta, tačiau neturinti tam lėšų: reikiamų 20 tūkst. litų už tvorą laukiama, bet vis nesulaukiama iš savivaldybės: „Pernai metų plane buvo numatyta sutvarkyti mūsų aikštelę, bet deja pinigų nebuvo rasta.“

Prakalbus apie netvarkingos aikštelės padarinius sportuojantiems moksleiviams, direktorė sako nė neabejojanti kūno kultūros mokytojos kompetencija – mokytoja neleistų mokiniams sportuoti, jeigu kiltų pavojus jų sveikatai.

Viltį, kad stadionas ateityje bus sutvarkytas įžiebia Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis: „Šiuo metu yra svarstoma galimybė tvarkyti Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų stadionus ir Vivulskio mokyklos stadionas patenka į tą sąrašą. Dabar mes dėliojame eiliškumą ir bandysime ieškoti lėšų. Kažkuriuo metu, gal net kitais metais stadiono reikalai pajudės ne tik Vivulskio mokykloje, bet ir kitose Vilniaus miesto mokyklose.“

Dėkojame DELFI skaitytojui už informaciją!

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Rgs 06 21:16

Ištrauka iš straipsnio:

Klaipėda tiesia rankas į grandiozinius projektus
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vaka ... us-474934/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uostamiesčio savivaldybė nutarė dalyvauti projektuose, kurie padėtų gauti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą bei įgyvendinti seniai brandintus planus. Pritarus miesto Tarybai ir gavus finansavimą, pavyktų žengti pirmuosius žingsnius perstatant futbolo mokyklą Paryžiaus Komunos gatvėje, rengiant dokumentus baseinų statybai, naujų dviračių takų įrengimui ir kt. Esminė naujovė yra ta, kad visi projektai rengiami pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonių Lietuvos, Lenkijos ir Kaliningrado srities bendradarbiavimo per sieną programą. Kitaip tariant, prie ES fondų prisilies ir Rusijos Federacijos sritis.

Dėmesys futbolui

Kitas projektas pavadintas COSPA ir skirtas kurti galimybes sportui bei fiziniam aktyvumui. "Kaip ir kituose projektuose, taip ir šiame partneris yra kita valstybė. Kaliningrado srityje būtų pastatyta bei įrengta sporto bazė su futbolo aikštynu ir baseinu stovykloje Lesnoje, Zelenogradsko rajone. Klaipėdoje būtų parengta techninė dokumentacija uostamiesčio Moksleivių sporto centro, esančio Paryžiaus Komunos g. 16 A, perstatymui: futbolo aikštyno įrengimui ir plaukimo baseino statybai. Taip pat parengta techninė dokumentacija plaukimo baseino statybai ir įrengimui su sporto sale Prano Lideikio g." - teigė E. Jurkevičienė. Šio projekto įgyvendinimui Klaipėdai būtų skirta 2 mln. 240 tūkst. Lt.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Rgs 13 22:59

DnB NORD bankas šiemet atnaujins penkias futbolo aikšteles
2010-09-13 15:04
http://www.lff.lt/news.php?news_id=8228" onclick="window.open(this.href);return false;

Vienas didžiausių šalies komercinių bankų DnB NORD, nuosekliai laikydamasis nuostatos prisidėti įgyvendinant vietos bendruomenėms svarbias iniciatyvas, kartu su Lietuvos futbolo federacija, šiemet ėmėsi atnaujinti penkis Vilniaus regiono mokyklų futbolo aikštynus.

Renovuotomis aikštelėmis jau nuo šių metų rudens džiaugsis Vilniaus „Minties“ gimnazijos, Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos, Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos (Naujojoje Vilnioje), Elektrėnų sporto mokyklos ir Trakų raj. Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos bendruomenės.

„Šis futbolo aikštelių atnaujinimas – tai pirmiausia dėmesys vietos bendruomenei. Tikimės, kad tai bus paskata aktyviai vykdyti įvairius sporto projektus ir mokyklų aikštynai taps visos vietos bendruomenės traukos centrais.“, – teigia DnB NORD banko Vilniaus verslo regiono vadovas Vygantas Sliesoraitis.

Lietuvos futbolo federacija siekdama sudaryti vaikams ir suaugusiems palankias ir saugias sąlygas sportuoti šalia mokyklų prieš šešerius metus inicijavo mažų matmenų dirbtinės dangos aikštelių projektą visoje šalyje. Šiuo metu jose aktyviai sportuoja daugiau kaip 100 mokyklų bendruomenių nariai.

„Tai, jog vaikų balsai čia aidi nuo ryto iki vėlaus vakaro, yra geriausias šio projekto reikalingumo įrodymas. Gainiodami kamuolį jie ne tik mažiau laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio ar televizoriaus, bet galbūt išvengia ir didesnių problemų, kurios kyla, kai vaikai neturi kur išlieti susikaupusios energijos“ , - sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius – „Prieš kelerius metus įrengtos ir pastoviai naudojamos aikštelės dėvisi, todėl džiaugiamės šia DnB NORD banko iniciatyva prisidėti prie aikštelių atnaujinimo ir tikimės, jog šia iniciatyva paseks ir kiti“.

Pasibaigus aikštelių tvarkymo darbams rugsėjo mėnesį planuojama surengti sporto šventes, taip dovanojant dvigubą džiaugsmą – atnaujintą stadioną ir vietos bendruomenės narius telkiančias sporto šventes.

Sporto švenčių metu DnB NORD bankas padovanos mokykloms sudedamus vartus su tinklais, aikštės žymėjimo ženklų komplektus, futbolo kamuolius, tinklinio tinklus ir kamuolius, krepšius kamuoliams susidėti, skiriamuosius marškinėlius-ženklus, lankus ir šokdynes. Be to, bus siekiama užtikrinti nuolatinį aikštelių naudojimą ir sporto renginių tęstinumą.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Rgs 14 17:15

Mokyklų aikštėms atnaujinti - 8 000 kvadratinių metrų dirbtinės dangos
http://www.lrytas.lt/-12844664731282149 ... dangos.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
2010-09-14 15:11

Tęsdama sporto infrastruktūros plėtrą Lietuvos futbolo federacija skyrė dirbtinę dangą šalies mokyklų sporto aikštelių atnaujinimui. Nacionalinėje futbolo akademijoje profesionalų naudota danga iki šių metų pabaigos bus paklota Kauno, Vilniaus, Panevėžio Radviliškio, Ariogalos, Plungės mokyklose bei Jurbarko vaikų darželyje.

LFF Projektų skyriaus vadovo Edvino Eimonto teigimu, poreikis atnaujinti ar įsirengti universalias dirbtinės dangos aikštes šalies mokyklose yra didžiulis, nes paraiškų buvo dvigubai daugiau nei galimybių jas patenkinti. „Pagrindinis dirbtinės dangos privalumas – ilgaamžiškumas ir galimybė ant jos sportuoti beveik ištisą parą, nes ji taip nesidėvi kaip natūrali žolė. Mūsų skirta danga, jei bus tinkamai prižiūrima, tarnaus mokyklose dar bent 10 metų“, - sakė E. Eimontas. Vienintelė ir pagrindinė sąlyga mokykloms – paruošti pagrindą ir pakloti dangą su profesionalų pagalba iki šių metų pabaigos. Daugiau kaip 160 000 litų projekto konkurse laimėtojais tapo aktyviausi LFF masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ dalyviai, taip pat buvo atsižvelgta į regioninį pasiskirstymą ir poreikius.

LFF projektai mokyklų sporto infrastruktūros plėtrai

Rugsėjo mėnesį Lietuvos futbolo federacija kartu su DnB NORD banku taip pat ėmėsi atnaujinti penkis Vilniaus regiono mokyklų futbolo aikštynus. Renovuotomis aikštelėmis jau nuo šių metų rudens džiaugsis Vilniaus „Minties“ gimnazijos, Vilniaus M.Biržiškos gimnazijos, Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos (Naujojoje Vilnioje), Elektrėnų sporto mokyklos ir Trakų raj. Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos bendruomenės. Ši aikštelių renovacija - prieš šešerius metus LFF inicijuoto projekto tęsinys. 2004 m. LFF siekdama sudaryti vaikams ir suaugusiems palankias ir saugias sąlygas sportuoti šalia mokyklų inicijavo mažų matmenų dirbtinės dangos aikštelių projektą visoje šalyje. Šiuo metu jose aktyviai sportuoja daugiau kaip 100 mokyklų bendruomenių nariai.

LFF - profesionalų sporto infrastruktūros plėtrai

Vienas didžiausių pastarųjų metų LFF projektų - pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštės 10 šalies regionų – įgauna pagreitį. 2 mln. eurų vertės projekto aikštėmis jau naudojasi Gargždai ir Kėdainiai, kur duris atvėrė rekonstruoti stadionai. Kituose miestuose – Panevėžyje, Kaune ir Tauragėje - vyksta parengiamieji darbai. Nuo jų nedaug atsilieka Mažeikiai ir Alytus. Visą projektą planuojama užbaigti iki 2012 metų. Šiuo metu pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštės jau yra Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune, Vilniaus „Sportimos“ universalioje arenoje ir Marijampolės naujajame futbolo centre, o taip pat Šiauliuose ir Druskininkuose.

LFF atstovų teigimu, nors pagrindiniuose šalies miestuose, ypač sostinėje, trūksta tiek treniruotėms, tiek varžyboms skirtų futbolo aikščių, regionuose padėtis iš esmės keičiasi. „Nepaisant užsitęsusio sunkmečio, toliau gerėja stadionų infrastruktūra. Alytuje jau po savaitės bus atidarytas naujasis stadionas, Gargžduose ir Kėdainiuose įrengtos naujos aukštos kokybės dirbtinės dangos, Pakruojyje įrengta nauja dengta tribūna bei naujas administracinis pastatas, Šiauliuose atnaujintos VIP vietos, Mažeikiuose pagerintos sąlygos žiūrovams“ , - vardino LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis – „Stadionų atnaujinimo estafetę nuo vasaros pradžios iš Alytaus perėmė Tauragė, kurioje pradėta naujo 3000 vietų stadiono statyba. Planų atnaujinti stadionus turi Kaunas, Utena, Šilalė, Jonava, kiti miestai“.

Artimiausiame Kauno miesto savivaldybėje tarybos posėdyje turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl sutarties tarp LFF ir miesto, kurioje numatoma S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija siekiant UEFA 3 ar net 4 kategorijos statuso. LFF investiciją į pagrindinį Kauno miesto stadioną siektų 2,7 mln. Litų

mafia7
Pranešimai: 7226
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Įvairios bazės

2010 Rgs 14 20:00

Puiki naujiena

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2010 Rgs 21 14:53

Atnaujintas futbolo aikštynas Lentvaryje
2010-09-21 14:45
http://www.lff.lt/lt/article/atnaujinta ... lentvaryje" onclick="window.open(this.href);return false;

Pirmadienį Lentvario pirmojoje vidurinėje mokykloje oficialiai atidarytas atnaujintas futbolo aikštynas. Tai viena iš penkių aikštelių Vilniaus regione, kurios šį rudenį yra rekonstruojamos vykdant bendrą vieno didžiausių šalies bankų DnB NORD ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projektą.

Mokykloje surengtos šventės metu moksleiviai aktyviai dalyvavo smagiuose taiklumo, žongliravimo ir kituose konkursuose, žaidė futbolą tarpusavyje laimėjo įvairių LFF prizų. DnB NORD bankas padovanojo mokyklos bendruomenei įvairių sporto šakų inventorių (vartus, tinklinio tinklą, kamuolius, lankus, šokdynes, treniruočių aprangą ir kt.). Mokykla savo ruožtu įsipareigoja užtikrinti nuolatinį aikštelių naudojimą ir sporto renginių tęstinumą.

„Labai dėkojame DnB NORD bankui ir Lietuvos futbolo federacijai už aikštelių atnaujinimą ir pagerintas sąlygas vaikams. Aikštelių svarbą parodo tai, kad futbolas šiandien suvienijo rusų, lenkų ir lietuvių moksleivius", - atidaryme teigė Lentvaryje išrinktas Seimo narys Jaroslavas Narkevičius.

Renovuotomis aikštelėmis šį rudenį džiaugsis Vilniaus „Minties" gimnazijos, Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos, Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos (Naujojoje Vilnioje), Elektrėnų sporto mokyklos ir Trakų rajono Lentvario I-osios vidurinės mokyklos bendruomenės.

„Šis futbolo aikštelių atnaujinimas - tai pirmiausia dėmesys vietos bendruomenei. Tikimės, kad tai bus paskata aktyviai vykdyti įvairius sporto projektus ir mokyklų aikštynai taps visos vietos bendruomenės traukos centrais", - sakė DnB NORD banko Vilniaus verslo regiono vadovas Vygantas Sliesoraitis.

Lietuvos futbolo federacija siekdama sudaryti vaikams ir suaugusiems palankias ir saugias sąlygas sportuoti šalia mokyklų prieš šešerius metus inicijavo mažų matmenų dirbtinės dangos aikštelių projektą visoje šalyje. Šiuo metu jose aktyviai sportuoja daugiau kaip 100 mokyklų bendruomenių nariai.

„Tai, jog vaikų balsai čia aidi nuo ryto iki vėlaus vakaro, yra geriausias šio projekto reikalingumo įrodymas. Gainiodami kamuolį jie ne tik mažiau laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio ar televizoriaus, bet galbūt išvengia ir didesnių problemų, kurios kyla, kai vaikai neturi kur išlieti susikaupusios energijos", - kalbėjo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius - „Prieš kelerius metus įrengtos ir pastoviai naudojamos aikštelės dėvisi, todėl džiaugiamės šia DnB NORD banko iniciatyva prisidėti prie aikštelių atnaujinimo ir tikimės, jog šia iniciatyva paseks ir kiti."

Trečiadienį 15 valandą atidarymo šventė vyks Elektrėnų sporto mokykloje, o penktadienį 13 val. - Vilniaus „Minties" gimnazijoje.

Grįžti į