Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Kov 14 22:15

Daugiau sporto erdvių – daugiau judėjimo, daugiau judėjimo – daugiau sveikatos ir geros nuotaikos
https://www.utena.lt/lt/4194-daugiau-sp ... -nuotaikos
2023-04-07

Gimnazijų stadionai – kiekvienam bendruomenės nariui

Pirmas iš švietimo įstaigų stadionų buvo rekonstruotas Dauniškio gimnazijos stadionas. Jis taip pat šiemet gali minėti 10-mečio jubiliejų, nes po rekonstrukcijos buvo atidarytas tais pačiais metais, kaip ir „Utenio“ stadionas, tik gegužę. Kaip sakė N. Malinaukas, gimnazijos stadionas rekonstrukcijai pasirinktas todėl, kad buvo prasčiausios būklės ir todėl, kad yra strategiškai patogioje vietoje.

„Lėšų stadiono rekonstrukcijai skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei Utenos rajono savivaldybė. Jei ne vienas atsitiktinumas, stadionas galėjo būti ir nerekonstruotas, – prisimena vedėjas. – Istorija tokia: kažkuri savivaldybė, turėjusi patvirtintą finansavimą iš ŠMSM, vėlavo pateikti reikiamą dokumentaciją, taip pat ir privalomą sporto objekto rekonstrukcijos techninį projektą, todėl iškilo rizika dėl lėšų įsisavinimo einamaisiais metais. Mes gimnazijos stadiono rekonstrukcijos techninį projektą kaip tik turėjom parengę, tad pateikėme ir gavome lėšų, t. y. pasinaudojom situacija ir perėmėm lėšas, skirtas kitai savivaldybei. Stadionas atitinka visus reikalavimus, taikomus mokyklų stadionams, jame yra bėgimo takai su minkšta danga, pritaikyta vaikų sportui, futbolo aikštė su sintetinės žolės danga, lengvajai atletikai skirti sektoriai, įrengtas apšvietimas ir kt. Reikia pasakyti, kad futbolo aikštės sintetinė danga jau susidėvėjo, ją reikia keisti, tad Statybos priemonių plane planuojamos lėšos jos keitimui“.

Gimnazijos stadiono futbolo aikštę savo treniruotėms anksčiau naudojo „Utenio“ futbolininkai. Šiandien stadione treniruojasi futbolo klubo „Utenos Utenis“ „Utenio akademijos“ jaunieji futbolininkai, jame sportuoti, treniruotis ir stiprinti sveikatą gali visi Utenos bendruomenės nariai.

Adolfo Šapokos gimnazijos stadionas rekonstruotas 2014 m. Jis sutvarkytas ES ir Utenos rajono savivaldybės lėšomis įgyvendinant Vyžuonos parko teritorijos ir prieigų sutvarkymo projektą. Pasak N. Malinausko, dėl stadiono rekonstrukcijos finansavimo vyko ilgos derybos, diskusijos su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA), kuri tuo metu koordinavo teritorijų sutvarkymo bei pritaikymo visuomenės poreikiams projektų finansavimą ir įgyvendinimą, nes sporto paskirties statiniai, pagal pateiktas finansavimo taisykles (aprašą), nebuvo finansuojami.

Siekiant gauti lėšų, reikėjo pasistengti įrodyti, kad gimnazijos stadionas būtų pripažįstamas Vyžuonos parko dalimi, kuriame po mokslo ugdymo laiko, stadionu galėtų naudotis Utenos bendruomenė. Nors agentūra kurį laiką nesutiko, bet pavyko įrodyti, kad gimnazija su stadionu patenka į Vyžuonos parko zoną ir yra jos dalis bei gauti finansavimą iš ES.

„Kaip ten bebūtų, visos miesto gimnazijos patenka į tam tikras parkų zonas, – sakė vedėjas. – Tad ir rekonstruojant „Saulės“ gimnazijos stadioną bei siekiant gauti ES finansavimą, taip pat buvo įrodyta esant visą mokyklos teritoriją parko dalimi“.

„Saulės“ gimnazijos stadionas baigtas rekonstruoti 2017 m. Jame – kaip ir kituose stadionuose: bėgimo takai, universali krepšinio aikštelė, puiki futbolo aikštė. Bet „Saulės“ stadionas turi ir išskirtinį objektą – paplūdimio tinklinio aikštelę su smėlio danga. Tiesiog galima ateiti, nusiauti batus ir ant smėliuko pažaisti tinklinį.

Praeitais metais buvo pradėtas tvarkyti Aukštakalnio progimnazijos stadionas, kurį planuojama baigti šių metų birželį. Žiemos metu rekonstrukcijos darbai buvo sustoję dėl visiems suprantamų priežasčių, o atšilus orams vėl bus tęsiami.

Liko mieste vienintelis stadionas, kuris nesutvarkytas – tai Vyturių progimnazijos. Bet jo remontui lėšos yra planuojamos, tad tikimasi, kad projektavimo bei statybos darbai jame galėtų netruks prasidėti.

Iš visų miesto mokyklų stadionų bene daugiausia dėmesio sulaukė Krašuonos progimnazijos stadionas. „Kodėl? Todėl, kad, pirmiausia, stadionas buvo padidintas, futbolo aikštė buvo išplėsta iki standartinių futbolo aikštės matmenų (aikštės dydis 105x68 metrai), dėl to stadiono rekonstrukcijos kaina tapo daug didesnė nei mokyklos paprasto stadiono remontas. Visi kiti mokyklų stadionai rekonstruojant buvo palikti tokio dydžio, kokie buvo.

Norite pajudėti? Prašau – ir jaunimui, ir senimui

Kalbant apie kitas sportavimui mieste skirtas erdves, negalima nepaminėti Utenos daugiafunkcio sporto centro ir teritorijos aplink jį, kurioje pilna visko: treniruoklių, vaikų žaidimo elementų, daugiafunkcinė sporto aikštelė ir t. t. Vedėjas prisiminė, kad daugiafunkcio sporto centro teritorijos sutvarkymas buvo finansuojamas taip pat ES lėšomis. Teritoriją sutvarkius ir įrengus CPVA ją įvertino kaip vieną geriausiai pasisekusių kompleksiškai sutvarkyti teritorijų bei geriausiai įgyvendintų projektų. Gaila, kad šioje teritorijoje „pasidarbavo“ niekadėjai: daugiafunkcė sporto aikštelė buvo nuniokota, vaikų žaidimų elementų bei treniruoklių taip pat nebuvo pasigailėta. Paskutiniu metu daugiafunkcė sporto aikštelė buvo patikėta Utenos ledo ritulininkams, kurie 2021 m. žiemą įrengė ten čiuožyklą, iškart tapusią populiaria. Deja, mūsų žiemos jau tokios: čia šilta, čia šalta, tad čiuožyklai ne visada pasiseka sulaukti tinkamo oro.

K. Donelaičio gatvėje yra universali multifunkcė aikštelė. Ji buvo suplanuota ir įrengta taip, kad vasarą joje būtų galima žaisti tenisą, krepšinį, žiemą – mėgautis čiuožyklos malonumais. Uteniškiai iki šiol prisimena prieš kurį laiką žiemos ralio metu aikštelėje surengtas įspūdingas parodomąsias ledo ritulio varžybas. Bet ledo ritulininkams persikėlus į aikštelę prie sporto centro multifunkcė aikštelė tapo tik „vasarine“.

Visai šalia aikštelės dar vienas įdomus statinys – BMX trasa Vyžuonos parke, kuri buvo įrengta ES lėšomis. „Ši trasa buvo įrengta pagal jaunimo prašymus, projektuota su šios srities ekspertų latvių pagalba, kurių įmonė yra sukūrusi ne vieną BMX trasą Europoje, – prisimena Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas. – Buvo suprojektuota ir pastatyta su mintimi, kad joje galėtų sportuoti tiek vietiniai, tiek atvažiuojantys iš visos respublikos šios sporto šakos entuziastai, kad joje būtų galima rengti respublikines, regionines varžybas. Deja, šiuo metu trasa retai naudojama. Kodėl taip atsitiko? Gal jaunimas, kuriam labai reikėjo trasos, užaugo, o pamainos sau neužsiaugino, gal dingo entuziazmas, nebeliko poreikio važinėti. Atsiradus naujiems entuziastams galima būtų mąstyti apie trasos atgaivinimą“.

Prie Dauniškio gimnazijos stadiono – dar viena sporto paskirties statinys, riedutininkų trasa. Jos likimas – ne toks kaip BMX trasos Vyžuonos parke: joje nuolat pilna jaunimo. Pasak N. Malinausko, trasą planuojama atnaujinti. Kadangi trasos atnaujinimui reikalinga techninė dokumentacija, kuriai parengti reikalingas suformuotas žemės sklypas inžinieriniam statiniui, todėl, kai tik bus baigtas formuoti sklypas, bus inicijuojami projektavimo ir statybos darbai.

„Šios trasos atnaujinimo viena iš iniciatorių – Utenos rajono savivaldybės tarybos narė Eglė Zarankaitė, kuri organizavo jaunimo, šios sporto šakos entuziastų nuomonės suformavimą bei pristatymą, todėl ir visus būsimus projektinius sprendinius deriname su jais, aišku, atsižvelgiant į statybas reglamentuojančius teisės aktus bei planuojamas finansines galimybes. Susisiekėme su rangovais, kurie tokias trasas projektuoja ir stato ne tik Lietuvoje, ir jie pateikė kelias priešprojektinių pasiūlymų versijas. Jaunimas apsisprendė, kad norės naujos gelžbetoninės trasos, – pasakojo vedėjas. – Tai galėtų kainuoti apie 200–250 tūkst. Eur (pagal praėjusių metų paskaičiavimus). Visi įrengimai trasoje planuojami nauji, modernūs, atitinkantys šio meto reikalavimus, tačiau neatmetama galimybė naujus įrenginius derinti su senais apjungiant į bendrą visumą, nes kai kurie įrenginiai techniškai vis dar nėra pasenę ir naudojimui tinkami. Aišku, sprendimus priimsime kartu su jaunimu“.

Dar viena puiki vieta stiprinti savo sveikatą – Vyžuonos parkas. Įrenginėjant jame takus, buvo sumontuotos sporto salelės su treniruokliais. Parke, atsižvelgiant į kiekvieno individualias fizines galimybes, yra suformuotos pėsčiųjų trasos, kuriomis pasirinktinai einant galima prieiti skirtingus treniruoklius ir pasportuoti, kiek tik jėgos leidžia. Džiugu, kad šiomis salelėmis noriai naudojasi Utenos senjorai. Juoba kad prie kiekvieno treniruoklio yra stendai su taisyklėmis, kaip naudotis treniruokliais, kokio amžiaus žmonėms jie skirti, kurie raumenys su atskirais treniruokliais yra mankštinami ir t. t. Be to, dviračių takas parke žiemos metu gali tapti slidininkų trasa. Takas taip ir yra įrengtas: vasarą – dviračiams, žiemą – slidėms. Kad tik žiemos būtų sniegingos.

Bendruomenių, gyvenančių toliau nuo miesto parkų, patogumui – sporto aikštelės šalia jų. Tokia yra Grybeliuose, šalia Kovo 11-osios gatvės, Ąžuolijos mikrorajone, šalia Naujosios gatvės. Aikštelės – ne visai tikslus pavadinimas. Tai – visi sporto aikštynai su įrenginiais-treniruokliais suaugusiems, vaikų žaidimams ir poilsiui skirta teritorija bei krepšiniui, tinkliniui ir tenisui pritaikyta zona. Panašūs sporto aikštynai – ir seniūnijų centruose: Užpaliuose, Daugailiuose, Biliakiemyje, Sudeikiuose, Saldutiškyje, Tauragnuose ir kt.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Kov 23 23:24

„Romuvos“ progimnazijos stadionas bus atnaujintas dirbtine žolės danga
https://www.skrastas.lt/aktualijos/romu ... oles-danga

Į redakciją kreipėsi šiaulietė, jau daugelį metu propaguojanti mėgėjišką bėgimą. Pastaruoju metu moteris saugiai suka ratus „Romuvos“ progimnazijoje. Tačiau neseniai sužinojo, kad progimnazijos stadioną ketinama renovuoti. Viskas būtų puiku, tačiau bėgikę labiausiai gąsdina tai, kad ten planuojama patiesti dirbtinės žolės dangą.

Moteris niekaip negali suprasti, kodėl natūralią žolę reikia keisti sintetiniu pakaitalu. Anot bėgikės, tokios dangos guminis pagrindas karštą dieną taip dvokia, kad esą aktyviau sportuojant ima trūkti oro. Be to, šiaulietė nerimauja, kad tokią dangą lengva padegti ir kaip pavyzdį pateikia naujametes petardas, kurios nukritusios stadione gali išdeginti gabalą dangos. Moteris tikina, kad nerimauja ne ji viena, yra ir daugiau ten bėgiojančių suaugusiųjų.

„O kur man bėgioti, jei ne stadione, kitur yra nesaugu“, – sako sportiška šiaulietė.

Šiauliuose jau ne vienos mokyklos stadionas yra su dirbtine žolės danga, tačiau daugiau nusiskundimų girdėti neteko.

Pasiteiravome apie „Romuvos“ progimnazijos stadiono renovacijos planus Šiaulių miesto savivaldybėje. Savivaldybės administracijos Statybos ir renovacijos skyriaus vedėja Jolita Franckevičienė informavo, kad „Romuvos“ progimnazijos infrastruktūros ir aplinkinės teritorijos funkcionalumo didinimas yra projektavimo stadijoje. Šių metų vasario 5 dieną pasirašyta Inžinerinių statinių projektavimo paslaugų sutartis. Projektavimo techninėje užduotyje numatyta įrengti dirbtinę dangą, kuri privalo atitikti higienos normas „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, ISO standartus „Esminiai statinio reikalavimai. Higiena, sveikata, aplinkos apsauga“ bei kitus teisės aktus.

Vedėja aiškino, kad mokyklos stadiono renovacija padidins galimybes iki dviejų mėnesių ilgiau sportuoti lauke. Per 90 kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo projektuotojas turi pateikti projektinius pasiūlymus. Juos gavus, projektas bus viešinamas statybos techninio reglamento nustatyta tvarka. „Kiekvienas suinteresuotas asmuo galės susipažinti su projektiniais pasiūlymais bei pateikti klausimus. Viešo susirinkimo metu projektuotojas atsakys į pateiktus klausimus“, – žadėjo vedėja.

Kiek kainuos projekto įgyvendinimas, dar galutinai neaišku. Rangos darbų suma paaiškės, kai projektuotojai parengs projekto skaičiuojamosios kainos nustatymo dalį.

Rangos darbų sutartis dar nėra pasirašyta, nes vyksta projektavimo darbai. Projekto darbų pradžia numatoma 2025 metais.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Kov 27 17:54

Po Kauno mokyklos stadionu – ligoninės požeminė stovėjimo aikštelė
https://kaunas.kasvyksta.lt/2024/03/06/ ... tele-foto/

Aukštuosiuose Šančiuose esančiame KTU Vaižganto progimnazijos sklype norima įrengti požeminę stovėjimo aikštelę, skirtą šalia esančios Respublikinės Kauno ligoninės lankytojams. Projektuojamoje vienaukštėje saugykloj numatytos 139 stovėjimo vietos.

„Turėkit omeny, kad savaitgaliais, vasarą, eina bendruomenė į aikštyną, mes turėsim padaryti jį prieinamą, negalėsim, deja, užrakinti, nes tokia yra nuostata savivaldybės. Kaip padaryti, kad tie nulipimai žemyn netaptų kažkokių susibūrimų, grafičių mėgėjų, ar besisvaiginančių, ar šiaip vieta, kur daromi vienoki ar kitokie nusikaltimai? Kaip apendicitas tas aikštynas jau dabar, turim problemų po savaitgalio vis kartais randam kažką mūsų lauko klasėje. Kaip užtikrinti, kad ten negalėtų nieks patekti? Ar yra numatytas kažkoks sprendimas?“, – apie ugdymo įstaigos teritorijoje planuojamą projektą kalbėjo mokyklos vadovės pareigas atliekanti R. Songailienė.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bal 05 18:28

Paaiškėjo, kaip ketinama atnaujinti aikštyną prie „Aukuro" gimnazijos
https://klaipedaassutavim.lt/naujienos/ ... gimnazijos

Klaipėdos miesto savivaldybė pateikė projektinius pasiūlymus, kuriuose matoma, kaip ketinama atnaujinti prie „Aukuro" gimnazijos esantį sporto aikštyną.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad sklypo teritorijoje, esančioje adresu Statybininkų pr. 7, Klaipėda, planuojamas įrengti stadionas su bėgimo takais, futbolo aikštė, krepšinio ir tinklinio aikštelės, šuoliaduobė, lauko gimnastikos įrenginiai. Prie stadiono numatoma tribūna žiūrovams ~100 vietų.

Sklypo teritorijoje planuojamas stadionas su 250 m ilgio bėgimo taku. Stadiono viduje numatoma aptveriama futbolo aikštė. Esamo asfalto zonoje planuojama krepšinio-kvadrato, tinklinio, daugiafunkcinė aikštelės. Priešais futbolo aikštę suprojektuojamos mobilios ~ 100 vietų žiūrovų tribūnos su atskiromis žaidėjų poilsio vietomis. Taip pat numatoma pakyla nugalėtojams.

Tvarkoma teritorija aptveriama 2.48m aukščio tvora, žaidimų aikštelės - 4 m aukščio metalinėmis segmentinėmis tvoromis, futbolo aikštės šonai- 5 m aukščio kamuolių gaudyklėmis. Taip pat teigiama, kad teritorija su stadionu bus aptverta nuo kitų statinių ir saugoma, įėjimas- su praėjimo kontrole.

Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bal 12 23:25

„At­ža­ly­no“ pro­gim­na­zi­jos te­ri­to­ri­jai ir spor­to ba­zei at­nau­jin­ti – 892 tūkst. Eur
https://tzinios.lt/atzalyno-progimnazij ... -tukst-eu/

Spor­tas yra neat­sie­ja­ma vai­kų ug­dy­mo da­lis, ku­ri tei­kia ne tik fi­zi­nę, bet ir emo­ci­nę bei so­cia­li­nę nau­dą. Taip pat svar­bi ir ap­lin­ka, ku­rio­je ug­do­ma mū­sų ra­jo­no atei­tis. To­dėl kiek­vie­nais me­tais mo­kyk­lų inf­rast­ruk­tū­rai ge­rin­ti, spor­to ba­zėms at­nau­jin­ti ir ug­dy­mo są­ly­goms ge­rin­ti Tel­šių ra­jo­no biu­dže­te pla­nuo­ja­mos vis di­des­nės in­ves­ti­ci­jos.

Per­nai švie­ti­mo įstai­gų re­mon­tui bu­vo skir­ta be­veik 600 tūkst. Eur, na o šie­met vien tik ug­dy­mo įstai­gų re­mon­to dar­bams ir ap­lin­kai kur­ti nu­ma­ty­ta 710,8 tūkst. Eur. Be šių lė­šų, įgy­ven­di­na­mi ir ki­ti pro­jek­tai. Šiais me­tais bus pra­dė­ti „At­ža­ly­no“ pro­gim­na­zi­jos sta­dio­no, spor­to aikš­te­lių ir kie­mo aikš­te­lės su ta­kais ir įva­žia­vi­mu ka­pi­ta­li­nio re­mon­to dar­bai.

„Nuo­šir­džiai džiau­giuo­si, jog pa­ga­liau nau­jos spor­to ba­zės su­lauks ir mū­sų Tel­šių „At­ža­ly­no“ pro­gim­na­zi­ja. Mo­kyk­los te­ri­to­ri­ja, tie­są pa­sa­kius, šian­dien nė­ra pa­čios ge­riau­sios būk­lės. Šių metų biudžete Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino 892 tūkst. Eur (iš jų 660 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšos, 232 tūkst. Eur – Valstybės biudžeto lėšos) investicijas „Atžalyno“ progimnazijos sporto aikštynui ir teritorijai atnaujinti. Bus re­konst­ruo­tas mo­kyk­los sta­dio­nas, su­tvar­ky­ti bė­gi­mo ta­kai, įreng­tos te­ni­so / kvad­ra­to bei krep­ši­nio aikš­te­lės, pa­sta­ty­ti spor­to įren­gi­niai, ka­pi­ta­liš­kai su­re­mon­tuo­ta pro­gim­na­zi­jos inf­rast­ruk­tū­ra – pri­va­žia­vi­mai, kie­mas, pės­čių­jų ta­kai, ap­švie­ti­mas ir t. t.“, – tei­gia Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras To­mas Kat­kus.

Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą nu­ma­ty­ta at­nau­jin­ti „At­ža­ly­no“ pro­gim­na­zi­jos te­ri­to­ri­jo­je esan­čius spor­to sta­ti­nius ir įren­gi­nius, at­nau­jin­ti dan­gas ir in­ven­to­rių. Taip pat ka­pi­ta­liš­kai su­re­mon­tuo­ti mo­kyk­los te­ri­to­ri­jos inf­rast­ruk­tū­rą ir pri­tai­ky­ti ją žmo­nių su ne­ga­lia rei­ka­la­vi­mams, ka­dan­gi mo­kyk­lo­je mo­ko­si vai­kai, tu­rin­tys spe­cia­lių­jų po­rei­kių.

„Šiuo me­tu dėl lie­taus van­dens nu­ve­di­mo spren­di­nių vis dar strin­ga pro­jek­ti­nės do­ku­men­ta­ci­jos pa­ren­gi­mas. Ta­čiau ti­ki­mės ar­ti­miau­siu me­tu iš­spręs­ti šią pro­ble­mą ir ge­gu­žės mė­ne­sį pa­skelb­ti dar­bų pir­ki­mą, – kal­ba Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Sta­ty­bos ir ur­ba­nis­ti­kos sky­riaus ve­dė­jas Gin­tau­tas Lu­kaus­kas. – Pla­nuo­se – įgy­ven­din­ti pro­jek­tą jau šie­met. Ta­čiau dėl įvai­rių ne­nu­ma­ty­tų ap­lin­ky­bių, su ku­rio­mis ten­ka su­si­dur­ti sta­ty­bos dar­bų me­tu, ne­pa­vy­kus to pa­da­ry­ti ob­jek­tas bū­tų pa­reng­tas eksp­loa­tuo­ti vė­liau­siai 2025 me­tų va­sa­rą.“

Pa­sak Sta­ty­bos ir ur­ba­nis­ti­kos sky­riaus ve­dė­jo, pro­gim­na­zi­jos te­ri­to­ri­jos tvar­ky­mo dar­bai su­skirs­ty­ti į tris eta­pus. Pir­muo­ju eta­pu nu­ma­to­ma at­nau­jin­ti sta­dio­ną: įreng­ti fut­bo­lo aikš­tę, bė­gi­mo ta­kus, te­ni­so / kvad­ra­to / tink­li­nio aikš­te­lę, gim­nas­ti­kos įren­gi­nių aikš­te­lę, šuo­lio į to­lį sek­to­rių, tre­ni­ruok­lius, ka­muo­lio gau­dyk­lę, suo­liu­kus bei sta­dio­no ap­švie­ti­mą. Ap­link sta­dio­ną bus įreng­ti du il­gų dis­tan­ci­jų bė­gi­mo ta­ke­liai, ku­rių il­gis – 275 m. Ap­link bė­gi­mo ta­ke­lius su­pla­nuo­tas šuo­lio į to­lį sek­to­rius (įsi­bė­gė­ji­mo ta­ke­lis, at­si­spy­ri­mo len­te­lė ir nu­šo­ki­mo zo­na).

„Šiuo me­tu pro­gim­na­zi­jos sta­dio­no būk­lė ne­ten­ki­na spor­to sta­ti­niams ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų: fut­bo­lo aikš­tė yra na­tū­ra­lios žo­lės, pa­vir­šius ne­ly­gus, žo­lė suau­gu­si kups­tais, vie­to­mis iš­re­tė­ju­si, var­tai be tink­lo, nė­ra fut­bo­lo žai­di­mui rei­kia­mų li­ni­jų ir ki­tos at­ri­bu­ti­kos, – pa­sa­ko­ja G. Lu­kaus­kas. – At­lie­kant „At­ža­ly­no“ te­ri­to­ri­jos ka­pi­ta­li­nio re­mon­to dar­bus, pa­gal esa­mus sta­dio­no mat­me­nis nu­ma­ty­ta įreng­ti ne­stan­dar­ti­nių mat­me­nų (44 x 65 m) dirb­ti­nės sin­te­ti­nės žo­lės dan­gos fut­bo­lo aikš­tę. Sta­dio­no kai­ria­ja­me pu­sapsk­ri­ti­my­je esa­me nu­ma­tę stan­dar­ti­nių mat­me­nų (24 x 11 m) uni­ver­sa­lią te­ni­so / kvad­ra­to / tink­li­nio aikš­te­lę bei gim­nas­ti­kos įren­gi­nių aikš­te­lę. Fut­bo­lo aikš­tės ga­luo­se ir šo­nuo­se nu­ma­ty­ta įreng­ti ka­muo­lio gau­dyk­les, jos at­skirs aikš­te­les, kad žai­dė­jai ne­truk­dy­tų vie­ni ki­tiems ir ap­sau­go­tų nuo ka­muo­lio iš­spy­ri­mo už aikš­tės ri­bų.“

Ža­lios ve­jos te­ri­to­ri­jo­je nu­ma­ty­ti sta­cio­na­rūs lau­ko tre­ni­ruok­liai (10 vnt.), sta­cio­na­rūs suo­lai su kė­du­tė­mis skir­ti tri­bū­noms. Re­konst­ruo­to „At­ža­ly­no“ sta­dio­no fut­bo­lo aikš­tę ap­švies ke­tu­ri 15 met­rų aukš­čio švies­tu­vai.

„Ant­ro­jo dar­bų eta­po me­tu bus įreng­ta krep­ši­nio / te­ni­so aikš­te­lė. Ka­dan­gi šian­dien krep­ši­nio aikš­te­lė yra as­fal­to dan­gos, ap­tver­ta tvo­ra, krep­ši­nio len­tos sa­va­dar­bės, me­ta­li­nio tink­lo. Aikš­te­lė­je nė­ra krep­ši­nio žai­di­mui bū­ti­nų li­ni­jų, vi­du­ry­je yra lie­taus tra­pas, ku­ris nė­ra la­bai sau­gus mo­ki­niams žais­ti, – tvir­ti­na Sta­ty­bos ir ur­ba­nis­ti­kos sky­riaus ve­dė­jas. – Na, o tre­čia­ja­me eta­pe tvar­ky­si­me pro­gim­na­zi­jos te­ri­to­ri­ją.“

Da­bar­ti­nė „At­ža­ly­no“ te­ri­to­ri­ja, anot Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ro T. Kat­kaus, yra la­bai pra­stos būk­lės. Į pro­gim­na­zi­ją ve­da tik vie­nas įva­žia­vi­mas. Šiuo ke­liu at­vyks­ta ne tik ap­tar­nau­jan­tys au­to­mo­bi­liai, bet kelk­raš­čiu į mo­kyk­lą ei­na ir vai­kai. Ka­dan­gi ša­lia nė­ra įreng­to pės­čių­jų ta­ko, mo­ki­niams ke­liau­ti kelk­raš­čiu į ug­dy­mo įstai­gą nė­ra sau­gu. O ir pa­ti ke­lio dan­ga se­na, su­ski­li­nė­ju­si, vie­to­mis iš­tru­pė­ju­si.

„Nė kiek ne ge­res­ni mo­kyk­los te­ri­to­ri­jo­je esan­tys ply­te­lių dan­gos ta­kai, ku­riais vaikš­čio­da­mi vai­kai ga­li už­kliū­ti ir su­si­žeis­ti. Be to, esa­mi ta­kai ne­pri­tai­ky­ti žmo­nių su ne­ga­lia po­rei­kiams, o tai yra la­bai svar­bu, nes ša­lia įsi­kū­ręs pro­gim­na­zi­jos Nau­ja­mies­čio sky­rius, ku­rį lan­ko vai­kai su spe­cia­liai­siais po­rei­kiais, – kal­ba Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras. – Šios in­ves­ti­ci­jos į te­ri­to­ri­jos ir spor­to ba­zės su­tvar­ky­mą „At­ža­ly­nui“ šian­dien tie­siog yra bū­ti­nos.“

Sta­ty­bos ir ur­ba­nis­ti­kos sky­riaus ve­dė­jas G. Lu­kaus­kas pri­du­ria, jog tre­čio­jo eta­po me­tu pro­gim­na­zi­jos te­ri­to­ri­jo­je bus įreng­tas įva­žia­vi­mas / nuo­va­ža į mo­kyk­lą, ta­kas gre­ta įva­žia­vi­mo, kie­mo aikš­te­lė, su­re­mon­tuo­ti laip­tai, Įreng­ti vi­di­niai ta­kai, ap­švie­ti­mas gre­ta ta­kų, vė­lia­vų sto­vai, vai­kų spor­to / žai­di­mo įren­gi­niai kie­me, me­ta­li­nė spin­ta spor­to in­ven­to­riui lai­ky­ti bei tvo­ros ap­link vi­są mo­kyk­los te­ri­to­ri­ją su ra­ki­na­mais var­te­liais ties ta­kais ir slan­kio­jan­čiais var­tais ties įva­žia­vi­mu į mo­kyk­lą.

Telšių savivaldybės nuotraukos:
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bal 27 08:28

Sporto mėgėjams – naujas stadionas uostamiestyje
https://www.etaplius.lt/naujiena/sporto ... tamiestyje

Šalia Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančios „Gilijos“ pradinės mokyklos (Taikos pr. 68) atliekami paskutiniai naujo stadiono įrengimo darbai – tvarkoma aplinka. Daugiau nei pusantro hektaro užimančioje mokyklos teritorijoje, seno stadiono vietoje, įrengtas naujas sporto aikštynas.

„Sportuoti šiame sporto aikštyne galės ne tik „Gilijos“ pradinės mokyklos mokiniai, bet ir vietos bendruomenė. Didesnis dėmesys klaipėdiečių fiziniam aktyvumui – vienas iš mūsų prioritetų. Ragindami žmones sportuoti, turime sudaryti sąlygas tai daryti gryname ore, kuo arčiau namų – kad įpročio sportuoti nestabdytų kitos aplinkybės, papildomi resursai. Labai norėtųsi, kad gyventojai vertintų, tausotų miesto turtą ir atsakingai elgtųsi su juo tiek šiame stadione, tiek kitose viešosiose vietose“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Anksčiau pelkėtame „Gilijos“ sporto aikštyne buvo įrengta drenažo sistema, dirbtinės žolės futbolo aikštė su kamuolių gaudyklėmis, multifunkcinė zona su lengvosios gimnastikos elementais. Atnaujintos esamos krepšinio ir tinklinio aikštelės, įrengiant vandeniui pralaidžią dvisluoksnę liejamą dangą. Krepšinio aikštelė aptverta. Tinklinio aikštelėje įrengti nauji reguliuojamo aukščio tinklinio stovai. Taip pat įrengti bėgimo takai, šuolių į tolį sektorius. Šalia bėgimo takų, ant trinkelių pagrindo įrengta kupolinė pavėsinė, kuri galės atlikti ir lauko klasės funkciją. Sporto aikštynas aptvertas, įrengtas apšvietimas. Priėjimui prie sporto aikštelių įrengti pėsčiųjų takai. Dar stadione bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Stadiono rangos darbai, kainavę 520 tūkst. eurų, buvo pradėti 2023 m. rugpjūtį. Lėšos „Gilijos“ pradinės mokyklos stadiono atnaujinimui skirtos iš Klaipėdos miesto biudžeto. Klaipėdos miesto savivaldybės 2024-2026 m. strateginiame veiklos plane Klaipėdos švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti 2024 metais iš viso numatyta skirti 11,5 mln. Eur.

Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Geg 20 16:14

Kretingos rajono savivaldybė perims buvusį stadioną ir sporto aikšteles
https://www.svyturiolaikrastis.lt/2024/ ... aiksteles/

Kretingos rajono savivaldybės taryba gegužės 30 dienos posėdyje svarstys sprendimo projektą dėl buvusio stadiono, mini futbolo aikštelės ir treniruoklių aikštelės Mokyklos g. 4, Vydmantų seniūnijoje, perėmimo savivaldybės nuosavybėn.

Stadionas: unikalus Nr. 4400-6298-8801, statybos metai – 1987, plotas – 5173,57 kv. m, vidutinė rinkos vertė – 31 000 Eur.
Mini futbolo aikštelė: unikalus Nr. 4400-6298-8812, plotas – 107,53 kv. m, vidutinė rinkos vertė – 4080 Eur.
Treniruoklių aikštelė: unikalus Nr.4400-6298-8823, plotas – 449,7 kv. m, vidutinė rinkos vertė – 24 000 Eur.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bir 12 23:08

Prasidėjo Mokolų progimnazijos stadiono atnaujinimo darbai
https://suduvosgidas.lt/prasidejo-mokol ... mo-darbai/

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bir 17 22:20

Pakruojo miesto stadionas ir Lygumų pagrindinės mokyklos sporto aikštynas bus atnaujinami
https://www.etaplius.lt/atnaujinami-pak ... nas-305053

Nacionalinė sporto agentūra finansavimą taip pat skyrė ir Lygumų pagrindinės mokyklos projektui „Fizinio aktyvumo galimybių didinimas Lygumų miestelio ir aplinkinių gyvenviečių bendruomenėms“. Planuojama, kad šia paraiška bus atnaujintos dvi sporto aikštelės, kuriose bus galima užsiiminėti įvairiomis sporto šakomis. Taip pat bus įsigyta ir nemažai sporto inventoriaus: futbolo vartai, lauko teniso stalai, lauko treniruokliai, dviračiai, lauko žaidimų stalai. Atnaujinus sporto erdves ir įgyvendinus projektą planuojama, kad vyks įvairūs užsiėmimai: varžybos, treniruotės, nevyriausybinių organizacijų projektai bei neformalaus švietimo užsiėmimai.

Bendra projekto vertė 134831,20 eur., iš kurių 34000 eurų – Pakruojo rajono savivaldybės prisidėjimo lėšos. Planuojama, kad projektas bus įgyvendintas iki 2025 metų pabaigos.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bir 18 19:34

Nesu tikras, kuriai konkrečiai temai tinkamas:

Avižieniuose atidarytas naujas sporto aikštynas
https://www.etaplius.lt/naujiena/avizie ... nas-305355

Vilniaus rajone šalia Avižienių gimnazijos antradienį atidarytas naujas sporto aikštynas. Skelbiama, kad moderniame stadione galės sportuoti ne tik moksleiviai, bet ir vietos gyventojai. Pasak savivaldybės, naujame stadione įrengta futbolo aikštė, bėgimo takai, krepšinio, tinklinio, lauko teniso, badmintono aikštelės, lauko treniruokliai ir kt.

„Vis augančiai Avižienių bendruomenei šis aikštynas taps vieta, kur galima bus aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti ir stiprinti sveikatą. Todėl linkiu, kad šią vasarą čia būtų nubėgta daugiau nei 1000 km“, – pranešime cituojamas Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevičius.

Sporto aikštyno įrengimo darbų vertė siekia beveik 650 tūkst. eurų.

Respublik
Pranešimai: 8818
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios varžyboms netinkamos bazės

2024 Bir 18 19:36

Skiriama lėšų Salantų gimnazijos stadiono rekonstrukcijai
https://www.etaplius.lt/miestas/naujien ... jai-305250

Grįžti į