įvairūs

Moderatorius: Respublik

Tobex
Pranešimai: 7969
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: įvairūs

2020 Lap 22 19:38

Po fiasko 3:0 Šarkauskas vėl sėdi ant suoliuko...šį kart sužaidė 0:0 tai tikėtina ir sėdės...
gal ne ten pažiūrėjai? nes šiadiena žaidžia su La Carounijos Deportivo ir Šarkauskas starte.

karys
Pranešimai: 7177
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: įvairūs

2020 Lap 22 19:43

Po fiasko 3:0 Šarkauskas vėl sėdi ant suoliuko...šį kart sužaidė 0:0 tai tikėtina ir sėdės...
gal ne ten pažiūrėjai? nes šiadiena žaidžia su La Carounijos Deportivo ir Šarkauskas starte.
jo my bad, ankstesnes rungtynes pažiūrėjau..
Apie Vilniaus “Žalgirį” ir futbolą apskritai… http://offside.blogas.lt" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 3185
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: įvairūs

2020 Lap 23 13:32

Mačiau šitą naujieną JAV spaudoje dar šios vasaros pabaigoje, bet tuomet pagalvojau čia kažkas juokauja, pasirodo reali.

Geriausias Amerikos vartininkas raktą į Lietuvos pilietybę rado senelio stalčiuje – pradžioje ieškojo Škudų miesto
https://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/ ... -17207146/

Mattas Turneris nežinojo, iš kur jo prosenelė emigravo į Niujorką. Bet kai tarp senelio daiktų rado XX amžiaus pradžios dokumentus su užrašu „Skuodas“, JAV futbolo žvaigždė nusprendė siekti Lietuvos pilietybės.

Jis yra vienas geriausių vartininkų JAV ir šiuo metu kaunasi MLS atkrintamosiose varžybose. Amerikoje sirgaliai svarsto, ar ne laikas „New England Revolution“ klubo žvaigždę M.Turnerį statyti į vartus ir JAV rinktinėje.

Bet nedaug kas žino, kad jis galėtų atstovauti ir Lietuvai, nes lygiai prieš metus gavo šalies, kurioje niekada nėra buvęs, pasą.

Futbolininko kelias iki Lietuvos pilietybės buvo pilnas netikėtų emocijų ir atradimų.

„Žinoma, europietiška pilietybė gali būti naudinga mano karjerai, bet atrastos šeimos šaknys Lietuvoje tapo daug daugiau negu pilietybe. Sužinojome tiek daug apie savo istoriją, o paieškose tėtis ir aš pajutome išskirtinį ryšį“, – interviu „Lietuvos rytui“ iš savo namų Bostone sakė 26 metų „New England Revolution“ vartininkas M.Turneris.

Istoriją atkūrė dokumentai

Prieš 119 metų nedideliame miestelyje Skuode, Kretingos apskrityje, Žemaitijoje, Rusijos imperijos okupuotoje Lietuvoje, šaltą gruodžio dieną gimė Taubė Šabelaitė.

Gausi žydų šeima gyveno tuometės Leipcigo gatvės ketvirtajame name, tarp kitų miestelio žydų – jų Skuode, arba, kaip jis buvo vadinamas jidiš kalba, Škude, buvo keletas tūkstančių – apie pusę visų gyventojų.

Paaugusi Taubė išmoko siuvėjos amato. Lygiai prieš 100 metų būdama aštuoniolikos 1920-ųjų vasaros paskutinę dieną T.Šabelaitė nuvyko į JAV konsulatą Rygoje ir užpildė prašymą vykti į Ameriką. Pasirašė nebe lietuviška pavarde, o angliška – Toba Sobel. Tokia pavarde pasirašinėjo Niujorke jau gyvenęs jos dėdė Maxas Sobelis. Netrukus Taubė su seserimi Bela gavo bilietus į garlaivį iš Gdansko ir abidvi išplaukė į ilgą kelionę į naujo gyvenimo pradžią.

Apie tai M.Turneris gal niekada ir nebūtų sužinojęs, jeigu ne netikėtas radinys futbolininko senelio Bernardo Turnerio namuose.

„Senelis dėl amžiaus nebegalėjo gyventi vienas, buvo laikas jį perkelti kitur. Su tėčiu tvarkėme jo namą ir rašomojo stalo stalčiuje radome senelio mamos kelionės į Ameriką dokumentus“, – pasakojo M.Turneris.

Sudėtingas kelias iš Skuodo

Vienas dokumentų – Kauno pasų skyriaus 1920-aisiais išduotas užsienio pasas su nuotrauka, iš kurios žvelgė 18-metė futbolininko prosenelė. Kitas – anglų ir rusų kalba išspausdinta „Deklaracija ketinimui išvykti į Jungtines Valstijas“, kurią prosenelė užpildė Rygoje esančiame JAV konsulate.

„Visada žinojome, kad ji buvo iš Rytų Europos, bet daugiau nelabai ką“, – prisipažino M.Turneris.

Radiniai užvirė tikrą detektyvą bandant atsekti prosenelės gyvenimo kelią. Tuo daugiau užsiėmė futbolininko tėvas Stuartas Turneris, kuris puikiai atsiminė savo močiutę, nes ji mirė, kai jis jau buvo suaugęs.

T.Šabelaitės užsienio pase netrūksta atspaudų ne tik lietuviškai, bet ir vokiškai bei prancūziškai, nes keliauti iš Lietuvos reikėjo per Klaipėdos kraštą.

Naujokų biržoje nepašauktas

Daugybė amerikiečių bando atsekti savo šeimos šaknis dėl įdomumo, bet kartais tai gali atverti ir naujas galimybes. Turneriams šie dokumentai tapo raktu į Lietuvos pilietybę.

„Kaip ir daugybė amerikiečių futbolininkų, svajojau rungtyniauti Europoje aukščiausiu lygiu. Su tėčiu pagalvojome, kad galime sužinoti, ar palikuoniams leidžiama prašyti Lietuvos pilietybės. Turint ją patekti į Europą futbolininkui lengviau“, – atvirai pasakojo „New England Revolution“ vartininkas.

Bet tai vyko gerokai prieš tai, kai jis pateko į MLS klubą, o vėliau ir į JAV rinktinę.

Dabar M.Turnerį žino visas Amerikos futbolo pasaulis, jis turi pasirašęs trejų metų sutartį su „New England Revolution“, kur per sezoną uždirba apie 200 tūkst. JAV dolerių.

Tačiau ne taip seniai šis vartininkas prikandęs lūpą stebėjo MLS naujokų biržą, nes savo pavardės neišgirdo.

„Esu iš Naujojo Džersio, todėl maniau, gal kuri nors iš Niujorko komandų bus mane mačiusi ir suteiks galimybę, bet to nenutiko“, – apie 2016-ųjų MLS naujokų biržą pasakojo tuo metu Ferfildo universiteto komandoje Amerikos studentų lygoje rungtyniavęs M.Turneris.

Kviečiamas į JAV rinktinę

Bet troškimas žaisti profesionaliai buvo didesnis už neviltį.

Negi viską mesi, kai dar žiūrėdamas 2010-ųjų pasaulio čempionatą Pietų Afrikos Respublikoje nusprendei, kad nėra nieko geriau už futbolą? Kai per dienas su draugais studijavai Peterio Schmeichelio judesius vartuose tikėdamas, kad vieną dieną ir tu kausiesi su pasaulio galingiausiais? „Aš taip buvau įsimylėjęs futbolą! Ir vis dar esu. Mokykloje ilgiausiai žaidžiau beisbolą, paskui ir krepšinį, bet niekas neprilygo emocijoms futbolo aikštėje. Nenorėjau pasiduoti“, – pasakojo M.Turneris.

Savo šanso jis sulaukė netikėtai. 2016-ųjų pavasarį nedidelio universiteto vartininką į peržiūrą pasikvietė netoliese besitreniruojantis MLS klubas „New England Revolution“.

Nenušlifuotas, bet talentingas M.Turneris parodė savo galimybes ir sulaukė pirmojo profesionalaus pasiūlymo. Nesvarbu, kad pirmus du sezonus „New England Revolution“ M.Turneris buvo trečiasis vartininkas ir nė karto nepasirodė aikštėje.

Jis kantriai treniravosi ir savo valandos galiausiai sulaukė – dabar jau trečią sezoną jis yra pagrindinis klubo vartininkas ir šiemet įvardijamas kaip geriausias lygoje.

JAV žiniasklaida ėmė svarstyti, ar ne laikas jam stoti ir į rinktinės vartus vietoj nuolatinio nacionalinės komandos vartininko Zacho Steffeno, kuris „Manchester City“ sėdi ant atsarginių suolo.

M.Turneris dukart buvo kviečiamas į JAV rinktinę, bet į starto sudėtį nepateko.

„Kai gavau kvietimą, bandžiau to nesureikšminti, bet rinktinė buvo kažkas nerealaus. Nors rungtynėse nežaidžiau, nuostabu kartu treniruotis ir būti su komanda, kai nugalėjome Kanadą“, – sakė M.Turneris.

Pavardė buvo lenkiška

Amerikiečiai žino, kad kuo daugiau žaidi rinktinėje, tuo realiau gauti kvietimą į stipriausius Europos klubus. Pliusų prideda ir kita korta – europietiška pilietybė.

M.Turneris ir jo tėvas Stuartas Lietuvos piliečiais tapo pernai lapkritį.

Procesas truko apie trejus metus. Konsulatui reikėjo pristatyti krūvą dokumentų, įrodančių sąsajas su Lietuva ir tai, kad prosenelė buvo priversta emigruoti.

„Radome ir mano promočiutės dienoraščius, kuriuos reikėjo ilgai šifruoti, nes anglų kalba maišėsi su jidiš. Tėtis sakė, kad ji ir kalbėdavo maišytai: sakinį pradeda angliškai, o baigia jidiš“, – pasakojo M.Turneris.

Apie savo gyvenimą Skuode ji nepasakodavo, bet aišku tai, kad gyvenimas nebuvo lengvas nei ten, nei atvykus į Niujorką. Dienoraštyje ji rašė apie lipniąja juosta klijuotus nutriušusių batų padus.

1926-aisiais už Charleso Tarnowsky ištekėjusi Taubė susilaukė dviejų vaikų. Jie ilgai gyveno dviejų kambarių bute dar ir su Taubės seserimi.

Galiausiai imigrantės iš Lietuvos tapo JAV pilietėmis. Tada Taubė ir Charlesas lenkišką pavardę suamerikietino į Turner.

Norėtų rasti pėdsakus Lietuvoje

M.Turneris neslepia, kad anksčiau apie Lietuvą nežinojo beveik nieko.

Pradėjęs pilietybės įgijimo procesą M.Turneris internete susirado informacijos apie lietuvišką futbolą ir konkrečiau apie geriausius vartininkus.

Dabar jis jau žino, kad šiuo metu keli geriausi šalies vartininkai rungtyniauja Izraelyje, M.Turneris gali aptarinėti, kaip Lietuvoje lankėsi Cristiano Ronaldo, o Vilniaus „Žalgiris“ pagaliau vėl laimėjo čempionų titulą.

„Pasižiūriu per „YouTube“, smalsu, kaip viskas atrodo tėvynėje“, – nusijuokė M.Turneris.Ne, jis nepradėjo savęs vadinti lietuviu tik todėl, kad gavo Lietuvos pasą, bet netikėtai atrastas ryšys su prosenelės tėviške be galo svarbus.

„Galėčiau pastovėti Lietuvos vartuose, – šypsojosi JAV vartininkas, bet pripažino, kad jo tikslas – ne Lietuvos, o JAV rinktinė, kuri tikisi patekti į 2022 metų pasaulio čempionatą Katare. – Nenoriu, kad žmonėms Lietuvoje atrodytų, jog nepelnytai kėsinuosi į lietuvybę. Istorija yra sudėtinga, turiu dar daug ką sužinoti apie savo šeimos šaknis.“

Turneriai prieš kiek laiko planavo kelionę į Lietuvą, nors žino, kad Skuode neberas nei Leipcigo gatvės, nei ketvirtuoju numeriu pažymėto Šabelių šeimos namo.

Bet vieną dalyką Mattas ir jo tėvas nusiteikę padaryti – išsaugoti Taubės Šabelaitės atminimą perleidžiant brangią Lietuvos pilietybę ir ateities kartoms.

„Koronavirusas sujaukė kelionės į Lietuvą planus, bet mes vis tiek kada nors atvyksime ir, tikiuosi, pagerbsime prosenelės atminimą sužinodami daugiau apie tai, iš kur ji atkeliavo.“

JonasPetraitis
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: įvairūs

2020 Lap 24 09:13

Galėjo papulti puolėjas, vartininkų ir taip Lietuvoje pilna. :D
Juokas juokais, bet žiauriai įdomi istorija.

Respublik
Pranešimai: 3185
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: įvairūs

2020 Lap 25 19:48

Evan Alexandrow-Ridley's crazy career comes full-circle in Canberra NPL
https://websites.sportstg.com/assoc_pag ... D=69257254
AUGUST 14 2020
Article: Nathanael Merchant

After eight years away from home, Evan Alexandrow-Ridley has found himself back where it all began.

Growing up in the Bega Valley, Alexandrow-Ridley traveled the long road to Canberra multiple times a week to train and play football.

His football ability caught the attention of scouts at ACT Academy of Sport, where he continued to develop his craft before a big move overseas.

As a teenager, Alexandrow-Ridely signed with Fulham FC in the English Premier League, spending a year playing with their U18 and U21 squads. Adjusting to life away from home and understanding more of what it meant to be a full-time football player were his biggest challenges.

“It was very different," Alexandrow-Ridley. "I wasn’t in the first team but I played with really good players and learned a lot from my time there.

"Things didn't work out there for various reasons so I returned back home to Canberra, where I played for Woden Valley FC in the NPL for a short while before moving to Melbourne to play with Hume City."

The Australian born keeper came across an opportunity to represent the national team, but not the green and gold that we are accustomed to.

Because of his Lithuanian heritage through his mother's side of the family, Alexandrow-Ridley was eligible to compete for the U21s Lithuanian national team at the Baltic Cup, which he grabbed with both hands.

“The call up to the U21 National Team was quite a surprise really,” he said. “I knew I was eligible to play for Lithuania, however, it wasn't something I had thought about too much."

After eight years of playing in countries like Lithuania, Czech Republic and Norway, Alexandrow-Ridley has returned to Canberra, signing with Monaro Panthers for the 2020 NPL1 season.

Being back home for an extended period of time for the first time in eight years has been a good change of speed for the goalkeeper.

“It’s a different life," he said. "It is nice to slow down a bit. I like being home and where I am at right now."

Grįžti į