Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Klaipėdos FM („Baltai“)

2021 Vas 10 21:12

Tikrai neturėjo savo temos Klaipėdos FM?

Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai išsiilgę varžybų
https://klpsportas.lt/2021/02/08/klaipe ... e-varzybu/

Futbolo sezono pradžios laukiantys Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai savaitgalį skubėjo į stadionus, sužaidė dvejas kontrolines rungtynes.

„Pajūrio“ progimnazijos aikštėje (nuotr.) kovojo Klaipėdos „FM-Baltų“ ekipa, kurią sudarė 13-14-mečiai berniukai, ir šalies 3-iosios lygos futbolo čempionatui besirengianti Klaipėdos FM-2004 antroji komanda.

16-mečiai savo pranašumo nepavertė įvarčiais – susitikimas baigėsi nulinėmis lygiosiomis – 0:0.

Pagrindinė Klaipėdos FM-2004 vienuolikė, žadanti kautis Lietuvos 2-osios lygos futbolo čempionate, išmėgino jėgas su Klaipėdos rinktine, kurioje buvo nemažai žinomų miesto futbolininkų – Marius Stonkus, Rokas Borusas, Robertas Šalkauskas, Jurijus Kurbangalijevas, Eimantas Rudavičius.

16-mečiai, vadovaujami Tomo Domarko ir Mariaus Komovo, įkrėtė „žvaigždėms“ kaip reikiant – 5:1 (po 1 kėlinio – 2:1).

Nugalėtojams įvarčius pelnė Herkus Vaitkus, Justinas Jučas, Arminas Gečas, Jokūbas Malinauskis ir Eimantas Labžentis.

Garbės įvartį pasiekė R. Borusas.
Paskutinį kartą redagavo 1 Respublik. Iš viso redaguota 2021 kartus.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM Baltai

2021 Vas 10 21:18

Pasivaržyta su "Neptūnu"
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0577449014
February 1

Lietuvos II lygos (trečia pagal pajėgumą šalyje) futbolo pirmenybėse dalyvauti norą pareiškusi Klaipėdos futbolo mokyklos komanda sužaidė draugiškas rungtynes su Klaipėdos "Neptūnu". Pastarasis klubas žada varžytis ne tik II-ojoje ("Neptūnas B"), bet ir debiutuoti I-ojoje lygoje ("Neptūnas").

Tomo Domarko ir Mariaus Komovo treniruojami jaunieji Klaipėdos FM auklėtiniai, kurių didžiąją dalį sudaro šešiolikmečiai, "Neptūnui" pralaimėjo 0:1. Įvartis įmuštas pačioje dvikovos pradžioje. Visą likusį laiką aikštėje vyko apylygė kova. Po šalto dušo pabudusi Klaipėdos FM turėjo mažiausiai kelias progos rezultatą ne tik išlyginti, bet ir persverti. Gerų progų neišnaudojo ir "Neptūnas".

"Šių rungtynių tikslas buvo įvertinti savo galimybes, pažiūrėti ko mums dar trūksta ir kur reikia labiausiai pasistengti. Taip pat ir išbandyti visus komandos žaidėjus. Tikslą įvykdėme su kaupu ir gavome daug vertingos informacijos, kuri mums padės treniruotėse ruošiantis būsimo sezono varžyboms", - sakė M.Komovas.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) licencijavimo posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl II lygos licencijų išdavimo, planuojamas vasario 18 dieną. Iš viso sulaukta 20 paraiškų. Vienuolika jų pateikė klubai, devynis – dublerinės bei dukterinės A bei I lygos dalyvių komandos.

Sulaukus teigiamo atsakymo, II lygos pirmenybėse dalyvautų Klaipėdos FM komanda, sudaryta iš šiuo metu Elitinės jaunių lygos (EJL) čempionatuose kovojančių mokyklos ekipų žaidėjų, gimusių 2004-2003 metais.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM Baltai

2021 Bal 03 00:20

Debiutavusių „mokyklinukų“ blynas prisvilo
https://klpsportas.lt/2021/03/28/debiut ... -prisvilo/

Lietuvos 2-osios lygos futbolo čempionate debiutavusiems Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) auklėtiniams tvarkaraštis pirmosiose rungtynėse lėmė susiremti su atgimusiu Panevėžio „Ekranu“.

Daugkartiniai šalies čempionai, siekę šįmet žaisti 1-ojoje lygoje, greitai įrodė savo pranašumą ir triumfavo 6:1.

Jau 7-ąją min. įvartį pasiekė legionierius iš Japonijos, pastaraisiais metais rungtyniavęs Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – Kotaro Amemiya.

Įvartis neišmušė jaunųjų futbolininkų iš vėžių. Klaipėdiečiai, sezoną pradėję nauja apranga, panašia, kokia žaidžia garsusis Argentinos klubas „Boca Juniors“, toliau tvarkingai gynėsi. Apie kamuolio valdymą buvo sunku galvoti. Kartas po karto patyręs atakų dirigentas Donatas Navikas sugebėdavo surengti išpuolių į svečių aikštės pusę.

Tačiau artėjant pertraukai nepavyko išvengti antrojo įvarčio. Už pražangą baudos aikštelėje į pajūrio vienuolikės vartus buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo Edvardas Tamulevičius.

Skaudus buvo tarpsnis antrajame kėlinyje, kuom per dvi minutes panevėžiečiai pelnė du įvarčius ir skirtumas šoktelėjo iki 4:0.

Kiek vėliau istoriniu, pirmuoju, atsakė klaipėdiečiai. Naujosios Futbolo mokyklos vestibiulyje, matomiausioje vietoje ant sienos, tikriausiai, bus pritvirtinta Eimanto Labženčio nuotrauka.

Per likusį pusvalandį svečiai dar du kartus nuginklavo klaipėdiečių vartininką ir išvyko patenkinti – 6:1.

Trys įvarčius pasiekė antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Marius Zabarauskas.

Balandžio 2-ąją klaipėdiečių laukia kitas egzaminas. Tomo Domarko ir Mariaus Komovo auklėtiniai Šiauliuose susirems su „Šiaulių“ dubleriais.

Rungtynių statistika
FM – „Ekranas“ – 1:6 (0:2)

Įvarčiai: 7 min. Kotaro Amemiya („Ekranas“) – 0:1; 39 min. Edvardas Tamulevičius („Ekranas“; iš 11 m) – 0:2; 53 min. Edvardas Tamulevičius („Ekranas“) – 0:3; 54 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 0:4; 60 min. Eimantas Labžentis (FM) – 1:4; 67 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 1:5; 85 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 1:6.

FM: Saidas Abou Osmanas, Enrikas Žukauskas, Nojus Paulikas (nuo 75 min. Gvidas Kubilius), Daniilas Tišakovas (nuo 86 min. Andrius Norvaišis), Eimantas Labžentis (nuo 86 min. Kristupas Muravjovas), Justinas Jučas, Dominykas Jurkus, Jokūbas Malinauskis (nuo 70 min. Pijus Dumalakis), Maksimas Andrejevas, Nedas Jurgis Šimkutis, Donatas Navikas (nuo 60 min. Herkus Vaitkus).

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2021 Geg 04 07:34

Nepelnytai skaudus jaunųjų klaipėdiečių pralaimėjimas sostinėje
https://klpsportas.lt/2021/04/18/nepeln ... sostineje/

Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) vienuolikė, Vilniuje 0:4 nusileidusi „Žalgirio“ C ekipai, patyrė trečią pralaimėjimą Lietuvos 2-osios lygos pirmenybėse.

Lygos debiutantų iš uostamiesčio gynyba prakiuro gana greitai. Jau 5-ąją min. vilnietis Aleksas Okolovičius rado spragą uostamiesčio tvirtovės prieigose ir pelnė įvartį. Ankstyvas įvartis nereiškė, kad šeimininkai muš juos kada panorėję. Kone valandą vyko atkakli kova ir tik 62-ąją min. „Žalgirio“ dubleris Atas Kajus Apanavičius padvigubino skirtumą.

Baigiantis susitikimui klaipėdiečiai skubėjo gelbėti rezultato ir dar du kartus buvo nubausti. Paskutinį įvartį pelnė Klaipėdos „Atlante“ žaidusio plungiškio Gedimino Kontauto sūnus Kajus. Beje, net tris įvarius pelnė vilniečiai, tėvelių duotais tokiais vardais.

„Su vilniečiais tikrai kovojame per visas rungtynes, ir visai neblogai. Apmaudu, bet dar neišvengėme klaidų lemiamose momentuose. Mums tai – pamokos. Turėjome kelias progeles–pusproges, tačiau vilniečiai akivaizdžiai vertesni pergalės buvo. Nepaisant trijų pralaimėjimų mūsų komandos žaidėjai spaudimo nejaučia, nes mes nežiūrime rezultatų, nors ir kaip norėtume teigiamo, – tvirtino klaipėdiečių ekipos treneris Marius Komovas. – Žinojome kur ėjome ir ko tikėjomės. Tą panašiai ir turime. Tad pas mus jokios moralinės graužaties nėra. Apskritai 2-oji lyga šias metais tikrai įdomesnė. Mes gi jauniausi lygoje, tai ir reikalauti iš mūsų gali tik atsidavimo ir noro įkąsti. Ką mes sėkmingai darome. O ateityje bus gera komanda, manau. Ateis ir mūsų laikas, reikia tik kantrybės.“

Rungtynių statistika
„Žalgiris“ C – FM – 4:0 (1:0).
Įvarčiai: 5 min. Aleksas Okolovičius; 62 min. Atas Kajus Apanavičius; 79 min. Kajus Adomas Kavaliauskas; 87 min. Kajus Kontautas.

FM: Saidas Abou Osmanas (nuo 46 min. Deividas Riauka), Nojus Paulikas (nuo 84 min. Kristupas Muravjovas), Nedas Jurgis Šimkutis, Eimantas Labžentis (nuo 86 min. Pijus Dumalakas), Enrikas Žukauskas, Justinas Jučas, Daniilas Tišakovas, Herkus Vaitkus (nuo 76 min. Dominykas Gerulaitis), Jokūbas Malinauskis (nuo 69 min. Gvidas Kubilius), Maksimas Andrejevas, Dominykas Jurkus.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2021 Geg 04 07:35

Pirmąja pergale nudžiugino 2-osios lygos debiutantai
https://klpsportas.lt/2021/04/25/pirmaj ... biutantai/

Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) auklėtiniai iškovojo pirmą pergalę šalies 2-osios lygos čempionate. Debiutantai, po pirmųjų trijų pralaimėjimų, savo gerbėjus nudžiugino 2:0 įveikę Kauno „Fortūnos“ FM ekipą.

Pirmąjį kėlinį taiklus buvo Dominykas Gerulaitis, baigiantis rungtynėms gražų įvartį pelnė Eimantas Labžentis.

Abiejų futbolo mokyklų vienuolikės prieš tarpusavio akistatą neturėjo taškų, tad nenuostabu, kad abiejų ekipų stovyklose buvo kalbama apie galimybę juos pelnyti. Tačiau tai nebuvo bendraamžių mūšis. Jei uostamiesčio komandoje vyresnio amžiaus buvo vienintelis Donatas Navikas, tai svečių gretose beveik visi futbolininkai buvo gerokai vyresni nei 20 metų. Tuo Tomo Domarko ir Mariaus Komovo auklėtinių pergalė saldesnė.

Kauniečiai į Klaipėdą atvyko prieš tai per ketverias rungtynes neįmušę nė vieno įvarčio. Šventės jie nesulaukė ir pajūryje. Uostamiesčio futbolininkai pavyzdingai gynėsi ir neleido varžovams taikliai smūgiuoti.

Kova buvo atkakli. Pirmasis įvartis krito sužaidus pusvalandį. Po pakelto kampinio, „Fortūnos“ vartininko aikštelėje kilo šioks toks sąmyšis, kuriuo puikiai pasinaudojo D. Gerulaitis, nukreipęs kamuolį į svečių stačiakampio tinklą.

Kai atrodė, kad susitikimas baigsis kuklia šeimininkų pergale, klaipėdiečiai surengė kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs E. Labžentis nesižvalgė draugų, o aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą. Vartininkui pasiekti kamuolio nebuvo jokių vilčių.

Savo sąskaitą pajūrio ekipa papildė trimis taškais, tačiau turnyrinėje rikiuotėje nepakilo nė laipteliu – liko 18-ta tarp 20 komandų. Čempionate pirmauja visas penkerias rungtynes laimėjusios Panevėžio „Ekrano“ ir „Šilutės“ vienuolikės.

Balandžio 30-ąją Klaipėdos FM žais Šiauliuose su tiek pat taškų turinčia „Šiaulių“ futbolo akademija (FA).

Rungtynių statistika
Klaipėdos FM – Kauno „Fortūnos“ FM – 2:0 (1:0).
Įvarčiai: 30 min. Dominykas Gerulaitis; 86 min. Eimantas Labžentis.

FM: Saidas Abou Osmanas, Enrikas Žukauskas, Nojus Paulikas, Daniilas Tišakovas, Eimantas Labžentis, Dominykas Jurkus, Jokūbas Malinauskis (nuo 54 min. Egidijus Lileikis), Maksimas Andrejevas, Nedas Jurgis Šimkutis, Donatas Navikas (nuo 90 min. Arminas Gečas), Dominykas Gerulaitis (nuo 57 min. Pijus Dumalakas, nuo 66 min. Gvidas Kubilius).

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2021 Lie 12 19:11

Klaipėdos futbolo mokyklos dalininku tapo Robertas Poškus
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/07/0 ... as-poskus/

Uostamiesčio savivaldybės viešosios įstaigos Klaipėdos futbolo mokykla dalininku tapo buvęs šios mokyklos auklėtinis, ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjas Robertas Poškus.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad birželio 4 d. dalininko atrankos procedūrai buvo sulaukta trijų pasiūlymų. Registrų centro duomenimis, R. Poškus mokyklos dalininku tapo dar birželio 22 dieną, tačiau savivaldybė apie tai pranešė tik šį penktadienį.

Naujasis futbolo mokyklos dalininkas visuotiniame dalininkų susirinkime turės 1 balsą iš 4. Likę 3 priklausys savivaldybei.

Konkurse dalyvavę asmenys turėjo pateikti numatomo įnašo pinigais ar įnašo vertę (turto vertinimo ataskaita, jei numatoma perduoti materialųjį ar nematerialųjį turtą). Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, R. Poškaus įnašas į įstaigą sudaro 25 000 eurų.

Pasak G. Neniškio, R. Poškus išsiskyrė pateikdamas esamą problematiką futbolo sporto šakoje tiek Klaipėdoje, tiek Lietuvoje, turi aiškią viziją, laipsnišką perėjimą nuo žemesnės lygos komandos formavimo iki aukščiausios lygos komandos suformavimo, turėti pagrindinę vyrų ir moterų komandas, numato perspektyvoje plėtoti salės ir paplūdimio futbolą, organizuoti masinio futbolo renginius, socialinės įtraukties projektus.

Visus gautus fizinių ir juridinių asmenų pasiūlymus vertino vertinimo komisija, kuri buvo sudaryta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš administracijos darbuotojų ir išorės ekspertų. Pasak G. Neniškio, išorės ekspertais buvo futbolo mokyklos direktorius Audrius Žuta, Klaipėdos Vlado Knašiaus kreipšinio mokyklos direktorius Alfredas Kaniava ir Sporto tarybai vadovaujantis Liudvikas Mileška.

Anot savivaldybės pranešimo, sulaukusi privataus dalininko, mokykla galės dalyvauti Elitinėje jaunių lygoje. Teigiama, kad pagal Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto sprendimą, Elitinės lygos varžybose negali dalyvauti viešosios įstaigos, kurių steigėja yra tik savivaldybė.

G. Neniškis pasidžiaugė, kad procedūras pavyko baigti iki numatyto termino pateikti tokias paraiškas jaunių lygai – terminas sueina liepos pradžioje.

Dar vykdomi futbolo mokyklos ir buvusio baseino pastato konversijos darbai Klaipėdos savivaldybei atsieis 11,823 mln. eurų. Tačiau G. Neniškis akcentuoja, kad visa infrastruktūra priklauso savivaldybei, mokykla ja valdo panaudos teise. „Privatus dalininkas neįgyja jokios teisės į turtą. Jis galės dalyvauti formuojant biudžetą, strategiją – viskas yra apibrėžta įstatuose”, – sakė G. Neniškis.

R. Poškus profesionalo karjerą pradėjo gimtojo miesto futbolo komandoje „Atlantas“, toliau ją tęsė užsienio futbolo klubuose: FC Hamburgo SV (Vokietija), FC Windzev Lodzė (Lenkija), FC Varšuvos Polonia (Lenkija), FC Samaros Krylia Sovetov (Rusija), FC Sankt Peterburgo Zenite (Rusija), FC Maskvos Dinamo (Rusija) ir kt. klubuose.

R. Poškus, baigęs futbolininko karjerą, dirbo vyriausiuoju treneriu Klaipėdos „Klaipėdos granito“ (2013–2015 m.), Jonavos „Lietavos“ (2016–2017 m.), Lenkijos Sosnoveco „Zaglebie“ futbolo klubuose, 2017–2018 m. treniravo Rusijos Permės „Amkar“ jaunimo komandą.

R. Poškus žaisdamas, o vėliau dirbdamas užsienyje rengė ir rėmė savo vardo jaunųjų futbolininkų tarptautinius turnyrus, prisidėdavo prie kasmetinio tarptautinio paplūdimio futbolo turnyro organizavimo.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2021 Gru 01 08:06

Draugus iš Barcelonos jau pamiršo.

Klaipėdos futbolui - prancūzų dėmesys
https://ve.lt/sportas/klaipedos-futbolu ... zu-demesys

Klaipėda sulaukė dėmesio iš Prancūzijos - tarp pasaulio elito esantis Liono „Olympique“ futbolo klubas, turintis ir savo akademiją, norėtų bendradarbiauti su Klaipėdos jaunimo futbolo organizacijomis. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sulaukė Liono „Olympique“ futbolo atstovų prezentacijos apie vykdomą veiklą ir siekius plėstis Europoje, tarp jų mato plėtros galimybes ir Lietuvoje.

„Malonu, kad Klaipėda ima vilioti užsienio šalių futbolo grandus, tačiau reikia išanalizuoti bendradarbiavimo perspektyvas, gaires ir naudą Klaipėdai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Užsieniečių dėmesys krypsta į šiemet gerokai atsinaujinusią ir iš biudžetinės viešąja įstaiga tapusią Klaipėdos futbolo mokyklą, taip pat ir į besiplečiančią ir su jaunąja karta aktyviai dirbančia Klaipėdos futbolo akademiją.

Trečiadienį Klaipėdos miesto mero V. Grubliausko iniciatyva buvo surengtas nuotolinis pasitarimas, kuriame dalyvavo Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovai - direktorius Gintaras Neniškis, pavaduotoja Asta Dirgėlienė, Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė ir futbolo bendruomenė - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius, Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas, KLFF direktorius Modestas Jackus, Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius Audrius Žuta ir Klaipėdos futbolo akademijos projektų vadovas Tadas Vaitkus.

Nutarta, kad reikia tiesiogiai sukontaktuoti su minėto Prancūzijos futbolo klubo ir akademijos vadovais ir išsiaiškinti, kuria kryptimi klaipėdiečiai ir prancūzai kartu galėtų dirbti ir kokią naudą iš to pavyktų gauti mūsų futbolininkams.

„Reikia ieškoti sąlyčio taškų ir perspektyvų, kad mūsų, klaipėdiečių, jaunieji futbolininkai galėtų labiau tobulėti ir žengti žingsnį į priekį. Turime puikiai sutvarkytą Klaipėdos futbolo mokyklą, tad nepasinaudoti tokia sporto baze būtų nuodėmė“, - pabrėžė Klaipėdos meras.

V. Grubliauskas pabrėžė, kad Lietuvos futbolo federacija (LFF) jau kurį laiką dirba su belgų jaunųjų futbolininkų ugdymo „Anderlecht“ programa, kuria naudojasi ir klaipėdiečiai, tad į visus siūlymus reikia žvelgti atsakingai ir apgalvotai.

„Turime suprasti ir vertinti, kad, ieškodami geresnio, neprarastume tai, ką jau turime sukūrę. Jei prancūzų noras - tik tam tikra komercija, tada mums nepakeliui. Reikia sėsti prie derybų stalo atviromis kortomis ir neslapukaujant pasakyti, ko kiekvienas tikimės ir ką galime pasiūlyti dėl bendro bendradarbiavimo. Jei tai papildoma prie to, ką šiandien turime ir programos nesikerta, kodėl gi nebendradarbiavus dėl bendro Klaipėdos ir visos Lietuvos futbolo lygio kėlimo ir gerovės?“ - retoriškai klausė Klaipėdos meras.

Klaipėdos meras Savivaldybės Sporto skyriui suformulavo užduotį artimiausiu laikotarpiu susisiekti su minėtu Prancūzijos klubu, raštu suformuluoti klausimyną, galimas bendradarbiavimo sąlygas ir organizuoti nuotolinį susitikimą su LFF bei Klaipėdos miesto futbolo bendruomene. Tada ir išaiškės, ar su prancūzais bus bendradarbiaujama, ar ne.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2022 Sau 16 22:52

Klaipėdos futbolo mokyklos treneriai Tadas Karinauskas, Tomas Domarkas ir Marius Komovas šeštadienį stebėdami draugiškas rungtynes tarp Gargždų FK "Banga" ir Plungės FK "Babrungas" ekipų, užbaigė savaitę trukusią stažuotę Gargždų "Bangoje". Treneriai ir Klaipėdos FM dėkoja treneriui David Afonso ir klubo administracijai už šiltą priėmimą, dalinimąsi patirtimi ir bendradarbiavimą.
https://www.facebook.com/16617057744901 ... 119054651/

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2022 Sau 26 16:11

Sekmadienį LFF II lygos pirmenybėms pasiruošimą pradėjusi FM-Klaipėda sužaidė pirmas draugiškas su Kretingos "Minijos" dubleriais. Klaipėdiečiai įveikė varžovus rezultatu 2-0, o pergalę nulėmė Igno Ališausko ir Egidijaus Jundulo įvarčiai.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2022 Spa 20 22:54

Futbolo akademija – kontrolierės akiratyje
https://klaipeda.diena.lt/naujienos/kla ... je-1099767

Klaipėdos savivaldybės Kontrolieriaus tarnyba ištyrė uostamiesčio politikų skundą dėl "Barcelonos" futbolo akademijos "Barça Academy" vasaros stovyklos dalinio finansavimo socialiai remtiniems vaikams. Dar sprendžiant klausimą dėl lėšų skyrimo, politikų nuomonės gerokai išsiskyrė, todėl siekta išsiaiškinti, ar miesto biudžeto skirtos lėšos buvo panaudotos skaidriai.

Regbio pinigai – stovyklai

Kai po pasaulio regbio atrankos turnyro miesto biudžete liko nepanaudotų 39,8 tūkst. eurų, buvo gautas dalies tarybos narių prašymas, kad tie pinigai būtų skirti "Barcelonos" futbolo akademijos "Barça Academy" Klaipėdoje organizuojamai vaikų ir jaunimo vasaros stovyklai finansuoti. Klaipėdoje už šiuos pinigus turėjo būti surengtos dvi vaikų, besimokančių žaisti futbolą, stovyklos po penkias dienas.

Vienam vaikui penkių dienų stovyklos kaina svyravo nuo 680 iki 800 eurų – neįtikėtinai didelė suma, juolab kad stovykla turėjo vykti ne Ispanijoje, o Klaipėdoje. Tarybos posėdyje buvo tikinama, kad miesto pinigais bus apmokėtas 58 socialiai remtinų klaipėdiečių ir uostamiestyje apsistojusių ukrainiečių vaikų dalyvavimas stovykloje.

Politikų nuomonės išsiskyrė

Dar vasaros pradžioje, sprendžiant klausimą dėl lėšų skyrimo, tarybos narių nuomonės išsiskyrė, diskusijos buvo karštos. Tuomet 16 politikų balsavo, kad minėta suma būtų skirta, priešingai manančiųjų ar susilaikiusiųjų buvo mažiau. Priėmus politinį sprendimą, pinigai stovyklai buvo skirti.

Ši išimtis buvo padaryta po to, kai visos paraiškos stovykloms jau buvo įvertintos ir lėšos paskirstytos. Daugybės prašiusių vos tūkstančio ar pusantro tūkstančio eurų paraiškos buvo atmestos. Visoms vasaros stovykloms mieste šią vasarą buvo skirta 200 tūkst. eurų, o vienai, kaip teigiama, prestižinei futbolo stovyklai, atseikėta beveik 40 tūkst. eurų.

Tarnybai pateikė skundą

Tarybos nariai, nepatenkinti šiuo sprendimu, kreipėsi į savivaldybės Kontrolieriaus tarnybą. Jie siekė, kad būtų išsiaiškinta, kodėl tokia suma skirta būtent šiai vasaros stovyklai, ar skirti pinigai buvo panaudoti pagal paskirtį. Kilo klausimas, kokie vaikai dalyvavo toje stovykloje, nes viešai buvo deklaruota, kad turėjo būti finansuojamos ukrainiečių ir socialiai remtinų šeimų atžalos.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kad stovykloje dalyvavo 37 vaikai – 6 ukrainiečiai, o likę visi – Klaipėdos futbolo mokyklos auklėtiniai. Buvo surengta tik viena stovykla, nes, kaip teigė organizatoriai, kitos surengti jie nebespėjo. Iš tų pinigų stovyklai buvo panaudoti ne visi skirti 39,8 tūkst. eurų, o tik 18 tūkst.

"26 vaikai iš tų 37 atitiko kriterijus, 11 vaikų tų kriterijų neatitiko, nes jie nebuvo socialiai remtini, kaip teigta. Mums buvo paaiškinta, kad tai buvo vaikai iš vienos šeimos, kai už vieną vaiką teko mokėti visą stovyklos kainą, o kitam stovykla kainavo pusę kainos. Kitaip tariant, tai nebuvo vaikai iš socialiai remtinų ar nepasiturinčių šeimų, išskyrus ukrainiečius", – paaiškino savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė.

Tarybos nariai dar norėjo išsiaiškinti, ar nebuvo pažeista konkurencija, skiriant pinigus vienai konkrečiai vaikų stovyklai.

"Mes kreipėmės į Konkurencijos tarybą ir mums pateikė išaiškinimą, kad vaikų lavinimo veikla, kuri apima ir neformalųjį ugdymą, įskaitant stovyklas, nėra ūkinė veikla ir jai netaikoma konkurencijos teisė", – teigė D.Čeporiūtė.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2022 Gru 08 11:19

Treneris S. Česnulis, atidavęs Šilutės futbolui 30 metų, jau darbuojasi Klaipėdos futbolo mokykloje, kur užėmė techninio direktoriaus pareigas. Klaipėdos FM – didelis kolektyvas, dirba 16 trenerių, apie 1 000 auklėtinių. Geros kloties, Svajūnai, Šilutės futbolo bendruomenė tavęs ilgėsis.

fk-silute-t848?&p=149369#p149369

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2024 Kov 04 19:58

Po dalyvavimo UEFA jaunimo futbolo lygos (UEFA Youth league) varžybose, kurių pirmajame etape teko rungtyniauti su praėjusio sezono nugalėtojais AZ Alkmaar, Klaipėdos FM administracijai pavyko užmegzti bendradarbiavimą su šiuo klubu.

Jau po atsakomųjų rungtynių Klaipėdoje, sekančią dieną Klaipėdos FM patalpose buvo surengta turininga diskusija su šio klubo atstovais, o šią savaitę Klaipėdos FM techninis direktorius Svajūnas Česnulis, techninio direktoriaus asistentas Rimantas Skersys bei futbolo mokyklos treneriai Tomas Domarkas, Donatas Navikas, Tadas Karinauskas, Marius Komovas ir Dovijus Česnulis stažuojasi AZ Alkmaar futbolo klube. Kartu su Klaipėdos FM delegacija į Nyderlandus išvyko ir Futbolo trenerių rengimo asociacijos prezidentas Valdas Urbonas.

Stažuotės metu, pagal Nyderlandų futbolo klubo atstovų paruoštą programą, treneriams bus sudaryta galimybė dalyvauti įvairaus amžiaus grupių treniruotėse, jų aptarimuose bei po jų seks diskusijos su atitinkamo segmento treneriais.

Taip pat ši savaitė kupina AZ Alkmaar futbolo klubui svarbių varžybų, kuriose Klaipėdos FM delegacija taip pat apsilankys. Sekmadienį AZ Alkmaar komanda Eredivisie lygoje rungtyniavo su garsiuoju Amsterdamo Ajax klubu, pirmadienį lauks AZ Alkmaar dublerių komandos rungtynės, o antradienį buvę klaipėdiečių varžovai AZ Alkmaar U19 komanda bandys įveikti jau ketvirtąjį (aštuntfinalio) etapą UEFA Jaunimo lygoje, o jų varžovas – FC “Porto”.

Respublik
Pranešimai: 8789
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos FM („Baltai“)

2024 Bal 03 21:20

Klaipėdos FM (2023 m. – 7 vieta)

Uostamiesčio talentus ugdanti Klaipėdos futbolo mokykla po kiekvieno sezono praranda geriausius žaidėjus bei iš naujo renka ekipą. Po praėjusių metu FM neliko 7–8 pagrindinės sudėties žaidėjų, kurie papildė Gargždų „Bangą“, „Šiaulius“ ir „Neptūną“.

„Netekome daug, bet čia normalus dalykas. Mes galime tik pasidžiaugti, kad jaunimui sekasi. Miesto politika tokia, kad piramidės viršūnė – „Neptūnas“. Natūralu, kad geriausius jis ir susirenka.

Bet kokiu atveju, ir su esamais žaidėjais planuojame būti tarp dešimties stipriausių komandų. Aš tik noriu pasidžiaugti dar prieš trejus metus LFF priimtu sprendimu suvienyti LFF II lygą. Turiu omenyje tai, kad dabar žaidžiama nebe zonose, reikia įveikti licencijavimo klausimus. Tai, patikėkite, verčia pasitempti“, – kalbėjo vadovas Audrius Žuta.
https://www.lff.lt/lff-ii-lyga-prie-sta ... s-i-dalis/

Grįžti į