...

Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:19

LT stadionai: Kybartai
Published 2009-06-18 Stadionai
http://suduva.wordpress.com/2009/06/18/ ... -kybartai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gyvenimas kol kas ramus, eilinė Sūduvos pergalė kokių nors ypatingų emocijų nesukėlė, todėl, pasinaudodamas proga, užvesiu dar vieną temą. Šovė štai tokia mintis – karts nuo karto užsukti į nuošalesnius Lietuvos stadionus ir parodyti jums, kaip tie stadionai atrodo.

Tokių kelionių pradžia Kybartuose pasirodė visiškai natūrali. Kybartų „Sveikata“ – vienas seniausių klubų ne tik Sūduvos lygumose, bet ir Marijos Žemėje apskritai. Taip jau netyčia sutapo, kad mano kelionė į Kybartus nutiko prieš pat šiam miesteliui švenčiant savo klubo jubiliejų. Tiesiog devyniasdešimtmečio iškilmių išvakarėse.

Mėginau ir su klubu susisiekti – deja, jų tinklapyje nurodytu adresu pasiuntus laišką, šis sugrįžo atgal. Žodžiu, kontaktas nenutiko. Tad jei čia netyčia patektų kas nors iš komandos, man asmeniškai būtų labai įdomu sužinoti apie galimybę įsigyti knygutę, kuri šiam klubui buvo paskirta ir jubiliejaus proga išleista. Kaip bebūtų, Kybartus aplankiau, fotoaparatą išsitraukia ir štai, kas gavosi.

Kaip visada – daugiau foto rasite Flickr’e.

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:24

Važiuojant nuo Marijampolės ar Vilkaviškio stadionas Kybartuose yra pačiame miestelio pakraštyje, lengvai matomas nuo kelio. Įėjimą žymi didokas ir visai naujas skydas, kuriame, kaip matote, yra komandos herbas ir komandos rėmėjo, UAB Aitra logotipas. Šis logotipas yra bent keturiskart didesnis už komandos ženklą - bet nieko jau čia nepadarysi. Toks gyvenimas. Bet kokiu atveju galima tik džiaugtis, kad apskritai tokio miestelio komanda rėmėjų turi.

Paveikslėlis


...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:30

Link tribūnos. Priekyje - alternatyvios vietos. Žiūrėjimo taškas žemas, už tai pavėsis natūralus - sėdi sau po medžiais ir futbolu džiaugiesi.

Paveikslėlis

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:32

O štai ir Kybartų stadiono pasididžiavimas. Prieš ją - darbininkai rengia vėliavų stovus. Fotografijoms jie neprieštaravo. Nors ir sutinku, kad tribūna be sunkvežimio priešais ir galėjo atrodyti romantiškiau.

Paveikslėlis

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:33

Vaizdelis iš viršutinių eilių. Atkreipkite dėmesį į stogo konstrukciją - jis padarytas tradiciniu būdu iš medžio rastų.

Paveikslėlis

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:36

Tribūna iš kitos pusės. Prieš ją, kairėj, nedidelė dirbtinės dangos aikštė.

Paveikslėlis

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:38

O štai tokį vaizdelį mato vartuose stovintis vartininkas. Nėra ko norėti - aikštės kokybė simbolinė. Mane nustebino tai, kad aikštėje nematyt jokių linijų - įdomu, kaip daroma - ar lošiama taip, "iš akies" ar linijos subraižomos kiekvienoms rungtynėms? Žodžiu, tai buvo vienintelis klausimas, į kurį neradau jokio logiško atsakymo.

Paveikslėlis

...

Re: Kybartų stadionas

2014 Bal 05 12:39

Na o pabaigai, pagalvojau, vis tik suteiksiu nemokamo reklaminio ploto tiems, kas turi įkvėpimo remti antros lygos komandą.

Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 2949
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kybartų stadionas

2017 Lap 23 22:29

2017m. Balandžio straipsnis:
http://www.santaka.info/?sidx=43790" onclick="window.open(this.href);return false;
Rajono meras Algirdas Neiberka pažadėjo, jog Kybartų miesto stadiono techninis projektas bus parengtas per šiuos metus.

E. Urbanavičius tvirtino, kad vilkaviškiečiai į VIP sąrašus gali būti įtraukti ne anksčiau kaip 2018 m. Tai reiškia, jog finansavimo greičiausiai sulauktume dar vėliau. Anot pašnekovo, šiuo metu VIP yra maždaug 15 mln. eurų, skirtų sporto infrastruktūros gerinimui. Šiemet į sąrašą įtrauktų objektų nuo 31 sumažėjo iki 23. Po šių metų jų turėtų likti dar mažiau – 15. Būtent tada tarpnaujai įtraukiamų finansuojamų objektų gali tikėtis patekti ir Vilkaviškio sporto salė bei Kybartų stadionas. Vilkaviškio miesto stadionui artimiausiu metu sulaukti finansavimo apskritai nėra prošvaisčių, nes techninis projektas yra pasenęs ir jį reikėtų perdaryti. Tuo tarpu sporto salės yra paruoštas tiek techninis, tiek investicinis projektai, o Kybartų stadiono – investicinis projektas.

Numatoma, jog siekiant užbaigti daugiau nei prieš dvidešimtmetį pradėtas sporto salės statybas reikėtų maždaug 3,5 mln. eurų, o Kybartų stadiono rekonstrukcijai – maždaug 800 tūkst. eurų.

A. Neiberka taip pat išreiškė viltį, jog bent jau Kybartų stadionas bus rekonstruotas iki 2019 m. Būtent tada Kybartų futbolo klubas „Sveikata“ švęs šimto metų jubiliejų.

Respublik
Pranešimai: 2949
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kybartų stadionas

2020 Geg 27 22:09

Diskutuota apie Kybartų stadiono rekonstrukciją
http://www.santaka.info/?sidx=56629

Išimties tvarka

Tragiška Kybartų stadiono būklė ir iš mirties taško nepajudantys jo renovacijos planai jau ne vienus metus yra bene didžiausias FK „Sveikata“ vadovų galvos skausmas. Pergalėmis futbolo aikštėje džiuginantys kybartiečiai prieš kiekvieną sezoną negali būti tikri, kad ir toliau galės ginti rajono garbę respublikinėse varžybose. Iki šiol Lietuvos futbolo federacija tik išimties tvarka kybartiečiams suteikdavo reikiamą licenciją, tačiau vieną dieną ir jos kantrybė gali išsekti.

Seniausias Lietuvos ir vienas iš seniausių visos Europos futbolo klubų nuolat patenka tarp Lietuvos futbolo antros lygos prizininkų, o namų rungtynes kaskart stebi 150–200 sirgalių. Tai – didžiausias rodiklis visoje lygoje. Sirgalių palaikymas FK „Sveikata“ kolektyvą džiugina, o stadiono būklė verčia rausti iš gėdos. Klubo prezidentas Nerijus Demenius teigė nesuvokiantis, kaip XXI amžiuje stadione gali nebūti paprasčiausių tualetų, jau nekalbant apie sėdimų vietų bei persirengimo kambarių būklę.

N. Demeniaus teigimu, per pastaruosius penkerius metus sprendžiant šią problemą buvo įdėta daugybė pastangų, stadione ne kartą lankėsi vietos politikai, Seimo nariai, Sporto departamento vadovai, tačiau realių rezultatų taip ir nepasiekta. Klubo atstovai tikėjosi, kad bent jau stadiono tribūnos bus sutvarkytos iki FK „Sveikata“ šimtmečio renginių, tačiau viskas, ko jie sulaukė, buvo tik nesibaigiantys pažadai.

Stebėjosi išaugusia kaina

Siekdami, kad problema galutinai nenugrimztų į užmarštį, politikai bei kiti suinteresuoti asmenys Seimo nario Algirdo Butkevičiaus iniciatyva buvo susirinkę aptarti tolimesnes Kybartų stadiono tvarkymo perspektyvas. Rajono meras Algirdas Neiberka papasakojo, kad parengtas rekonstrukcijos projektas yra suskaidytas į tris etapus. Įgyvendinant pirmąjį iš jų turėtų būti rekonstruotos stadiono tribūnos. Šiam tikslui reikėtų maždaug 800 tūkst. eurų. Visgi daugeliui ši suma pasirodė pernelyg išpūsta.

„Pirminiame projekto variante buvo numatyta, kad tribūnų rekonstrukcijai reikėtų maždaug 350 tūkst. eurų. Nelabai suprantu, kodėl ši suma vėliau taip išaugo. Atrodo, jog specialiai daroma viskas, kad stadionui reikalingą finansavimą gauti būtų kuo sunkiau“, – nusivylimo neslėpė N. Demenius.

Į šią repliką sureagavęs Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas paaiškino, kad projektuojant stadioną buvo atlikta ekspertizė ir atsižvelgta į visus reikalavimus. Anot jo, projektuotojai nėra suinteresuoti specialiai iškelti rekonstrukcijos darbų kainą, nes nuo to jų atlygis nė kiek nepriklauso.

Abejojo sėkme

A. Neiberka tikino, kad dėl šio projekto ne kartą kreiptasi į Seimo narius, įvairių ministerijų atstovus. Buvo bandoma finansavimą gauti ir per INTERREG programą, bendradarbiaujant su kaimynine Kaliningrado sritimi, tačiau to padaryti nepavyko. Tiesa, meras pažadėjo iki kovo 15 d. pateikti dar vieną paraišką pagal tą pačią programą ir vylėsi, jog šįkart rezultatai bus kitokie. Vilkaviškio rajono vadovai jau buvo susitikę su Gusevo srities valdžia ir aptarė galimybę bendradarbiauti.

Galima dviejų šalių partnerystės sėkme abejoti buvo linkęs rajono Tarybos narys Žilvinas Gelgota. Nemažai patirties įgyvendinant įvairius projektus turintis politikas teigė, kad bendradarbiavimo su Kaliningrado sritimi programos prioritetai nesutampa su mūsų rajono vadovų lūkesčiais. Ž. Gelgotos teigimu, finansavimas pagal šią programą dažniausiai skiriamas projektams, susijusiems su ligoninėmis, gaisrinėmis ar vandentvarka, tačiau ne su sporto objektais. Be to, iki šiol mūsų savivaldybei su Rusija dar nepavyko įgyvendinti nė vieno bendro projekto.

Ne anksčiau, kaip 2022-aisiais

Pasakodamas apie mėginimus Kybartų stadionui pritraukti finansavimą iš įvairių šaltinių, A. Neiberka svarstė, kad reikiamą sumą būtų galima gauti iš Valstybinės investicijų programos (VIP), tačiau įprastai iš jos viename rajone finansuojamas tik vienas projektas. Šiuo metu šitos programos lėšomis statoma Vilkaviškio sporto salė, o finansavimas jai numatytas ne tik šiais, bet ir kitais metais. Kitaip tariant, paramos Kybartų stadionui iš VIP galima tikėtis ne anksčiau kaip 2022-aisiais.

Ž. Gelgota klausė rajono vadovų, kodėl šiemet nebuvo bandoma teikti paraiškos pagal Sporto rėmimo fondo įgyvendinamą sporto projektų, skirtų esamų bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui, programą ir iš jos mėginti gauti numatomą 450 tūkst. eurų sumą, kuri būtų skirta Kybartų stadionui. Pasirodo, pagal šitą programą vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką, o Savivaldybė šiemet šia galimybe jau pasinaudojo, tikėdamasi sulaukti buriuotojų klubo „Škvalas“ bazės sutvarkymui reikalingų lėšų. Visgi, anot Ž. Gelgotos, šiuo atveju nebuvo būtina pareiškėju įvardyti rajono Savivaldybės administraciją. Tą padaryti buvo galima ir įvairių bendruomenių vardu.

„Reikia naudotis visomis įmanomomis galimybėmis. Šią problemą būtina spręsti kuo greičiau. Kybartiečiai tikrai nusipelnė turėti rekonstruotą stadioną“, – pabrėžė Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Jis ragino politikus nepamiršti Kybartų stadiono klausimo ir reguliariai rinktis bei aptarti šiuo tikslu atliekamų darbų eigą.

Kitas panašus susitikimas numatytas kovo viduryje.
P.S. Parašytas straipsnis nepanaudojant linksnio stadionas yra dalykas, kuriuo negalėjau atsistebėti.

Grįžti į