bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Penalty.lt

2010 Geg 04 17:07

A.Chubutija: „Gyventi smagiau Lietuvoje, futbolą žaisti – Rumunijoje“
2010.05.04, 17:01
Valdas KASPERAVIČIUS
http://penalty.lt/a-chubutija-%E2%80%9E ... %E2%80%9C/

24 metų gruzinas Akaki Chubutija su FBK „Kaunu“ atsisveikino praėjusių metų ankstyvą pavasarį. Laisvai lietuviškai kalbantis futbolininkas išvykdamas tvirtino, kad mūsų šalis jam tapo antraisiais namais ir jis pasiilgs Lietuvos.

Į „Kauną“ gynėjas atvyko 2005 metų vasario mėnesį, kai jam buvo tik 18 metų. Per savo karjerą gruzinas rungtyniavo Kėdainių „Nevėžyje“, „Šilutėje“, „Vilniuje“ ir FBK „Kaune“.

„Aš būtinai grįšiu į Lietuvą. Jei ne kaip futbolininkas, tai kaip žmogus, turintis Lietuvoje draugų. Man bus smagu su jais susitikti. Gyvendamas kitoje šalyje gal primiršiu jūsų kalbą. Tačiau stengsiuosi, kad taip neatsitiktų, lankysiuosi lietuviškuose interneto portaluose“, – išvykdamas iš Kauno sakė A.Chubutija.

Bendrauja su lietuviais

Futbolininkas tęsi pažadus. Tuo įsitikinau pakalbinęs Rumunijos aukščiausiosios lygos Mediašo „Gaz Metan“ klube rungtyniaujantį A.Chubutiją.

- Sveikas gyvas! Senokai nekalbėjome. Nepamiršai lietuviškai? – penalty.lt paklausė A.Chubutijos.
- Labukas, Valdai! Nepamiršau. Dar bendrauju su žmonėmis iš Lietuvos.

- Ką veikei, kai atsisveikinai su FBK „Kaunu“?
- Iš pradžių su agentu viešėjome Belgijoje, tačiau sutarties pasirašyti nepavyko. Vėliau su dabartine savo komanda – „Gaz Metan“ – išvažiavau į Vokietiją. Šioje šalyje treniravausi, ekipos strategui padariau gerą įspūdį. Tačiau užtruko, kol suderinome sutarties sąlygas, kol gavau Rumunijos darbo vizą. Kontraktą su klubu pasirašiau tik praėjusių metų rugsėjo 9 dieną.

- „Gaz Metan“ rungtyniauja aukščiausioje lygoje. Daug gauni žaisti?
- Iš pradžių buvau atsarginis, vėliau treneris ėmė rodyti vis didesnį pasitikėjimą, todėl žaisdavau vis daugiau ir daugiau. Dabar esu starto sudėties žaidėjas.

- Komandoje nemažai legionierių?
- Su manimi – aštuoni. Daugiausia – trys – yra iš Serbijos.

- Su visais gerai sutari, nesipyksti?
-Tu ką? Žinoma, nesipykstu. Kol kas man Rumunijoje viskas patinka, su visais futbolininkais sutariu.

Atlyginimas niekada nevėluoja

- Jei komanda tokia draugiška, tai gal po rungtynių kartu alaus išgeriate?
- Ne. Čia nėra tokių tradicijų.

- Tačiau „Kauno“ komandoje buvo…
- Tiesa, ten po varžybų mūsų visada laukdavo baras „91“ (juokiasi).

- Tai Lietuvoje buvo įdomiau gyventi nei Rumunijoje?
- Jei atmesime futbolą, gyventi buvo smagiau Lietuvoje. Tačiau Rumunijos futbolo lygis kur kas aukštesnis nei jūsų šalies, Rumunijos klubai gerokai profesionalesni. Džiugina ir tai, kad nereikia suktis galvos dėl pinigų.

- Vadinasi, atlyginimai „Gaz Metan“ klube niekada nevėluoja?
- Žinoma. Nuo tada, kai užsivilkau šios komandos marškinėlius, finansinių problemų nekilo nė karto. Nepasitaikė jokių vėlavimų. Lietuvoje apie tai galėjau tik pasvajoti.

Pramoko rumuniškai

- FBK „Kaunas“ tau neliko skolingas?
- Ne. Atsiskaitė už viską, tad išvažiavau laimingas. Gerai, kad esu jaunas. Jei turėčiau 26-27 metus, Rumunijoje nežaisčiau. Iš Lietuvos patekti į futbolo šalį labai sunku. Visi ir visada klausia: „Kokiame čempionate žaidei?“. Kai paaiškini, kad Lietuvoje, atsako: „Aaa. Viskas aišku“. Ir nustoja domėtis. Nesvarbu – geras tu futbolininkas ar blogas. Kalbėjau su suinteresuotais žmonėmis apie Nukrį Mančchavą, su kuriuo kartu žaidėme „Kaune“. Juos domina tik du dalykai – kiek metų ir kokiose šalyse rungtyniavo. Išgirdę, kad Gruzijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje, susidomėjimo neberodė. Visai nesvarbu, kad ne kartą tapai šalies čempionu, žaidei su „Liverpool“ ar Glazgo „Rangers“.

- Urzičenio „Unirea“ ekipos vartus gina lietuvis Giedrius Arlauskis. Pažįsti jį?
- Žinau G.Arlauskį, tačiau kalbėti su juo dar neteko. Kai šis vartininkas A lygoje rungtyniavo „Šiaulių“ komandoje, aš atstovavau „Vilniaus“ klubui.

- Ar į „Gaz Metan“ namų rungtynes susirenka daug žiūrovų?
- Daug daugiau nei Lietuvoje. Mūsų varžybas stebi 7000 žmonių. Visada būna pilnos tribūnos.

- Pagyvenęs mūsų šalyje, išmokai lietuviškai. Gal dabar mokaisi rumuniškai?
- Ne tik mokausi, bet truputį jau kalbu.

- Kai bus atostogos, atvažiuosi į Lietuvą?
- Žinoma. Bus malonu čia pailsėti, nes liko draugų.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Geg 04 17:25

Buvęs „Kauno“ legionierius į Gruziją grįžo dėl dukrelės
2010.04.20, 11:12
http://penalty.lt/buves-%E2%80%9Ekauno% ... -dukreles/

Lietuvos futbolo aistruoliams gerai žinomas saugas iš Gruzijos po ilgokos pertraukos rungtyniauja tėvynėje – Rustavio „Olimpi“ klube. Tačiau nuo 2005 metų daugiau nei tris sezonus FBK „Kaunui“ atstovavęs, o vėliau Minsko „MTZ-Ripo“ (Baltarusija) marškinėlius vilkėjęs 30 metų futbolininkas Lietuvos nepamirš.

Į Tbilisį kartu su Giviu iškeliavo ir jo žmona Agnė bei dukrelė Ana. Su lietuve Agne Visockyte futbolininkas aukso žiedus sumainė prieš dvejus metus Kauno rotušėje. G.Kvaracchelija mielai sutiko atsakyti į mūsų svetainės klausimus.

Valdas KASPERAVIČIUS

- Po praėjusio sezono, kurį baigei Minsko „MTZ-Ripo“ komandoje, karjerą nutarei tęsti Gruzijoje. Kodėl, juk turėjai pasiūlymą iš Ranano „Hapoel“ (Izraelis) klubo? Netiko sąlygos?
- Ne dėl to. Sąlygos buvo geros, tikrai priimtinos. Mane kvietė ir vienas Azerbaidžano klubas.Tačiau artimiausią pusmetį norėjau pažaisti Gruzijoje, nes dukrelė dar maža, jai reikia sustiprėti. Svetur dar suspėsiu pažaisti, svarbiausia, kad turėčiau sveikatos.

- Lietuvos komandos tavimi nesidomėjo?
- Su manimi kalbėjosi Vilniaus „Vėtros“ strategas Virginijus Liubšys. Treneris norėjo, kad rungtyniaučiau sostinės ekipoje. Tačiau niekam ne paslaptis, kad „Vėtros“ klubas tuo metu neturėjo pinigų. Lietuvos futbolui stipriai atsiliepė krizė, todėl žaidžiant jūsų šalyje finansinio stabilumo būtų sunku tikėtis.

- Tačiau atsigauna Vilniaus „Žalgiris“, jis rado rimtą rėmėją. Jei tave vilniečiai pakviestų, vasarą sutiktum pereiti į „Žalgirį“?
- Jei pasiūlytų, mielai sutikčiau. Man Lietuvoje labai patiko.

- Ar rungtyniaujant Gruzijoje galima neblogai uždirbti?
- Yra trys klubai, kurie moka solidžius atlyginimus – „Olimpi“, Zestaponio „Zestaponi“ ir Tbilisio „Dinamo“. Mūsų šalies futbole jaučiasi pagyvėjimas, statomi stadionai, į futbolą investuojami pinigai. Mūsų žmonės labai nori, kad futbolas Gruzijoje atgimtų.

- Stipriausi jūsų šalies klubai sugeba pasiūlyti panašias sąlygas, kokios anksčiau buvo FBK „Kaune“?
- Taip. „Zestaponi“ vien už perėjimą žaidėjui atseikėja net 50 000 dolerių ir kas mėnesį gali mokėti 5000 dolerių atlyginimą. Pas mus yra 6-7 finansiškai pajėgūs klubai. Gruzijoje nenorima, kad futbolininkai išvyktų į vidutinio lygio čempionatus, siekiama,kad jie liktų žaisti tėvynėje. Taip sustiprės mūsų pirmenybės, tai bus naudinga ir rinktinei.

- Ar „Olimpi“ ekipoje yra legionierių?
- Yra. Peržiūroje buvo nemažai užsieniečių, tačiau trys afrikiečiai ir škotas komandai netiko. Liko du brazilai ir vienas futbolininkas iš Nigerijos.

- Ar jūsų komanda turi geras treniruočių sąlygas?
- Sezonui pradėjome rengtis sausio 3 dieną. Man netoli iki Rustavio važiuoti, tik 20 kilometrų. Žaidėjams sudarytos puikios treniruočių sąlygos, kur kas geresnės nei buvo FBK „Kauno“ komandoje. Klubas turi bazę, įsigijo naują sintetinę dangą, žaidėjus maitina.

- Kaip apibūdintum Gruzijos čempionato lygį?
- Pastaruoju metu Gruzijos čempionato lygis stipriai pakilo. Rungtyniauja daug jaunų vaikinų, kurie žaidžia labai kirtai, agresyviai, kovoja iki pat rungtynių pabaigos. Tačiau Baltarusijos pirmenybės – aukštesnio lygio, šioje šalyje yra gerų komandų. Neabejoju, kad tapsiu Gruzijos čempionu, nes „Olimpi“ artimiausius varžovus lenkia net 12 taškų.

- Ar jau teko duoti interviu Gruzijos žurnalistams?
- Be abejo. Net televizija mane pakvietė į laidą.

- Su kuo bendrauji iš buvusių komandos draugų „Kauno“ komandoje?
- Su bosniu Edinu Pehličiumi, kartais susirašome su tunisiečiu Mohamedu Arouri.

- Ar tavo žmona Agnė gruziniškai truputį supranta?
- Jau sugeba klausyti, ką kalbame, bet visko nesupranta.

- O tavo lietuvių kalbos žinios nepasikeitė?
- Ne. Kiek mokėjau gyvendamas Kaune, tiek moku ir dabar.

- Dukrelę mokysite kalbėti ir lietuviškai, ir gruziniškai?
- Ji savaime išmoks abi kalbas, nes bendrauja ir su mama, ir su tėčiu.

Greenas
Pranešimai: 647
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 12:05
Palaikoma komanda: Kybartų Sveikata

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Geg 05 08:14

Kaži ar „Gaz Metan“ komandos treneris nedėvi rožinių treningų? :D

hmmm...
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 2010 Vas 21 14:42
Palaikoma komanda: Nėra

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Geg 05 09:50

Nu tai, kad tas Chubutia, ne "Gaz Metan" o tikrai GAZ MIAS losia :) Jis tinka su savo stilingom aprangom..

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Geg 28 00:48

G. Kvaracchelija: „Mus sveikino 30 tūkstančių gerbėjų ir „Boney M“
http://penalty.lt/g-kvaracchelija-%E2%8 ... %E2%80%9C/

Buvęs FBK „Kauno“ legionierius iš Gruzijos Givis Kvaracchelija po daugelio metų rungtyniavo tėvynėje. Sezonas lietuvaitę vedusiam futbolininkui susiklostė labai sėkmingai. Su Rustavio „Olimpi“ komanda jis iškovojo šalies čempionato aukso medalius, buvo išrinktas į simbolinę pirmenybių rinktinę. G.Kvaraccheliją maloniai nustebino labai šiltas komandos pagerbimas.

Valdas KASPERAVIČIUS

– Su Rustavio „Olimpi“ komanda tapai Gruzijos čempionu. Ar po sezono futbolininkams buvo surengtas iškilmingas pagerbimas? – Penalty.lt paklausė G.Kvaracchelijos.
– Žinoma. Ir dar koks! Visas miestas išėjo į gatves pasveikinti mūsų, juk tapome stipriausia šalies komanda. Susirinko jūra žmonių. Manau, pasveikinti „Olimpi“ futbolininkų atvyko apie 30 tūkstančių gerbėjų. Autobusu važiavome po miestą, o žmonės mus sveikino. Buvo surengtas koncertas, atskrido padainuoti net „Boney M“ grupė. Viskas buvo puiku. Aš esu tapęs čempionu, bet tokio jausmo dar neteko patirti. Gruzijos futbolo federacijos prezidentas įteikė medalius. Pasakysiu atvirai: tokio šilto pagerbimo, tokios šventės niekaip nesitikėjau. Mano gyvenime tai buvo kažkas naujo, griebiančio už širdies.

– Rustavio miesto vadovai taip pat pasveikino?
– Pasveikino ne tik miesto meras, bet ir Rustavio krašto gubernatorius Davitas Kirkitadzė. Jis visą sezoną labai rūpinosi „Olimpi“ futbolininkais, rodė ekipai didelį dėmesį. Kaip gerais laikais FBK „Kauno“ savininkas Vladimiras Romanovas. D.Kirkitadzė – mano draugas. Mes vaikystėje kartu žaidėme futbolą, visada gyvendavome viename kambaryje. Todėl aš ir atsidūriau „Olimpi“ klube. Gubernatorius labai norėjo, kad „Olimpi“ komanda taptų Gruzijos čempione, tai ir sutikau jai atstovauti.

– Ilgai užtruko šventimas?
– Ilgai (juokiasi). Pasibaigus linksmybėms mieste, komandai dar buvo surengtas banketas.

– Ar klubas už pergalę Gruzijos čempionate skyrė dideles premijas?
– Visai komandai skyrė 125 tūkstančius larių (apie 182 tūkstančius litų.- Aut. past.).

– Ar tau asmeniškai sezonas buvo sėkmingas?
– Man sekėsi puikiai. Nors žaidžiau tik du Gruzijos čempionato ratus, per 14 rungtynių pelniau penkis įvarčius, įmušiau į beveik visų stipriausių komandų vartus. Esu išrinktas į pirmenybių simbolinę rinktinę. Beje, mano įvartis į Tbilisio „Dinamo“ vartus užtikrino „Olimpi“ ekipai aukso medalius.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Lie 23 09:45

Taavi Rahn (Estijos rinktinė ir buv. "Ekrano" žaidėjas) dalyvauja Kaliningrado "Baltikos" peržiūroje.
http://www.cissoccer.com/news/8768.html

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Lie 27 17:11

http://penalty.lt/buves-%E2%80%9Ekauno% ... %E2%80%9C/
Buvęs „Kauno“ gynėjas M.Arouri žais Zaporožės „Metalurg“

Zaporožės „Metalurg“ (Ukraina) klubas pasirašė sutartį su kairiojo krašto gynėju iš Tuniso Mohamedu Arouri, – praneša klubo interneto svetainė fcmetalurg.com.

Šį žaidėją turėtų prisiminti ir Lietuvos futbolo aistruoliai. M.Arouri nuo 2007 metų liepos mėnesio iki 2008 metų sezono pabaigos atstovavo FBK „Kauno“ komandai, tačiau A lygos čempionate jam nepelnė nė vieno įvarčio.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Lie 29 17:14

R.Ledesma ves lietuvaitę
http://penalty.lt/r-ledesma-ves-lietuvaite/

Buvęs FBK „Kauno“ legionierius iš Brazilijos Rafaelis Ledesma ryšių su Lietuva nenutraukė. Dabar Minsko „Partizan“ (Baltarusija) klube rungtyniaujantis futbolininkas rengiasi vestuvėms su lietuvaite Simona. Penalty.lt šaltinių teigimu, vestuvės turėtų įvykti rugpjūčio pradžioje Palangoje. Į jas kvietimų sulaukė ir nemažai FBK „Kauno“ bei „Partizan“ komandų futbolininkų. Beje, lietuvaitę yra vedęs dar vienas FBK „Kauno“ legionierius. 2008 metų kovo pradžioje saugas iš Gruzijos Givi Kvaracchelija sumainė aukso žiedus su Agne Visockyte. Lietuves yra vedę dar du Lietuvos futbolo A lygoje rungtyniavę užsieniečiai – baltarusis Viktoras Afanasenka ir nigerietis Awenayeri Douglasas. Buvęs „Vilniaus“ ekipos brazilas Gleytonas Barbosa draugauja su „Funky“ dainininke Beata Wilkin.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Lie 29 17:15

Žiū, dar ir pilietybę po kelių metų gaus..

komodo varanavičius
Pranešimai: 323
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 21:36
Palaikoma komanda: VFMD Žalgiris

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Lie 29 17:39

Kaži ką į tai Ledesmos žmonikė? Pamenu tokia graži buvo, šviesiaplaukė...atšalo klimatas, atšalo ir santykiai, nu bet čia jau ne mūsų reikalas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Rgp 02 12:13

Buvęs „Sūduvos“ legionierius žais Australijoje
http://penalty.lt/buves-%E2%80%9Esuduvo ... tralijoje/

Šiemet trumpai Marijampolės „Sūduvai“ atstovavęs puolėjas iš Ugandos Eugene‘as Sseppuya rungtyniaus Australijoje. 27 metų futbolininkas pasirašė sutartį su Australijos A lygos klubu „North Queenslando Fury“. Pats puolėjas tikisi, kad žais pirmąsias rungtynes rugpjūčio 14 dieną su šalies čempione FC „Sydney“ komanda. „North Queenslando Fury“ ekipos treneris iš Čekijos Franzas Straka tikisi, kad ugandietis sustiprins komandos puolimą ir muš įvarčius

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Rgp 19 12:45

tikisi įmušti :lol: na, gal ir pasiseks :roll:

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Rgp 23 15:40

G.Kvaracchelija palieka Bresto „Dinamo“
2010.08.23, 14:52
http://penalty.lt/g-kvaracchelija-palie ... %E2%80%9C/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo aistruoliams gerai žinomas saugas iš Gruzijos Givis Kvaracchelija Bresto „Dinamo“ (Baltarusija) komandoje neberungtyniaus. Vakar „Dinamo“ komanda savo aikštėje net 1:4 nusileido čempionato lyderiams Borisovo BATE futbolininkams. Tokiu dideliu skirtumu Bresto ekipa nebuvo pralaimėjusi pustrečių metų. Gal dėl tokio pralaimėjimo, gal dėl kitų priežasčių „Dinamo“ legionieriui iš Gruzijos G.Kvaracchelijai buvo pasakyta, kad atlyginimas mažinamas 50 procentų. „Manęs tai netenkino. Pasakiau, kad už gerokai mažesnį atlyginimą nežaisiu. Atsiskaitysiu su klubu ir atsisveikinsiu. Norėčiau karjerą tęsti Lietuvoje“, – Penalty.lt sakė lietuvaitę vedęs G.Kvaracchelija.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Rgs 09 18:21

„Kaune“ žaidęs bulgaras atstovaus Minsko „Dinamo“ klubui
2010.09.09, 11:02
http://penalty.lt/%E2%80%9Ekaune%E2%80% ... 9C-klubui/" onclick="window.open(this.href);return false;

Buvęs FBK „Kauno“ legionierius iš Bulgarijos Yanko Vylkanovas rungtyniaus Minsko „Dinamo“ komandoje. 28 metų gynėjas „Dinamo“ marškinėlius vilkės iki sezono pabaigos, – praneša klubo interneto svetainė. Y.Vylkanovas Baltarusijoje jau yra žaidęs – jis anksčiau atstovavo Minsko „MTZ-Ripo“ (dabartinis “Partizan“) klubui. Nuo 2007 metų liepos mėnesio iki 2008 metų liepos bulgaras rungtyniavo FBK „Kauno“ ekipoje ir A lygos pirmenybėse įmušė vieną įvartį.

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: Lietuvoje rungtyniavę užsieniečiai

2010 Gru 12 18:10

Traktoristų-partizanų klubo fanai P.Mendy išrinko geriausiu sezono žaidėju ir davė jam medalį. Per įteikimą bulbašai juodajam savo broliui paaiškino esminius skirtumus tarp sirgalių esančių už vartų ir sėdinčių centrinėje tribūnoje, o atsidėkodamas Mendy papasakojo apie savo tėvynę Senegalą... Nu ir lievi tie Partizano fanai....

http://www.mtz-ripo.by/news/last/6536.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis

Grįžti į