bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Ne į temą

2010 Bir 10 23:42

Įdėjau, nes šiek tiek minimas ir Lietuvos futbolas:


Neprisiekę, bet – futbolo gerbėjai
Julius Bliūdžius
2010 m. birželio 10 d. 19:33
http://www.sportas.info/naujienos/1892.html

Garsūs Lietuvos sportininkai pasidalijo mintimis apie Pietų Afrikos Respublikoje startuojantį 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą.

Kas ginčytųsi, kad pasaulio futbolo čempionatas yra svarbiausias sporto renginys Žemėje? Šventė, kurios laukia ne tik prisiekę šios sporto šakos gerbėjai. Apie futbolą ir Pietų Afrikoje startuosiantį pasaulio čempionatą kalba žinomi kitų sporto šakų atstovai.

*****

Donatas VĖŽELIS, sportiniai šokiai

Ryšys su futbolu: Labai domiuosi. Pasaulio čempionato kovas visuomet stebiu. Studijuodamas LKKA, turėjau nemažai draugų futbolininkų. Pavyzdžiui, su Ričardu Beniušiu buvome grupiokai. Per paskaitas tekdavo pažaisti, pamenu, mūsų visi dešimt nesugebėdavo iš jo kamuolio atimti. Pažaidžiu ir dabar, nors sezono metu stengiuoi to nedaryti. Futbolas – pavojingas, galima lengvai traumą gauti, todėl saugausi. Krepšinį dažniau pažaidžiu, nors tai taip pat rizikingas žaidimas. Žiemą, žaisdamas krepšinį, buvau nikstelėjęs koją, tad kurį laiką teko šokti kenčiant skausmus. Netrukus sportinių šokių sezono pabaiga, tad vasarą ketinu daugiau laiko skirti tiek futbolui, tiek krepšiniui.

Pasaulio čempionate sirgs už: Olandiją, nes patinka tai, kaip žaidžia, o žaidžia gražiai. Gaila, tik kad paprastai toli nenukeliauja. Italai yra stiprūs sportiniuose šokiuose, galbūt galėčiau sirgti už juos, tačiau jų žaidimas, nors dažnai pergalingas – nėra patrauklus. Taip pat palaikysiu anglus, nes klubiniame futbole labiausiai domiuosi „Premier“ lyga.

Finale žais: Brazilija ir Vokietija. Brazilija – stipri tradiciškai, o vokiečiams šiemet sekasi – laimėjo Euroviziją, galbūt pasiseks laimėti ir futbolo čempionatą.

Mėgstamiausias žaidėjas: Rinkčiausi tarp Lionelio Messi ir Kaka, bet renkuosi pirmąjį, nes pastaruoju metu yra „ant bangos“. Vyrukas išties turi energijos, išdarinėja stebuklus.

*****

Donatas IMBRAS, kiokušin karatė

Ryšys su futbolu: Moraliai esu didelis futbolo fanatikas. Nepraleidžiu nė vienerių Europos ir pasaulio čempionato runtynių. Vertinu futbolą ir laikau jį gražiausia sporto šaka pasaulyje, bet pats futbolą esu žaidęs tik labai seniai mokykloje, kai tai buvo vienas iš dešimties būrelių, kuriuos tuomet rinkausi. Taigi futbolininkas esu nevykęs.

Pasaulio čempionate sirgs už: Gražų reginį. Lygiai kaip tuomet, kai žaidžia „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Man, kaip statistiniam sirgaliui, aišku, imponuoja atakuojantis futbolas, kurį labiau akcentuoja pietiečių komandos, tačiau nenoriu prisirišti prie vienos komandos ir nervintis dėl jos žaidimo. Noriu, kad kiekvienos rungtynės teiktų malonumą.

Finale žais: Visi šneka, kad favoritai – ispanai. Prieš 2008 m. Europos čempionatą visi klykė, kad favoritai – prancūzai, o jie net iš grupės varžybų neišėjo. Reikia palaukti pirmo etapo pabaigos, tada bus viskas žymiai aiškiau. Na, bet jei jau reikia atlikti spėjimą, sakyčiau, kad finale žais Ispanija ir Brazilija.

Mėgstamiausias žaidėjas: Savo fizinėmis savybėmis žavi geriausi Afrikos žaidėjai, tačiau futbolo technikos prasme lygių neturi portugalas Cristiano Ronaldo. Nesu moteris, todėl juo žaviuosi tikrai ne dėl grožio. Nežinau, koks žmogus jis yra gyvenime, bet futbolą žaidžia įspūdingai.

*****

Mindaugas MIZGAITIS, graikų-romėnų imtynės

Ryšys su futbolu: Artimas tiek, kad patinka. UEFA Čempionų lygos rungtynes visuomet žiūriu. Esu didesnis futbolo fanas, nei krepšinio. Aišku, dabar man svarbiausia – treniruočių planas, bet, nėra abejonės, laukiu ir futbolo čempionato rungtynių. Tikrai stebėsiu, nes šiuo metu esu Vokietijoje, ir čia būsiu beveik viso čempionato metu. Būnant Vokietijoje atsiriboti nuo futbolo – neįmanoma.

Pasaulio čempionate sirgs už: Argentiną ir Olandiją, nes patinka greitą ir rezultatyvų futbolą demonstruojančios komandos.

Finale žais: Vokiečiai – tai tikrai. Nors ši rinktinė man nelabai patinka, bet jiems kažkaip sekasi kaskart toli nueiti... Kitu finalininku gali būti bet kas... Norėčiau, kad tai būtų Olandija.

Mėgstamiausias žaidėjas: Sunku vieną išskirti... Arjenas Robbenas, Lionelis Messi, Franckas Ribery, Frankas Lampardas... Patinka kūrybingi žaidėjai.

*****

Kęstutis NAVICKAS, badmintonas

Ryšys su futbolu: Futbolas tapo artimesnis, kai išvykau treniruotis į Vokietiją, o vėliau ir atstovauti šios šalies klubui. Ten visi pažįstami serga už kažkurią futbolo komandą, futbolas ten nr. 1. Būdamas tokioje aplinkoje futbolą vis labiau pamėgau ir aš. Labai laukiu pasaulio čempionato. Aišku, dabar pagrindinis dėmesys treniruotėms, nes birželį laukia Europos klubinis badmintono čempionatas, vėliau turnyrai JAV ir Kanadoje. Treniruočių tikrai nederinu pagal futbolo čempionato tvarkaraštį, bet džiaugiuosi, kad bus ką veikti tarp treniruočių.

Pasaulio čempionate sirgs už: Angliją ir Olandiją. Už Olandiją nuo seno sergu, o anglų tiesiog gaila, kad, būdami tokie pajėgūs, daug metų nieko nepasiekia. Anglai dievina futbolą. Būdamas Anglijoje pats įsitikinau, kokią didelę aistrą jie jaučiau šiai sporto šakai, ir suprantu, ką Anglijai reikštų sėkmė pasaulio čempionate.

Finale žais: Anglija ir Argentina, nes tai dvi pergalių ištroškusios komandos, turinčios pakankamai daug brandžių žaidėjų, kad pasiektų tą tikslą. Daugumo šių rinktinių žaidėjų yra savo karjeros viršūnėje arba arti jos.

Mėgstamiausias žaidėjas: Aišku, Lionelis Messi yra labai geras, bet mano favoritas – Frankas Lampardas. Tai žaidėjas, kuris aikštelėje atiduoda visą „dūšią“.

*****

Ričardas BERANKIS, tenisas

Ryšys su futbolu: Domiuosi futbolu truputuką. Pasaulio futbolo čempionatą žiūrėsiu būtinai – man labai patinka žiūrėti čempionatus, UEFA Čempionų lygos rungtynes. Nors pasaulio čempionatas sutampa su Vimbldonu, bus laiko pažiūrėti. Vakarais, be to, televizoriai ir kortuose būna – bus laisvo laiko.

Pasaulio čempionate sirgs už: ... Žinau tiksliai, kad už lenkus nesirgsiu, nes kai jie 6:0 atsiėmė nuo ispanų, tai buvo... (juokiasi) (Draugiškos rungtynės Ispanija – Lenkija – aut. past.). Mėgstamos komandos neturiu. Brazilų žaidimas išsiskiria taktika ir protu – jie žaidžia daug gražiau nei portugalai ar dar kas nors.

Finale žais: Manau, kad brazilai šįkart nugalės. Kas dar pateks į finalą, sunku pasakyti – dar nežiūrėjau pogrupių. Bet, manau, gali vokiečiai patekti ir, kiek skaičiau, labai pozityviai nusiteikę italai.

Mėgstamiausias žaidėjas: Labai patinka Ronaldinho. Kai žaidė klube „Barcelona“, visuomet žiūrėdavau. Be to, tuo metu Barselonoje treniravausi, o, žinote, ten visi kaip pamišę už „Barsą“ serga. Bet Ronaldinho žaidimas tikrai įspūdingas.

*****

Jūratė JUODYTĖ, žolės riedulys

Ryšys su futbolu: Vaikystėje su draugais ir draugėmis kieme žaisdavome futbolą, taip par per treniruotes anksčiau žaisdavome. Žolės riedulys ir futbolas turi nemažai panašumų. Žaidimo sistemos panašios. Visuomet stengiuosi pasižiūrėti futbolo rungtynes, ypač pasaulio čempionato. Iki šiol puikiai pamenu rungtynes, kai Zidane'as gavo raudoną kortelę ir finale paliko komandą...

Pasaulio čempionate sirgs už: Norėčiau sirgti už europiečius, bet įtariu, kad Argentina bus labai stipri... Šios komandos sudėtis įspūdinga. Be to, argentiniečių treneris – Maradona!

Finale žais: Tiesą sakant, dar nelabai spėjau pasidomėti pasaulio čempionatu, nes sesija buvo... Bet, manau, finale galėtų susitikti Argentina ir Vokietija. Nors anglai, portugalai, brazilai irgi galėtų čia būti... Sunku išsirinkti, labai daug stiprių komandų yra.

Mėgstamiausias žaidėjas: Visų laikų – Zinedinas Zidane'as, bet, deja, jis „paseno“ ir daugiau nebežaidžia. Dabar mėgstamiausias – Michaelis Ballackas, bet ir jis pasaulio čempionate nežais, nes yra traumuotas... Kodėl Ballackas? Nes jis gerai mato aikštę, moka perduoti kamuolį, žodžiu – kuria žaidimą. Apskritai – vidurio saugai man labiausiai patinka (Jūratė pati žolės rieduly rungtyniauja vidurio saugės pozicijoje, - aut.past.).

*****

Lina GRINČIKAITĖ, lengvoji atletika

Ryšys su futbolu: Pasaulio futbolo čempionatas įdomus kiekvienam, įskaitant ir mane. Jei yra galimybė, svarbiausias futbolo rungtynes visuomet stengiuosi žiūrėti. Taip pat seku Klaipėdos komandos žaidimą Lietuvos pirmenybėse. Per treniruotes kartais ir mes pagainiojame kamuolį.

Pasaulio čempionate sirgs už: Braziliją.

Finale žais: Oi, man tai per sunkus klausimas...

Mėgstamiausias žaidėjas: Visuomet patiko Ronaldinho, bet žinau, kad pasaulio čempionate jis nežais... Iš kitų neišskirčiau nė vieno.

*****

Donata RIMŠAITĖ, šiuolaikinė penkiakovė

Ryšys su futbolu: Pati neturiu nieko bendro su futbolu, tačiau patinka nueiti į futbolo rungtynes, kai pakviečia pažįstami futbolininikai. Dažnai apsilankau „Vėtros“ ar „Ekrano“ rungtynėse. Pasaulio futbolo čempionatas – įdomu, tačiau penkiakovininkams dabar pats darbymetis, vyksta intensyvios treniruotės prieš artėjantį Pasaulio taurės finalinį etapą, todėl, manau, spėsiu pažiūrėti tik mėgstamiausių komandų rungtynes.

Pasaulio čempionate sirgs už: Vokietiją ir Prancūziją.

Finale žais: Vokietija, prancūzai ko gero ne...

Mėgstamiausias žaidėjas: Neturiu.

*****

Simona KRUPECKAITĖ, dviračių sportas

Ryšys su futbolu: Ne, visiškai nieko bendro neturiu. Nesidomiu. Neturiu nei laiko, nei noro žiūrėti... Net nežinau, kokios ten komandos žaidžia...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Bir 17 18:04

Neapsisprendžiau kur talpinti straipsnį. Ai, talpinu čia:

2010 06 17
Nerijus Kesminas: "Futbolą žiūriu kitaip"
http://www.fcsiauliai.lt/kiti/klubo_naujienos/rec_10658

Vakar Šiauliuose sutikome futbolo komentatorių Nerijų Kesminą. Futbolo specialistas žiūri beveik visas pasaulio futbolo čempionato rungtynes, tačiau jas mato kitaip negu futbolo aistruoliai

– Ar tenka stebėti visas varžybas ar ką nors praleidžiate?
– Būna, kad netyčia praleidžiu. Vakar turėjau kelionę, tad Brazilijos ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos rungtynes mačiau epizodiškai, tačiau šiais laikais yra galimybė rungtynes parsisiųsti ir pažiūrėti įrašą. Daugiau viską teko matyti tiesiogiai.

– Kaip vertinate pasaulio futbolo čempionatą?
– Nuvylė tai, kad pirmajame ture mažai įmuštų įvarčių. Kodėl, galime spėlioti. Galbūt stipriosios komandos dėliojasi jėgas taip, kad lemiamoms kovoms jų liktų daugiau. Galbūt trukdo per didelis atsargumas, nes pirmųjų rungtynių negalima pralošti. Pralaimėjus jas, reikia laimėti dvi likusias. O šiaip čempionatas įdomus. Pirmiausia todėl, kad jis pirmą kartą vyksta Afrikoje. Daug dėmesio sulaukia tas zyzimas. Man jis nepatinka, nes prarandama tikroji stadiono dvasia. Apie komandas kol kas kalbėti sunku, nes sužaistos tik pirmosios rungtynės. Dabar geriausią įspūdį palieka Vokietija ir Argentina. Matosi ir tai, kad Olandija dar nepademonstravo viso savo potencialo.

– Kokią rinktinę palaikote?
– Tai – dažniausiai užduodamas klausimas, į kurį neturiu ką atsakyti. Futbolą žiūriu kitaip. Sirgalius vadovaujasi emocija, o mano žiūrėjimas – vertinti.

– Kas taps pasaulio čempionais?
– Vis dar lieku prie savo ankstesnės nuomonės – Brazilija. Ispanai jau dvejus metus rodo, kad yra geriausi pasaulyje, tačiau dvejų didelių čempionatų iš eilės beveik niekas nelaimi.

– Kaip manote, kada galime tikėtis Lietuvos rinktinės dalyvavimo Europos ar pasaulio čempionatuose?
– Bet kada. Manau, kad latviai tikrai nesitikėjo dalyvauti 2004 metų Europos čempionate, slovakai taip pat nemanė, kad pavyks patekti į šių metų čempionatą. O šių komandų potencialas nėra didesnis. Tereikia sėkmingų burtų ir fortūnos. Be jos į pasaulio ar Europos čempionatus patenka vos kelios komandos.

– Kaip pasaulio čempionate atrodytų Lietuvos rinktinė?
– Taip, kaip rungtynėse Alžyras – Slovėnija ar Slovakija – Naujoji Zelandija. Niekas nežinojo, kas nugalės.

– Ar matote futbolininkų iš Šiaulių apskrities komandų – "Šiaulių" ir "Kruojos" – kurie galėtų atstovauti rinktinei?
– Visada kalbu apie jaunus žaidėjus. Ko gero, jie turi daugiau šansų, nes jei vyresnių nekviečia dabar, vadinasi, jie netinka. Neteko matyti daug "Šiaulių" ar "Kruojos" rungtynių, tad mano vertinimas negali būti labai objektyvus. Iš to, ką teko matyti, geriausią įspūdį paliko "Šiaulių" saugas Edvinas Jasaitis. Stebėjau trejas šio sezono rungtynes ir visose jis žaidė solidžiai.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Bir 22 01:28

В "Дачии" приняли решение о начале акции "Честный Свисток"
13 мая 2010 года, четверг
http://www.moldfootball.com/index.php?i ... &news=6317

Руководство ФК "Дачия" приняло решение о начале акции "Честный Свисток". С сезона 2010-2011 за предоставленную достоверную информацию клубу, которая позволит доказать факт подкупа арбитров, в матчах с участием ФК "Дачия", клуб выделит денежное вознаграждение в размере 50.000 долларов США.

Юрий Грошев, капитан ФК "Дачия":
- Молдова наша страна - "Дачия" наш дом. Пора прекратить судейский произвол и дать нам возможность делать то, что мы можем, а именно биться на поле и побеждать в честной борьбе.

Федерация молдавского футбола, которая борется с предвзятым судейством в матчах Национальной Дивизии, в лице ФК "Дачия" обрела единомышленника, сообщает официальный сайт ФК "Дачия".

------

Nesuprantantiems rusiškai - trumpas vertimas: Moldovos klubas "Dačia" skelbia akciją "Sąžiningas švilpukas" ir žmogui, pateikusiam įtikinamą informaciją, kurios pagalba būtų galima įrodyti teisėjų papirkimo faktą rungtynėse žaidžiant "Dačijai", klubas įteiks 50.000 dolerių piniginį atlygį.

Ar drįstų kuris nors mūsų klubas padaryti kažką panašaus kad ir už 10.000 litų???

sss

Re: Ne į temą

2010 Bir 23 01:39

Dar apie Kesmina:


Pagėgių kraštas tikrai turi ir gali didžiuotis ne vienu visai Lietuvai gerai žinomu ir daug gyvenime pasiekusiu pagėgiškiu. Nerijus Kesminas – vienas garsiausių sporto žurnalistų ir komentatorių, puikiai žinomas ne tik sporto aistruoliams, bet ir daugumai kitų kraštiečių. Su Nerijumi kalbėjomės gimtuosiuose Pagėgiuose.


Garsus sporto žurnalistas kaip mat sulaukė jaunųjų kraštiečių dėmesio. FOTO:J.Ulberkytė

Nors tingėjo, mokėsi puikiai

– Viskas čia pasikeitė – tiek mokyklos stadionas su dulkėtais bėgimo takeliais, tiek pati mokykla, dar visai neseniai rekonstruotas miesto parkas, – sako kadaise Malūnų gatvėje gyvenęs pagėgiškis.

Nerijus Pagėgiuose augo pas močiutę, nes gabų vaiką, vos mėnesį palankiusių mokyklą Batakiuose, tėvai nusprendė leisti į geresnę mokyklą – Pagėgiuose. Nors Nerijus prisipažįsta, kad jam daug mokytis nereikėjo, dažnai ir pats patingėdavo pasistengti, sako, kad mokslai jam tiesiog sekėsi. Labiausiai Nerijų domino istorija ir geografija.

– Mokslai sekėsi itin puikiai, vidurinę mokyklą baigiau su medaliu. Jau pradinėje mokykloje tėvai pastebėjo, kad esu imlus mokslams, rinkdavau vien penketukus, – šypsosi žurnalistas.

Sportu susidomėjo dar vaikystėje

Augant mažame miestelyje vienas iš nedaugelio laisvalaikio parleidimo būdų buvo sportas. Dar būdamas vaikas Nerijus jautė, kad sportas – neatsiejama jo gyvenimo dalis.

– Sportu visada domėjausi. Sportavau, nors ir neprofesionaliai, tačiau daug. Vasarą – futbolas, žiemą – pačiūžos. Tik grįžęs iš mokyklos lėkdavau žaisti futbolą. Žiemą užšalus ledui traukdavau čiuožinėti ant tvenkinio, esančio už dabartinio vaikų lopšelio-darželio, – prisiminimais dalijosi Nerijus.

Šiltu žodžiu vyras mini savo pradinių klasių mokytoją Aldoną Žemkauskienę ir mena linksmą istoriją.

– Besimokydamas pradinėse klasėse lankiau šokių būrelį, kiek pamenu, su būreliu turėjome pasirodyti ant Rambyno kalno. Turėdami laisvą minutę žaidėme kalno papėdėje ir užkliuvęs už šakų parvirtau. Tuomet vilkėtos baltos pėdkelnės kaip mat buvo išteptos, o dar reikėjo pasirodyti mokytojai Žemkauskienei. Kai ji mane pamatė, liepė apsivilkti pėdkelnes išvirkščiai. Pats niekada nebūčiau sugalvojęs tokios išeities, – besijuokdamas pasakojo Nerijus.

Žurnalisto kelias

Baigęs vidurinę mokyklą vaikinas patraukė į Vilnių, išlaikęs kūrybinį egzaminą raštu ir žodžiu tęsė mokslus Vilniaus universitete, kur įgijo žurnalisto specialybę. Apie žurnalisto profesiją Nerijus galvojo jau paskutiniaisiais mokyklos baigimo metais. Įgijęs specialybę vyras dirbo įvairių leidinių redakcijose, daugiau kaip 10 metų rašė dienraštyje „Lietuvos rytas“, o pastaruoju metu komentuoja 2010-ųjų pasaulio futbolo čempionato varžybas LNK televizijoje.

Studijos universitete vyrą išgelbėjo nuo tarnybos rusų kariuomenėje.

– Į mokslus stojau unikaliais metais, kai Lietuva pamažu vadavosi iš Sovietų Sąjungos. Tuomet vaikinų, įstojusių į aukštąsias mokyklas, neimdavo į rusų kariuomenę. Taip išvengiau tarnybos ir džiaugiuosi, kad neteko vykti į kokį Tadžikistaną, – juokiasi vyras.

Sporto srityje Nerijus karjerą pradėjo dar trečiame studijų kurse, o dabar žurnalistas sako, kad vikraus reporterio darbas – nebe jam.

– Pakankamai daug laiko dirbau sporto reporterio darbą, nebe tas amžius, dabar norisi ramesnės veiklos. Šiuo metu pagrindinė mano veikla – varžybų komentavimas. Daug rungtynių, daug kanalų, – veiklos pakanka. Bendradarbiauju su „Viasat Sport Baltic“ kanalu, „Lietuvos ryto televizija“, tiesa, kartais parašau įvairiems leidiniams – „Lietuvos ryto“ portalui, žurnalui „SPO“. Norėdamas būti geras žurnalistas negali prarasti kvalifikacijos, privalai rašyti, – tikino Nerijus.

„Tauro“ komandos nenuvertina

Profesionalus žurnalistas Tauragės „Tauro“ komandą, esančią ketvirtoje Lietuvos futbolo A lygos vietoje, vertina itin gerai. Anot Nerijaus, už šią komandą aukščiau yra tikrai stiprios komandos, turinčios nemenką biudžetą.

– Tauragiškiai gali didžiuotis, nes jeigu kalbėtume apie viduriniąją Lietuvos futbolo komandų grandį, čia „Tauras“ yra lyderis, – sakė sporto naujienų komentatorius.

Nerijus ne tik komentuoja futbolo varžybas, jis taip pat žaidžia ir Žurnalistų sąjungos sporto klube. Pernai su klubu dalyvavo penkiuose turnyruose užsienyje: pradedant Minsku, Lodze ir baigiant Briansku. Kasmet su klubu organizuoja Lietuvos žurnalistų čempionatą.

Čempionato laimėtoja – Brazilija

– Nors banalu būtų taip sakyti, tačiau šiuo metu geriausiu futbolo žaidėju pasaulyje laikau Lionelį Mesį. Lietuvos rinktinėje kaip geriausius pasaulinio lygio žaidėjus išskirčiau Deividą Šemberą ir Marių Stankevičių, – nuomone pasidalijo sporto komentatorius.

Šių metų Pasaulio futbolo čempionato metu Nerijus komentuos 12 rungtynių, iš kurių svarbiausiomis laiko pusfinalio varžybas. Žurnalistinė sporto komentatoriaus patirtis leidžia jam spėti, kas bus Pasaulio čempionai.

– Manau, kad šį čempionatą laimės brazilai. Nors stipriausia komanda yra ispanų, laikausi tos pozicijos, kad labai retai ta pati komanda laimi du didelius čempionatus iš eilės (ispanai pieš dvejus metus laimėjo Europos čempionatą – aut. p.), – spėja Nerijus.

Vyras nemažai keliavo su Lietuvos futbolo rinktine ir sako, kad įspūdingiausios varžybos yra tos, kurias stebi gyvai. 1996-aisiais Anglijoje bei 2004-aisiais Portugalijoje Nerijus stebėjo Europos čempionatus. Iš šių komandiruočių komentarus siųsdavo į Lietuvą ir juos laiko įspūdingiausiais savo karjeroje.

http://www.kurjeris.lt/article/articleview/9246/1/32/

mafia7
Pranešimai: 7314
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Ne į temą

2010 Lie 05 13:48

Gal žinote ar yra sukurtų filmų apie lietuviška futbolą arba istorija?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Lie 07 00:01

Su filmais nesusidūriau. Ir abejoju ar yra išlikę medžiagos iš senesnių laikų.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgp 01 00:59

Pasisvečiavau Uzbekijos PFL (profesionalios futbolo lygos) puslapyje (http://www.pfl.uz)

Kelios nuotraukos iš nac. čempionato rungtynių "Navbahor" - "Buniodkor" (2010.05.17). Įspūdingas žiūrovų kiekis (30.000):
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vienas žinomas diedas:
Paveikslėlis

Visos nuotraukos: http://www.pfl.uz/index.php?act=news&se ... ws_id=1347

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgp 31 13:04

Власти Алматы возродят "Кайрат"
http://www.cissoccer.com/news/8880.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Власти Алматы намерены возродить легендарный футбольный клуб «Кайрат». Будут приняты необходимые меры для возрождения легендарного футбольного клуба.

Уже найден спонсор, выделивший 800 тыс. долларов США, на днях на счет футбольного клуба уже поступило 60 млн. тенге. Об этом аким Алматы Ахметжан Есимов сказал на товарищеском матче в честь 60-летия прославленного футболиста Сеильды Байшакова. Как сообщалось, юбилейный матч прошел в Алматы 28 августа.

«Мы всегда возлагали на С.Байшакова большие надежды, и он достиг самых больших высот в футболе. Наши кумиры вдохновляли нас, и сердце наполнялось гордостью, что казахстанский футболист играет в составе сборной СССР. Это то, что объединяло нашу страну, это был дух патриотизма, преданности и беззаветного служения родине», — сказал А.Есимов.

Градоначальник отметил, что за судьбу нашей знаменитой команды переживают все казахстанцы — любители футбола, ветераны спорта и т.д. «Мы основательно будем создавать хорошую базу для клуба “Кайрат”, чтобы казахстанцы, как в былые годы, гордились им», — сказал А.Есимов. Он вручил юбиляру грамоту и подарки от акимата Алматы и принял участие в дружеском матче между сборными «Алматы» и «Кайрат» вместе с почетными гостями, звездами казахстанского футбола: Куралбеком Ордабаевым, Диасом Омаровым, Юсупом Шадиевым, Евгением Кузнецовым, Михаилом Гурманом и другими. Товарищеский матч завершился ничьей — со счетом 6:6.

Источник: inform.kz

Tobex
Pranešimai: 10887
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Ne į temą

2010 Rgp 31 14:03

apie ka cia raso?

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: Ne į temą

2010 Rgp 31 14:20

kazachai nori Kairatą prikelt naujam gyvenimui. Toks lievas ir neįdomus klubas buvo cccp čempionate, nieko svarbesnio nelaimėjęs, bent jau Žalgirio viešpatavimo metais. Nors išvykoje Žalgiris turėdavo su jais problemų.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgp 31 14:22

Jau rastas sponsorius, kuris klubui išskyrė 800.000$

Greenas
Pranešimai: 647
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 12:05
Palaikoma komanda: Kybartų Sveikata

Re: Ne į temą

2010 Rgp 31 16:00

Pagyvuos metus-du, praplaus litus ir vėl užsilenks...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgs 15 17:20

Mėgstu aš pasiskaitinėti kas darosi dabartiniame futbole buvusios SSSR šalyse. Straipsnis ilgas, bet pasidaro labai įdomus, kai pradedi lyginti Kazachstane vykstančius procesus su sava šalimi:

Депутат Мажилиса Мурат Абенов: «Складывается ощущение, что казахстанский футбол превратился в кормушку»

Два поражения сборной Казахстана на старте отборочного турнира Евро-2012 сильно разочаровали болельщиков. Часть из них уже высказали свое мнение, вывесив баннер в адрес Бернда Шторка на игре с Турцией. Другие активно обсуждают ситуацию в Интернете По просьбе нашего издания к беседе подключается депутат Мажилиса Парламента Мурат Абенов. В интервью Sport&Ks народный избранник делится собственными впечатлениями от посещения «Астана-Арены», называет слабые стороны Бернда Шторка, призывает обратить внимание на Курбана Бердыева и Самата Смакова, и делает жесткий вывод: нашему футболу так дальше жить нельзя.

- Какие впечатления на вас произвела обновленная сборная Казахстана, Мурат Абдуламитович?
- Я ходил на матч Казахстан – Турция. Конечно, специалисты вряд ли ждали чудес в этой игре. Но можно было хотя бы продемонстрировать старание, патриотизм, игру на пределе возможностей. Ничего этого не было. И для большинства болельщиков игра сборной Казахстана стала огромным разочарованием. Я видел, как люди добирались до стадиона в Астане. Многие из них за 2-3 километра от арены оставляли машины, выходили из автобусов и буквально бежали к стадиону, боясь опоздать. Люди спешили на праздник. Множество казахстанских флагов, много улыбок, хорошее настроение, настоящее переживание за сборную Казахстана. И как они болели! Кричали, пели, поддерживали футболистов. К сожалению, их настрой игрокам не передался. И мне больше всего обидно, что наша команда так легко сдалась и разочаровала десятки тысяч болельщиков по всей стране. Ни сыгранности, ни командного духа, ни стремления. Мы ничего этого не увидели. Мне кажется, такие поражения, как были у сборной Казахстана в сентябре, еще раз показали, что у болельщиков казахстанского футбола и федерации разные цели. Мы хотим, чтобы наши клубы уверенно выступали в еврокубках, чтобы сборная не боялась именитых соперников и играла за свою родину, за свою страну. А у федерации и главного тренера задача совсем другая – добиться какого-то сиюминутного результата, чтобы не уволили, не выгнали. Именно поэтому в команду за два-три дня до матча судорожно, суетливо приглашают легионеров, быстро делают им гражданство и они выходят играть за национальную сборную. Это нонсенс. Я понимаю, для чего это делается. Нужно оправдать те огромные средства, которые сегодня государство вкладывает в футбол. Если бы была победа или ничья, потом бы сказали – вот вам результат, значит, мы работаем правильно. Но какой смысл сейчас брать в команду уже немолодых футболистов-иностранцев? Разве в этом есть долгосрочная перспектива? Разве это поможет развитию всего казахстанского футбола? Нам уже не один год обещают сделать новую команду, которая будет набираться опыта, строить фундамент будущих побед. Нашей Независимости почти 20 лет, но мы все еще строим новую команду. В этот раз решили сделать ставку на легионеров, звезд средней величины. Но футбол – командная игра. Мало взять хороших игроков. Нужно взаимопонимание, сыгранность. Один игрок действует активно, а второй пассивен. И такое ощущение, что команде постоянно чего-то не хватает.

- Чего не хватает, на ваш взгляд?
- Мое мнение – не хватает ярких личностей, которые проявили себя в нашем чемпионате. У нас есть Нурбол Жумаскалиев, но где Самат Смаков, где Мурат Тлешев? В Казахстане достаточно своих футболистов, которые родились и выросли на нашей земле. Что такое любовь к родине, им объяснять не надо. И они играют не хуже иностранцев. При этом они патриоты своей страны и готовы биться за нее из последних сил. У меня есть мнение, почему не берут ярких казахстанских игроков в сборную.

- Почему?
- Потому что это удобно главному тренеру. Ему проще пригласить послушных футболистов из Казахстана и разбавить их легионерами. Да, у Смакова сложный характер, но почему он должен подстраиваться под главного тренера? Это тренер ради общей победы должен искать точки соприкосновения с местными футболистами. Но он не хочет. Иностранцам вообще не так важно, что происходит в казахстанском футболе. Они приехали, отработали по контракту и уехали. У них здесь ничего нет – ни дома, ни родственников, ни корней. Да, ребята неплохие. Парень из Германии, игравший с Турцией, мне очень понравился. Но видно, что ему не хватает сыгранности с партнерами. Он только приехал и его сразу поставили в основной состав. Это не правильно, на мой взгляд. И кстати я не увидел, чтобы иностранцы так уж сильно расстроились из-за поражения. Это тонкий момент – одно дело играть за клуб, а совсем другое – отдавать все силы сборной. Главный тренер сборной этого не понимает, в этом его слабость. На мой взгляд, ему не стоит работать с национальной сборной. Максимум, на что хватает его знаний – команда премьер-лиги Казахстана.

– А кого вы бы пригласили на роль главного тренера сборной? Гуса Хиддинка?
- Я думаю, надо ориентироваться на местных специалистов. Не считаю, что наши тренеры слабее зарубежных. Кроме того, они могут привить команде патриотизм. Сегодня именно за счет патриотизма, за счет духа можно играть на равных с кем угодно. И этого нам сейчас не хватает. У нас есть отличный специалист Курбан Бердыев, которые долгие годы играл в «Кайрате», работал в казахстанском футболе. Сейчас его знания помогают «Рубину» обыгрывать «Барселону». Вот ответьте мне на вопрос – кто-нибудь обращался к Бердыеву с предложением возглавить сборную Казахстана? Есть в Казахстане Дмитрий Огай, работавший в «Тоболе» очень хорошо. Я с ним не знаком, но о нем отзываются как о порядочном человеке и профессионале своего дела. Я уверен, что эти тренеры дали бы более высокий результат сборной Казахстана. Однако их федерация футбола игнорирует. Знаете, я не раз критиковал федерацию. Даже обращался с запросом на имя министра спорта и туризма, просил разобраться, куда уходят огромные деньги. Мне ответили, что федерация – общественная организация, и государство в ее работу вмешиваться не может. Но, как известно, кто платит, тот и заказывает музыку. Сегодня сборную Казахстана спонсирует национальная компания «Казмунайгаз». Акимы на местах выделяют миллионы долларов клубам. И все эти деньги – государственные! Как ими распоряжаются? Почему сегодня все отдано на откуп группе спортивных функционеров? Ведь их решения неоднозначны, они не оправдывают надежд. Сегодня футбол – это большая политика. Футбол – это объединяющий, консолидирующий, стимулирующий фактор в жизни общества, важный элемент пропаганды. Но мы пустили футбол на самотек. И я считаю, что мы допускаем большую ошибку. Сегодня тысячи зрителей ушли с футбола разочарованными. Хоть один человек сказал: «Извините нас, мы плохо старались»? Кто-нибудь в федерации футбола выступил с обращением к болельщикам, взял на себя вину за эти поражения? Нет, потому что никто этой вины не чувствует. И я считаю, что так продолжаться не может. Необходимо поднимать вопрос на более высоком уровне. Сегодня есть очевидные проблемы, которые надо решать – детско-юношеский спорт, массовый спорт, строительство новых спортивных сооружений, площадок для занятий спортом, повышение квалификации отечественных тренеров и спортсменов. И мы постоянно говорим о том, что государство делает очень много для развития спорта. Но вот только результат этой работы мы не видим. Почему? Потому что не тем людям доверено отвечать за участки работы. Вот тот же матч с Турцией. Я читал интервью капитана нашей сборной. Он еще до матча говорит – «Турция нас намного сильнее, с ней трудно играть». Что за настроение такое? Почему мы сдаемся еще до начала матча? Почему наш тренер так настраивает игроков, что они заранее проигрывают?

- Но ведь Турция действительно сильнее.
- Да. Но в тот же день, когда мы проиграли Турции, Белоруссия обыграла Францию в гостях. Разве Франция слабее белорусов? В тот же день Андорра устроила настоящее сражение в игре с Россией. Россия в рейтинге ФИФА стоит выше Турции. А Андорра – гораздо ниже Казахстана. Это страна с населением 80 тысяч человек. В команде играют менеджеры, почтальоны, они днем работают в офисах, потом на общественном транспорте добираются до стадиона и бьются с Россией. И пример Андорры еще раз показывает – в футбол играют не рейтинги ФИФА. Мы сегодня тратим миллионы долларов не на тех игроков и не на тех тренеров. Нас, казахстанцев , 16 миллионов. Неужели в нашей большой стране нет своих футболистов? И если мы заранее слабее, то почему мы тогда против Турции выставляем легионеров? Давайте возьмем наших игроков, которые могут набраться опыта, попробуют свои силы на этом уровне. Сегодня они поймут, что им не хватает мастерства, скорости, выносливости. А завтра они будут упорно тренироваться, чтобы стать лучше. Поймите, я не хочу обижать иностранных футболистов, которые играли за Казахстан. Кое-кто из них действительно выступает на хорошем уровне. Но приглашать легионеров – это самый легкий путь, чтобы сегодня заработать очки и сохранить свою работу. Но ведь нельзя каждый год приглашать по 10 человек, чтобы они играли за Казахстан?

- Ну почему же нельзя. Известный режиссер Ермек Турсунов предложил взять в сборную Казахстана 11 бразильцев и они выиграют для нас чемпионат мира.
- Я думаю, Ермек удачно пошутил. Тем более, что у нас действительно так и получилось. Мы знаем, что Турсунов – умный и талантливый режиссер. И он грамотно выпячивает наши недостатки, смеется над ними. Конечно, можно взять 11 бразильцев. Но все-таки я за то, чтобы играли наши местные футболисты. И не я один так считаю. Почитайте, что пишут болельщики в Интернете. Единодушное мнение на всех сайтах – государству пора обратить внимание на футбол, вмешаться в работу федерации футбола. Вот сейчас весь мир осуждает Северную Корею, где тренера после чемпионата мира наказали, отправили на общественные работы. Конечно, это перегиб. Но ведь есть и другой пример. Во Франции после скандала на чемпионате мира с футболистами встречались первые лица государства. Не для того, чтобы поругать или наказать. Нет, чтобы разобраться – из-за чего возникли эти проблемы? Вот и мы должны спросить. Хорошо, общественную организацию мы трогать не можем. Но тогда давайте спросим у генерального спонсора – «Казмунайгаза». Правильно ли тратит деньги национальная компания, довольна ли она сотрудничеством со сборной Казахстана? Куда должны уходить деньги налогоплательщиков – на легионеров или на развитие местного футбола? Мы сегодня имеем право задать эти вопросы любой национальной компании, любому областному акиму, который выделяет средства на содержание футбольных клубов.

- Вы, как депутат Парламента, планируете сделать запрос на эту тему?
- Депутатский запрос – это одна из форм нашей деятельности. Кроме того, депутаты могут формировать общественное мнение с помощью выступлений в средствах массовой информации, на различных мероприятиях. В конце концов, есть Законы республики Казахстан, которые могут помочь в этой работе. Я уже один раз делал запрос о футболе. И тогда я указывал, что есть проблемы. И был широкий резонанс, но кардинальных изменений не произошло. Тогда нам дали понять, что есть внутренняя кухня спорта, в которую никого пускать не хотят. Но сегодня федерации футбола нужно задуматься. Просто отмолчаться и не сделать никаких выводов уже не удастся. Критика увеличивается, число недовольных растет.

- Вы видели открытое письмо болельщиков сборной Казахстана главе государства?
- Да. Кроме того, я читал очень жесткие высказывания в комментариях. Да и транспарант на трибунах, обращенный к Бернду Шторку, я видел своими глазами. И эта демонстрация была направлена не только против главного тренера. Это было обращение ко всей футбольной федерации, ко всем людям, которые управляют казахстанским спортом. Этот взрыв недовольства нельзя не заметить. Общество дает сигнал – так дальше жить нельзя. Посмотрите, все казахстанцы стремятся к лучшему, получают образование, правительство готовит прорывные инновационные проекты. А в футболе мы почему-то пытаемся действовать по старинке. Нанимаем иностранных футболистов, которые проигрывают за Казахстан. Но мы ведь единая страна. Почему в одной сфере у нас все благополучно, а в другой все плохо? И это ведь не только мое мнение. Люди, с которыми я общаюсь и в Астане, и в регионах, также выражают недовольство. Складывается ощущение, что казахстанский футбол превратился в чей-то бизнес, кормушку. Главное – заработать сейчас, а что будет с футболом потом, не так уж и важно. Я думаю, многим неприятно будет прочитать эти слова. Но здесь, как говорится, истина дороже. Кому-то выгодно держать футбол закрытым. Нет информации о том, сколько получают игроки, сколько денег уходит на сборную, на клубы. И эта закрытость не приносит пользы.

- В этом году сборной Казахстана предстоит сыграть еще два матча – с Бельгией и Германией. Есть ли шанс, на ваш взгляд, набрать очки?
- Я думаю, все болельщики будут счастливы, если это произойдет. Но поскольку политика в сборной не меняется, не стоит рассчитывать на чудо. Перед матчами опять скажут, что соперник сильнее нас, а потом игроки будут лениво бегать на поле. И если сегодня выводов не сделают, то так оно и будет. Почему в федерации футбола никто не берет на себя ответственность за результат? Если мы проиграем оба матча, у нас просто уволят главного тренера и свалят на него всю вину. А потом найдут другого – такого же. И все. Никаких других выводов не последует. А уже сейчас понятно, что нужны более серьезные изменения.

- Как думаете, когда они произойдут?
- Я уверен, что в ближайшее время. Футбол вызывает огромный интерес у казахстанцев. В больших городах и маленьких аулах мальчишки гоняют мяч. Многие из них хотят стать профессионалами. И будет неправильно, если мы сегодня проигнорируем интересы наших граждан и оставим все как есть. Я думаю, этот вопрос будет подниматься до тех пор, пока не начнутся позитивные сдвиги. Я думаю, уже всем очевидно, что перемены назрели. У казахов есть пословица: «Если будешь скрывать свою болезнь, умрешь». Мне кажется, скрывать уже нельзя – пора приступать к лечению

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgs 15 17:34

Vaizdinė medžiaga prie straipsnio:


bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Ne į temą

2010 Rgs 15 17:59


Grįžti į