bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

NFA-Aisčiai '94

2010 Vas 27 12:36

NFA-Aisčiai '94 - Sūduva '94 3:0

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: NFA-Aisčiai '94

2010 Vas 27 23:47

NFA-Aisčiai 93' šiandien Marijampolėje svenčia užtikrintą pergalę rezultatu 3-1 prieš Sūduvos dublerių komandą. Nugalėtojų komandoje pasižymėjo E. Grigaitis, E. Girdvainis ir M. Dapkus. Marijampolės komandoje rezultatą sušvelnino E. Biskys. Kitais duomenimis - ne Biskys, o Judickas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: NFA-Aisčiai '94

2010 Vas 28 15:54

Dvi Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių pergalės Marijampolėje
2010-02-28 14:26
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7475

Šeštadienį draugiškose rungtynėse Marijampolės futbolo komplekso manieže Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) auklėtiniai iškovojo dvi pergales.

Lietuvos U-18 rinktinės pagrindu sudaryta „NFA-Aisčių“ (1993 m. gimimo) komanda rezultatu 3:1 nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ dublerių ekipą.

Visi įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje. „NFA-Aisčių“ gretose pasižymėjo Erikas Grigaitis, Edvinas Girdvainis ir Martynas Dapkus.

Kitose rungtynėse 1994 m. gimimo žaidėjų NFA komanda susitiko su bendraamžiais iš Marijampolės ir juos įtikinamai nugalėjo rezultatu 3:0. Įvarčius pelnė Mykolas Krasnovskis, Rokas Stanulevičius ir Karolis Strolys.

„NFA-Aisčių“ (1993 m.) komandos sudėtis: Lukas Lidakevičius (46‘ Paulius Toleikis); Renatas Kapūstinas, Edvinas Girdvainis, Lukas Artimavičius, Martyn Jefišov; Martynas Dapkus; Rokas Gedminas (46‘ Karolis Žiogas), Karolis Norvilas, Tomas Galdikas (46‘ Donatas Kazlauskas), Mantvydas Eiza (46‘ Markas Beneta); Lukas Baranauskas (46‘ Erikas Grigaitis).

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: NFA-Aisčiai '94

2010 Bal 16 12:20

Talentams – kvietimai iš Anglijos ir Italijos
http://www.sportas.info/naujienos/1016.html

Paveikslėlis
net keli 1993 m. gimimo Lietuvos futbolininkai sulaukė pasiūlymų papildyti Italijos komandas, dar keli dalyvauja peržiūrose Anglijoje

Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) talentai vis labiau domina užsienio klubus. Net keli Lietuvos U-19 rinktinei Lietuvos futbolo federacijos I lygoje atstovaujantys 1993 metų gimimo futbolininkai sulaukė pasiūlymų papildyti Italijos komandų gretas, o dar keli dalyvauja peržiūrose Anglijoje.

Pasiūlymai iš Anglijos ir Italijos

Kelius į Italiją jau pramynė 17 metų gynėjas Aurimas Vilkaitis, kuris praėjusių metų pabaigoje sudarė sutartį su Romos „Lazio“ klubu ir treniruojasi šio jaunimo akademijoje. Romos ekipa norėjo pasikviesti ir A.Vilkaičio bendraamžį bei komandos draugą Martyną Dapkų, tačiau šis kol kas nusprendė pabandyti laimę Anglijoje ir savaitei išvyko į antrojo diviziono „Championship“ klubo „Leicester City“ peržiūrą.

Anglijos komandas pastaruoju metu sudomino ir puolėjas Lukas Baranauskas, kurį stebi „Arsenal“ akademija, taip pat du U-19 rinktinės vartininkai. Paulius Toleikis yra išvykęs į „Liverpool“ klubo jaunimo akademijos peržiūrą, o Lukas Lidakevičius jau ketvirtą savaitę stažuojasi „Barnsley“ komandoje. Pastarasis „Championship“ klube bus dar iki balandžio 26 dienos ir neatmetama galimybė, jog vasarą grįš į ekipą.

„Tai klubas, turintis savo istoriją, tradicijas. Žaidimo atžvilgiu adaptuotis nebuvo sunku, tik reikėjo prisitaikyti prie dvikovų ir kieto žaidimo. Po kelių treniruočių, kuriose pasirodžiau gerai, buvo lengviau įsilieti ir į kolektyvą. Pirmąsias trejas rungtynes teko stebėti nuo atsarginių suolo, tačiau vėliau gavau šansą ir sužaidęs sėkmingai įgijau pasitikėjimą. Treneriai liko patenkinti mano žaidimu. Dėl to turiu vilčių sugrįžti į komandą jau kaip visateisis žaidėjas“, - LFF.lt pasakojo L.Lidakevičius.

Dar keturi žaidėjai - Edvinas Girdvainis, Martynas Jefišovas, Dovydas Norvilas ir Erikas Grigaitis – domina įvairių Italijos lygų komandas. E.Girdvainis jau yra išvykęs į Italiją ir gali netrukus papildyti trečiojo diviziono klubo „Arezzo“ gretas, o M.Jefišovą ir P.Toleikį nuo vasaros savo gretose norėtų matyti „Serie B“ lygoje žaidžiantis „Ascoli“. D.Norvilą į peržiūrą kviečia vienas „Serie A“ lyderių „Palermo“, o E.Grigaičiu domisi „Triestina“.

Tikslas –pamaina rinktinei

NFA direktorius Raimondas Statkevičius sakė, kad futbolininkais domimasi jau nuo praėjusio rudens, tačiau šiemet užsienio klubų kvietimų daugėja: „Suprantama, tai nereiškia, kad visi išvažiuojantys iš karto atstovaus pagrindinėms klubų komandoms – tai gali būti ir jaunimo akademijos. Stengiamės nukreipti žaidėjus į klubus, kurie daug dėmesio skiria jaunimo ugdymui, nes svarbiausia kad žaidėjai tobulėtų.“

LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras pabrėžė, kad pagrindinis tikslas yra parengti rinktinės pamainą, o žaidėjams persikėlus į užsienį nebus pamiršti tie, kurie jaunuosius futbolininkus sėkmingai vedė futbolo keliu.

„Kai jaunas futbolininkas pasirašo pirmąjį profesionalo kontraktą, pagal FIFA ir UEFA taisykles yra numatytos kompensacijos treniravusiam klubui. Todėl visų darbas bus įvertintas. LFF iš to uždirbti tikrai nesitiki. Priešingai, mes daug investuojame į akademijos narių išlaikymą be tiesioginės grąžos. Tai darome turėdami vienintelį tikslą - išauginti kuo daugiau pajėgių žaidėjų rinktinei“, - teigė vienas LFF vadovų.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog akademijoje būtų galima pasiekti ir geresnių rezultatų, tačiau Lietuvos mokyklose yra gana ydinga vaikų rengimo sistema : „Visi mūsų jaunus futbolininkus stebintys užsienio treneriai ar klubų atstovai pažymi, jog žaidėjai yra gabūs, tačiau šlubuoja jų technika. Dažnai ją taisyti jau yra per vėlu, nes tai formuojama anksti. Vaikų treniruotėse vaikai per mažai kontaktuoja su kamuoliu ir praranda interesą žaisti futbolą. Nereikia atimti iš jų vaikystės. Juk tik vėliau paaiškės, ar tie žaidėjai taps profesionalais, ar pasirinks kitą kelią. A.Vilkaitis irgi svarstė atsisakyti futbolo, tačiau įkalbėjome jį pasilikti.“

Lygiosios su nugalėtojais

Praėjusį penktadienį nemažai užsienio klubus dominančių NFA auklėtinių atstovavo U-19 rinktinei LFF I lygoje ir sužaidė lygiosiomis 2:2 su pirmenybių nugalėtoja “Šilutės“ ekipa. Dirbtinės dangos aikštėje prie akademijos vykusiame mače šeimininkai buvo arti pergalės, tačiau trečią pridėtinio laiko minutę praleido įvartį.

„Iki dar geresnio rezultato mūsiškiams pritrūko patirties žaidžiant tarp suaugusiųjų. Fiziškai ir techniškai komanda yra pajėgi. Manau, kad kitą kartą vaikinai padarys išvadas ir nebepraleis įvarčio paskutinę minutę. Mano manymu, tokios rungtynės - gera patirtis jauniems žaidėjams“, - vertino R.Statkevičius.

Jis pridūrė, jog komandos veidas dar labiau keisis pirmenybių eigoje: „Esant tokiam susidomėjimui nesitikime ilgai išlaikyt visų žaidėjų. Gali būti, jog antroje čempionato pusėje komandos gretos atjaunės. Tačiau tai natūralus procesas. Išvykus vieniems daugiau šansų pasireikšti gaus kiti.“

Jau šeštadienį 11 valandą Marijampolės manieže praretėjusios U-19 rinktinės laukia rimtas išbandymas - rungtynės su daugkartiniu šalies čempionu FBK „Kaunu“.

Grįžti į