bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2010 Rgp 09 15:15

Pirmasis žingsnis į šeštą dešimtmetį – Taline
http://penalty.lt/pirmasis-zingsnis-i-s ... ti-taline/

Šiemet sukanka penkiasdešimt metų, kai geriausios Europos šalių futbolo rinktinės pirmą kartą stojo į kovą dėl Senojo žemyno taurės.

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Jau įvyko trylika Europos čempionatų. Pirmąja nugalėtoja 1960 metais tapo buvusios Sovietų Sąjungos rinktinė. Pirmasis čempionų taurę laikė šios rinktinės kapitonas Igoris Neto. Paskutinysis nugalėtojams skirtą trofėjų 2008 metais į viršų kėlė Ispanijos rinktinės kapitonas Ikeras Casillas.

Keturioliktasis čempionatas, kurio finalinė stadija vyks 2012 metais Lenkijoje ir Ukrainoje, prasideda jau ateinantį trečiadienį – rugpjūčio vienuoliktąją. Tądien vyks tik vienerios EURO 2012 rungtynės: Taline žais C atrankos grupėje rungtyniausiančios Estijos ir Farerų salų komandos.

Lietuvos rinktinė atrankos varžybas pradės rugsėjo 3 dieną Kaune su Škotijos futbolininkais. Lietuviams, be škotų, I atrankos grupėje dar teks susitikti su Čekijos, Lichtenšteino rinktinėmis bei pasaulio ir Europos čempione Ispanija.

Lietuvos futbolininkai Europos čempionatų atrankos varžybose dalyvaus penktą kartą. Jie EURO 1996 čempionato vienoje iš atrankos grupių užėmė 3 vietą, EURO 2000 ir EURO 2004 buvo ketvirti, o EURO 2008 liko penkti.

Mūsiškiai debiutavo Europoje 1994 m. rugsėjo 9 d. Kijeve. Jie Ukrainos sostinėje rezultatu 2:0 įveikė šios šalies rinktinę, o pirmąjį įvartį įmušė Valdas Ivanauskas. Pergale ir taip pat išvykoje lietuviai baigė ir paskutinio Europos čempionato atrankos varžybas. Jie 2007 m. lapkričio 21 d. 2:0 nugalėjo Gruzijos komandą. Paskutinį įvartį Europos atrankos turnyruose mūsų šalies ekipai pelnė Audrius Kšanavičius. Iš viso lietuviai Senojo žemyno atrankos varžybose sužaidė 40 rungtynių, iš kurių 16 laimėjo, 5 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 19 pralaimėjimų. Įvarčiai – 39:52.

Iš trijų Baltijos šalių geriausių rezultatų per atrankos varžybas yra pasiekusi Latvija. EURO 2004 čempionate latviai pateko į finalinį etapą, vykusį Portugalijoje. Mūsų kaimynai garbingai pasirodė ir šiame etape. Jie vienoje iš grupių po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo čekams, sužaidė lygiosiomis (0:0) su vokiečiais ir 0:3 pralaimėjo olandams. Jei latviai gali didžiuotis patekimu į finalinį etapą, tai Lietuva pagrįstai gali džiaugtis turinti vienintelį futbolininką, kuris su buvusios Sovietų Sąjungos rinktine 1988 metais Vokietijoje tapo Europos vicečempionu. Tai tarptautinės klasės sporto meistras Viačeslavas Sukristovas. Kitų metų sausio 1-ąją penkiasdešimtmetį švęsiantis veteranas, duodamas interviu, ne kartą yra sakęs, kad ir Lietuva kada nors paseks latvių pavyzdžiu.

Tik kada optimistiški V.Sukristovo žodžiai išsipildys? Gal per artimiausią atrankos varžybų ciklą?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2010 Rgs 09 18:41

Lietuvos futbolo rinktinei koją pakišti gali ir smulkmenos
Zigmas Jurevičius ("Lietuvos rytas")
2010-09-09 08:21
http://www.lrytas.lt/-12840097731283071 ... mpaign=rss" onclick="window.open(this.href);return false;

Triukšmingai prasidėjusi 2012 metų Europos čempionato atrankos kampanija vėl atgaivino apsnūdusį Lietuvos futbolą. Ko reikia, kad sėkmingas startas nors kartą rinktinei nutiestų tiltus į finalo etapą? Įspūdingas Lietuvos rinktinės pasirodymas pirmosiose žemyno pirmenybių kovose su čekais ir škotais vėl privertė tankiau plakti futbolo aistruolių širdis. Keturi taškai per dvejas rungtynes Raimondo Žutauto kariauną užkėlė į I grupės viršūnę ir įkvėpė tikėjimo, kad po dvejų metų Lenkijos ir Ukrainos stadionuose šalia elitinių ekipų geltonuos ir „Hummel” marškinėliai su Lietuvos futbolo federacijos (LFF) emblema.

Buvę Lietuvos rinktinės treneriai portugalas Jose Couceiro ir Algimantas Liubinskas įsitikinę – jei lietuviai realiai taikosi į 2012 metų Europos pirmenybes, šiame kelyje bus svarbi kiekviena smulkmena. Pradedant fiziniu ir psichologiniu pasirengimu, baigiant kelionių ir gyvenimo sąlygomis.

Lietuvos futbolininkai sukūrė naują tradiciją – jau ketvirtą atrankos ciklą pradeda griausmingomis salvėmis. Tarp jų yra stulbinanti 3:0 pergalė 2010 m. pasaulio čempionato atrankoje užpernai rugsėjį Rumunijoje, lygiosios su tuomečiais pasaulio čempionais 2006-aisiais Italijoje. Greta garbingiausių pasirodymų įsiterpė ir užvakar Olomouce tėkštas skambus antausis 1:0 ambicingai Čekijos ekipai. „Tokios pergalės naudingos ne tik taškais – jos įkvepia komandai pasitikėjimo savo jėgomis. Norint, kad sėkmė nesibaigtų, svarbu imti rinktinės spausti. Psichologinės įtampos jai ir taip netrūksta”, – sakė J.Couceiro. „Turnyro prasme startas lietuviams susiklostė netgi geriau, nei tikėtasi. Mūsų rinktinei pergalė Čekijoje ir lygiosios su škotais Kaune yra naudingesnės nei anksčiau prognozuotas laimėjimas namuose prieš škotus ir lygiosios išvykoje su čekais”, – skaičiavo A.Liubinskas.

Uždūsta prieš finišą

Tarsi galingas sportinis automobilis lietuviai į trasą iššauna nuo 2004-ųjų rudens. Prieš šešerius metus atranką į 2006 m. pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo lygiosiomis 1:1 Belgijoje, rekordine persvara 4:0 sutrypė San Mariną, paskui namie 0:0 nuliūdino ispanus ir jau kukliau 1:0 nugalėjo San Marine. Nuo to laiko A.Liubinsko, vėliau J.Couceiro, o dabar R.Žutauto vedami lietuviai skambiai pradėjo žygį į 2008 m. Europos, 2010 m. pasaulio ir 2012 m. Europos pirmenybes. Bet lyg tyčia visi bandymai baigdavosi dusuliu finišo tiesiojoje ir vieta netoli turnyro lentelės dugno. „Jūsų rinktinės stiprybė visada buvo komandiniai veiksmai. Kai kuriais momentais tokia strategija duodavo dividendų. Tačiau Lietuva neturi tiek futbolo resursų, lygiaverčių žaidėjų, kad galėtų ilgą laiką guldyti ant menčių pajėgesnius varžovus”, – aiškino J.Couceiro.

Pakirto bemiegė naktis

„Viskas baigėsi bemiege naktimi Varšuvoje”, – iki šiol su apmaudu vieną skaudžiausių atrankos nesėkmių prisimena A.Liubinskas. Lietuviai 2006-ųjų rugsėjo 2 d. pribloškė Europą jau pirmajame žemyno pirmenybių atrankos mūšyje atėmę taškų iš pasaulio čempionės Italijos ekipos. Dar neatsikvošėję nuo euforijos, svečiai namo iš Neapolio nutarė grįžti iškart po mačo. Tai buvo lemtinga klaida. Lėktuvas, skraidinęs ekipą, dėl nepalankių oro sąlygų buvo priverstas leistis Varšuvoje. Lenkijoje praleidusi bemiegę naktį, Vilnių rinktinė pasiekė tik paryčiais. „Tada pasakiau, kad tai bus paskutinis kartas, kai po mačo neliekame nakvoti viešbutyje, jeigu mūsų po kelių dienų laukia dar vienos rungtynės”, – dėstė A.Liubinskas. Treneris dūsavo ne be reikalo. Po košmariškos kelionės praėjus keletui dienų dvikovoje su škotais Kaune jo auklėtiniams akivaizdžiai pristigo jėgų. Pralaimėjimas 1:2 vienam pagrindinių varžovų pakirto Lietuvos rinktinės pasitikėjimą ir pasmaugė vos užgimusias jos viltis pakovoti dėl kelialapio į Europos pirmenybes Austrijoje ir Šveicarijoje.

Skraidins lietuviai

Europoje plačiai nuskambėjo ir kuriozinė lietuvių kelionė 2005-aisiais iš Ispanijos. Tąsyk rinktinė, nesulaukusi užsakyto Rusijos kompanijos „Kavkazskije mineralnyje vody” lainerio, naktį praleido tarytum našlaitė – užuot patogiai ilsėjęsi, futbolininkai ilgai vartėsi ant kietų Valensijos oro uosto gultų. Ne mažiau varginanti rinktinei buvo išvyka 2007-aisiais iš atrankos dvikovos Ukrainoje. „Šiam atrankos ciklui pasirinkome lietuvišką kompaniją. Nuo šiol rinktinę skraidina „Small Planet Airlines” (buvusi „FlyLAL Charters”. – Red.), – dėstė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius. – Žinoma, nėra garantijos, kad kelionėse nenutiks ko nors nenumatyto, bet kol kas mes esame ramūs.” Pirmasis skrydis į Čekiją truko beveik tiek pat kiek kelionė automobiliu iš Vilniaus į Kauną – mažiau nei 1,5 val. Kiekvienas užsakomasis skrydis į abi puses federacijai kainuoja apie 10 tūkst. eurų.
Sėkmingas startas įkvėpdavo vilčių

I grupės rikiuotė: 1. Škotija – 4 taškai (2 rungt., įvarčiai 2:1), 2. Lietuva – 4 (2, 1:0), 3. Ispanija – 3 (1, 4:0), 4. Čekija – 0 (1, 0:1), 5. Lichtenšteinas – 0 (2, 1:6).

2010 metų pasaulio čempionato atranka. Rumunija – Lietuva 0:3, Lietuva – Austrija 2:0. Galutinėje grupės rikiuotėje užimta 4-oji vieta (12 taškų, 10 rungtynių).

2008 metų Europos čempionato atranka. Italija – Lietuva 1:1, Lietuva – Škotija 1:2. Galutinė 5-oji vieta (16, 12).

2006 metų pasaulio čempionato atranka. Belgija – Lietuva 1:1, Lietuva – San Marinas 4:0. Galutinė 5-oji vieta (10, 10)
.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 17:32

Paskelbti EURO 2016 atrankos krepšeliai
2014.01.24, 17:09
http://penalty.lt/paskelbti-euro-2016-a ... repseliai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Penktadienį UEFA Vykdomasis komitetas patvirtino 2016 metų Europos čempionato atrankos varžybų krepšelius. Lietuvos rinktinė pateko į 5-ąjį krepšelį iš 6. Mūsiškių varžovėmis tikrai negalės tapti Islandijos, Šiaurės Airijos, Albanijos, Moldovos, Makedonijos, Azerbaidžano, Gruzijos ir Kipro rinktinės. Atrankos burtai bus traukiami vasario 23 dieną Nicoje. Rinktinės bus suskirstytos į 8 grupes po 6, o 9-ojoje grupėje žais 5 komandos. Į Europos čempionatą Prancūzijoje pateks po dvi grupių komandas ir geriausia pasirodžiusi trečioji. Likusios aštuonios trečiosios komandos kovos dėl kitų keturių kelialapių. UEFA taip pat paskelbė, kad dėl politinių priežasčių į vieną grupę negali patekti Armėnija su Azerbaidžanu, Ispanija su Gibraltaru ir, greičiausiai – Rusija su Gruzija (galutinis sprendimas dėl pastarųjų rinktinių dar nepriimtas). Atrankos varžybos vyks 2014 metų rugsėjo – 2015 metų spalio mėnesiais, o rungtynių turai bus rengiami nuo ketvirtadienio iki antradienio, naujosios “Futbolo savaitės” principu. Taip siekiama, kad dvi dešimtys rungtynių nevyktų vienu metu, kaip būdavo iki šiol
Atrankos krepšeliai:

1 – Ispanija, Vokietija, Olandija, Italija, Anglija, Portugalija, Graikija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina
2 – Ukraina, Kroatija, Švedija, Danija, Šveicarija, Belgija, Čekija, Vengrija, Airija
3 – Serbija, Turkija, Slovėnija, Izraelis, Norvegija, Slovakija, Rumunija, Austrija, Lenkija
4 – Juodkalnija, Armėnija, Škotija, Suomija, Latvija, Velsas, Bulgarija, Estija, Baltarusija
5 – Islandija, Šiaurės Airija, Albanija, Lietuva, Moldova, Makedonija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kipras
6 – Liuksemburgas, Kazachstanas, Lichtenšteinas, Farerų salos, Malta, Andora, San Marinas, Gibraltaras

...

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 17:37

5 – Islandija, Šiaurės Airija, Albanija, Lietuva, Moldova, Makedonija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kipras

Su šitas neteks susitikti.. :mrgreen:
O štai pirmi trys krepšai gan rimtai atrodo, kelia pagarbą... 8-)
Hmmm... šeštas.. juokingas... tik kazachų bijočiau... :mrgreen: ir LUX, ir Farerų, ir Lichtenšteino... :mrgreen:
Tik to G-----taro ar kaip ten jis, to nesibaiminu kažkodėl... :mrgreen:

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 17:50

Jo, beliko trys komandos - Andora, Gibraltaras ir San Marinas, kurias Lietuva įveiks 9 iš 10 kartų. Visos kitos pasidarė labai rimti varžovai..

...

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 17:53

Su Gib`ais LT gal dar nėra žaidę? Nepamenu, kad būtų. bronius, tu mūsų istorinė atmintis esi... :roll:
Ant visos Europos liko tik trys varžovai, kuriuos galime įveikti... :roll: čia reikėtų smailo, kad bijau...

mafia7
Pranešimai: 7315
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 19:08

O Gibraltaras kažin turės žaidėjų šiam atrankos etapui ??? :lol: :lol: :lol:

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinė Europos čempionatų atrankoje

2014 Sau 24 19:37

Su Gib`ais LT gal dar nėra žaidę? Nepamenu, kad būtų.
- Tikrai ne.

Grįžti į