bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Bal 23 18:03

Nacionalinė rinktinė rugpjūtį namuose priims Baltarusijos komandą
2010-04-23 15:58
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7689

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė rugpjūčio 11 dieną draugiškose rungtynėse Kaune išbandys jėgas su kaimynais iš Baltarusijos.

Tai bus jau septintasis komandų draugiškas susitikimas nuo 1990 metų. Paskutinės tarpusavio rungtynės vyko 2005 m. rugpjūtį. Tuomet Vilniuje Lietuvos rinktinė nugalėjo rezultatu 1:0.

Šių metų rugpjūčio 11-ąją Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione vyksianti dvikova bus paskutinis išbandymas prieš pirmąsias 2012 m. Europos futbolo čempionato atrankos rungtynes su Škotijos nacionaline rinktine.

„Kėlėme sąlygą, kad šios draugiškos rungtynės turi vykti Lietuvoje, todėl atsisakėme pasiūlymų žaisti išvykoje. Dėl rungtynių namuose sutarėme su Baltarusijos rinktine. Ją mūsų trenerių štabas laiko tinkama varžove repetuojant dvikovai su Škotija“, - teigė Lietuvos futbolo federacijos rinktinių direktorius Robertas Tautkus.

Į pirmąją šių metų treniruočių stovyklą Lietuvos rinktinė rinksis gegužės mėnesio viduryje. Lietuvos futbolo A lygos ir užsienio klubuose žaidžiančius futbolininkus stebintis rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas ruošiasi sudaryti išplėstinį kandidatų sąrašą – bus formuojama ne tik „A“, tačiau ir „B“ rinktinė.

Stovyklos Lietuvoje metu planuojama surengti kontrolines rungtynes tarp rinktinės žaidėjų, o gegužės 25 dieną Lietuvos rinktinė Charkove susitiks Ukrainos futbolininkais. Birželio 18-20 dienomis Lietuvoje numatomas Baltijos taurės turnyras, kuriame taip pat dalyvaus Latvijos ir Estijos ekipos.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 20 11:22

Šiandien Lietuvos rinktinė Vilniuje pradeda treniruočių stovyklą
2010.05.20, 08:00
http://penalty.lt/siandien-lietuvos-rin ... -stovykla/

Šiandien Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė Vilniuje renkasi į pirmąją šiemet treniruočių stovyklą. Mūsiškiai pradės pasirengimą draugiškoms rungtynėms su Ukraina. Į treniruotę „Vėtros“ stadione ketvirtadienio pavakarę susirinks 30 Lietuvos rinktinės kandidatų. Rytoj futbolininkai tarpusavyje sužais kontrolines rungtynes. Po jų treneriai atrinks apie 20 žaidėjų, kurie keliaus į Charkovą. Šiame mieste gegužės 25 dieną įvyks Ukrainos ir Lietuvos rungtynės. Treniruočių stovyklą pradės ne visi į rinktinę kviesti futbolininkai. Nespėjo pasveikti Lodzės „Widzew“ komandai atstovaujantis saugas Mindaugas Panka, kojos raumuo įplyšo Marijampolės „Sūduvos“ gynėjui Vaidui Slavickui. M.Panką pakeis Panevėžio „Ekrano“ atstovas Andrius Arlauskas, kuris, pasak rinktinės stratego Raimondo Žutauto labai gerai sužaidė LFF taurės turnyro finale su Vilniaus „Vėtra“. Vietoje V.Slavicko į ekipą pakviestas pastaruoju metu Dunajska Stredos „DAC 1904“ klubui atstovavęs 26 metų gynėjas Egidijus Majus. „Bus įdomu, kaip jis rinktinėje atrodys po pertraukos“, – lff.lt cituoja R.Žutauto žodžius.

Lietuvos rinktinės strategas Charkove tikisi sunkios kovos. „Nuo to laiko, kai buvome vienoje atrankos grupėje, ukrainiečiai demonstruoja daug geresnį žaidimą. Žiūrėjau jų rungtynes su Anglija – komanda neblogai susižaidusi, jaučiasi geras supratimas tarp grandžių. Bus labai sunku. Tuo labiau, kad žaisime ne stipriausios sudėties. Tačiau nauji rinktinės nariai Ukrainoje turės progą įrodyti, ko verti“, – lff.lt sakė R.Žutautas.
Išplėstinis Lietuvos nacionalinės rinktinės kandidatų sąrašas draugiškoms rungtynėms Ukraina – Lietuva:

Vartininkai:
Paulius Grybauskas (Baku „Neftči“, Azerbaidžanas)
Giedrius Arlauskis (Urzičenio „Unirea“, Rumunija)
Žydrūnas Karčemarskas („Gaziantepspor“, Turkija)
Vytautas Černiauskas (Panevėžio „Ekranas“)

Gynėjai:
Marius Stankevičius (FC „Sevilla“, Ispanija)
Arūnas Klimavičius (Novosibirsko „Sibir“, Rusija)
Linas Klimavičius (Dniepropetrovsko „Dnipro“, Ukraina)
Vidas Alunderis (Linco LASK, Austrija)
Mantas Fridrikas (FBK „Kaunas“)
Vytautas Andriuškevičius (FBK „Kaunas“)
Tadas Kijanskas (Marijampolės „Sūduva“)
Algis Jankauskas (Vilniaus „Vėtra“)
Mantas Lėkis (Tauragės „Tauras“)
Egidijus Majus (Dunajska Stredos „DAC 1904“, Slovakija)

Saugai:
Kęstutis Ivaškevičius (Kryvyj Riho „Kryvbas“, Ukraina)
Darvydas Šernas (Lodzės „Widzew“, Lenkija)
Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)
Rytis Leliūga (HB „Koge“, Danija)
Mindaugas Kalonas (Zaporožės „Metalurg“, Ukraina)
Vytautas Lukša (Mariupolio „Illichivets“, Ukraina)
Dominykas Galkevičius (Panevėžio „Ekranas“)
Ramūnas Radavičius (Panevėžio „Ekranas“)
Marius Kižys (Tauragės „Tauras“)
Vitalijus Kavaliauskas (Liepojos „Metalurgs“, Latvija)
Andrius Arlauskas (Panevėžio „Ekranas“)

Puolėjai:
Tomas Danilevičius (A.S. „Livorno“, Italija)
Robertas Poškus (Baku „Inter“, Azerbaidžanas)
Povilas Lukšys (Marijampolės „Sūduva“)
Artūras Rimkevičius (Vilniaus „Vėtra“)
Gvidas Juška (Gargždų „Banga“)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 20 21:37

Rinktinės treniruotėje – geros emocijos
2010.05.20, 21:13
http://penalty.lt/rinktines-treniruotej ... -emocijos/

Vilniaus “Vėtros” stadione vykusi Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treniruotė nebuvo sunki ir žaidėjams kėlė tik geras emocijas.
Marijus RIMAS

Atlikę pramankštą futbolininkai susiskirstę grupelėmis rinkosi žaisti vadinamąjį “kvadratą”. Viename iš jų žaidė ir rinktinės trenerių štabas – Raimondas Žutautas, Arminas Narbekovas bei Donatas Vencevičius. Treneriai parodė, kad savo aukšto meistriškumo dar nėra praradę ir ne kartą pasiuntė kamuolį tarp kojų jį atiminėjusiems rinktinės žaidėjams. Tuo metu Nacionalinės futbolo akademijos direktorius Raimondas Statkevičius žaidžiančius futbolininkus kviesdavosi pas save ir tikrino jų fizinę būklę. Veltui laiko neleido ir atskirai su treneriu Audriumi Ramonu treniravęsi vartininkai.

Vėliau žaidėjai buvo suskirstyti į dvi grupes, kiekvienoje kurių buvo po dvi komandas. Didesnę grupę sudarė rinktinės senbuviai, prie kurių prisidėjo jaunasis Arvydas Novikovas, Vytautas Andriuškevičius, Rytis Leliūga, Algis Jankauskas bei Vitalijus Kavaliauskas. Futbolininkai apie pusę valandos treniravosi kaitaliodami prisilietimų prie kamuolio skaičių, o per pertraukėles smūgiavo į vartus.

Pratybos tradiciškai baigėsi lengvu bėgimu ir tempimo pratimais. Rytoj daugumos žaidėjų laukia kur kas atsakingesnis išbandymas, nes geras pasirodymas tarpusavio rungtynėse padidins jų viltis įsitvirtinti nacionalinėje komandoje.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 20 21:38

Gal kas žino, kurią valandą žais abi komandos tarpusavy?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 20 21:41

R.Žutautas: „Vyrai nusiteikę rimtai padirbėti“
2010.05.20, 19:40
http://penalty.lt/r-zutautas-%E2%80%9Ev ... %E2%80%9C/

Šiandien Vilniaus „Vėtros“ stadione Lietuvos nacionalinė rinktinė pradėjo pasirengimą draugiškoms rungtynėms su Ukraina. Ekipos treniruotėje apsilankė ir Penalty.lt korespondentas.

Marijus RIMAS

Apie pasirengimą mačui su ukrainiečiais papasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas ir puolėjas Tomas Danilevičius.

„Visi vyrai susirinko nusiteikę rimtai padirbėti. Man visi futbolininkai matyti, visus žinau – kai kas anksčiau žaidė nacionalinėje rinktinėje, kai kas U-21 ekipoje. Padirbėsime, pažiūrėsime, kurie verti atstovauti Lietuvai. Smalsu, kaip seksis Panevėžio „Ekrano“ saugui Dominykui Galkevičiui, kuris A lygoje atrodo tikrai gerai. Buvo užmirštas ir Danijoje rungtyniaujantis Rytis Leliūga“, – pasakojo R.Žutautas.

Paklaustas, ką galvoja apie į rinktinės stovyklą neatvykusius futbolininkus, R.Žutautas atsakė: „Dalis jų neatvažiavo dėl rimtų priežasčių, kai kurie – dėl nelabai rimtų . Jei dabar į rinktinę pakviesti žaidėjai įrodys, kad yra geri futbolininkai, kai kuriems į stovyklą neatvykusiems vyrams rinktinės durys gali užsiverti. A lygos čempionato lygis yra toks, koks yra, tačiau užtenka žaidėjų, iš kurių galima pasirinkti“.

Ar treneris nejaučia jaudulio prieš debiutą rinktinėje, ar Ukraina debiutui ne per stiprus varžovas? „Nejaučiu. Dabar visos rinktinės stiprios, lengvai nieko neįveiksi. Tačiau Ukrainoje prieš savaitę baigėsi čempionatas, jame dalyvavusių žaidėjų sportinė forma gal nebus gera, nes jie jau galvoja apie poilsį. O A lygos pirmenybės vyksta, tik ką baigėsi čempionatai Italijoje, Ispanijoje. Tad turime ir šiokių tokių privalumų“, – aiškino R.Žutautas.

„Malonu susitikti su senais pažįstamais, susipažinti su rinktinės naujokais. Manau, gerai sutarsime su treneriu, greitai rasime bendrą kalbą. R.Žutautas buvo Lietuvos rinktinės žaidėjas, puikiai žino ekipos virtuvę. Jo asistentas Donatas Vencevičius dar neseniai pats rungtyniavo rinktinėje, todėl mums bus lengva bendrauti“, – kalbėjo T.Danilevičius.

Ką Tomas galvoja apie į stovyklą neatvykusius žaidėjus? „Gal geriau, kad jie nepasirodė nei atvyktų ir treniruotųsi be entuziazmo. Vienus futbolininkus kamuoja traumos, kiti turi asmeninių problemų. Manau, kad tie, kurie dabar negalėjo atvykti, pasirodys kitą kartą“.

T.Danilevičius tvirtino, kad vyrai į Charkovą tikrai nekeliaus galvodami apie neigiamą rezultatą: „Juk nevažiuosime pralaimėti. Tačiau šiuo atveju svarbiausia ne rezultatas, o naujų kandidatų į rinktinę patikrinimas“.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 21 16:32

Ukrainiečiai pasirengimą pradėjo anksčiau
http://penalty.lt/ukrainieciai-pasireng ... -anksciau/

Tuo metu, kai Vilniuje Lietuvos rinktinė vakar rinkosi į pirmąją naujojo vyriausiojo trenerio Raimondo Žutauto vedamą treniruotę, artimiausi mūsiškių varžovai ukrainiečiai, suvažiavę į savo rinktinės stovyklą, prakaitą liejo jau ketvirtą dieną.

Lietuvos ir Ukrainos nacionalinės futbolo rinktinės kontroliniame mače susitiks gegužės 25 dieną (antradienį) didžiausio Šiaurės Rytų Ukrainos miesto Charkovo futbolo klubo „Metalist“ stadione.

Rungtynes tiesiogiai transliuoti numato „Lietuvos ryto TV“. Pradžia – 19 val. (Ukrainos ir Lietuvos laiku).

Trenerių debiutas

Charkovas pirmajam šių metų Ukrainos futbolininkų tarptautiniam mačui pasirinktas neatsitiktinai. Rungtynės su Lietuvos komanda bus vyriausiojo Ukrainos rinktinės trenerio Mirono Markievičiaus debiutas. Strategas nuo 2005 metų vadovauja Charkovo „Metalist“ komandai ir su šia ekipa ketverius metus iš eilės iškovojo Ukrainos pirmenybių bronzos medalius.

M. Markievičius nacionalinės rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas šių metų vasarį, tad jo, kaip ir lietuvių stratego R. Žutauto, artėjantį antradienį laukia kovinis krikštas.

Tiesa, trenerio darbo stažas pas būsimuosius varžovus absoliučiai skirtingas. 37–erių R. Žutautas nėra treniravęs jokios komandos, 59–erių M. Markievičius – Ukrainos pirmenybių rekordininkas – šalies aukščiausioje lygoje jo vadovaujamos komandos yra sužaidę per puspenkto šimto rungtynių.

Ukrainos reprezentantų strategas surinko gana žinomą trenerių štabą. Taktiniais aspektais pagrindiniai M. Markievičiaus patarėjai Jurijus Kalitvincevas ir Semionas Altmanas. Pastarasis – trenerių kolektyve vyriausias amžiumi. Jam balandžio 21 dieną suėjo 64 metai. S. Altmanas yra gynęs ne vieno Sovietų Sąjungos klubo vartus. 1989–90 m. jis treniravo Maskvos „Dinamo“, vėliau trenerio karjerą tęsė Ukrainoje, Moldovoje, Korėjoje, Rusijoje.

J. Kalitvincevas praeityje žinomas Volgogrado „Rotor“, Maskvos „Dinamo“, Kijevo „Dynamo“, kitų klubų futbolininkas. Baigęs žaidėjo karjerą dirbo Užgorodo „Zakarpatje“, Kijevo „Dynamo“ dublerių komandose, treniravo Ukrainos jaunučių ir jaunių rinktines. Rusijos ir Ukrainos pilietybes turintis J. Kalitvincevas šių metų pradžioje buvo vienas iš septynių pretendentų užimti Ukrainos nacionalinės rinktinės stratego postą. Šalies futbolo federacija pasirinko M. Markievičių, o J. Kalitvincevą pakvietė jam talkinti, treneris sutiko.

Techniniu Ukrainos futbolininkų pasirengimu rūpinasi dar vienas asistentas – buvęs Baltarusijos rinktinės futbolininkas ir treneris Aliaksandras Chackievičius. Baltarusis savo karjeros viršūnėje atstovavo Kijevo „Dynamo“ klubui. Jam šis grįžimas prie Dniepro krantų primins pergalių metus.

Už fizinį pasirengimą atsakingas Pavlo Sirenka. Vartininkus prižiūri „Metalist“ klubo vartininkų treneris Andrijus Kudymovas.

Žais tik kontrolines rungtynes

Dvikova su Lietuvos rinktine ukrainiečiams bus proga atsirevanšuoti už 2007 m. lapkričio 17 d. Kaune patirtą pralaimėjimą 0:2.

„Mėlyni–geltoni“ galės taip pat bent iš dalies reabilituotis prieš savo žiūrovus po nesėkmės atrankos į pasaulio čempionatą atkrentamosiose varžybose. Pernai rudenį po „sausų“ lygiųjų Graikijoje ir pralaimėjimo 0:1 Donecke Ukrainos rinktinė atidavė kelialapį į pasaulio čempionato finalinį turnyrą graikams, kurie iki tol savo atrankos grupėje atrodė blankokai.

Ukrainos rinktinė iki 2012 m. Europos čempionato finalinio turnyro (čia ukrainiečiai kartu su lenkais bus šeimininkais) žais tik kontrolines rungtynes, tad visoms joms skirs nemažai dėmesio.

„Pradedame su Lietuva, Rumunija ir Norvegija. Visos šios komandos pakankamai stiprios. O apie Olandijos komandą, su kuria žaisime vėliau, išvis nėra ką kalbėti“, – Ukrainos futbolo federacijos (UFF) interneto svetainei apie varžovų reikšmingumą kalbėjo M. Markievičius.

UFF svetainėje cituojamas trenerio asistentas S. Altmanas teigė, jog bus stengiamasi ieškoti varžovų tarp Europos komandų, jos bus kviečiamos atvykti žaisti Ukrainoje, tačiau bus ir išimčių: „Mums įdomūs įvairaus pajėgumo varžovai. Suplanuotos rungtynės su šveicarais, vedame derybas su argentiniečiais bei urugvajiečiais. Šios komandos taip pat įdomios, nes jos žaidžia pietietišką futbolą“.

Po mačo su lietuviais Ukrainos rinktinė gegužės 29 dieną Lvove išbandys jėgas su Rumunijos nacionaline ekipa, o birželio 2 dieną Osle – su Norvegijos. Vėlesnių galimų sparingo partnerių sąraše Olandijos bei trenerio minėtos Šveicarijos, Argentinos ir Urugvajaus rinktinės.

Susirinko ne visi iš karto

Ukrainos rinktinė į pirmąją treniruotę „Metalist“ futbolo klubo bazėje Vysokio miestelyje, šalia Charkovo susirinko pirmadienį, gegužės 17 dieną.

Pirmoje treniruotėje dalyvavo 13 futbolininkų. Pirmadienį vakare komandą papildė: Kijevo dinamiečiai Olegas Gusevas, Artiomas Milevskis, Tarasas Michalikas, dniepropetrovskietis Ruslanas Rotanis, Maskvos „Lokomotiv“ žaidžiantis Oleksandras Alijevas, ir Oleksandras Jakovenko iš belgų „Westerloo“, antradienio popietę – FC „Barcelona“ klubo gynėjas Dmitro Čigrinskis. Tik trečiadienį iš JAV į Ukrainą atskrido žymiausias šių laikų šalies futbolininkas, Kijevo „Dynamo“ puolėjas Andrijus Ševčenko.

Paskutinis prie besitreniruojančios rinktinės po Čempionų lygos finalo, gegužės 23 dieną prisidės Miuncheno „Bayern“ saugas Anatolijus Timoščukas.

Ukrainos rinktinėje šįkart dėl sveikatos problemų nebus keleto patyrusių futbolininkų. Andrijui Voroninui (Maskvos „Dinamo“) pirmadienį numatyta nosies operacija. Vartininkas Oleksandras Šovkovskis (Kijevo „Dynamo“) pasiprašė nekviečiamas rinktinėn. Ne viskas tvarkoje su Evgeno Chačeridžio (Kijevo „Dynamo“), Sergijaus Valiajevo (Charkovo „Metalist“) sveikata, traumuoti Vitalijus Mandziukas (Dniepropetrovsko „Dnipro“) ir Vitalijus Fedorivas (Kijevo „Dynamo“).

Kaip ir Lietuvos, taip ir Ukrainos nacionalinėje rinktinėje gausu naujokų. Iš 22 rinktinėn pakviestų futbolininkų 9 nėra joje žaidę.

M. Markievičius teigia, kad į jo akiratį yra pakliuvę dar keletas potencialių rinktinės debiutantų: „Stebime Deniso Kulakovo (Poltavos „Vorskla“), Deniso Kožanovo, Olego Golodiuko (Lvovo „Karpaty“), Taraso Stepanenko, Sergijaus Krivcovo (abu Donecko „Šachtar“), kitų žaidimą. Tiesa, D. Kožanovui esu pasakęs, kad jį į rinktinę pakviesime tik tada, kai numes mažų mažiausiai penkis kilogramus“.

Skatina kalbėti ukrainietiškai

Iki gegužės 21 dienos nacionalinė Ukrainos komanda rengsis dviejų kasdienių treniruočių režimu. Paskui pagal susirinkusių futbolininkų fizinę formą bus sudaryta nauja treniruočių programa.

Stovyklon atvykusių futbolininkų fizine forma po pirmųjų rinktinės treniruočių treneriai teigia esą patenkinti.

Ukrainos žiniasklaida akcentuoja ir tai, kokia kalba treneriai bendrauja su futbolininkais. Iš nacionalistiškai nusiteikusios Vakarų Ukrainos kilęs M. Markievičius teigia treniruotes vedantis ukrainiečių kalba: „Su futbolininkais kalbuosi ukrainietiškai. Juk tai Ukrainos rinktinė. Visi mane puikiai supranta. Jeigu kartais kažkas nesupras, galėsiu jam paaiškinti užduotį lenkiškai arba angliškai.

Į laikraščio „Blik“ klausimą „ar visi futbolininkai su juo taip pat kalbasi ukrainietiškai, M. Markievičius atsakė atvirai: „Ne visi. Kas kaip. Bet aš žaidėjus taip pat puikiai suprantu“.
Ukrainos nacionalinės futbolo rinktinės sąrašas
rungtynėms su Lietuva, Rumunija ir Norvegija
(vardas, pavardė, klubas, gimimo data, žaidė rungtynių rinktinėje, įmušti įvarčiai)
Vartininkai:
Andrijus Piatovas Donecko „Šachtar“ 1984.06.28. 17 –
Oleksandras Gorjainovas Charkovo „Metalist“ 1975.06.29. – –
Andrijus Dikanis Grozno „Terek“, Rusija 1977.07.16. – –

Gynėjai:
Andrijus Rusolis Dniepropetrovsko „Dnipro“ 1983.01.16. 47 3
Dmytro Čigrinskis FC „Barcelona“, Ispanija 1986.11.07. 21 –
Tarasas Michalikas Kijevo „Dynamo“ 1983.10.28. 16 –
Igoris Oščipko Lvovo „Karpaty“ 1985.10.25. – –
Volodimiras Poliovijus Zaporožės „Metalurg“ 1985.07.28. – –

Saugai:
Anatolijus Timoščukas Miuncheno „Bayern“, Vokietija 1979.03.30. 92 1
Olegas Gusevas Kijevo „Dynamo“ 1983.04.25. 54 7
Ruslanas Rotanis Dniepropetrovsko „Dnipro“ 1981.10.29. 40 6
Oleksandras Alijevas Maskvos „Lokomotiv“, Rusija 1985.02.03. 9 –
Vasilis Kobinas Donecko „Šachtar“ 1985.05.24. 3 –
Jevgenijus Konoplianka Dniepropetrovsko „Dnipro“ 1989.09.29. – –
Denisas Olijnikas Charkovo „Metalist“ 1987.06.16. – –
Igoris Chudobiakas Lvovo „Karpaty“ 1985.02.20. – –
Oleksandras Jakovenko KVC „Westerlo“, Belgija 1987.06.23. – –
Artiomas Fedeckis Lvovo „Karpaty“ 1985.04.26. – –

Puolėjai:

Andrijus Ševčenko Kijevo „Dynamo“ 1976.09.29. 94 43
Artiomas Milevskis Kijevo „Dynamo“ 1985.01.12. 27 4
Evgenas Selezniovas Dniepropetrovsko „Dnipro“ 1985.07.20. 13 4
Marko Devičius Charkovo „Metalist“ 1983.10.27. 1 –

Treneriai:
Mironas Markievičius (vyriausiasis treneris)
Jurijus Kalitvincevas (treneris asistentas)
Semionas Altmanas (treneris asistentas)
Aliaksandras Chackievičius (treneris asistentas)
Pavlo Sirenka (fizinio parengimo treneris)
Andrijus Kudymovas (vartininkų treneris)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 22 16:05

Vakardienos rytinės treniruotės nuotraukos:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 5&comments

mafia7
Pranešimai: 7289
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 22 16:32

Kažkaip man atrodo kad iš to kažkas bus

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 22 16:51

Iš šios rinktinės (na, ne šio konkrečiai sąstato Ukrainai, bet kelių metų bėgyje) laukiu daugiau, nei iš Liubos ar Couceiro.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 25 00:37

Lietuvos futbolo rinktinė išbandė varžybų stadioną. Metalist stadione - 42 000 vietų. Du trečdaliai stadiono jau užpildyti. Paskutinėmis žiniomis - iš Lietuvos jau atvyko apie 100 sirgalių.

http://www.facebook.com/posted.php?id=1 ... &ref=share

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 25 00:38

Du trečdaliai stadiono jau užpildyti.
- Anie čia kaip - iš vakaro stadione apsigyveno?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 25 01:08

Vakarinė rinktinės treniruotė Charkovo "Metalist" stadione: http://www.facebook.com/posted.php?id=1 ... 1339778085

Įdomu, kad ant rinktinės skirtukų likęs senas LFF logotipas..

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 25 01:19

V.Stankevičius: „Per mačą su ukrainiečiais pamatysime, ko verti naujokai“
http://penalty.lt/v-stankevicius-%E2%80 ... %E2%80%9C/

Rytoj, 19 val., Lietuvos nacionalinė rinktinė Charkovo „Metalist“ stadione žais draugiškas rungtynes su Ukrainos futbolininkais. Jų išvakarėse Penalty.lt pakalbino neseniai „Lviv“ klube dirbusį Lietuvos U-21 rinktinės strategą Vitalijų Stankevičių.

Valdas KASPERAVIČIUS

– Kartu su Algimantu Liubinsku treniravote “Lviv” klubą, tad susipažinęs su šios šalies futbolu. Ko reikėtų tikėtis iš varžovų? – paklausėme V.Stankevičiaus?
– Per tris ar keturis mėnesius su svetimos šalies futbolu gerai nesusipažinsi. Tačiau truputį su juo susidūriau, kai ką pamačiau. Tokio meistriškumo futbolininkų, kaip ukrainiečiai, mes neturime. Varžovams atstovaus Kijevo „Dinamo“ puolėjas Andrijus Ševčenka, Miuncheno „Bayern“ saugas Anatolijus Timoščukas, „Barcelona“ gynėjas Dmitro Čigrinskis, Maskvos „Lokomotiv“ saugas Oleksandras Alijevas. Pastarasis Rusijos čempionate labai gerai smūgiuoja iš standartinių padėčių. Skirtumas tarp Lietuvos ir Ukrainos čempionatų – didelis, tačiau nereikia nuleisti rankų, mūsų rinktinė yra įveikusi ukrainiečius. Daug kas priklausys nuo to, kaip treneriai nuteiks komandą prieš rungtynes. Tai labai svarbu. Bus įdomu stebėti ukrainiečių ir lietuvių dvikovą, ypač man, nes nemažai futbolininkų pakviesta iš mano treniruojamos U-21 rinktinės.

– Esate dirbęs Lietuvos rinktinės trenerių štabe. Praėjusią savaitę turbūt stebėjote mūsų futbolininkų treniruotes. Ar jose pastebėjote kokių naujovių?
– Treniruočių nemačiau, tik tarpusavio rungtynes stebėjau. Tačiau nauji treneriai visada įneša kažką naujo. Nauji vėjai reikalingi. Duok, Dieve, kad treneriams pasisektų. Jie buvo geri žaidėjai, linkiu tapti ir gerais treneriais.

– Į nacionalinę rinktinę pakviesta daug naujokų. Žiūrėjote rinktinės tarpusavio susitikimą. Kaip vertinate naujokus, kurie iš jų padarė gerą įspūdį?
– Nenorėčiau kažko išskirti, nes vyrai žaidė ne tarptautines rungtynes, o tik tarpusavio draugišką mačą. Buvo matyti, kad jie atsipalaidavę. Per tokio pobūdžio dvikovą gali ir suklysti, nieko baisaus neatsitiks. Ko naujokai verti iš tikrųjų, pamatysime tik per dvikovą su ukrainiečiais.

– Ramūnui Radavičiui jau 29 metai, tačiau jis tik dabar sulaukė rinktinės trenerių dėmesio. Kodėl saugas į ekipą nebuvo kviečiamas anksčiau, kai jūs dirbote rinktinės trenerių štabe?
– Prieš 1-2 metus krašto saugų pozicijose rungtyniavo broliai Edgaras ir Deividas Česnauskiai, Saulius Mikoliūnas. Dar ir Igoris Morinas buvo kviečiamas. O R.Radavičius žaidė tik A lygos pirmenybėse. Todėl jis ir nebuvo pastebėtas. Dabar į žaidėjų pasus niekas nežiūri. Nesvarbu, kiek metų futbolininkui – 18 ar 35. Gerai, kad treneriai suteikia šansų visiems. Pernai ir užpernai R.Radavičius buvo vienas iš Marijampolės „Sūduvos“ lyderių, žaidė pagirtinai.

– Į Charkovą išvyko tik du puolėjai – Tomas Danilevičius ir Robertas Poškus? Užteks?
– Manau, užteks dviejų puolėjų. Negaliu pasakyti, kokia sistema žais Lietuvos rinktinė. Tikriausiai tokia pat, kaip ir anksčiau – 4-5-1. Toks variantas atrodo realiausias. Tad pirmą kėlinį gali žaisti vienas puolėjas, antrą – kitas.

– Varžovų ekipą treniruoja iš Vakarų Ukrainos kilęs Mironas Markievičius. Kokių atsiliepimų apie jį teko girdėti?
– Pačių geriausių. M.Markievičius Charkovo „Metalist“ iškėlė į šalies čempionato bronzos medalininkus. Ir taip jau kelerius metus. Šio trenerio reitingai – aukšti, jį gerbia. Ukrainos rinktinės futbolininkų atsiliepimai apie M.Markievičių – patys palankiausi. Kai varžovų rinktinę treniravo Olegas Blochinas, nebuvo išvengta vidinių konfliktų. Dabar to nėra. Tad lietuvių rytoj laukia tikrai sunki kova, juo labiau kad prie Ukrainos rinktinės vairo naujas treneris, taip pat vyks naujojo Charkovo stadiono atidarymas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Geg 25 09:54

Lietuvos rinktinės varžovė - būsima Europos futbolo čempionato šeimininkė Ukraina
2010-05-24 18:18
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7808

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės varžove antradienį 19 valandą draugiškose rungtynėse bus į stipriausių Europos rinktinių penkioliktuką patenkanti kaimyninės Ukrainos komanda.

Ukrainos futbolas pastaraisiais metais išgyveno pakilimą – šalies rinktinė 2006 metais pirmą kartą pateko į Pasaulio čempionatą ir jame žaidė ketvirtfinalyje, FIFA pasaulio rinktinių reitinge komanda žengia 25 vietoje (15 Europoje), Donecko “Šachtar“ klubas pernai laimėjo UEFA taurės turnyrą, o šalies jaunimo rinktinė laimėjo Europos U-19 čempionatą.

Futbolo pakilimas šalyje garantuotas dar bent dvejus metus – UEFA sprendimu šioje šalyje kartu su Lenkija vyks 2012 metų Europos futbolo čempionato finalinis etapas. Kaip šeimininkai ukrainiečiai jame dalyvaus be atrankos varžybų. Savo pasiruošimą po dviejų metų vyksiančioms pirmenybėms Ukrainos rinktinė pradės būtent rungtynėmis su Lietuva.

Atvyko beveik visos žvaigždės

Dvikovai su lietuviais ukrainiečiai pradėjo ruoštis prieš savaitę. Nuo trečiadienio iš JAV į rinktinę atvyko ir komandos simbolis, Kijevo „Dinamo“ puolėjas Andrejus Ševčenka, o Miuncheno „Bayern“ saugas Anatolijus Timoščiukas rinktinės gretas papildė sekmadienį, po UEFA Čempionų lygos finalo su Milano „Inter“.

Į rinktinę pakviesti devyni futbolininkai, kurie dar nėra sužaidę rungtynių komandoje, tačiau du iš jų jau buvo anksčiau kviesti į stovyklas. Dėl nosies operacijos rinktinei nepadės buvęs „Liverpool“ žaidėjas, dabar kartu su Edgaru Česnauskiu Maskvos „Dinamo“ žaidžiantis Andrejus Voroninas, taip pat keli mažiau patyrę rinktinės nariai, o vartininkas Oleksandras Šovkovskis pasiprašė poilsio.

Ryškiausiomis ukrainiečių žvaigždėmis be veteranų A.Ševčenkos ir A.Timoščiuko laikomi kylančios žvaigždės Ispanijos čempiono „Barcelona“ gynėjas Dmytro Čigrinskis, Maskvos „Lokomotiv“ saugas Oleksandras Alijevas, kuris Rusijos pirmenybėse šiemet po 11 turų su 7 įvarčiais yra vienas rezultatyviausių, o taip pat ne vieną garsų Europos klubą dominantis Kijevo „Dinamo“ puolėjas Artemas Milevskis. Daugiau nei 40 rungtynių rinktinėje yra sužaidę Lino Klimavičiaus komandos draugai Dnipropetrovsko „Dnipro“klube Andrejus Rusolis ir Ruslanas Rotanis bei Olegas Gusevas iš „Dinamo“.

Penktadienį kontrolinėse rungtynėse Ukrainos rinktinė 3:0 įveikė antrosios lygos klubą Ochtyrkos „Naftovyk-Ukrnafta“. Įvarčius nugalėtojams pelnė saugai Jevgenijus Konoplianka, Denisas Olijnikas ir serbų kilmės puolėjas Marko Devičius.

Treneris debiutuos savo mieste

Ukrainos rinktinės trenerio poste mače su lietuviais debiutuos 59 metų strategas Mironas Markevičius, kuris per savo karjerą treniravo įvairias šalies komandas, o daugiausiai dirbo su Lvovo „Karpaty“ klubu.

Ukrainos čempionatų rungtynių vadovaujant komandoms rekordininkas (468 rungtynės) M.Markievičius rinktinės trenerio pareigas derina su postu Charkovo „Metalist“ komandoje. Trenerio vadovaujama ekipa pastaruosius ketverius metus šalies čempionate liko trečia ir nusileido tik grandams „Šachtar“ ir „Dinamo“.

Būtent Charkove vyksta ne tik ukrainiečių treniruočių stovykla, bet ir bus žaidžiamos rungtynės su Lietuva. Komandos žais Charkovo „Metallist“ stadione, kuris praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rekonstruoti 2012 m. Europos čempionatui ir talpina daugiau nei 40 tūkstančių žiūrovų. Preliminariais duomenimis, daugiau nei 30 tūkst. bilietų parduota likus dienai iki rungtynių.

Paliko įspūdį rungtynės su prancūzais

Lietuvos ir Ukrainos rinktinės nuo 1990 metų tarpusavyje žaidė šešis kartus – keturis kartus (du iš jų draugiškose rungtynėse) buvo stipresni ukrainiečiai, o lietuviai laimėjo du oficialius mačus – įskaitant ir paskutinę komandų dvikovą 2007 metais Kaune.

Tarsi prisiminęs tas rungtynes dabartinis ekipos strategas M.Markievičius Ukrainos žiniasklaidai neseniai teigė, jog nesitiki lengvų rungtynių su lietuviais.

„Mūsų pagrindinis tikslas – parodyti gerą žaidimą. Jei jis bus – manau, kad iškovosime pergalę. Tačiau Lietuvos rinktinė taip pat pajėgi ekipa. Mačiau lietuvių rungtynes Prancūzijoje ir galiu pasakyti, kad pasaulio vicečempionams buvo tikrai labai sunku. Klaidinga galvoti, kad Lietuvos rinktinė yra daug silpnesnė“, - atsargiai kalbėjo treneris.

Po rungtynių su Lietuva, kurias antradienį iš Charkovo tiesiogiai transliuos „Lietuvos Ryto“ televizija, ukrainiečių artimiausiu metu laukia dar dvejos rungtynės. Gegužės 29 d. Ukraina išbandys jėgas su Rumunija, o birželio 2-ąją rungtyniaus su Norvegija.
Ukrainos rinktinės sudėtis rungtynėms su Lietuva:

Vartininkai:
Oleksandr Goriainov (Charkovo „Metalist“),
Andriy Piatov (Donecko „Šachtar“),
Andriy Dykan (Grozno „Terek“, Rusija);

Gynėjai:
Vitaliy Mandziuk (Dnipropetrovsko „Dnipro“),
Taras Mykhalyk (Kijevo „Dinamo“),
Igor Oschypko (Lvovo „Karpaty“),
Volodymyr Polioviy (Zaporožės „Metalurg“),
Andriy Rusol (Dnipropetrovsko „Dnipro“),
Vitaliy Fedoriv (Kijevo „Dinamo“),
Dmytro Chygrynskiy (FC „Barcelona“, Ispanija);

Saugai:
Oleksandr Aliiev (Maskvos „Lokomotiv“, Rusija),
Vasyl Kobin (Donecko „Šachtar“),
Evgeniy Konoplianka (Dnipropetrovsko „Dnipro“),
Denys Oliynyk (Charkovo „Metalist“),
Ruslan Rotan (Dnipropetrovsko „Dnipro“),
Anatoliy Tymoschuk (Miuncheno „Bayern“, Vokietija),
Igor Khudobiak (Lvovo „Karpaty“),
Oleksandr Yakovenko (KVC „Westerlo“, Belgija),
Oleg Gusev (Kijevo „Dinamo“),
Artem Fedetskiy (Lvovo „Karpaty“);

Puolėjai:
Marko Devych (Charkovo „Metalist“),
Artem Milevskiy (Kijevo „Dinamo“),
Evgen Selezniov (Dnipropetrovsko „Dnipro“),
Andriy Shevchenko (Kijevo „Dinamo“).

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11725
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Rinktinės draugiškos rungtynės

2010 Bir 04 11:19

Lietuva planuoja kontrolines rungtynes su Kazachstanu
2010 birželio 04 d., penktadienis
http://www.ivartis.lt/naujienos/new.245 ... stanu.html

Kaip skelbia Kazachstano žiniasklaida, Lietuvos futbolo federacijos vadovas Liutauras Varanvičius viešnagės Kazachstane metu užsiminė apie galimybę su šios šalies ekipa sužaisti kontrolines rungtynes. Kaip UEFA komiteto narys, viešėdamas naujos sporto bazės Talgere atidaryme, L.Varanavičius vietos laikraščiui „Mūsų sportas“ patvirtino apie galimybę sužaisti draugiškas rungtynes. „Norėčiau pasiklabėti su Kazachstano futbolo federacijos vadovu A. Dzaksybekov apie galimas draugiškas rungtynes tarp mūsų rinktinių. Kazachstanas – geras priešininkas mūsų nacionalinei komandai“ – „Mūsų sportas“ cituoja LFF prezidentą.

Grįžti į