Tobex
Pranešimai: 9117
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 09 19:54

Baltijos klubams - naujos lygos projektas
http://www.sportas.info/naujienos/38964 ... ektas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Buvęs LFF vadovas L. Varanavičius tikisi, kad jau nuo 2018-ųjų startuos Šiaurės Europos lyga, kurios nugalėtojas laimės bilietą į Europos lygos grupes.
Iš keturių UEFA varžybose šį sezoną startavusių Lietuvos klubų kovą Europos lygoje tęsia tik vienas – ketvirtajame atrankos etape kovos Marijampolės „Sūduva“. Ir tai yra laikoma dideliu Lietuvos klubinio futbolo pasiekimu. Ypač, jei palygintume su kaimynais latviais ar estais, kurių ekipos neprasibrovė toliau Europos turnyrų atrankos antrųjų etapų.

Kurio nors iš dviejų žemyno klubų turnyrų grupių etapas Baltijos šalių ekipoms – svajonių viršūnė. Tokioje aukštikalnėje iki šiol yra pabuvojęs vienintelis regiono klubas – Latvijos „Ventspils“. 2009-aisiais jam pavyko prasmukti į Europos lygos grupių varžybas.

Dažniausiai Baltijos šalių klubų dalyvavimas Europos turnyruose apsiriboja 2-4 rungtynėmis. Ir tuo Baltijos kaimynės yra nepatenkintos. Nes UEFA turnyrai – ir galimybė nemažai užsidirbti, ir kur kas didesnis nei nacionalinėse lygose žiūrovų bei žiniasklaidos dėmesys.

Pavyzdžiui, Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“, kuris į A lygos namų rungtynes renka kelis šimtų žiūrovų, per Europos varžybų mačus surenka jei ne pilną, tai bent apypilnį LFF stadioną. Bėda tik, kad pastaruosius ketverius metus tokios namų rungtynės „Žalgiriui“ tebūdavo vienerios. Po savaitės žaidimo Čempionų lygos atrankoje visas viltis vilniečiams tekdavo atidėti kitiems metams.

Tiesa, jau nuo 2018-ųjų metų Baltijos šalių čempionams Europos turnyrų sezonas bet kokiu atveju truks ilgiau nei savaitę ar dvi. Mat reformavus atrankos sistemą, iškritę iš Čempionų lygos atrankos Baltijos šalių čempionai dar žaistų bent vienerias rungtynes Europos lygos atrankos varžybose.

Tačiau patekti į grupių turnyrą jiems bus dar sunkiau, negu buvo iki šiol. Nuo 2018 metų Lietuvos čempionai turės įveikti jau 4, o ne 3 varžovus nesuklupę, kad patektų į Čempionų lygos grupes arba 3, o ne 2 oponentus, kad žaistų Europos lygos grupėse. Tiesa, su galimybe pasitaisyti po vienos nesėkmės.

Idėja

„Veikiausiai, tai bus jau mano paskutinis projektas, susijęs su futbolu, bet suprasdamas klubų situaciją, aš nusprendžiau pabandyti jiems padėti“, - sakė buvęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius.

Jis su kitais bendraminčiais subūrė tarptautinę verslo konsultacijų bendrovę „Workforce Bank Limited“ ir pateikė naujos Šiaurės Europos lygos projektą.

Planuojama, kad šioje lygoje žaistų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – komandos.

Bandymai


Tris šalis vienijančią Baltijos lygą įkurti buvo bandyta ne vieną kartą. Tačiau visi tie bandymai jeigu ir pasiekdavo dienos šviesą, neilgai trukus žlugdavo.

Pirmasis toks bandymas buvo dar 1990-aisiais (tuo metu geriausios Lietuvos ir Estijos komandos jau buvo pasitraukusios iš SSRS čempionato, o latviai – ne).

Buvo surengtos 18 komandų pirmenybės, kuriose dalyvavo 9 Lietuvos, 6 Latvijos, 2 Estijos ir 1 Rusijos klubas.

Tačiau po metų Baltijos čempionatas suiro ir stipriausios Lietuvos komandos ėmė žaisti savo šalies pirmenybėse.

Vėlesni Baltijos pirmenybių bandymai nebuvo alternatyva nacionaliniams šalių čempionatams. Jie vyko drauge su šalių pirmenybėmis.

1993-iųjų Baltijos lygoje dalyvavo 8 komandos (3 iš Lietuvos, 2 iš Latvijos, po 1 iš Estijos, Rusijos ir Baltarusijos).

2006-aisiais ir 2011-asiais buvo surengtos Baltijos šalių čempionų varžybos.

2007 ir 2008 metais Baltijos lygoje dalyvavo po keturiais Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandas.

2009-2010 ir 2010-2011 matais Baltijos pirmenybės buvo vykdomos atkrintamųjų varžybų sistema. Pirmąjį tokios formos varžybų sezoną žaidė 6 Lietuvos, po 5 Latvijos ir Estijos ekipas, antrąjį – 6 Latvijos, po 5 Lietuvos ir Estijos komandas. Trečiojo sezono jau nebuvo.

Prieš kelis metus sklido idėja sujungti į vieną Lietuvos ir Latvijos lygas. Vis dėlto tai tebuvo tik kalbos, kad ir iš rimtų futbolo veikėjų lūpų.

Visi šie projektai nuslopo, kadangi pirmenybės negarantavo dalyviams nei rimtų pajamų, nei vietų Europos turnyruose.

Kadangi tuose pasiūlymuose įvardijamos pinigų sumos nebuvo labai didelės, o ir niekas nežadėjo vietų Europos turnyruose, aplenkiant jų atranką, klubai didelio entuziazmo dalyvauti tuose turnyruose nerodė.

Projektas

Šiaurės Europos lyga gali atrodyti kur kas patraukliau.

„Workforce Bank Limited“ planuose yra numatyta ir finansinė motyvacija klubams, ir vieta visų jų geidžiamame Europos lygos grupių turnyre.

„Idėja yra tokia: pirmajame turnyre dalyvauja po penkias komandas iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Veikiausiai dar pasikviestume vieną į Europos turnyrų grupių varžybas nepatekusią komandą iš Baltarusijos ar Lenkijos. 16 komandų sužaistų grupių turnyrą, ketvirtfinalius, pusfinalius ir finalą. Rungtynės vyktų Europos lygos turnyro dienomis, išskyrus vasario mėnesį,“ – pasakojo L. Varanavičius.

Skirtingai, nei buvusi idėja sujungti Lietuvos ir Latvijos lygas, tokio formato Baltijos lygos turnyras nesikirstų su nacionaliniais šalių čempionatais ir jiems nepakenktų. Ir tai puikiai atitiktų UEFA, deklaruojančiai šalių čempionatus, kaip svarbią klubų futbolo pakopą, idėjas.

„Reikėtų, kad UEFA paremtų šį projektą viena vieta Europos lygos grupių turnyre nugalėtojui ir 10 milijonų eurų. 1,5 milijono eurų prisidėtų WFB. UEFA pinigai būtų skirti prizų fondui ir varžybų vykdymui apmokėti, o visas Lygos organizacines išlaidas padengtų konsultacinė įmonė iš savo investicijos. O po trejų metų, jei norėtų, turnyrą galėtų perimti UEFA, kompensavusi konsultacijų bendrovei išlaidas“, - kalbėjo L. Varanavičius.

Jis įsitikinęs, kad ši suma UEFA nėra labai didelė ir negali jos išgąsdinti.

Pinigai būtų mokami klubams pagal pasiekimus. Panašiai, kaip daroma UEFA turnyruose.

Lygos nugalėtojas gautų apie pusę milijono eurų.

„Dėl ko UEFA turėtų priimti šį pasiūlymą? Kaip tik yra susiklosčiusi puiki situacija tam. UEFA bręsta klubų turnyrų atrankos sistemos reformos. Kitais metais ji bus šiek tiek pakeista stipriųjų klubų naudai, dar labiau sumažintas plyšys patekti į Čempionų lygą silpnesniųjų šalių čempionams. Aišku tai nepatinka mažesnėms šalims. Bet šis keitimas – laikinas. Iki 2021-ųjų UEFA žada išdirbti dar rimtesnių pakeitimų planą. Vienas iš svarstomų variantų – atrankos į Europos turnyrus varžybas pakeisti regioninėmis lygomis. Tokiu atveju jau veikianti Šiaurės Europos lyga gali pasitarnauti, prijungus prie jos daugiau šalių ir nustačius naujas patekimo į Europos lygų grupių turnyrus proporcijas“, - dėstė buvęs LFF prezidentas.

Anot L. Varanavičiaus, sužinojusi idėją, UEFA jos neatmetė.

„Tą idėją buvo planuojama įgyvendinti jau prieš metus. Tai yra, Šiaurės lyga turėjo startuoti jau šiemet. Bet sutrukdė pasikeitimai Lietuvos futbolo federacijoje. O su UEFA buvo kalbėtasi generalinio sekretoriaus ir varžybų vykdymo skyriaus lygyje. Mes pristatėme jiems ir turnyro viziją, ir nuostatus. Juos labai nustebino toks pasiruošimo lygis. Atsakė, kad reikia UEFA vadovybės pritarimo, o integruoti šį turnyrą į UEFA kalendorių yra pasiryžę. Girdėjau, kad UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas teigė, jog šį klausimą reikia apsvarstyti darbo grupėse. UEFA gali laikytis tokio modelio ar ieškoti kitokio, bet reikalinga iniciatyva iš Baltijos šalių federacijų pusės. Tai yra - stumti projektą per UEFA kabinetus turėtų nacionalinės federacijos. Liko laukti to momento, kai LFF baigsis šis tarpuvaldžio laikotarpis ir bandyti grįžti prie Šiaurės Europos lygos temos iš naujo“, - kalbėjo L. Varanavičius.

Jis tikisi, kad „Workforce Bank“ projektas startuos 2018 metų rudenį.

Kol Šiaurės lyga rūpinsis pati, jai vadovauti „Workforce Bank“ skirtų prezidentu Anglijoje gyvenantį rusą verslininką Romaną Dubovą, valdybos pirmininku - buvusį Anglijos futbolo asociacijos vadovą Dave‘ą Richardsą, o generaliniu direktoriumi – L. Varanavičių.

Tobex
Pranešimai: 9117
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 09 19:55

Kažkokia nesamonė. Susirinks Baltijos sesių klubai į draugišką turnyrą, o UEFA duos 10mln eurų už tai. Utopija.

Rieshutas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2012 Kov 26 14:28
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 09 23:16

jai vadovauti „Workforce Bank“ skirtų prezidentu Anglijoje gyvenantį rusą verslininką Romaną Dubovą,
Pirma nuoroda google:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... itain.html
Vladimir Antonov and Director Roman Dubov (right) during a pre-season Friendly at Fratton Park, Portsmouth
:roll:

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 17:52

Kažkokia nesamonė. Susirinks Baltijos sesių klubai į draugišką turnyrą, o UEFA duos 10mln eurų už tai. Utopija.
Priestarauju :) Pirma, tai ne draugiskas turnyras, o atranka i EL grupes su priziniu fondu! Jei nebutu vieno ir kito, turnyras tuometu tikrai butu draugiskas.O cia daug pliusu, tarp kuriu ir tikriausiai mazinamas rungtyniu skaicius A lygoje, kas butu super ir varzybos su kaimynais, turint super realu sansa patekti i grupes. Ypac Zalgiris turetu buti uz si turnyra...

Tobex
Pranešimai: 9117
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 17:57

visas nedraugiškumas ir skirtumas nuo žiemą vykusios gintarinės lygos yra UEFA parama. Jei jos nebus liktų draugiškas turnyras.
Kodėl UEFA turėtų remti lietuvių, latvių, estų sueigą?

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 18:03

visas nedraugiškumas ir skirtumas nuo žiemą vykusios gintarinės lygos yra UEFA parama. Jei jos nebus liktų draugiškas turnyras.
Kodėl UEFA turėtų remti lietuvių, latvių, estų sueigą?
Taigi parase straipsnyje - nuo 2021m. planuojama atrankas rengti regioniu principu ir butent si platforma sukurta anksciau pasitarnautu busimam projektui ir butu atiduoda rengti UEFA. Maziau darbo patiems jiems, plius speju ir pinigu paskirstymas butu numatomas is anksto, taigi, dar maziau darbo nuo ju peciu nusimeta.

Anbo
Pranešimai: 8973
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 18:05

labai įtartina kompanija, kuri rengia šitą projektėlį. Tokiems veikėjams aš 10 eurų nepatikėčiau :) Kita vertus, pati UEFA irgi ganėtinai korumpuota. Jeigu šitas dalykas iš tiesų užsisuks, bus galima įtarti kažkokią pinigų išgryninimo/praplovimo schemą

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 18:21

labai įtartina kompanija, kuri rengia šitą projektėlį. Tokiems veikėjams aš 10 eurų nepatikėčiau :) Kita vertus, pati UEFA irgi ganėtinai korumpuota. Jeigu šitas dalykas iš tiesų užsisuks, bus galima įtarti kažkokią pinigų išgryninimo/praplovimo schemą
Visur, kur dideli pinigai, yra ir korupcija - toks jau siu dienu pasaulis - taip jau veikia kapitalizmas :) Bet kaip pats projektas, atrodo gerai isdirbtas ir belieka suzinot, ar UEFA ji palaimins. Jei ne, zinoma, tai nieko neverta :)

Rieshutas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2012 Kov 26 14:28
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 22:09

Nepaisant šį projektą stumiančių prastos reputacijos snukių, nuoširdžiai neįsivaizduoju, kad įmanomas toks radikalus pasikeitimas atrankose į eurotaures.

Ar aš teisingai suprantu, kad taikant tokį projektą Baltijos komandoms numeta vieną vietą EL grupėse, uždaro ČL ir nebevykdo jokios kitos atrankos į eurotaures?

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 22:24

Nepaisant šį projektą stumiančių prastos reputacijos snukių, nuoširdžiai neįsivaizduoju, kad įmanomas toks radikalus pasikeitimas atrankose į eurotaures.

Ar aš teisingai suprantu, kad taikant tokį projektą Baltijos komandoms numeta vieną vietą EL grupėse, uždaro ČL ir nebevykdo jokios kitos atrankos į eurotaures?
Neparase, bet logiskai iseina sitaip: jei turnyras prasideda rudeni, reiskia jame zais i turnyro grupes nepateke klubai. Kitaip sakant, visi klubai dalyvaus atrankose kaip ir po senovei, bet cia bus kaip antras sansas patekti i grupes (kitiems metams). Kaip ir ideja pasiimti kluba is Lenkijos ar Baltarusijos, nepatekusi i Europa, kyla butent is tokio plano.

Tobex
Pranešimai: 9117
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 10 23:31

visas nedraugiškumas ir skirtumas nuo žiemą vykusios gintarinės lygos yra UEFA parama. Jei jos nebus liktų draugiškas turnyras.
Kodėl UEFA turėtų remti lietuvių, latvių, estų sueigą?
Taigi parase straipsnyje - nuo 2021m. planuojama atrankas rengti regioniu principu ir butent si platforma sukurta anksciau pasitarnautu busimam projektui ir butu atiduoda rengti UEFA. Maziau darbo patiems jiems, plius speju ir pinigu paskirstymas butu numatomas is anksto, taigi, dar maziau darbo nuo ju peciu nusimeta.
Yra šalių kurios jungtinį čempą darytų ir be uefa pinigų, bet negauna leidimo. Putkos šlapia svajone apsijungti buvusias ssrs šalis į vieną lygą.

Psichologas
Pranešimai: 1306
Užsiregistravo: 2015 Vas 02 18:02
Palaikoma komanda: Kauno Žalgiris
Miestas: Kaunas

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 11 01:15

visas nedraugiškumas ir skirtumas nuo žiemą vykusios gintarinės lygos yra UEFA parama. Jei jos nebus liktų draugiškas turnyras.
Kodėl UEFA turėtų remti lietuvių, latvių, estų sueigą?
Taigi parase straipsnyje - nuo 2021m. planuojama atrankas rengti regioniu principu ir butent si platforma sukurta anksciau pasitarnautu busimam projektui ir butu atiduoda rengti UEFA. Maziau darbo patiems jiems, plius speju ir pinigu paskirstymas butu numatomas is anksto, taigi, dar maziau darbo nuo ju peciu nusimeta.
Yra šalių kurios jungtinį čempą darytų ir be uefa pinigų, bet negauna leidimo. Putkos šlapia svajone apsijungti buvusias ssrs šalis į vieną lygą.
iš tikro net keista pagalvot, kad kažkada mūsų krepšinio komandos malėsi vtb lygoj su vatnikais

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 11 07:59

Uuu, baisu, cia ziuriu daug ka rusai puola :D Maltusi ir toliau, bet buvo priversti iseiti VTB del grynai politiniu priezasciu, ko neturetu buti sporte :) O tarp kitko, tokiam Tobex labai sudetinga suprasti tema - cia nera LYGA, cia yra taures/atrankos i EL projektas, nieko nepanaikinant ir nieko nejungiant, tik prospectas i ateiti su galima nauda paciai UEFA.
O kalbant apie apjungtas lygas daug teigiamu pavyzdziu ieskot nereikia - yra Eurolyga, kur suzaidziama dafiga varzybu ir ja galima vadint apjungta lyga. Ir stebeti, kai kiekviena sezona kiekvienas klubas auga ir eina tik i pliusa del to, vietoj to, kad maltusi savuose kiemuose :)

Tobex
Pranešimai: 9117
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 11 08:13

na su tavimi kaip šalininku VTB lygos, Žalgirio Lenkijos lygos sudėty ir kitų savęs, savo produkto žeminimo projektų gerbėju sunku diskutuoti.
bet, kad rungtynės Liepaja, Klaju, Jelgava lapkričio vidury atgaivins mūsų futbolą, tai juokinga :D Futbola atgaivina Utenio ispanų vaidyba, Leimono šuolis kojom į priekį į Klimavičių.

geriantis
Pranešimai: 1225
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: Šiaurės Europos lyga

2017 Rgp 11 08:58

na su tavimi kaip šalininku VTB lygos, Žalgirio Lenkijos lygos sudėty ir kitų savęs, savo produkto žeminimo projektų gerbėju sunku diskutuoti.
bet, kad rungtynės Liepaja, Klaju, Jelgava lapkričio vidury atgaivins mūsų futbolą, tai juokinga :D Futbola atgaivina Utenio ispanų vaidyba, Leimono šuolis kojom į priekį į Klimavičių.
Ania :), tik kažkodėl į Škendijos albancus net Trakai sugeba surinkti padorų žiūrovų skaičių, o va žiūrėti ar šoks Leimonas į Januševskio kojas niekas neina pažiūrėti. Jeigu bus prizui skirti rimti pinigai, kas dabar kol kas deklaruojam, tai bus ir susidomėjimas. Manau ir į Trakai - Liepaja spalio mėnesį ateitų daugiau žmonių nei į Trakai - KŽ.

Grįžti į