bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Teisėjavimas

2010 Kov 25 11:47

LFF oficialiai priimta į UEFA Teisėjų konvenciją bei „Grassroots“ chartiją
2010-03-25 11:34
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7568

Paveikslėlis

Tel Avive (Izraelis) vykstančio UEFA XXXIV kongreso išvakarėse UEFA prezidentas Michelis Platini ir LFF prezidentas Liutauras Varanavičius savo parašais patvirtino Lietuvos futbolo federacijos priėmimą į UEFA teisėjų konvenciją ir „Grassroots“ (masinio futbolo) chartiją.

„Tai labai aukštas mūsų federacijos veiklos įvertinimas. Vien vaikų žaidžiančių futbolą turime apie 50 tūkstančių, 200 mokyklų ir darželių dalyvauja mūsų rengiamose masinio futbolo programose, prie mokyklų įrengta apie 100 mažų dirbtinės dangos futbolo aikštelių. Tai neliko nepastebėta Europoje. Vis dėlto dar turime ką veikti vystydami moterų, neįgaliųjų futbolą”, - sakė L. Varanavičius, - „Su teisėjais prieš daugiau kaip dvejus metus pradėtas darbas taip pat nenuėjo veltui - galime didžiuotis šiuo pasiekimu. Tikiuosi, kad tai duos dar didesnį postūmį mūsų teisėjams tobulėti“.

Sprendimas dėl Lietuvos priėmimo į Teisėjų chartiją buvo priimtas dar metų pradžioje Maltoje vykusiame UEFA vykdomajame komitete. Kartu su Lietuva į prestižinį klubą įstojo Italija, Kipras, Moldova ir Velsas. Šiuo metu iš 53 UEFA narių Teisėjų konvencijai priklauso 30 šalių.

UEFA teisėjų konvencijos nuostatai kelia daug reikalavimų, kurie nuo šiol bus privalomi Lietuvai. „Įsipareigojimai apima tiek jaunosios kartos, tiek aukščiausio lygio teisėjų rengimą remiantis UEFA programa“ , - sakė Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidentas Jonas Braga, - „Tai, kas anksčiau buvo vizija, šiandien tapo realybe. Įstoję į UEFA teisėjų konvenciją, esame įpareigoti siekti aukštesnio lygio, tobulumo. Teks pasitempti tiek mums, tiek teisėjams“.

karys
Pranešimai: 9169
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Teisėjavimas

2010 Kov 25 12:08

nu toks biski oras, but idomu kuo tie ausktesni reikalavimai pasireiskia...

ledinukas
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: Teisėjavimas

2010 Kov 25 20:40

Varanavicius visu grazumu. Spaudzia PLATINI ranka ir sedi.....

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Lie 16 21:56

G.Mažeika teisėjaus Europos jaunimo futbolo čempionate
2010-07-16, 17:04
http://www.diena.lt/naujienos/sportas/g ... n=rss_feed

Lietuvos arbitras Gediminas Mažeika Prancūzijoje teisėjaus sekmadienį startuojančiame Europos jaunimo (iki 19 metų) futbolo čempionate.

Kartu su FIFA kategoriją turinčiu G.Mažeika į pirmenybes pakviesti dar penki aikštės teisėjai iš Šiaurės Airijos, Rusijos, Slovėnijos, Švedijos ir Šveicarijos, asistentai iš aštuonių šalių bei du rezerviniai arbitrai iš Prancūzijos.

Penktadienį G.Mažeikos laukia fizinio pasirengimo testai, o tikslūs teisėjų paskyrimai rungtynėms bus paskelbti tik šeštadienį, dieną prieš pirmąsias rungtynes. Vėliau visi arbitrai dar teisėjaus po du kartus, o nuo pusfinalių aikštės teisėjų skaičius sumažės taip pat kaip ir komandų - iki keturių.

Anot G.Mažeikos, jam šis paskyrimas – tarsi laiptelis į priekį: „FIFA arbitro kategoriją įgijau neseniai ir pradėjau nuo U-17 čempionato varžybų. Teisėjavau ir UEFA Intertoto varžybose, po to buvau skiriamas UEFA Europos lygos pirmųjų etapų rungtynėms. Jei gerai sekasi, palaipsniui gali teisėjauti vis svarbesnėse varžybose.“

Praėjusią savaitę G.Mažeika jau galėjo išbandyti savo žinias ir pasiruošimą UEFA Europos lygoje, kur teisėjavo pirmojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse tarp Chožuvo „Ruch“ ir Karagandos „Šachtior“. Teisėjui iš Lietuvos rungtynių atmosfera padarė įspūdį.

„12 tūkstančių vietų stadione buvo užpildyta apie 80 procentų vietų. Komandų meistriškumas nebuvo itin įspūdingas, tačiau ta atmosfera, kurią sukuria lenkai – tikrai padarė įspūdį. Tačiau į tai labiau kreipiau dėmesį tik pirmas penkias minutes, vėliau jau pavyko įsivažiuoti. Tokiai dvikovai teisėjauti įdomu, nes manau, jog tam tikros emocijos, užsivedimas reikalingas ir teisėjui. Kuo sunkesnės rungtynės ir kuo labiau jauti žiūrovų reakciją - tuo įdomiau teisėjauti“, - tikino arbitras iš Kauno.

Europos U-19 čempionate dalyvaus šeimininkai prancūzai, Anglijos, Olandijos, Italijos, Austrijos, Kroatijos, Ispanijos ir Portugalijos jaunių rinktinės. Grupių etapas vyks liepos 18-24, pusfinaliai liepos 27, o finalas - liepos 30 dieną.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Rgp 03 22:10

J.Braga: „Lietuvos teisėjai nenusileidžia užsieniečiams”
2010.08.03, 10:07
http://penalty.lt/j-braga-%E2%80%9Eliet ... %E2%80%9C/

Lietuvis futbolo arbitras Gediminas Mažeika neseniai teisėjavo Europos U-19 čempionato kovoms. Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidento Jono Bragos pasiteiravome, kada mūsų šalies atstovai dirbs dar prestižiškesniuose turnyruose ir kaip jis vertina teisėjų darbą neseniai pasibaigusiame pasaulio futbolo čempionate.

Marijus RIMAS

- Ar realu pamatyti mūsų teisėjus svarbiausiuose turnyruose?- Penalty.lt paklausė J.Bragos.
- Viskas yra realu. Mūsų teisėjai yra neblogi. Šiandien Lietuva turi tik du FIFA teisėjus, tačiau realiai mes galėtumėme turėti ir penkis. Blogiau nei kitų valstybių arbitrai mūsiškiai nešvilptų. Tenka matyti daug užsienio kolegų ir mes jiems nenusileidžiame, o neretai ir pranokstame. Lietuviai nenusileidžia ir tų šalių teisėjams, kuriose futbolas išvystytas geriau.

- Ar lietuviai galėtų teisėjauti pasaulio futbolo čempionate?
- Visiškai neseniai mūsų arbitras Gediminas Mažeika dirbo Europos U-19 pirmenybėse. Jis keletą rungtynių teisėjavo aikštėje ir kartą buvo ketvirtuoju teisėju. Po pirmojo mačo lietuvis sulaukė gerų atsiliepimų ir jam buvo patikėtos svarbios rungtynės tarp Olandijos ir Anglijos ekipų. Šis susitikimas taip pat klostėsi gerai, tačiau G.Mažeika neįskaitė pagal taisykles anglų pasiekto įvarčio. Tiesa, tada mūsų arbitrą suklaidino žaidimą ranka signalizavę asistentas bei ketvirtasis teisėjas. Jei šiame epizode G.Mažeika būtų nepaklausęs ir parodęs principingumą, jam šios pirmenybės galėjo susiklostyti ir labai gerai. Puikiai čia pasirodęs jis galėjo sulaukti ir kvietimo į rimtesnius turnyrus. Dabar tokia galimybė prarasta, bet tikrai ne visam laikui.

- Kokie pagrindiniai lietuvių trūkumai lyginant su užsienio teisėjais?
- Didžiausios problemos yra psichologiniame pasirengime, mokėjime susidoroti su didelio žiūrovų skaičiaus keliama įtampa. Šis trūkumas yra pagrindinis ir neleidžia pretenduoti į aukšto lygio turnyrus. Užsienyje dažniausiai klausiama, kiek pas mus stadionuose lankosi žiūrovų. Lietuvoje geriausiu atveju būna keli tūkstančiai žiūrovų ir jie yra pakankamai ramūs. Kitose šalyse jų susirenka kelis kartus daugiau ir palaikymas ten būna audringesnis. Mūsų arbitrams reikia priprasti dirbti esant didesniam tribūnų spaudimui, sugebėti atsiriboti nuo visko ir susikaupti tik teisėjavimui.

- Gal mūsų arbitrams reikia didesnio užtarimo UEFA kabinetuose?
- Žinoma, yra gerai jei puikiai atlieki savo darbą ir dar tave kas nors užtaria. Prasto arbitro niekas neužtars. Tačiau UEFA teisėjus kuruojantis Michelis Vautrot yra geras lietuvių draugas. Jis buvo pas mus atvažiavęs ir jaučia Lietuvai simpatijas. Gerai dirbančius mūsų arbitrus jis tikrai užtars, bet svarbiausia yra puikiai teisėjauti.

- Kaip vertinate pasibaigusio pasaulio futbolo čempionato teisėjavimą?
- Pirmenybių teisėjavimo lygis buvo patenkinamas. Tačiau labiausiai bendrą lygį smukdė patys garsiausi ir autoritetingiausi teisėjai. Pietų Afrikoje dirbę uzbekas ir vengras įrodė, kad gerai dirbti galima ir neturint aukšto reitingo. Neseniai patekę į elitą ir dar jame nespėję gerai apšilti kojų arbitrai nori sustiprinti savo pozicijas ir darbui skiria visą dėmesį. Garsiausieji neretai piktnaudžiauja savo aukštais reitingais, todėl ir jų rezultatai nebuvo geriausi.

- Kurie iš garsiausiųjų jus nuvylė?
- Nuvylė italas Roberto Rosetti, vokietis Wolfgangas Starkas. Daug arbitrų iš pirmaujančių futbolo šalių turi labai geras pasirengimo sąlygas, puikią praktiką aukšto lygio savo valstybių čempionatuose. Nepaisant to, jie nepademonstravo aukšto teisėjavimo lygio.

- Kokiu balu galėtumėte įvertinti teisėjavimą Pietų Afrikos stadionuose?
- Įvertinčiau 7 balais iš 10. Šiuo metu jau aistros aprimo, bet dėl klaidingų sprendimų nukentėjusios šalys teisėjų sprendimus atsimins dar ilgai.

- Kokį įspūdį paliko Howardo Webbo darbas finale?
- Anglas laikomas vienu iš geriausių arbitrų, tačiau aukšta jo kvalifikacija aš jau seniai abejoju. H.Webbas ir pasaulio čempionato finale galėjo švilpti geriau. Mače jis parodė per daug kortelių, o tai tik užveda žaidėjus. Jei teisėjo autoritetas didelis, to nereikia daryti, nes dažnai užtenka tik griežtesnio pokalbio ar pagrūmojimo.

- Ką pavadintumėte pasaulio čempionato atradimu?
- Manau, kad geriausiu arbitru buvo uzbekas Ravšanas Irmatovas. Jam jau teko vadovauti svarbioms atidarymo rungtynėms. Puikiai atlikęs darbą jis ėmė labiau savimi pasitikėti ir švilpė tikrai gerai.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Rgp 03 22:16

Mat kas prabilo..
Lietuvos teisėjai vienoje srityje ne tik nenusileidžia, bet ir lenkia vakarų teisėjus.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Rgp 04 00:48

Straipsnį reikėtų dėti į temą "Ne į temą", bet bus visai neblogas atasvaras pasipūtusiems bragoms:
Бахадыр Кочаров: «Мне приснился Марадона и попросил у меня курут»

В аэропорту Бишкека кыргызстанский рефери Бахадыр Кочкаров, остудивший на чемпионате мира в ЮАР пять матчей, заплакал. Он был растроган тем, что его самолет встречали представители СМИ, болельщики. Через пару часов он дал спортивным журналистам развернутое интервью...

О вувузелах

- Какой матч был в ЮАР для вас самым тяжелым?
- Легких матчей не бывает. ФИФА готовила нашу бригаду к чемпионату мира в течение последних четырех лет - морально, физически, технически. И если нам доверили на этом турнире целых пять матчей, значит, отработали мы качественно. Вообще, мы перед матчами старались настроиться так, что судим национальный чемпионат Узбекистана или Кыргызстана, старались не паниковать. На поле выходили две команды и важно было не испугаться такого количества звезд.

- Самый запоминающийся матч?
- Конечно, первый. Мне еще никогда не доводилось работать на матче открытия.

- Вувузелы мешали?
- Если честно, первые две игры было очень сложно. Потом привыкли. У нас ведь и тренировки специальные были - на судейской базе мы по два часа занимались на поле, по краям которого выставлялись огромные колонки, транслировавшие звук вувузел. К нам приезжали журналисты, так они просто не выдерживали, уже через полчаса готовы были бежать.

- Во время чемпионата мира приходилось сталкиваться с откровенной эмоциональностью или грубостью футболистов?
- Я бы не сказал. что были такие сложные моменты. Все-таки перед началом турнира инструкторы ФИФА проводили занятия со всеми сборными, внушали, что игроки, прежде всего, представляют на турнире свои страны. За грубость в отношении арбитров предусмотрены серьезные штрафные санкции.

О Бразилии-2014 и намазе

- Помните, когда познакомились с Ирматовым?
- Это произошло в аэропорту Ташкента, мы летели работать на юношеский чемпионат Азии. Тогда АФК уже начинало подбирать людей для судейских бригад, которым доверят чемпионат мира. Подбирали по росту, возрасту, личным качествам.

- Чем будете заниматься в ближайшее время?
- Первым делом - вернусь в Ош, к семье. Я очень долго их не видел. Продолжу работать со своими учениками, которые есть и в Оше и в Бишкеке. Но главные мои цели - Олимпиада-2012 в Лондоне и чемпионат мира 2014-го в Бразилии. Очень хочу попасть на эти соревнования. Через четыре года мне уже будет 44. На чемпионат мира допускаются арбитры не старше 45 лет.

- Соблюдали ли вы во время чемпионата намаз?
- У ФИФА на этот счет никаких запретов нет. По пятницам нас возили в мечеть. По воскресеньям на службы ездили христиане. Между прочим, арбитр из Арген-тины в обычной жизни – священник.

- Вам не хотелось бы попробовать себя в роли главного арбитра?
- Нет. Я не хочу. Мой отец очень любил футбол и, к сожалению, не дожил до это-го момента. Он мне всегда говорил: дерево растет только в одном месте. Это очень верное выражение.

О Марадоне

- А правда, что вам Марадона однажды приснился?
- Да. Откуда вы знаете? Я, кажется, не рассказывал эту историю журналистам. Мы жили в специальной деревне для арбитров, куда не было доступа посторонним. Я - самый старший в нашей бригаде, по привычке встаю рано, в шесть утра, иногда раньше. В то утро я даже разбудил Равшана. Представляешь, - говорю, - мне сейчас Марадона приснился. Как будто он пришел ко мне и попросил курут (шарик из сухого молока, - прим. авт.). Ребята посмеялись, ко-нечно.

- А что чувствовали, когда встретились с Марадоной уже на поле?
- Сразу скажу, что даже после проигранного аргентинцами четвертьфинала Диего подошел к нам, пожал руки, поблагодарил за работу и сказал, что никаких претензий к судейству не имеет. Равшан на меня посмотрел и спросил: «Это сейчас Марадона был?» - «Ну конечно, - говорю, - разве не узнал его». А он мне: «Это на сон похоже. Как это может быть?». С близкого расстояния, знаете, убеждаешься, что звезды – такие же люди как мы с вами.

- И все-таки признайтесь, у вас среди участниц чемпионата была команда, за ко-торую вы болели?
- Была такая. Я вам не первым говорю, что болел за команду судей.

- Некоторые судьи на турнире, мягко говоря, начудили…
- Не мое дело – комментировать это. Есть специальная комиссия, которая после матчей разбирает подобные эпизоды и выносит свой вердикт. Все в этом мире ошибаются. Это несправедливо – если игрок промахивается с метра в пустые ворота, через пять минут его уже забудут, а судью, который ошибется, будут пом-нить.

- Хотелось бы знать ваше мнение о видеоповторах.
- Если вы спрашиваете лично мое мнение, я против. Футбол растеряет весь свой азарт. Ведь в спорте важны эмоции – игрока, тренера, болельщика. Учеными подсчитано, что эмоциональные всплески омолаживают организм на 6-7 лет. Если ввести видеоповторы, футбол станет менее эмоционален.

О кыргызстанских арбитрах и сыне

- Наверняка ваш пример подстегнет работать над собой многих кыргызстанских арбитров. На ваш взгляд, в каком возрасте вообще нужно начинать?
- Не могу сказать. Расскажу лишь свою историю. Впервые я вышел на поле как судья в 21 год. Я тогда работал тренером в обществе «Трудовые резервы». И меня попросили отсудить. После игры Альберт Широков подошел ко мне и пред-ложил попробовать себя как судья на более серьезном уровне. Кстати, насколько я знаю, в скором времени к нам должны прилететь представители ФИФА, кото-рые выражают заинтересованность в знакомстве с уровнем наших арбитров.

- Ваш десятилетний сын сейчас также занимается футболом?
- Да, Бахретдин играет, много тренируется. Но я делаю все, чтобы он при этом еще и учился хорошо в школе. Не как его отец. (Смеется)

- Кем бы вы хотели видеть сына в будущем?
- Я хочу, чтобы он в первую очередь стал порядочным человеком…

Досье «Sport.Kg»
Бахадыр Кочкаров.
Родился 13 мая 1970 года
Карьеру футбольного арбитра начал в 1992 году, работая на матчах чемпионата КР. С 1997-го – в списке судей ФИФА. В 2009-м был номинирован на звание «Лучшего ассистента рефери АФК».

Источник: «Sport.Kg»
http://www.cissoccer.com/news/8771.html

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Rgp 04 00:51

Ir dar vienas:
Ирматов - Гордость Узбекистана

Такое звание арбитру присвоил президент страны
20 июля Президент Узбекистана Ислам Каримов подписал указы о присвоении Равшану Ирматову звания «Гордость Узбекистана» и награждении Рафаэля Ильясова орденом «Дружбы».

Судья международной категории Федерации футбола Узбекистана, рефери ФИФА Равшан Ирматов, согласно указу главы государства, награжден «за большие заслуги в деле прославления национального футбола во всем мире, выдающийся личный вклад в повышение его авторитета на международной арене и развитие школы судейства в стране».

Во всех пяти играх, доверенных Равшану Ирматову (включая матч открытия), он вместе с лайнсменами Рафаэлем Ильясовым и Бахадыром Кучкаровым (Кыргызстан) допустил минимум ошибок, благодаря чему удостоился похвал со стороны экспертов, журналистов и болельщиков во всем мире.

До Равшана Ирматова по пять встреч чемпионата мира обслуживали лишь Орасио Элисондо (Аргентина) и Бенито Арчундиа (Мексика).

Источник: gazeta.uz
http://www.cissoccer.com/news/8763.html

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Teisėjavimas

2010 Rgp 20 16:20

Lietuvos arbitrai teisėjavo UEFA Europos lygoje

Futbolo arbitrų iš Lietuvos brigada su Gediminu Mažeika priešakyje ketvirtadienį teisėjavo UEFA Europos lygos rungtynėms Šveicarijoje.

Paveikslėlis

Lietuvis aikštės teisėjas G.Mažeika, jo asistentai Vytautas Šimkus, Darius Miklovas ir rezervinis teisėjas Sergejus Slyva dirbo UEFA Europos lygos atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse tarp Lauzanos „Lausanne“ ir Maskvos „Lokomotiv“ (Rusija) klubų. Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Teisėjų iš mūsų šalies pasirodymą per televiziją stebėjo ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Jonas Braga.

„Lietuvos arbitrai paliko gerą įspūdį ne tik man, bet ir kitiems, kurie matė rungtynes. Teisėjavimą pagyrė ir televizijos komentatoriai. G.Mažeika apsiejo tik su viena geltona kortele, o tai rodo, jog teisėjas valdė situaciją aikštėje. Manau, jog sulauksime teigiamų įvertinimų“, - vylėsi LFTA vadovas.

Anot jo, lietuvių geras pasirodymas neturėtų likti nepastebėtas - jie ateityje gali būti pakviesti ir dirbti UEFA Europos lygos grupių etapo rungtynėse.

Kaunietis G.Mažeika ir vilnietis Nerijus Dunauskas šį sezoną jau teisėjavo UEFA Europos lygos atrankos susitikimams, o pirmasis taip pat buvo pakviestas į UEFA U-19 jaunimo čempionato finalinį etapą Prancūzijoje.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Spa 05 13:35

Šiandien netekome A.Dubinsko
2010.10.05, 13:32
http://penalty.lt/siandien-netekome-a-dubinsko/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis

Šiandien Vilniuje mirė Alius Dubinskas – žmogus, savo gyvenimą glaudžiai susiejęs su futbolu. A.Dubinskas daug metų teisėjavo, buvo FIFA kategorijos arbitras, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) darbuotojas. 1958 metais gimęs A.Dubinskas mirė Vilniuje, savo darbo vietoje.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Spa 07 00:41

Naujojoje Vilnioje – pasityčiojimas iš futbolo
2010.10.05
http://www.fmateitis.lt/232" onclick="window.open(this.href);return false;

„Ateities“ 1998 metų komanda, pirmaujanti Lietuvos vaikų pirmenybių Vilniaus regiono antrajame pogrupyje, savo sąskaiton įsirašė dar 4 taškus. Po 5 žaistų varžybų mūsiškiai yra surinkę 13 taškų.

Antradienį Naujojoje Vilnioje mačas su sostinės „Rotaliu“ baigtas 1:1 (0:0). Mūsų komanda sužaidė anaiptol ne geriausias varžybas, bet turėjo akivaizdžią persvarą. Antrojo kėlinio viduryje po taiklaus Antano Brusoko įvarčio „Ateities“ futbolininkai išsiveržė į priekį. Tačiau pačioje dvikovos pabaigoje po šiurkščios klaidos gynyboje, varžovai išsigelbėjo nuo pralaimėjimo.

Antrosios varžybos prieš Naujosios Vilnios „Granitą“ laimėtos 4:0 (2:0). Pirmajame kėlinyje du kartus varžovų vartininką „nuginklavo“ mūsų komandos puolimo lyderis Julius Momkus. Po pertraukos persvarą padidino Vaidas Kutka ir Nikita Sumenokas.

Šį sezoną Lietuvos futbolo federacija (LFF) vaikų pirmenybes nutarė organizuoti turais. Šio turo šeimininkas buvo Naujosios Vilnios SK „Granitas“. Tačiau šio turo „organizavimas“ buvo pasityčiojimas iš futbolo.

Žaista ne tik labai prastoje aikštėje, bet komandoms teko bandyti pasiųsti kamuolį į mažesnius, nei numatyta nuostatuose vartus. „Ateities“ varžyboms su „Rotaliu“ teisėjavęs „Granito“ treneris turbūt gali pretenduoti į šališkiausio metų teisėjo titulą.

Rungtynėms baigiantis, mūsiškiams pirmaujant 1:0, varžovai prie pat savo vartų itin šiurkščiai „nušienavo“ J. Momkų, bet arbitras 9 metrų baudinio neskyrė. Tačiau teisėjavimo viršūnė buvo pasiekta, kai Naujosios Vilnios atstovas už repliką nutarė pamokyti „Ateities“ komandos kapitoną - teisėjas aikštėje priėjo prie jo ir … žaidėjui pradėjo sukti ausį.

Na, o varžybos su „Granitu“ teisėjavo, matyt, pirmą kartą gyvenime arbitro švilpuką į rankas paėmęs džinsines kelnes pasiraitojęs jaunuolis…

Dėl futbolą diskredituojančių įvykių Naujojoje Vilnioje FM „Ateitis“ rašys raportą Lietuvos futbolo federacijai.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2010 Spa 16 00:27

A.Žutos apeliacija nepatenkinta
2010.10.15, 20:06
http://penalty.lt/a-zutos-apeliacija-nepatenkinta/" onclick="window.open(this.href);return false;

LFTA Drausmės komitetas nepatenkino Klaipėdos arbitro Audriaus Žutos apeliacijos. Po spalio 3 dienos Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynių tarp Tauragės “Tauro” ir Marijampolės “Sūduvos” teisėjui Audriui Žutai susitikimo inspektorius parašė nepatenkinamą pažymį - penkis. Pagal galiojančią tvarką teisėjas, nesutinkantis su tokiu įvertinimu, gali pateikti apeliaciją. A.Žuta taip ir padarė, – praneša interneto svetainė lfta.lt. Spalio 13-ąją vyko LFTA Drausmės komiteto posėdis, kuriame buvo svarstyta minėta apeliacija. Posėdyje buvo peržiūrėtas rungtynių vaizdo įrašas ir nutarta apeliacijos netenkinti ir įvertinimo nekeisti.

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Teisėjavimas

2011 Sau 10 18:58

Lietuvos futbolo arbitrams skirtos aukštos tarptautinės kategorijos

Paveikslėlis

Du Lietuvos futbolo arbitrai naujus metus pradeda padarę šuolį tarptautinėje karjeroje. Aikštės teisėjams kauniečiams Gediminui Mažeikai ir Aušrai Tvarijonaitei-Kancei skirtos aukštos UEFA arbitrų kategorijos.

Aukščiausias įvertinimas istorijoje

UEFA varžybose teisėjaujantys vyrai skirstomi į šešias kategorijas - nuo ketvirtosios iki „Elite", o moterys į keturias - nuo trečiosios iki „Elite".

Arbitrai vertinami pagal nuopelnus, atliktą darbą, fizinį pasiruošimą, patirtį, potencialą, kalbos sugebėjimus, dalyvavimą UEFA kursuose ir įvertinimą savo šalyje.

Peržiūrėdamas kategorijas 2010-11 metų sezono antrai pusei UEFA teisėjų komitetas paaukštino du lietuvius. A.Tvarijonaitė-Kancė šoktelėjo iki „Premier" kategorijos (antra pagal svarbą), o G.Mažeika - iki antros kategorijos.

Tai aukščiausias teisėjų įvertinimas Lietuvos futbolo istorijoje nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Profesionalūs ir patyrę arbitrai

Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Jonas Braga sakė, kad tokie sprendimai viršijo netgi jo paties lūkesčius: „Tai - ženklus įvertinimas tarptautinėje arenoje. Iki šiol mūsų šalies arbitrai po kelių darbo metų įgiję trečią kategoriją aukščiau nepakildavo."

Anot J.Bragos, nors ant aukštesnės kategorijos teisėjų pečių gula ir didesnė atsakomybė, abu lietuviai gali sėkmingai susidoroti su užduotimis.

„Gediminas, nežiūrint į jo jauną amžių, jau yra pakankamai patyręs teisėjas. Aušrai iki aukščiausios moterų teisėjų - Elito kategorijos - liko tik vienas laiptelis. Tikiu, kad ji įveiks ir šią aukštumą. Abu arbitrai yra ypač profesionalūs ir geri pavyzdžiai kitiems", - teigė LFTA vadovas.

Arbitrei staigmena, teisėjas laukė įvertinimo

A.Kancės teigimu, paskyrimas į antrą pagal svarbą moterų teisėjų kategoriją jai buvo netikėtas: „Labai džiaugiuosi. Žinia gerokai nustebino, nes ši kategorija ilgą laiką buvo suteikiama tik tam tikrai grupei teisėjų. Praėję metai man asmeniškai buvo labai geri. Tikiuosi, kad tokie bus ir 2011-ieji."

G.Mažeikai toks paskyrimas reiškia, kad jis galės būti skiriamas tokioms rungtynėms kaip UEFA Čempionų lygos atkrintamasis atrankos etapas ar UEFA Europos lygos grupių etapo dvikovos.

„Apie tai, kad galėčiau teisėjauti aukštesnio rango dvikovose, man jau kalbėjo, tačiau pokalbiai lieka pokalbiais. Prieš pat Kalėdas atėjęs patvirtinimas buvo geriausia dovana. Šis paaukštinimas - ne vien mano nuopelnas. Prie to prisidėjo ir su manimi dirbę teisėjai, šeima, kuri palaiko kad ir kas nutiktų, taip pat kiti, savo patarimais ir patirtimi padedantys eiti į priekį", - kalbėjo teisėjas iš Kauno.

Kitas UEFA varžybose dirbantis aikštės teisėjas iš Lietuvos Nerijus Dunauskas priklauso ketvirtai kategorijai, kuriai priskiriami tarptautiniame lygmenyje pradedantys arbitrai.

henrikas
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 2010 Gru 01 21:00
Palaikoma komanda: MINIJA fk

Re: Teisėjavimas

2011 Sau 27 14:21

Trys lietuviai teisėjaus Anglijos ir Belgijos rezervinių rinktinių dvikovai


Trys Lietuvos futbolo arbitrai pakviesti teisėjauti neoficialiame tarptautiniame „International challenge trophy" turnyre .

Aikštės teisėjas palangiškis Donatas Rumšas, asistentai kaunietis Vytenis Kazlauskas ir vilnietis Dovydas Sužiedėlis vasario 9 dieną Lutone (Anglija) teisėjaus šio turnyro pusfinalio mačui, kuriame susitiks Anglijos ir Belgijos rezervinės rinktinės.

Šiame turnyre dalyvauja įvairių šalių rinktinės sudarytos iš žaidėjų, kurie yra ne vyresni nei 23 metai ir rungtyniauja savo šalių lygų klubuose. Anglijos C rinktinės sudėtį sudaro penktojo pagal pajėgumą diviziono - "Conference National" - klubų žaidėjai.

Lietuvos arbitrai praeitą rudenį dvi savaites praleido Šveicarijoje UEFA perspektyvių teisėjų kursuose.

"Seminaro Šveicarijoje metu mūsiškiai neliko nepastebėti ir apie juos teko išgirsti ypač gerų atsiliepimų. Mano nuomone, šios rungtynės jiems bus ypač gera patirtis", - sakė LFTA prezidentas Jonas Braga.

lff.lt

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2011 Vas 03 12:18

Kai moteriai paklūsta dvidešimt du vyrai
Vilmantas REMEIKA
http://www.lzinios.lt/lt/2011-02-03/spo ... vyrai.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiek per futbolo rungtynes vienu metu aikštėje būna žaidėjų? Kas yra nuošalė? Kada skiriamas 11 m baudinys? Tokie klausimai daugeliui moterų - aukštasis pilotažas. Tik ne Aušrai Kancei. Ši 35-erių kaunietė net ir prikelta vidury nakties puikiausiai išaiškintų visas futbolo taisyklių subtilybes, nes daugiau nei dešimtmetį teisėjauja Lietuvos futbolo čempionatuose ir tarptautinėse varžybose. Buvusi futbolininkė A.Kancė sportininkės karjerą baigė 2000 metais, nes Lietuvoje nematė perspektyvų moterims, pasirinkusioms šią sporto šaką. Tuomet Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) prezidentas Jonas Braga pasiūlė jai išbandyti teisėjos darbą. Aušra sutiko ir... tapo balta varna. Ji - pirmoji moteris Pabaltijo valstybėse, kuri švilpė per vyrų futbolo rungtynes. Savo pavyzdžiu pamažu ji užkrėtė ir kitas merginas. Dailiosios lyties atstovių LFTA gretose vis daugėjo. Dabar A.Kancė turi ir savo brigadą - FIFA kategorijos asistentes Jurgitą Mačikunytę ir Ingridą Siliūnienę. Visos drauge teisėjauja per tarptautines moterų komandų varžybas.

Jei tik nori...

Kad ir kaip mėgtum futbolą, vien juo sotus nebūsi. Varžybos dažniausiai vyksta savaitgaliais. O darbo dienomis kineziterapeutės specialybę įgijusi A.Kancė vienoje firmoje dirba pardavimų vadybininke. Per gyvenimą moteris keliauja bėgte. Dar spėja auginti ir vienų metų dukrytę. "Jei tik turi noro, viską įmanoma suderinti. Jei nenori, lengvai rasi priežasčių, kad galėtum to nedaryti. O aš randu priežasčių, kodėl turėčiau tai daryti", - šypsosi teisėja.

Kai pirmą kartą paskambinome A.Kancei susitarti dėl interviu, ji per televiziją stebėjo futbolo rungtynes. "Futbolas pirmiausia man yra ne darbas, o hobis, atimantis daug laiko. Tenka paaukoti savaitgalius, daug brangaus laiko. Kadangi pati sportuoju ir mėgstu futbolą, man tai nesudėtinga. Vieni žaidžia tenisą, kiti plaukioja, treti geria alų. O aš teisėjauju", - nusijuokia pašnekovė. A.Kancė tvirtino, kad futbolo teisėja moteris jai toli gražu neatrodo keistas reiškinys, tad neverta to sureikšminti. Tačiau visi žinome, kaip nelengva kartais aikštėje būna futbolo teisėjams vyrams, tad ką jau kalbėti apie šį kelią pasirinkusias moteris. Apie tai LŽ ir kalbėjosi su Aušra KANCE.

Šalia futbolo

- Futbolo teisėja moteris Lietuvoje daugeliui yra unikalus reiškinys. Kodėl pasukote šia siaura vaga, o ne tradiciniu krepšinio keliu?
- Esu 160 cm ūgio, tad krepšinyje ne kažin ką pasiekčiau (juokiasi). Vaikystėje išbandžiau stalo tenisą, plaukimą. Į futbolą atėjau vėlokai - būdama 15 metų, tačiau ši sporto šaka nuo pat vaikystės buvo šalia. Kieme su berniukais visada spardėme kamuolį.

- Ar pirmieji žingsniai tapus teisėja buvo sunkūs?
- Be abejo. Kai žaidi pats, visada jauti malonumą. O teisėjui reikia ne tik bėgioti, bet ir nuolat daug mąstyti, labai greitai priimti teisingus sprendimus.

- Buvo sunku perprasti taisykles?
- Visi įgūdžiai ir patirtis ateina su laiku. Gali taisykles žinoti labai gerai, tačiau jas pritaikyti tam tikrose situacijose ir jausti žaidimą - sudėtinga. Kiekvienas teisėjas vertina žaidimą vis kitaip, savaip traktuoja taisykles, tačiau svarbiausia yra nepakenkti futbolui ir žaidėjams.

- Stebėdama kitus teisėjus iš šalies dažnai juos kritikuojate?
- Tikrai ne, veikiau solidarizuojuosi su jais, nes puikiai suprantu, ką tai reiškia. Smagu matyti, kai jie priima gerus sprendimus, o kai suklysta, stengiuosi iš jų pasimokyti. Geriau mokytis iš svetimų klaidų.

Vyrų baimės

- Kaip jautėtės vyriškoje kompanijoje vos pradėjusi teisėjauti?
- Vyrams apsiprasti buvo sunkiau, iš pradžių jie manęs bijojo. Buvo pripratę prie teisėjų vyrų, ir staiga jiems ima vadovauti moteris. Manęs tai negąsdino, dar vaikystėje gainiojau kamuolį su berniukais, tačiau teisėjaujant prireikė daug pastangų skinantis kelią per vyrišką mentalitetą. Šiandien vyrai jau kitaip žiūri į teisėją moterį.

- Kam sunkiau teisėjauti - vyrams ar moterims?
- Lietuvoje dirbu tik per vyrų rungtynes, o tarptautinėse varžybose užsienyje teisėjauju moterims. Su jomis yra sunkiau. Moterys azartiškesnės, kovingesnės. Jei tam tikroje situacijoje vyras nuleidžia rankas, nes mato, kad nepasieks kamuolio, moteris eina iki galo ir neaišku, kuo toks kovingumas baigsis.

- Šių metų pradžioje jums buvo suteikta UEFA "Premier" teisėjų grupės licencija. Kokių privilegijų ji suteikia?
- Tai yra antra pagal reitingavimą grupė, jai priklauso 12 teisėjų Europoje. Iki aukščiausios - "Elite" grupės liko laiptelis. Šios dvi teisėjų grupės labai vertinamos, jų atstovai skiriami dirbti per atsakingas rungtynes. Buvimas tarp 30 geriausių teisėjų man yra didelis įvertinimas ir iškovojimas.

Anekdotų neklauso

- Ar galite palyginti futbolo kultūrą mūsų šalyje ir užsienyje?
- Kadangi skiriasi žaidimo lygis bei užimamos pozicijos pasaulinėje klasifikacijoje, skiriasi ir kultūra. Užsienyje net merginų turnyruose elgiamasi kultūringiau nei pas mus vyrų čempionate. Tačiau po truputį viskas krypsta į gera ir Lietuvoje.

- Dažnai girdite kritikos dėl savo darbo?
- Nė kiek ne mažiau nei vyrai teisėjai, kartais gal net daugiau.

- Lietuvos žiūrovai mėgsta laidyti piktas replikas teisėjų atžvilgiu. Kaip į tai reaguojate?
- Niekaip. Tie, kurie nepamėgino su švilpuku įeiti į aikštę, yra drąsūs tik tribūnose. Įdomu, kuo baigtųsi, jei jie pamėgintų. Mes į tai nereaguojame ir nekreipiame dėmesio, nes negalėtume dirbti savo darbo.

- Kaip ugdomas toks šaltakraujiškumas?
- Reikia žinoti, ko nori ir kokio darbo eini dirbti. Mes į aikštę įbėgame dirbti 90 minučių, o ne klausytis, kaip koks pijokėlis su alaus buteliu vaikšto palei aikštę ir pasakoja anekdotus. Tam nėra laiko.

- O futbolininkai rodo emocijas?
- Yra priemonių jų replikoms suvaldyti. Kartais pakanka žodinio įspėjimo, kortelės neprireikia. Beje, mūsų vyrai kultūrėja, mažiau svaidosi replikomis. Bet yra visokių. Kuo geresnis žaidėjas, tuo mažiau jis šūkauja aikštėje. O blogesniojo kamuolys neklauso, todėl jam belieka burbėti ir ieškoti kaltų. Apskritai didelių įžeidimų nesu girdėjusi. Tiesiog neretai sportinio azarto pagauti vyrai ką nors piktai išrėžia.

Kyšio nesiūlė

- Teko išgirsti įpykusių žiūrovų grasinimų?
- Nesu tokia agresyvi, kad mane pultų. Nemanykite, kad su moterimi galima elgtis kaip nori. Į aikštę pirmiausia žengia teisėjas, tik paskui - moteris. Žiūrovai pyktį reiškia vienodai, kad ir kas teisėjautų. Kadangi mūsų stadionuose susirenka vos keli šimtai žmonių, visi dingsta iš tribūnų teisėjui dar nespėjus palikti aikštės. O jei dar nesibaigus rungtynėms išsenka alus, žiūrovų sumažėja iki minimumo.

- Esate sulaukusi dosnaus atlygio už būsimą "paslaugą" per rungtynes?
- Lietuva per maža šalis, kad kas nors siūlytų kyšį. O užsienyje apskritai tokių dalykų nėra. Bent jau ten, kur teisėjavau.

- Per savo darbą tikriausiai regėjote ne vieną kuriozą?
- A lygos ir dublerių čempionate pastaraisiais metais atsirado daugiau tvarkos, tad kuriozų nebenutinka. Žemesnėse lygose pasitaiko, kad abi komandos į aikštę įeina vienodomis aprangomis. Pagal reglamentą aprangos spalvą pasirenka šeimininkai, todėl tokiais atvejais svečių komandai mieste desperatiškai puolama ieškoti alternatyvaus varianto. Buvo atvejų, kai teisėjams prieš rungtynes teko persirengti net automobilyje, nes nebuvo drabužinių. Tokie nutikimai dažniausi per I ar II lygų komandų rungtynes. Stebiuosi, kad žmonės stengiasi, žaidžia futbolą ir visaip nori pakelti jo lygį, nors tam neturi tinkamų sąlygų.

- Neabejoju, kad dažnas futbolo žiūrovas norėtų užduoti intymesnį klausimą - kur prieš rungtynes persirengia mišri teisėjų brigada?
- Persirengimo kambaryje. Tikrai ne po tribūnomis (juokiasi). Esame skirtingų lyčių, bet visi civilizuoti žmonės, ne aborigenų kraštas.

Grįžti į