bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

U-19

2010 Vas 22 18:17

Baigta pirmoji U-19 rinktinės atranka
2010-02-22 11:30
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7456

Sekmadienį Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune įvyko antroji Lietuvos U-19 rinktinės (1992 m. gimimo) atrankos peržiūra.
Joje iš viso dalyvavo 32 futbolininkai, kurie buvo suskirstyti į dvi grupes. Tarpusavio rungtynėse sėkmingiau pasirodė „žaliųjų“ komanda.
"Atranka praėjo sklandžiai, gerai, kad nebuvo traumų, visi kviesti žaidėjai atvyko į rinktinę ir dalyvavo noriai, stengėsi tiek fiziniuose testuose, tiek rungtynėse“, - sakė U-19 rinktinės vyriausiasis treneris Deivis Kančelskis.
Anot jo, komandos kontūrai jau aiškėja, tačiau kiekvienas žaidėjas dar turės įrodyti savo vertę sezono metu: „Atrankos varžybas žaisime tik spalį, todėl dar visas sezonas priešakyje. Nei vienam žaidėjui nesakiau „ne“ ir visus patikinau, kad patekimas arba nepatekimas į rinktinę dar nereiškia galutinio atsisakymo. Visą sezoną kartu su savo pagalbininkais stebėsime jų žaidimą – kiekvienas žaisiantis gerai turi šansą.“
Pirmasis rinktinės kandidatų sąrašas bus sudarytas prieš kovo 8-13 dienomis vyksiantį tradicinį „Palangos Juzės“ futbolo turnyrą.
Jame Lietuvos U-19 rinktinė turėtų žaisti kartu su Latvijos klubais Liepojos „Metalurgs-2“, „Jūrmala“, Ventspilio „Tranzits“ bei Klaipėdos ekipomis „Atlantu“ ir „Klaipėda“.
UEFA Europos U-19 jaunimo čempionato atrankos varžybose lietuviai šių metų spalio mėn. 19-24 dienomis namuose kausis su Ispanijos, Izraelio ir Armėnijos rinktinėmis.

Antrosios peržiūros dalyviai:
(Nr., vardas, pavardė, pozicija miestas)
„Geltoni“:
1. Rimantas Bogužas (Klaipėda)
2. Darius Šinkūnas (Kaunas)
3. Marius Miškinis (Kaunas)
4. Paulius Daukša (Kaunas)
5. Karolis Šidlauskis (Kėdainiai)
6. Rimvydas Lipnevičius (Kėdainiai)
7. Lukas Senžikas (Kaunas)
8. Tomas Snapkauskas (Kaunas)
9. Remigijus Žalys (Kaišiadorys)
10. Armantas Verbiejus (Šiauliai)
11. Laurynas Stonkus (Jonava)
13. Šarūnas Balandis (Jonava)
14. Aivaras Renusas (Šiauliai)
15. Arnas Mikaitis (Panevėžys)
16. Ernestas Alekna (Šiauliai)
17. Justinas Kensminas (Telšiai)

„Žali“:
1. Edvinas Razutis (Klaipėda)
2. Mindaugas Bitinas (Gargždai)
3. Tomas Dargužas (Klaipėda)
4. Ignas Bagdonas (Telšiai)
5. Tomas Laurenčikas (Panevėžys)
6. Rytis Pilotas (Panevėžys)
7. Ernestas Veliulis (Panevėžys)
8. Ernestas Razonas (Klaipėda)
9. Karolis Laukžemis (Palanga)
10. Justas Vilavičius (Klaipėda)
11. Mykolas Kaveckas (Klaipėda)
13. Valdas Norbutas (Klaipėda)
14. Stepas Šiaulytis (Gargždai)
15. Markas Razmaratas (Jonava)
16. Edgaras Raskazovas (Jonava)
17. Martynas Gricius (Klaipėda)

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: U-19

2010 Vas 23 18:58

Devyniolikmečių rinktinės treneris D.Kančelskis: nėra nieko neįmanomo
www.DELFI.lt
http://www.delfi.lt/news/sport/abroad/d ... d=29304457

Darbą Lietuvos U-19 futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose neseniai pradėjęs Deivis Kančelskis savo auklėtiniams stengsis įteikti, jog nieko nėra neįmanomo. Praėjusį sezoną su jauna „Šiaulių“ ekipa ketvirtąją vietą Lietuvos futbolo A lygoje užėmęs strategas šį mėnesį stojo prie rinktinės vairo ir jau spėjo apšilti kojas pirmoje žaidėjų atrankoje.

D. Kančelskio teigimu, darbas klube skiriasi nuo darbo rinktinėje, kur svarbiausia taktika ir tinkamas žaidėjų nuteikimas rungtynėms. Apie savo darbo pradžią treneris papasakojo interviu DELFI.

- Pastaraisiais metais turėjote pareigų ne tik „Šiaulių“ klube, tačiau ir apskrities futbolo federacijoje bei akademijoje. Kodėl apsisprendėte dirbti su jaunimo rinktine?

- Po konkurso gavau pasiūlymą ir apsispręsti sunku nebuvo, nes tokios progos pasitaiko nedažnai. Rinktinėse neteko pabūti kaip žaidėjui, tačiau dabar galiu išbandyti savo jėgas trenerio vaidmenyje.

Laiko visada trūksta, tačiau gerai planuojant viską galima padaryti sėkmingai. Pasistengiau aumažinti savo pareigas kitoje veikloje ir manau, jog laiko užteks viskam. Kol kas dėl to problemų nekilo.
- Su Mindaugu Čepu jau anksčiau buvote priešingose stovyklose kaip treneriai, ir tas pats gali būti šiemet. Ar pats pasirinkote jį savo asistentu rinktinėje?

- Taip, nes jį gerai pažįstu - kažkada seniai Šiauliuose esame žaidę už „Karedos“ antrąją komandą. Žinau Mindaugą kaip buvusį žaidėją ir kaip žmogų. Turbūt apie jo atsidavimą futbolui kalbėti daug nereikia. Viską pasako tai, kad pusantrų metų „Žalgiryje“ jis dirbo be atlyginimo ir vis dar dirba. Kitas dalykas - esame panašaus amžiaus ir mūsų futbolo vizija sutampa.

- Kuo skiriasi darbas rinktinėje nuo klubo?

- Klube žmones matai kiekvieną dieną, visus gerai pažįsti, žinai apie jų buitį, galimybes, norus. Rinktinėje – sava specifika. Reikia daugiau psichologijos, bendravimo, nes žaidėjus matai nedažnai. Per labai trumpą laiką reikia išspausti iš komandos viską, kas įmanoma. Todėl svarbiausia yra psichologija ir taktika.

- Ką labiausiai sieksite įdiegti savo auklėtiniams?

- Manau, kad nėra nieko neįmanomo. Išeidami į aikštę futbolininkai turi tikėti, kad nėra blogesni už kitos komandos žaidėjus. Žaidžia ne pinigai ar vardai, o žmonės. Svarbu, kad žaidėjai tikėtų savo galimybėmis ir žinotų savo uždavinius aikštėje. Aišku, futbole reikia ir laimės. Be jos pasiekti pergalių nelengva.

- Du sekmadienius iš eilės peržiūroje stebėjote rinktinės kandidatus. Kaip pavyko atranka? Kada išvysime jau suformuotą komandą?

- Peržiūroje buvo daugiau nei 50 žaidėjų. Visi jie gavo pasireikšti. Daryti išvadas dar anksti, reikia laiko. Tačiau rinktinės kontūrai aiškėja – apie 22-25 futbolininkai pretenduoja tapti pirmaisiais komandos nariais.

Kita vertus, visiems sakiau, kad patekimas ar nepatekimas į komandą dabar nieko nereiškia. Atrankos rungtynes žaisime tik spalio mėnesį. Kiekvienas futbolininkas dar turi šansą išsikovoti vietą rinktinėje. Be to, turime U-18 rinktinę, iš kurios galime pasikviesti vieną kitą žaidėją. Iki tvirtos komandos sudėties dar ilgas kelias.

- Kokie artimiausi rinktinės planai?

- Kovo 7 dieną rinksimės prieš tarptautinį „Palangos Juzės“ turnyre. Jame jau bus galima išvysti pirmąją rinktinės sudėtį. Vasarą taip pat planuojame žaisti Baltijos taurės varžybose.

- Spalio mėnesį Europos čempionato atrankos grupėje žaisite su Ispanija, Izraeliu ir Armėnija. Ką pasakytumėte apie mūsų rinktinės galimybes įveikti šį barjerą?

- Šansų visada yra. Net jei ši grupė ir yra sudėtinga. Visos komandos yra labiau pietietiškų bruožų, anksčiau subręsta. Be to, šiose šalyse futbolas yra populiariausia sporto šaka. Tačiau žaisime savo aikštėje ir mūsų jaunimui tai bus gera proga išbandyti save žaidžiant su tokiomis aukšto lygio rinktinėmis kaip Ispanija, kuri šiame lygyje per šešerius metus nugalėjo keturis kartus. Manau, kad tokiose dvikovose žaidėjai parodys viską ką sugeba.

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: U-19

2010 Kov 05 14:02

Į U-19 rinktinę „Palangos Juzės“ turnyrui pakviesti 22 žaidėjai
2010-03-05 10:32

LFF


Į Lietuvos U-19 jaunimo rinktinę (1992 m. gimimo ir jaunesni futbolininkai) kitą savaitę prasidedančiam tarptautiniam draugiškam „Palangos Juzės“ turnyrui atrinkti 22 geriausiai vasario mėnesį peržiūrose pasirodę žaidėjai.

Rinktinės vyriausiojo trenerio Deivio Kančelskio teigimu, traumų ir ligų rinktinės futbolininkai išvengė, todėl komanda turėtų būti stipriausios sudėties.

Šiek tiek vėliau į rinktinę atvyks tik du FBK „Kauno“ žaidėjai Marius Miškinis ir Tomas Snapkauskas. Abu futbolininkai išvyko pasitreniruoti į Edinburgo „Hearts“ (Škotija) klubą ir prie U-19 rinktinės prisijungs kitos savaitės pradžioje.

Iš klubų į rinktinę žaidėjai suvažiuos sekmadienį, „Palangos Juzės“ turnyro išvakarėse. Pirmadienį 15.30 val. U-19 rinktinė 2 grupės rungtynėse susitiks su „Klaipėdos“ futbolininkais, o antradienį tuo pačiu laiku žais su „Jūrmala“ (Latvija) ekipa.

„Kelsime tikslą laimėti turnyrą. Tačiau rezultatai ne svarbiausia, nes tai tik vienas iš pirmųjų komandos formavimo etapų. Tikiuosi, jog pavyks sulipdyti branduolį, kurį vėliau bus galima papildyti“, - sakė D.Kančelskis.

Tradiciniame „Palangos Juzės“ turnyre taip pat rungtyniaus Ventspilio „Tranzits“, Klaipėdos „Atlantas“ ir Liepojos „Metalurgs-2“. Varžybų pusfinaliai bus žaidžiami kovo 11 d., o kovo 12-13 d. paaiškės galutinės komandų vietos.

Lietuvos U-19 rinktinės kandidatų sąrašas „Palangos Juzės“ turnyrui:
(Eilės nr., Vardas, Pavardė, Klubas)

Vartininkai:
1. Rimvydas Čypas (FC „Šiauliai“)
2. Rimantas Bogužas (FC „Klaipėda“)

Gynėjai:
3. Marius Miškinis (FBK „Kaunas“)
4. Daniel Gunevič (Vilniaus „Žalgiris“)
5. Dovydas Baškys (FC „Šiauliai“)
6. Aivaras Renusas (FC „Šiauliai“)
7. Žilvinas Česnulis (FK „Šilutė“)
8. Darius Šimkūnas (FBK „Kaunas“)
9. Rytis Pilotas (Panevėžio „Ekranas“)

Saugai:
10. Vilmantas Bagdanavičius (Marijampolės „Sūduva“)
11. Tomas Birškys (FC „Šiauliai“)
12. Darius Jankauskas (FC „Šiauliai“)
13. Tomas Snapkauskas (FBK „Kaunas“)
14. Lukas Sendžikas (FBK „Kaunas“)
15. Ignas Bagdonas (Gargždų „Banga“)
16. Ernestas Veliulis (Panevėžio „Ekranas“)
17. Lukas Bielskis (Tauragės „Tauras“)

Puolėjai:
18. Karolis Laukžemis (Klaipėdos „Atlantas“)
19. Dovijus Česnulis (FK „Šilutė“)
20. Daumantas Žukauskas (Vilniaus „Žalgiris“)
21. Dominykas Grižas (Alytaus „Vidzgiris“)
22. Laurynas Stonkus (Jonavos „Lietava“)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Bal 09 13:05

Jaunių rinktinė pradeda kovas LFF I lygoje
2010-04-09, 12:46
http://www.diena.lt/naujienos/sportas/j ... n=rss_feed

Penktadienį LFF I lygoje debiutuojanti Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktinė susikaus su turnyro nugalėtojų titulą ginsiančia „Šilute“.

Komanda oficialiai vadinsis jaunių rinktine, ją pirmenybių metu treniruos Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) treneriai, o ekipos pagrindą sudarys 1993 metų gimimo NFA auklėtiniai. Tačiau komandą papildys ir kitų amžiaus grupių žaidėjai.

„Daugelis septyniolikmečių jau yra kviečiami ir užsienio klubų peržiūras - surinkti visą komandą nėra lengva. Todėl pasirinkome U-19 rinktinės pavadinimą. Taip turėsime galimybę pasikviesti ir išbandyti vyresnių žaidėjų, suteikti jiems žaidybinės praktikos. Pagal U-19 rinktinės vyriausiojo trenerio Deivio Kančelskio rekomendacijas kviesime 1992 metų gimimo žaidėjus, komandoje bus ir jaunesnių, 1994 m. gimimo futbolininkų“, - kalbėjo LFF techninis direktorius Stasys Stankus.

NFA direktorius Raimondas Statkevičius pabrėžė, jog dalyvavimas I lygoje padės akademijos auklėtinių bei į klubų pagrindines sudėtis nepatenkančių žaidėjų tobulėjimui.

„Manau, kad I lygos čempionatas šiemet bus tikrai pajėgus ir stipresnis nei A lygos dublerių pirmenybės. Žaidimas su tokiomis komandomis kaip FBK „Kaunas“, Klaipėdos „Atlantas“, „Šilutė“, Alytaus „Alytis“ ar Kėdainių „Nevėžis“ padės pamatyti mūsų žaidėjų realias galimybes. Mums svarbiausia ne rezultatas, o žaidėjų ugdymas. Tikiuosi, kad rasime bendrą kalbą su klubais ir prie akademijos narių prisijungs ir kiti jaunieji futbolininkai, kurie gauna žaisti mažiau arba rungtyniauja žemesniame lygyje“, - kalbėjo R.Statkevičius.

Namų rungtynes I lygoje šį sezoną jaunių rinktinės komanda žais prie Kaune įsikūrusios NFA esančiame aikštyne.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Bir 24 02:11

Lietuvos jaunių futbolo rinktinės baigia pasiruošimą Baltijos taurei
2010-06-23 16:10
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7935

Baltijos šalių futbolo rinktinių kovos stadionuose tęsiasi ir keliasi į Vakarų Lietuvą. Nuo penktadienio Palangoje ir Kretingoje dėl Baltijos taurių grumsis po dvi Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunių (U-19 ir U-17) rinktines. Šioms varžyboms Lietuvos jaunieji futbolininkai rengiasi jau kelias dienas. U-19 rinktinė (1992 metų gimimo ir jaunesni) stovyklauja Šiauliuose, o U-17 rinktinė (1994 m. gimimo ir jaunesni) sportuoja Palangoje.

Galimybės naujiems žaidėjams
U-19 rinktinėje iš kviestų žaidėjų komandai nepadės Edvinas Girdvainis, kuris susirgo Suomijoje žaisdamas už U-18 rinktinę, o taip pat traumą patyręs Tauragės „Tauro“ saugas Lukas Bielskis. Jį pakeis Rokas Gedminas, kuris vienas iš kelių į komandą pakviestų Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių. Ruošiantis Baltijos taurei U-19 rinktinė sužaidė dvi rungtynes I lygoje – penktadienį nusileista turnyro lyderiui FBK „Kaunui“, o antradienį teko pripažinti Kretingos „Minijos“ pranašumą. „Šiuo metu rezultatai ne svarbiausia, norime pasiruošti Baltijos taurei ir atrinkti tuos futbolininkus, kurie yra geriausios formos. Neseniai susirinkome, išbandėme kelis naujus žaidėjus. Epizodais žaidimas buvo neblogas, bet dar trūksta susižaidimo, geresnio bendradarbiavimo tarp grandžių“, - sakė U-19 rinktinės strategas Deivis Kančelskis. Anot jo, abu varžovai bus vienodai pajėgūs, tačiau komandai nusiteikusi pasekti nacionalinės ir jaunimo rinktinių sėkmės pavyzdžiu: „Vokiečio treniruojama Estijos rinktinė neseniai draugiškose rungtynėse tik minimaliu rezultatu nusileido Austrijai, o Latvijos rinktinė gerai pasirodė turnyre Italijoje. Laukia tikrai sunki kova. Tačiau kitų mūsų rinktinių pergalės savotiškai įpareigoja, jaučiame atsakomybę ir ruošiamės labai rimtai.“

Laikinas trenerių pasikeitimas
U-17 rinktinei Baltijos taurės varžyboms laikinai vadovaus Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) treneris Antanas Vingilys. Jis pakeis dėl sveikatos problemų dirbti šiuo metu negalintį Romualdą Lavrinavičių. A.Vingilio teigimu, susipažinti su komanda jam beveik neprireikė, nes nemažai žaidėjų yra buvę ar yra treniravęsi NFA. “Iš 23 žaidėjų atrinksime 18, kurie rungtyniaus Baltijos taurėje. Kai kurie jaučia šiokį nuovargį, tačiau nėra susižeidusių, kurie negalėtų žaisti. Sudėtis optimali. Tiesa, į rinktinę pakviesti penki jaunesni, 1995 metų gimimo žaidėjai. Ruošiantis rungtynėms su latviais ir estais kol kas labiausiai jaudina gynyba“, - reziumavo treneris. Jis prisiminė, kad pernai Airijoje pavyko įveikti Latvijos bendraamžius, o su Estijos ekipa šios amžiaus grupės futbolininkai pastaruoju metu nerungtyniavo.

Baltijos taurės kovas penktadienį Palangoje 16 valandą dvikova su estais pradės U-17 rinktinė. Nuo 18 val. žais Lietuvos ir Estijos U-19 rinktinės. Šeštadienį Kretingoje susitiks estai ir latviai, o sekmadienį Latvijos ir Lietuvos rinktinės išbandys jėgas Palangoje.
Baltijos šalių U-17 ir U-19 rinktinių taurės tvarkaraštis:

Birželio 25 d.
16 val. Lietuva U-17 - Estija U-17 (Palangos miesto stadionas)
18 val. Lietuva U-19 - Estija U-19 (Palangos miesto stadionas)

Birželio 26 d.
13 val. Estija U-17 - Latvija U-17 (Kretingos miesto stadionas)
15 val. Estija U-19 - Latvija U-19 (Kretingos miesto stadionas)

Birželio 27 d.
12 val. Latvija U-17 - Lietuva U-17 (Palangos miesto stadionas)
14 val. Latvija U-19 - Lietuva U-19 (Palangos miesto stadionas)

U-19 rinktinės sudėtis Baltijos taurei:

Vartininkai:
1. Lukas Lidakevičius (Nacionalinė futbolo akademija)
2. Edvinas Razutis (FC „Klaipėda“)
3. Kornelijus Timofejevas (NFA)

Gynėjai:
4. Daniel Gunevič (Vilniaus „Žalgiris“)
5. Martyn Jefišov (NFA)
6. Edvinas Girdvainis (NFA)
7. Renatas Kapūstinas (NFA)
8. Žilvinas Česnulis (FK „Šilutė“)
9. Rytis Pilotas (Panevėžio „Ekranas“)
10. Marius Miškinis (FBK „Kaunas“)

Saugai:
11. Vilmantas Bagdanavičius (Marijampolės „Sūduva“)
12. Tomas Birškys (FK „Šiauliai“)
13. Ernestas Razonas (Klaipėdos „Atlantas“)
14. Justas Vilavičius (FC „Klaipėda“)
15. Mindaugas Grigaravičius (FC „Klaipėda“)
16. Lukas Bielskis (Tauragės „Tauras“)
17. Martynas Dapkus (NFA)
18. Tomas Dapkus (Ostravos „Banik“, Čekija)
19. Tomas Snapkauskas (FBK „Kaunas“)

Puolėjai:
20. Karolis Laukžemis (Klaipėdos „Atlantas“)
21. Laurynas Stonkus (Jonavos „Lietava“)

U-17 rinktinės sudėtis Baltijos taurei:

Vartininkai:
1. Tomas Švedkauskas (Marijampolės „Sūduva“)
2. Tautvydas Zavickas (NFA)

Gynėjai:
3. Lukas Pangonis (NFA)
4. Julius Aleksandravičius (NFA)
5. Lukas Artimavičius (NFA)
6. Džiugas Petrauskas (Panevėžio futbolo akademija)
7. Gotaras Vasiliauskas (Panevėžio FA)
8. Klaidas Jaškus (Kaunas FM)

Saugai:
9. Gabrielius Judickas (Marijampolės „Sūduva“)
10. Rokas Stanulevičius (NFA)
11. Povilas Kiselevskis (NFA)
12. Martynas Banevičius (NFA)
13. Gvidas Jarašius (Vilniaus „Granitas-Rotalis“)
14. Karolis Strolys (NFA)
15. Gratas Sirgėdas (Panevėžio FA)
16. Lukas Narbutas (NFA)
17. Edvardas Tomulevičius (NFA)
18. Tomas Galdikas (NFA)
19. Mykolas Krasnovskis (NFA)
20. Paulius Lapas (Palangos FM)

Puolėjai:
21. Armandas Breivė („Sūduva“)
22. Titas Burba (NFA)
23. Donatas Kazlauskas (NFA)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 05 22:18

L. Varanavičius: „Turėsime stiprią rinktinę“
Lina Motužytė
2010 m. spalio 5 d. 20:31
http://www.sportas.info/naujienos/3406.html" onclick="window.open(this.href);return false;

LFF prezidentas Liutauras Varanavičius neabejoja, kad 2013 metais Lietuva bus pasirengusi priimti aštuonias stipriausias Europos jaunimo komandas

Kovoje dėl teisės 2013 metais rengti Europos jaunimo (U-19) futbolo čempionato finalinį etapą Lietuva nurungė tokias valstybes kaip Vokietija, Vengrija ir Slovėnija. Lietuvos futbolo federacijos prezidento Liutauro Varanavičiaus nuomone, stiprioji Lietuvos pusė šioje kovoje buvo labai gerai parengta paraiška.

Ar Lietuva yra pajėgi rengti tokio lygio varžybas?
Esame rengę nemažai turnyrų, kuriuose dalyvavo po keturias komandas, todėl išmanome šį darbą ir galime priimti visas aštuonias pirmenybių dalyves. Šiuo metu turime tokią galimybę ir, manau, kad organizacinių problemų neturėtų kilti.

Ar Lietuvoje yra pakankamai sporto bazių?
Tokiam čempionatui pakanka stadiono, talpinančio 10 tūkst. sirgalių, todėl šiai dienai stadionų užtenka, jie atitinka visus reikalavimus ir nieko jiems daryti nereikės. Tiesa, trūksta treniruočių aikščių, bet šiuo metu yra vykdomi tam tikri projektai, kurie, tikimės, iki čempionato bus baigti ir ši problema bus išspręsta. Kol kas varžybos numatytos Kaune, abiejuose Marijampolės stadionuose ir Alytuje. Tikimės, kad Vilnius pasitemps ir varžybos galės vykti sostinėje, tačiau tam reikia nemažų investicijų.

Kas finansuos čempionatą?
Viską finansuoja UEFA. Valstybei tereikia sutvarkyti ir paruošti infrastruktūrą, o visas kitas, pavyzdžiui, rinktinių pragyvenimo išlaidas, padengs UEFA.

Būsimi Lietuvos U-19 rinktinės nariai, dabartiniai 17-mečiai nepateko į Europos U-17 pirmenybes. Atrankos turnyre jis įveikė Velsą, bet pralamėjo Belgijai ir net 0:7 – Danijai. Ar nebijote, kad Lietuvos rinktinės 2013-aisias laukia fiasko?
Mūsų vaikai visada vėliau bręsta ir 17-mečiai niekada nerodė labai gerų rezultatų, o 19-mečiai visai kitaip atrodo, todėl, manome, kad po poros metų šie vaikinai žais daug solidžiau. Esame parengę trijų metų komandos ruošimo programą. Todėl ir paraišką pateikėme 2013 metams, o ne 2012-iems, kad turėtume laiko. Programa apima dalyvavimą tarptautiniuose draugiškuose turnyruose, taip pat B komandos, konkuruojančios su pagrindine, sukūrimą. Tai būtu antra komanda, į kurią patektų kandidatai į pagrindinę rinktinę. Tikiu, kad 2013 metais turėsime labai stiprią U-19 komandą.

Ar jums yra tekę pačiam stebėti jaunimo pirmenybes? Kokį įspūdį paliko?
Man yra tekę būti Baltarusijoje, kur vyko merginų U-19 čempionatas. Turiu pripažinti, kad tai buvo pakankamai aukšto lygio renginys, ir jam buvo skiriamas labai didelis dėmesys, rungtynes transliavo nemažai televizijų. Varžybas stebėjo daug žmonių, besidominčių jaunaisiais Europos talentais.

Kovoje dėl čempionato šeimininkės vardo Lietuva įveikė Vokietiją, Slovėniją, Vengriją. Ar tai reikšia, kad Lietuvos įtaka UEFA auga?
Vokietija nelaimėjo, nes organizuoja labai daug kitokių turnyrų ir gali sau lesti rengti finalinius Europos ir pasaulio suaugusiųjų čempionatų etapus. UEFA pozicija buvo pažvelgti į mažesnes šalis, kurios negali sau leisti tokių didelių turnyrų. Tai mums buvo savotiškas privalumas. Visi buvo labai gerai pasiruošę. Mūsų privalumas buvo tas, kad labai gerai parengėme paraišką. Jei mūsų sąlygos neatitiktų UEFA reikalavimų ir jei paraiška būtų buvusi prasta, tikrai nebūtume laimėję, nesvarbu, kad aš esu vykdomojo komiteto narys.

Ką Lietuvai reiškia galimybė rengti šį turnyrą?
Tai pirmas kartas, kai tokio lygio čempionatas vyksta mūsų šalyje. Tai didelis organizacinis išbandymas, taip pat ir didelė paskata jauniems žaidėjams, jie žino, kad rinktinė žais čempionate, todėl kiekvienas stengsis į ją patekti. LFF strategijoje numatyta, kad vėliausiai 2016 metais Lietuva turi dalyvauti suaugusiųjų Europos pirmenybėse. U-19 čempionatas – vienas iš planų, kuriuos esame numatę įgyvendinti iki 2020 metų, susijęs su futbolo populiarinimu Lietuvoje. Dauguma sporto mokyklų, vaikų futbolo klubų turės galimybę gyvai pamatyti aukščiausio lygio futbolą, manau šis veiksnys labai svarbus.

komodo varanavičius
Pranešimai: 323
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 21:36
Palaikoma komanda: VFMD Žalgiris

Re: U-19

2010 Spa 06 10:11

http://www.uefa.com/under19/matches/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Spalio 19 d. 16.00 Ispanija U-19 - Lietuva U-19 Marijampolės stadionas
Spalio 21 d. 16.00 Lietuva U-19 - Izraelis U-19 Marijampolės stadionas
Spalio 24 d. 15.00 Armėnija U-19 - Lietuva U-19 Marijampolės stadionas
Nominalūs šeimininkai paryškinti

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 07 11:30

Dar vienas futbolo akademijos auklėtinis pasuko į Italiją
2010-10-07 10:34
http://www.lff.lt/lt/article/dar_vienas ... _i_italija" onclick="window.open(this.href);return false;

Italijos mieste Padovoje gimė žinomas Milano “Inter” vartininkas Francesco Toldo, o savo karjerą miesto komandoje “Padova” pradėjo vienas žymiausių pastarojo dešimtmečio Europos futbolininkų Alessandro Del Piero. Dabar šiame mieste savo futbolo karjeros kelią pradės ir lietuvis Edvinas Girdvainis.

17 metų klaipėdietis į užsienį žengė kitų Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių pėdomis - į kitą italų klubą Romos „Lazio“ metų pradžioje persikėlė gynėjas Aurimas Vilkaitis, o vartininkas Lukas Lidakevičius papildė Anglijos antrojo pagal pajėgumą diviziono „Barnsley“ klubo gretas.

Akademijoje augo ir brendo kaip asmenybė

Į Italiją pasukusio E.Girdvainį futbolo pagrindų Klaipėdoje mokė jaunas Anatolijus Timofejevas, o vėliau jaunas žaidėjas pasuko į Kauną ir prisijungė prie 1993 metais gimusių Nacionalinės futbolo akademijos žaidėjų grupės.

„Jei ne akademija, tikriausiai nebūčiau atsidūręs Italijoje. Akademijoje aš augau ir brendau kaip asmenybė, tobulinau savo futbolininko įgūdžius. Ten kiekvieną iš mūsų “šlifavo” individualiai, gilino mūsų teorines ir taktines futbolo žinias bei labai gerai paruošė fiziškai“, - sakė E.Girdvainis.

Užsienio skautų pastebėtas futbolininkas kurį laiką keliavo po įvairių Italijos komandų peržiūras, kol sutartį jam pasiūlė „Padova“ klubas.

Stengiasi būti pastebėtas treniruotėse

Jaunajam E.Girdvainiui iš karto debiutuoti naujosios komandos dubleriuose neleidžia griežtos FIFA taisyklės, dėl kurių žaidėjo registracija gali užtrukti ir kelis mėnesius. Tačiau lietuvis jėgas antrojo Italijos diviziono klube jau išmėgino treniruotėse.

„Dabar laukiu kol sutvarkys mano dokumentus. Vėliau viskas jau priklausys nuo trenerių. Per treniruotes dažnai tenka rungtyniauti prieš pagrindinės komandos narius, kurie rungtyniauja Italijos „Serie B“ lygoje. Kovoti prieš labiau patyrusius futbolininkus ypač nelengva, tačiau visą laiką turi stengtis iš visų jėgų, juk treneriai tave stebi. Jeigu gerai sužaisi, gali būti pastebėtas“, - teigė E.Girdvainis.

Jis pasakojo, kad „Padova“ klube žaidėjams suteikiamos pačios geriausios sąlygos, o miestas paliko gerą įspūdį.

„Gyvenu klubo akademijoje, labai panašioje kaip mūsiškė Kaune. Akademijoje ir valgome, maisto porcijos nėra varžomos. Viską stengiamės daryti kartu - kaip viena komanda. Treniruotis tenka važiuoti į kitą klubo treniruočių aikštę. Padova - gražus, puikią istoriją ir kultūrą turintis miestas. Ypač čia gražūs pastatai ir visa architektūra. Gyvenu netoli centro, tad galiu bet kada išeiti pasigrožėti senamiesčiu“, - kalbėjo futbolininkas.

Padės U-19 rinktinei atrankos varžybose

Šiuo metu E.Girdvainis yra sugrįžęs atgal į gimtinę ir ruošiasi prisijungti prie Lietuvos U-19 rinktinės. Pirmą kartą kaip legionierius parkeliavęs žaidėjas teigė, jog grįžti namo – džiugu ir miela: „Manęs jau laukia šeima, laukia draugė. Pasilgau savo komandos draugų su kuriais kartu žaidėme Nacionalinėje futbolo akademijoje. Nekantrauju visus pamatyti.“

Lietuvoje saugo laukia rimtas darbas – nuo šio penktadienio jis su komanda pradeda pasiruošimą spalio 18 dieną Marijampolėje startuosiančiam UEFA U-19 čempionato atrankos pirmajam etapui.

Lietuvių varžovais šiame turnyre bus Ispanijos, Izraelio ir Armenijos komandos. Anot E.Girdvainio, būsimi varžovai - itin pavojingi: „Vien ko verta Ispanijos rinktinė, kuri pagal jaunimo komandų reitingą pasaulyje užema trečią vietą pasaulyje ir pirmą Europoje. Tačiau esame pajėgūs kautis ir dėl pirmosios vietos grupėje. Svarbiausia patikėti savo jėgomis ir su kiekvienu varžovu kovoti iki galutinio teisėjo švilpuko.“

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 11 11:57

Į U-19 rinktinę atrankos turnyrui pakviesti devyni legionieriai
2010-10-11 11:00
http://www.lff.lt/lt/article/i_u-19_rin ... gionieriai" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos jaunimo (U-19) futbolo rinktinė penktadienį Palangoje pradėjo savaitę truksiančią stovyklą. Jos metu komanda ruošis spalio 19-24 dienomis Marijampolėje vyksiančiam UEFA U-19 Europos čempionato atrankos turnyrui ir kovoms su Ispanijos, Izraelio bei Armėnijos ekipomis.

Išbandys legionerius

Pirmą kartą U-19 rinktinėje bus net devyni užsienio klubuose žaidžiantys futbolininkai. Keli iš jų į komandą atvyksta pirmą kartą. Anot vyriausiojo trenerio Deivio Kančelskio, stovykla - galimybė patikrinti jų sportinę formą, jų sugebėjimus.

„Seku naujienas apie užsienyje žaidžiančius jaunimo rinktinės futbolininkus, stengiuosi palaikyti ryšį su pačiais žaidėjais, jų treneriais. Italijoje, Anglijoje ir kitur jiems yra sudarytos ypač geros sąlygos treniruotis. Manau, kad jie į rinktinę atvyks geros sportinės formos. Šie futbolininkai turėtų būti vieni iš rinktinės lyderių ir puikus pavyzdys savo kolegoms", - sakė treneris.

Ne visus žaidėjus išleidžia anksčiau

Tiesa, rinkdamas komandos sudėtį D.Kančelskis susidūrė ir su sunkumais. Romos „Lazio" klubas neišleidžia Aurimo Vilkaičio, nes spalio 16-ąją italų komandos dublerių laukia principinės rungtynės - derbis su „Roma" klubu. A.Vilkaitis prie rinktinės prisidės likus dviem dienoms iki pirmųjų atrankos rungtynių.

Tomas Snapkauskas, kuris treniruojasi su Edinburgo „Hearts", gydosi čiurnos traumą. Šio žaidėjo galimybės prie komandos paaiškės tik stovyklos pabaigoje. Laiku negali atvykti ir Anglijos „Barnsley" klubui atstovaujantis vartininkas Lukas Lidakevičius, tad kurį laiką su komanda treniruosis Nacionalinės futbolo akademijios auklėtinis Paulius Toleikis.

Vis tik anot trenerio, daugelis žaidėjų yra sveiki. „Rimtesnių traumų praktiškai nėra, o smulkius sužeidimus tikimės išsigydyti stovyklos metu", - sakė D.Kančelskis.

Dvi kontrolinės dvikovos

Per stovyklą rinktinė sužais dvi rungtynes, kurių metu treneris tikisi išbandyti naujus kandidatus į komandą.

Šeštadienį, spalio 9 dieną, U-19 rinktinė Palangoje žaidė su Kėdainių „Nevėžio" futbolininkais ir nusileido varžovams 1:3. Trečiadienį Marijampolės futbolo klubo stadione jaunieji futbolininkai rungtyniaus prieš Alytaus „Vidzgirio" ekipą.

„Šiose rungtynėse bandome išsiaiškinti stipriausią rinktinės aštuonioliktuką ir sudėti pagrindinius akcentus. Svarbiausia stovyklos užduotis - sustyguoti komandinį žaidimą, sustiprinti žaidėjų tarpusavio supratimą. Nors tai neturėtų būti didelė problema, nes daugelis šių futbolininkų yra žaidę kartu jaunesnio amžiaus rinktinėse", - sakė D.Kančelskis.

UEFA U-19 vaikinų čempionato atrankos 11 grupės rungtynės vyks Marijampolės „Sūduvos" sporto centro ir futbolo klubo stadionuose. Lietuvos komanda rungtyniaus pastarajame. Spalio 19 dieną lietuviai žais su Ispanija, po dviejų dienų su Izraeliu, o turnyrą baigs spalio 24-ąją dvikova su Armėnija.
Lietuvos U-19 rinktinės kandidatų sąrašas:
(Vardas, pavardė, komanda/miestas, šalis)

Vartininkai:
Lukas Lidakevičius („Barnsley F.C.", Anglija)
Paulius Toleikis (Kauno „Atletas", Lietuva)
Tautvydas Poniškaitis („Wealdstone F.C.", Anglija)

Gynėjai:
Martyn Jefišov (Nacionalinė futbolo akademija - Klaipėda)
Daniel Gunėvič (Suvalkų „Wigry", Lenkija)
Aurimas Vilkaitis (Romos „Lazio", Italija)
Edvinas Girdvainis („Padova", Italija)
Marius Miškinis („Kaunas", Lietuva)
Rytis Pilotas (Panevėžio „Ekranas", Lietuva)
Žilvinas Česnulis („Šilutė", Lietuva)
Arminas Balevičius („Southend United F.C.", Anglija)

Saugai:
Martynas Dapkus (NFA - Tauragė)
Tomas Dapkus (Ostravos „Banik", Čekija)
Tomas Snapkauskas (Edinburgo „Hearts", Škotija)
Lukas Sendžikas („Kaunas", Lietuva)
Mindaugas Grigaravičius (FC „Klaipėda", Lietuva)
Gabrielius Zagurskas (Kėdainių „Lifosa", Lietuva)
Tomas Birškys („Šiauliai", Lietuva)
Lukas Bielskis (Tauragės „Tauras", Lietuva)
Ernestas Razonas (Klaipėdos „Atlantas", Lietuva)

Puolėjai:
Tadas Šilkauskas (HB „Koge", Danija)
Laurynas Stonkus (Jonavos „Lietava", Lietuva)
Karolis Laukžemis (Klaipėdos „Atlantas", Lietuva)
Justas Vilavičius (FC „Klaipėda", Lietuva)

Tobex
Pranešimai: 9934
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: U-19

2010 Spa 11 12:56

plati zaideju geografija, bet i akis krito tai, kad seniau labai daug vaiku budavo is marijamoles, o cia visiskai kitaip

komodo varanavičius
Pranešimai: 323
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 21:36
Palaikoma komanda: VFMD Žalgiris

Re: U-19

2010 Spa 12 08:36

Esu tikras, kad ši rinktinė pasirodys garbingai. Laikau už ją kumščius.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 12 12:27

Jaunas vartininkas iš Lietuvos Anglijoje nesijaučia silpnesnis
2010-10-12 10:43
http://www.lff.lt/lt/article/jaunas_var ... silpnesnis" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis

Šią savaitę į Lietuvą ruoštis spalio 19-24 dienomis Marijampolėje vyksiančioms UEFA U-19 čempionato atrankos etapo kovoms grįžo dar vienas užsienyje rungtyniaujantis žaidėjas - Lukas Lidakevičius. Vienas iš pirmųjų užsienio klubų susidomėjimo sulaukęs buvęs Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinis šiemet sukirto rankomis su Anglijos antrojo pagal pajėgumą diviziono „Barnsley" klubu ir nuo vasaros jame treniruojasi bei žaidžia. Septyniolikmetis klaipėdietis jau spėjo išsikovoti savo vietą dublerių komandoje ir džiaugiasi, kad Nacionalinėje futbolo akademijoje praleisti treji metai padėjo sėkmingai startuoti ir Anglijoje.

- Ar greitai pavyko pritapti prie angliško futbolo?-, LFF.lt paklausė L.Lidakevičiaus.
- Žaidimo atžvilgiu nebuvo sunku, tik reikėjo prisitaikyti prie dvikovų ir kieto žaidimo. Po kelių treniruočių, kuriose pasirodžiau gerai, buvo lengviau įsilieti ir į kolektyvą. Pirmąsias trejas kontrolines rungtynes teko stebėti nuo atsarginių suolo, tačiau vėliau gavau šansą ir sužaidęs sėkmingai įgijau pasitikėjimą. Prieš naują sezoną klubas daug dėmesio skyrė fiziniam pasiruošimui. Tai nenuėjo veltui ir davė apčiuopiamos naudos. Per dešimt žaistų ikisezoninių rungtynių nepatyrėme nei vieno pralaimėjimo. Sezono pradžioje dėl nebaigtų registracijos formalumų negalėjau žaisti pirmųjų keturių susitikimų, bet jau penktose rungtynėse treneriai išleido mane į aikštę.

- Kaip sekasi konkuruoti su kitais žaidėjais?
- Šiuo metu klubo akademijoje treniruojasi 21-as futbolininkas, o vartininkų iš viso yra trys. Prieš kiekvienas rungtynes treneriai turi spręsti galvosūkį kuris žaidėjas šiandien žais. Komandoje iš tiesų didelė konkurencija. Kiekvieno žaidėjo požiūris į darbą yra užkrečiantis. Jaučiasi, jog kiekvienas stengiasi patekti į startinę sudėtį. Kartais treniruojamės su pagrindinės komandos futbolininkas. Iš jų galima daug ko išmokti. Šiuo metu „Barnsley" klube man tenka trečiojo vartininko vaidmuo, tačiau gaunu daug žaidybinio laiko dublerių ekipoje.

- Kokį įspūdį paliko klubas ir Barnslio miestas, gyvenimo ir treniruočių sąlygos?
- „Barnsley" - klubas, turintis savo istoriją, tradicijas. Miestas man labai primena gimtąją Klaipėdą - abu miestai praktiškai tokio pačio dydžio, juose gyvena maždaug toks pat gyventojų skaičius. Tik iš pradžių kilo nesklandumų dėl kalbos, nes šiame mieste žmonės kalba skirtingu dialektu. Čia viskuo esu patenkintas - ir gyvenimo, ir treniruočių sąlygomis. Esu vienintelis legionierius komandoje, gyvenu viename name kartu su kitais žaidėjais iš komandos. Mus prižiūri šeima, kuri rūpinasi, kad nieko netrūktų. Treniruojamės rytais, o pirmadieniais ir ketvirtadieniais pagrindinį dėmesį skiriame mokslui.

- Į Angliją iškeliavai iš Nacionalinės futbolo akademijos. Ką prisimeni iš ten praleisto laiko?
- Tie metai įsimins tikrai ilgam. Akademijoje mus puikiai paruošė fiziškai. Pavyzdžiui, nesenai "Barnsley" klube vykusiuose ištvermės testuose mano pasiektas rezultatas buvo trečias. Be to, akademija - puiki gyvenimo mokykla. Čia teko išmokti gyventi labiau savarankiškai, atskirai nuo tėvų, todėl vėliau man buvo lengviau adaptuotis Anglijoje. Be abejo, reikia paminėti ir puikius trenerius bei akademijos specialistus. Asmeniškai esu dėkingas vartininkų treneriui Algirdui Surgautui. Jis visą tą laiką skyrė ypatingą dėmesį, daug su mumis dirbo ir mus ruošė. Trenerio dėka nuvažiavęs į "Barnsley" nesijaučiau nei fiziškai, nei techniškai silpnesnis už kitus žaidėjus.

- Kitą savaitę su U-19 rinktine žaisite atrankos varžybas. Kaip vertini komandos galimybes?
- Turime neblogą kolektyvą ir komandą, kurioje yra nemažai gerų žaidėjų tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos. Šios rinktinės pliusas - kova iki pat rungtynių pabaigos. Jei vyrai kovos iš visų jėgų ir kiekvienose rungtynėse atiduos save, manau, jog turime galimybę patekti į kitą etapą.

- Pirmasis Jūsų varžovas - Ispanijos komanda. Ką manai apie šią ekipą?
- Apie šios komandos teigiamas savybes galmai kalbėti ilgai. Daug tos rinktinės žaidėjų paliks tokių klubų kaip „Barcelona", Madrido „Real" ar „Sevilla" atsarginius suolelius ir atvažiuos žaisti į šį atrankos turnyrą. Tai žaidėjai, kurie jau yra ragavę aukšto lygio varžybų patirties ir žino ką ir kaip daryti futbolo aikštėje.

- Atrankos turnyre žaisite namuose. Tai bus jūsų pranašumas?
- Be abejo. Laukiame daug žiūrovų mūsų rungtynėse, ypač dvikovoje su Ispanijos komanda. Manau, kad namų sienos, pažįstamas stadionas gali būti stiprus mūsų koziris. Pats daug geriau ir laisviau jaučiuosi grįžęs namo.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 14 15:38

D.Kančelskis: „Prieš techniškus varžovus mūsų koziriais gali būti drausmė, kovingumas ir namų sienos
2010-10-14 15:18
http://www.lff.lt/lt/article/dkancelski ... amu_sienos" onclick="window.open(this.href);return false;

Kitą savaitę Lietuvos U-19 futbolo rinktinės laukia svarbiausias šių metų išbandymas - UEFA U-19 čempionato atrankos 11 grupės turnyras.

Jame lietuviai išbandys jėgas su stipriausia žemyne laikoma Ispanijos komanda, pajėgia Izraelio ekipa ir nenuspėjama Armėnija. „Negalime su varžovais lygintis technika, bet mūsų koziriais gali būti drausmė ,kovingumas ir namų sienos“, - sakė Lietuvos rinktinės treneris Deivis Kančelskis.

Ispanai tituluoti ir tarp jaunimo

Atrankos varžybas lietuviai antradienį pradės sunkiausia dvikova – susitikimu su Ispanijos komanda, kuri U-19 rinktinių reitinge užima pirmąją vietą. Toks ispanų įvertinimas neatsitiktinis - šios šalies devyniolikmečių rinktinės nuo 2002-ųjų keturis kartus laimėjo Europos čempionatus, o pernai žaidė turnyro finale.

Dabar varžytis pradeda nauja ispanų karta, tačiau Lietuvos U-19 rinktinės vyriausiasis treneris D.Kančelskis teigė neabejojantis, kad Europos ir Pasaulio čempionės Ispanijos futbolo mokykla parengia žaidėjų visų lygių rinktinėms: „Ispanų komandos turi mentalitetą nugalėti visur ir visada. Šioje šalyje rengimo sistema visur tokio pat aukšto lygio, kiekviena rinktinė į kiekvieną poziciją gali rinktis iš penkių žaidėjų, o jų pavardės yra įrašytos garsiausių Ispanijos klubų kontraktuose.“

Į Lietuvą atvyksiančioje ispanų ekipoje bus šeši Madrido „Real“, keturi „Barcelona“ klubui priklausantys žaidėjai, o kiti futbolininkai taip pat yra įtraukti į Ispanijos aukščiausios lygos komandų sąrašus. Dalis jų jau spėjo debiutuoti ir Ispanijos čempionate.

Izraelis – favoritas užimti antrą vietą, Armėnija nenuspėjama

Be favoritų ispanų lietuviams teks grumtis ir su Izraelio bei Armėnijos jaunimo rinktinėmis. Izraeliečiai U-19 reitinge žengia 20 vietoje, o Armėnija užima 40 poziciją ir dviem atsilieka nuo Lietuvos komandos. Norint žengti į kitą etapą Lietuvos U-19 rinktinei reikia pasirodyti geriau nei abu varžovai – arba gerai sužaisti su lyderiais ir tikėtis vieno iš dviejų kelialapių trečiosioms grupių komandoms.

Anot D.Kančelskio, žinių apie Izraelio komandą bus bandoma pasisemti iš rugsėjį vykusio draugiško turnyro Serbijoje. Tame turnyre izraeliečiai 1:1 sužaidė su Ukraina, 0:1 nusileido serbams ir 2:1 įveikė vengrus.

„Stengsimės analizuoti jų žaidimą iš turimų vaizdo įrašų. Kol kas žinau, kad didžioji dalis šios komandos futbolininkų rungtyniauja Izraelio lygos dublerių pirmenybėse, o kai kurie atstovauja ir pagrindinėms komandoms šalies čempionate, kurio lygis pakankamai aukštas“, - teigė Lietuvos U-19 rinktinės vairininkas.

Mažiausiai informacijos lietuviai turi apie Armėniją. Šios šalies U-19 rinktinės nariai žaidžia nacionaliniame čempionate. „Tai nenuspėjama komanda. Prieš du metus jų U-19 rinktinė buvo patekusi į antrąjį etapą, todėl šio varžovo nuvertinti nevalia. Pietiečiai anksčiau subręsta, žaidžia technišką ir greitą futbolą“, - kalbėjo D.Kančelskis

Jo nuomone, visi trys varžovai panašūs, tačiau Lietuvos rinktinė irgi turi savo kozirių. „Negalime su varžovais lygintis techniniu lygiu ar žaisti su jais atvirą futbolą, bet mūsų koziriais gali būti žaidybinė drausmė, kovingumas, noras pasirodyti kuo geriau žaidžiant namų sąlygomis ir greitos kontratakos. Svarbiausia žaisti drausmingai visose grandyse - pradedant nuo gynybos ir baigiant puolimu.“

Išbandė žaidėjus I lygos rungtynėse

Ruošiantis atrankos varžyboms Lietuvos komanda sužaidė dvejas Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybių rungtynes su Kėdainių „Nevėžio“ ir Alytaus „Vidzgirio“ komandomis.

D.Kančelskio teigimu, nors abiejų rungtynių rezultatas neigiamas, svarbiausia buvo patikrinti visų rinktinės kandidatų formą ir sugebėjimus. „Trūko susižaidimo, tarpusavio supratimo, bet rungtynės buvo naudingos žaidėjų atrankai. Norėjome išbandyti užsienyje rungtyniaujančius futbolininkus. Turime problemą dėl progų realizacijos, tačiau dvikovos su „Vidzgiriu“ antrasis kėlinys buvo geriausias ir jis gan optimistiškai nuteikia.“

Į žaidėjų aštuonioliktuką atrankai tikrai nepateks vartininkas Tautvydas Poniškaitis, kuriam dėl rankos traumos jau stovyklos pradžioje teko atsisveikinti su komanda. Rinktinės gretas kontrolinėms rungtynėms papildė puolėjas Donatas Kazlauskas, kuris neseniai atstovavo U-17 ekipai atrankos varžybose. „Donatas tame turnyre pasirodė neblogai, todėl nutarėme jį išbandyti. Neatmetu galimybės, kad jis gali papildyti mūsų gretas“, - sakė D.Kančelskis.

UEFA U-19 vaikinų čempionato atrankos 11 grupės rungtynėse Marijampolėje spalio 19 dieną lietuviai žais su Ispanija, po dviejų dienų su Izraeliu, o turnyrą baigs spalio 24-ąją dvikova su Armėnija.

UEFA U-19 vaikinų atrankos 11 grupės rungtynių tvarkaraštis:

Spalio 19 d.
13:30 Izraelis - Armėnija (Marijampolės „Sūduvos“ stadionas)
16:00 Ispanija - Lietuva (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

Spalio 21 d.
13:30 Ispanija - Armėnija (Marijampolės „Sūduvos“ stadionas)
16:00 Lietuva - Izraelis (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

Spalio 24 d.
15:00 Izraelis - Ispanija (Marijampolės „Sūduvos“ stadionas)
15:00 Armėnija - Lietuva (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: U-19

2010 Spa 19 15:33

Izraelio U-19 rinktinė įveikė armėnus
2010.10.19, 15:29
http://penalty.lt/izraelio-u-19-rinktin ... e-armenus/" onclick="window.open(this.href);return false;

Europos U-19 čempionato atrankos turnyro kovas 11-oje grupėje Marijampolėje pirmieji pradėjo Izraelio ir Armėnijos futbolininkai. Izraelio rinktinė įveikė armėnus 3:0. Nugalėtojams labai sėkmingai susiklostė rungtynių pradžia. 2-ąją minutę varžovų vartininką tiesioginiu smūgiu iš kampinio nuginklavo Amiras Agajevas, o 5-ąją – Miha Doras. Antrojo kėlinio pabaigoje Armėnijos U-19 rinktinės triuškinimą baigė Zedanas Armanas. Jis pasižymėjo 85 min.

Izraelis – Armėnija 3:0 (2:0)
Įvarčiai: 2 min. Amiras Agajevas, 5 min. Miha Doras, 85 min. Zedanas Armanas

Fostra
Pranešimai: 567
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:18

Re: U-19

2010 Spa 19 16:25

Nemoka armenai normaliai golu gauti-mes va jau 17-ta min.turim tiek, kiek jie per visas rungtynes tesugebejo gauti- mokykites ziopliai is LT rinktines :D

Grįžti į