Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

UEFA Stadionų kategorijos

2010 Vas 13 08:23

ESANTYS:
4 Kategorija: (1)
Dariaus ir Girėno Stadionas, Kaunas [kategorija suteikta 2023]

3 Kategorija: (2)
LFF Stadionas, Vilnius
Marijampolės Futbolo Arena, Marijampolė

2 Kategorija: (11[+dar 1 rekon.])
Alytaus Stadionas, Alytus
Druskininkų SRC Stadionas, Druskininkai [perkelta pridavus stadioną, 2021]
Gargždų Stadionas, Gargždai
Jonavos Centrinis Stadionas, Jonava
Kėdainių Stadionas, Kėdainiai [perkelta pridavus stadioną, 2022]
Klaipėdos Centrinis Stadionas, Klaipėda
Šiaulių Savivaldybės Stadionas, Šiauliai
Telšių Centrinis Stadionas, Telšiai
Utenio Stadionas, Utena
Visagino Stadionas, Visaginas [2020 - oficialu, perkelta atgal užbaigus 2021–23 rekonstrukciją]
Vytauto Stadionas, Tauragė [tačiau neturi apšvietimo]

STATOMI, REKONSTRUOJAMI, arba PLANUOJAMI:
4 Kategorija:
Šeškinės Multifunkcinis (Nacionalinis) Stadionas, Vilnius [pasirašyta sutartis]

3 kategorija:
Aukštaitijos Stadionas, Panevėžys [planuojama rekonstrukcija, įtraukta 2021]

2 Kategorija:
Aukštaitijos Stadionas, Panevėžys [2023 - rekonstrukcija]
„Kretingos šaulių“ stadionas, Kretinga [2024 - etapinė rekonstrukcija siekant kategorijos, reikalingos tribūnų statybos]
Raudondvario Stadionas, Raudondvaris, Kauno raj. [2025 - laukiama UEFA išvados]
TransInvest Stadionas, Galinės k., Vilniaus raj. [galimai (?), minėtas "II kategorijos apšvietimas"]

SIŪLOMI, SUSTABDYTI, ir KITOKIE:
4 Kategorija:
Klaipėdos Regioninis Stadionas [pasiūlymai, 2024 m. užbaigta galimybių studija]
Marijampolės Futbolo Arena, Marijampolė (trūksta 1,600 vietų, atitinka visus likusius kriterijus)
Aukštaitijos Stadionas, Panevėžys (2017 m. iškeltas savivaldybės siekis)

2 Kategorija:
KTU Stadionas, Kaunas [LFF pasiūlymas rekonstruoti]
LEU Stadionas, Vilnius [surengtas konkursas, kategorija pažeminta pagal 2023 m. korekciją]

=====================================
Konferencijų lygos atrankų reikalavimai [2023]:
  • category 2 for the first and second qualifying rounds;
  • category 3 for the third qualifying round and play-offs;
  • category 4 from the group stage to the semi-finals.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11779
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Straipsniai

2011 Kov 25 19:36

Krepšinio šalyje nėra vietos futbolo stadionams
Autorius Vilhelmas Negerovė Data 2011-03-22
http://www.negerove.lt/2011/03/22/kreps ... tadionams/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. Pirmame plane – Nemunas.

Europos ir pasaulio čempionai atvyksta į Lietuvą

Lygiai po savaitės, kovo 29 dieną, vyks 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Ispanijos. Kad ir kokiu rezultatu pasibaigs rungtynės, Lietuvai bus arba gėda, arba labai gėda. Rungtynės vyks Dariaus ir Girėno pievoje, kuri yra Kaune, kuris yra Lietuvoje, kurioje nėra nė vieno normalaus futbolo stadiono. Ispanai jau kartą žaidė Lietuvoje (2004 m. spalį) ir jiems tai nepatiko. Ne tiek dėl rezultato (rungtynės baigėsi Lietuvos pergale rezultatu 0:0), kiek dėl žaidimo sąlygų. Tąkart rungtynės vyko Žalgirio mūšio laikus menančiame Žalgirio stadione Vilniuje. Ispanus taip pašiurpino stadiono būklė, kad nenorėdami rizikuoti savo sveikata jie atsisakė treniruotis „ryžių lauke“. Savo nelaimei ispanai vis dėlto buvo priversti ten žaisti. Namų aikštė lietuviams suteikė ne tik psichologinį, bet ir techninį pranašumą: lietuviai mintinai žinojo visas aikštės duobes ir buvo pasiruošę tam, kad riedantis kamuolys gali staigiai keisti judėjimo kryptį. Ispanijos spauda netylėjo ir sukėlė skandalą. Per visą pasaulį nuskambėję pasišaipymai iš apgailėtinos Lietuvos futbolo stadionų būklės sumenkino Lietuvos įvaizdį, bet kadangi jis niekada nebuvo aukštas, niekas to nepastebėjo. Šių metų Ispanijos rinktinėje yra tik penki žaidėjai iš 2004 metų rinktinės. Penki žaidėjai nesugebėjo perkalbėti visos komandos, todėl bus priversti Lietuvoje apsilankyti antrą kartą. Geriausią atmintį ir šviesiausią protą turintis Ispanijos rinktinės narys Carlesas Puyolis šiuo metu simuliuoja traumą ir džiaugiasi galintis pasilikti tėvynėje.

Kur emigruos Lietuvos rinktinė?

Prieš septynerius metus įvykęs skandalas po savaitės vėl bus primintas. Šiandieninis Dariaus ir Girėno stadionas ne ką geresnis už tuometinį Žalgirio stadioną. Pagal pernai UEFA patvirtintas patikslintas stadionų taisykles oficialios tarptautinės rinktinių rungtynės gali vykti tik ne žemesnį nei 3 UEFA kategorijos statusą turinčiame stadione. Tokio statuso Lietuvoje neturi nė vienas stadionas. Tam, kad D&G stadionas atitiktų UEFA keliamus reikalavimus, užtektų vos 4 milijonų litų – 42 kartus mažiau nei kainavo Žalgirio arena (čia ta, kur skirta krepšiniui) ir 92 kartus mažiau nei planuojama iš viso sukišti į Valdovų rūmus (čia tie, kur neatlieka jokios naudingos funkcijos). Tačiau planuota D&G stadiono rekonstrukcija atidedama neribotam laikui. Labai tikėtina, kad po savaitės UEFA paskelbs, jog Lietuvos futbolo rinktinė negali žaisti Lietuvoje, nes tai pavojinga žaidėjų bei žiūrovų sveikatai. Tegul visas rungtynes žaidžia išvykoje arba nuomojasi padorų stadioną Latvijoje ar Lenkijoje. Lenkija, kartu su Ukraina rengianti 2012 metų Europos futbolo čempionatą, stadionų tikrai turi. Apie tai, kad Lietuvos rinktinei gali tekti emigruoti iš Lietuvos, kalbėta ir prieš septynerius metus, tik šįkart tai gali tapti realybe. Tarptautiniai reikalavimai stadionų kokybei tik auga, o Lietuvos stadionų kokybė tik prastėja.

STADIONAI LIETUVOJE: GERI, BLOGI IR ŠLYKŠTŪS

Krepšinio šalyje nėra vietos futbolo stadionams. Lietuvoje kaip grybai po lietaus dygsta tik vienetiniam renginiui skirtos krepšinio arenos, o futbolo gerbėjai gali džiaugtis tik sovietmečio palikimu ir atsitiktiniais stebuklais.

Geri

Vėtros stadionas Vilniuje ir Sūduvos stadionas Marijampolėje yra vieninteliai futbolo stadionai, pastatyti Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo. Stadionuose telpa atitinkamai beveik 6 tūkstančiai ir šiek tiek daugiau nei 6 tūkstančiai žiūrovų. Europos mastu tai mikroskopiniai stadionai, todėl paskelbti vieną šių stadionų pagrindiniu Lietuvos nacionalinės rinktinės stadionu būtų visiškai ne lygis. Palyginimui, prieš 11 metų pastatytame Rygos Skonto stadione telpa 10 tūkstančių žiūrovų, kas jau yra lygis. Tiesa, 2008 ir 2009 metais Lietuvos rinktinė žaidė trejas rungtynes Sūduvos stadione (Pasaulio čempionato atrankoje). Rungtynių transliacijas stebėję austrai, rumunai ir serbai tikriausiai pamanė, kad skūpiems suvalkiečiams labiau patinka rungtynes žiūrėti per kaimyno televizorių: Sūduvos stadionas turi tik vieną didelę tribūną, kuri nepatenka į filmavimo kamerų akiratį, todėl televizijos žiūrovams atrodo, kad rungtynės kažkokioje tvora aptvertoje aikštėje vyksta beveik be žiūrovų. Nepavykus įgyvendinti D&G stadiono rekonstrukcijos, LFF kalba, kad galbūt reikėtų bandyti tuos kelis milijonus skirti Vėtros stadionui, kad šis įgytų reikiamą UEFA statusą ir taptų pagrindiniu Lietuvos nacionalinės rinktinės stadionu. Kitaip tariant, Lietuvos futbolą reprezentuotų 6 tūkstančių vietų neturintis stadionas.

Judama link to, kad tarptautinės futbolo varžybos vyks stadionuose, kuriuose yra perpus mažiau vietų nei krepšinio arenose. Ši tendencija palanki ir kitiems Lietuvos miestams: Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys ir Alytus puoselėja pagrįstas viltis priimti Lietuvos rinktinę. Kadangi nėra jokio rimto konkurento (stadiono, kuris būtų vienareikšmiškai laikomas nacionaliniu), iš prasto stadiono padaryti geriausią šalies stadioną galima sąlyginai pigiai. Stadionų rekonstrukcijos Lietuvoje atrodo taip: sudedamos ryškių spalvų plastikinės kėdės, aikštėje sulyginami kurmiarausiai, aplinkinių gyventojų paprašoma išsivesti stadione ganomas karves. Tai trumpam nuramina tarptautinių asociacijų ekspertus ir šie suteikia stadionui licenciją dar vieniems metams. Minimaliai pakėlus stadionų būklės reikalavimus, visi Lietuvos stadionai iškart atsiduria už borto ir kosmetinės renovacijos pradedamos iš naujo. Bet tuo pačiu tai reiškia, kad net keli stadionai atsiduria panašioje startinėje pozicijoje ir turi lygias galimybes tapti Lietuvos geriausiais.

Blogas

Didžiausiame Lietuvos stadione – Vilniaus Žalgirio stadione – telpa 15 tūkstančių žiūrovų. Istorinis Lietuvos stadionas ir futbolo simbolis dabar atlieka tik nostalgijos kėlimo funkciją. Statytas vokiečių belaisvių (ne Žalgirio mūšio, bet Antrojo pasaulinio karo) ir jau sulaukęs vyrų pensinio amžiaus (šiais metais stadionui sukaks 63 metai) šiuo metu stadionas yra uždarytas ir ruošiamas nugriauti. Žalgirio stadionas, Vilniaus koncertų ir sporto rūmai bei teritorija aplink stadioną (iš viso 13 hektarų) priklauso Ūkio Banko Investicinei Grupei (ŪBIG), kuri savo ruožtu priklauso Vladimirui Romanovui, kuriam priklauso viskas, kas turi Žalgirio vardą. Kada nors toje teritorijoje turėtų atsirasti kultūrai, sportui, laisvalaikiui ir verslui skirtas modernus kompleksas su 10 tūkstančių vietų stadionu priešakyje. Kada tai bus, neaišku, nes futbolo projektai Lietuvoje juda lėčiau nei stadionuose auga žolė. Dar 2004 metais pradėtas Naujosios Vilnios futbolo komplekso projektas šiuo metu nekruta. O iš žiemos miego prikelti dar stambesni projektai pasibaigia skandalais ir apsivertę ant kito šono miega toliau.

Šlykštus

Vilniuje, ant Šeškinės kalvos, Akropolio paunksmėje dunksantis Nacionalinis stadionas vadinamas arba amžiaus statybomis, arba Lietuvos gėda, kas realiai reiškia tą patį. Vietoje universalios paskirties, su dengtomis tribūnomis ir 25 tūkstančių sėdimų vietų, dvasinę ir materialinę naudą valstybei teikiančio stadiono šiuo metu tėra užkonservuoti betoniniai griaučiai. Pradėtas statyti dar prie Gorbačiovo, 1987 metais, stadionas pirmą kartą numirė 1993 metais. 2007 metais jis prisikėlė iš mirusių, bet tik tam, kad po metų vėl numirtų. Didžiausias skandalas tas, kad apskritai niekas neturėjo teisės pradėti gaivinti stadiono: Aukščiausiasis teismas konstatavo, jog statybos sutartis buvo pasirašyta neteisėtai ir yra niekinė. Kaip įprasta Lietuvoje, sutarties niekiškumas nebuvo kliūtis apsukriems rangovams praturtėti. Bendra Nacionalinio stadiono sąmata turėjo siekti maždaug kaip dvejų Valdovų rūmų. Universalios paskirties statinys ir turi kainuoti daugiau nei jokios paskirties neturintis statinys, taigi viskas čia suprantama. Tik kad istoriniai duomenys rodo, jog egiptiečiai per trumpesnį laiką ir su mažesne darbų sąmata pastatė Cheopso piramidę. Stadionas turėjo būti atidarytas iki 2009 metų Dainų šventės. Dabar mąstoma, kad gerai būtų Nacionalinį stadioną pastatyti iki Lietuvos vardo dviejų tūkstančių metų jubiliejaus. Ekspertai prognozuoja, kad tada futbolas bus pasikeitęs neatpažįstamai: teisėjams jau bus leidžiama peržiūrėti ginčytinų momentų vaizdo pakartojimus.

D&G – GERIAUSIA, KĄ TURIME

Šiuo metu nacionalinio futbolo stadiono vaidmenį atlieka jau ne kartą minėtas Dariaus ir Girėno stadionas Kaune. Tai pirmasis sporto stadionas Lietuvoje, atidarytas dar 1925 metais. Paskutinįkart D&G stadionas renovuotas 1998 ir 2005 metais. Šiuo metu stadionas netenkina tarptautinių reikalavimų. Po savaitės vyksiančias rungtynes tarp Lietuvos ir Ispanijos čia leista rengti išimties tvarka, LFF prezidentui Liutaurui Varanavičiui pažadėjus seksualiai patenkinti UEFA prezidentą Michelį Platini. Anot patikimiausio informacijos šaltinio internete Vikipedijos, D&G stadione telpa arba 8248, arba 9180 žiūrovų. Nors tribūnos sustatytos kiek kitaip nei Sūduvos stadione, vis tiek yra daug atvirų vietų su langais į gamtą. Užsieniečius stebina šalia D&G stadiono žaliuojantys žmogaus rankos nepaliesti pirmykščiai miškai, kuriuose klaidžioja meškos ir vilkolakiai.

Problemos

Kaip ir daugumos Lietuvos stadionų, pagrindinė D&G stadiono problema yra aikštė. Lietuviai yra žemdirbių tauta ir futbolo aikštes naudoja bulvėms auginti (sporto varžybos rengiamos tais metais, kai aikštė pūdymuoja). Tokioje aikštėje tiesiai paridentas kamuolys šokinėja, neprognozuojamai keičia judėjimo kryptį, o įkritęs į gilesnę duobę visai sustoja. D&G stadionas tinkamas tik mėtyti diską. Nenuostabu, kad 2000 metais Virgilijus Alekna ten pasiekė antrą geriausią visų laikų rezultatą pasaulyje (73,88 m). Beje, tai nutiko todėl, kad tuo metu stadione vyko dar ir futbolo varžybos, ir diskas, atsitrenkęs į vieno futbolininko galvą, nulėkė keliais metrais toliau nei turėtų. Kadangi, kaip dažnai pasitaiko Lietuvoje, disko metimų teisėjas buvo Aleknos švogeris, jis įskaitė rezultatą. Šiuo metu D&G stadiono aikštės kokybė ypač aktuali dėl to, kad rungtynės vyks kovo mėnesį, kai Lietuvoje dar sniegas neištirpęs ir dar galima šlapdriba. Todėl visai tikėtina išvysti Ispanijos futbolininkus, nerangiai klampojančius po šlapią ir minkštą aikštę, ir Ikerą Casillasą, stovintį iki kelių purve. Belieka palinkėti, kad prie tokių sąlygų įpratę lietuviai tuo pasinaudotų. Dar vienas išskirtinis D&G stadiono bruožas – apšvietimas. 60 vatų lemputės neapšviečia visos aikštės, todėl žaidėjai dažnai atsiduria šešėlyje. Tada būna sunku atskirti, kur lietuvis, kur ne lietuvis. Pernai rugsėjį vykusiose rungtynėse škotų sirgaliai (kurių stadione buvo daugiau nei lietuvių) problemos nematė, nes atvykę į Lietuvą jie ne pieną gėrė. Tačiau prie plačiaekranių televizorių prilipę ir gražių futbolo vaizdų išlepinti ispanai tikrai bus nusivylę.

Sąmokslas

Ir visgi Dariaus ir Girėno stadionas yra geriausia, ką šiuo metu Lietuva gali pasiūlyti stipriausiai planetos komandai – dabartiniams Europos ir pasaulio čempionams. Futbolo šalyse, tokiose kaip Anglija ar Ispanija, net vaikų darželiai turi geresnius stadionus. Į Lietuvą atvykusiam Davidui Villai D&G stadionas grąžins vaikystės prisiminimus. Neturėdama lėšų normalaus stadiono statybai, Lietuva stengiasi bent jau nesakyti užsieniečiams, kad D&G stadionas yra geriausias šalyje. LFF daug investuoja į viešuosius ryšius, kad pasaulis manytų, jog D&G stadionas yra tik 16-as pagal gerumą Lietuvoje: maždaug, visi kiti stadionai šiuo metu rekonstruojami, todėl galime priimti tik šitame. Futbolo šalių atstovai vis tiek būna pasibaisėję: 16-as pagal gerumą ir toks prastas – vadinasi, Lietuvoje yra labai menkai išvystyta futbolo infrastruktūra, reikėtų pasitempti. Lietuviai pritardami tik palinguoja galvom ir apsidžiaugia tokiems svečiams išvykus. Šalyje, kurioje futbolą pradeda žaisti tik vaikai, stipresnių bendraamžių išvaryti iš krepšinio aikštelių, ir kurioje visų rungtynių rezultatai žinomi sezonui į priekį, mums gerai ir taip.

ŠALYS, KURIAS LIETUVA LENKIA

Lietuvos futbolo stadionai gali konkuruoti nebent su Europos nykštukinių valstybių stadionais. Liuksemburgo, kuris pasaulyje pirmauja pagal vienam gyventojui tenkantį BVP, stadiono aikštė išklota žaliais 100 eurų banknotais. Tai neatitinka UEFA keliamų reikalavimų aikštės dangai. Be to, tokią aikštės dangą nuolatos išardo ir išsiveža futbolininkai iš Rytų Europos šalių.

Andoros plotas yra mažesnis už futbolo stadiono plotą, todėl rungtynių metu vienas vartininkas stovi Ispanijos teritorijoje, kitas – Prancūzijos. Kadangi Andora nepriklauso Šengeno erdvei, futbolo rungtynių tempas būna lėtas: pribėgę baudos aikštelės ribas žaidėjai turi parodyti pasus.

Farerų salose stadionas taip pat netelpa į salą, todėl vartininkai stovi vandenyje ir tuo metu, kai niekas neatakuoja jų vartų, medžioja banginius. Dėl stadiono glaudaus santykio su vandeniu, šis stadionas taip pat naudojamas vandensvydžio varžyboms. Sporto varžybos yra pagrindinė priežastis, dėl ko aplinkiniuose vandenyse mažėja banginių populiacija.

San Marinas dažniausiai neturi futbolo stadiono, nes negali suformuoti pilnos futbolo rinktinės – šalyje paprastai yra mažiau nei 20 gyventojų. Aukščiausias San Marino pasiekimas šalies futbolo istorijoje – pergalė 1:0 (vėliau paskelbta nacionaline švente) prieš amžiną varžovą Lichtenšteiną, kuriame gyvena dvigubai daugiau žmonių ir kuriam, norint turėti pilną futbolo rinktinę, nebūtina laukti kartų kaitos.

Lichtenšteinas turi stadioną kalno šlaite, todėl kamuolys į papėdėje esančius vartus rieda pats. Dėl tokios stadiono padėties pirmame kėlinyje įvarčius muša tik viena komanda, antrame kėlinyje – tik kita. Sklandžiam žaidimui nuolatos trukdo Alpių ožkos ir violetinės Milkos karvės.

Monako stadiono aikštę kerta Formulės 1 trasa, kuri nevykstant Formulės 1 lenktynėms naudojama kaip pagrindinė miesto gatvė. Stadione net ir futbolo rungtynių metu vyksta intensyvus automobilių eismas. Siekiant didesnio saugumo UEFA įpareigojo Monako futbolo federaciją stadione įrengti šviesoforus.

Vatikanas neturi futbolo stadiono, nors Šv. Petro bazilikos viduje toks tikrai tilptų. Verta atkreipti dėmesį, kad Vatikanas apskritai neturi futbolo rinktinės: UEFA uždraudė Vatikanui turėti bet kokią futbolo komandą, nes ši su Dievo pagalba įveiktų bet ką, o tai būtų nesąžininga tų komandų, kuriose žaidžia ir netikintieji, atžvilgiu.

Čia juokinga, nes aukščiau pateikti faktai nėra tikri. Iš tikrųjų Lietuva pagal stadionų būklę nelenkia jokios kitos šalies.

mafia7
Pranešimai: 7316
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Straipsniai

2011 Kov 26 16:28

Pašol visi nuo mūsų galvos su tais savo stadionais.
Tokie ten bl** ir futbolistai visos aikštės blogos tegul važiuoja į Sibira ar į Antarktida ir žaidžia.
Ne stadionas esmė o žaidimas gali ir iš viso tų fanų nebūt, kam jie reikalingi?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11779
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2011 Rgp 29 22:57

Sąrašas įvairių stadionų, kokiai jie UEFA kategorijai priklauso, kas juose yra ir ką reikia padaryti:

http://www.lff.lt/lt/a_lygos_stadionai" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

UEFA Stadionų kategorijos

2020 Rgs 28 23:45

ESANTYS:
4 Kategorija: (1)
Dariaus ir Girėno Stadionas, Kaunas [kategorija suteikta 2023]

3 Kategorija: (2)
LFF Stadionas, Vilnius
Marijampolės Futbolo Arena, Marijampolė

2 Kategorija: (10)
Alytaus Stadionas, Alytus
Druskininkų SRC Stadionas, Druskininkai [perkelta pridavus stadioną, 2021]
Gargždų Stadionas, Gargždai
Jonavos Centrinis Stadionas, Jonava
Kėdainių Stadionas, Kėdainiai [perkelta pridavus stadioną, 2022]
Klaipėdos Centrinis Stadionas, Klaipėda
Šiaulių Savivaldybės Stadionas, Šiauliai
Telšių Centrinis Stadionas, Telšiai
Utenio Stadionas, Utena
Visagino Stadionas, Visaginas [2020 - oficialu, perkelta atgal užbaigus 2021–23 rekonstrukciją]
Vytauto Stadionas, Tauragė [tačiau neturi apšvietimo]

STATOMI, REKONSTRUOJAMI, arba PLANUOJAMI:
4 Kategorija:
Šeškinės Multifunkcinis (Nacionalinis) Stadionas, Vilnius [pasirašyta sutartis]

3 kategorija:
Aukštaitijos Stadionas, Panevėžys [planuojama rekonstrukcija, įtraukta 2021]

2 Kategorija:
Aukštaitijos Stadionas, Panevėžys [2023 - rekonstrukcija]
Raudondvario Stadionas, Raudondvaris, Kauno raj. [galimai (?), minėta "tarptautinius reikalavimus atitinkantis stadionas"]
TransInvest Stadionas, Galinės k., Vilniaus raj. [galimai (?), minėtas "II kategorijos apšvietimas"]

SIŪLOMI, SUSTABDYTI, ir KITOKIE:
4 Kategorija:
Klaipėdos Regioninis Stadionas [pasiūlymai, 2024 m. užbaigta galimybių studija]
Marijampolės Futbolo Arena, Marijampolė (trūksta 1,600 vietų)

2 Kategorija:
LEU Stadionas, Vilnius [pasiūlymas, kategorija pažeminta pagal 2023 m. korekciją]
KTU Stadionas, Kaunas [LFF pasiūlymas rekonstruoti siekiant kategorijos]

=====================================
Konferencijų lygos atrankų reikalavimai [2023]:
  • category 2 for the first and second qualifying rounds;
  • category 3 for the third qualifying round and play-offs;
  • category 4 from the group stage to the semi-finals.
Paskutinį kartą redagavo 1 Respublik. Iš viso redaguota 2020 kartus.

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2020 Rgs 28 23:46

Situacija 2020–22 perspektyvoje imta iš:
https://lff.lt/files/documents/730/2020 ... %8Diai.pdf

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2021 Gru 05 12:55

Papildžiau/pakeičiau 2021–23 perspektyva iš https://lff.lt/files/documents/901/2021 ... %8Diai.pdf

Pasikeitimai:
Užbaigti du II kategorijos stadionai.
Numatyta Aukštaitijos stadiono rekonstrukcija siekiant III kategorijos.
II kategorijoje vietomis apsikeitė Utenos stadionas, kuris praėjusiais metais buvo atsidūręs rekonstrukcijos skiltyje, ir Visagino stadionas, kuris praėjusiais metais buvo II kategorijos skiltyje, o šiemet pateko į planuojama rekonstrukcija.

Anbo
Pranešimai: 9594
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2021 Gru 05 15:55

Gerai kad tokius dalykus pildai, nes vis iškyla klausimų dėl stadionų būklės ir kategorijų. Labai gerai turėt vienoj vietoj glaustą aktualią informaciją ;)

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2022 Sau 21 12:33

Beje yra toks įdomus akmenėlis:
Target: 100% of UEFA events stadiums and televised matches comply with UEFA infrastructure and accessibility requirements by 2026.

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2022 Lie 30 23:46

Yla iš... Va ir aišku, kodėl rinktinė žaistų Kaune.
Tiesa, Lietuvos rinktinė žaisdama UEFA Tautų lygoje naudojasi jau UEFA įstatuose numatyta išimtimi – 3-ios kategorijos stadione galima žaisti grupių etapą tada, kai nėra 4-os kategorijos stadiono. Tokia pat išimtis taikoma ir atrankoje į Europos čempionatą.
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... -rungtynes
... arba kai esi Napoli's :P
Lietuvoje išvis daugiau kol kas nėra tokio stadiono, kuris atitiktų UEFA 4-os kategorijos reikalavimus. 2020 m. Marijampolės „Sūduva“ skelbė, kad vykdė „Hikvision“ arenos atnaujinimo darbus tam, kad stadionas atitiktų kuo įmanoma daugiau 4-os kategorijos reikalavimų, tačiau ir ten atsitrenkiama į esminę problemą – arenoje nebus 8 tūkst. vietų žiūrovams. Tad ir šis stadionas yra 3-ios UEFA kategorijos.

Respublik
Pranešimai: 9640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Stadionų kategorijos

2023 Bir 14 15:11

Nauji stadionų talpos reikalavimas UEFA klubų turnyrų finalų kandidatūroms:

Čempionų lygos - bent 70,000 vietų
Europos lygos - bent 40,000 vietų
Konferencijų lygos - bent 30,000 vietų
Moterų ČL - bent 30,000 vietų.

Grįžti į