JonasPetraitis
Pranešimai: 163
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: UEFA Tautų lyga

2020 Rgs 11 11:02

Taip, labai lauksim spalio mėnesio ciklo - sudės taškus ant i.

Respublik
Pranešimai: 2730
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: UEFA Tautų lyga

2020 Rgs 13 02:37

Buvę rinktinės treneriai – apie „šventę“ Albanijoje ir ketverius metus perniek
https://www.tv3.lt/naujiena/sportas/105 ... us-perniek

Pergalė Albanijoje kaip reikiant pradžiugino ne tik Lietuvos futbolo sirgalius, bet ir žmones, tiesiogiai prisidėjusius prie pačios futbolo plėtros mūsų šalyje.

Tv3.lt kalbintas buvęs rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pokalbio metu nenustojo šypsotis – jam tai ypatinga pergalė, kurią galima prilyginti didelei šventei.

„Po tokios pauzės iškovoti pergalę prieš tikrai galingą komandą išvykoje yra labai daug. Nežinau kaip apibūdinti, bet tai tikrai yra pergalė. Vyrai yra verti išsikelti sau šventę. Ta serija be pergalių galėjo ir nenutrūkti, šįkart tikrai nedaug kas tikėjosi laimėti. Labai sunku yra išlaikyti tą entuziazmą tarp pralaimėjimų. Šaunuoliai, labai smagu už juos, tikiuosi, kad tai bus gurkšnis gaivaus oro, papildoma motyvacija siekti pergalių“, – sakė E. Jankauskas.

Dar anksčiau Lietuvos rinktinę treniravęs Algimantas Liubinskas kalbėdamas su tv3.lt ne tik pasidžiaugė pergale, bet ir įvardijo to ketverių metų laukimo priežastis. Pasak patyrusio specialisto, visų pirma reiktų žvelgti į vaikų ugdymą.

„Tiesiog parodėme sau, kad galime ir laimėti. Reikšmingų frazių čia nereiktų, tai yra maloni pergalė, bet ne sensacija. Albanų komanda buvo mirusi – mes labai gerai buvome pasiruošę, praktiškai visoje aikštėje dominavome. Bet ir ketverius metus laukėme ne šiaip sau. Pažiūrėkime, dabar yra pilna akademijų, stengiamės pritraukti kuo daugiau vaikų. Priima į akademijas visus – tiek su viršsvoriu, tiek su regėjimo problemomis. Gal skamba grubiai, bet taip yra. Anksčiau būdavo atranka, o dabar yra rinkimas. Dabar renka vaikus, kurių tėvai moka pinigus. Ir visi laimingi. Jei ir atsiranda keli talentingi vaikai, tai jie nuvysta prastai žaidžiančioje aplinkoje. Negali stipriai tobulėti vienas, be komandos. Turi būti sistema, kuri augintų vaikus, o ne akademijų pinigines (...) Kita vertus, futbolas tuo ir žavus, kad čia gali laimėti bet kas. Mes, rinktinė irgi galime laimėti prieš bet ką. Juk ir „Barcelona“ Čempionų lygoje sugebėjo aštuonis įvarčius praleisti“, – kalba A. Liubinskas.

Buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas, dabartinis vaikų treneris ir sporto komentatorius Žydrūnas Grudzinkas šioje pergalėje įžvelgė ypatingą reikšmę lietuvių psichologijai. Metų metus laukta pergalė parodė, kad dar toli gražu ne viskas prarasta, tačiau tuo stipriai reikia tikėti.

„Psichologiškai tai reiškia labai daug – triumfas, šventimas. Aišku, tu žaidi taip, kaip leidžia varžovas. Albanai tikrai leido mums žaisti. Pergalė suteikia Lietuvos futbolo bendram fonui naujų spalvų. Pasirodo, galime ir kamuolį sustabdyti, ir kamuolį perduoti, ir apsiginti, ir netgi įvartį įmušti. Tokioje stadijoje yra labai svarbus pasitikėjimas savimi, galbūt dar svarbesnis – kitų, visuomenės, tikėjimas tavimi. Jei visi žiūrėsime ta pačia kryptimi, vaizdas turėtų tapti geresnis“, – sako Ž. Grudzinskas.

Tiesa, iškart po lietuvių pergalės žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad likus parai iki mačo Albanijos rinktinės žaidėjai šventė vieno komandos draugo sužadėtuves ir į aikštę išėjo pasiruošę netinkamai. Vis tik, visi trys kalbinti specialistai laikosi tos pačios nuomonės – vakarėliai ar bet kokios kitos priežastys yra tik pačių pralaimėtojų bėdos.

„Niekam neįdomu, ar albanai šventė, ar ką darė. Tokiame lygyje niekas nenori pralaimėti, visi eina kautis. Jų bėdos, jei nepasiruošė rungtynėms“, – sako E. Jankauskas.

„Jie berods buvo išėję švęsti, bet tai visiškai ne mūsų reikalas. Tokia tauta. Jei nori, tegu švenčia“, – antrina A. Liubinskas.

„Daug sakyti nenoriu, bet albanai atrodė tikrai silpnai“, – priduria Ž. Grudzinskas.

Grįžti į