...

Ventiečiai

2013 Kov 07 11:48

Ultrų lygos naujokai Ventiečiai - Lietuvos futbolo fanų judėjime jau spėjusi apšilti jauna grupė
2013-03-06 | Ultras.lt | http://ultras.lt/index.php?psl=st&&id=207" onclick="window.open(this.href);return false;

Prisiminus 2009-uosius dalis Lietuvos futbolo fanscenos atstovų dabar tikriausiai krūpteltų. Jiems tas sezonas asocijuojasi su bandymais išlaikyti žmones savo tribūnoje bei kankinančiu nerimu laukiant, kada gi bus išbrista iš žemesniųjų lygų.

Tačiau žemesnės lygos Lietuvos ultroms turėjo ir savų privalumų - galima buvo susipažinti su mažesniais ir kartu "egzotiškais" (kaip tapo madinga sakyti anuomet) Lietuvos miesteliais, juos aplankyti, pamatyti, kokie žmonės renkasi į stadionus, o taip pat - ar ten egzistuoja organizuotas komandos palaikymas.

O štai organizuotas palaikymas "egzotiškuose" miesteliuose iš tiesų turėjo potencialo atsirasti ir viena tą sezoną užgimusių grupių buvo Kuršėnų "Ventos" fanai - Ventiečiai.

Nors Ventiečiai egzistuoja jau penktus metus ir dalis ultrų turėjo progą juos išvysti 2009 metų sezone, tačiau apie kuršėniškius žinome gana nedaug. Tačiau turbūt dažnas pamena jų choreografiją prieš Plikių "Sakuoną" - "Žemyn upe".

Šiame sezone Ultras.lt pasiūlė Ventiečiams dalyvauti Ultrų lygoje. Kuršėniškiams priėmus pasiūlymą nutarėme, jog pats metas ir skaitytojus supažindinti su nauja Ultrų lygos dalyve, tačiau jau spėjusia apšilti fanų judėjime Ventiečių grupe. Tam tikslui pakalbinome vieną iš Ventiečių lyderių ir įkūrėjų.

Kada susikūrė Kuršėnų "Ventos" fanai? Kokia jų atsiradimo istorija?

Savo pradžią skaičiuojam nuo 2009 metų gegužės 29 dienos. Tądien ir įvyko mūsų pirmieji palaikymas ir išvyka (į Telšius).

Atsimenu, palaikymas buvo daug žemiau nei vidutiniško lygio, nedarnios skanduotės, daugelis susirinkusių jų net deramai nežinojo, bet po truputį viskas sukosi į gerąją pusę. Jautėsi noras palaikyt savo komandą, kurios daugumą sudarė vienaip ar kitaip pažįstami žmonės.

Na, o mintis organizuoti savo komandos palaikymą kilo bežiūrint namų rungtynes. Patekšėt rankom po įmušto įvarčio ar rungtynių pabaigoj atrodė per mažai. Tada ir kilo mintis surinkti bendraminčius ir realizuot juos kaip komandos sirgalius. Viską pradėjom dviese su geriausiu draugu, kuriam taip pat futbolas buvo daugiau nei sportas. Po truputį judant į priekį, atsirasdavo ir daugiau bendraminčių, bet, kiek pamenu, 18-20 skaičiaus nepermušdavome.

Kas dar įdomu, išvykose komandą palaikydavo daugiau žmonių, nei namų rungtynėse, tai įtakojo studentai, išvykę į Klaipėdą.

2009 m. žaidėm vakarų zonos II lygoje, kurioje tais metais žaidė ir Klaipėdos „Atlantas“. Tais pačiais metais LFF taurės burtai lėmė susitikimą su „Žalgiriu“. Kaip dabar atsimenu, vilniškiai tik po pratęsimo išsivežė pergalę iš Kuršėnų.

Kokie yra Ventiečių santykiai su "Ventos" klubu - vadovybe, žaidėjais? Ar komanda palaiko Jūsų iniciatyvą, ar žiūri kreivokai bei nepatikliai?

Tiek su komanda, tiek su vadovybe sutariam gerai. Kiekvienų varžybų pabaigoje visa komanda prieina prie fanų ir padėkoja už palaikymą, kartas nuo karto suorganizuojam bendrą pasisėdėjimą - pirtį. Žodžiu, santykiai tikrai geri.

Kiek žmonių šiuo metu sudaro Ventiečius? Ar dažnai fanų grupės nariai keičiasi? Ar lengva Kuršėnuose pritraukti naujų žmonių palaikyti komandą? Ar organizuojate kokias nors akcijas, kad pritraukti naujokus?

Ventiečius sudaro apie 70 vienaip ar kitaip palaikančių žmonių, realūs tribūnos skaičiai būna nuo 15 iki 20 žmonių. Kai tik susikūrėme, tarp fanų nebuvo nei vieno nepilnamečio, dabar situacija šiek tiek pasikeitusi, be to patys pirmieji ventiečiai komandos skanduotėmis nebepalaiko, nors bazuojasi visada šalia. Jaunesni žmonės noriai jungiasi prie mūsų, šiek tiek vyresni į tai žiūri kiek skeptiškai, nepaisant to, kad Kuršėnuose futbolas yra viena iš pagrindinių sporto šakų. O kalbant apie naujų žmonių pritraukimą, Kuršėnuose tai tikrai sunki užduotis.

Ar važinėjate komandos palaikyti į kitus miestus? Ar visada? Ar teko kada važiuoti į išvyką užsienyje? Ar Ventiečiai apskritai noriai važiuoja į išvykas ar įkalbėti ir surinkti juos yra sunkus darbas?

Pasitaiko ir nulinių išvykų. Praeitą sezoną jos buvo bent kelios. Kiek leidžia galimybės, nuolatos stengiamės prastumti mažiausiai vieną ekipažą, o vidutiniškai į išvyką išvažiuoja 10 žmonių.

Mums susikūrus komanda turėjo draugiško tipo taurės rungtynes Prancūzijoje (2010 m.). Nuo tik susikūrimo iki tokios Euopinės išvykos būtų buvęs per didelis žingsnis. Nors vienas iš dviejų Ventiečių įkūrėjų buvo iškeliavęs kartu su komanda. Kalbant apie išvykų koordinavimą, dabartiniai fanai noriai važiuoja ir palaiko komandą.

Ar Ventiečiai palaiko nacionalinę Lietuvos futbolo rinktinę? Ar keliaujate palaikyti rinktinės į namų ir išvykų rungtynes?

Prieš fanų susikūrimą ir po rinktinės palaikyme aktyviai dalyvauja 3 - 4 žmonės, kurie iš anksto perkasi abonementus. Likę pagal galimybes stengiasi sudalyvauti. Į rinktinės išvyką dar neteko nukeliaut, tačiau vienas iš pagrindinių šių metų planų – Latvija.

Viena įsimintiniausių Jūsų choreografijų kitų miestų ultroms ir fanams buvo namų rungtynių su Plikių "Sakuona" metu - "Žemyn upe". Ar dažnai kuriete choreografijas? Kas dažniausiai sudaro Jūsų palaikymo repertuarą rungtynių metu?

Tąkart su „Sakuona“ žaidėm 2011 metais ir tąkart taurės rungtynės vyko antradienį, todėl palaikymo aspektu tiek žmonių, tiek kažko įspūdingo sukurt nepavyko...

Choreografijos tikrai ne dažnas dalykas mūsų tribūnoje. Tai - tik vienetiniai atvejai - pagrinde komandą palaikome skanduotėmis. Šiais metais daugiau dėmesio skyrėme ir skirsim vėliavų bei šalikų, marškinėlių gamybai.

Ir pabaigai - ką reiškia būti fanu Kuršėnuose? Kokių reakcijų susilaukiate iš vietinių gyventojų?

Kuršėnai daugeliui – kaubojų miestelis, rungtynėse dažnai sutiksi trim paloskėm pasipuošusius vietinius gyventojus. Jie į fanatėlinimą žiūri kaip į nesuprantamą dalyką (žinoma, ne visi), o likusiems tai tampa neatskiriamu nuo futbolo dalyku. Po rungtynių dažnai prieina ir vyresni žiūrovai padėkoti už atmosfera ar padiskutuot apie rungtynes.

Ultras.lt dėkoja Ventiečiams už galimybę susipažinti su jų grupe ir linki įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus naujame sezone.

...

Re: Ventiečiai

2013 Kov 07 11:49

VENTOS fanai per rungtynes su SAKUONA


...

Re: Ventiečiai

2013 Kov 07 11:52

VENTA 2 - 3 ŽALGIRIS
2009 08 19Grįžti į