2022 m. Lietuvos A lygos intrigos

2022 m. Lietuvos A lygos intrigos | A lyga

Atrodo, kad Lietuvos A lygos baigėsi dar visai neseniai, o komandos jau pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui, kuriame laukia ne ką mažiau intrigos.

Kol kas nėra aišku, kiek komandų dalyvaus A lygoje, tačiau tikėtina, kad skaičius išliks stabilus – 10 ekipų. Realiausia, kad Alytaus „Dainavą“ ir Kėdainių „Nevėžį“ pakeis „Jonava“ ir I lygos nugalėtojai „Šiauliai“. Tiesa, šioms komandoms dar reikia įveikti licencijavimo procesą, kuris, kaip parodė praėjęs sezonas, kartais tampa neįveikiama kliūtimi.

Vis tik darome prielaidą, kad būtent „Jonava“ ir „Šiauliai“ papildys A lygą. Tikėtina, kad šios komandos bus konkurencingesnės, nei „Dainava“ ar „Nevėžis“, o dėl to laimės visa Lietuvos futbolo bendruomenė.

Pabandykime apžvelgti didžiausias artėjančio sezono intrigas.

Didėjantis Vilniaus „Žalgirio“ pranašumas

Vilniaus „Žalgiris“ apgynė čempionų titulą ir toliau gaus gerokai didesnes UEFA injekcijas, o tai reiškia, kad ir sudėtis turėtų tik stiprėti. Komandą jau papildė Donatas Kazlauskas ir Nicolas Gorobsovas. Lietuvos A lygai tai yra aukščiausios prabos žaidėjai, o N. Gorobsovas dar atvyksta ir iš Marijampolės „Sūduvos“, tai reiškia, kad taip silpninami ir pagrindiniai varžovai.

Būtent Marijampolės klubas turėtų likti pagrindiniu „Žalgirio“ varžovu kovoje dėl čempionų titulo, tačiau visos geriausios lažybų bendrovės kol kas neįžvelgia didesnės intrigos artėjančiame A lygos sezone ir triumfą prognozuoja sostinės ekipai.

„Hegelmann“ taikosi į Europą

Pernai „Hegelmann Litauen“ vardu A lygoje debiutavusi Kauno rajono komanda nuo artėjančio sezono bus tiesiog „Hegelmann“. Tai siejama ir su komandos tikslais, kurie šiemet bus itin ambicingi – patekimas į Europos turnyro atranką.

Dažniausiai tokiam pasiekimui užtenka ketvirtosios vietos A lygoje, tačiau norint būti visiškai ramiam, reikalinga trečioji vieta, kurią pastaraisiais sezonais yra okupavusi „Kauno Žalgirio“ komanda. Vis tik „Hegelmann“ neslepia ambicijų ir kalba apie gerokai augsiantį biudžetą, o „Kauno Žalgiris“ kol kas skambesnių ėjimų transferų rinkoje neatliko.

Jau pernai „Kauno Žalgirio“ žaidimas kėlė daug klausimų, tačiau neatsirado komandos, kuri galėjo išlaikyti stabilumą. Panašu, kad „Hegelmann“ kitą sezoną bus tokia komanda ir pakutens padus tiek „Kauno Žalgiriui“, tiek „Panevėžiui“.

Naujokai išsaugos vietą lygoje

Galima pasidžiaugti, kad A lygoje pamažu atsiranda sportinis principas, kuris, tikėkimės, galios ir toliau. Praėjusį sezoną lygą papildė net keturios naujos komandos, todėl normalu, kad net dvi iš jų krito žemyn, vis tik artėjantį sezoną vaizdas turėtų būti kiek kitoks.

„Šiauliai“ jau dabar atrodo surinko komandą, galinčia ramiai galvoti apie šeštąją ar net penktąją vietą. „Jonava“ kiek delsia komandos sudėties rinkimo procesą, todėl išlieka tikimybė, kad būtent ši komanda gali tapti praėjusio sezono Kėdainių „Nevėžiu“.

Solidžią sudėtį renkantys „Šiauliai“ turėtų tapti nerimo signalu tiek Telšių „Džiugui“, tiek Gargždų „Bangai“, o galbūt net ir Vilniaus „Riteriams“.