8-ojo A lygos turo anonsas

8-ojo A lygos turo anonsas Paskelbta: 0201-04-26 17:53 | alyga.lt

Antrojo Lietuvos futbolo A lygos rato starte keturios komandos namuose priims varžovus, kuriems sieks atsirevanšuoti už patirtus pralaimėjimus čempionato įžangoje.

„Panevėžys“ – Kauno „Stumbras“. Balandžio 27 dieną 13 val. Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:1

Turnyro lentelės dugne tūnantis „Panevėžys“ nuo artimiausių varžovų atsilieka jau 6 taškais ir savo sąskaitoje vis dar neturi pergalės.

Panevėžiečiai pastarąsias trejas rungtynes pralaimėjo vienodais rezultatais 1:2, nors, palankiau susiklosčius mačo eigai, galima buvo pretenduoti ir į keletą taškų. Sezono starte „Panevėžio“ Achilo kulnu tapo blankus puolimas bei menkas pelnytų įvarčių skaičius, tačiau pastaruoju metu čempionato debiutantus kamuoja kita problema. Klubo vartininkai – Marius Suvaizdis ir Šarūnas Jurevičius – nedemonstruoja savo geriausio žaidimo, o po jų klaidų komanda praleidžia tiek įvarčių, jog atsitiesti nebegali. Tad įdomu, ką vartų sargo pozicijoje vyr. treneris Aleksandras Kurtijanas pasirinks šį kartą.

Viena nemaloni „Stumbro“ tendencija taip pat išryškėjo – Kauno ekipa, pirma praleidusi įvartį, nesugeba atsitiesti, stringa tankioje varžovų gynyboje bei neperlaužia susitikimo eigos sau naudinga linkme. Nesėkmingos rungtynės su „Palanga“ galėjo kauniečiams pasitarnauti tuo, jog chaotiškas puolimas po praleisto įvarčio ir kartais nepamatuotas bei dažnai rizikingas vartininko Rodrigo Josviakio žaidimas ateityje gali turėti didelių pasekmių. Kauno klubo žaidėjams būtina žaisti šaltakraujiškiau, kadangi į kampą įspraustas „Panevėžys“ galvos tik apie revanšą ir pirmą pergalę.

„Palanga“ – Vilniaus „Žalgiris“. Balandžio 27 dieną 15 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Ankstesnės rungtynės: 1:5

Nors pirmasis šių komandų susidūrimas baigėsi triuškinamu rezultatu, šį kartą kažko panašaus tikėtis sudėtinga.

Tuo, kad „Palangos“ gynyba jau nėra kiaura kaip rėtis, sugebėjome įsitikinti po dviejų pergalių ir gana neblogos atkarpos žaidžiant prie savo vartų akistatoje su čempionais. Taktinė schema su trimis vidurio gynėjais pasiteisino, o pavojingai kontratakuojantis duetas iš Rusijos beveik kiekvienose rungtynėse kelia varžovams didelių problemų. Pergalė prieš „Stumbrą“ turėjo dar labiau sustiprinti komandinę dvasią ir paversti „Palangą“ dar darniau veikiančiu mechanizmu, kadangi „ant popieriaus“ ši komanda yra suburta kovoti ne dėl 6–7 vietos turnyro lentelėje.

Žalgiriečiai atsitiesė po pralaimėjimo „Stumbrui“, o vyr. treneris Marekas Zubas gali būti patenkintas tuo, jog jo treniruojami futbolininkai akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ susitelkė ir kompensavo vieno iš lyderių Victoro Perezo netektį. Į rikiuotę vėl grįžo Liviu Antalis, kuris spėjo pasižymėti rezultatyviu perdavimu ir, tikėtina, pradės susitikimą starto sudėtyje. Pirmame sezono mače „Žalgiris“ pirmasis praleido įvartį po Idriso Umajevo baudos smūgio, o dabar tokios prabangos negalės sau leisti, kadangi Klaipėdoje teks grumtis su labiau susižaidusiu oponentu.

„Kauno Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“. Balandžio 27 dieną 17 val. Kaunas, NFA stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:1

Kauniečiai sykį ant „Atlanto“ numesto grėblio jau užlipo, tačiau dabar jiems lengviau nebus, nes būsimas varžovas nėra taip lengvai pralaužiamas.

„Kauno Žalgirio“ trijų pergalių serija nutrūko sostinėje, tačiau pademonstruotas žaidimas buvo solidus, atmetus tas dvi labai grubias klaidas šalia savo vartų, po kurių krito „Žalgirio“ įvarčiai. Kauno klubui ir toliau negalės padėti Egidijus Vaitkūnas ir Dominykas Galkevičius, kurie gydosi traumas, taip pat vienam mačui yra diskvalifikuotas vidurio gynėjas Rudinilsonas Silva. Jį starto sudėtyje turėtų pakeisti veteranas Arūnas Klimavičius, kuris šiame sezone žaidžia nedaug.

Per pirmą ratą „Atlantas“ tik mačuose su dviem čempionato favoritais nesužibėjo rezultato atžvilgiu, tačiau per likusius susitikimus buvo konkurencingas ir, plačiau nusišypsojus Fortūnai, po 7 dvikovų galėjo turėti daugiau nei 7 taškus. Vienuolikės pasirodymu yra patenkintas ir klubo savininkas Vidas Adomaitis, teigęs, jog „Atlantas“ viršijo jo lūkesčius. Galbūt vyr. treneris Viktoras Dobrecovas pasigenda kiek daugiau įvarčių iš lyderio Darvydo Šerno, tačiau gerėjanti gynyba specialistą iš Latvijos turėtų džiuginti.

Vilniaus „Riteriai“ – Marijampolės „Sūduva“. Balandžio 27 dieną 20 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:2

8-ojo turo kovas užbaigs įdomios rungtynės Vilniuje, kur čempionai sieks nuginkluoti gana banguotai žaidžiančius „Riterius“.

Aurelijaus Skarbaliaus 9 iškovoti taškai per 7-erias rungtynes netenkina ir tai suprantama, kadangi Vilniaus klubas, nepaisant to, kad remiasi jaunimu, akcentuoja savo kovą dėl aukščiausių pozicijų. Tiesa, varžovai niekur toli neatitrūko ir kelių sėkmingesnių mačų atkarpa leistų pakeisti situaciją. Vis dėlto per pastarąsias dvejas rungtynes „Riteriai“ gana blankiai atakavo bei oponentams daug vargo prie jų vartų nesukėlė. Mače su „Sūduva“ sostinės klubas turėtų žaisti „antru numeriu“ ir daug kas priklausys nuo Donato Kazlausko ir Teremo Moffi žaidimo kontratakose.

Marijampoliečiai džiaugėsi antrąja pergale iš eilės Panevėžyje, tačiau strategas Vladimiras Čeburinas pripažino, kad komanda turi problemų rezgant atakas. Vyr. treneris iš Kazachstano susidūrė su dar vienu galvos skausmu – ekipai apie 2 mėnesius negalės padėti saugas Ovidijus Verbickas, kuris po susidūrimo su Tautvydu Eliošiumi patyrė traumą. Vietoje jo į kovą turėtų būti mestas Jeremy de Nooijeris, tačiau iš Kiurasao salų kilęs futbolininkas vis dar nedemonstruoja to žaidimo, kurio iš jo laukia sirgaliai. Vis dėlto teigiamas ženklas „Sūduvai“ turėtų būti Sandro Gotalo sėkmingas pasirodymas Panevėžyje.

Info: alyga.lt