A lyga: kortelės, paradoksas ir legionas (apžvalga)

A lyga: kortelės, paradoksas ir legionas (apžvalga) Paskelbta: 2019-08-14 18:59

Lietuvos futbolo A lygoje buvo sužaistos dvejos 19-ojo ir vienerios 24-ojo turo rungtynės.

Kortelės. Per trejas pastarąsias lygos rungtynes teisėjai turėjo išties nemažai darbo. Donatas Šimėnas, Gediminas Mažeika ir Donatas Rumšas šešių ekipų futbolininkams parodė net 19 geltonų ir vieną raudoną kortelę.

Nutrūko. Vilniaus „Riterių“ vartininkas Vincentas Šarkauskas iki rungtynių Klaipėdos „Atlantu“ šiame sezone nebuvo praleidęs nė vieno įvarčio. 20-metis vartų sargas atsilaikė 256 minutes, kol jo nenuginklavo varžovų puolėjas Darvydas Šernas. Kituose epizoduose V. Šarkauskas gelbėjo savo komandą ir padėjo jai iškovoti lygiąsias 1:1. Šis rezultatas leido „Riteriams“ padidinti atotrūkį nuo „Kauno Žalgirio“ iki 8 taškų.

Džiaugsmas. Per pastarąsias dienas net du jauni futbolininkai atsidarė savo įvarčių sąskaitas A lygoje. Dešiniojo krašto pozicijoje rungtyniavęs 19-metis Vilniaus „Žalgirio“ atstovas Karolis Uzėla taikliu smūgiu galva prisidėjo prie pergalės 3:0 prieš „Kauno Žalgirį“, o 22-ejų Jonas Skinderis efektingu šūviu iš toli paklojo pamatą „Panevėžio“ spurtui mače su „Palanga“ – 3:1. Įdomu tai, kad abu žaidėjai pirmą kartą pasižymėjo savo gimtųjų miestų klubuose.

Paradoksas. Labai nedaug šiame sezone kortelių besirenkantys „Riterių“ futbolininkai tik antrą kartą šiemet rungtynes baigė mažumoje – už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas vidurio gynėjas Ričardas Šveikauskas. Sostinės klubo vyr. treneris Albertas Rybakas pabrėžė, jog komanda geriau rungtyniavo, kai buvo dešimtiese: „Iki pašalinimo buvo gerų kombinacijų, kurių nepavyko užbaigti logiškai, bet momentų buvo. Šiek tiek pakeitėme žaidėjų išsidėstymą. Įdomu tai, kad po pašalinimo žaidėme geriau negu iki jo.“

Prabilo. Daugiau nei du mėnesius įvarčių sausrą jautęs „Žalgirio“ puolėjas Tomislavas Kišas 19-ojo turo susitikime kaip reikiant driokstelėjo. Kroatas pelnė du įvarčius, atliko rezultatyvų perdavimą ir su 13 taiklių smūgių vėl tapo rezultatyviausiu šio sezono A lygos žaidėju. Be to, 25-erių kroatas yra atlikęs net 6 rezultatyvius perdavimus.

Legionas. „Kauno Žalgiris“ praėjusio turo rungtynėse su „Žalgiriu“ vienu metu aikštėje turėjo net 5 futbolininkus, kurie atstovavo sostinės ekipai. Tai – Egidijus Vaitkūnas, Linas Pilibaitis, Danielis Romanovskis, Simonas Urbys bei komandoje debiutavęs puolėjas Deivydas Matulevičius.

Ėjimai. „Panevėžio“ strategas Aleksandras Kurtijanas iki antrojo kėlinio mače su „Palanga“ buvo atlikęs visus tris keitimus. Specialisto iš Moldovos sprendimai pasiteisino: J. Skinderis ir Paulius Janušauskas pelnė po įvartį, o Rafaelis Ledesma taip pat buvo aktyvus.

Benefisas. Nepaisant to, jog „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto per abejas rungtynes naujame klube traukė kamuolius iš savo ginamų vartų tinklo, tai buvo vienas iš geriausių tų susitikimų žaidėjų. Brazilas ir dvikovoje su „Palanga“ puikiai atrėmė 11 metrų baudinį ir neleido varžovams pabėgti į priekį dviejų įvarčių persvara.

Rokiruotė. Čempionė Marijampolės „Sūduva“ dėl atidėtų rungtynių su „Panevėžiu“ neteko lyderės pozicijos ir nuo 45 taškus turinčio bei pergalę iškovojusio „Žalgirio“ atsilieka tašku. Savo situaciją turnyro lentelėje pagerino „Panevėžys“ atotrūkį nuo „Atlanto“ padidinęs iki 4 taškų.