A lygos apžvalga: nebūdinga „Sūduvos“ pergalė ir trankus sugrįžimas į Alytų

A lygos apžvalga: nebūdinga „Sūduvos“ pergalė ir trankus sugrįžimas į Alytų Paskelbta: 2021-05-17 17:47 | alyga.lt nuotr.

Praėjusią savaitę buvo sužaistos šešerios „Optibet A lygos“ rungtynės, iš kurių tik vieneriose buvo pelnyti daugiau negu 2 įvarčiai.

Dublis. Vilniaus „Žalgiris“ praėjusią savaitę sužaidė dvejas rungtynes su „Panevėžiu“ ir abiejuose mačuose iškovojo pergales 2:0 ir 1:0, taip pakildamas į 3-iąją turnyro lentelės vietą.

Antrame susidūrime svarbiu įvarčiu pasižymėjo vidurio gynėjas Djibrilis Diaw, tačiau tos akistatos dėl traumų nebaigė du labai svarbūs žaidėjai – Ogenyi Onazi bei Ivanas Tatomirovičius.

Sugrįžimai. „Aukštaitijos“ stadione vykęs panevėžiečių ir vilniečių mačas buvo pirmasis žaistas žolės stadione šiemet. 14-ajame ture dvikovos ant natūralios vejos vyko Alytuje, Kaune bei Marijampolėje.

Pastaruosiuose trijuose susitikimuose nelaimėjęs „Panevėžys“ nusileido į 4-ąją vietą ir nuo pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka 10 taškų deficitu.

Debiutas. Gegužės 14-ąją „Optibet A lygoje“ debiutavo Kėdainių „Nevėžio“ lyderis Evaldas Kugys, tačiau tai pozityvaus rezultato neatnešė – kėdainiečiai 0:1 nusileido Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klubui bei pralaimėjo 12-ąjį kartą iš eilės.

Šią savaitę išsiskyrė „Nevėžio“ ir vyr. trenerio Vitalijaus Stankevičiaus keliai – stratego, su kuriuo Kėdainių ekipa praėjusiais metais triumfavo Pirmoje lygoje.

Paradoksas. Į 6-ąją poziciją pakilusi ir 14 taškų turinti Kauno rajono ekipa laimėjo antrą kartą iš eilės, tačiau, anot Andriaus Skerlos, žaidėjai neliko patenkinti savo pasirodymu, ypač – antrame kėlinyje. A. Skerlos teigimu, komanda sužaidė žaidimo kokybės atžvilgiu blogiausią sezono mačą.

„Hegelmann Litauen“ klubas lygoje su 13 įmuštų įvarčių yra vos 9-as pagal rezultatyvumą, tačiau 16 praleistų įvarčių yra išties solidus rezultatas.

Palaikymas. Alytaus DFK „Dainava“ sužaidė pirmą mačą gimtojo miesto stadione nuo 2014 metų ir, sulaukusi įspūdingos „Dzūkų tankų“ paramos tribūnose, atsilaikė akistatoje su Vilniaus „Riteriais“ – 1:1.

Turbūt nieko keisto, kad dainaviečiai pasižymėjo dar vienu baudiniu, kurį realizavęs Titas Vitukynas su 4 įvarčiais tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Planas. Po lygiosiomis pasibaigusios dvikovos Alytuje „Riterių“ treneris Vaidas Sabaliauskas pripažino, kad Luko Kochanausko 2-ąją minutę patirta trauma sujaukė pirmines taktines idėjas.

L. Kochanauską pakeitęs Gytis Paulauskas į kovą buvo mestas jau 6-ąją minutę, bet įvarčio nepelnė – tą standartinės padėties metu atliko Valentinas Jeriomenka, padėjęs komandai išvengti nesėkmės, kuri būtų trečioji iš eilės.

Keitimas. „Kauno Žalgiriui“ rungtynės su Telšių „Džiugu“ vėl klostėsi labai sunkiai, tačiau antrojo kėlinio viduryje mačo eigą pavyko pakreipti sau tinkama linkme. Vienais iš savo pirmųjų lietimų Deividas Šešplaukis atliko gražų reidą bei perdavimą Philipui Otelei, kuris uždirbo baudinį.

Jį realizavo Gratas Sirgėdas, o kauniečiai atsilaikė, nors Žemaitijos klubas porą kartų buvo labai arti išlyginamojo įvarčio. „Kauno Žalgiris“ su 28 taškais žengia antras ir artimiausias rungtynes žais su „Sūduva“ bei „Žalgiriu“.

Kapitonas. Deja, 14-ajame ture dar vienas žaidėjas negalėjo tęsti rungtynių bei buvo priverstinai pakeistas – juo tapo Davydas Arlauskis. Be kapitono likę džiugiečiai pralaimėjo šeštą sykį ir reabilituotis sieks trečiadienio akistatoje svečiuose su „Nevėžiu“.

Iššovė. Nerezultatyvų 14-ąjį turą kaip reikiant sudrumstė akistata Marijampolėje – ten ant natūralios dangos žengusi „Sūduva“ net 4:0 sutriuškino blankiai atrodžiusią Gargždų „Bangą“.

Šiame susitikime du įvarčius pelnė Romainas Habranas – tai buvo pirmieji prancūzo taiklūs smūgiai šiame „Optibet A lygos“ sezone, prisidėję prie 11-ojo sūduviečių laimėjimo.

Subyrėjo. Pozityviai susidūrime su „Panevėžiu“ pasirodžiusi „Banga“ Marijampolėje buvo nepanaši į save. Gargždiškių gynybiniai pamatai ne kartą braškėjo: už Tomo Tamošausko kariauną šiame sezone daugiau įvarčių praleidžia tik „Nevėžis“.