A lygos kovo mėnesio rinktinėje - „Žalgirio“ ir „Stumbro“ dominavimas

A lygos kovo mėnesio rinktinėje - „Žalgirio“ ir „Stumbro“ dominavimas Paskelbta: 2019-04-11 21:21 | Elijus Kniežauskas

Lietuvos futbolo A lyga skelbia kovo mėnesio simbolinę rinktinę, kurioje po keturias vietas išsikovojo Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno „Stumbro“ futbolininkai.

Rodrigo Josviaki (Kauno „Stumbras“): Vartininkas iš Brazilijos buvo vienas iš pagrindinių puikaus Kauno ekipos starto A lygoje kalvių. Nė vieno praleisto įvarčio per ketverias rungtynes – faktas, kuris kalba pats už save. Maža to, R. Josviaki pasižymėjo vartų sargui išties retu pasiekimu – rezultatyviu perdavimu. Toli brazilo išmuštas kamuolys nuskriejo iki komandos draugo, kuris pelnė įvartį į Klaipėdos „Atlanto“ vartus.

Gerardo Alonso (Kauno „Stumbras“): Kairiojo gynėjo pozicija „Stumbro“ komandoje per pastaruosius porą sezonų buvo išties stipri. Anksčiau ten sėkmingai rungtyniavo Jardelis Nazare ir Rafaelis Floro, o dabar tą sėkmingai daro meksikietis G. Alonso. Šis futbolininkas neišsiskiria sprogstamuoju greičiu ar itin efektingais reidais, tačiau pozicinėse atakose yra nepakeičiamas dėl savo puikios kamuolio kontrolės ir tikslių perdavimų komandos draugams. 

Aleksandras Živanovičius (Marijampolės „Sūduva“): Nedaug vidurio gynėjų kovo mėnesį pasižymėjo įvarčiais, o A. Živanovičius buvo vienas iš tų, kuriam pavyko tai padaryti. Būtent serbo smūgis galva nulėmė čempionų pergalę pirmenybių starte prieš Vilniaus „Riterius“. Ir be šio epizodo „Sūduvos“ gynėjas išsiskyrė solidžiu žaidimu ir buvo vienas geriausių savo pozicijos žaidėjų kovo mėnesį. 

Rimvydas Sadauskas (Kauno „Stumbras“): Dar vienas žaidėjas, be kurio ketverios „sausos“ „Stumbro“ rungtynės kovo mėnesį galėtų atrodyti tarsi miražas. Solidūs vidurio gynėjo pasirodymai atkreipė Lietuvos rinktinės trenerio Valdo Urbono dėmesį ir šis pakvietė R. Sadauską ruoštis dvikovoms su Liuksemburgu ir Azerbaidžanu. Tai buvo pirmasis „Stumbro“ futbolininkas, kuris buvo pakviestas atstovauti Lietuvos rinktinei.

Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris“): Kurį laiką R. Baravyko vietą starto sudėtyje užėmė Venelinas Filipovas, tad krašto gynėjas į kovą buvo metamas po keitimo. 3-iajame ture legionieriui iš Bulgarijos gavus traumą, išaušo šiauliečio šlovės akimirkos. R. Baravykas įspūdingu smūgiu išplėšė lygiąsias su „Riteriais“, o kitame mače taip pat pasižymėjo įvarčiu, pasiųsdamas kamuolį į savo buvusios komandos – Klaipėdos „Atlanto“ – vartus.

Pau Moreris (Vilniaus „Žalgiris“): Legionieriui iš Ispanijos naujame klube adaptuotis pavyko sėkmingai. Skandinaviško futbolo užgrūdintam ispanui grumtis su varžovais Lietuvoje nebuvo didelių problemų. P. Moreris prie „Žalgirio“ pasirodymo kovo mėnesį prisidėjo įvarčiu bei 2 rezultatyviais perdavimais.

Paulius Golubickas (Marijampolės „Sūduva“): Geriausiu jaunuoju kovo mėnesiu futbolininku išrinktas saugas tapo labai malonia staigmena daugeliui gerai šio futbolininko nežinojusių Lietuvos futbolo sirgalių. Nors 4-ojo turo susitikimas su „Stumbru“ nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau pirmi trys mačai buvo puikūs. Juose 19-metis talentas pelnė 2 įvarčius bei atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Victoras Perezas (Vilniaus „Žalgiris“): Žaidėjas, kurio meistriškumas neverčia abejoti. V. Perezas kovo mėnesį pelnė vieną įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau pastarasis komponentas galėjo būti dar solidesnis, kadangi ne vieną ispano sukurtą progą komandos draugai paleisdavo vėjais.

Levanas Mačarašvilis (Kauno „Stumbras“): Išplėšta pergalė prieš „Panevėžį“ ir galutinis smūgis čempionui – tokie esminiai „Stumbro“ gruzino momentai kovo mėnesį. Tačiau ir be jų L. Mačarašvilis išsiskyrė puikiu ir aštriu žaidimu, kurdamas progas komandos draugams ir rengdamas reidus, kėlusius daug problemų varžovų gynybai. Jo ir Lucaso Villelos duetas yra vienas pavojingiausių visoje lygoje.

Tomislavas Kišas (Vilniaus „Žalgiris“): Legionierius iš Kroatijos buvo rezultatyviausias kovo mėnesio žaidėjas, per ketverias rungtynes pasižymėjęs 5 įvarčiais. Be to, T. Kišas rungtynėse su „Atlantu“ atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Nors ne visas galimybes pavyko išnaudoti ir buvo pasižymėta akistatose su silpnesnėmis pirmenybių komandomis, tačiau skeptikus kroatas nutildė balandžio starte, kai neturėdamas daug šansų pasižymėjo dvikovoje su „Sūduva“. Akivaizdu, kad tai yra žaidėjas, kuris gali pats nulemti rungtynes.

Idrisas Umajevas („Palanga“): Karšto kraujo čečėnas kovo mėnesį pasižymėjo raudona kortele ir 3 įvarčiais per trejas rungtynes. Nors panašiu rezultatyvumu išsiskyrė Tosaintas Rickettsas, Joao Figueiredo ir Teremas Moffi, tačiau I. Umajevas neretai vienas pats kovodavo prieš visą varžovų gynybos liniją ir tą darė sėkmingai. Kiekviename savo mače Grozno „Achmat“ klubui priklausantis puolėjas buvo didžiausia grėsmė varžovams ir tapo tikru „Palangos“ šviesuliu sudėtingą kovo mėnesį.